خانهوبلاگمقالاتآموزشیبیت کوین کش چیست و چه کاربردها...

بیت کوین کش چیست

بیت کوین کش چیست و چه کاربردهایی در بازار ارز دیجیتال دارد؟

بیت کوین کش چیست؟ تشابه اسمی بیت کوین کش و بیت کوین همواره باعث شده تا بسیاری از افراد این دو را با هم اشتباه بگیرند. اما در واقعیت بین این دو ارز تفاوت های بسیار زیادی است. این ارز در ابتدا به عنوان شاخه‌ای از بیت کوین تولید شد اما در ادامه خود را به عنوان جایگزینی برای بیت کوین معرفی می کند، باید دید روند تغییرات برای این ارزآینده‌دار چگونه است. اگر شما هم مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 1. بیت کوین کش چیست؟
 2. نحوه عملکرد بیت کوین کش چیست؟
 3. کاربرد بیت کوین کش چیست؟
 4. مزایای استفاده از بیت کوین کش
 5. کیف پول‌های بیت کوین کش

بیت کوین کش چیست؟

در ابتدا باید بدانید فورک چیست؟ فورک در ارزهای دیجیتال به معنای انشعاب است. بیت کوین کش، یک فورک یا انشعاب از بیت کوین است. در ادامه در مورد فورک به طور کامل توضیح داده خواهد شد. اما چه دلیلی داشت تا یک فورک ایجاد شود؟

دلیل ایجاد بیت کوین کش چیست؟

بزرگترین مشکلی که از ابتدای ساخت بیت کوین تا کنون همراه آن است، مشکل مقیاس پذیری است. مقیاس پذیری یعنی توانایی تغییر در سیستم بلاک چین با توجه به حجم سفاشات. این موضوع بدان معناست که با افزایش تعداد سفارشات بیت کوین نمی‌تواند سرعت رسیدگی به تراکنش را همزمان کنترل کند و این موضوع در نهایت باعث کاهش سرعت تراکنش‌ها می‌شود.

مقیاس ناپذیر بودن یکی از بزرگترین مشکلات در بیت کوین است

در کنار این موضوع، مشکل دیگری نیز وجود دارد. کارمزد بالا نیز در ادامه این موضوع باعث مشکلات در بیت کوین شده است.

مخالفان و موافقان بیت کوین به همین دلیل با همدیگر دچار بحث و درگیری‌های فرسایشی بسیار زیادی شدند. در نهایت در 1 اوت 2017، سر انجام بیت کوین کش متولد شد. اما نحوه ایجاد بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش چیست

ارتباط بیت کوین کش با فورک چیست؟

شبکه بلاک چین، دارای پروتوکل های مختلفی است. این برنامه ریزی‌ها، همه در جهت ارتقا سیستم هستند. فورک نوع راه حل برای راحتی از مشکلات نرم افزارهای ارز دیجیتال و بستر بلاک چین است.

 

فورک در هر شبکه بلاک چینی قابل رخ دادن است و منحصرا مربوط به بیت کوین نیست

 

برای مثال طبق پروتکل‌ها، دو موضوع مورد بررسی است، یکی زمان انجام هر تراکنش در بلاک و دیگری سرعت تراکنش. برای بلاک چین های نسل اول، رسیدیگ به این دو موضوع دشوار است. اما امکان تغییر بلاک چین به طور کامل وجود ندارد. بنابراین از فورک‌ها برای رفع این مشکلات استفاده می‌شود.

چند نوع فورک وجود دارد؟

دو نوع فورک در حال حاضر در دسترس است، هارد فورک و  سافت فورک. در ادامه به بررسی این دو می‌پردازیم.

هارد فورک

زمانی که بلاک چین آپدیت شود و نسخه جدید قابلیت همکاری با نسخه قبلی را نداشته باشد، از هارد فورک استفاده می‌کنند. نهایت استفاده از هارد فورک آن است که یکی از نسخه‌های بلاک چین حذف و دیگری جایگزین آن شود. فورک خطرات امنیتی موجود در سیستم‌های بلاک چین قبلی را از بین می‌برد و قابلیت ایجاد عملیات جدید را به آن می‌افزاید.

فورک ایجاد اتریوم کلاسیک، یکی از مطرح‌ترین فورک‌ها در بلاک چین است

اتریوم کلاسیک، پس از مورد هک واقع شدن توانست با استفاده از یک فورک، تمامی دیتا و اطلاعات لازم خود را بازگردانی کند.  اتریوم کلاسیک و DOA فورک از فورک‌های اتریوم و بیت کوین کش و بیتکوین XT از هارد فورک‌های بیت کوین هستند. بنابراین در پاسخ به سوال بیت کوین کش چیست؟ می‌توان گفت بیت کوین کش، فورکی از بیت کوین است.

بیت کوین کش

سافت فورک

در سافت فورک پس از تغییر بر روی شبکه بلاک چین، بلاک چین قبلی اعتبار خود را از دست می‌دهد و فقط دیتای مربوط به بلاک چین جدید باقی می‌ماند. در این سیستم، همه بلاک‌های جدید به سهولت به بلاک قبلی اضافه می‌شوند.

 

نحوه ایجاد بیت کوین کش چیست؟

در سال 2017، پس از تغییرات روی شبکه بلاک چین، بلاک چین شماره 478559ساخته شد. این بلاک چین بعدا به عنوان مبدا ساخت بیت کوین کش مورد بررسی قرار گرفت. در هنگام ساخت بیت کوین کش، قیمت بیت کوین چیزی در حدود22 هزار دلار بود. سرعت بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین متفاوت است. بیت کوین کش در هر بلاک می‌تواند حجمی در حدود 32مگابایت را بر عهده گیرد که این موضوع در بیت کوین حجم 1 مگا بایت است.

سرانجام در سال 2018، بیت کوین کش که در ابتدا یک فورک بود، به عنوان یک ارز دیجیتال مستقل مورد استفاده قرار گرفت. در این زمان تعداد تراکنش‌های بیت کوین کش در هر بلاک،25000 عدد بود. این عدد در بیت کوین چیزی در حدود 1500 عدد است. در ارز بیت کوین اس وی از با همین پروتکل از بیت کوین کش منشعب شد.

نحوه عملکرد بیت کوین کش چیست؟

الوریتم اثبات کار در بیت کوین کش نیز وجود دارد. زمان لازم برای انجام هر تراکنش در بلاک‌های بیت کوین کش، در ابتدای ساخت چیزی در حدود 10 دقیقه بود. یعنی هر بلاک در 10 دقیقه استخراج میشد. این موضوع برای ماینرها اصلا جالب نبود به همین دلیل توسعه دهندگان تصمیم گرفتند تغییراتی در روند این موضوع ایجاد کنند. بنابراین EDA ساخته شد.

EDA در بیت کوین کش

EDA الگوریتم بسیار جذاب ذر زمینه کاهش سختی بلاک‌ها است. این موضوع تغییرات بلاک برای استخراج را نشان می‎دهد. برای مثال اگر زمان استخراج چند بلاک، مثلا 7 بلاک از 13 ساعت بیشتر شود، سیستم سختی بلاک چین را کاهش میدهد. در نتیجه سرعت استخراج بیشتر می شود  و در نهایت این موضوع، تبدیل به ایجاد روند پایدار در زمینه استخراج ارز می‌شود.

شبکه DDA باعث تنظیم سختی در بیت کوین و بیت کوین کش می‌شود

 

شبکه DDA در بیت کوین کش چیست؟در پاسخ به این سوال، لازم است بدانید، تنظیم سختی شبکه در بیت کوین و بیت کوین کش، توسط این شبکه صورت می‌گیرد. نکته جالب توجه آن است که تنظیم سختی در بیت کوین پس از استخراج هر 2016 بلاک رخ می‌دهد، در حالیکه این عدد در بیت کوین کش، پس از استخراج هر بلاک است. این موضوع باعث پیشرفت زیاد بیت کوین کش در مقابل بیت کوین شده است.

ارز دیجیتال

کاربرد بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین و بیت کوین کش دارای مزایای بسیاری هستند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم

حذف واسطه

حذف واسطه توسط بیت کوین کش چیست؟ در پایخ به این سوال باید گفت، بیت کوین کش این ویژگی را دارد که بدون استفاده از یک واسطه و به صورت مستقیم یا با صرافی شما می‌توانید  اقدام به خریداری یا فروش بیت کوین کش کنید.

اهمیت این نحوه عملکرد بیت کوین کش برای ایرانیان چیست؟

در واقع با توجه به روند تحریم‌ها، می‌توان نتیجه گرفت این موضوع و حذف بانک و دلال، باعث ایجاد آزادی در خرید و فروش برای ساکنان ایران می‌شود. بنابراین می‌توان بدون محدودیت هر پولی را به صورت بیت کوین کش به هر نقطه‌ای از جهان منتقل کرد.

پرداخت

بیت کوین کش می توان به عنوان یک روش پرداخت برای خرید و فروش مورد استفاده قرار گیرد، این نحوه کار مانند نحوه کار بیت کوین است. با این تفاوت که بیت کوین کش به دلیل جدید بودن، هنوز محبوبیت به اندازه بیت کوین ندارد و این موضوع باعث عدم استفاده زیاد و رواج آن شده است. قطعا در ادامه و با  آشنایی بیشتر نسبت به بیت کوین کش، پرداخت با بیت کوین کش راحت‌تر صورت می‌گیرد.

سرمایه‌گذاری

هدف اصلی از خرید بیت کوین کش چیست؟ برای اکثریت افراد حاضر در دنیای کریپتوکارنسی، کسب سود از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال مهم‌ترین دلیل ورود به بازار سرمایه است. بنابراین کسب سود از طریق این موضوع از جمله کاربردهای ارزهای دیجیتال است.

 1. سایر ویژگی‌های بیت کوین کش در ادامه به اختصار ذکر شده است:
 2. شباهت زیاد کدهای بیت کوین کش به بیت کوین
 3. نحوه عملکرد بیت کوین کش و بیت کوین از الگوریتم اجماع و توزیع پیروی می‌کند
 4. انطباق بیشتر این ارز با بازار و اهداف ساخت ارزهای دیجیتال
 5. امکان ایجاد قرارداد هوشمند برای بیت کوین کش و در نهایت توسعه آن و ایجاد رقابت با اتریوم و سایر ارزهای دارای قرارداد هوشمند
 6. امضای شنور

ارز دیجیتال

اما در پاسخ به اینکه امضای شنور چیست و در بیت کوین کش چه نقشی ایفا می‌کند، باید گفت امضای شنور یکی از روش‌های تائید اعتبار و امنیت است که باعث می‌شود مقیاس پذیری و حریم خصوصی با سرعت بیشتر و با کیفیت بالاتر انجام شود.

شنور یکی از روش‌هایی است که برای تنظیم حجم و ایجاد پر کردن بلاک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه شنور، ایجاد فضای وسیع بلاک چین است که باعث سریعتر انجام شدن تراکنش‌های مختلف می‌شود. شنور و هر نرم افزاری که در این مسیر قرار می‌گیرد، باعث بهبود شرایط بیت کوین می‌شود.  شنور پس از سگوریت، بزرگترین اصلاح برای بیت کوین است.

 

مزایای استفاده از بیت کوین کش

سایز بلاک‌های بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین بزرگتر است. این موضوع در نتیجه باعث افزایش مقیاس پذیری و سرعت واکنش شده است. اما سایر ویژگی‌های ان عبارت است از:

1-بازده

سرعت بالاتر این ارز در پردازش تراکنش، باعث افزایش بازده آن شده است. این موضوع باعث افزایش اهمیت این ارز می‌شود.

2-کارمزد

انجام هر تراکنش در ارزهای دیجیتال، نیازمند پرداخت کارمزد است. این کارمزد در ارزهای دیجیتال مختلف، متفاوت است. برای مثال در بیت کوین کش چیزی در حدود 0.02 دلار است. این موضوع نشان‌گر قیمت بسیار پایین تراکنشات این ارز در مقابل سایر ارزهای دیجیتال است.

کارمزد تراکنش کمتر در بیت کوین کش، سبب شده تا علاقمندان بیشتری به این ارز جذب شوند. مزیت دیگر این ارز، امکان استفاده از تراکنش‌های بیدون نیاز به تائید است.

تراکنش بدون نیاز به تائید

تراکنش بدون تائید در بیت کوین کش چیست؟ در پاسخ به این  سوال باید بدانید، در انجام این دسته از تراکنش‌ها، نیازی به تکمیل تراکنش نیست. یعنی پس از ایجاد تراکنش و حتی قبل از اینکه هزینه در کیف پول فروشنده دریافت شود، تراکنش انجام شده در نظر قرار می گیرد و این موضوع باعث افزایش اهمیت آن و اقبال عمومی می‌شود. اما انجام این کار دارای ریسک زیادی نیس هست. این روش سبب می‌شود تا در برخی موارد، خریدار اقدام به خرج کردن مجدد ارز خود کند. یعنی خریدار با یک ارز اقدام به انجام چند تراکنش می کند.

حال مزیت استفاده از بیت کوین کش در این مورد چیست؟

بیت کوین کش دارای سه ویژگی اساسی است:

1-حذف امکان جایگزینی تراکنش

یعنی خریدار پس از انجام خرید، دیگر نمی تواند با ارز دیجیتال خو، اقدام به خرید مجدد کمد و در نتیجه با هر ارز فقط یک بار خرید ممکن است. پس به همین دلیل بیت کوین کش برای تراکنش‌های بدون نیاز به تائید مناسب است.

2- فضای زیاد برای انجام تراکنش

وجود بلاک‌های بزرگ باعث افزایش فضا برای تراکنش می‌شود، بنابراین تراکنش‎ها با سرعت بالاتر  انجام می‌شوند

3- زمان تائید تراکنش

کوتاه و ثابت بودن زمان تائید تراکنش، باعث می‌شود تا خرید و فروش در سرعت بالا انجام شود و بدین ترتیب پیوستگی خرید و فروش حفظ می‌شود.

بیت کوین کش چیست

معایب بیت کوین کش

بیت کوین کش دارای برخی معایب است. مهم‌ترین عیب این ارز در مقایسه با سایر ارزهای دیگر، سایز بلاک است. در واقع این سایز بلاک‌ها، نشان دهنده آن است که رمزگشایی هر بلاک مدت زمان بیشتری نیاز دارد. بنابراین زمانی که طول می‌کشد تا حجم بلاک های بلاک چین در بیت کوین کش به اندازه بیت کوین برسد، زمان طولانی است و این موضوع باعث می‌شود تا مدت زمان زیادی طول بکشید تا این ارز بتواند نقش مهمی در بازارهای ارز دیجیتال بازی کند و یا حتی بنا بر نقش خود به عنوان فورک اصلی، جایگزین بیت کوین شود.

کیف پول های بیت کوین کش

مطرح ترین کیف پول برای نگهداری از بیت کوین کش چیست؟ برای نگهداری از این ارز دیجیتال، مانند سایر ارزها دارای کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری مختلف است. این کیف پول‌ها باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند. این ویژگی‌ها در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ویژگی کیف پول مناسب بیت کوین کش چیست؟

در هنگام انتخاب کیف پول مناسب باید موارد زیر را در نظر گرفت:

1- سازگاری

کیف پول انتخابی باید سازگاری کامل با ارز دیجیتال بیت کوین کش داشته باشد. الزاما پشتیبانی یک کیف پول از بیت کوین به معنای پشتیبانی از بیت کوین کش نیست. بنابراین در لیست ولت حتما پشتیبانی از بیت کوین کش مورد بررسی قرار گیرد.

2- رابط کاربری

وجود رابط کاربری راحت و آسان برای استفاده از یک کیف پول بسیار مهم و ضروری است. بنابراین قبل از واریز پول و توکن به یک کیف پول از آسانی رابط کاربری آن مطلع شوید

3- توسعه و رشد

از کیف پول‌هایی استفاده کنید که دارای پشتیبانی دقیق باشند و هر چند وقت یکبار آپدیت شوند. این موضوع به شما کمک می‌کند تا از یک سیستم در حال رشد و پایدار استفاده کنید. دقت کنید کیف پول مورد نظر از منظر پشتیبانی  قوی باشد و چندین راه برای ارتباط با پشتیبان وجود داشته باشد.

4-نسخه پشتیبان

استفاده از کیف پولی که دارای نسخه پشتیبان باشد و به شما این امکان را بدهد که یک نسخه پشتیبان یا بک‌آپ از اطلاعات خود تهیه کنید، به شما امکان امنیت بیشتر می‌دهد و باعث می‌شود در صورت از دست دادن اطلاعات، راه‌های زیادی برای بازگردانی وجود داشته باشد.

5-کلیدخصوصی

مدیریت ارزهای دیجیتال از چند طریق اتفاق میوفتد، یکی از این روش‌ها، استفاده از کیف پول‌های دارای کلید اختصاصی است. این موضوع به شما کمک می‌کند تا امنیت بسیار بالاتری برای ارزهای خود ایجاد کنید.

بیت کوین کش

کیف پول های سخت افزاری

استفاده از کیف پول های سخت افزاری مزایای بسیار زیادی دارد، مثل امنیت بسیار بالا و عدم اتصال به اینترنت که باعث جلوگیری از هک شدن آن می‌شود.

1-لجرنانواس و ایکس

دو کیف پول بسیار قوی و مطمئن که از بیت کوین کش(BCH) پشتیبانی می‌کند.  مدل نانو ایکس، دارای بلوتوث است و از آیفون و دسکتاپ پشتیانی می کند. این کیف پول دارای صفحه نمایشگر OLED است. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ نوع دغدغه و به سادگی در هر لحظه بتوانید سرمایه خود را بدون اتصال کیف پول به رایانه بررسی کنید. این دو کیف پول فرآیند استفاده آسانی دارند اما نکته‌ای که شاید کمتر به آن پرداخته شده است، تعداد ارزهای مورد تائید است. این کیف پول‌ها از حدود 40 ارز پشستیبانی می‌کنند که بیت کوین کش نیز یکی از آنهاست.

2-کیپ کی

کیف پول نسبتا بزرگ که برای نگهداری از ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین کش مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته منفی در مورد این کیف پول، ضعف بدنه آن است که این موضوع سبب افزایش امکان ضربه و آسیب می‌شود. مورد منفی دیگر، عدم پشتیبانی از ارزهای زیاد است. این کیف پول از ارزهای کمتری در مقایسه با کیف پول های دیگر پشتیبانی می کند و این موضوع باعث رغبت کمتر به خرید آن شده است. از سویی امنیت بسیار زیاد این کیف پول باعث شده تا از دور رقابت بین کیف پول‌های سخت افزاری جا نماند.

پین کدهای مکرر برای ورود به به این کیف باعث امنیت بالاتر آن شده است. این کیف پول احراز هویت دو عاملی ندارد.

3-ترزور

جز کیف پول‌های گران قیمت است که از بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند. این کیف پول دارای احراز هویت دو مرحله‌ای است. این کیف پول از بیت کوین کش، لایت کوین، دش و چیزی فراتر از 1000 ارز دیگر پشتیبانی می‌کند.  نکته جالب توجه در این کیف پول، امکان ایجاد یادآور است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که در صورت از دست دادن بخشی از اطلاعات با کمک کلیدهای راهنما، بتوانید ارز دیجیتال خود را بازیابی کنید. تنها مورد منفی در مورد این کیف پول، قیمت نسبتا بالای آن است. برای خرید این کیف پول باید چیزی در حدود 6 تا 8 میلیون تومان( در زمان نگارش مقاله) هزینه پرداخت کنید.

کیف پول‌های نرم افزاری

کیف پول‌های اختصاصی و غیراختصاصی زیادی برای بیت کوین کش وجود دارد، که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

1-الکترون کش

یکی از کیف پول‌های مخصوص برای بیت کوین کش و بیت کوینSV است. الکترون کش، یک والت سبک است که دارای کلید اختصاصی است. این موضوع سبب افزایش امنیت در این کیف پول‌ها می‌شود. این کیف پول رابط کاربری بسیار ساده و آسانی دارد و این موضوع سبب می‌شود تا حتی تریدرهای تازه کار نیز نسبت به استفاده از آن راحت و بدون دغدغه عمل کنند.

2- BTC.com

این کیف پول، دارای نسخه‌های مختلف تحت وب و اپلیکیشن است. این کیف پول اولین بار در سال 2015 و توسط شرکت بیت مین ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت. متاسفانه این کیف پول در حال حاضر نسخه اندروید ندارد و این موضوع از معایب آن است.

3-کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی بیت کوین کش چیست؟ این کیف پول در واقع همان کلیدخصوصی است که روی کاغذ چاپ شده است . دقت کنید که نگهداری از این کیف بسیار مهم است.  چندین سایت مختلف برای ساخت کیف پول کاغذی برای بیت کوین کش و سایر ارزهای مهم مانند بیت کوین و اتریوم وجود دارد.

4-کیف پول جکس

یکی از محبوب‌ترین والت‌های ارز دیجیتال که قابلیت پشتیبانی از چندین ارز مختلف را دارد. این ارز یکپارچگی بسیار زیادی دارد و با هر بار به روزرسانی، امکانات جدید و زیادی به این کیف پول اضافه خواهد شد. این کیف پول در همه سیستم‌ها نظیر اندروید، IOS و دسکتاپ قابل استفاده است.

کیف پول‌های عمومی نظیر تراست ولت، کوینومی و … نیز از ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش، پشتیبانی می‌کند.

نکته دیگر کیف پول‌های تحت وب است. این کیف پول نیز، همانند کیف پول کاغذی نیاز به بررسی و نگهداری بسیار زیاد دارد.  برخی از انواع این کیف پول، دارای مقبولیت بسیار زیادی نزد عموم است. برای مثال سایت بلاک چین دات کام دارای تعداد اعضا بسیار زیاد است و از بیت کوین کش نیز، پشتیبانی می‌کند.

بیت کوین کش

خرید و فروش بیت کوین کش

خرید و فروش بیت کوین کش از قاعده عمومی همه ارزهای دیجیتال پیروی می‌کند. این ارز نیز توسط بسیاری از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز لیست شده و از این طریق می توان به خرید و فروش آن پرداخت.  برای خرید و فروش این ارز راه‌های مختلفی وجود دارد:

 1. خرید مستقیم از سایت‌های داخلی ایرانی با استفاده از ریال یا تبدیل ریال به دلار و یورو
 2. خرید بیت کوین و تتر با استفاده از ریال و سپس تبدیل آن به بیت کوین کش

تاریخچه قیمت بیت کوین کش

اولین بار بیت کوین کش در سال 2017 عرضه شد، این ارز چیزی در حدود 4.5میلیارد دلار از ارزش بازارهای کریپتوکارنسی را به خود اختصاص داده است. جایگاه اصلی بیت کوین کش در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟ با توجه به حجم معاملات، این ارز  در لیست محبوب ترین ارزهای دیجیتال در چهارمین جایگاه قرار دارد.

بیت کوین کش پس از ورود به بازارهای جهانی، اولین بار با قیمت 360 دلار مورد معامله واقع شد. در ادامه این ارز تا قیمت 4000دلار افزایش قیمت داشت. این تفاوت قیمت در بازه زمانی کمتر از 4 ماه رخ داد. در ادامه و با گذشت 6 ماه، سودی در حدود 1000برابر ایجاد کرد.

در سال 2018 با سقوط همه ارزهای دیجیتال، بیت کوین کش نیز، قیمت نزولی را تجربه کرد این موضوع ادامه داشت تا در ژوئیه 2020، قیمت این ارز به 50درصد قیمت اولیه سقوط کرد.

عوامل موثر در قیمت بیت کوین کش چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت مواردی مثل تغییرات قیمت بیت کوین، کاربردی بودن بیشتر آن نسبت به بیت کوین و موردی مثل رفع مشکل مقیاس پذیری، همه و همه در تعیین قیمت بیت کوین کش موثر هستند.

تفاوت‌های بیت کوین کش با بیت کوین

عمده تفاوت بیت کوین با بیت کوین کش در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید به بررسی موارد متعددی پرداخت. از جمله این موارد، می‌توان به حجم بلاک، مقیاس پذیری و در نهایت تفاوت قیمت بین این دو ارز شده است.

حجم بلاک در بیت کوین کش

بیت کوین دارای بلاک‌هایی با حجم 1 مگابایت است.(برای کسب اطلاعات  بیشتر در مورد ارز دیجیتال بیت کوین کلیک کنید). در مقابل بیت کوین کش دارای بلاک‌هایی با حجم 32 مگا بایت است. این موضوع باعث می‌شود تا مقیاس پذیری در بیت کوین کش بیشتر باشد و در نتیجه تراکنش‌ها با سرعت‌های بالاتری انجام شوند. اما در ادامه باید به یک نکته مهم اشاره کرد. نرم‌افزار های مربوط به ماینینگ و همینطور ماینرها،  حجم بلاک را روی 2 مگا بایت تنظیم کرده اند. این موضوع یعنی حتی اگر ظرفیت بلاک‌های بیت کوین کش بسیار بیشتر از حد نرمال باشد، تاثیری در سرعت تراکنش ندارد، مگر آنکه تغییری در توان پردازش ماینر ایجاد شود.

تراکنش‌های بیت کوین کش نسبت به بیت کوین دارای کارمزد بسیار کمتری است.

بیت کوین کش و حملات 51 درصدی

در ابتدا باید به بیان تعریف این نوع حمله پرداخت. ار فرد یا نهادی بتواند،هش ریت( قدرت پردازش شبکه) با مقیاس بیش از 51 درصد را به دست آورد، می‌تواند باعث تغییرات در بلاک چین شود. این موضوع به حمله 51 درصد معروف است.

نحوه مقابله بیت کوین کش با حملات 51 درصد چیست؟

در هر حمله به بیت کوین کش، الگوریتم ماینینگ دچار تغییرات می‌شود. این موضوع بدان معناست که با هر بار حمله، اتحاد و یکپارچگی میان ماینرها و زنجیر بلاک چین، از بین می‌رود. این موضوع باعث می شود تا در حملات بعدی بیت کوین کش بسیار آسیب‌پذیرتر رفتار کند. برای جلوگیری از این مشکل، الگوریتم ماینینگی به نام SHA-256 مورد استفاده است.

الگوریتم ماینینگ SHA-256

در این الگوریتم، با ورود هر مقدار خروجی، ورودی برابر با 256 بیت از رشته‌های شامل اعداد و حروف تولید می‌شود. این موضوع سبب افزایش بیش از حد امنیت آن ارز خواهد شد.  با توجه به نحجوه عملکرد ماینینگ در ماینرهای مختلف، وجود این الگوریتم باعث تغییر در هش بلاک‌ها می‌شود و در نهایت ماینر را مجبور می‌ کند برای استخراج هر بلاک مدت زمانی را صرف حدس زدن رمز مربوط به بلاک کند.

رمز ارزهایی که از این الگوریتم پیروی می‌کنند، عبارتند از: بیت کوین کش، بیت کوین اس وی، لایت کوین کش و…

توکن‌های بیت کوین کش

بیت کوین کش دارای یک ویژگی بسیار جذاب است. این ارز به تمامی کاربران این موقعیت را می‌دهد که با استفاده از پروتکل SLP، به راحتی بر روی بیت کوین کش، توکن ایجاد کنند. پروسه ساخت توکن بسیار ساده و با هزینه کم است اما ویژگی توکن‌ها، ارزش آنهاست، بنابراین ساخت توکن بدون ایجاد ارزش برای آن، اهمیتی ندارد.

 

سخن آخر

در این مقاله به سوال بیت کوین کش چیست پاسخ داده شد. بیت کوین کش در بازار به عنوان جایگزین بیت کوین مورد بررسی قرار می‌گیرد و  علاقمندان به آن، انتظار دارند این ارز با کنار زدن بیت کوین، بتواند بخش عمده بازار را به خودت اختصاص دهد. در این مقاله نکات مختلف در مورد این ارز،دلایل ایجاد و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با بیت کوین، مزایا و معایب آن، ویژگی‌های شبکه بیت کوین کش و همین طور بهترین کیف‌پول‌های مورد استفاده برای آن مورد بررسی قرار گرفت.  امید است این مطلب بتواند به تمامی سوال‌های شما در رابطه با این ارز پاسخ دهد.

منابع

bitcoincash

coinmarketcap

investopedia

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید