خانهوبلاگمقالاتآموزشیهر آنچه باید از ارز دیجیتال پو...

ارز دیجیتال پولکادات

هر آنچه باید از ارز دیجیتال پولکادات، ششمین ارز پرطرفدار بازار بدانید.

فرض کنید ارزی وجود داشته باشد که بتواند همه بلاکچین‌های مختلف مثل اتریوم، بیت کوین و… را به هم متصل کند. هدف از ایجاد پولکادات همین موضوع است. ارز دیجیتال پولکادات، یک ارز اپن سورس( منبع باز) است. پولکادات در واقع به جای ایجاد رقابت در فضای ارزهای دیجیتال، نوعی رابطه مسالمت آمیز ایجاد می کند تا بتواند از قراردادهای هوشمند بر بستر همه ارزهای دیجیتال استفاده کند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • تاریخچه ارز دیجیتال پولکادات
  • ارز دیجیتال پولکادات چیست؟
  • ویژگی‌های بلاک چین ارز دیجیتال پولکادات
  • کیف پول‌های مناسب برای پولکادات
  • آینده پولکادات

 

تاریخچه ارز دیجیتال پولکادات

اولین بار ایده ساخت ارز دیجیتال پولکادات در سال 2016 توسط گوین وود منتشر شد. گوین وود در دنیای ارز دیجیتال فردی مشهور است. او در ابتدا از نویسندگان برنامه توسعه ارز دیجیتال اتریوم بوده است.

گووین وود، ویتالیک بوترین و جوتا اشتاینر، سه فردی بودند که تصمیم گرفتند ارز دیجیتالی منتشر کنند که همگی ویژگی‌های مثبت اتریوم را داشته باشد، اما معایب آن را نداشته باشد. در نهایت پولکادات ساخته شد.

پولکادات راه حل مشکلات بین بلاک چین ها است

عرضه اولیه ارز دیجیتال پولکادات

سال2017 پولکادات با توکن dot توانست وارد بازار ارزهای دیجیتال شود و  در مدت کوتاهی 145 میلیون دلار سرمایه کسب کرد. دوران خوش پولکادات مدت زیادی طول نکشید. حمله هکرها به این ارز و منابع آن باعث ضرر 150 میلیون دلاری و در نهایت کاهش محبوبیت این ارز شد.

پولکادات رقیب اصلی اتریوم و جایگزین آن است

سال 2018، تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال پولکادات، توانست با تغییرات زیاد و افرایش ایمنی مجدد این ارز را وارد شبکه  ارزهای دیجیتال کند. حضور این ارز در بازار با توجه خریداران و سرمایه گذاران مختلف مواجه شد. در سال 2019،  پولکادات با نام کوساما به طور مجدد منتشر شد استقبال از این ارز  بسیار زیاد و بیشتر از حد تصور بود، تا حدی که در سال 2020 ، جز با اهمیت ترین ارزهای دیجیتال بازار شد. در حال حاضر تیم برنامه نویسی و توسعه دهنده ارز روی موضوع انتقال حساب کار می کنند. انجام این پروژه منجر به انقلابی بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال می‌شود.

تبدیل پولکادات به اینترنت میان بلاک چین یکی از اهداف پروژه پولکادات است

پولکادات در واقع یکی از رقبای اصلی برای ارزهای دیجیتال اتریوم و بایننس محسوب میشود اما به تازگی صرافی بایننس با در نظر گرفتن اینده این ارز و همینطور پروژه قوی آن، اقدام به سرمایه گذاری روی پولکادات کرده است. لیست شدن در صرافی بایننس باعث افزایش اهمیت پولکادات و افزایش قیمت آن شده است.ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

پولکادات یکی از بلندپروازانه‌ترین، پروژه‌های ساخته شده در تمام دنیای ارزهای دیجیتال است. هدف اولیه از ساخت این ارز دیجیتال، ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاشتن بلاک چین‌های مختلف و در نهایت استفاده اشتراکی از آنها است.

ششمین ارز دیجیتال پر طرفدار در بازار کریپتو، پولکادات است

پنل مالتی چین( پروتکل زنجیره‌ای مورد استفاده در پولکادات)، باعث شده تا بزرگترین مشکلات شبکه بلاچین از بین برود.

شبکه بلاک چین همواره با مشکلات زیادی مواجه است. کندی شبکه و پر هزینه بودن تراکنش‌ها از بزرگترین مشکلات این شبکه است. پولکادات با برطرف کردن این مشکلات توانسته نقش به سزایی در بازارهای ارز دیجیتال ایفا کند و در نهایت به ششمین ارز پرطرفدار تبدیل شود.

توکن ارز دیجیتال پولکادات

توکن ارز دیجیتال پولکادات، DOT نام دارد. قیمت این ارز در حال حاضر 12 دلار است .سقف قیمتی که تا کنون در این ارز مشاهده شده، 47 دلار بوده است.

پولکادات

کوچکترین واحد دات، پلانک نام دارد. نحوه عرضه دات با عرضه سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین متفاوت است. در ارائه دات، تورم نقش بسیار مهمی دارد. پولکادات برخلاف ارزهای دیگر از روش ساخت و استخراج ارز برای افزایش تعداد توکن‌هایش استفاده نمی کند، روش استفاده شده در این ارز بسیار منحصر به فرد و خاص است.

پولکادات، بلاک چینِ بلاک چین هاست!

پولکادات از روش اثبات سهام برای افزایش توکن استفاده می‌کند. در واقع اثبات سهام باعث جلب نظر خریداران و توجه به سمت این ارز می‌شود.

دات کاربردهای مختلفی دارد و صرفا برای خرید و فروش مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. سایر کاربردهای دات شامل: استیکینگ، مدیریت دارایی(دریافت وثیقه و…) و در نهایت به عنوان ارز واسطه بین بلاک چین‌های مختلف است.

ویژگی‌های توکن ارز دیجیتال پولکادات

دات به عنوان توکن ارز دیجتال پولکادات، دارای اهداف بسیار جالبی است که در ادامه به بررسی آنها پرداخته خواهد شد.

حاکمیت

پولکادات شبکه نامتمرکز است، به معنای آنکه در این ارز دیجیتال، تمامی تصمیم‌گیری‌ها، مثل تعیین ساختارهای مربوط به پول و این ارز و توکن آن، توسط یک  فرد مشخص نمی‌شود و تمامی این تصمیمات توسط تمامی سرمایه‌گذاران انجام می‌شود. دقت کنید که این موضوع و تصمیم‌گیری‌های مربوط به ان توسط هولدرهای بلند مدت صورت می‌گیرد، نه توسط افرادی که ترید روزانه و کوتاه مدت دارند. پس باید در نظر داشت که نگهداری طولانی مدت همراه با افزایش مقدار توکن در ایجاد حق برای تصمیم‌گیری نقش مهمی دارند.

عملکرد

نحوه عملکرد توکن دات، در جهت حفظ امنیت و تضعیف حملات هکرها به این ارز است. بنابراین مشارکت بالای این افراد در روش اثبات سهام، تاثیر مهمی در حفظ امنیت این ارز دارد.

وثیقه گذاری

وجود اثبات سهام در در شبکه پولکادات باعث می‌شود امکاناتی مثل وثیقه گذاری و دریافت بیمه توسط این توکن و ارز دیجیتال ان انجام شود. بنابراین هرچه میزان توکن‌ها و به عبارتی سرمایه گذاری روی ارز بیشتر شود، ارزش سهم بیشتر شده و از امکانات بیشتری برخوردار می‌شوید.

اثبات سهام در ارز دیجیتال پولکادات به چه معناست؟

برای انجام تراکنش در شبکه بلاک چین دو قاعده کلی اثبات سهام و اثبات کار وجود دارد. در اینجا بحث روی اثبات سهام است.

در روش اثبات سهام، به جای استفاده از سخت‌افزار و سیستم‌های تراکنشی، از خود ارز دیجیتال به منظور افزایش علاقمندی برای خرید استفاده می‌شود. اثبات سهام را به نوعی می‌توان جایگزین برای فرایند استخراج دانست.

بلاک چین پولکادات هیج محدودیتی برای ارزهای دیجیتال ارائه شده ندارد

در این حالت به جای استفاده از ماینرها و استخراج ارز، سهامداران با خرید ارز دیجتالمی‌توانند اعتبار کسب کنند. شبکه ارز دیجیتال مورد نظر ( مثلا شبکه پولکادات) نیز با در نظر گرفتن میززان دارایی و همینطور بررسی زمان حفظ و یا به اصطلاح هولد دارایی، باعث افزایش سرمایه می‌شود. لازم است بدانید داشتن سهام باعث می‌شود هر سال 5تا10 درصد سود ثابت به شما تعلق گیرد. یعنی علاوه بر داشتن سود حاصل از تغییرات، هر سال میزان ثابتی نیز به عنوان سود سهام خواهید داشت.

کاربرد اثبات سهام چیست؟

اثبات سهام و اثبات کار دو روش بسیار مهم برای جلوگیری از تقلب در شبکه های بلاک چین هستند. بنابراین استفاده از آنها باعث افزایش امنیت شبکه می‌شود.

شبکه بلاک چین ارز دیجیتال پولکادات

سه دسته بلاک چین نسل یک، دو و سه وجود دارد. بلاک چین‌های نسل یک دارای یک هدف بودند، ذخیره و انتقال ارزهای دیجیتال به طور غیرمتمرکز و همتا. این موضوع باعث سرعت پایین تراکنش و همین‌طور افزایش قیمت تراکنش‌ها شده است. بلاک چین نسل دو که شامل ارزهایی مثل اتریوم بوده است، در جهت کاهش مشکلات جوامع غیرمجازی ساخته شد. این مشکلات شامل کلاهبرداری ها و جعل اسناد و یا مواردی مثل اینترنت اشیا بوده است.

بلاک چین اتریوم2 قرار است میزبان میلیون‌ها قرارداد هوشمند باشد

این دو نسل باعث کمک بسیاری به جوامع انسانی شدند اما هنوز دارای مشکلاتی بودند که این موضوع باعث مقبولیت متوسط این دو نسل در میان مردم شد. بررای جبرران موضوعاتی از این دست، شرکت‌ها اقدام به ساخت پلتفرم‌های مختلف نظیر اتریوم 2 کردند. اما اتریم 2 نیز نمی‌تواند پاسخگوی نیاز و تعداد بالای قراردادها باشد. هدف از ساخت پولکادات، از بین بردن مشکلات بلاک چین بوده است.  در واقع پولکادات بلاک چینی است که بقیه بلاک چین‌ها را به هم متصل می‌کند و مشکلات عمده آنها را برطرف می‌کند.

ویژگی‌های بلاک چین ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات از ارزهای دیجیتال نسل سوم است. این بدان معناست که بلاک چین نسل سوم، تمامی ایرادات و معایب نسل‌های یک و دو را تا حد بسیار زیادی برطرف کرده است. در ادامه به بررسی مزایای این ارز نسبت به سایرین می‌پردازیم

انتقال و پردازش داده‌ها

با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید تمامی تراکنش‌های یک بلاک در زنجیره بلاک چین را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع باعث می‌شود پولکادات به مانند ارزهایی نظیر لایت کوین، از خاصیت مقیاس پذیری برخوردار باشد. مقیاس پذیری یعنی تغییرات هر بلاک در همه زنجیرهای بلاک ذخیره می‌شود. نتیجه این امر کاهش ریسک  مواردی نظیر هک است. انتقال و پردازش باعث می‌شود تا بلاک چین نسل سوم از امنیت بالاتری نسبت به بلاک چین‌های نسل یک و دو برخوردار باشند.

عملیات ایجاد زنجیر

ادغام بلاک چین‌های مختلف با هم، نیازمند پروتکل و زنجیر بلاک چینی است. یعنی تراکنش‌ها علاوه بر ان که در یک بلاک چین کنترل شوند، بین بلاک چین‌های مختلف هم کنترل شوند و قابلیت انتقال داشته باشند. در حال حاضر تنها ارزدیجیتالی که این ویژگی را دارد، پولکادات است.

قابلیت ارتقا

پولکادات برر خلاف سایر ارزهای دیجیتالی قابلیت بسیار زیادی برای ارتقا دارد. از اولین بار که خبر ارتقا اتریوم و ایجاد اتریوم2 منتر شد تا کنون بیش از یکسال می‌گذرد. در حالیکه پولکادات در کمتر از چند ساعت قابلیت ارتقا و پشتیبانی دارد

مقیاس پذیری

موضوع بسیار مهمی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، امکان مقیاس پذیری است. مقیاس پذیری یعنی شبکه بتواند با در نظر گرفتن شرایط و حجم ورودی برای خرید یا فروش ارز بتواند تغییراتی در خود ایجاد کند. این تغییرات باعث می‌شود تا تراکنش‌ها بتوانند در بازه زمانی مناسب انجام شوند و در شبکه اختلال ایجاد نشود و تراکنش با سرعت مناسب و در تعداد مناسب انجام شود. ارز دیجیتال پولکادات از طریق مقیاس پذیری توانسته مشکل تراکنش را برطرف کند.

اتحاد و انزوا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شبکه‌های بلاک چین کنونی، انزوا است! یعنی هر شبکه صرفا روی ارزهای منتشر شده بر شبکه خود کار می‌کند و با بقیه ارزها کاری ندارد. اما ارز دیجیتال پولکادات قرار است به عنوان اینترنت بلاک چین و همین‌طور، شبکه میان بلاک چینی رفتار کند. یعنی باعث اتحاد و ارتباط بین شبکه‌های بلاک چین شود. برای این موضوع شبکه پولکادات دارای چند ویژگی است. نتیجه این موضوعات اعتبارسنجی بیشتر شبکه پولکادات و افزایش سهم سهامداران در این ارز است.

مهم ترین بخش از ویژگی‌های پولکادات، مربوط به شبکه‌های ارتباطی درون بلاک چینی است. پولکادات دارای شبکه‌ها و پلتفرم‌های متنوعی برای برقراری ارتباط میان نسل‌های مختلف بلاک چین است. در ادامه به بررسی این شبکه‌ها می‌پردازیم.

ریلی چین

اصلی‌ترین شبکه پولکادات که در واقع تمامی بلاک چین‌های این ارز بر روی آن منتشر شده‌اند. روش کار به این صورت است که هر بلاک مستقل در شبکه ارز دیجیتال پولکادات، با به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود در زنجیره بلاک چین، باعث اشتراک‌گذاری بلاک‌ها در زنجیره می‌شود. تاثیر این امر علاوه بر امنیت شبکه پولکادات، در تصمیم‌گیری‌ها نیز است. تمامی تصمیمات موثر بر روی این ارز در نظرسنجی‌هایی که در ریلی چین انجام می‌شود، گرفته می‌شود.

کریپتوکارنسی

پاراچین

پارالل چین یا به اختصار پاراچین، در واقع به معنای شبکه موازی در بلاک چین‌های اصلی است. این شبکه‌های موازی در نهایت باعث اتصال بلاک چین‌های مختلف به هم می‌شود. پارالل‌ها بلاک‌های مجزا از هم هستند و مجزا از شبکه اصلی پولکادات کار می‌کنند اما زیرساخت و بستر اصلی آنها، توسط پولکادات تعیین می‌شود.

پارالل‌ها به طور موازی نیز با یکدیگر دریافت و ارسال تراکنش دارند.

نحوه عملکرد اسلات‌های پاراچین به این صورت است که تمامی تراکنش‌ها روی پارالل‌ها ضبط می‌شد، سپس این اسلات‌ها در زمان‌های مشخص وارد شبکه اصلی ریلی چین می‌شوند و در نتیجه تراکنش‌ها نیز با سرعت بیشتری انجام می‌شوند.

پاراتریدها

برای عملکرد بهتر در ساختار پاراچین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از لحاظ نحوه ساخت شباهت زیادی به پاراچین دارند اما نحوه اتصال انها متفاوت است. در واقع وظیفه پاراترید، راحت کردن کار کسب و کار هاست. در واقع کسب و کار و مشاغل برای انجام تراکنش‌ها و یا استفاده از مزایای ارز دیجیتال پولکادات است. در این روش افراد به جای استفاده دائم از از پاراچین که با هزینه همراه است می‌توانند با مبلغ کمتر از پاراترید استفده کنند. تفاوت اصلی پاراترید با پاراچین در نحوه اتصال است. پاراچین به طور دائم به ریلی چین متصل است در حالیکه پاراترید اتصال موقت دارد.

مدل اقتصادی تر پاراترید

پاراتریدها یک مدل اقتصادی‌تر نیز دارند. به این صورت که یک پاراترید برای استفاده موقت مورد استفاده قرار می‌گیرد، سپس پس از اتمام کار این بلاک مجدد به مزایده گذاشته می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تا بتوان مجدد از پاراترید استفاده کرد و در نتیجه هزینه آن برای تریدرها و یا کسب و کارها ارزان‌تر باشد.

پل ها

پاراچین نقش بسیار مهم و اساسی در پروژه پولکادات دارد. اما یکی از بخش‌های پاراچین، پل‌ها هستند. پل ها کاملا غیرمتمرکز هستند. اهمیت پل ها در چیست؟ ارزهایی که کاملا غیرمتمرکز و سنتی هستند نظیر ارزهایی که از بلاک چین نسل یک و دو استفاده می‌کنند، مثل اتریوم و بیت کوین برای برقراری ارتباط با شبکه بلاک چین پولکادات، نیاز به یک واسطه دارند. پل‌های پولکادات در واقع همین واسطه هستند.

ارز دیجیتال پولکادات

به دلیل وجود این مزایا است که پولکادات را پل ارتباطی بین بلاک چین‌ها و اینترنت بلاک چینی می‌دانند. تیم توسعه دهنده این ارز برای ارتباط با بلاک چین‌های مختلف، راه‌های مختلف و متفاوتی تدارک دیده و شبکه‌ای کاملا انعطاف پذیر و دقیق طراحی کرده است.

کیف پول های مناسب برای پولکادات

برای ذخیره و انتقال ارز دیجیتال به کیف پول نیاز دارید. در ادامه این مطلب به معرفی کیف پول های مناسب برای ارز دیجیتال پولکادات می پردازیم

پولکاولت

یکی از بهترین کیف پول‌ها برای استیکینگ ارز دیجیتال پولکادات، پولکاولت است. استیکینگ یعنی خرید ارز و نگهداری ان در ولت به جای دادو ستد و ترید کردن آن. پولکاولت علاوه بر دات، برای رمز ارزهای مثلا کوساما نیز مناسب است. از جمله مزایای این ارز دیجیتال، رابط کاربری آسان آن است. این موضوع به تریدرهای تازه کار نیز اجازه می‌دهد تا با استفاده از این ولت به آسانی به خرید و فروش بپردازند. اما این میف پول معایبی نیز دارد. بزرگترین ایراد آن، پشتیبانی از تعداد اندکی رمز ارز است. اما ایراد بزرگتر، عدم اطلاع رسانی امنیتی است.

در مورد نحوه برقراری امنیت در این کیف پول، اطلاعات زیادی در دسترس نیست و این موضوضع باعث شده تا تریدرها نسبت به استفاده از این کیف پول دچار تردید بسیار باشند.

پاریتی سینر

کیف پول سرد برای نگهداری از ارز دیجیتال پولکادات است. قابل استفاده بر روی سیستم‌های اندرویدی و دستکتاپ است و از نوع کیف پول‌های اپن سورس(متن باز) است. این موضوضع سبب می‌شود که تریدر یا هولدر بتواند با توجه به نیاز خود، آن را تغییر دهد. از تمهیدات امنیتی این کیف پول اطلاعات زیادی در دسترس نیست و شرکت سازنده در مورد آن توضیحات کافی ارائه نکرده است. اما این کیف پول دارای کلیدخصوصی است. کلید خصوصی نوعی از رمزگذاری‌ها است که باعث می‌شود امکان دسترسی هکر به ارز دیجیتال بسیار کاهش یابد.

مت ولت

کیف پول مناسب برای پولکادات و تعدادی دیگر از ارزها نظیر بیت کوین و اتریوم. از جمله مزیت‌های این کیف پول، قابلیت استفاده برر سیستم‌های اندرویدی، آی او اس و همینطور دسکتاپ است و می توان با نرم افزار کروم از آن استفاده کرد. نکته جالب توجه در این کیف پول، دسترسی دائمی به اخبار است یعنی با استفاده از این کیف پول و استفاده از پنل اخبار، شما تازه ترین اخبار کریپتو کارنسی را به طور دائم در اختیار دارید. این کیف پول نیز دارای رابط کاربری بسیار آسان و مخاطب پسند است.

لونی

از جمله میف پول‌های مناسب برای ارزهای دیجیتالی مثل پولکادات. این کیف پول، از جمله کیف پول‌های مبتنی بر دسکتاپ است و نسخه اندروید و آی او اس ندارد. کیف پولی مشابه پولکاولت است . دقت کنید که برای دانلود این کیف پول فقط باید از سایت آن استفاده کنید و از مارکت‌های دیگر قابل تهیه نیست. لونی نیز مانند پولکاولت، از کیف پول‌های اپن سورس است و کاربر می‌تواند به خواست خود، در آن تغییراتی ایجاد کند و اصطلاحا شخصی‌سازی صورت گیرد.

سیف پال

یکی از کیف پول های سخت افزاری مناسب برای ارزهای دیجیتال جدید و نسل سه مثل پولکادات و همین‌طور کیف پولی مناسب برای ارزهای سنتی مثل اتریوم و اتریوم کلاسیک است. این کیف پول از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می‌کند. وجود کیف پول‌های سخت افزاری باعث می‌شود تا امنیت تا حد بسیار زیادی تامین شود. برای خرید این کیف پول سخت افزاری باید از سریق سایت‌های خرید و فروشگاه‌های معتبر استفاده کنید. تامین این کیف پول از فروشگاه‌های غیر معتبر، می‌تواند منجر به از دست دادن همه سرمایه شما شود. برای خرید از ایران شما باید از واسطه‌ها استفاده کنید.

تراست ولت

تراست ولت یکی از معروف‌ترین و کامل‌ترین کیف‌ پول‌ها، برای ارزهای دیجیتال است. این کیف پول علاوه بر دسکتاپ، قابل استفاده در سیستم‌های اندرویدی و آی او اس نیز است. تقریبا جز کامل‌ترین کیف‌ پول ها است و از تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال و شت کوین‌ها پشتیبانی می‌کند.

آینده پولکادات

پولکادات یکی از ارزهای بسیار روشن و آینده‌دار در بازار ارزهای جهانی و کریپتوکارنسی است. تحلیلگران بازار سرمایه در بررسی این ارز بسیار خوشبین و پرامید هستند. با توجه به روند رو به رشد این ارز در سال‌های گذشته، احتمال رشد آن در سال‌های2021 تا 2025 نیز بسیار بالاست. در ادامه به تحلیل آن می‌پردازیم.

نمودار قیمت

سایت کوین پدیا

سایت کوین پدیا یکی از برترین سایت های بررسی قیمت و ارزش ارزهای دیجیتال، مثل ارز دیجیتال پولکادات است. طبق بررسی تحلیلگران این سایت، تا پایان سال 2022 قیمت هر توکن پولکادات، چیزی در حدود 18.60 دلار است یعنی افزایش قیمت 25 درصدی.

ارز دیجیتال پولکادات می تواند با افزایش قیمت تا حدود 20 دلار نیز رشد کند. پیش بینی کوین پدیا، قیمت حدود 35تا42 دلار برای این ارز تا پایان سال 2025 است.

اما در مقابل این پیشبینی، نظر برخی کارشناسان با توجه به قدرت پروژه پولکادات با سایت کوین پدیا مغایر است.

ارز دیجیتال پولکادات

پیش بینی گروهی از تریدرهای حرفه‌ای و کارشناسان مالی در مورد ارز دیجیتال پولکادات، افزایش قیمت و تغییرات نوسانی زیاد در پولکادات است. طبق گفته کارشناسان، پولکادات تا پایان سال 2021 احتمالا سقف قیمتی 47 دلار را رد میکند. در سال 2022 این ارز خواهد توانست از قیمت 90 دلار نیز عبور کند. این افزایش قیمت سبب رشد بیشتر و اقبال عمومی بیشتر به سمت پولکادات می‌شود. اما آینده دور برای این ارز دیجیتال چگونه است؟
طبق نظر کارشناسان، تا پایان سال 2025، این ارز می‌تواند قیمت 189 دلار را نیز پشت سر بگذارد.

تا سال 2025 پروژه اینترنت بلاک چین به نتیجه می‌رسد و این امر سبب افزایش بیش از پیش اهمیت این ارز خواهد شد. با افزایش قدرت پولکادات و استفاده از این ارز به عنوان بستر توسعه سایر بلاک چین‌ها، تا سال 2030 قیمت این ارز احتمالا از سقف هر توکن برابر با 2460 دلار خواهد گذشت.

سخن اخر

در این مقاله به ارز دیجیتال پولکادات پرداختیم. این ارز به دلیل سیستم بسیار جالب، توجه بسیاری از بزرگان بازار سرمایه را به خود جلب کرده و آینده روشنی برای ان متصور اند. در این مقاله به تاریخچه ارز، ویژگی‌های منحصر به فرد ان و دلایل اهمیت نسبت به سایر ارزهای دیگر پرداخته شد. انتخاب و نگهداری این ارز برای همه افراد فعال در بازار سرمایه می‌تواند مفید باشد. در پایان از شما می خواهیم تجربیات خود در خرید و فروش این ارز را از طریق کامنت، با ما در میان بگذارید.

 

منابع

kraken

 

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید