خانهوبلاگدانشنامهبیت کوینهمه چیز در مورد ارز بیت کوین

بیت کوین چیست و روش خرید و فروش آن به چه صورت است ؟

همه چیز در مورد ارز بیت کوین

در سال های اخیر و با افزایش روز افزون قیمت برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، شمار زیادی از مردم به بازار کریپتوکارنسی Cryptocurrency علاقه مند شده و تلاش کردند تا پاسخ برخی از سوالات خود مانند ارز دیجیتال بیت کوین چیست یا معاملات ارزهای دیجیتال چگونه انجام میگیرند؟ را پیدا کنند.

اصلی ترین سوال تازه واردان به این صنعت در رابطه با مبحث بیت کوین است. به همین علت قصد داریم تا در این مقاله به پرسش بیت کوین چیست پاسخ داده و برخی از نکات مربوط به این ارز دیجیتال را برای شما خوانندگان عزیز توضیح دهیم.

ارز دیجیتال بیت کوین چیست ؟

بیت کوین bitcoin اولین ارز دیجیتال است که در سال 2008 میلادی و توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو به مردم جهان معرفی شد. این ارز دیجیتال از فناوری بلاک چین برای حفظ امنیت تبادلات مالی خود استفاده کرد و باعث به شهرت رسیدن بلاک چین در سطح جهانی شد.

برای بهتر پاسخ دادن به پرسش بیت کوین چیست ، باید بگوییم که بیت کوین اولین و مشهورترین رمز ارز یا ارز دیجیتال است که برای انجام معاملات مالی در سطح جهانی و بدون استفاده از واسطه هایی مانند بانک ها به کار می رود. به بیان ساده تر بیت کوین اولین پول الکترونیک است که می توان از طریق آن و بدون نیاز به بانک و کارت اعتباری برای انجام معاملات و انتقال وجه به سراسر جهان اقدام کرد.

در حال حاضر بیت کوین به عنوان ارز رسمی توسط دولت های بزرگ به رسمیت شناخته نشده است، اما بعید نیست که در آینده ای نزدیک به ارزی رسمی تبدیل شده و به صورت قانونی برای انجام مبادلات جهانی مورد استفاده قرار بگیرد.

بیت کوین چیست

راه خرید و فروش بیت کوین چیست ؟

پس از پاسخ دادن به سوال بیت کوین چیست ، باید به دنبال آشنایی با روش های خرید و فروش بیت کوین باشیم. خرید و فروش تمامی ارزهای دیجیتال از طریق کیف پول های الکترونیک که والت Wallet  نامیده می شوند، ممکن شده است.

برای خرید و فروش بیت کوین باید ابتدا یکی از این والت ها که در قالب نرم افزارهای موبایلی قابل استفاده هستند را نصب کرده و مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را به پایان برسانید. پس از آن می توانید با شارژ کیف پول خود، برای خرید انواع ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و … اقدام نمایید. شما می توانید تمامی نقل و انتقالات مربوط به رمزارزهای خود را از طریق کیف پول الکترونیک تان مدیریت کنید.

آیا بیت کوین محدود است؟

پس از درک پرسش بیت کوین چیست و آشنایی با روش خرید و فروش آن لازم است تا با برخی از نکات جالب این رمزارز آشنا شوید. یکی از این نکاتی که باید بدانید محدود بودن بیت کوین است.

جالب است بدانید که بیت کوین از طریق حل معادلات بسیار پیچیده و توسط کامپیوترهای خاصی استخراج می شود. اما این بدان معنا نیست که می توان همواره برای استخراج بیت کوین اقدام کرد. این پول الکرتونیکی به گونه ای طراحی شده که تنها بیست و یک میلیون واحد از آن استخراج می شود و پس از آن هیچ فردی قادر به استخراج بیشتر این ارز دیجیتال نخواهد بود.

تا به امروز در حدود هجده میلیون واحد بیت کوین استخراج شده است. پس از استخراج تمامی واحدهای بیت کوین، تنها می توان برای خرید و فروش بیت کوین های موجود اقدام کرد و دستگاه های ماین mine بیت کوین عملا بی استفاده خواهند شد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به پرسش بیت کوین چیست پاسخ دهیم و اطلاعات مختصری را در زمینه این ارز دیجیتال در اختیار شما قرار هیم. امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید تا با مطالعه آن پاسخ سوالات خود را بیابید.

نظر بدهید

سبد خرید