خانهوبلاگاخبارافزایش فعالیت شرکت مادر گوگل د...

افزایش فعالیت شرکت مادر گوگل در دنیای ارز دیجیتال با سرمایه گذاری روی DCG

افزایش فعالیت شرکت مادر گوگل در دنیای ارز دیجیتال با سرمایه گذاری روی DCG

شرکت مادر گوگل به نام آلفابت تصمیم دارد تا گام دیگری به سمت دنیای ارز دیجیتال بردارد. در این راستا اقدام به همکاری در تامین مالی مجموعه Digital Currency Group یا DCG کرده است. این همکاری باعث شد تا ارزش بازار DCG به 10 میلیارد دلار برسد. جالب است بدانید که DCG مالک مجموعه Grayscale Investments است.

ورود گوگل به دنیای ارز دیجیتال

بنابر گزارش وال استریت ژورنال، این فرآیند تامین مالی که توسط یک شرکت بزرگ سرمایه گذاری ژاپنی به نام سافت بانک (SoftBank) هدایت می شود، مبلغی در حدود 700 میلیون دلار برای این شرکت خصوصی به ارمغان آورده و آن را به دومین شرکت بزرگ در زمینه ارزهای دیجیتال تبدیل کرد.

این در حالی است که سرمایه گذاری شرکت آلفابت در مجموعه DCG به مبلغی در حدود 100 میلیون دلار بوده و از طریق شرکت CapitalG که یک صندوق سرمایه گذاری است، انجام گرفته است.

بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیرعامل مجموعه DCG طی یک مصاحبه در رابطه با تامین مالی گوگل از طریق ارز دیجیتال ، اعلام کرده است که این دور تامین مالی با هدف کسب سود انجام نگرفته؛ بلکه هدف اصلی آن ایجاد امکان خروج سرمایه متعلق به سرمایه گذاران اولیه و کسب سود توسط این افراد بوده است.

سهام داشتن در DCG برای گوگل نشان دهنده اولین گام این کمپانی به سمت دنیای ارز دیجیتال و تبدیل شدن به یک شرکت رمزنگاری است.

دیوید لاوی، شریک عمومی CapitalG در این خصوص به وال استریت ژورنال گفت از نظر او شباهت هایی بین شرکت های اینترنتی در دوران اوج دات کام (.COM) و شرکت های ارز دیجیتال در شرایط امروزی وجود دارد.

او یادآوری کرد که نشانه هایی مبنی بر قدرت ماندگاری ارزهای دیجیتال وجود دارد. او همچنین از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به عنوان موضوعی جذاب یاد کرد.

لاوی طی مصاحبه دیگری با یک روزنامه محلی اعلام کرده بود که در نهایت به جایی می رسیم که متوجه شویم، دنیای ارزهای دیجیتال چیزی فراتر از بیت کوین است.

گام های نخست گوگل در دنیای رمزارزها

جالب است بدانید که سرمایه گذاری در DCG، اولین اقدام گوگل در راستای ورود به دنیای ارز دیجیتال نبوده است. پیش از این نیز گوگل در یک اپلیکیشن محبوب تجاری به نام رابین هود (Robinhood) سرمایه گذاری کرده بود. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد تا کاربران در کنار استفاده از ابزارهای مالی سنتی مانند سهام به داد و ستد رمز ارزهای گوناگون نیز بپردازند.

منبع

cryptonews

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید