خانهوبلاگاخبارشراکت گوگل با کمپانی داپر لبز ...

شراکت گوگل با کمپانی داپر لبز در راستای پشتیبانی از بلاکچین Flow

شراکت گوگل با کمپانی داپر لبز در راستای پشتیبانی از بلاکچین Flow

کمپانی گوگل از توسعه بلاکچین در حوزه های نوظهور مانند NFT و بازی ها پشتیبانی می کند.

گوگل، غول موتورهای جستجو، در حال پیوستن به استودیوی کانادایی بلاکچین با نام Dapper Labs است تا از این طریق به توسعه 3 محصول و خدمت جدید وب که شامل بازار توکن های غیرقابل تعویض یا NFT می شود، کمک کند.

بنابر اعلام فوربز، به عنوان بخشی از این قرارداد، گوگل کلود (Google Cloud) می تواند به عنوان یک اپراتور شبکه به بلاکچین Flow، زیرساخت مقیاس پذیری که قدرت تمام اکوسیستم NFTها، بازی ها، اپلیکیشن ها را تامین می کند، خدمت کند.

جانت کندی، معاون گوگل کلود در شمال آمریکا اعلام کرد که این همکاری چند ساله به کمپانی Dapper Labs کمک می کند تا فعالیت های خود را از طریق زیرساخت امن و مقیاس پذیر گوگل گسترش دهد.

همچنین گوگل طی اقدامی باعث شد تا ادغام برنامه نویسان Flow با نرم افزارهای گوگل تسهیل شده و از این طریق به آن ها انگیزه بیشتری برای انتخاب گوگل کلود نسبت به سایر رقبایش مانند خدمات وب آمازون می دهد.

رهام قراگوزلو، مدیرعامل کمپانی Dapper Labs ضمن استقبال از گوگل در بلاکچین Flow، این همکاری را تایید کرد.

بلاک چین Flow از تعدادی از محبوب ترین مجموعه های NFT موجود در بازار پشتیبانی می کند که این NFTها شامل NBA Top Shot و CryptoKitties هستند. تا ماه فوریه سال جاری مجموعه NBA Top Shot در حدود 230 میلیون دلار فروش داشته که بنابر گزارش فوربز این رقم سه برابر شده و به 680 میلیون دلار رسیده است.

اسطوره های NBA یعنی مایکل جوردن و کوین دورانت پس از آشنایی با پتانسیل NFTها در بلند مدت به سایر سرمایه گذاران برای تامین مالی 305 میلیون دلاری Dapper Labs در سال جاری پیوستند.

در کمتر از یک سال، NFTها از یک گوشه تاریک و ناشناخته در صنعت کریپتو به بازاری چند بیلیون دلاری تبدیل شدند. بر اساس گزارش های منتشر شده، ماه آگوست برای بازار NFT با فروشی معادل 2 بیلیون دلار طی سی روز، ماه رکورد شکنی بود.

جدا از فعالیت های گوگل در زمینه بلاکچین از لحاظ تجاری، در سال جاری تعدادی از شرکت هایی که در حوزه NFT تمرکز دارند، منابع مالی قابل توجهی را کسب کرده اند. بر اساس گزارش Cointelegraph، اخیرا کمپانی Recur که در زمینه توکن های غیرقابل تعویض فعالیت می کند با حمایت دفتر خانواده استیو کوهن، ارزش کل سری A خود که معادل 50 میلیون دلار بود را به 333 میلیون دلار رساند.

منبع

cointelegraph

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید