خانهوبلاگاخبارتوکن Squid Game با کاهش 100 در...

توکن Squid Game با کاهش 100 درصدی سرمایه‌گذاران را غافلگیر کرد

توکن Squid Game با کاهش 100 درصدی سرمایه‌گذاران را غافلگیر کرد

روز گذشته قیمت توکن جنجالی و به احتمال زیاد جعلی Squid Game که در چند روز اخیر رشدی باورنکردنی را تجربه کرده بود، ۱۰۰ درصد کاهش یافت و از قله 2861 دلاری به نزدیک صفر دلار رسید. وب سایت و صفحات شبکه‌های اجتماعی پروژه اکنون در دسترس نیستند و برخی از کاربران گزارش داده‌اند که قادر به فروش توکن‌های خود نیستند.

به گزارش حامی اکسچنج، ساعاتی پیش قیمت بازی Squid Game Token که با سوء استفاده از نام سریال کره‌ای معروف نتفلیکس ساخته شده بود، افت 100 درصدی را تجربه کرد و به زیر 0.0008 دلار رسید.

Token Squid Game حوالی ساعت 10 صبح دیروز (به وقت تهران) حرکت صعودی مشکوکی را آغاز کرد و تا ساعت 13:00 با 3300 درصد افزایش به قیمت باورنکردنی 2861 دلار رسید. با این حال، قیمت در کمتر از هفت دقیقه 99.98 درصد کاهش یافت و به 0.0007226 دلار در پایین‌ترین سطح خود رسید. شایان ذکر است که این توکن در حال حاضر با قیمت 0.003569 دلار معامله می‌شود.

دیروز گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه برخی از کاربران نمی‌توانند توکن‌های خود را در صرافی Pancake Swap که بازی Squid در آن عرضه می‌شد، بفروشند.

در صفحه قیمت این توکن در سایت کوین مارکت کپ آمده است:

بر اساس گزارشات کاربران، وب سایت و شبکه‌های اجتماعی [Squid Game Tokens] غیرقابل دسترس شده‌اند و برخی از معامله‌گران نمی‌توانند توکن‌های خود را در Pancake Swap بفروشند. لطفا بررسی‌های لازم را انجام دهید و در هنگام معامله نهایت دقت را به خرج دهید. این پروژه ظاهراً از سریال نتفلیکس به همین نام الهام گرفته شده است، اما به نظر نمی‌رسد که ارتباطی با اثر نتفلیکس داشته باشد.

توکن Squid Game با سوء استفاده و کپی‌برداری از سریال محبوب نتفلیکس به همین نام ساخته شده است، اما هیچ ارتباطی با نتفلیکس یا سازندگان سریال Squid Game ندارد.

از اولین روزهای عرضه توکن در بورس پنکیک سوآپ، شواهدی وجود داشت که نشان می‌داد پروژه Squid Token ساختگی بوده و سرمایه‌گذاری در آن مملو از خطرات است. اکنون که وب سایت و صفحات این پروژه در شبکه‌های اجتماعی از دسترس خارج شده‌اند، به جرات می‌توان گفت که هدف از این توکن کلاه‌برداری از سرمایه‌گذاران بوده است و ظاهرا توسعه‌دهندگان آن به دنبال سوء استفاده از نوسانات مقطعی قیمت بوده‌اند.

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید