خانهوبلاگمقالاتآموزشیآموزش همه روش های خرید فروش بی...

آموزش خرید و فروش بیت کوین

آموزش همه روش های خرید فروش بیت کوین در ایران و خارج از کشور

آموزش بیت کوین یکی از منابع مهم پول و پادشاه ارزهای دیجیتال است. آموزش خرید و فروش بیت کوین در کسب سود بسیار مهم است . همانطور که می‌دانید بیت کوین جنس فیزیکی ندارد و صرفا به صورت دیجیتال است. این موضوع باعث افزایش اهمیت نحوه خرید و فروش این ارز خواهد شد. اهمیت این امر در نحوه خرید است. یعنی نیاز نیست شما برای خرید بیت کوین حتما 1 واحد خریداری کنید. شما می‌توانید نصف، یک دهم و یا حتی به اندازه 100هزارتومان، بیت کوین خرید کنید.

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

 1.  آموزش همه راه های خرید و فروش بیت کوین
 2. موارد قابل رعایت در آموزش خرید و فروش بیت کوین
 3. آموزش خرید و فروش بیت کوین در صرافی
 4. خرید و فروش بیت کوین از ایران

آموزش همه راه های خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی و آموزش  آنها می‌پردازیم:

1- آموزش خرید و فروش بیت کوین با کارت اعتباری

خرید و فروش بیت کوین از طریق کارت اعتباری یکی از روش‌های رایج در سرتاسر دنیا است.  برای خرید و فروش از طریق کارت‌های اعتباری،  از روش‌هایی مثل مسترکارت، ویزا کارت وپی پال و … استفاده می‌شود. برای خرید لازم است پس از تهیه کارت از سایت‌های مناسب اقدام به خرید کردن کنید. متاسفانه از ایران امکان استفاده از این ویژگی‌ها وجود ندارد اما در ادامه 10 مورد از برترین سایت‌ها، که به کمک آنها می توان با  استفاده از کارت‌های اعتباری اقدام به خرید و فروش بیت کوین کرد، معرفی خواهد شد.

Coinmama

یکی از سایت‌های پر استفاده برای آموزش  خرید و فروش بیت کوین و سپس تبادلات از طریق کارت اعتباری است. از سال 2013 کارت اعتباری مخصوص به خودش را دارد و شما حتی با استفاده از آن می‌توانید نسبت به بیمه کردن خود اقدام کنید. ویژگی مهم این سایت عدم محدودیت در میزان بیت کوین خریداری شده است. شما می‌توانید با دیدن آموزش خرید و فروش بیت کوین اقدام به مبادله کنید. پشتیبانی این سایت بسیار دقیق است و بلافاصله به شما پاسخ مناسب ارائه خواهد شد. اما این سایت یک ایراد بسیار بزرگ دارد، و آن هم پشتیبانی صرفا در محدوده جغرافیای آمریکا است.

Bitstamp

از قدیمی‌ترین و معتبرترین سایت‌های مورد استفاده در زمینه آموزش  خرید و فروش بیت کوین، می توان به این مورد اشاره کرد. از سال2011 مشغول به خدمت رسانی است و دارای تمامی مجوزها و مدارک لازم در جهت کار به عنوان یک صرافی معتبر است. شهرت بسیار عالی دارد و همین‌طور در تمامی جهان قابل دسترسی است. نکته قابل توجه در این سایت، امکان پرداخت چندگانه است. اما این سایت نیز معایبی دارد. برای مثال، کارمزد خرید و فروش آن تا حدودی بالاست و در کنار آن رابط کاربری مناسبی ندارد. ضمن آنکه ممکن است روند رسیدگی به درخواست ها و سفارشات اندکی طولانی شود.

Coinhouse

امکان پرداخت در این سایت از طریق ویزا و مستر کارت موجود است. خانه کوین در پاریس قرار دارد و شهرت بسیار خوبی دارد. ایراد اصلی این سایت نیز عدم دسترسی در سراسر دنیا است. این سایت امکاناتی نظیر آموز خرید و فروش بیت کوین ندارد و این نکته نقطه ضعفی در مقایسه با برخی سایت‌های دیگر محسوب می‌شود. در کنار این موضوع کارمزد نسبتا بالای آن مانع از جلب سرمایه می‌شود.

خرید و فروش بیت کوین

CEX.IO

یک سایت بسیار قوی در زمینه کارگزاری و خرید و فروش ارز دیجیتال که از سال 2013 اقدام به فعالیت کرده است. از مزایای زیاد این سایت سابقه بالا است اما بزرگترین عیب آن، عدم پشتیبانی به موقع و دقیق است. این موضوع در کنار محدودیت خرید در مقادیر بالا باعث تردید نسبت به خرید از این سایت می‌شود. با این وجود، به دلیل گسترش محدوده فعالیت در تمامی آمریکا، اروپا و حتی بخش‌هایی از آمریکای جنوبی، باعث چیزی در حدود 2 میلیون عضو فعال در این سایت شده است.

Binance

یکی از مطرحترین صرافی‌های دنیا که با وجود نوپا بودن، توانسته نظر بسیاری از افراد را در استفاده از خود جلب کند. بدترین نکات در مورد این صرافی، روند بسیار زمان بر و کند در تائید مبادلات و همینطور پشتیبانی است. با این حال، این موضوضع که این سایت در سراسر دنیا قابل دسترسی است باعث اهمیت بالای آن شده است.

Bitpanda

در ابتدا باید اعلام کنیم این سایت صرفا محدود به ساکنان اروپا است. این موضوع باعث ناشناخته بودن این سایت تا حد زیادی شده است. اما به دلیل هزینه‌های بسیار کم برای شهروندان اروپا باعث اهمیت شده است. این سایت از سال 2014 مشغول به کار آموزش و مبادلات است و تقریبا تمامی ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین با قیمت مناسب قابل خرید است.

صرافی‌های مختلف با ویژگی‌های مختلف می‌توانند به خرید و فروش شما کمک کنند

e-Toro

مهم‌ترین مزیت این سایت، هزینه‌های کارمزد بسیار پایین در کنار رابط کاربری بسیار ساده و آسان است. در کنار این مزایا، شما امکان آموزش خرید و فروش بیت کوین و سپس استفاده از اهرم‌ها، لوریج و حتی شرط بندی  را نیز دارید در واقع لوریج و خدمات CFD باعث اهمیت این سایت می‌شود. این سایت می‌تواند به عنوان کیف پول قابل اطمینان نیز مورد استفاده قرار گیرد. تمامی این موضوعات ممکن است در ابتدا باعث جلب نظر شما شود، اما عیب بزرگ این سایت، باعث افزایش ریسک استفاده از آن می‌شود. در این سایت شما امکان پرداخت از طریق ارز های فیات را دارید. این موضوع باعث می‌شود تا در صورت انجام یک اشتباه کوچک، بیش از نیمی از سرمایه خود را از دست بدهید. اما انجام فرآیند به صورت درست باعث افزایش سرمایه شما می‌شود. حال باید دید انجام این ریسک ارزش دارد یا خیر.

Coinbase

سایت کوین بیس به عنوان معروف ترین کارگزاری در سراسر دنیا مطرح است. تعداد مشتریان این سایت تا زمان نگارش مقاله چیزی در حدود 20 میلیون عضو بوده است. این سایت رابط کاربری بسیار ساده و مناسبی دارد  و کارمزد دریافتی آن چیزی در حدود 4 درصد از تراکنش است که این موضوضع باعث افزایش استفاده از سایت شده است. اما از معایب آن می‌توان به دو موضع اشاره کرد، نخست آنکه این سایت در تمامی دنیا قادر به ارائه خدمات مبتنی بر خرید با کارت اعتباری نیست. دومین موضوع مهم، ضعف پشتیبانی در این سایت است.

Local Bitcoin

این سایت یکی از مطرح‌ترین سایت‌های مبادله است. به این معنا که شما با استفاده از این سایت می‌توانید با دیدن آموزش خرید و فروش بیت کوین، اقدام به شناسایی خریداران و فروشندگان و سپس معامله با آنها کنید. به عنوان مثال برای بهتر متوجه شدن، فرض کنید بتوانید از سایتی مثل آمازون، با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین خرید کنید. اما در نظر داشته باشید انتخاب خریدار و فروشنده در این روش بسیار مهم است. ممکن است افراد کلاهبردار سعی در کسب سرمایه شما و گذاشتن کلاه بر سر شما کنند.

IndaCoin

آخرین مورد از سایت‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش  بیت کوین از طریق کارت اعتباری کنید، اینداکوین است. این سایت برای ماه اول خرید دارای محدودیت است. یعنی شما در ماه اول حداکثر قادر به خرید به اندازه 500 دلار هستید. ضمن آنکه برای خرید و فروش در این سایت باید حتما احراز هویت با استفاده از آدرس و شماره تلفن انجام دهید. یکی دیگر از معایب این سایت، بالا بودن هزینه کارمزد در مقایسه با سایر سایت‌های مورد استفاده است.

بیت کوین

2-آموزش خرید و فروش بیت کویت از صرافی

برای خرید و فروش بیت کوین علاوه بر آموزش، نیاز به صرافی‌های معتبر و با کیفیت نیز دارید. در ادامه و در پاسخ به سوال بیت کوین را از کجا بخریم با در نظر گرفتن تفاوت های انواع صرافی های معتبر داخلی و خارجی و همین‌طور آموزش خرید و فروش بیت کوین از صرافی توضیح داده خواهد شد.

صرافی‌های خارجی

صرافی‌های خارجی یکی از گزینه ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند که بعضی از آنها برای ساکنان ایران خدمات ارائه نمی‌دهند در ادامه به آموزش خرید و فروش بیت کوین از برخی صرافی ها میپردازیم

بایننس

از بزرگترین صرافیهای خارجی که  بخش اموزش خرید و فروش بیت کوین نیز دارد. پس از عضویت و احراز هویت برای خرید و فروش از این مسیر استفاده کنید.

 • ابتدا باید با استفاده از تتر یا بیت کوین، حساب خود را شارژکنید. برای اینکار با استفاده از یک صرافی داخلی با استفاده از ریال، مقداری ارز دیجیتال مثل بیت کوین یا لایت کوین یا تتر و… خریداری کنید.
 • ارز خریداری شده را از طریق کیف پول به بایننس منتقل کنید.
 • در ادامه آموزش خرید وفروش بیت کوین با بایننس، باید اقدام به ترید یا معامله کنید. برای این امر، به بخش مارکت بروید. در بخش مارکت چهار گزینه پیش روی شما قرار دارد.
 • مارکت‌های مبتنی بر بیت کوین

در این مارکت‌ها، شما از بیت کوین برای مبادله و تبادلات ارزی استفاده خواهید کرد. پس یکی از جفت ارزهای مورد استفاده همواره بیت کوین است

 • مارکت‌های بر پایه بایننس کوین

این معاملات به دلیل استفاده از بایننس کوین که ارز دیجیتال خود بایننس است، دارای 25 درصد تخفیف در کارمزد است و همواره یکی از جفت ارزها بایننس کوین است. یعنی شما می توانید بایننس کوین را با ارزهای دیگر مبادله کنید.

 • مارکت مربوط به سایر آلت کوین‌ها

مبادله این ارزها با استفاده از سایر آلت کوین هایی تظیر اتریوم، تتر و … انجام می‌شود.

 • مارکت‌های دلاری

یکی از ویژگی‌های بسیار جذاب بایننس، استفاده از دلار برای مبادله است یعنی شما  با دیدن آموزش می‌توانید با پردخت دلار یا استیبل کوین‌ها  که قیمت ثابت دارند، اقدام به خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کنید.

 • پس از ورود به صفحه مورد نظر می‌توانید بیت کوین را با سایر ارزها مبادله کنید و یا با استیبل کوین‌هایی نظیر تتر خرید کنید.

خرید و فروش بیت کوین

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین نیز یکی از مطرحترین صرافی‌ها است که خرید و فروش بیت کوین در این صرافی آموزش داده خواهد شد

پس از ساخت اکانت و احراز هویت نوبت به واریز و برداشت پول از این صرافی است.

شما باید نوع ارزی که قصد دارید وارد این صرافی کنید، را مشخص کنید

آدرس کیف پولی که صرافی کوکوین در اختیار شما قرار می‌دهد را کپی کنید و مقداری ارز نظیر بیت کوین و یا سایر ارزهای مورد نظر را برای خرید و فروش به آن وارد کنید.

در خرید و فروش ارز دیجیتال دقت کنید و پول و ارز خریداری شده را هر بار بلافاصله از صرافی به کیف پول منتقل کنید .

در اینجا نیز با مراجعه به مارکت می‌توانید زوج ارز مورد نظر را برای خرید و فروش انتخاب کنید.

در ادامه آموزش خرید و فروش بیت کوین در صرافی کوکوین به بررسی انواع سفارشات در این صرافی می پردازیم. کوکوین دارای 4 روش برای ثبت سفارش است.

1-سفارشات دارای محدودیت

در این روش شما می‌توانید مقادیر مشخصی از ارز را در بازه زمانی محدودی بخرید. در واقع شما ثبت می‌کنید که اگر قیمت یک ارز به مقدار خاصی برسد، حجم خاصی از آن خریداری شود.

 

سفارشات دارای محدودیت می‌تواند با همه یا بخشی از سرمایه انجام شود 

اینکار به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. مزیت استفاده از این روش در ان است که شما می‌توانید برای خرید یا فروش ارز خود محدوده قیمتی ثبت کنید.

2- سفارشات بازار

وقتی بازار در قیمت ثابتی قرار گیرد، حجم نامحدودی از ارز را در قیمت بازار خریداری کنید. این یعنی خرید و فروش بیت کوین در بهترین قیمت بازار انجام شود. قیمت در این حالت کاملا اتوماتیک است و در واقع بدون در نظر گرفتن سلیقه کاربر و توسط خود صرافی انجام می‌شود.

3-استاپ لیمیت

در این روش با رسیدن قیمت یک ارز به قیمت خاص، شما  می توانید سفارشی را ثبت کنید که با قیمت مدنظر شما، ارز خریداری شود. این فرآیند نیز کاملا به صورت خودکار صورت می‌گیرد. مزیت این سفارش در تعیین حد سود و ضرر شماست. شما با تعیین سطح مقاومت و حمایت و همین طور کنترل نوسانات می‌توانید از این بخش استفاده کنید.

4-توقف

این دسته از سفارشات در حالت ضرر انجام می‌شود، یعنی شما با قراردادن یک حد ضرر به صرافی اعلام می‌کنید اگر قیمت ارز مورد نظر تا  میزان X سقوط کرد، ارز موجود در حساب شما فروخته شود تا از ضرر بیشتر شما جلوگیری کند.

این چهار نوع سفارش از این صرافی، باعث جذابیت و اهمیت خرید و فروش در آن شده است. به خصوص نوع حد ضرر که برای تریدرها اهمیت بسیار بالایی دارد.

3-آموزش تبدیل پرفکت مانی برای خرید و فروش بیت کوین

در ابتدا باید بدانیم پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی یکی از کیف پول‌های رایج الکترونیکی است که به کمک آن، می توان خرید و فروش‌های مختلف را انجام داد. پرفکت مانی صرفا برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیست و شما می‌توانید با استفاده از آن از شرکت ها و سایت های مختلف خرید کنید. نکته‌ مهم آن است که این کیف پول از ریال ایران پشتیبانی نمی‌کند و باید ابتدا ریال را به دلار یا یورو تبدیل کرد سپس اقدام به مبادله نمود. در ادامه مراحل خرید و فروش بیت کوین با استفاده از پرفکت مانی آموزش داده خواهد شد.

پرفکت مانی

ساخت اکانت پرفکت مانی

نکته مهم در مورد پرفکت مانی در مقابل پی پال، عدم محدودیت استفاده از این سیستم در ایران است. بنابراین شما بدون ارائه هیچ نوع مدارکی مبنی بر زندگی در ایران، می‌توانید به عنوان یک فرد حقیقی یا حقوقی از این پلتفرم استفاده کنید.

شارژ پرفکت مانی

با استفاده از روش‌های مختلف می‌توان اکانت پرفکت مانی را شارژ کرد. یکی از این روش‌ها، استفاده از  کردیت کارت یا استفاده از ووچر است.

ووچر پرفکت مانی

ووچر در واقع نوعی کارت هدیه یا کارت شارژ است که شما می‌توانید با پرداخت مقداری هزینه این پنل را فعال کنید و سپس اقدام به خرید و فروش کنید. مزیت این روش به خصوص در زمان‌هایی است که شما در سفر هستید و تمایلی به حمل پول نقد ندارید، این موضوع به شما کمک می‌کند در  هر نقطه از جهان نسبت به نقد کردن پول از هر ATM اقدام کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال

تبدیل پرفکت مانی به بیت کوین

برای  تبدیل پرفکت مانی به بیت کوین راه‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه به آموزش خرید و فروش بیت کوین با پرفکت مانی پرداخته خواهد شد.

مهم‌ترین موضوع، پیدا کردن صرافی است که وظیفه مبادله بیت کوین با استفاده از پرفکت مانی را برعهده بگیرد. دقت کنید از صرافی مطمئن استفاده کنید. با توجه به شرایط بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از افراد با اعتماد به صرافی‌های غیرمعتبر، همه یا بخشی از دارایی و سرمایه خود را از دست خواهند داد.

 

بررسی قیمت بیت کوین ها، قیمت تمام شده بیت کوین را همیشه مقایسه کنید. خرید بیت کوین با پرفکت مانی دارای کارمزد است و گاهی این کارمزد از هزینه تمام شده برای خرید بیت کوین از طریق ریال و با کمک صرافی بیشتر است.  بنابراین تمامی جوانب را بسنجید. به خصوص کارمز مربوط به صرافی و تبدیلات ارزی.

در مرحله آخر و پس از بررسی موضوعات گفته شده، از طریق درگاه پرفکت مانی، ارز مورد نظر را به صرافی انتقال دهید و سپس بیت کوین‌های خود را سفارش دهید. در ادامه شما می‌توانید بیت کوین‌های خود را به کیف پول انتقال دهید یا اجازه دهید در صرافی بماند. پیشنهاد ما به شما اگر قصد هولد و نگهداری بیت کوین را دارید، نگهداری در کیف پول‌های معتبر است.

خرید بیت کوین با استفاده از وب مانی

وب مانی نیز مانند پرفکت مانی، یکی از سیستم‌های پرداخت الکترونیکی است. مزیت استفاده از این سیستم، عدم نیاز به سیستم بانکی است. بنابراین شما بدون استفاده از حساب بانکی، با استفاده از این روش پرداخت، می‌توانید بدون به جای گذاشتن هیچ ردی از خودتان، اقدام به انجام تراکنش‌های غیر قابل پیگیری کنید.

آموزش نحوه خرید و فروش بیت کوین با وب مانی

همانطور که گفته شد، تراکنش‌های انجام شده توسط وب مانی غیرقابل ردیابی هستند، این موضوع باعث جلب توجه افراد زیادی به این روش شده است.

برای خرید و فروش بیت کوین از طریق وب مانی، ابتدا باید نسبت به ساخت اکانت در یک صرافی مجاز کنید.

استفاده از وب مانی برای کاربران ایرانی هیچ نوع محدودیتی ندارد و حتی کاربران ایرانی می توانند با چند یوزر از این سایت استفادده کنند. کارمزد در این سایت بسیار کم است. برای خرید  چیزی در حدود 0.0005 از یک بیت کوین برای خرید و 0.00015 بیت کوین برای فروش به عنوان کارمزد در نظر گرفته شده است.

نکته جالب توجه در مورد این سات، امکان خرید و فروش به صورت زیالی است. یعنی برخلاف پرفکت مانی، شما برای تبادلات ارزی و رخید بیت کوین نیاز به تبدیل ریال به یورو یا دلار نیستید و می‌توانید به طور مستقیم از ریال خرید کنید.

4- خرید و فروش بیت کوین از طریق افراد حقیقی

یکی از روش‌های دیگر برای کسب بیت کوین از طریق خرید از افراد حقیقی است. در این روش افراد پس از شناسایی همدیگر و کسب اعتماد اقدام به معاوضه یا خرید و فروش می‌کنند. این موضوع باعث کاهش نقش صرافی‌ها در پروسه می‌شود اما باید دقت کرد امکان کلاهبرداری و تقلب در این روش بسیار زیاد است. بنابراین تا حد امکان سعی کنید برای خرید به سراغ صرافی‌های داخلی و خارجی معتبر و مناسب بروید.

خرید و فروش بیت کوین از طریق صرافی های ایرانی

برای خرید مستقیم بیت کوین به راحتی می‌توان با ریال و کارت بانکی اقدام کرد. برای این موضوع باید از سایت ها و صرافی‌های ایرانی استفاده کرد. برای مشاهده لیست‌های مربوط به  صرافی‌های مجاز باید در ابتدا با سرچ در گوگل اقدام به شناسایی صرافی کرد. دقت کنید که صرافی‌ها باید معتبر باشند و از آنجائیکه پروژه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال از نظر قانونی قابل پیگیری نیست بنابراین لازم است تا با سرچ دقیق و بررسی بسیار زیاد اقدام به انتخاب صرافی کنید. دقت کنید عواملی مثل قدرت نقد شوندگی و یا پشتیبانی بهتر نکات بسیار مهمی در انتخاب صرافی هستند.

برای انتخاب صرافی حتما از منابع مختلف استفاده  کنید، این منابع می‌تواند شامل صفحات گوگل، گروه‌های تلگرامی  و اینستاگرام باشد. با جست و جوی زیاد و دقت بالا اقدام به انتخاب کنید.

انتخاب رمز ارز برای خرید و فروش

انتخاب رمز ارز برای خرید و فروش در بازارهای جهانی نیازمند آموزش و رعایت نکات مختلف است. دقت کنید بازار پر از افراد کلاهبردار و ارزهای به اصطلاح بی ارزش یا شت کوین است. سرمایه‌گذاری روی این ارزها می2تواند منجر به از دست رفتن بخش یا همه سرمایه شما شود. بنابراین توصیه ما به شما به خصوص در ابتدای ورود به بازار کریپتوکارنسی، استفاده از آموزش برای خرید و فروش ارز دیجیتال به خصوص بیت کوین است.

شما برای شروع می‌توانید اقدام به خرید ارزهای بزرگ با ارزش بالا نظیر بیت کوین، اتریوم، تتر و ریپل کنید و در ادامه و پس از پیدا کردن تسلط، به سراغ ارزهای دیگر بروید.

خرید ارز دیجیتال

بهترین زمان خرید و فروش  بیت کوین

صعود و و سود بسیار بالا در بازارهای ارز دیجیتال، باعث توجه بسیاری از افراد به این بازارها شده است. سوالی که همواره مطرح است، آن است که زمان مناسب برای خرید بیت کوین چه زمانی است؟

هر سرمایه گذار، باید با علم به آنکه در بازار اتفاقات مختلفی شایع است، وارد بازار شود. این موضوضع بدان معناست که سرمایه‌‌گذار، به خصوص در ارزی مثل بیت کوین آمادگی هر ریسکی را دارد. در آموزش خرید و فروش بیت کوین همواره باید این موضوع مدنظر باشد که هیچگاه همه سرمایه خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال نکنید.!

 

بیت کوین در برخی ماه ها سقوطی تا 80 درصد ارزش را نیز تجربه کرده است

 

سقوط تا 80 درصد ارزش موضوعی است که چندین بار برای بیت کوین اتفاق افتاده است. بنابراین همواره باید احتمال نوسانات مختلف را در ذهن داشته باشید. تحلیل‌های تکنیکال بیت کوین می‌تواند در این مرحله بسیار به شما کمک کند. برای تشخیص زمان مناسب برای خرید و فروش بیت کوین باید به موارد زیر توجه کنید

شناخت بازار رمز ارزها

برای ورود به بازار رمز ارزها، لازم است تا حد امکان شناخت کافی و درست در مورد این موضوع داشته باشید. دیدن آموزش کافی برای خرید و فروش بیت کوین و هر ارز دیجیتال دیگری، باعث می‌شود بدون اطلاعات وارد بازار نشوید و در نتیجه سرمایه خود را به خطر نیندازید.

تعیین استراتژی

باید دید شما به چشم یک هولدر به بازار نگاه می‌کنید یا به عنوان فردی که قصد دارد ترید روزانه انجام دهد. نحوه برخورد با این دو موضوع کاملا متفاوت است. هولدرها تا حد لزوم سعی در نگهداری بیت کوین دارند و اعتقاد دارند ارزش بیت کوین فراتر از قیمت کنونی آن است. در نیتجه این موضوع تلاش می‌کنند تا مدام بر بیت کوین خود اضافه کنند.

برخی از کاربران بی اهمیت به قیمت بیت کوین مدام در پی افزایش حجم آن هستند

در مقابل تریدرها قرار دارند که معتقدند باید ارز را در قیمت پایین خرید و در قیمت بالا مجدد فروخت. بنابراین تعیین نوع استراتژی شما نقش مهمی در نحوه برخورد با زمان خرید بیت کوین دارد.

کنترل نوسانات قیمت بیت کوین

باید به طور دائم نوسانات قیمت بیت کوین را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیدو اخبار و اطلاعات مربوط به این ارز و سایر ارزهای دیگر را رصد کنید. این موضوع در کنار تحلیل تکنیکال و فاندامنتل به شما کمک می‌کند تا زمان مناسب برای خرید بیت کوین را مشخص کنید.

دیدن آموزش برای خرید و فروش بیت کوین، بسیار بسیار مهم و ضروری است. یک تئوری جالب در مورد خرید و فروش بیت کوین وجود دارد که ما به هیچ وجه تائید نمی‌کنیم اما تعداد بسیار زیادی از افراد به این تئوری باور دارند:

جمعه بخرید، دوشنبه بفروشید

یک جامعه مطالعاتی، حدود دو سال رفتار خریداران و فروشندگان بیت کوین را با شاخص‌های مختلفی مورد بررسی و تحلیل قرارداده است. در نهایت نتایج زیر به دست آمد

ساعت6 جمعه صبح، بهترین زمان برای خریدن بیت کوین است. در این زمان قیمت بیت کوین چیزی در حدود 100دلار کمتر از همه زمان‌های دیگر است. بنابراین شما با 100 دلار سود بیشتر می‌توانید این ارز را خریداری کنید. در مقابل دوشنبه ها و سه‌شنبه‌ها، حدودا در ساعت 12 نیمه شب، بهترین زمان برای فروش بیت کوین است. در این زمان شما می‌توانید بیت کوین خود را با حدود 170 دلار قیمت بیشتر نسبت به سایر ساعات روز و شب بفروشید.

خرید و فروش بیت کوین بدون کارمزد

وجود کارمزد در شبکه بلاک چین بیت کوین، مانع از حمله هکرها به آن می‌شود و باعث حفظ پایداری این شبکه می‌گردد. کارمزدهای شبکه بیت کوین بر دو قسم است. یک کارمزد ماینرها که ر حال حاضر 12.5 درصد است و هر چهارسال یکبار این کارمزد نصف می‌شود. نوع دوم مربوط به کارمزدهای پرداختی بابت انجام تراکنش است. بنابراین چیزی به اسم کارمزد صفر نداریم و هر جا که از بیت کوین با کارمزد صفر صحبت شد، قطعا کلاهبرداری است. به طور کلی نودهای بیت کوین، هر نوع تراکنش با کارمزد صفر را به عنوان اسپم شناسایی میکند و حتی در مواردی اقدام به بستن حساب می‌کند.

کارمزدبالاتر، تراکنش سریعتر

 

فرض کنید 2000 تراکنش در صف انجام شدن در ماینر یا صرافی هستند، در این هنگام وجود کارمزد بالاتر باعث می‌شود تا تراکنش با سرعت بالاتر انجام شود. این موضوضع برای افرادی که تمایل دارند تراکنش  سریعتر و به هر قیمتی انجام دهند مناسب است. دقت کنید که اگر کارمزد تراکنش شما کم باشد، بازهم تراکنش انجام می‌شود، اما مدت زمان بیشتری طول می‌کشد. حال باید در نظر گرفت سرمایه شما آنقدر زیاد است که ارزش کارمزد بالاتر به قیمت انجام سریعتر را داشته باشد یا خیر.

میزان کارمزد برای انجام تراکنش‌های مختلف را می‌توان از طریق سایت بررسی کرد. در واقع هر صرافی، حداقل کارمزد لازم برای انجام تراکنش‌های مختلف را نشان می‌دهد.

سخن اخر

خرید بیت کوین و هولد آن و یا ترید می تواند یکی از راه‌های بسیار مناسب برای کسب درامد باشد. ورود به این بازار مثل هر کار دیگری نیازمند دیدین اموزش برای خرید و فروش و نگهداری است. در این مقاله به تمامی روش‌ها و سایت‌هایی که برای خرید و فروش بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند صحبت شد. روش‌هایی نظیرر استفاده از صرافی‌های مختلف، خرید از طریق پرفکت مانی و وب مانی، و همین‌طور تمامی سایت‌های مورد  بررسی قرار گرفت. مواردی نظیرخرید و فروش بیت کوین رایگان یا بیت کوین بدون کارمزد نیز از مواردی است که در این مقاله به آن پرداخته شد. حال  از شما می‌خواهیم تجربیات خود از این موضوضع را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

منابع

kraken

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید