خانهوبلاگدانشنامهاتریومهمه چیز در مورد ارز اتریوم

اتریوم چیست و چه تفاوتی با سایر ارزهای دیجیتال دارد ؟
حوریه سادات ثابت

حوریه سادات ثابت

همه چیز در مورد ارز اتریوم

در ماه های گذشته و پس از افزایش قیمت ناگهانی رمز ارز اتریوم، افراد زیادی خواستار آشنایی با این ارز دیجیتال و روش های خرید و فروش آن شدند. به همین علت قصد داریم تا در ادامه این مطلب به پرسش ارز دیجیتال اتریوم چیست ، پاسخ داده و تلاش کنیم تا پاسخ مناسبی برای برخی از سوالات علاقه مندان به مبحث ارز دیجیتال بیابیم.

آنچه در این مقاله خواهیم گفت:

  • اتریوم چیست ؟
  • ارز دیجیتال اتر چیست ؟
  • تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست ؟
  • تفاوت بیت کوین با اتر چیست ؟

اتریوم چیست

اتریوم چیست ؟

در پاسخ به سوال اتریوم چیست باید بگوییم که اتریوم یک پلتفرم آزاد و غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است. این ارز دیجیتال نخستین بار در سال 2015 و توسط یک جوان اهل روسیه به نام ویتالیک بوترین به عموم مردم معرفی شد.

جالب است بدانید که اتریوم تنها یک ارز دیجیتال نیست بلکه سیستمی است که اجازه می دهد از طریق آن، شمار زیادی از فعالیت های متمرکز به صورت غیرمتمرکز انجام شوند. در ادامه و در قسمت تفاوت بیت کوین با اتریوم چیست به طور مفصل به این مبحث خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال اتر چیست ؟

اتر نام ارز دیجیتالی است که متعلق به شبکه اتریوم بوده و با علامت ETH در والت های مختلف نمایش داده می شود. ارز دیجیتال اتر که شمار زیادی از مردم آن را با نام شبکه اصلی اش، یعنی اتریوم می شناسند، دومین ارز دیجیتال در سطح جهانی است.

همانطور که می دانید اولین و محبوب ترین ارز دیجیتال، بیت کوین است و اتر در رتبه دوم بعد از بیت کوین قرار دارد.

تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست ؟

همانطور که می دانید بیت کوین اولین ارز دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین است که برای سهولت در نقل و انتقالات مالی، بدون واسطه هایی نظیر بانک استفاده می شود. این در حالی است که اتریوم یک شبکه باز است. اتریوم این امکان را برای دیگران فراهم کرده تا بدون نیاز به ساخت یک بلاک چین جدید و با استفاده از بلاک چین اتریوم برای خود، ارزهای دیجتال جدید و مستقل بسازند.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، اتریوم یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که به مردم سراسر جهان این اجازه را می دهد تا هر نوع عملی را به صورت غیرمتمرکز و از طریق این پلتفرم به انجام برسانند.

تفاوت اتریوم با بیت کوین

تفاوت بیت کوین با اتر چیست ؟

در رابطه با تفاوت اتر با بیت کوین باید بگوییم که بزرگترین تفاوت این دو ارز دیجیتال در محدودیت 21 میلیون واحدی بیت کوین است. همانطور که می دانید بیت کوین تنها تا میزان 21 میلیون واحد استخراج می شود و پس از آن دیگر هیچ دستگاهی قادر به استخراج این ارز دیجیتال نخواهد بود. این در حالی است که ارز دیجیتال اتریوم نامحدود بوده و تا بی نهایت قابل استخراج است.

ارزش بیت کوین تا حدودی به محدود بودن آن وابستگی دارد اما قیمت اتر با افزایش کارایی پلتفرم اصلی خود یعنی اتریوم، افزایش پیدا می کند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به پرسش اتریوم چیست پاسخ دهیم و شما را با رمز ارز اتر و تفاوت این ارز دیجیتال با بیت کوین آشنا نماییم. همچنین توضیحاتی را در خصوص تفاوت شبکه اتریوم با بیت کوین ارائه دادیم. امیدواریم که پس از مطالعه این مطلب، پاسخ سوالات خود را در خصوص این ارز دیجیتال یافته و با اطلاعات کامل برای خرید و فروش رمز ارز اتریوم اقدام نمایید.

همچنین شما می توانید سوالات و نظرات خود را در رابطه با این مقاله از طریق بخش ارسال دیدگاه با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

نظر بدهید

سبد خرید