خانهوبلاگمقالاتغیر آموزشیارز دیجیتال پس از مرگ صاحب دار...

ارز دیجیتال پس از مرگ

ارز دیجیتال پس از مرگ صاحب دارایی چه سرنوشتی دارد؟

تا به حال به این موضوع اندیشیده‌اید که سرنوشت ارز دیجیتال پس از مرگ چه می‌شود؟ آیا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌توان به عنون ارث برای فرزندان باقی گذاشت؟ با توجه به امنیت بالای ارزهای دیجیتال،  ممکن است همه دارایی شما بلوکه شود و دیگر قابل استفاده نباشد؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آیا ارز دیجیتال پس از مرگ به ارث می‌رسد؟

چگونگی انتقال ارز دیجیتال پس از مرگ به وارثان

آیا ارز دیجیتال پس از مرگ به ارث می رسد؟

گسترش بازار ارزهای دیجیتال باعث ایجاد سوالات متفاوتی شده است. یکی از مهم ترین این سوالات، چگونگی به ارث رسیدن این ارزها است. اکثر افرادی که سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال انجام می‌دهند، میانگین سنی بین 18 تا 40 سال دارند، بنابراین معمولا تمایلی به نوشتن وصیت نامه ندارند، و به ارث رسیدن ارزهای این افراد، پس از مرگ یکی از سوالات مهم است. دارایی ارزهای دیجیتال شامل مالکیت دامنه یک یا چند سایت، رمزهای مربوط به کیف پول ارزدیجیتال و یا رمز صرافی‌ها باشد که در واقع همه این موارد پازل تکمیل کننده ارز دیجیتال است.

شرکت coincoverکه از شرکت‌های رمزنگاری است، بر اساس تحقیقات بیان کرده که نزدیک 4میلیون بیت کوین تاکنون پس از مرگ صاحبانشان از دست رفته اند که با قیمت کنونی بیت کوین چیزی برابر 15تا 24 میلیارد دلار است.

بسیاری از افراد مشغول در دنیای ارز دیجیتال، برنامه ریزی دقیقی برای دارایی خود ندارند و بیشتر به قصد هولد ( نگهداری) و سود از این طریق وارد فضای ارز دیجیتال شده‌اند و در صورت مرگ ناگهانی همه این دارایی از دست خواهد رفت. باید بدانید ارز دیجیتال پس از مرگ می تواند به عنوان ارثیه مورد استفاده قرار بگیرد. درست است که فضای ارزدیجیتال و بلاک چین از امنیت بالایی برخوردار است اما این بدان معنا نیست که هیچ راهی برای انتقال این ارز به وارثان وجود ندارد.

ارز دیجیتال پس از مرگ

چگونگی انتقال به وارثان

برای انتقال ارز دیجیتال پس از مرگ به وارثان، راه‌های مختلفی وجود دارد و باید حتما برای این موضوع برنامه خاصی مدنظر داشته باشید، در ادامه به توضیحات این مبحث می‌پردازیم.

انتقال ارز دیجیتال پس از مرگ به وسیله نرم افزار

نرم افزاری وجود دارد که در فواصل مشخص برای شما یک ایمیل ارسال می کند، در صورت پاسخ ندادن به این ایمیل به صورت پیش فرض گواهی فوت خودکار شما را صادر می کند و پس از آن، همه دارایی ارز دیجیتال شما به کیف پولی که تعیین کرده‌اید واریز می‌شود.

این نرم افزار یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین روش‌های موجود برای انتقال تمام دارایی شما به فرد دیگر است.شما می‌توانید رمز، آمار خرید و فروش و هر اطلاعات دیگری را از این طریق منتقل کنید. بزرگترین ایراد  نرم افزار آن است که شاید شما بنا به دلایلی نتوانید پاسخ اپلیکیشن را بدهید اما در قید حیات باشید و دارایی شما منتقل شود. مورد بعدی انتقال همه دارایی به یک فرد خاص است که نیازمند حد بالایی از اعتماد است زیرا ممکن است شما چند وارث داشته باشید. در این صورت انتقال دارایی به یک فرد نیازمند اعتماد بالا به وی برای توزیع منصفانه ارز دیجتال پس از مرگ بین همه وارثان است.

برنامه‌ریزی دقیق برای ارز دیجیتال پس از مرگ ، باعث می‌شود سرمایه و زمانی که برای هولد و ترید در بازار ارز دیجیتال گذاشته‌اید، حفظ شود

 

انتقال از طریق وصیت نامه

برای انجام انتقال ارز دیجیتال از طریق وصیت نامه، لازم است از طریق یک وکیل مجرب، وکالت نامه تنظیم شود. پس از فوت به هر دلیل، باید مرحله انحصار وراثت انجام شود. در این زمان با می توان رمز کیف پول و اطلاعات صرافی را در صندوق امانات بانک قرار داد. دقت کنید که شما با نام بردن از فرد در وصیت نامه نمی‌توانید ارز دیجیتال را پس از مرگ به وی منتقل کنید و با وصیت نامه شما فقط دریافت کننده ارز را مشخص می‌کنید توصیه می کنیم به هیچ وجه اطلاعات مربوط به کیف پول و رمزهای صرافی خود را به هیچ وجه در وصیت نامه قید نکنید و این اطلاعات در محل دیگری ذخیره شوند. لازم است حتما اطلاعات مربوط به ولت و صرافی را در اختیار تحویل گیرنده قراردهید.

 

سخن آخر

در این مقاله با اهمیت انتقال ارز دیجیتال پس از مرگ به ووارثان و نحوه این کار آشنا شدید. امید است این موضوع بتواند به شما در حفظ سرمایه کمک کند. شما می توانید تجربیات خود از فرآیند انتقال ارز دیجیتال را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید

 

منبع

death

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید