خانهوبلاگمقالاتآموزشیدستگاه استخراج بیت کوین چیست و...

دستگاه استخراج بیت کوین چیست و آیا استخراج ارزهای دیجتال سودآور است؟

دستگاه استخراج بیت کوین چیست و آیا استخراج ارزهای دیجتال سودآور است؟

در چند سال گذشته، ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یکی از روش های پرداخت و سرمایه گذاری بسیار محبوب شناخته شده اند، به ویژه برای کسانی که بیشتر خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. نوسان قیمت بیت کوین که نشانه های امیدوارکننده ای از بهبود، پس از رکورد بی سابقه قیمت آن را نشان می دهد، افرادی را که نه تنها به سرمایه گذاری بلکه به استخراج ارزهای دیجیتال از طریق دستگاه های استخراج علاقمند هستند را جذب کرده است.

خرید آنلاین در حال تبدیل شدن به یک کانال کلیدی برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده است، به گونه ای که سازمان هایی مانند PayPal اکنون به مردم اجازه می دهند از بیت کوین برای پرداخت هزینه و دریافت کالا یا خدمات استفاده کنند. قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده از نوسانات شدید رنج می برد، اگرچه توکن های دیجیتال پس از رکود کوتاهی در ماه های اخیر نشانه های رشد را از خود نشان می دهند. این خبر خوبی برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری هستند و همچنین ارز دیجیتال استخراج می کنند. در این مقاله قصد داریم به پرسش دستگاه استخراج بیت کوین چیست ، پاسخ بدهیم.

ارز دیجیتال بیت کوین

دنیای ارز دیجیتال این روزها با سرعت زیادی در حال گسترش و توسعه است. رمزارزهای بسیاری در بازار قابل معامله هستند. از جمله بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، تزوس ، مونرو و … . اما اگر بگوییم در دنیای رمز ارزها همه با نام بیت کوین آشنا شده اند، اغراق نکرده ایم. در واقع بیت کوین یک ارز دیجیتال محبوب در کل دنیاست. بنابراین بهتر است کمی بیشتر در مورد این ارز دیجیتال پرطرفدار و اینکه دستگاه استخراج بیت کوین چیست اطلاعات کسب کنیم.

در دهه گذشته ، بیت کوین به یک کالای نامرئی در جامعه ما تبدیل شده است. این سیستم امنیت بیشتر و هزینه معاملات کمتری را برای مصرف کنندگان و مشاغل ارائه می دهد و پتانسیل لازم را برای تجهیز اقتصاد جهانی دارد. ما به عنوان صاحبان مشاغل و بازرگانان باید با بیت کوین، نحوه بدست آوردن، ذخیره و استفاده از آن آشنا باشیم.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بدون هیچ گونه کنترل مرکزی و نظارت بانک ها یا دولت ها فعالیت می کند و به یک نرم افزار نقطه به نقطه (peer-o-peer) و رمزنگاری شده متکی است. یک دفتر عمومی وجود دارد که همه معاملات بیت کوین را ثبت می کند و نسخه های پشتیبان روی سرورهای سراسر جهان نگهداری می شوند. هر ده دقیقه، این معاملات توسط ماینرها در گروهی به نام بلاک جمع آوری شده و به طور دائم به بلاک چین اضافه می شوند. این خلاصه ای از روند کار بیت کوین است. در حال حاضر بیت کوین ها را می توان به هفت رقم اعشار تقسیم کرد: یک هزارم بیت کوین به عنوان میلی و صد میلیون بیت کوین به عنوان ساتوشی شناخته می شود.

تمام ارزهای دیجیتال باید در جایی ذخیره شوند. همانطور که سکه های سنتی را در کیف پول فیزیکی نگه می دارید، ارزهای دیجیتال را هم باید در کیف های دیجیتالی نگهداری کرد. این ارزهای دیجیتال از طریق نرم افزار کیف پول یا طیف وسیعی از ابزارهای سخت افزاری و آنلاین قابل دسترسی هستند.

در حقیقت چیزی به نام بیت کوین یا کیف پول وجود ندارد، فقط توافق بین شبکه در مورد مالکیت یک سکه وجود دارد. از کلید خصوصی برای اثبات مالکیت وجوه به شبکه هنگام انجام معامله استفاده می شود. یک فرد می تواند به سادگی کلید خصوصی خود را به خاطر بسپارد. او برای بازیابی یا صرف پول نقد مجازی خود به هیچ چیز دیگری احتیاج ندارد. این همان مفهومی است که به عنوان “کیف پول مغزی” یا Brain Wallet شناخته می شود.

در ادامه متوجه خواهید شد :

 • استخراج بیت کوین چگونه است؟
 • برای استخراج بیت کوین به چه دستگاه ها و ابزارهایی نیاز داریم؟
 • دستگاه استخراج بیت کوین چیست ؟
 • دستگاه استخراج بیت کوین چه کاربردی دارد؟
 • فارم بیت کوین چیست ؟
 • کار ماینر بیت کوین چیست ؟
 • چطور بیت کوین بدست بیاوریم؟
 • ساده ترین راه های کسب بیت کوین به صورت رایگان
 • ماینینگ بیت کوین چیست؟
 • یک ماینر بیت کوین چقدر درآمد دارد؟
 • استخر استخراج بیت کوین چیست؟
 • شرایط استخراج بیت کوین
 • سختی های استخراج بیت کوین

دستگاه استخراج بیت کوین چیست

استخراج بیت کوین چگونه است ؟

اینروزها بازار ماینینگ و رمز دیجیتال داغ است. حتما شما هم می دانید که بیت کوین یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است اما سوال اینجاست که استخراج بیت کوین چگونه است ؟ استخراج یا ماینینگ چیست؟ و مهمتر از همه دستگاه استخراج بیت کوین چیست ؟ به زبان ساده ماینینگ فرآیندی است که طی آن تراکنش ها تأیید و به دفتر کل دیجیتال اضافه می شوند.

استخراج استعاره ای برای اثبات سیستم کار بیت کوین است، جایی که ماینرها مشکلات ریاضی را حل می کنند و هر تراکنش بیت کوین را در ازای بیت کوین اعتبار می بخشند. این محاسبات ریاضی پیچیده همچنین امنیت سیستم را افزایش داده و متعاقباً بیت کوین های جدید ایجاد شده را آزاد می کند. در توضیح این مورد که دستگاه استخراج بیت کوین چیست باید بگوئیم که استخراج بیت کوین، مشابه استخراج فیزیکی طلا یا جواهرات نیست، اما با استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهای استخراج انجام شود.

استخراج تنها یک راه – سخت ترین و سودآورترین راه – برای بدست آوردن بیت کوین است. جایزه بلاکچین برای حل این مسائل ریاضی 12.5 توکن است. مانند دلار آمریکا، تعداد محدودی بیت کوین وجود دارد. تعداد بیت کوین های موجود در حال حاضر 15 میلیون واحد است. با احتساب سقف 21 میلیون واحد، تنها 6 میلیون بیت کوین دیگر باقی مانده که استخراج نشده است.

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد زنجیره مالی می شوند. این کار با استفاده از رایانه های بزرگ و حرفه ای انجام شده که مسائل محاسباتی بسیار پیچیده ریاضی را حل می کنند. به این رایانه ها دستگاه استخراج بیت کوین گفته می شود.

استخراج ارزهای رمزنگاری شده بسیار پر زحمت و پرهزینه است. با این وجود، استخراج برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقمند به رمز ارزها، جذابیت زیادی دارد؛ چراکه ماینرها برای کار خود با توکن های رمزنگاری شده، پاداش می گیرند.

در ادامه مبحث دستگاه استخراج بیت کوین چیست و همانطور که گفتیم استخراج بیت کوین فرآیند ایجاد بیت کوین جدید با حل مشکلات ریاضی بسیار پیچیده است که تراکنش های ارزی را تأیید می کند. هنگامی که یک بیت کوین با موفقیت استخراج می شود، ماینر مقدار از پیش تعیین شده ای از بیت کوین را دریافت می کند. با این حال، قبل از سرمایه گذاری در زمان و تجهیزات استخراج، این مقاله را بخوانید تا ببینید آیا استخراج واقعا برای شما مناسب است یا خیر؟ یا اصلا دستگاه استخراج بیت کوین چیست ؟

استخراج موفقیت آمیز تنها یک بلاک بیت کوین و نگه داشتن آن از سال 2010 تا الان به این معنی است که شما در سال 2020 میزان 450،000 دلار بیت کوین در کیف پول خود دارید.

برای استخراج بیت کوین به چه دستگاه ها و ابزارهایی نیاز دارم؟

بیت کوین به عنوان راهی برای ارسال پول از طریق اینترنت ایجاد شده است. هدف این ارز دیجیتالی ارائه یک سیستم پرداخت جایگزین بود که بدون کنترل مرکزی عمل می کرد. در غیر این صورت درست مانند ارزهای سنتی مورد استفاده قرار می گرفت. اما استخراج بیت کوین چگونه است ؟

ماینینگ فرآیندی است که شبکه بیت کوین را حفظ می کند و نحوه ایجاد سکه های جدید را نشان می دهد. همه معاملات به صورت عمومی در شبکه پخش می شوند و ماینرها با تکمیل محاسبات رمزنگاری، مجموعه بزرگی از تراکنش ها را به صورت بلاک دسته بندی می کنند. البته باید بدانید که ایجاد آن بسیار دشوار بوده اما تأیید آن آسان است. اولین ماینری که بلاک بعدی را حل کند، آن را در شبکه پخش کرده و در صورت اثبات صحت آن به بلاک چین اضافه می شود. سپس به ماینر، مقدار مشخصی از بیت کوین تازه استخراج شده، به عنوان پاداش داده می شود.

به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاک چین و توانایی آن در پردازش و تأیید تراکنش ها، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یک بلاک تولید کند. با این حال اگر یک میلیون دکل استخراج بیت کوین برای حل مشکل رقابت کنند، احتمالاً سریعتر به راه حل می رسند. به همین دلیل، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم سختی استخراج در هر 2016 بلاک یا تقریباً هر دو هفته طراحی شده است.

وقتی قدرت محاسباتی بیشتری برای دستگاه استخراج بیت کوین وجود داشته باشد، سطح دشواری استخراج افزایش می یابد تا تولید بلاک را در یک نرخ ثابت نگه دارد. قدرت محاسباتی کمتر به معنای کاهش سطح دشواری است. برای درک میزان قدرت محاسباتی بهتر است بدانید که وقتی بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد، سطح سختی اولیه یک بود و به مرور زمان تا نوامبر 2019 به بیش از 13 تریلیون رسید.

همه این ها بدان معناست که ماینرها باید برای استخراج رقابتی در تجهیزات کامپیوتری قدرتمند مانند GPU (واحد پردازش گرافیکی) یا واقع بینانه تر، یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند. این ابزار می توانند از 500 تا ده ها هزار دلار قیمت داشته باشند. برخی از ماینرها -به ویژه ماینرهای اتریوم- از کارت های گرافیکی مجزا (GPU) به عنوان راهی کم هزینه برای کنار هم قرار دادن عملیات استخراج استفاده می کنند.

در سال های گذشته، استخراج بیت کوین به عنوان یک سرگرمی با درآمد بالا بود. در آن زمان، افراد این شانس را داشتند که هر 10 دقیقه تعداد 50 بیت کوین کسب کنند. جالب است بدانید که استخراج موفقیت آمیز تنها یک بلاک بیت کوین و نگه داشتن آن از سال 2010 تا الان به این معنی است که شما 450،000 دلار بیت کوین در کیف پول خود در سال 2020 دارید.

دستگاه استخراج بیت کوین چیست ؟

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، امکان استخراج فوری یک سکه با استفاده از یک رایانه اصلی وجود داشت. حتما برای شما هم سوال پیش آمده که  این رایانه اصلی یا دستگاه تولید بیت کوین چیست ؟

در حال حاضر برای استخراج بیت کوین به اتاق هایی پر از تجهیزات قدرتمند نیاز است که اغلب رایانه هایی با کارت های گرافیک رده بالا هستند و در محاسبات دقیق مهارت دارند. بهتر است بدانید که قیمت ناپایدار بیت کوین، گاهی اوقات باعث می شود تا ماینینگ گرانتر از ارزش خود به نظر برسد. ماینرها انتخاب می کنند که کدام تراکنش ها را در یک بلاک قرار دهند.

اما دستگاه بیت کوین چیست ؟ دستگاه استخراج بیت کوین نوعی از رایانه های تخصصی است که فقط به منظور استخراج بیت کوین ایجاد شده است. برای پاسخ به این سوال که دستگاه استخراج بیت کوین چیست باید بدانید هرچه سخت افزار شما قدرتمندتر و از نظر انرژی کارآمدتر باشد، استخراج بیت کوین سودآورتر خواهد بود. در سال های اخیر شما می توانید بین چندین سازنده سخت افزار جستجو کرده و دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. قیمت سخت افزار با توجه به تولید کننده آن، متفاوت است و تا حد زیادی بستگی به میزان مصرف انرژی دستگاه نسبت به میزان قدرت محاسباتی آن دارد. هرچه قدرت محاسبات دستگاه استخراج بیت کوین بیشتر باشد، بیت کوین بیشتری استخراج خواهید کرد. هرچه میزان مصرف انرژی کمتر باشد، هزینه های ماهانه شما کمتر می شود.

دستگاه بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد ؟

از بین تمام رمز ارزهایی که در بازار معامله می شود، میزان سودآوری بیت کوین چشمگیرتر است. بنابراین افراد بیشتری به دنبال کسب اطلاعات در این مورد هستند. اطلاعاتی از قبیل اینکه  دستگاه بیت کویین چیست ؟ یا دستگاه ماینر بیت کوین چیست ؟  اگر به این فکر هستید که با دستگاه های کامپیوتر خانگی اقدام به استخراج بیت کوین کنید، باید بدانید که در اشتباهید. برای اینکار شما به نوعی دستگاه به نام ASIC نیاز دارید. البته توجه داشته باشید که با سرعت رشد و تغییر فناوری، هر روزه دستگاه های مدرن تر و کامل تری به حیطه استخراج بیت کوین راه پیدا می کنند.

اگر بخواهیم به بهترین دستگاه استخراج بیت کوین در حال حاضر اشاره کنیم، شاید باید از دستگاه Bitmain Antminer S۱۹ Pro نام ببریم. اما نکته مهم در مورد این سوال که بهترین نوع دستگاه استخراج بیت کوین چیست ، این است که باید توجه کنید در چه منطقه و چه شرایطی از دستگاه استفاده می کنید. با در نظر گرفتن این دو فاکتور می توانید بهترین و مناسب ترین دستگاه استخراج بیت کوین را تهیه کنید. سودآوری بر اساس قیمت دستگاه، تعداد وات دستگاه و هزینه میزبانی شما تعیین می شود. طول عمر، با توجه به کیفیت دستگاه تعیین می گردد. حالا که متوجه شدید دستگاه استخراج بیت کوین چیست باید در خرید ماشین استخراج بیت کوین دقت کنید؛ چراکه خرید دستگاه ارزان تر منطقی نبوده و احتمال دارد که پس از چند ماه خراب شود.

ماینرها برای تکمیل موفقیت آمیز یک هش حدود 50،000 دلار پاداش دریافت می کنند.

فارم بیت کوین چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رمز ارزها چگونه ساخته می شوند؟ یا آیا مکان خاصی برای آن ها وجود دارد؟ بله، ارزهای رمزنگاری شده در مکانی خاصی به اسم مزرعه بیت کوین استخراج می شوند. اما مزرعه بیت کوین یعنی چه؟ این مکان معمولاً دارای فضای کافی با رایانه های پیشرفته و با سیستم تهویه مطبوع است. بیت کوین محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در فناوری بلاک چین به شمار می رود. مردم بدون آنکه بدانند دستگاه استخراج بیت کوین چیست به طور فعال روی آن سرمایه گذاری می کنند. با این حال، ماینرهای بیت کوین که تمایل به شکستن کد و ساخت بیت کوین دارند، بابت کاری که انجام می دهند، مقداری رمز ارز دریافت می نمایند.

انرژی زیادی برای توسعه یا استخراج یک بیت کوین مصرف می شود که طبعاً به کامپیوترهای زیادی برای آن نیاز خواهد بود. بنابراین برای کاهش هزینه کامپیوتر، استخرهای استخراج (mining pools) ایجاد شده است. این بدان معناست که با گروه ماینرها در یک فضای واحد متشکل از چندین رایانه هماهنگ شوید تا بتوانند به طور موثر روی کد هش برای استخراج بیت کوین کار کنند. مکانی که ماینرها می توانند در آن با هم مشارکت کنند، فارم یا مزرعه استخراج است. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد اینکه مزرعه استخراج بیت کوین چیست بحث خواهیم کرد.

در پاسخ به این سوال که فارم یا مزرعه بیت کوین چیست ، بصورت خلاصه می توان گفت مزرعه ماینینگ مکانی است معمولاً با فضایی بسیار وسیع و دارای چندین دستگاه رایانه که به استخراج یک یا چند ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین اختصاص داده شده است. باید بدانید که در فارم های بیت کوین علاوه بر مصرف مقدار خیلی زیاد برق، رایانه ها نیز نیاز به تعویض مکرر دارند.

استخراج رمز ارزها، نیازمند سرمایه گذاری هنگفتی برای تهیه رایانه های با کیفیت بالاست. بنابراین برای غلبه بر این وضعیت، فارم استخراج بیت کوین توسعه پیدا می کند. مزرعه بیت کوین یک فضای بزرگ بیشتر شبیه یک انبار یا مخزن است که در آن تجهیزات رایانه ای با سیستم های خنک کننده یا تهویه مطبوع مرکزی قرار داده می شوند. این کار از گرم شدن بیش از حد و آسیب دیدن رایانه ها جلوگیری می کند.

کار ماینر بیت کوین چیست ؟

کشاورزان مزرعه یا فارم بیت کوین به عنوان ماینر شناخته می شوند و برنامه های خود را برای برداشت سکه های دیجیتال دارند. ماینرها که این سکه ها را پردازش می کنند، ستون فقرات شبکه بیت کوین هستند. بدون آن ها این شبکه از کار می افتد و در نهایت بی ارزش خواهد بود. آن ها شبکه را ایمن می کنند و به پردازش هر معامله بر اساس آن کمک می کنند. کشاورزان مزرعه بیت کوین با حل مشکلات محاسباتی توسط دستگاه های استخراج بیت کوین ، کار خود را تکمیل می کنند. حل محاسبات باعث می شود، سکه های جدید ساخته شده و از این طریق، هزینه معاملات به ماینرها تعلق می گیرد.

چطور بیت کوین بدست بیاوریم؟

اگر قبلاً ارز دیجیتال را به مجموعه سرمایه گذاری خود اضافه کرده اید، شما می توانید علاوه بر سرمایه اولیه، سکه اضافی هم دریافت کنید. پس از اینکه به شما گفتیم دستگاه استخراج بیت کوین چیست ، حالا نوبت به آن رسیده که دقیقاً بدانید فرآیند استخراج بیت کوین چگونه کار می کند.

استخراج بیت کوین

روش استخراج بیت کوین

شاید در سال های اولیه مردم می توانستند بیت کوین را با یک دستگاه کامپیوتر معمولی در خانه استخراج کنند، اما در حال حاضر این امکان وجود ندارد. دلیل آن هم این مورد است که روند استخراج بیت کوین در طول زمان تغییر کرده است. روش های مختلفی برای بدست آوردن، کسب درآمد و خرید بیت کوین وجود دارد. این مورد که بیت کوین نوعی ارز دیجیتال است، به این معنا نیست که دسترسی به آن آسان خواهد بود. روش های زیر به ازای صرف زمان و هزینه، به بدست آوردن بیت کوین برای شما می انجامند.

در سال های ابتدایی آغاز به کار بیت کوین، مردم عادی می توانستند با کمک یک دستگاه رایانه شخصی به استخراج بیت کوین بپردازند.

 • مبادله پول واقعی با بیت کوین

تبادل ارزهای رمزنگاری شده به شما امکان می دهد تا با استفاده از کارت های اعتباری، نقل و انتقالات بانکی و حتی پرداخت های PayPal ، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کنید. محبوب ترین صرافی های مبادلات آنلاین شامل Bitfinex ، Bitstamp و Coinbase است. همچنین می توانید پول خود را با بیت کوین به صورت حضوری در دستگاه خودپرداز بیت کوین، فروشگاه خرده فروشی ، بانک یا مستقیماً با شخص دارنده بیت کوین مبادله کنید. در این روش نیازی نیست که در مورد اینکه دستگاه استخراج بیت کوین چیست اطلاعات زیادی داشته باشید.

 • بیت کوین را به عنوان هزینه پرداخت بپذیرید

در ازای ارائه کالا و خدمات به دیگران، بیت کوین دریافت کنید. به سادگی آدرس بیت کوین خود را با خریداران کالا یا خدمات تان (حضوری یا آنلاین) به اشتراک بگذارید و علامت “بیت کوین در اینجا پذیرفته شده” را نشان دهید. همچنین فروش کالا و خدمات در ازای دریافت بیت کوین در سایت هایی مانند Purse را در نظر بگیرید.

 • فاست بیت کوین

فاست روشی است که در آن بدون پرداخت هزینه می توان بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر را به صورت دریافت کرد. در این روش تنها با نشان دادن یک تبلیغ، می توان مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را به صاحب فاست انتقال داد. این سیستم با نام درآمد قطره ای نیز شناخته شده است.

 • بیت کوین خود را وام بدهید

اگر از قبل صاحب بیت کوین هستید، می توانید از آن برای وام دادن استفاده کنید. بیت کوین خود را به دیگران وام بدهید و سود آن را بگیرید. می توانید این کار را از طریق سایتی مانند Bitbond انجام دهید.

 • در نظرسنجی بیت کوین شرکت کنید

سایت هایی مانند Bitfortip برای انجام نظرسنجی، پاسخ به سوالات و به اشتراک گذاری محتوا به بیت کوین امتیاز می دهند.

توجه: بیت کوین بسیار ناپایدار است. قیمت معاملاتی آن می تواند صدها دلار در عرض چند ساعت نوسان کند. در حالی که برخی از مردم بیت کوین را به عنوان یک ارز روزانه تلقی می کنند، برخی دیگر بیت کوین را به عنوان یک سهام خریداری می کنند. به این معنا که آن را خریداری کرده و تنها زمانی بیت کوین خود را می فروشند که قیمت اوج گرفت.

ساده ترین روش های کسب بیت کوین به صورت رایگان

حال که در مورد روش ماین بیت کوین چیست ، اطلاعات کافی بدست آورید شاید به دنبال روش های رایگان بدست آوردن بیت کوین باشید. اگر در حال حاضر در زمینه ارز های دیجیتال مشغول به کار هستید و آمادگی انجام فعالیت بیشتر را دارید، در اینجا چند راه برای تقویت دارایی های خود – به صورت رایگان – و بدون نیاز به دستگاه های استخراج بیت کوین آورده شده است.

 • Lolli ، افزونه مرورگر Google Chrome یا Firefox ، هنگام خرید از شرکای خرده فروشی خود “Bitcoin Back” ارائه می دهد. این برنامه مشابه دیگر افزونه های مرورگر مانند Rakuten یا Honey عمل می کند که هنگام استفاده از پورتال یا برنامه افزودنی برای خرید آنلاین، تخفیف و بازگشت نقدی ارائه می دهد. Lolli به شما پول نقد می دهد که معمولاً هنگام خرید آنلاین هزینه می کنید.

برخی از خرده فروشان در Lolli عبارتند از Nike ، Sephora و حتی Malaysia Airlines. بسته به خرده فروش و محصول، پاداش ها از 1 تا 30 عدد بیت کوین متغیر هستند. پاداش های شما وارد حساب Lolli شما می شود. سپس می توانید آن ها را به کیف پول رمزنگاری شده یا حساب مبادله خود منتقل کنید.

 • یک کارت اعتباری ارز رمزنگاری شده، مشابه سایر کارت های اعتباری جایزه دار کار می کند، اما به جای بازگرداندن پول نقد یا امتیاز با هر خرید، به شما رمز ارز تحویل خواهد داد. در حالی که ما پاداش های نقدی ساده را دوست داریم (و شما همیشه می توانید رمز ارز را با درآمد نقدی خود خریداری کنید) ، این کارت ها می توانند به شما کمک کنند تا امور مربوط به رمز ارزهای خود را یکپارچه تر کنید.

برخی صرافی ها برنامه هایی را برای کارت های اعتباری با پاداش ارزهای رمزنگاری شده به همراه شرکت های فناوری پیشرفته مانند BlockFi و Upgrade اعلام کرده اند. دسته بندی پاداش در این کارت ها شبیه بسیاری از کارت های اعتباری سنتی نقدی است. به عنوان مثال، کارت اعتباری BlockFi در هر خریدی که انجام می دهید، پس از دریافت 3.5٪ بازپرداخت در 90 روز اول پس از افتتاح حساب، 1.5٪ بیت کوین به شما می دهد.

علاوه بر نرخ های مختلف پاداش، هر یک از این کارت ها ارزش های مختلف بازخرید را ارائه می دهند. کارت Gemini به شما امکان می دهد تا انتخاب کنید که پاداش شما از کدام ارز دیجیتال باشد. این در حالی است که BlockFi پاداش بیت کوین ارائه می دهد و سایرین پاداش های شما را فقط به برخی از آلت کوین ها محدود می کنند.

 • برخی از مبادلات ارزهای رمزپایه برای استفاده از خدمات خود پاداش ثبت نام یا ارجاع ارائه می دهند. به عنوان مثال، Coinbase، 5 دلار به کاربران جدید برای ثبت نام و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می داد. در حال حاضر این صرافی به شما و دوست تان 10 دلار پاداش می دهد، البته اگر دوستی را معرفی کنید که یک حساب ایجاد کرده و حداقل 100 دلار معامله کند.

اگر از این نوع کارت ها برای به دست آوردن پاداش های خود به صورت ارز دیجیتال استفاده می کنید، مطمئن شوید که تنها آنچه را که می توانید پرداخت کنید به طور کامل و به موقع در هر ماه، بدون داشتن بدهی، شارژ می کنید.

 • Coinbase برای استفاده از پلتفرم های آموزشی به شما جایزه می دهد. برای به دست آوردن ارز رایگان، باید فیلم های Coinbase را تماشا کرده و در آزمون ها شرکت نمایید. در این حالت Coinbase مقدار مشخصی رمز ارز را به کیف پول شما واریز می کند. محتوا معمولاً روی یک آلت کوین خاص (مانند GRT و BOND) متمرکز است و در نتیجه این سکه هایی است که برای گذراندن دوره ها به دست خواهید آورد.

به طور کلی نگهداری از آلت کوین ها برای سرمایه گذاری طولانی مدت توصیه نمی شوند، می توانید این کوین های کمتر شناخته شده را به محض تحویل گرفتن به بیت کوین یا اتریوم تبدیل کنید. اما به یاد داشته باشید که این معاملات را پیگیری کنید، زیرا هر معامله ارز دیجیتال مشمول مالیات است. علاوه بر این، شما باید قیمت تمام درآمد خود را از طریق Coinbase Earn پیگیری کرده و آنها را به عنوان درآمد در اظهارنامه مالیاتی فدرال گزارش دهید. اگر از طریق این برنامه بیش از 600 دلار درآمد کسب کنید، Coinbase یک فرم 1099-MISC برای شما صادر می کند که می توانید از آن برای گزارش درآمد خود بهره بگیرید. برای شروع کسب درآمد با Coinbase Earn باید یک حساب Coinbase تأمین شده داشته باشید، در یک کشور واجد شرایط زندگی کنید و همه اطلاعات شخصی خود را تأیید نمایید.

روش های متعددی برای بدست آوردن بیت کوین بدون کمک دستگاه های استخراج بیت کوین وجود دارد که یکی از آن ها وام دادن بیت کوین به سایرین و دریافت سود از آن هاست.

ماینینگ بیت کوین چیست ؟

درک مزایا و معایب استخراج بیت کوین کمی دشوار است. با یک مثال شاید بتوان ماینینگ بیت کوین را اینگونه و به صورت ساده تر توضیح داد: من به سه دوست خود می گویم که به عددی بین یک تا 100 فکر می کنم و این عدد را روی کاغذ می نویسم و ​​در پاکت مهر می کنم. دوستان من مجبور نیستند تعداد دقیق را حدس بزنند. آن ها فقط باید اولین فردی باشند که هر عددی را که کمتر یا مساوی عددی است که من فکر می کنم، حدس بزنند و هیچ محدودیتی برای تعداد حدس آن ها وجود ندارد.

فرض کنید من به عدد 19 فکر می کنم. اگر دوست اول عدد 21 را حدس بزند، به دلیل اینکه 21 از 19 بیشتر است، می بازد. اگر دوست دوم عدد 16 و دوست سوم عدد 12 را حدس بزنند، هر دو به لحاظ نظری به پاسخ های قابل قبول رسیده اند، به دلیل اینکه 16 و 12 هر دو از 19 کوچکتر هستند. اینجا هیچ اعتبار اضافی برای دوست دوم وجود ندارد، هرچند پاسخ او نزدیکتر به پاسخ هدف یعنی عدد 19 بود. حالا تصور کنید که من سوال “حدس بزنید به چه عددی فکر می کنم” را مطرح کرده اما به عددی بین 1 تا 100 فکر نمی کنم. من سوال خود را از میلیون ها ماینر احتمالی می پرسم و به یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی فکر می کنم. حالا می بینید که حدس زدن پاسخ درست بسیار سخت خواهد بود. حالا اگر نفر دوم و سوم هر دو به طور همزمان پاسخ دهند، آنگاه مقیاس خراب می شود.

در استخراج بیت کوین، پاسخ های همزمان اغلب رخ می دهند اما در پایان روز، تنها یک پاسخ برنده می تواند وجود داشته باشد. هنگامی که چندین پاسخ همزمان ارائه می شوند که برابر یا کمتر از عدد مورد نظر هستند، شبکه بیت کوین با اکثریت ساده – 51 درصد – تصمیم می گیرد که کدام ماینر قرار است بیت کوین را بدست آورد.

به طور معمول این ماینر است که بیشترین کار را انجام داده یا به عبارتی، بیشترین تراکنش ها را تأیید می کند. در این حالت بلاک بازنده به نام “بلاک یتیم” خوانده می شود. بلاک های یتیم، آن هایی هستند که به بلاک چین اضافه نمی شوند. ماینرهایی که مشکل هش را با موفقیت حل می کنند اما بیشترین تراکنش ها را تأیید نکرده اند، بیت کوین دریافت نمی کنند.

یک ماینر بیت کوین چقدر درآمد دارد؟

پاداش استخراج بیت کوین با کمک دستگاه های استخراج در هر چهار سال به نصف میزان دوره چهار ساله قبلی کاهش می یابد. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 استخراج شد، استخراج یک بلاک، 50 بیت کوین برای شما به ارمغان می آورد. در سال 2012، این مقدار به 25 واحد بیت کوین تبدیل شد. تا سال 2016، این مقدار دوباره به نصف مقدار قبلی یعنی 12.5 BTC رسید. در 11 مه 2020 ، پاداش استخراج دوباره نصف شد و به 6.25 BTC رسید. در نوامبر سال 2020 ، قیمت بیت کوین حدود 17،900 دلار برای هر بیت کوین بود، به این معنی که شما برای تکمیل یک بلاک 111،875 دلار درآمد کسب می کنید.

همانطور که گفتیم، میزان محدودیت بیت کوین، 21 میلیون واحد است. به این معنی که پس از استخراج این تعداد بیت کوین، دیگر امکان استخراج این ارز دیجیتال وجود ندارد. این یک شرط کلیدی برای کل اکوسیستم بیت کوین از زمان تأسیس آن بوده و محدودیتی است که برای کنترل عرضه بیت کوین در نظر گرفته شده است. در حال حاضر، بیش از 18 میلیون بیت کوین استخراج شده است. به عنوان روشی برای کنترل ورود بیت کوین های جدید به چرخه مبادلات، پروتکل شبکه، تعداد بیت کوین های اعطا شده به ماینرها را در هر چهار سال یکبار نصف می کند.

استخر استخراج بیت کوین چیست؟

پاداش های ماینینگ به ماینری تعلق می گیرد که ابتدا راه حلی برای معما کشف کند. احتمال اینکه مشارکت کننده راه حلی پیدا کند، معادل بخشی از کل توان استخراج در شبکه است. شرکت کنندگان با درصد کمی از قدرت استخراج به تنهایی شانس بسیار کمی برای کشف بلاک بعدی دارند. به عنوان مثال، یک کارت که می توان با چند هزار دلار خریداری کرد، کمتر از 0.001 از قدرت استخراج شبکه را نشان می دهد. با چنین شانس کمی برای یافتن بلاک بعدی، زمان زیادی طول می کشد تا ماینر یک بلاک پیدا کند. در این حالت ممکن است ماینر هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. پاسخ این مشکل استخرهای ماینینگ یا Coin Mining Pools است.

استخرهای ماینینگ توسط اشخاص ثالث و گروه های هماهنگ کننده ماین ایجاد می شود. با همکاری در یک استخر و تقسیم پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان، ماینرها می توانند از همان روز که دستگاه های استخراج بیت کوین خود را فعال می کنند، مقدار ثابتی از بیت کوین را دریافت نمایند.

همانطور که در بالا ذکر شد، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین خرید آن در یکی از صرافی های معتبر است.

شما همیشه می توانید از “استراتژی کلنگ زنی” یا “pickaxe strategy” استفاده کنید. این استراتژی بر اساس یک داستان قدیمی ایجاد شده است. در زمان هجوم مردم برای استخراج طلا در سال 1849 کالیفرنیا، سرمایه گذاران هوشمند به جای اینکه در جستجوی طلا باشند، به ساخت کلنگ برای استخراج مشغول بودند. یعنی بهتر است در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید که کلنگ تولید می کنند. در زمینه ارزهای رمزنگاری شده نیز این استراتژی به خوبی عمل می کند. به بیان ساده تر، بهتر است در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید که به تولید دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بیت کوین می پردازند. به عنوان مثال ممکن است به دنبال شرکت هایی باشید که تجهیزات ASIC یا GPU تولید می کنند.

شرایط استخراج بیت کوین

قبل از ظهور نرم افزار جدید استخراج بیت کوین در سال 2013 ، استخراج به طور کلی توسط دستگاه های رایانه شخصی انجام می شد. اما معرفی تراشه های مدار مجتمع مخصوص برنامه ASIC تا 100 میلیارد برابر بیشتر از ماشین های شخصی قدیمی کاربرد دارد و استفاده از محاسبات شخصی برای استخراج بیت کوین را ناکارآمد و منسوخ می کند. اما سوال اینجاست که آیا این یک سرمایه گذاری سودآور است؟

ماینرها برای حل مشکلات هش در سریع ترین زمان ممکن به وسیله دستگاه استخراج بیت کوین با یکدیگر رقابت می کنند. بنابراین ماینرهایی که دارای ضعف جدی محاسباتی هستند، هیچ شانسی برای حل مشکل و دریافت پاداش با بیت کوین را ندارند. وقتی ماینرها از ماشین های قدیمی استفاده می کردند، مشکلات مربوط به استخراج بیت کوین تقریباً منطبق با قیمت بیت کوین بود. اما با ماشین های جدید، مسائل مربوط به هزینه بالای تهیه و راه اندازی تجهیزات جدید و سخت بودن دسترسی به آن ها مطرح شده است.

سختی های استخراج بیت کوین

پس از پرداختن به مباحثی مانند دستگاه استخراج بیت کوین چیست و مزرعه استخراج بیت کوین چیست ، زمان آن رسیده که به موضوع سختی های استخراج بیت کوین بپردازیم. میزان دشواری استخراج بیت کوین متغیر است و تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند. هرچه میزان دشواری بیشتر باشد، کمتر احتمال دارد که یک استخراج کننده بتواند مشکل هش را با موفقیت حل کند و بیت کوین به دست آورد. در سال های اخیر، میزان دشواری استخراج افزایش یافته است. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، دشواری آن 1 واحد بود. این در حالی است که در ماه مه 2020 ، این رقم بیش از 16 تریلیون دلار است.

پاداش استخراج بیت کوین با کمک دستگاه های استخراج در هر دوره چهار ساله به میزان نصف میزان دوره چهار ساله قبلی کاهش می یابد.

سودآوری ماین بیت کوین چقدر است؟

پس از پاسخ به سوال ماین بیت کوین چیست ، زمان آن رسیده که به میزان سود آوری آن بپردازیم. استخراج بیت کوین با کمک دستگاه استخراج، فرآیندی برای به دست آوردن بیت کوین در ازای اجرای فرآیند تأیید اعتبار تراکنش های بیت کوین است. این معاملات امنیت شبکه بیت کوین را تأمین می کنند و به نوبه خود با دادن بیت کوین به ماینرها جبران می شوند. اگر قیمت بیت کوین بیش از هزینه استخراج باشد، ماینرها می توانند سود ببرند. با تغییرات اخیر در فناوری و ایجاد مراکز استخراج حرفه ای با قدرت محاسباتی بسیار زیاد و همچنین تغییر قیمت بیت کوین، بسیاری از استخراج کنندگان از خود می پرسند آیا استخراج بیت کوین همچنان سودآور است؟

عوامل متعددی تعیین می کند که آیا استخراج بیت کوین یک فرآیند سودآور است یا خیر؟ استخراج بیت کوین شامل هزینه برق برای تغذیه سیستم های کامپیوتری (هزینه برق)، در دسترس بودن و قیمت دستگاه های استخراج و مشکل در ارائه خدمات برای آن هاست. نرخ هش میزان حل مشکل را اندازه گیری می کند. لازم به ذکر است که این شبکه طوری طراحی شده است که هر 10 دقیقه تعداد معینی بیت کوین تولید کند. هنگامی که ماینرهای بیشتری وارد بازار می شوند، تعیین عوامل سودآوری استخراج بیت کوین کمی دشوار می شود.

استخراج بیت کوین با کمک دستگاه های ماینینگ هنوز هم می تواند برای برخی افراد سودآور باشد. تجهیزات به راحتی تهیه می شوند، اگرچه ASIC های رقابتی از چند صد دلار تا حدود 10،000 دلار هزینه دارند. در تلاش برای باقی ماندن در این رقابت، برخی از ماشین ها خود را با تکنواوژی های جدید وفق داده اند. به عنوان مثال، برخی از سخت افزارها به کاربران اجازه می دهند تا تنظیمات را برای کاهش نیازهای انرژی تغییر دهند. بنابراین هزینه های کلی را کاهش می دهند. ماینرهای آینده باید قبل از خرید دستگاه های استخراج بیت کوین و برای درک میزان سودآوری نهایی به بررسی عواملی مانند هزینه ثابت تجهیزات، تجزیه و تحلیل هزینه و … بپردازند. متغیرهای مورد نیاز برای محاسبه سودآوری عبارتند از:

 • هزینه برق: نرخ برق شما چقدر است؟ به خاطر داشته باشید که نرخ ها بسته به فصل، ساعت مصرف و عوامل دیگر تغییر می کند. می توانید این اطلاعات را در قبض برق خود (با کیلووات ساعت) پیدا کنید.
 • کارایی: دستگاه استخراج بیت کوین شما چقدر انرژی مصرف می کند (اندازه گیری شده بر حسب وات) ؟
 • زمان: مدت زمان مورد انتظار شما برای استخراج بیت کوین چقدر است؟
 • ارزش بیت کوین: ارزش بیت کوین به دلار آمریکا یا ارزهای رسمی دیگر چقدر است؟

چندین ماشین حساب سودآوری مبتنی بر وب وجود دارد، مانند محاسبه ارائه شده توسط CryptoCompare ، که ماینرهای احتمالی می توانند از آن برای تجزیه و تحلیل معادله هزینه و سود استخراج بیت کوین استفاده کنند. ماشین حساب های سودآوری کمی متفاوت بوده و برخی از آن ها کمی پیچیده هستند.

در استخراج بیت کوین، چندین بار تجزیه و تحلیل خود را با استفاده از سطوح مختلف قیمت برای هزینه برق و ارزش بیت کوین انجام دهید. همچنین، سطح دشواری را تغییر دهید تا ببینید که چگونه بر تحلیل شما تأثیر می گذارد. تعیین کنید که استخراج بیت کوین در چه سطح قیمتی برای شما سودآور است. از ماه مه 2020 ، با توجه به پاداش فعلی 6.25 BTC برای یک بلاک کامل، ماینرها برای تکمیل موفقیت آمیز یک هش حدود 50،000 دلار پاداش دریافت می کنند. البته از آنجا که قیمت بیت کوین بسیار متغیر است، این رقم پاداش به احتمال زیاد تغییر خواهد کرد.

ریسک استخراج بیت کوین

ماینینگ اغلب دارای ریسک مالی و قانونی است. همانطور که گفته شد، استخراج هرگونه ارز دیجیتال مانند بیت کوین با کمک دستگاه های استخراج یک ریسک مالی است. شما می توانید تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات و دستگاه های استخراج بیت کوین گذاشته و ریسک مالی آن را به جان بخرید. با این وجود، با پیوستن به استخرهای استخراج می توان این ریسک را کاهش داد. اگر در حال استخراج هستید و در منطقه ای زندگی می کنید که انجام این کار ممنوع است، باید در انجام آن تجدید نظر کنید. همچنین ممکن است بهتر باشد که قبل از سرمایه گذاری در زمینه تجهیزات استخراج، در مورد قوانین کشور خود نسبت به ارزهای رمزنگاری شده، تحقیق کنید.

یکی دیگر از خطرات احتمالی ناشی از رشد استخراج بیت کوین (و دیگر سیستم های اثبات کار) ، افزایش مصرف انرژی مورد نیاز دستگاه های رایانه ای است که الگوریتم های استخراج را اجرا می کنند. در این شرایط نگرانی هایی در مورد تاثیرات زیست محیطی و ردپای کربن ناشی از استخراج بیت کوین به وجود آمده است.

با این حال، تلاش هایی برای کاهش تبعات منفی استخراج از طریق جستجوی منابع انرژی پاک تر و سبز برای عملیات استخراج (مانند زمین گرمایی یا خورشیدی) و همچنین استفاده از اعتبارات جبران کربن صورت گرفته است.

در هر صورت این ارز رمزنگاری شده، نشان می دهد که اقتصاد امروزی تا چه میزان پیشرفته و سنگین است. همچنین با وجود بی ثباتی قیمت، بیت کوین آینده خوبی دارد که فقط با گذر زمان معلوم می شود.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به پرسش دستگاه استخراج بیت کوین چیست ، پاسخ دهیم. همچنین تلاش کردیم تا شما را با مزایا و معایب استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه های ماین و میزان درامد ماینرها آشنا کنیم.

منابع

investopedia

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید