خانهوبلاگتحلیلپیش بینی ارز سولانا؛ آیا قیمت ...

close-up-of-upward-arrow-and-solana-symbol-with-virtual-screen-background-stockpack-deposit-photos-scaled

پیش بینی ارز سولانا؛ آیا قیمت 300 دلار را خواهد شکست؟

ارزهای دیجیتال بعد از تکامل بیت کوین و اتریوم که غالبا به عنوان هیولاهای کریپتو نامیده می شوند، ابعاد جدیدی پیدا کردند. در ابتدا، وقتی جهان شاهد ظهور ارز دیجیتال بود، بیت کوین با وجود اشکالاتی که داشت تنها گزینه برای سرمایه گذاری در این ارزها محسوب می شد. اما دیگر مثل سابق نیست. با بیش از 4000 ارز رمزنگاری شده، امروز این شما هستید که انتخاب می کنید. در بازار، سولانا ترجیح داده شده ترین بلاک چین است که قصد دارد برنامه ها و بازارهای غیر متمرکز، امن و مقیاس پذیری را ارائه دهد. توکن بومی این شبکه SOL یک ارز رمزنگاری شده ناشناخته است که اخیرا توجه زیادی در جامعه رمزنگاری ها به خود جلب کرده است. سولانا در واقع یکی از دارایی های دیجیتالی است که اخیرا در مورد آن زیاد صحبت شده و بسیاری به دنبال پیش بینی ارز سولانا هستند. بنیاد شبکه و موقعیت بازار می تواند سرمایه گذاران را در سراسر جهان جذب کند.

پیش بینی ارز سولانا

سولانا (SOL) چیست؟

قبل از اینکه به پیش بینی ارز سولانا بپردازیم، ابتدا لازم است آشنایی مختصری با این ارز داشته باشید. ظهور این شبکه به سال 2017 باز می گردد. آناتولی یاکوونکو، یک توسعه دهنده نرم افزار در Dropbox بود که این طرح را ارائه داد. بعدا او با گرگ فیتزجرالد، کارگر سابق کوالکام و همکار سابق خود، برای ساخت تست نت (testnet) سولانا همکاری کرد. اما چه چیزی او را به ساخت سولانا سوق داد؟

آناتولی درک کرد که اکثر شبکه ها زمان زیادی را برای رسیدن گره ها (nodes) به نقطه اجماع صرف می کنند. همچنین اکثر پروژه ها با چندین تراکنش همزمان مشکل داشتند. برخی حتی رشد برنامه های ساخته شده بر روی آنها را محدود می کنند. این امر به دلیل عدم مقیاس پذیری بسیار رایج شده بود.

بنابراین این مهندس نرم افزار می خواست یک شبکه ابتکاری و مقیاس پذیر بسازد! و این همان چیزی است که ما امروز آن را سولانا می نامیم. با این حال سفر آناتولی در آنجا متوقف نشد. تست شبکه Solana در سال 2018 و Mainnet Beta سولانا در مارس 2020 تلاش های پیوسته این شبکه را نشان می دهد.

تحلیل بنیادی برای پیش بینی ارز سولانا

سولانا ارز دیجیتالی با عملکرد بالا است که بر روی بلاک چین اجرا می شود و از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز پشتیبانی می کند. این یک بلاک چین سریع و امن است که زیرساخت مورد نیاز برای پذیرش جهانی را فراهم می کند. تعداد توکن ها در حال حاضر 489 میلیون است و بر روی سیستم PoS کار می کند. توکن های SOL همچنین می توانند پرداخت های خرد را در شبکه انجام دهند.

سولانا دارای هش خاصی است که می تواند برای وارد کردن داده ها برای هر تراکنش استفاده شود. SOL دارای ویژگی منحصر به فردی به نام Gulf Stream است که مقیاس پذیری را افزایش می دهد. اما مقیاس پذیری پیشرفته شبکه در ساختار تایید منحصر به فرد آن نهفته است. سیستم اثبات سهام (PoS) از کاربران می خواهد که برخی از توکن های SOL را برای تایید تراکنش های خود داشته باشند.

سولانا یک سیستم اضافی به نام اثبات تاریخ دارد. PoH قبل از انجام PoS هر تراکنش روی بلاکچین را مهر زمانی می زند . گره های موجود در شبکه می توانند بلاک ها را بدون نیاز به مطابقت با شبکه ایجاد کنند. با این کار زمان زیادی در اعتبار سنجی صرفه جویی می شود و سرعت تراکنش در هر ثانیه با موفقیت افزایش می یابد.

پیش بینی قیمت ارز سولانا 2021

با رشد مداوم قیمت، SOL در ابتدای ژانویه در قیمت 1.60 دلار معامله شد و در اواسط فوریه 10 دلار را شکست. بعدا افزایش بیشتری پیدا کرد و تا پایان آوریل در محدوده 40 دلار حرکت کرد. در ماه مه قیمت با عبور از 50 دلار به 58.30 دلار رسید.

هنگامی که بازار در 19 مه سقوط کرد ، اکثر آلت کوین ها حدود 20 درصد کاهش یافتند. اما SOL به میزان قابل توجهی افزایش یافت و طعمه سقوط نشد و حدود 50 درصد افزایش یافت. این امر تعجب بسیاری را در بازار برانگیخت؛ زیرا حتی بیت کوین در سال جاری در پایین ترین سطح خود قرار گرفته بود.

Solana  به دنبال این است که از نظر ارزش بازار در بین 10 ارز دیجیتال برتر راه پیدا کند و ماه آگوست نقطه عطفی برای تغییر بازی این ارز شد.

در میان فروش عظیم توکن غیرقابل تغییر (NFT)، افزایش قیمت سولانا صورت گرفت و قیمت آن در 7 سپتامبر 2021 به بالاترین سطح خود (ATH) 194.82 دلار رسید. با توجه به روند صعودی پیش بینی ارز سولانا نشان می دهد، قیمت SOL به زودی به بالاترین حد خود می رسد. در ماه های آینده ، اگر سولانا روی بهبود تمرکز کار کند ممکن است قیمت بیشتر افزایش یابد و به 250.44 دلار و 300.07 دلار برسد.

از سوی دیگر پیش بینی ارز سولانا نشان می دهد که اگر عرضه در روزهای آینده افزایش یابد، قیمت می تواند نزولی حرکت کرده و تا 50.71 دلار تا 62.19 دلار برسد. با این حال با پیشبرد فناوری های فعلی و هیچ پیشرفت قابل ملاحظه جدیدی ممکن است باعث شود که قیمت SOL به طور متوسط ​​94.91 دلار تا 100.0 دلار معامله شود.

پیش بینی قیمت ارز سولانا 2022

در حال حاضر مانعی که در برابر سولانا است، بلاکچین های پایه ای مانند اتریوم و کاردانو هستند که برای غلبه بر مشکلات مقیاس پذیری، از جمله زمان معاملات طولانی و هزینه های بالا به روز می شوند. با این وجود پیشرفت های مختلف سولانا هم می تواند آن را در برابر رقبای خود قدرتمند کند، از جمله پیش بینی می شود که با ارتقاء گسترده ای بتواند باعث شباهت زنجیره ای متقابل بیشتری بین سولانا و دیگر توکن های SOL شود.

با کمک این طراحی مجدد پیش بینی ارز سولانا تا سال 2022 نشان می دهد، قیمت SOL حدود 500 تا 750 دلار خواهد بود. از سوی دیگر به دلیل عوامل خارجی یا ناهماهنگی در پلتفرم، قیمت این آلتکوین ممکن است به سطح پایین 22.19 دلار برسد. با این حال حتی اگر خرس ها بر بازار حاکم باشند، قیمت SOL بازار به طور متوسط 40 دلار معامله می شود.

پیش بینی بازار

پیش بینی ارز سولانا نشان می دهد که قیمت سولانا می تواند در پایان سال 2021  حدود 66 دلار باشد. در 3 سال آینده، سولانا می تواند به بالاترین قیمت 194.48 دلار برسد و تا سال 2025 قیمت ممکن است به 870 دلار برسد.

بر اساس پیش بینی مبتنی بر الگوریتم WalletInvestor، ارز سولانا می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت برجسته باشد. در سال آینده از 96.58 دلار به 190.59 دلار افزایش می یابد و تا سال 2026، قیمت می تواند به 514.410 دلار برسد.

به گفته Gov.capital، سولانا تا پایان سال 2021 با قیمت 118.27 دلار معامله می شود.

بر اساس پیش بینی Digitalcoinprice، ارز سولانا در پایان سال 2021 با قیمت 53.35 دلار و تا سال 2025 با 108.26 دلار معامله خواهد شد.

پیش بینی ما از قیمت ارز سولانا

از آنجا که سولانا یک سکه Defi در حال ظهور است، قیمت آن احتمالا افزایش می یابد و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال است. ممکن است بر همکاری های خاصی تمرکز کند تا دارایی های خود را به Defi متصل کند. همچنین سهام اختصاصی آن می تواند سرمایه گذاران زیادی را جذب کند. بنابراین ممکن است قیمت تا 200.03 دلار بالا برود. با این حال از سوی دیگر، اگر شبکه پیاده سازی ها را در نسخه  Mainten beta به تاخیر بیندازد، قیمت می تواند به پایین ترین حد خود برسد. بنابراین ممکن است قیمت توکن به 50.99 دلار برسد.

سولانا

تاریخچه قیمت

طبق اعلام Coinmarketcap ، سولانا سفر خود را در بازار رمزنگاری در 10 آوریل 2020 با قیمت 0.79 دلار آغاز کرد. بعدا قیمت تا اواسط ماه مه به 0.52 دلار کاهش یافت. قیمت دوباره شروع به ریکاوری کرد و در پایان ماه ژوئن به 0.99 دلار رسید. جالب اینجاست که قیمت تا اواسط ماه ژوئیه به 1.33 دلار رسید و پس از آن هم همچنان در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا پایان ماه جولای به 1.84 دلار افزایش یافت. این سکه که در مسیر صعودی حرکت می کند تا اواسط آگوست به 3.77 دلار رسید و تا پایان آگوست به 2.82 دلار سقوط کرد.

SOL تا اوایل سپتامبر به 4.84 دلار رسید تا با شکستن همه رکوردهای قبلی قیمت به بالاترین حد خود برسد. سولانا توانست به سطح مقاومت خود در 3.80 دلار برسد و نتوانست پایدار بماند و به 2.56 دلار کاهش یافت. در پایان ماه سپتامبر SOL در قیمت 2.96  دلار معامله شد. با تغییرات خاصی ، سولانا توانست در محدوده $2 در طول اکتبر حفظ شود. اگرچه به دلیل فشار فروش بالا، قیمت تا اوایل نوامبر به 1.35 دلار کاهش یافت. بعدا، قیمت شروع به ریکاوری کرد و در پایان نوامبر با ادامه افزایش قیمت بیت کوین به 2.41 دلار رسید. سولانا در ماه دسامبر با کاهش قیمت به 1.47 دلار کاهش یافت. در پایان دسامبر 2020 همانطور که پیش بینی می شد ارز سولانا با SOL 1.5  دلار معامله شد. قیمت این آلت کوین در میان رقابت شدید بین آلتکوین ها  افزایش یافته است و بسیاری حتی آن را رقیب اتریوم می دانند. در حال حاضر ، 1 سولانا معادل 160 دلار است.

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید