خانهوبلاگتحلیلتحلیل اتریوم به صورت بنیادی و ...

تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم به صورت بنیادی و تکنیکال تا سال 2021، 2022، 2025 و 2030

اتریوم به عنوان دومین رمز ارز بزرگ پس از بیت کوین، طی چند سال گذشته در بازار ارزهای دیجیتال جا پای خود را محکم کرده است. با فناوری استثنایی بلاک چین و استقبال چشمگیر جامعه، آینده برای اتریوم فوق العاده روشن به نظر می رسد. در این مقاله، ما به تحلیل اتریوم با جزئیات می­پردازیم، و چشم انداز آینده اتریوم را با تجزیه و تحلیل بیشتر نشان می­ دهیم.

تحلیل قیمت اتریوم 2021 تا 2022

اگر به دنبال افت سریع قیمت اتریوم هستید، دیگر به دنبال آن نباشید. این بخش مروری بر تحلیل اتریوم در سال 2021 انجام می­دهیم و سعی می­کنیم که درک کاملی از چشم انداز این ارز دیجیتال در ماه های آینده به دست آوریم.

یک ماه: قیمت اتریوم بین اردیبهشت و مرداد کاهش یافت ، اما اخیراً نشانه های مثبتی را نشان داده است. در صورت تداوم این حرکت ، احساس می کنیم 3600 دلار به احتمال زیاد در ماه آینده برای اتریوم قابل دستیابی باشد.

سه ماه: هدف بعدی  برای اتریوم می­تواند محدوده سقف قیمتی قبلی یعنی محدوده4350 دلار باشد. این منطقه در سه ماه آینده قابل دسترسی است.

شروع سال 2022: در ابتدای سال 2022 ، پیش بینی ما برای  اتریوم در محدوده 5000 دلار قرار دارد. سرعت حرکت قیمت این ارز، به علاوه فناوری باورنکردنی، بدان معناست که این محدوده مطمئناً در آینده نزدیک برای اتریوم محتمل است.

تاریخچه قیمت اتریوم

اگر به دنبال خرید اتریوم هستید، بهتر است در ابتدا بدانید ارز دیجیتال چیست و قیمت هر ارز چگونه به نقطه فعلی رسیده است. تحقیق در مورد این موارد در فرایند سرمایه گذاری بسیار مهم است. در ابتدا ، بررسی می کنیم که اتریوم چیست و یک نمای کلی از آن ارائه می دهیم. سپس برای تجزیه و تحلیل بیشتر به قیمت فعلی اتریوم می پردازیم.

اولین چیزی که باید به آن دقت کرد این است که اتریوم ارز نیست. در واقع، اتریوم پلتفرم بلاک چین است که می توان از ارز اتر در آن استفاده کرد . ممکن است گیج کننده به نظر برسد ، اما بیشتر اوقات، این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می شوند. ایده اتریوم توسط ویتالیک بوترین در سال 2013 مطرح و این پلتفرم به طور رسمی در سال 2015 راه اندازی شد.

دلیل اینکه مردم سرمایه گذاری در اتریوم را به خرید بیت کوین ترجیح می دهند، استفاده های عملی اتریوم است. این پلتفرم امکان اجرای برنامه های غیر متمرکز (dApps) را فراهم می کند که روش های ایمن تر و ناشناس تری برای انجام خدمات مختلف ارائه می دهد. این dApp ها به طور فزاینده ای در پروژه های مالی غیر متمرکز (DeFi) محبوب شده اند ، که به رفع نیاز به واسطه هایی مانند بانک ها و کارگزاران کمک کرده است.

تحلیل اتریوم در طول این سال ها رشد بالای آن را نشان می دهد زیرا افراد بیشتری به پتانسیل این پلتفرم پی بردند. با این حال رشد قیمت واقعی  ETH در اوایل سال 2021 شروع به افزایش کرد، زمانی که هیاهو در مورد ارزهای دیجیتال به اوج خود رسید. از ابتدای سال تا اواسط فوریه 2021 ، قیمت اتریوم به میزان قابل توجهی افزایش یافت یعنی 166 درصد. با این حال ، قیمت اتریوم تا اواخر مارس 2021 ، زمانی که روند صعودی(بولران) آغاز شد ، باعث شد تا اتریوم 180 درصد رشد کند  و به بالاترین حد قیمتی خود در 4381 دلار برسد، که این حرکت نشان دهنده افزایش 496 درصدی از آغاز سال 2021 است. در این مرحله ، تحلیلگران بازار خوشبین بودند که اتریوم می تواند تا اهداف بالاتر پیش برود ، اما اینطور نبود.

تحلیل اتریوم

قیمت اتریوم در ماه مه 2021 حدود 60 درصد کاهش یافت ، که در واقع به دلیل عواملی نبود که مستقیماً به تیم اتریوم و عوامل بنیادی مربوط می شد. بازار رمزارزها تحت تأثیر قوانین رمزنگاری چین قرار گرفت که شرکت های مالی و پرداختی را از ارائه خدمات رمزنگاری منع کرد. این یک شوک بزرگ برای اکوسیستم رمزنگاری بود و باعث شد قیمت اکثر آلت کوین های اصلی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

این افت تا ژوئیه 2021 زمانی که اتریوم شروع به حرکت صعودی در کوتاه مدت کرد، ادامه داشت. قیمت در ماه های جولای و آگوست حدود 86 درصد افزایش یافت، که نشان دهنده حرکت مثبت این دارایی رمزنگاری شده است. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله هیچ نشانه ای از توقف نشان نمی دهد و بسیاری را بر این باور می دارد که ممکن است بار دیگر به بالاترین حد خود برسد.

پیش بینی قیمت و تحلیل اتریوم

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل برای پیش بینی دقیق سهام اتریوم می­شود، باید همه عوامل و پایه های اساسی را پوشش دهیم. پیش بینی ما برای اتریوم شامل تحلیل تکنیکال و عوامل بنیادی برای رسیدن به پیش بینی ای است که منطق محکمی در پشت آن وجود دارد. با این اوصاف ، در بخش های زیر این عوامل را با جزئیات بررسی می­کنیم و نمای خوبی از چشم انداز اتریوم به شما می دهیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم

همانطور که در نمودار قیمت زیر مشاهده می کنید ، قیمت اتریوم به دلیل حرکت شدید صعودی طی چند هفته گذشته به قیمت های بالایی رسیده است. اتریوم از کنج نزولی که قیمت در ماه های ژوئن و ژوئیه در آن به دام افتاده بود خارج شد ، و باعث ایجاد یک حرکت پر قدرت به سمت بالا شد. این الگوی کنج نزولی درست قبل از یک حرکت صعودی رخ می دهد، بنابراین سرمایه گذارانی که این الگو را پیش بینی کردند سود خوبی کسب کردند.

تحلیل تکنیکال اتریوم

اتریوم با سهولت از مقاومت قوی در محدوده 2895 دلار عبور کرد و اکنون درست در بالای این سطح الگوی پرچم را تشکیل می دهد. این الگوی پرچم  درست قبل از یک حرکت صعودی دیگر شکل می­گیرد.  بنابراین این الگو می­تواند یک نشانه عالی برای سرمایه گذاران اتریوم باشد. تحلیل ما از قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم به بالاترین حد خود در ماه مه 2021 باز می گردد. هیچ سطح مقاومت قابل توجهی بین قیمت فعلی و آن محدوده وجود ندارد ، به این معنی که اگر این بازار گاوی (بازار صعودی) ادامه یابد ، رسیدن دوباره به آن سطح دیگر نباید مشکل باشد. علاوه بر این ، با قدرت این حرکت های صعودی اخیر، فرصت برای عبور از این سطح قبل از پایان سال میلادی وجود دارد.

تحلیل بنیادی اتریوم

گذشته از عوامل تکنیکال ، هنگام تحقیق برای پیش بینی و تحلیل اتریوم ، توجه به عوامل بنیادی ضروری است. همانطور که قبلا هم اشاره شد، پلتفرم اتریوم در آینده پتانسیل بسیار بزرگی دارد و زمینه ای عالی برای توسعه و میزبانی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) ارائه می دهد. کوین دسک اخیرا گزارش داده است که بیش از 3000 برنامه غیرمتمرکز در بستر اتریوم وجود دارد که انتظار می رود این تعداد در ماه ها و سال های آینده حتی بیشتر از این افزایش یابد.

بسیاری از تحلیلگران اظهار می کنند که برنامه های غیرمتمرکز نحوه عملکرد ما را در بسیاری از صنایع ، به ویژه صنعت مالی تغییر می دهند. یکی از این خدمات ، سرویس ارائه شده توسط Uniswap است که بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می شود. یونی سواپ یک صرافی غیر متمرکز است، به این معنی که کاربران مستقیما و بدون واسطه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. اگر دارایی های دیجیتالی بیشتر و بیشتری از پلتفرم اتریوم استفاده کنند ، برای قیمت آن اثر بسیار خوبی خواهد داشت.

پیش بینی قیمت اتریوم 2025 – چشم انداز بلند مدت

 با توجه به عوامل ذکر شده در بخش بالا ، پیش بینی ما از اتریوم در بلند مدت بسیار خوش بینانه است. اگر در مورد نحوه خرید ارز دیجیتال فکر می کنید و در حال سرمایه گذاری در اتریوم هستید ، اکنون ممکن است زمان خوبی برای افزودن این سکه به پرتفو باشد.

 برخلاف بیت کوین ، اتریوم موارد استفاده ای دارد که می تواند به صنایع سراسر جهان کمک کند. با توجه به ماهیت پلتفرم اتریوم ، شایعات حاکی از آن است که شرکت های بزرگ در حال بررسی مشارکت با این ارز رمزنگاری شده هستند. Consensys.net  اخیراً گزارش داده است که JPMorgan از اتریوم برای توکن دیجیتالی خود استفاده می کند ، که این امر باعث افزایش چشمگیر اعتبار اتریوم می شود.

چشم انداز بلندمدت اتریوم

علاوه بر این، قراردادهای هوشمندی که اتریوم می تواند تسهیل کند (که اجزای حیاتی dApps هستند) باعث می شود سرمایه گذاران بیشتری به جای جایگزین­ هایی مانند ریپل، کاردانو، لایت­کوین یا دوج­کوین به سمت اتریوم متمایل شوند. در نهایت، شایعه شده است که اتریوم 2.0 به زودی منتشر می شود که سرعت معاملات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با در نظر گرفتن این نکات ، پیش بینی ما از قیمت اتریوم در 2025 تخمین می زند که ارزش این سکه 10000 دلار خواهد شد. اگرچه این یک رقم بزرگ به نظر می رسد ، اما پتانسیل اتریوم این سکه را از بسیاری از رقبای دیگر متمایز می کند.

اتریوم در بلندمدت

با نگاهی بیشتر به آینده، پیش بینی قیمت اتریوم در  2030 نشان می دهد که ارزش این ارز می­تواند 50 هزار دلار شود. در این مرحله  بستر اتریوم باید بخش مهمی از اکوسیستم مالی باشد و جای بسیاری از سیستم های قدیمی را بگیرد. اگر این اتفاق بیفتد، ارزش اتریوم باید بسیار بیشتر از حد فعلی باشد. بنابراین از نظر ما  50،000 دلار هدف مناسبی برای 2030 است، که نشان دهنده افزایش و رشد قابل توجهی از سطوح فعلی است.

نمودار قیمت اتریوم

همانطور که تحلیل اتریوم ما مشخص کرده است ، آینده برای این سکه روشن است. وقتی نمودار قیمت را مشاهده می کنید، می توانید به وضوح جهش چشمگیر ماه مه را مشاهده کنید که سقوط آن به دنبال اعلام مقررات چین رخ داد. با این حال در آینده، همه عوامل برای موفقیت بزرگ اتریوم وجود دارد .یکی از مهمترین تغییرات اتریوم در آینده ، تغییر به اتریوم 2.0 خواهد بود ، که منجر به تغییر پلتفرم به سیستم اثبات سهام (POS) می شود که نوع دیگری از مکانیزم اجماع است.

نمودار قیمت

به عبارت ساده تر، این امر مقیاس پذیری اتریوم را افزایش می دهد و به اتریوم اجازه می دهد هزاران تراکنش در ثانیه را با کارمزد کمتر پشتیبانی کند. علاوه بر این، اتریوم 2.0 امنیت پلتفرم را بیشتر ارتقا داده و ردپای کربنی اتریوم را کاهش می دهد. این ارتقاء باعث ایجاد موجی می شود که شرکت های بیشتری را مجبور به استفاده از پلتفرم اتریوم می کند که تأثیر زیادی بر قیمت اتریوم خواهد داشت. قراردادهای هوشمند نقش مهمی در آینده اتریوم (و آینده بسیاری از صنایع) ایفا خواهند کرد ، بنابراین افزودن این قراردادها به پلتفرم اتریوم آنها را در موقعیتی عالی برای بهره مندی از تغییرات صنعت در آینده قرار می دهد. این عوامل با هم تحلیل اتریوم ما را تایید می کنند که می گوید ارزش این سکه تا سال 2030 بیش از 50،000 دلار است.

کجا می توان در اتریوم سرمایه گذاری کرد؟

برای سرمایه گذاری ، باید یک حساب کاربری در یکی از صرافی­ های ارز دیجیتال ایجاد کنید و از طریق آن اقدام به خرید کنید. در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده ایم برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال چه باید کرد.

نتیجه گیری

به طور خلاصه، در این مقاله اتریوم را به طور دقیق تری بررسی کردیم، تاریخچه قیمت این سکه را نشان داده و چشم انداز آینده آن را ارائه دادیم. همانطور که اکنون می دانید، پلتفرم اتریوم در آینده پتانسیل عظیمی دارد و اگر توسعه دهندگان بتوانند از این فرصت بزرگ استفاده کنند، بدون شک در ماه ها و سال های آینده شاهد تغییرات قیمتی باورنکردنی خواهیم بود.

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید