خانهوبلاگتحلیلتحلیل بیت کوین ؛ پیش بینی قیمت...

تحلیل بیت کوین ؛ پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2050

تحلیل بیت کوین ؛ پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2050

اینروزها صحبت از سرمایه‌گذاری در بازار ارز های دیجیتال و انتخاب رمز ارزها باب هر گفتگویی است. کارشناسان زیادی هستند که به تحلیل و پیش‌بینی قیمت رمز ارزها مشغولند. در این مقاله هدف ما پیش‌بینی و تحلیل بیت کوین از دید کارشناسان و بازار است. در حال حاضر، گروهی از کارشناسان ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرده‌اند که رمز ارز بیت کوین تا سال 2050 از دلار آمریکا به عنوان شکل غالب تامین مالی جهانی پیشی می‌گیرد و قیمت بیت کوین را تا پایان سال 2021 کمی بیش از 66000 دلار اعلام می‌کند.

هنگام تحلیل بیت کوین متوجه می شوید که این ارز دیجیتال در چند ماه گذشته با کاهش قیمت مواجه شده و از بالاترین نرخ خود که در حدود 65000 دلار بود به اندازه نیمی از این قیمت در آوریل سقوط کرد. البته باید درنظر داشته باشید که قیمت بیت کوین نسبت به قبل از شروع آخرین صعود خود در ماه اکتبر، هنوز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بیت کوین تا پایان سال 2021 به 66000 دلار افزایش می‌یابد و در سال 2050 از دلار پیشی می‌گیرد.

نظرات کارشناسان در زمینه تحلیل بیت کوین

جوزف راچینسکی، تکنسین تامسون رویترز و آینده پژوه، در تحلیل بیت کوین خود پیش‌بینی می‌کند که این رمز ارز تا سال 2025 با ارزش 150 هزار دلار از خود دلار پیشی می‌گیرد. همچنین وی بر این باور است که برخی کشورها از بیت کوین به عنوان ارز اصلی انتخابی خود استفاده خواهند کرد. مزایای بیت کوین از جمله گردش ثابت و سهولت انتقال، به آنها کمک می‌کند تا به مدل” بدون بانک ” در این اکوسیستم برسند.

در تحلیل بیت کوین پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده، سقوط بیت کوین بیشتر می‌شود، اما در میان مدت و بلند مدت، قیمت متوسط بیت کوین را 318،000 دلار در پایان سال 2025 پیش بینی کردند. وتل لوند ، تحلیلگر Arcane Crypto که قیمت بیت کوین را تا پایان سال 2021 پیش بینی کرد، بر این باور است که ارزش بیت کوین 300000 دلار در پایان 2025 و 500000 دلار در 2030 خواهد بود.

آیا بیت‌کوین جایگزین دلار می‌شود؟

السالوادور، بیت کوین را به عنوان دلار قانونی در کنار دلار آمریکا تصویب کرد. سایر کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی نیز اعلام کرده‌اند که ممکن است در تلاش برای فرار از وابستگی به دلار ، از این روش پیروی کنند. با این حال در تحلیل بیت کوین پیش‌بینی می‌شود که قیمت آن قبل از افزایش بیشتر، سقوط کند – با توافق 25،000 دلار برای هر بیت کوین – که حدود 8000 دلار از قیمت فعلی آن حدود 32000 دلار کاهش یافته است. در حالی که 54 درصد از افراد، انتظار دارند که بیت کوین در نهایت از ارز فیات -که گاهی اوقات “hyperbitcoinisation” نیز نامیده می‌شود، پیشی بگیرد – تا سال 2050 ، 44٪ از داوطلبان انتظار ندارند که بیت کوین به شکل غالب تامین مالی جهانی تبدیل شود.

اما رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که یکی از استدلال‌های قوی برای دلار دیجیتال این است که می‌تواند نیاز به بیت کوین، نیاز به سایر ارزهای رمزنگاری شده و به اصطلاح استیبل کوین ها، ارزهای دیجیتالی مانند تتر که به دارایی‌های سنتی وابسته هستند، را تضعیف کند. این در حالی است که اتحادیه اروپا برنامه خود را برای توسعه یورو دیجیتال طی چند سال آینده پیش برده است و چین در حال حاضر آزمایشات واقعی یوان دیجیتال خود را آغاز کرده است.

منبع

forbes

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید