خانهوبلاگاخبارشرایط سرمایه گذاری روی ارز دیج...

شرایط سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال در کشور آلمان

شرایط سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال در کشور آلمان

موسسه‌های آلمانی میتوانند 20 درصد از کل سبد سهام خود را به سرمایه گذاری روی بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال اختصاص دهند. براساس قانون جدید که اجرایی شده، بیشتر صندوق‌های سرمایه گذاری در آلمان میتوانند بیست درصد از دارایی‌های خود را صرف ارز دیجیتال کنند. البته در صورتی این اتفاق میتواند بیافتد که از طرف نهادهای متفاوت، تقاضای زیادی برای این صنعت وجود داشته باشد.

اقدام بعدی آلمان در زمینه ارز دیجیتال چیست؟

بر اساس گزارش‌های انجام شده، صندوق‌های سرمایه گذاری آلمان با قوانین ثابت خود، میتوانند بیست درصد از دارایی‌های خود را صرف ارز دیجیتال کنند. بر اساس گفته‌ها حدود 1.8 تریلیون یورو یا همان 2.1 تریلیون دلار در این صندوق وجود دارد که فقط سرمایه گذاران محلی مثل شرکت های بازنشستگی یا بیمه‌ها امکان دسترسی به آن را دارند. یکی از متخصصین در زمینه ارزهای رمزنگاری شده در این خصوص گفته است که اکثر شرکت‌ها و سازمان ها تمایل دارند تا در ابتدا از مبالغ کم شروع کنند. ابتدا اکثر شرکت ها با کمتر از 20 درصد شروع می کنند.

از یک سو، سرمایه گذاران نهادی مانند بیمه گران الزامات قانونی سختگیرانه ای برای استراتژی های سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال دارند. این در حالی است که باید به سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال تمایل داشته باشند.

با وجود افزایش تقاضا از سوی بسیاری از موسسات آلمانی به سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ، کامیل کاشمارسکی – یکی از مدیران شرکت مشاوره مدیریتی Oliver Wyman LLC –  اظهار داشت که بسیاری از سرمایه گذاران محلی همچنان به این نوع از سرمایه گذاری شک دارند و دلیل آن ها هم نوسانات ارزهای دیجیتال است. او همچنین اعلام کرد که این روند تا پنج سال آینده ادامه خواهد داشت.

گفته می شود که مدیر دارایی‌های گروه Deutsche Bank AG DWS  و همچنین یکی دیگر از موسسات مالی پیشرو در آلمان به نام DekaBank به سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال علاقه نشان داده‌اند اما تا کنون اقدامی در این رابطه نکرده‌اند.

بانک Deutsche به سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتالی علاقه دارد

بر اساس گزارشی که CryptoPotato ارائه داد، موسسه مالی چند ملیتی آلمان به نام Deutsche Bank حمایت خود را از ارزهای دیجیتالی نشان داده است. در آن زمان، مدیر ارشد فناوری اطلاعات آن شرکت یعنی  Christian Nolting رشد طبقاتی دارایی‌های ارز دیجیتال را طی چند سال گذشته به خصوص در زمان شیوع ویروس کرونا ارائه کرد. همچنین او معتقد است که در گذشته سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال وجود داشته است.

اما نولتینگ ادعا کرد که CBDCها میتوانند به ارزهای دیجیتالی آسیب وارد کنند. که در نتیجه شانس استفاده آنها از ابزارهای پرداخت بین المللی کاهش پیدا میکند.

معرفی بیشتر CBDCها با تنظیم بیشتر ارزهای دیجیتال میتواند محیط چالش برانگیزی را برای دارایی‌های ارز دیجیتال ایجاد کند چون بعضی از مزایایی که دارند، در صورت مقایسه با دارایی‌های مالی در دراز مدت، از بین می‌روند. مدیر عامل بانک Deutsche هنگام مقایسه طلا و بیت کوین اعلام کرد که ارزهای دیجیتال تمام ویژگی‌های فلزهای گرانبها مثل طلا را دارا هستند. به همین دلیل است که این روزها مردم سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را به خریدن طلا ترجیح میدهند.

منبع

cryptopotato

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید