خانهوبلاگاخبارکدام کشورها بیشترین سهم را در ...

کدام کشورها بیشترین سهم را در اقتصاد ارز دیجیتال جهان دارند؟

کدام کشورها بیشترین سهم را در اقتصاد ارز دیجیتال جهان دارند؟

به نقل از Chainalysis، کشورهای اروپای مرکزی، شمالی و غربی بزرگترین سهم از اقتصاد ارز دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهند. سهم اروپا از اقتصاد ارز دیجیتال یا رمز ارزها در دنیا تا سال پیش بیش از 1 تریلیون دلار بود. این رقم یک عدد حیرت انگیز بوده و اصلا سهم کمی نیست.

در واقع حدودا 25 درصد از کل اقتصاد ارز دیجیتال که فعالیتی جهانی بشمار می‌رود، سهم کشورهای اروپای مرکزی، شمالی و غربی است. آنها سال گذشته در رتبه دوم بودند اما در حال حاضر موفق شدند که در رتبه اول قرار بگیرند. البته باید اشاره کرد که کاهش نسبی فعالیت در شرق آسیا نیز  بی تاثیر نبوده و موجب این تغییر وضعیت شده است.

شرکت پرداخت‌های رمزنگاری بیت پی و شرکت پرداخت خرده فروشی Verifone از تمدید فناوری پرداخت بلاک چین بیت پی جهت فعال سازی پرداخت با رمزپایه کاربران در برنامه‌ها و پلتفرم‌های فروشگاه های ابری و تجارت الکترونیک در ایالات متحده خبر داده‌اند.

با وجود این بستر در اقتصاد ارز دیجیتال سرمایه‌گذاران و تجار بدون اینکه نیاز به حساب بیت پی داشته باشند، می‌توانند پرداخت‌های رمزنگاری را از طریق Verifone قبول کنند. از طرف دیگر کاربران و مصرف کنندگان می‌توانند با بهره‌مندی از کیف پول‌ های الکترونیک خود، پرداختی های خود را تسویه نمایند.

راه اندازی یک رمز ارز جدید و ورود احتمالی آن به اقتصاد ارز دیجیتال

CoinDesk در این باره و به نقل از منابع ناشناس عنوان کرده که شرکت Fintech Revolut در صدد است که رمز ارز اختصاصی خود را راه اندازی و وارد اقتصاد ارز دیجیتال کند. این منبع خبری ادعا می‌کند که شرکت Fintech Revolut قرار است مطابق با تایید و پیروی از قوانین رفتاری مالی بریتانیا (FCA)، یک استیبل کوین بسازد که شبیه به یک رمز مبادله‌ای عمل خواهد کرد.

خبرهایی درمورد ماینینگ یا استخراج در اقتصاد دیجیتال

ممنوعیت فروش دستگاه ماینر و آموزش‌های استخراج ارز دیجیتال در پلتفرم علی بابا

علی بابا، ابر قدرت تجارت الکترونیک چینی اعلام کرده که توقف و ممنوعیت فروش ماینر‌های رمزنگاری را در برنامه خود دارد. بر این اساس قرار است علی بابا هرگونه آموزش، ترویج استراتژی‌ها و نرم‌ افزارهایی که در استخراج ارز دیجیتال موثر هستند و مورد استفاده قرار می‌گیرند را از روی پلتفرم خود برداشته و توزیع آن را ممنوع اعلام کند.

علی بابا، بزرگترین مجموعه فعال در زمینه تجارت الکترونیکی این ممنوعیت را از 8 اکتبر اجرایی می‌کند. درضمن از سوی این شرکت اعلام شده که پس از این تاریخ اعضای پلتفرم خودشان باید مسئولیت پیروی از قوانین و مقررات مرتبط با کشور فروشنده رمز ارز را برعهده بگیرند و هیچ مسئولیتی متوجه این پلتفرم نیست.

اعمال قوانین دو حزبی جهت افزایش نظارت بر عملیات استخراج ارز دیجیتال

طبق این خبر سناتورهای آمریکایی “جونی ارنست” و “مگی جسن” قوانین دو حزبی را معرفی کرده‌اند که به گفته‌ آن‌ها نحوه نظارت بر عملیات استخراج ارز دیجیتال در کشورهای خارجی را بهبود می‌بخشد.

این لایحه چه قوانینی را شامل می‌شود؟

در این لایحه آمده که، وزارت خزانه داری موظف است درباره ارزهای دیجیتال و نحوه استفاده از آن‌ها در گستره جهانی به کنگره آمریکا گزارش‌دهی کند. این گزارشات شامل موارد زیر می‌شود:

  • نحوه استفاده سایر کشورها از رمز ارزها
  • نحوه استخراج ارزهای رمزنگاری شده توسط دیگر کشورها
  • تاثیر عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده بر زنجیره تامین
  • تاثیر استخراج رمز ارزها بر فناوری‌های حیاتی و مهم

BeePool و توقف خدمات

در جدیدترین خبر در رابطه با اقتصاد ارز دیجیتال ذکر شده است که BeePool به عنوان چهارمین استخراج کننده بزرگ رمز ارز اتریوم به لحاظ قدرت پردازشی، اعلام کرده که از 15 اکتبر ارائه خدمات خود را کاملا متوقف خواهد کرد.

اخبار امنیتی

Safepal افزونه مخرب فایرفاکس

کیف پول Safepal افزونه مخرب فایرفاکس است. این افزونه مخرب ماه‌هاست که به خالی کردن حساب کاربران مشغول است. جالب است بدانید که این افزونه مخرب وانمود می‌کند که یک کیف پول واقعی بوده و سرمایه‌ها و ارزهای رمزنگاری شده را در خود حفظ می‌کند. موزیلا در این خصوص اعلام کرده که به این مسئله حتما رسیدگی خواهد شد. در حالیکه هنوز مشخص نشده چگونه این کیف پول جعلی موفق شده در صدر فهرست قرار بگیرد.

اخبار NFTs

بازار مبتنی بر برنامه ای با نام veve اعلام کرده که در رابطه با توکن های غیرقابل تعویض (NFTs) با شرکت های سرگرمی Metro Goldwyn Mayer (MGM)  و EON Productions جهت راه‌‌اندازی مجموعه‌ای از NFTs های مربوط به مجموعه فرانشیز جیمز باند همکاری کرده است.

مجموعه بازی Arcade OG با قابلیت تجربه واقعیت افزوده

نولان بوشنل، مالک و بنیانگذار کمپانی بازی‌های ویدیویی Atari، عرضه توکن های غیر قابل تعویض سری Arcade OG را با مشارکت بازار NFT اعلام کرد. هر مجموعه بازی Arcade OG حاوی تجربه واقعیت مجازی است و به کاربران این اجازه را می‌دهد که تصاویر سه بعدی بازی را در فضای واقعی ببینند.

اخبار CBDCs درباره اقتصاد ارز دیجیتال

صفحه اصلی وب سایت بانک مرکزی ارز دیجیتال نیجریه یک ماه پیش از زمان برنامه ریزی شده برای انتشار نایرا، شروع به کار کرد. در این وب سایت آمده که نایرا در اقتصاد ارز دیجیتال همانند مبادله کننده و ذخیره کننده ارز عمل خواهد کرد. این وب سایت ادعا کرده است که نایرا در مقایسه با پرداخت‌های نقدی، افق پرداخت بهتری و مطلوب‌تری در معاملات خرده فروشی ارائه خواهد کرد.

ایجاد یک CBDCs جدید در دنیای اقتصاد ارز دیجیتال برای تاجیکستان

بلاک چین فانتوم اعلام کرده با OJSC Orienbank تاجیکستان جهت ایجاد CBDC (یا بانک مرکزی ارز دیجیتال) برای جمهوری تاجیکستان در حال همکاری است. رمز ارز جدیدی که ساخته می‌شود برای خرده فروشی ها و پرداخت های معاملات تجاری، درست مانند ارزهای خارجی قابل استفاده خواهد بود.

اخبار مبادلات در اقتصاد ارز دیجیتال

براساس اخبار منتشر شده در یک وبلاگ، کاربران Coinbase ایالات متحده این فرصت را دارند که حقوق خودشان را به صرافی واریز نمایند و به راحتی در اقتصاد ارز دیجیتال حضور داشته باشند. آن ها می توانند معاملات عادی خود را در زمینه ارزهای دیجیتال از این طریق انجام داده یا با استفاده از این کارت پرداختی‌هایشان را انجام دهند و حتی پاداش ارزی دریافت کنند.

این کاربران می‌توانند حساب سپرده مستقیم ایجاد کرده و خودشان تعیین کنند که چه درصدی از حقوق آن ها برای سپرده گذاری به کیف پول دیجیتال شان منتقل شود. همچنین می‌توانند تصمیم بگیرند که سرمایه خود را به دلار آمریکا یا هریک از ارزهای دیجیتال رایج دریافت کنند.

اخبار سرمایه گذاری در اقتصاد ارز دیجیتال

Securitize و اقتصاد ارز دیجیتال

بازار اوراق بهادار سرمایه‌های دیجیتال با نام Securitize عنوان کرد که بازاری را راه اندازی کرده است. این بازار به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد که به سرمایه گذاری و تجارت در زمینه دارایی های جایگزین مانند ارزش ویژه شرکت های خصوصی و املاک و صندوق‌ها در بستر یک بازار دیجیتال منظم و تحت نظارت بپردازند.

تازه‌ترین خبر از کمپانی رول در اقتصاد ارز دیجیتال

کمپانی رول اعلام کرد: 10 میلیون دلار منابع مالی در سری A به سرپرستی IOSG Ventures و با مشارکت برندهای، Animoca ، Alchemy ، Huobi Ventures و … جمع آوری شده است. تا امروز توکن های اجتماعی کمپانی رول توسط 350 سازنده مورد استفاده قرار گرفته است. این در حالی است که در ماه گذشته، این توکن ها 250 میلیون دلار از ارزش بازار و بیش از 2 میلیون دلار از ارزش معاملات روزانه را از آن خود کرده اند.

جمع آوری 8 میلیون دلار برای مقیاس بندی لایه دوم بلاک چین اتریوم

پروتکل مقیاس بندی لایه 2 بلاک چین اتریوم به نام ناهامی اعلام کرد که راه حلی برای مقیاس نهادی لایه 2 اتریوم را راه اندازی کرده است. این طرح به رهبری DARMA Partners که شریک اصلی کمپانی DARMA Capital  است، انجام گرفته و مبلغ 8 میلیون دلار سرمایه برای آن جمع آوری شده است. این صندوق سرمایه‌گذاری توسط اندرو کیز و جیمز اسلازاس مدیریت می‌شود.

پیشرفت فعالیت‌های جدید بر روی استیبل کوین یورویی اتریوم

به گزارش TechCrunch، Angle Labs شرکتی که پروتکل آنجل را پشتیبانی می‌کند، 5 میلیون دلار کمک مالی به رهبری Andreessen Horowitz جمع آوری کرده است. این تیم هم اکنون تمام تمرکز خود را بروی یک استیبل کوین یورویی در بلاک چین اتریوم معطوف کرده است.

اخبار بازاریابی

دو شرکت West Realm Shires Services Inc و FTX Trading Ltd که کمپانی های پشتیبان معاملات FTX US و FTX.COM هستند، اعلام کردند که گرین بی پیکرز از همکاری دراز مدت با جونز منصرف شده است. لازم به ذکر است که جونز علاوه‌بر اینکه سفیر  FTX است، سهام آن را نیز خریداری کرده است. آن‌ها در ادامه اضافه کردند که بعنوان قسمتی از معامله، غرامت آقای جونز را با ارز رمزنگاری شده پرداخت خواهند کرد.

منابع

cryptonews

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید