خانهوبلاگمقالاتآموزشیهر آن چه باید درباره استخراج ا...

استخراج ابری بیت کوین

هر آن چه باید درباره استخراج ابری بیت کوین و روش‌های آن بدانید

بیت کوین به عنوان یکی از اصلی ترین و بزرگ ترین رمز ارزهای موجود در دنیا، در سال های اخیر رشد فوق العاده پیدا کرده و محبوبیت آن بیش از پیش افزایش پیدا کرده است. در این بین افرادی که قصد دارند تا اقدام به فعالیت در بازار رمز ارزها کنند به دنبال روش های مختلف برای استخراج بیت کوین هستند و همواره این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که چگونه می توان بدون کمترین چالش اقدام به استخراج بیت کوین کرد. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی یکی از روش های موجود برای استخراج بیت کوین پرداخته و در رابطه با استخراج ابری بیت کوین توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با روش کلود ماینینگ صحبت کرده و بیان کنیم که استخراج ابری بیت کوین چیست و به چه نحوی انجام می شود.
انچه در این مقاله خواهی خواند:

 1. استخراج ابری بیت کوین چیست؟
 2. بهترین سایت‌ها برای استخراج ابری کدام اند؟

کلود ماینینگ چیست

در بخش اول اگر بخواهیم در رابطه با استخراج ابری بیت کوین صحبت کرده و بیان کنیم که کلود ماینینگ بیت کوین چیست بهتر است تا در وهله اول به بررسی مفهوم ماینینگ پرداخته و سپس در رابطه با شیوه ابری استخراج بیت کوین صحبت کنیم.

در همین راستا باید گفت که ماینینگ و یا استخراج به فرآیندی گفته می شود که در آن شما می توانید با مصرف انرژی، کسب درآمد کرده و بیت کوین دریافت کنید. در واقع تنها روش موجود برای ایجاد بیت کوین و دریافت آن استخراج است و روش های دیگری که شما از طریق آن بیت کوین بدست می آورید شامل خرید و فروش می شود. در معامله تولید بیت کوین صورت نمی گیرد و تنها شاهد تبادل این رمز ارز هستیم.

استخراج ابری بیت کوین

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که به صورت کلی بررسی مفهوم استخراج رمز پیچیده بوده و بررسی آن خود نیاز به مطلب جداگانه ای دارد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا به صورت فنی و تکنیکی در رابطه با نحوه استخراج بیت کوین اطلاعات جامع و کاملی به دست بیاورید، به سراغ مطالب آموزشی موجود در این حوزه بروید.

 فرایند استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه های خاصی که به آن ها ماینر می گویند، صورت می گیرد.

ماینرها دستگاه هایی هستند که دارای قدرت پردازشی بالایی بوده و می توانند به بهترین شکل ممکن و با سرعت بالا اقدام به انجام محاسبات ریاضی برای استخراج بیت کوین کنند. دستگاه های ماینر شامل چندین کارت گرافیک بوده که وجود این تجهیزات در کنار هم به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید اقدام به استخراج بیت کوین کنید. برای کسب اطلاعات ببشتر در مورد ماینرها، به مقاله دستگاه استخراج بیت کوین چیست مراجعه فرمایید

از آن جایی که دستگاه های استخراج بیت کوین دارای چندین کارت گرافیک است و قیمت کارت گرافیک نیز بالا است، خرید یک دستگاه ماینر و نگهداری می تواند هزینه بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

در همین راستا امروز فعالین حوزه استخراج تلاش کردند تا اقدام به ایجاد راه های جایگزین برای استخراج بیت کوین کنند که هزینه کمتری به نسبت استفاده از دستگاه ماینر دارد و چالش های خرید و نگهداری از این دستگاه ها را نیز کاهش می دهد.

این روش که به آن استخراج ابری یا کلود ماینینگ می گویند، شیوه است که شما در آن بدون نیاز به خرید یک ماینر به صورت فیزیکی، از طریق فضای ابری و اینترنت اقدام به استخراج بیت کوین می کنید. این روش در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و شاهد فعالیت سایت های مختلفی در این حوزه هستیم.

تفاوت ماینینگ از طریق کامپیوتر با استخراج ابری بیت کوین چیست؟

یکی از سوالات مهمی که کاربران همواره مطرح می کنند این است که تفاوت استخراج رمز ارز با استفاده از سیستم های خانگی و لپ تاپ ها با ماینینگ ابری بیت کوین چیست و تفاوت این دو روش در چیست؟

به منظور بررسی این مسئله بسیار مهم باید گفت که در حال حاضر سایت های مختلفی وجود دارند که از طریق اتصال به شبکه بیت کوین با استفاده از پردازشگر کارت گرافیک سیستم شما اقدام به استخراج رمز ارز می کنند.

استخراج ابری بیت کوین

این وب سایت ها که در بین کاربران به عنوان وب سایت های استخراج ابری بیت کوین رایگان شناخته می شوند، در سال های اخیر رشد بسیار زیادی کردند اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که استخراج از طریق این پلتفرم ها فرآیند زمان بر بوده و حتی می تواند چالش های بسیار زیادی برای شما داشته باشد.

در واقع شما تنها زمانی می توانید از این سایت به صورت بهینه بیت کوین استخراج کنید که چندین کامپیوتر و به صورت طولانی مدت به استخراج مشغول شوند. از سوی دیگر اما روشی که امروزه به عنوان کلود ماینینگ از آن یاد می شود و در بخش قبلی در مورد آن صحبت کردیم، به نحوی است که شما بدون این که بخواهید خودتان را درگیر فرآیند ماین کردن کنید، با خرید پکیج ها و پلن هایی که شرکت های فعال در حوزه استخراج ارائه می دهند می توانید سهمی از مزارع این شرکت ها داشته باشد.

در واقع شما با سرمایه گذاری بر روی این مزارع اقدام به گرفتن بخشی از بیت کوین ها تولید شده توسط شرکت های فعال در این حوزه کرده و بیت کوین خود را به صورت ابری دریافت می کنید. در حقیقت می توان گفت این روش بهینگی بسیار بیشتری نسبت به روش استخراج از طریق سیستم های خانگی داشته و همچنین امنیت آن بالاتر است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که شما به منظور فعالیت در این پلتفرم ها موظف هستید تا اقدام به پرداخت هزینه و سرمایه گذاری بر روی مزارع شرکت های استخراج کننده کنید.

بررسی بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین

اگر بخواهیم شما را با بهترین سایت استخراج ابری بیت کوین آشنا کرده و در رابطه با آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم باید گفت امروزه سایت های استخراج بیت کوین بسیار زیاد هستند. هر یک از این وب سایت ها دارای مزایا و معایب منحصر به فردی هستند. در همین راستا در این بخش شما را با برخی از مهم ترین وب سایت های فعال در این حوزه آشنا کرده و در رابطه با هر یک اطلاعات کاملی را ارائه می دهیم.

وب سایت Hashflare مرجع اصلی استخراج ابری بیت کوین

یکی از وب سایت هایی که به شما اجازه می دهد تا پس از آشنایی با ماینینگ ابری از طریق آن اقدام به استخراج بیت کوین کنید، وب سایت Hashflare است. شما می توانید به سراغ این وب سایت آمده و از این پلتفرم اقدام به استخراج رمز ارز های مختلف کنید.

این سایت فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد و شما می توانید در آن رمز ارزها چون بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و… را استخراج کنید.

 

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در سال ۲۰۱۸ بیت کوین هایی که این وب سایت ابری تولید کرده اجازه خروج پیدا نکرده است، چرا که تراکنش های بیت کوین این شرکت هنوز تایید قرار نگرفته و همین مسئله باعث شده تا اکثر افرادی که به دنبال روش های مختلف استخراج ابری بیت کوین هستند به سراغ وب سایت های دیگر بروند. از سوی دیگر اگر بخواهیم شما را با مزایا و معایب فعالیت در وب سایت Hashflare آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا:

 • ارائه ارزهای دیجیتال مختلف
 • امکان ثبت نام بدون نیاز به ارائه مدارک شناسایی

معایب:

 • پلن ها و قراردادهای محدود
 • عدم ماین در زمان کاهش بیش از اندازه قیمت
 • مشکل در خروج بیت کوین

وب سایت Bitcoin Pool هزینه پایین برای استخراج ابری بیت کوین

یکی دیگر از وب سایت هایی که در حوزه استخراج ابری فعالیت می کند، سایت Bitcoin Pool است. شما می توانید با عضویت در این پلتفرم و استفاده از پلن ها و پکیج های موجود در این وب سایت، با هزینه پایین تری نسبت به روش خرید دستگاه ماینر، اقدام به استخراج ابری بیت کوین کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که این سایت به صورت رسمی تحت نظر تولید کنندگان و سازندگان بیت کوین بوده و همین مسئله باعث شد تا محبوبیت بیشتری به نسبت سایر وب سایت داشته باشد.

یکی از مزایا این پلتفرم آن است که این سیستم دارای اپلیکیشن موبایل بوده و شما می توانید روند استخراج بیت کوین خود را به راحتی را از طریق اپلیکیشن موبایل نیز رصد کنید.

از آن جایی که این وب سایت محبوبیت بسیار زیادی در بین مشتریان دارد، پلن های مختلف آن به سرعت پر شده و همچنین شاهد افزایش قیمت هر یک از پلن های این پلتفرم نیز هستیم.

این مسئله باعث شده تا تنها افرادی که به هیچ عنوان امکان استخراجی فیزیکی بیت کوین را ندارند به سراغ این وب سایت آمده و از طریق آن اقدام به کلود ماینینگ کنند.

اگر بخواهیم شما را با مزایا و معایب این وب سایت آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا:

فعالیت به صورت قانون ی

دارای نرم افزار موبایل

بیشترین حجم پرداخت به نسبت سایر پلتفرم ها

معایب:

سرعت بالا تمام شدن پلن ها

نامناسب بودن برای سرمایه گذاران کوچک

دریافت هزینه روزانه به منظور نگهداری از تجهیزات

وب سایت Hashnest، از قدیمی ترین سایت ها برای استخراج ابری بیت کوین

شرکت های Bitmain یکی از شرکت های پیشرو و پیشگام در زمینه تولید تجهیزات استخراج است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ اقدام به ایجاد یک فضای کلود ماینینگ برای مشتریان خود کرد و امکانی را به وجود آورد تا افراد بتوانند به راحتی از طریق این وب سایت و به صورت ابری اقدام به استخراج رمز ارز کنند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر به دنبال یک پلتفرم برای استخراج هستید، به سراغ این وب سایت بیایید، چرا که از این پلتفرم می توان به عنوان بهترین سایت برای استخراج ابری بیت کوین نام برد. اگر بخواهیم در رابطه با مزایا و معایب وب سایت Hashnest صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا:

 • پشتیبانی پلتفرم توسط Bitmain
 • دارای دیتا سنترهای قابل تایید

معایب:

 • کم بودن تعداد پلن ها

وب سایت STHash ارزان ترین شرکت برای استخراج ابری بیت کوین

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت کلی شرکت های پیشرو و پیشگام در حوزه استخراج ابری دارای پل نهایی با قیمت های بالا هستند و همین مسئله باعث شده تا افرادی که به دنبال وب سایت های ارزان قیمت در این حوزه هستند، با مشکلات مختلفی مواجه شوند.

در همین راستا اگر بخواهیم شما را با یکی از پلتفرم های ارزان قیمت برای استخراج ابری آشنا کنیم، می توان به وب سایت STHash اشاره کرد. این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۲۰۱۹ فعالیت خود را با گسترش مزارع، به صورت عمومی ادامه داد. مزارعی که پلتفرم STHash دارد در اروپای شرقی و روسیه است و مشتریان می توانند با خریداری پلن های این شرکت اقدام به استخراج ابری بیت کوین کنند.

به منظور بررسی و معرفی مزایا و معایب وب سایت STHash می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا:

 • پشتیبانی از پلن های ارزان
 • فعالیت قانونی و رسمی
 • محاسبه هزینه نگهداری روزانه بر روی پلن ها

معایب:

 • نداشتن پلن های پر قدرت به منظور سرمایه گزاری بزرگ
 • پشتیبانی از تعداد محدود رمز ارز

استخراج ابری بیت کوین با امنیت بالا از طریق وب سایت Eobot 

یکی از وب سایت های آمریکایی که در حوزه استخراج ابری فعالیت دارد، وب سایت Eobot است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این سایت با داشتن امنیت بالا و ارائه خدمات قابل قبول توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین سایت های استخراج ابری به دست بیاورد اما متأسفانه مالکان این وب سایت به هیچ عنوان هویت خود را فاش نکردند و همین مسئله باعث شده تا برخی از افراد به این سایت و مالکان آن اعتماد نداشته باشند و به منظور انجام فرآیندهای مربوط به کلود ماینینگ به سراغ پلتفرم های دیگر بروند. با این حال اگر به دنبال یکی از سایت های کلود ماینینگ با امکانات امنیتی بالا هستید، می توانید به سراغ وب سایت Eobot آمده و از خدمات این پلتفرم استفاده کنید.

وب سایت Shamining

Shamining یک پلتفرم ماینینگ ابری است که شما را قادر می سازد تا ارزهای دیجیتال را بدون هیچ سخت افزاری استخراج کنید. این پلتفرم به شما این امکان را می دهد تا ماینرهای خود را از هر دستگاهی کنترل کنید. همچنین می توانید به راحتی درآمد خود را محاسبه کنید. نکته مهم این است که استفاده از این پلتفرم بسیار آسان است. نکته مهم این است که زیرساخت های این پلتفرم سازگار با محیط زیست بوده و مزارع آن از انرژی سبز و نیروگاه های بادی و خورشیدی استفاده می کنند. پشتیبانی این پلتفرم به صورت شبانه روزی است.

وب سایت TrustCloudmining

Trustcloudmining یکی از کارآمدتر ین شرکت های استخراج ابری در جهان است که در سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرد. این پلتفرم یک سایت رسمی است که از تجهیزات پیشرفته استفاده کرده و حداکثر سود را به مشتریان ارائه می دهد. در این وب سایت شما می توانید قدرت تجهیزات را خودتان انتخاب کنید. خدمات پشتیبانی این وب سایت به صورت 24 ساعته بوده و در 7 روز هفته است. این شرکت از انرژی خورشیدی برای استخراج معادن استفاده می کند البته تنها 30 درصد انرژی آن، شامل انرژی پایدار می شود.

اگر بخواهیم در مورد مزایا این پلتفرم صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت های روزانه
 • قراردادها و پلن های متغیر
 • امکان استخراج بیت کوین و اتریوم

وب سایت BeMine

پلتفرم BeMine ارائه خدمات خود را از سال 2018 در سراسر جهان آغاز کرد. این پلتفرم نیز یکی دیگر از وب سایت های فعال در حوزه کلود ماینینگ است. این پلتفرم پایین ترین قیمت را برای خدمات خود ارائه می دهد.

وب سایت ChickenFast

ChickenFast یک پلتفرم استخراج ابری که خدمات فوق العاده ای را برای استخراج ارزهای دیجیتال به مشتریان ارائه می دهد. این پلتفرم به نحوی است که به صورت خودکار اقدام به انتخاب سودآورترین الگوریتم برای استخراج بیت کوین با کمک هوش مصنوعی می کند. طراحی منحصر به فرد وب سایت همراه با ارائه امکانات فوق العاده باعث محبوبیت این پلتفرم شده است.  نکته لازم به ذکر آن است که فرآیند استخراج مزارع این پلتفرم سازگار با محیط زیست است.

وب سایت Genesis Mining

Genesis Mining پلتفرمی است که امکان استخراج ارز دیجیتال به صورت ابری را ارائه می دهد. این برنامه انواع الگوریتم های مربوط به استخراج را به مشتریان ارائه می دهد. نکته مهمی که باید بدانید این است که استفاده از این پلتفرم استخراج ابری نیازی به تجربه قبلی ندارد و فرآیند استخراج با استفاده از این سیستم بسیار ساده است.

این پلتفرم به شیوه ای برنامه نویسی شده که بیت کوین های استخراج شده را به صورت دوره ای به کیف پول شما منتقل می کند. این نرم افزار امکان استخراج چندین ارز دیجیتال مختلف مثل اتریوم، بیت کوین و… را به شما ارائه می دهد.

وب سایت IQ Mining

IQ Mining یک سیستم استخراج ابری بیت کوین است که از روش های پرداخت مختلف از جمله کارت های اعتباری، پول Yandex و… پشتیبانی می کند. الگوریتم های مورد استفاده در این پلتفرم به عنوان کارآمدترین الگوریتم ها برای استخراج رمز ارزها شناخته می شوند و همچنین با حداقل هزینه، شما می توانید اقدام به عقد قرارداد با این وب سایت کنید. این پلتفرم گزینه ای برای سرمایه گذاری مجدد به صورت خودکار را نیز به کاربران ارائه می دهد.

این پلتفرم به شیوه ای است که به طور خودکار وجوه را با استفاده از قراردادهای هوشمند توزیع می کند. نکته مهم این است که میزان استخراج IQ Mining به توان MH/s خریداری شده توسط شما بستگی دارد و به صورت روزانه اقدام به استخراج بیت کوین می کند و به همین دلیل شما می توانید وجوه خود را به صورت روزانه برداشت کنید. از دیگر نکات مهمی که در مورد این پلتفرم باید بدانید ارائه پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته است. رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط این پلتفرم شامل بیت کوین، BCH ، لایت کوین، اتریوم، XRP ، XMR ، DASH و… می شود.

وب سایت Cryptouniverse

CryptoUniverse یک پلتفرم ارائه دهنده سیستم استخراج ابری است که به شما این امکان را می دهد تا به صورت آنلاین بتوانید بیت کوین استخراج کنید. این سایت به شما اجازه می دهد تا افراد بیشتری را به استخراج بلاک چین و ارزهای دیجیتال به پنل خود اضافه کنید و به صورت شبکه ای اقدام به استخراج رمز ارز کنید.

رمز ارزهای استخراج شده توسط این سامانه به صورت روزانه در حساب شما قرار می گیرد. تجهیزات ماینینگ این پلتفرم به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته نگهداری و به روز می شوند. رمز ارزهایی که توسط این پلتفرم ارائه می شوند شامل بیت کوین و لایت کوین هستند.

 

سخن آخر

در این مطلب شما را با کلود ماینینگ آشنا کرده و تلاش کردیم تا با بررسی روش استخراج ابری و معرفی وب سایت های مختلفی که در این فضا وجود دارند، به بهترین شکل ممکن در رابطه با انجام این فرایند اطلاعات جامعی را به شما ارائه دهیم.

مطالعه موارد گفته شده در این مقاله این امکان را برایتان فراهم می کند تا با دانش کافی بتوانید از طریق وب سایت های فعال در حوزه کلود ماینینگ اقدام به استخراج ابری بیت کوین کرده و به بهترین شکل ممکن به هدف خود برای استخراج این رمز ارز معروف دست پیدا کنید.

 

منابع

beincrypto

coincierge.de

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید