خانهوبلاگمقالاتآموزشیاستخر بیت کوین چیست و بهترین ا...

استخر استخراج بیت کوین چیست

استخر بیت کوین چیست و بهترین استخرهای استخراج کدامند؟

استخر بیت کوین چیست از سوالات کلیدی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم و هرآنچه که باید در رابطه با این استخرها بدانید را به شما عزیزان ارائه دهیم. یکی از اولین سوالاتی که استخراج‌کنندگان آینده‌نگر ارزهای دیجیتال با آن روبه‌رو می‌شوند، آن است که آیا باید به‌تنهایی عمل استخراج را انجام دهند یا به یک «استخر» ملحق شوند؟

دلایل بسیاری هم برای استفاده از استخرهای استخراج بیت کوین و هم برای عدم استفاده از آن‌ها وجود دارد. ما امروز در این مقاله جواب آنکه استخر بیت کوین چیست را به‌خوبی به شما توضیح می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم که بهترین تصمیم را برای خود و سرمایه خود بگیرید.

اگر شما هم در حال تصمیم‌گیری هستید که به یک استخر استخراج بیت کوین ملحق شوید یا خیر، بهتر است به آن به‌عنوان یک بخت‌آزمایی نگاه کنید. چراکه نکات مثبت و منفی آن‌ها، دقیقا به یک میزان است. زمانی که به‌تنهایی استخراج بیت کوین خود را انجام می‌دهید، دیگر نیازی نیست که پاداش خود را با دیگران سهیم شوید؛ اما از طرفی، شانس پاداش گرفتن شما هم به میزان قابل‌ملاحظه‌ای، کمتر از استخراج از طریق استخر است.

در مقابل، استخرهای استخراج بیت کوین شانس بیشتری برای حل کردن بلاک و بردن پاداش دارند. پاداش ‌آن‌ها هم به‌طور عادلانه‌ای که در انتها توضیح می‌دهیم، بین تمام اعضای استخر، تقسیم می‌شود. به‌نظر جالب می‌آید، این‌طور نیست؟ اگر شما هم مشتاق هستید تا بدانید که استخر بیت کوین چیست با ما همراه باشید تا امروز این استخرها و همچنین بهترین استخر بیت کوین برای ایرانیان را به شما معرفی کنیم.

استخر بیت کوین چیست؟

پیش از آنکه شما را با این استخرها و بهترین استخر استخراج بیت کوین آشنا کنیم، بگذارید مفهوم استخر استخراج را خدمت شما توضیح دهیم. استخرهای استخراج، گروهی از استخراج‌کنندگان هستند که با یکدیگر همکاری می‌کنند. آن‌ها توافق می‌کنند که پاداش‌های بلاک را به نسبت قدرت هشی که برای استخراج خود مشارکت داده‌اند، باهم تقسیم کنند.

استخرهای استخراج برای استخراج‌کنندگان نه چندان حرفه‌ای، بسیار مطلوب است. این نیز بدان دلیل است که این استخرها، پاداش را به‌راحتی به شما ارائه می‌دهند و دریافت پاداش را هم قابل‌پیشبینی‌تر می‌کنند. اما متأسفانه این استخرها، قدرت را کاملا به صاحب استخر استخراج بیت کوین ، می‌دهند. این از نکات مهم در دانستن آن است که استخر بیت کوین چیست.

استخر بیت کوین چیست

با این وجود، استخراج‌کنندگان می‌توانند هر زمانی که بخواهند تصمیم بگیرند تا نیروی هش خود را به استخر استخراج دیگری، انتقال دهند. به همین دلیل نیز یافتن بهترین استخر بیت کوین حائز اهمیت است. پیدا کردن یک استخر استخراج مناسب از آن جهت بسیار مهم است که می‌تواند حتی موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما نیز بشود. اما برای پیدا کردن بهترین استخر، ابتدا باید بدانید که استخر بیت کوین چیست؟ با ما همراه باشید تا در بخش بعدی، این استخرها را از لحاظ منطقه‌ای، بررسی کنیم.

متمرکز بودن استخرها در کشور چین

از دیگر موضوعاتی که در یافتن پاسخ آنکه استخر بیت کوین چیست، حائز اهمیت است، شناختن بهترین استخرهای موجود در این زمینه است. اما پیش از آنکه بهترین استخر استخراج بیت کوین 2021 را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که بیشترین استخرهای استخراج به‌طور کلی در کشور چین هستند. بسیاری از همین استخرها، تنها وبسایت و خدمات پشتیبانی چینی دارند. در حال حاضر، متمرکز بودن استخراج در این کشور و ممنوعیت‌ها و دخالت‌های چین در ارز دیجیتال، یکی از بزرگ‌ترین معضل‌های بیت کوین است.

تقریبا 20 استخر استخراج بزرگ در این کشور وجود دارد. از نظر آنکه میزان قدرت هر استخر بیت کوین چیست، ما برآورد کرده‌ایم که بر اساس درصد قدرت هش کنترل‌شده توسط یک استخر و همچنین مکان شرکت استخر موردنظر، استخرهای استخراج چینی، تقریبا 65% از نرخ هش شبکه را تحت کنترل خود دارند. اما مقدار کنترل هرکدام از کشورها بر استخر بیت کوین چیست؟ میزان کنترل نرخ هش کشورها به‌ترتیب به شرح زیر است:

  • کشور چین با 76% کنترل در صدر لیست
  • کشور مالتا با 10% کنترل در جایگاه دوم
  • ایالات متحده آمریکا 3% کنترل
  • جمهوری چک 3% کنترل
  • کشور ژاپن 5% کنترل

کیف پول‌ های بیت کوین

پیش از آنکه به یک استخر استخراج بیت کوین ملحق شوید، به یک کیف پول بیت کوین نیاز دارید. اما چرا؟ قبل از توضیح بیشتر در رابطه با آنکه استخر بیت کوین چیست باید ابتدا ضرورت داشتن کیف پول این ارز را خدمت شما شرح دهیم.

این بدان دلیل است که تمام استخرهای استخراج بیت کوین بدون استثنا، یک آدرس بیت کوین از شما می‌خواهند. این آدرس نیز برای ارسال پاداش‌های استخراج‌شده و پرداخت‌های شما استفاده می‌شود. پس بدین ترتیب، شما به یک کیف پول نیاز دارید که تمام پاداش‌ها و سودهای دریافتی خود را به‌راحتی به آن ارسال کرده و در همان نیز ذخیره کنید. همچنین کیف پول‌های بسیار خوب بیت کوین نیز وجود دارد که پس از دانستن آنکه استخر بیت کوین چیست می‌توانید در رابطه با آن‌ها تحقیق و آن‌ها را دریافت کنید.

بهترین استخرهای بیت کوین

در این بخش قصد داریم چند گزینه بهترین استخر استخراج بیت کوین 2021 را با جزئیات کامل به شما معرفی کنیم. در این لیست، استخر بیت کوین برای ایرانیان نیز موجود است و همه افراد می‌توانند از طریق این استخرهای برتر، استخراج خود را انجام دهند.

اگرچه ما به تازه‌واردان به عرصه استخراج بیت کوین پیشنهاد می‌کنیم که به استخرهای Poolin و Slush Pool ملحق شوند. هردوی آن‌ها، بهترین استخر استخراج بیت کوین به‌شمار می‌روند. اما در ادامه نیز دیگر استخرهای برتر موجود در این زمینه را با ویژگی‌های آن‌ها به شما معرفی می‌کنیم.

استخر F2Pool

این استخر، یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین موارد برای استخراج بیت کوین محسوب می‌شود. F2Pool در چین قرار دارد. این استخر فوق‌العاده، تقریبا 10% از تمام بلاک‌ها را استخراج می‌کند. شما می‌توانید پس از درک آنکه استخر بیت کوین چیست، از این استخر برای استخراج بیت کوین خود استفاده کنید.

بهترین استخرهای بیت کوین

استخر بیت کوین AntPool چیست؟ 

AntPool نیز بهترین استخر استخراج بیت کوین به‌حساب می‌آید که در کشور چین مستقر شده است. این استخر به شرکت بیت مین (BitMain) تعلق دارد. AntPool نیز تقریبا 17% تمام بلاک‌ها را استخراج می‌کند.

استخر بیت کوین ViaBTC چیست؟

این استخر با اینکه بهترین استخر بیت کوین به‌حساب می‌آید، اما فقط نزدیک به یک سال است که فعالیت دارد. استخر ViaBTC بیشتر توسط استخراج‌کنندگان چینی استفاده شده و نزدیک به 13% از تمام بلاک‌ها را استخراج می‌کند.

استخر بیت کوین Poolin چیست؟

Poolin نیز یک استخر عمومی است که حدود 13% از تمام بلاک‌ها را استخراج می‌کند. این استخر نیز در کشور چین مستقر است با این تفاوت که وبسایتی کاملا به زبان انگلیسی دارد.

استخر بایننس Binance Pool

این استخر، بهترین استخر بیت کوین برای ایرانیان است که رشد بسیار سریعی دارد. استخر بایننس متعلق به صرافی مالتایی بایننس است و توسط همین صرافی نیز اجرا می‌شود.

اگر نام بایننس را تاکنون نشنیده‌اید، بایننس نیز یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در سرتاسر جهان است. این صرافی حالا یک استخر بسیار خوب را نیز به شما ارائه می‌دهد که پس از دانستن کامل آنکه استخر بیت کوین چیست، می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

صرافی بایننس تلاش بسیاری برای گسترش کار خود در زمینه استخراج و به تبع آن موفقیت‌های بیشتر می‌کنند؛ استخر بایننس همچنین حدود 9% از کل بلاک‌ها را استخراج می‌کند.

بهترین استخر

استخر بیت کوین BTC.com چیست؟ 

BTC.com نیز از استخرهای استخراج بیت کوین به‌شمار می‌رود که استخری عمومی است. هرکسی می‌تواند به‌راحتی به این استخر ملحق شود. BTC.com، 9% از کل بلاک‌ها را استخراج می‌کند و پاداش بسیار خوبی را به شما ارائه می‌دهد.

استخر Huobi.pool

Huobi.pool نیز بهترین استخر بیت کوین به‌شمار می‌رود که استخری چینی است. این استخر برتر می‌تواند 2% از تمام استخراج‌ها را برای شما انجام دهد.

استخر بیت کوین Foundry USA چیست؟

این استخر نیز همان طور که از نام آن پیداست، استخری مستقر در آمریکاست. جالب است بدانید که این استخر متعلق به شرکت بلاک چین آلمانی Foundry Digital است. آن‌ها 9% از تمام قدرت هش را محاسبه می‌کنند.

استخر Slush

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، Slush بهترین استخر استخراج بیت کوین 2021 برای استخراج‌کنندگان تازه‌وارد است. تازه‌واردان می‌توانند پس از یادگیری آنکه استخر بیت کوین چیست، به‌راحتی از این استخر، استفاده کنند. این استخر اولین استخر استخراج بوده است و در حال حاضر، تقریبا 5% از تمام بلاک‌ها را استخراج می‌کند. Slush با این وجود که بزرگ‌ترین استخر استخراج ارزها نیست، اما محبوب‌ترین و بهترین آن‌ها به‌حساب می‌آید.

استخر SBI Crypto

SBI Crypto نیز استخری ژاپنی است. این استخر از بهترین گزینه‌ها برای استخراج بیت کوین به‌حساب می‌آید که تقریبا 2% از بلاک‌ها را استخراج می‌کند.

در انتهای این بخش نیز باید یادآوری کنیم که این لیست، یک لیست سریع و خلاصه از چندین استخر برتر جهان است. لازم به ذکر است که مکان ساخت یک استخر هرگز اهمیتی ندارد. استخرها در همه کشورها، سرور دارند. پس برای مثال اگر استخری در کشور چین مستقر باشد، شما به‌راحتی می‌توانید به سروری در ایالات متحده، وصل شوید.

سخت‌ افزار استخر استخراج بیت کوین چیست؟

شاید تابه‌حال نام سخت‌افزار و دستگاه استخراج بیت کوین را شنیده باشید. شما می‌توانید پس از کسب اطلاعات کامل در رابطه با آنکه استخر بیت کوین چیست، استخراج بیت کوین را با استفاده از این سخت‌افزارها نیز انجام دهید. سخت‌افزار استخراج در حقیقت یک کامپیوتر تخصصی بوده که فقط و فقط برای هدف استخراج بیت کوین، ساخته شده است. هرچه سخت‌افزار شما قدرتمندتر باشد، استخراج بیت کوین با آن کم‌مصرف‌تر بوده و سود بیشتری دارد.

سخت‌ افزار استخراج استخر بیت کوین

بهترین سخت‌افزارهای استخراج استخر بیت کوین چیست؟ این سخت‌افزارها عبارتند از:

  • سخت‌افزار Antminer S19 با قدرت هش 0 TH/s
  • سخت‌فزار Antminer S19 Pro با قدرت هش 0 TH/s
  • سخت‌افزار WhatsMiner M30S+ با قدرت هش 0 TH/s
  • سخت‌افزار WhatsMiner M30S++ با قدرت هش 0 TH/s
  • سخت‌افزار AvalonMiner 1246 با قدرت هش 0 TH/s

کیف پول و نرم افزار استخراج استخر بیت کوین چیست؟

پیش از آنکه بخواهید به استخر استخراج بیت کوین بپیوندید، به یک نرم‌افزار استخراج بیت کوین و یک کیف پول بیت کوین نیز نیاز دارید. علاوه بر این‌ها، احتمالا به یک استخراج‌کننده ASIC نیز نیاز دارید؛ چراکه استخراج GPU به احتمال زیاد در آینده هرگز سودآور نخواهد بود. پس حتما در رابطه با این تجهیزات، مطالعات خود را انجام دهید تا استخراج بسیار خوب و سودآوری داشته باشید.

استخر استخراج یا استخراج ابری؟

بسیاری از افراد در رابطه با استخرهای استخراج می‌خوانند و فکر می‌کنند که این استخراج، یک گروه از افراد هستند که بیت کوین‌های رایگان را به شما می‌دهند. این باور غلطی است. در حقیقت استخرهای بیت کوین برای کسانی است که به‌خوبی می‌دانند استخر بیت کوین چیست و از نرم‌افزارهای استخراج برای تقسیم سودها، استفاده می‌کنند.

بسیاری از افراد نیز این استخرها را با استخراج ابری (Cloud mining)، اشتباه می‌گیرند. در صورتی که استخراج ابری زمانی است که شما به ارائه‌دهنده خدمات پولی می‌دهید تا عمل استخراج را برای شما انجام دهد و بتوانید سود به‌دست آورید.

استخراج ابری

چه کشورهایی بیشترین بیت کوین را استخراج می‌کنند؟

به‌نظر می‌رسد استخراج بیت کوین بیشتر در کشورهایی انجام می‌شود که برق ارزانی دارند. چراکه اگر بدانید استخر بیت کوین چیست، متوجه می‌شوید که این نوع از استخراج، به‌گونه‌ای متمرکز است. 10 تا 15 شرکت استخراج، ادعا کرده‌اند که اکثریت عمده قدرت هش شبکه را در اختیار دارند.

با وجود اینکه بیشتر این شرکت‌ها در یک کشور مشابه قرار دارند، تنها تعداد کمی از کشورها، تعداد چشمگیری از بیت کوین را استخراج و صادر می‌کنند. در این قسمت به بررسی این کشورها و اینکه اوضاع آن‌ها از نظر استخر بیت کوین چیست، می‌پردازیم.

کشور چین و استخراج بیت کوین

حتی اگر نرم‌افزار استخراج حقیقی در یک کشور متفاوت باشد، باز هم استخرهای استخراج کشور چین، بیشترین بیت کوین‌ها را استخراج می‌کنند. تا همین چندوقت اخیر حتی سخت‌افزارهای استخراج نیز در کشور چین بودند؛ چرا که برق در این کشور بسیار ارزان است. از مهم‌ترین قسمت‌ها در دانستن آنکه استخراج بیت کوین چیست آن است که کشورهای موفق در این زمینه را نیز به‌خوبی بشناسید.

حتی پیش‌تر شایعه شده بود که برخی از شرکت‌های نیروی چینی، انرژی مازاد خود را به سمت تسهیلات استخراج بیت کوین سوق داده‌اند تا هیچ انرژی هدر نرود. البته تمام این‌ها، از زمانی که دولت چین استخراج ارزهای دیجیتال را در داخل این کشور ممنوع کرده است، تغییر کرده‌اند.

با وجود تمام ممنوعیت‌ها، چین هنوز هم خانه بسیاری از شرکت‌های استخر استخراج بیت کوین برتر همچون: F2Pool، AntPool، BTCC و BW است. به همین دلیل هم حائز اهمیت است که این کشور را به‌خوبی بشناسیم تا بدانیم که استخر بیت کوین چیست. تخمین‌زده شده است که این استخرهای استخراج، چیزی حدود 60% از قدرت هش بیت کوین‌ها را دارند. این به معنای آن است که آن‌ها 60% از تمام بیت کوین‌های جدید را استخراج می‌کنند.

کشور گرجستان و استخر استخراج

کشور گرجستان، خانه استخر استخراج BitFury است. این کشور و استخر، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سخت‌افزار و چیپ‌های استخراج بیت کوین به‌حساب می‌آیند. استخر BitFury در حال حاضر تقریبا 15% از کل بیت کوین‌ها را استخراج می‌کند.

وضعیت استخرهای استخراج در دیگر کشورها

کشورهایی که تا پیش از این به شما معرفی کردیم، حدودا 80% از تمام بیت کوین‌ها را استخراج می‌کنند. مابقی قدرت هش نیز در بقیه جهان، پخش شده است. گاها این مقدار متعلق به استخرهای استخراج کوچک‌تری همچون استخر Slush از جمهوری چک و استخر Eligius از ایالات متحده است. در درک کامل آنکه استخر بیت کوین چیست، دانستن وضعیت کشورهای مختلف و آشنایی با بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بیت کوین، از ضروریات است. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما مطلب اقتصاد ارز دیجیتال را بخوانید.

استخر استخراج ارز دیجیتال

نکته‌ای مهم در رابطه با استخرهای استخراج بیت کوین

درست است که می‌توانیم ببینیم کدام استخرهای استخراج دنیا از دیگر استخرها بزرگ‌تر هستند، اما نکته‌ای مهم‌تر نیز در این بین وجود دارد. آن نکته نیز این است که درک کنیم قدرت هش معطوف به یک استخر، لزوما از خود استخر تأمین نشده و متعلق به آن نیست.

چندین مورد وجود دارد مانند استخرهای BitFury و KnCMiner که در آن‌ها خود شرکت، عملیات استخراج را انجام می‌دهد؛ اما این خود شرکت نیست که استخر استخراج را به راه می‌اندازد. استخراج‌کنندگان بیت کوین می‌توانند به‌راحتی با تغییر مسیر قدرت هش خود به استخر متفاوتی، از یک استخر دیگر استفاده کنند. بدین ترتیب سهم بازار از شرکت، دائما در حال تغییر است.

برای تهیه لیستی از 10 استخراج‌کننده برتر بیت کوین، ما بلاک‌هایی را بررسی کردیم که در طول 6 ماه گذشته پیدا شده‌اند. همچنین این کار را با استفاده از داده به‌دست آمده از وبسایت معتبر BlockTrail.com انجام دادیم. تغییرات دائمی بلاک‌ها، نکته‌ای حائز اهمیت در پاسخ به این سوال است که استخر بیت کوین چیست.

همان طور که اشاره کردیم، اندازه استخرهای استخراج، دائما در حال تغییر است و ما نیز تمام سعی خود را می‌کنیم که این مقاله را به‌روز نگه داریم. البته در رابطه با استخراج ابری نیز باید بگوییم که اگر به‌صورت ابری استخراج را انجام دادید، دیگر نیازی نیست که استخری را انتخاب کنید. چراکه در این صورت، شرکت استخراج ابری این کار را به‌صورت اتوماتیک برای شما انجام می‌دهد.

چرا استخراج‌ کنندگان حائز اهمیت هستند؟

استخراج‌کنندگان بیت کوین برای بیت کوین و امنیت آن، حیاتی هستند. به همین دلیل نیز باید آن‌ها را در دانستن آنکه بیت کوین چیست، به‌خوبی بررسی کنیم. بدون وجود آن‌ها، ارز دیجیتال بیت کوین، بسیار آسیب‌پذیر شده و به‌راحتی مورد حمله و هجوم هکرها قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که بیشتر کاربران بیت کوین، استخراج انجام نمی‌دهند.

اگرچه، استخراج‌کنندگان، مسئول ساختن تمام بیت کوین بوده و یکی از شگفت‌انگیزترین بخش‌های اکوسیستم آن هستند. استخراج بیت کوین‌ها که روزی با کامپیوترهای خانگی متوسط انجام می‌شد، حالا به‌طور عمده در مقیاس‌های بسیار بزرگ‌تر انجام می‌گیرد؛ مخصوصا در مراکز تخصصی و با مقادیر بزرگی از سخت‌افزارهای مخصوص استخراج. این مراکز نیز معمولا تمام قدرت هش خود را معطوف به استخرهای استخراج می‌کنند. در بخش بعدی، نکته مهم دیگری را نیز خدمت شما عرض می‌کنیم.

روش‌ های پرداختی استخر بیت کوین چیست؟

پس از اینکه این مقاله را مطالعه کردید و دانستید که استخر بیت کوین چیست، زمانی که عضو یک استخر استخراج شوید، راه‌های بسیاری برای درآمدزایی شما وجود دارد. در حقیقت باید گفت که روش‌های بسیاری برای محاسبه پاداش شما از مشارکت قدرت هش، وجود دارد.

در رابطه با آنکه اصطلاحات تخصصی استخر بیت کوین چیست نیز باید به شما بگوییم که تمام روش‌های پرداختی استخرها، از اصطلاح «سهم» (Share) استفاده می‌کنند. در حقیقت، سهم به اعضایی از استخر استخراج پاداش داده می‌شود که اثبات کار جزئی و معتبری را ارائه داده باشند. اساسا، هرچه قدرت هش بیشتری را در استخر به‌کار برده باشید، سهم بیشتری نیز به شما تعلق می‌گیرد. در این بخش، تمام روش‌های تقسیم سهم و پرداختی استخرها را به شما معرفی می‌کنیم.

روش پرداختی استخر بیت کوین

روش Pay Per Share

راحت‌ترین برنامه پرداختی، روش PPS یا پرداخت به‌ازای هر سهم است. این روش، صرف‌نظر از آنکه آیا استخر می‌تواند بلاک بعدی را پیدا کند یا خیر، پرداخت حتمی استخراج‌کننده را تضمین می‌کند. ارزش یک سهم نیز بر اساس میزان قدرت هش مورد نیاز برای یافتن یک بلوک و تقسیم بر پاداش مربوط به پیداکردن آن، تعیین می‌شود.

اگر 100 سهم برای یافتن یک بلاک نیاز باشد و پاداش نیز 6.25 بیت کوین باشد، پس هر سهم 0.0625 بیت کوین خواهد بود؛ یعنی 6.25 تقسیم بر 100. این نیز از مهم‌ترین نکات در بررسی آن است که بیت کوین چیست. صورت‌حساب مربوطه نیز از طرف موازنه موجود در استخر، تسویه می‌شود. مقدار صورت‌حساب نیز بر طبق تعداد سهام شما، تعیین می‌گردد.

از آنجایی که پرداخت‌ها تضمین‌شده هستند، بیشتر ریسک در چنین روشی از نظر اپراتور استخراج استخر، وجود دارد. بدین ترتیب، میزان پرداختی‌های اعضای استخر نیز کمتر از روش پرداخت دیگری به نام Pay Per Last N Share است که در همین قسمت آن را برای شما توضیح می‌دهیم.

آخرین ویژگی این روش نیز آن است که هزینه‌های معامله هر بلاک، توسط اپراتور استخر، حفظ می‌شود. به همین دلیل، تنها بر اساس پاداش‌های بلاک به اعضای استخر پرداخت می‌شود.

روش Full Pay Per Share

این روش را با نام Pay Per Share + نیز می‌شناسند که درست مانند روش قبل است. تنها تفاوت آن‌ها نیز این است که در روش Full Pay Per Share، هزینه‌های معاملات هم به‌علاوه پاداش بلاک به اعضای انجمن داده می‌شود. این روش، سود بیشتری از روش قبلی شما می‌دهد. دانستن تمام این روش‌ها از نکات ضروری برای آن است که بدانید استخر بیت کوین چیست.

روش Pay Per Last N Shares

این روش برخلاف روش‌های پرداختی پیشین، روش پیچیده‌تری است که ریسک بیشتری برای اعضای استخر داشته اما در عوض، پاداش بیشتری نیز به آن‌ها می‌دهد. برای آنکه به‌خوبی بدانید استخر بیت کوین چیست، باید روش‌های پرداختی آن را بلد باشید.

در این روش که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، تنها زمانی که بلاکی پیدا شود، به اعضای استخر پرداخت می‌شود. در حقیقت زمانی که بلاکی پیدا می‌شود، استخر به مشارکت سهم شما برای تمام بلاک‌های قبلی نگاه می‌کند که در آن‌ها نتوانسته است بلاکی را پیدا کند. این عمل را در این روش، «پنجره زمان» (time window) می‌نامند.

تمام بلاک‌ها را در پنجره زمان به‌عنوان «round» می‌شناسند. استخر، با استفاده از این اعداد، کل مشارکت‌های سهم شما را در گذر بلاک‌های round، مشخص و بدین وسیله، میزان پرداختی شما را تعیین می‌کند.

برای مثال،‌در نظر بگیرید که استخری پیش از پیدا کردن یک بلاک، 6 بلاک را استخراج کرده است. پس پاداش آن‌ها برای تمام قدرت هشی که استخر بعد از 6 راند بلاک مشارکت داده و بدون در نظر گرفتن هزینه‌های معامله، 6.25 بیت کوین است. شما می‌توانید برای دانستن آنکه روش پرداخت استخر بیت کوین چیست، تحقیقات و مطالعات خود را نیز انجام دهید.

اگر شما نیز 100 سهم را برای هرکدام از بلاک‌ها در شبکه شرکت داده باشید و تعداد کل سهام 1000 بوده باشد، پس پرداختی شما برای هر بلاک، 0.625 یا 0.104 بیت کوین است. این روش نیز از روش‌های بسیار مهم در شناخت و استفاده از استخرهای بیت کوین است.

جمع‌ بندی

استخر بیت کوین چیست؟ این سوال مهمی بود که در مقاله امروز به آن پاسخ دادیم و هرآنچه که باید در رابطه با این استخرها می‌دانستید را با شما عزیزان در میان گذاشتیم. یکی از راه‌های درآمدزایی در دنیای ارزهای دیجیتال، از راه استخراج است و استخراج ارز دیجیتالی همچون بیت کوین، طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد.

برای انجام استخراج این ارزها نیز راه‌های بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها، استفاده از استخر استخراج بیت کوین است. کار با این استخرها به‌هیچ‌عنوان سخت نیست و سود بسیار زیادی به شما می‌دهد. این روش همچنین بسیار آسان نیز است. ما امروز امکانات این استخرها و همچنین بهترین استخر استخراج بیت کوین 2021 را به شما معرفی کردیم. همچنین اگر به‌دنبال استخر بیت کوین برای ایرانیان نیز هستید، در این مقاله می‌توانید استخرهای مناسبی را پیدا کنید. بهتر است پیش از سرمایه‌گذاری بر روی هر استخری، تحقیقات بیشتری در رابطه با آنکه استخر بیت کوین چیست، انجام دهید.

منبع

buybitcoinworldwide

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید