خانهوبلاگمقالاتغیر آموزشیاستفاده از فناوری بلاک چین برا...

استفاده از فناوری بلاک چین برای انجام تحقیقات در رابطه با درمان سرطان

استفاده از فناوری بلاک چین برای انجام تحقیقات در رابطه با درمان سرطان

از هر 6 مورد مرگ در جهان، یک مورد به علت ابتلا به سرطان است. مرگ بر اثر ابتلا به بیماری سرطان، دومین عامل مرگ و میر در جهان بوده که متاسفانه تعداد آن رو به افزایش است. در سال 2020 در حدود 9.9 میلیون نفر بر اثر ابتلا به انواع سرطان جان خود را از دست دادند. این در حالی است که این رقم در سال 2000 در حدود 5.7 میلیون نفر بوده است. لازم به ذکر است که در سال های گذشته روش های درمان سایر بیماری ها در مقایسه با سرطان پیشرفت بیشتری داشته اند. یکی از راه های کمک به افزایش سرعت تحقیقات برای درمان سرطان استفاده از فناوری بلاک چین است.

سرطان نخستین بار در مصر باستان شناسایی شد. پس از اختراع میکروسکوپ در قرن 18 میلادی و گسترش استفاده از آن، مشخص شد که سرطان، تومور اولیه خود را به سایر قسم های بدن هدایت می کند.

در سال های گذشته کشورهای بسیاری اقدام به انجام تحقیقات گسترده در رابطه با این بیماری و روش های درمان آن کرده اند اما زیاد بودن انواع این بیماری و برخی مشکلات دیگر باعث شده تا روند پیدا کردن روش های نوین درمان آن به کندی پیش برود.

یکی از چالش های اصلی هنگام انجام تحقیقات در رابطه با سرطان، دسترسی به اطلاعات مربوط به بیماران است. دسترسی به آزمایشات بالینی بیماران که در هر مرحله از تحقیقات، انجام می گیرند، بخش مهمی از این تحقیقات هستند؛ چراکه استفاده از داده های واقعی بیماران تاثیر زیادی در بهبود فرآیند کشف دارو خواهد داشت.

اما دسترسی به اطلاعات بیماران، آنچنان که به نظر می رسد ساده نیست. برخی از بیماران هنگامی که تحت نظارت پزشکان هستند، احساس راحتی نمی کنند و برخی نیز تمایلی به انجام دادن معاینات بیشتر ندارند.

برای برخی از پزشکان یافتن گروهی از بیماران با شرایط مناسب، عملی سخت و پرزحمت به نظر می رسد. همچنین در صورت پیدا کردن بیماران با شرایط مناسب، حفظ امنیت و ناشناس ماندن اطلاعات شخصی بیماران خود به نوعی باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

به نظر می رسد که فناوری بلاک چین می تواند راه حل مناسبی برای تسهیل این مشکلات ارائه کند.

بهترین روش برای درمان سرطان با کمک فناوری بلاک چین چیست ؟

کمپانی OncoCoin با کمک بهره گیری از فناوری بلاکچین و از طریق ایجاد روشی نوین برای به اشتراک گذاری داده های بیماران، به کمک محققانی آمده که در زمینه درمان سرطان فعالیت می کنند.

این اکوسیستم باعث می شود تا بیماران بتوانند اطلاعات خود را به راحتی و از خانه های خود برای سیستم ارسال کرده و محققان نیز از این اطلاعات بهره بگیرند.

این اکوسیستم اولین اکوسیستم طراحی شده در نوع خود است که شامل ویژگی هایی است که باعث می شود تا بیماران برای مشارکت در این طرح ترغیب شوند. این مجموعه خدمات خوبی را برای بیمارانی که در این طرح شرکت می نمایند، ارائه می کند.

ایجاد یک جامعه بین المللی با کمک فناوری بلاک چین

کمپانی OncoCoin تصمیم دارد تا با ایجاد تجربیات بهتر برای بیماران مبتلا به سرطان و محققان، درهای دنیای جدیدی را به روی این افراد باز کند و این کار را به کمک فناوری بلاک چین انجام خواهد داد.

هدف کلی مجموعه OncoCoin در استفاده از فناوری بلاک چین برای درمان سرطان شامل موراد زیر است:

  • تسهیل فرآیند به اشتراک گذاری داده ها
  • ارزش دادن به داده های بیماران و محققان
  • اجازه دادن به بیماران برای شرکت کردن در فرآیند ارزش گذاری برای داده های خود

لازم به ذکر است که می توان از توکن های این مجموعه که در زنجیره هوشمند بایننس قرار دارند، علاوه بر درمان سرطان برای خرید خدمات در اپلیکیشن ها نیز استفاده کرد.

توکنOncoCoin  از بستری پشتیبانی می کنند که باعث می شود تا بیماران مبتلا به سرطان در مسیر بهبودی خود، کنترل درمان شان را بدست گرفته و همزمان به توسعه روش های جدید برای درمان سرطان کمک می کند. این کار باعث می شود تا با کمک فناوری بلاک چین یک جامعه جهانی از بیماران به صورت واحد تشکیل شده و از این طریق اطلاعات گسترده و متنوع تری در اختیار محققان قرار بگیرد تا بتوانند روش های جدیدی برای درمان سرطان پیدا کنند. بهتر است بدانید که این روش باعث می شود تا موانع موجود برای به اشتراک گذاری داده ها در سطح بین المللی رفع شود.

با کمک فناوری بلاک چین می توان به تسهیل انتقال اطلاعات مربوط به بیماران و تحقیقات پزشکی برای درمان سرطان در سطح جهانی کمک کرد.

توانمندسازی بیماران با استفاده از اطلاعات سودمند با کمک برنامه Curia

برنامه کوریا (Curia) بخش مهمی از اکوسیستم OncoCoin را در اختیار دارد. هدف از طراحی و تولید برنامه کوریا در ابتدا کمک به بیماران مبتلا به سرطان بود که به دنبال کسب اطلاعات صحیح در رابطه با فرآیند درمان بیماری خود بودند. در واقع برنامه کوریا طراحی شده تا بتواند اطلاعات دقیق، صحیح و مرتبط را در اختیار بیماران قرار دهد.

همچنین باید بدانید که این برنامه به افرادی که به دنبال دریافت مشاوره از پزشکان دیگر هستند نیز کمک می کند تا با سایر متخصصین و پزشکان از طریق این برنامه ارتباط برقرار کنند.

بیمارانی که تصور می کنند نیاز به دریافت مشاوره پزشکی در زمینه سرطان برای بار سوم و حتی بیشتر دارند نیز می توانند از طریق این برنامه از متخصصین در سراسر جهان کمک بگیرند. برنامه کوریا در ژوئن سال 2020 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر در اروپا و هندوستان فعال است.

هدف نهایی OncoCoin چیست؟

حفظ امنیت و حریم خصوصی مربوط به داده های پزشکی بیماران یکی از دغدغه های همیشگی افراد است. این کمپانی توانایی کنترل اطلاعات فردی را در اختیار بیماران قرار داده و این قدرت را به بیماران می دهد تا تصمیم بگیرند که اطلاعات پزشکی آن ها در اختیار چه افرادی قرار بگیرد.

اگرچه که این مجموعه از طریق یک فناوری بلاک چین با منبع باز (open-source) عمل می کند اما به بیماران اطمینان می دهد که انتقال اطلاعات آن ها با روشی کاملا شفاف و امن انجام خواهد گرفت.

اما هدف نهایی این کمپانی از درمان سرطان با کمک تکنولوژی بلاک چین چیست ؟ باید بدانید که اهداف این مجموعه شامل موارد زیر است.

مشارکت بیماران: بیماران با کمک برنامه کوریا می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با مراحل درمان سرطان دسترسی پیدا کنند.

دسترسی به داده های بیماران: بیماران می توانند با استفاده از فناوری بلاک چین به محققان اجازه دهند که از اطلاعات پزشکی آن ها بهره برده و از این طریق به تسریع فرآیند کشف دارو برای درمان سرطان کمک کنند.

افزایش سرعت انتشار اطلاعات: با استفاده از فناوری بلاک چین اطلاعات بدست آمده و نتایج تحقیقات با سرعت بیشتری در اختیار بیماران قرار می گیرد.

ایجاد حمایت های جهانی در رابطه با درمان بیماری سرطان: با گسترش استفاده از برنامه کوریا، مردم سراسر جهان به خصوص کشورهای در حال توسعه می توانند از اطلاعات پزشکان در سراسر جهان بهره بگیرند.

سرمایه گذاری عادلانه: سهام OncoCoin در بازارهای ثانویه قابل معامله خواهد بود و از این طریق به تمامی افراد اجازه می دهد تا در تحقیقات سرطان و بازده ناشی از آن مشارکت داشته باشند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با اهمیت فناوری بلاک چین در درمان سرطان آشنا کنیم. بهتر است بدانید که مجموعه OncoCoin در حال تلاش است تا با کمک فناوری بلاک چین ، جهانی نوین را برای بیماران مبتلا به سرطان ایجاد کند و به پیشرفت تحقیقات در این زمینه کمک نماید.

شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فناوری بلاک چین به مقاله دیگر ما با عنوان همه چیز در مورد بلاک چین مراجعه کنید.

منبع

cryptopotato

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید