خانهوبلاگتحلیل5 ارز دیجیتال برتر در سال 2022...

5 ارز دیجیتال برتر

5 ارز دیجیتال برتر در سال 2022 کدام ارزها هستند؟

5 ارز دیجیتال برتر، موضوع بسیار مهمی است که قصد داریم پیش از شروع سال جدید در مقاله امروز، بررسی کنیم. بازار ارزهای دیجیتال که امروزه به کریپتوکارنسی هم معروف هستند، با سرعت بسیار بالایی در حال رشد و گسترش اند.

در حال حاضر اکثر کسانی که به دنبال افزایش دارایی‌ها و سرمایه خود هستند، به این ارزهای سودآور رو آورده اند و در واقع ارزهای دیجیتال را روشی برای تنوع بخشیدن به منابع سرمایه گذاری خود می دانند. به همین ترتیب، شاید واقعا فکر خوبی باشد که در کنار املاک و سهام، 5 ارز دیجیتال برتر را هم با پیش فرض بالا رفتن قیمت آنها، داشته باشیم.

برخی افراد قصد دارند حداقل چند ارز دیجیتال داشته باشند تا در صورتی که این ارزها به جریان اصلی تبدیل شدند، بتوانند سود ببرند. اما فارغ از آنکه دلیل هر کسی برای انتخاب این ارزها چیست، کاملا منطقی است که هر روزه افراد بیشتر و بیشتری به این دسته از ارزها، علاقه مند شوند.

با وجود تمام مزایا، اولین مانع در برابر خرید ارزهای دیجیتال، تنوع و گستردگی بالای انتخاب های شما در این زمینه است. به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است که 5 ارز دیجیتال برتر را بشناسید تا انتخاب برای شما آسان تر شود. پس با ما همراه باشید تا 5 ارز برتر برای خریداری را به شما معرفی و انتخاب ارز را برای تمام مخاطبان این زمینه، بسیار آسان و پربازده تر کنیم.

5 ارز دیجیتال برتر در سال 2022

انتخاب 5 ارز از میان طیف گسترده ارزهای دیجیتال که امروز وجود دارد، هرگز کار آسانی نیست. اما این کار برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال و خرید مطمئن، بسیار حائز اهمیت است. در ادامه این مقاله قصد داریم این 5 ارز دیجیتال برتر را به شما معرفی و در این راه شما را یاری کنیم.

قطعا همان طور که ممکن است حدس زده باشید، یکی از آن ارزها، بیت کوین با نام دیجیتال BTC است که امروزه در دسترس همه، قرار دارد. در سال گذشته و حتی سال قبل از آن، طیف بسیار گسترده ای از ارزهای دیجیتال جدید به بازار عرضه شدند. بسیاری از شرکت ها نیز به همین ترتیب، پرداخت با استفاده از این دارایی های دیجیتال را پذیرفته و همچنین از فناوری بلاک چین، استفاده می کنند.

ارزهای دیجیتال دیگری همچون اتریوم (ETH)، تتر (USDT) و دوج کوین (Dogecoin)، فقط چند نمونه از جایگزین های بسیار خوب ارز دیجیتال بیت کوین هستند. تمام این ارزهای دیجیتال امروزه به عنوان امور مالی غیرمتمرکز یا به صورت خلاصه، دیفای (DeFi) شناخته می شوند. 5 ارز دیجیتال برتر نیز جزو همین دسته از دارایی ها هستند.

5 ارز دیجیتال برتر

دیگر تصور آنکه یک ارز از هر بانک مرکزی یا مقامات دولتی دیگر مستقل باشد، اصلا سخت نیست. در آینده نزدیک، قطعا چندین شبکه همتا به همتا را خواهیم داشت که معامله تمام انواع امور مالی را برای شما ممکن می کنند. دنیای ارزهای دیجیتال و همچنین املاک، در حال حاضر هم بی شباهت به چنین آینده ای نیست. پس شاید حتی بتوانیم در آینده با بیت کوین و 5 ارز دیجیتال برتر دیگر، برای خود خانه بخریم.

حال سوال پیش می آید که کدام یک از این پروژه های ارز دیجیتال در حال حاضر برای سرمایه گذاری بهتر است؟ برخی از این ارزها، غیرمتمرکز و برخی دیگر، متمرکز هستند. تعدادی از آنها به دلیل پروتکل های جدید خود، شامل ورودی جامعه هم می شوند. به طور کلی، در حال حاضر نزدیک به 4,000 ارز دیجیتال برای انتخاب شما وجود دارد.

با سال 2022 در پیش رو، بسیاری از سرمایه گذاران کنونی، ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارند اما حقیقتا نمی دانند که کدام یک از آنها را انتخاب کنند. خوشبختانه، امروزه با در دست داشتن نظرات و عقاید متخصصان موجود در این زمینه، می توان با خیال راحت بهترین تصمیم را گرفت. ما نیز بر همین اساس، 5 ارز دیجیتال برتر را به شما معرفی می کنیم که باید حتما در سال 2022، خریدن آنها را در نظر داشته باشید.

عوامل تعیین کننده ارزهای دیجیتال برتر

پیش از آنکه به سراغ فهرست ارزهای برتر سال 2022 برویم، بگذارید ابتدا موضوع دیگری را با شما در میان بگذاریم. در حقیقت همچنان هیچ فرمول قطعی برای تعیین بهترین ارز از میان طیف گسترده ارزهای دیجیتال، وجود ندارد. شاید بتوانیم از تجزیه و تحلیل تحلیلگران و 5 ارز دیجیتال برتر به انتخاب آنها استفاده کنیم، اما همچنان باید در نظر داشته باشید که آینده همیشه نامعلوم است.

پس هرگز فقط و فقط از روی نظرات هیچ شخصی، دست به خرید ارزهای دیجیتال نزنید و پیش از هر اقدامی، تحقیقات لازم خود را انجام دهید. البته درست است که معیار مشخصی وجود ندارد، اما می توان گفت برخی عوامل هستند که می توانند تا حد زیادی به شناختن پتانسیل یک ارز دیجیتال، کمک کنند. در این بخش، این عوامل را بررسی می کنیم.

نرخ پذیرش ارز دیجیتال

این نرخ در حقیقت، بازتاب میزان مقبولیت یک ارز در میان افراد است. هر چقدر یک ارز کاربردی تر باشد، افراد بیشتری از آن استفاده می کنند و بدین صورت به یکی از 5 ارز دیجیتال برتر تبدیل خواهد شد. همچنین، موضوع پذیرش، از مهمترین موضوعات موجود در زمینه ارزهای دیجیتال است که کاربران این زمینه، به خوبی با این موضوع و اهمیت آن، آشنایی دارند.

برآورده کردن نیازها با ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال از امکانات و ویژگی های متفاوتی برخوردارند و هر کدام، دسته ای از عملکردها را به شما ارائه می دهند. حال نکته ای که در این بین اهمیت دارد، این است که ببینیم این عملکرد و امکانات، تا چه حد نیازهای کاربران این زمینه را پاسخ می دهند و ضروری هستند؟ همین مورد، می تواند عامل بسیار مهمی در تعیین 5 ارز دیجیتال برتر باشد.

عوامل موثر بر برتر بودن ارزهای دیجیتال

رقبای ارز دیجیتال

اینکه چه شرکت ها و تجارت هایی، رقیب یک ارز دیجیتال هستند هم از دیگر عوامل مهم است. هر چقدر که یک ارز دیجیتال، عملکرد موفق تری داشته باشد، رقبای بزرگتر و نام های آشناتری در این زمینه، رقیب آن می شوند. پس دانستن رقبای یک ارز هم از عواملی است که می توانید با آن ارز دیجیتال را تا حد خوبی بشناسید.

آینده روشن ارز دیجیتال

در حقیقت، 5 ارز دیجیتال برتر قطعا پیش از هر چیز، از برنامه و طرح مشخص و بسیار خوبی برای آینده شبکه خود برخوردارند. یک ارز دیجیتال برای آنکه بتواند عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد و در آینده هم همچنان فعال و پرکار باشد، باید از امروز برای آن برنامه ریزی کند. پس راه دیگری برای تعیین یک ارز دیجیتال خوب، از طریق برنامه ریزی به روز رسانی های آینده آن ارز است.

تصور سرمایه گذاران

از دیگر عواملی که می تواند در شناخت ارزهای دیجیتال موثر باشد، آگاهی از تصور سرمایه گذاران از آن ارز است. باید بازخوردها و نظرات سرمایه گذاران در کار با ارزهای دیجیتال را دانست. هر چقدر که این گروه از یک ارز راضی باشند، پس می توان این احتمال را داد که آن ارز از ویژگی های خوبی برخوردار بوده و یکی از 5 ارز دیجیتال برتر باشد.

ممکن است عوامل دیگری هم وجود داشته باشد که بر موقعیت یک ارز دیجیتال تأثیر بگذارد. اما مواردی که در این قسمت برای شما ذکر کردیم، برای تعیین سطح عملکرد ارزهای دیجیتال امروزی، به نظر کافی می آید.

بهتر است بیشتر از این شما را منتظر نگذاریم و برویم به سراغ معرفی 5 ارز دیجیتال برتر حال حاضر در بازار.

1. اولین ارز دیجیتال برتر: بیت کوین

بیت کوین (Bitcoin) که به اختصار با عنوان BTC نیز شناخته می شود، اولین و احتمالا شناخته شده ترین ارز دیجیتال بازار به شمار می آید. این ارز قطعا یکی از 5 ارز دیجیتال برتر است که در سال 2009 به عموم معرفی شد و ظاهرا توسط شخصی به نام «ساتوشی ناکاموتو» ساخته شده است. تا به امروز، ما هنوز دقیقا نمی دانیم که این شخص چه کسی است.

جالب است بدانید واقعا فردی هم با این نام وجود دارد، اما او بیان کرده که سازنده بیت کوین نیست. افراد دیگری هم با این ادعا که «ناکاموتو» هستند، جلو آمده اند اما هیچ یک از آنان نتوانسته مدرک درستی ارائه دهد و ادعای خود را ثابت کند.

اولین ارز دیجیتال برتر: بیت کوین

مانند بیشتر ارزهای دیجیتال، به خصوص 5 ارز دیجیتال برتر، بیت کوین هم بر مبنای فناوری بلاک چین است. بلاک چین شامل شبکه پیچیده ای از چندین و چند کامپیوتر می شود که بیت کوین را با مکانیسم های اجماع خود، ایمن نگه می دارند. این بدان معناست که کامپیوترها، در واقع داده را بر روی یک دفتر کل ارز دیجیتال تأیید می کنند. اگر تاکنون چیزی درباره دفتر کل و کار آن نشنیده اید، باید به شما بگوییم که این دفتر کل در حقیقت به عنوان «اثبات کار» (Proof of Work) یا به صورت اختصاری به عنوان PoW شناخته می شود.

چرا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

اولین دلیل برای چنین کاری قطعا همین است که این ارز یکی از 5 ارز دیجیتال برتر به شمار می رود. اما در کل، مزایای بسیاری در این ارز دیجیتال وجود دارد که شما را برای سرمایه گذاری در آن مطمئن می کند.

اولین مزیت، آن است که معاملات در این ارز دیجیتال، به خصوص در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، بسیار مقرون به صرفه و سریع هستند. در هر ده دقیقه، یک بلاک جدید در این شبکه به وجود می آید و حداکثر توان عملیاتی آن، تقریبا 7 معامله در هر ثانیه یا TPS است.

به علاوه، برخلاف ارزهای فیات که همان پول های غیر دیجیتالی هستند، معاملات این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر هم به هیچ احراز هویت خصوصی یا اطلاعات مالی از سمت کاربران، نیازی ندارد. در حال حاضر، ارز دیجیتال بیت کوین، دومین ارز دیجیتال پر سرعت و برجسته ترین ارز است. در آوریل 2021، قیمت آن به اوج خود و نزدیک به 64,000 دلار رسید.

سرمایه گذاری در بیت کوین

بیت کوین همچنین از مزیت اولین حرکت کننده در بازار هم برخوردار است. این ارز به تدریج بیشتر و بیشتر در مناطق مختلف دنیا پذیرفته شده و برای استفاده در دسترس قرار می گیرد. کشور السالوادور برای مثال اولین کشوری است که بیت کوین قانونی را به یکی از ارزهای ملی خود تبدیل کرده است. به همین دلیل قطعا بیت کوین یکی از 5 ارز دیجیتال برتر است.

بر اساس مرکز بلاک چین، اولین بخش از سال 2021، شاهد به وجود آمدن تقریبا 488.000 آدرس بیت کوین بود. تعداد آدرس ها دائما در حال افزایش است و باید تا امروز که این مقاله را می نویسیم، به بیش از 90 میلیون رسیده باشد.

نکته جالب دیگری که در رابطه با ارز دیجیتال بیت کوین باید بدانید، این است که این ارز دیجیتال نوعی دارایی است که در برابر تأثیرات تورم هم مقاوم است. همین ویژگی، بیت کوین را ذاتا شبیه به طلا کرده است و آن را در دسته 5 ارز دیجیتال برتر قرار می دهد. این دلیل اصلی است که بیت کوین انتخاب همیشگی کاربران برای SoV یا ذخیره ارزش (Store of Value) به حساب می آید.

سرمایه گذاران همچنین در صورت انتخاب بیت کوین، باید نقدینگی بسیار بالای بیت کوین و کمبود روابط آن با سیستم مالی جهان را هم در نظر بگیرند. تمام این ها باعث می شود که این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ماکرو، مناسب باشد. چرا که بدین صورت، بیت کوین برخلاف سهام، به هیچ دلالی نیاز ندارد و هر فردی می تواند به طور کاملا خصوصی، به راحتی این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر را از چندین صرافی خرید و فروش کند.

از زمان آغاز کار بیت کوین، می توان گفت که این ارز دیجیتال عملکرد بهتری از بازار سهام داشته است. اگرچه باید به خاطر داشته باشید که سابقه این ارز دیجیتال، صرفا 12 سال است و احتمال آن زیاد است که این بازده های بالا در گذر زمان، حداقل حتی به میزان کمی، کندتر شوند.

سرمایه گذاری در بیت کوین

قیمت بیت کوین در بلند مدت چقدر خواهد بود؟

پیش بینی قیمت های این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر، کاملا خوشبینانه است. «تیم دراپر» سرمایه دار خطرپذیر میلیارد و همچنین سرمایه گذار بیت کوین، پیش بینی کرده است که بیت کوین می تواند تنها در عرض مدت کوتاهی از سال 2022، به 250,000 دلار هم برسد.

«علی میزانی اسوکی» مدیر ارشد فناوری FiCAS AG سوئیس هم پیش بینی کرده است که قیمت این ارز می تواند از اواخر سال 2021 تا مارس 2022، به 200 تا 300 هزار دلار برسد. خبرگزاری بلومبرگ هم گزارشی در همین رابطه در آوریل سال 2021 منتشر کرد که در آن قیمت بیت کوین را تا پایان سال،‌ 400,000 دلار پیش بینی کرده بود.

البته وبسایت های آنلاین در پیش بینی این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر، کمتر خوشبین هستند. پیش بینی آنها، فقط 66 درصد افزایش و رسیدن بیت کوین به قیمت 75,000 دلار تا آخر سال را نشان می دهد. اگرچه در اوایل سال 2022، این قیمت می تواند به تقریبا 90 هزار دلار هم برسد. با تمام این تفاسیر، پس می توان گفت که ارز دیجیتال بیت کوین یکی از اولین ارزهایی است که باید حتما به سرمایه گذاری در آن فکر کنید. اما قبل از آن حتما مقاله تحلیل بیت کوین تا سال 2050 را بخوانید.

قیمت بیت کوین در بلند مدت

2. ارز دیجیتال برتر دوم: اتریوم

اتریوم (Ethereum) هم یکی از دیگر ارزهای دیجیتال شناخته شده است. این ارز دیجیتال که یکی دیگر از 5 ارز دیجیتال برتر به شمار می رود، از شبکه ای بر مبنای بلاک چین و ارز دیجیتالی به نام اتر (Ether) یا به صورت اختصاری ETH برخوردار است. این ارز به علت بهره مندی از عملکرد قراردادهای هوشمند، یکی از برترین گزینه ها به حساب می آید که باید حتما آن را در نظر بگیرید.

قراردادهای هوشمند، بسیار شبیه به قراردادهای کاغذی معمولی هستند و شرایطی دارند که باید به آن عمل شود. با این وجود، قراردادهای هوشمند به هیچ بانک یا واسطه دیگری برای وساطت نیاز ندارند. فعلا توسعه دهندگان از این شبکه استفاده می کنند تا امکانات و پلتفرم های بسیاری همچون توکن های امنیتی، توکن های غیرتعویضی یا NFT و صرافی های غیرمتمرکز یا DEX را به وجود آورند. با توجه به تمام مزایا و کاربردهایی که این ارز دیجیتال دارد، قطعا به عنوان یکی از 5 ارز دیجیتال برتر شناخته می شود.

توکن های غیرتعویضی یا NFT هم برای جایگزین کردن موارد قیمتی همچون آثار هنری هستند. توکن های امنیتی هم شاید بتوانند محصولات مالی همچون گواهی نامه های کاغذی سهام را جایگزین کنند. به همراه این ها، اتریوم ممکن است بتواند تمام ارزهای دیجیتال جدید را با استاندارد توکن ERC-20 نیز بسازد.

در حال حاضر، اتریوم در حال تغییر مکانیسم اجماع خود از مکانیسم PoW به مکانیسم اثبات سهام (Proof of Stake) یا PoS است. این نیز با ارتقاء ETH2.0 این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر، ممکن خواهد شد. حال سهام داران این ارز دیجیتال می توانند اتریوم خود را ارائه داده و از آن به عنوان سرمایه گذاری برای کسب درآمد مجهول بیشتر، استفاده کنند.

سرمایه گذاری در اتریوم

چرا باید در ارز دیجیتال اتریوم سرمایه گذاری کنیم؟

در زمینه اپلیکیشن های غیرمتمرکز، اتریوم از بزرگترین شبکه برای بلاک چین برخوردار است. این ارز دیجیتال همچنین ارزش بازار بسیار بزرگی داشته و بعد از بیت کوین، از این نظر در جایگاه دوم قرار می گیرد. به دلیل استاندارد توکن ERC-20 و سیستم غیرمتمرکز، موارد استفاده بسیاری از این ارز وجود دارد. به همین دلیل هم این ارز یکی از 5 ارز دیجیتال برتر بوده و بهترین و غالب ترین انتخاب برای توسعه کوین های دیجیتال محسوب می شود.

علاوه بر این ارز اتریوم یکی از ارزهای دیجیتال نادری است که تاکنون توانسته از بیت کوین پیشی بگیرد. تمام اپلیکیشن ها، توکن های امنیتی، قراردادهای هوشمند و دیگر پیشنهادات برای اجرا در بلاک چین، به اتریوم نیاز دارند.

در حال حاضر، بیت کوین برای اجرای قراردادهای هوشمند به شبکه لایتنینگ و راهکارهای دیگر نیازمند است و نمی تواند خود به تنهایی این قراردادها را اجرا کند. این محدودیت ها، اتریوم را از این جنبه تجاری، به گزینه بهتری برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. پس حتما باید این ارز را در لیست 5 ارز دیجیتال برتر قرار دهید.

ارز دیجیتال اتریوم از سال 2015، ارز نسبتا محبوبی بوده است. همچنین این ارز، ماهیت خود را به عنوان ارزی قدرتمند و توانا نیز ثابت کرده است. هم زمان، اتریوم همچنان به سمت نسخه بهتری از خود، در حال تکامل است. ارتقا و به روز رسانی های آن، تغییراتی را به وجود می آورند که ارز دیجیتال اتریوم را بسیار سریع و پربازده تر می کند.

اگر شما هم به اتریوم علاقه مند هستید، به خاطر داشته باشید که سهام گذاری در این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر هم می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. سهام گذاری یعنی کاری کنید که ارز دیجیتال، پاسخ یا سود بالایی به شما بدهد و بتوانید در طول مسیر آن، پاداش های بسیار خوبی را از ارز به دست آورید. این روند در حقیقت به این معناست که دارایی های دیجیتال را وقف یک شبکه بلاک چین کرده و معاملات آن را هم تأیید کنید. به همین دلیل، ارز دیجیتال اتریوم برای پردازش صورت حساب ها از مکانیسم اثبات سهام استفاده می کند.

ارز دیجیتال برتر دوم: اتریوم

اما این روند یک بعد منفی هم برای این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر دارد. آن هم این است که ارز دیجیتال اتریوم، شروع به سوزاندن توکن ها کرده که منجر به تورم می شود. با وجود اینکه این اتفاق، قیمت اتریوم را افزایش خواهد داد، اما انتظار می رود که قیمت به اوج رسیده و سپس در اوایل سال 2022 دوباره کاهش یابد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال برتر اتریوم در آینده

بر اساس تجزیه و تحلیل سایت معتبر digitalcoinprice.com، پیش بینی و تحلیل اتریوم برای سال 2021 کاملا مثبت است و روندی صعودی دارد. انتظار می رود قیمت اتریوم در آخر سال از مرز 5 هزار دلار هم عبور کند که در حقیقت افزایشی 56 درصدی نسبت به قیمت حال حاضر خود که 3,411 دلار است، به حساب می آید. پیش بینی قیمت ارز دوم از 5 ارز دیجیتال برتر، تا سال 2028 به همین ترتیب صعودی است و در نوامبر سال 2028 از 16 هزار دلار هم عبور خواهد کرد.

در حقیقت متخصصان مختلفی باور دارند که اتریوم ممکن است از رکورد ارزش بازار بیت کوین هم تا سال 2026 پیشی بگیرد. این ارز ممکن است تا سال 2023 حتی به ارز پیشرو در زمینه معاملات ارز دیجیتال هم تبدیل شود.

3. سومین ارز دیجیتال برتر: پولکادات

پولکادات (Polkadot) یکی از 5 ارز دیجیتال برتر دیگر در سال 2022 خواهد بود که با عنوان DOT هم شناخته می شود. پولکادات یک شبکه بلاک چین از نوع پاراچین (Parachain) است. این ارز دیجیتال، چندین بلاک چین را با عملکردهای مختلف به هم متصل کرده است اما آنها همه با هم کار می کنند. پولکادات هم همچون اتریوم، به توسعه دهندگان خود، اجازه ساخت قراردادهای هوشمند و همچنین اپلیکیشن های مختلف را می دهد.

ارز دیجیتال پولکادات همچنین از ریلی چین (relay chain) هم برخوردار است که به اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dApps) اجازه ارتباط با شبکه های مختلف بلاک چین را می دهد. ماهیت این شبکه از یکی از 5 ارز دیجیتال برتر به گونه ای است که انتقال دارایی ها را بین بلاک چین ها، بی دردسر و بسیار آسان ساخته است. به علاوه پولکادات از برترین پتانسیل سرعت معاملات برخوردار است و با بیش از 150,000، بالاترین سرعت معاملات را در میان دیگر گزینه ها دارد.

5 ارز دیجیتال برتر پولکادات

چرا باید در ارز دیجیتال پولکادات سرمایه گذاری کنیم؟

دلیل اصلی که سرمایه گذاران در مورد پولکادات هیجان زده هستند، این است که می توانند از طریق این ارز دیجیتال، با اتریوم و دیگر شبکه های مختلف هم ارتباط برقرار کرده و به اصطلاح «صحبت» کنند.

این بدان معناست که شبکه پولکادات از پایه برنامه نویس بزرگ و رو به رشدی برخوردار است. پس این ارز دیجیتال نه تنها یکی از 5 ارز دیجیتال برتر است، بلکه می تواند شما را به ارزهای دیگر هم متصل کند. «کیت بلیس» بیان کرده که پولکادات رقیبی برای اتریوم است. او همچنین گفته که برنامه نویسان مختلفی، ارز دیجیتال پولکادات را ارز امن تری نسبت به اتریوم می دانند. چرا که این ارز به کاربران خود اجازه می دهد که خود آنها بلاک چین ها را بسازند.

اساسا پولکادات، راه حلی را برای مشکل عمده مقیاس پذیری بلاک چین ها به شما ارائه می دهد. پاراچین ها هم در پولکادات، شلوغی و تراکم همیشگی را کاهش می دهند. به این ترتیب این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر را تقویت کرده و آن را برای اهداف سرمایه گذاری، به ارز مناسب تری تبدیل می کنند.

«ویتالیک بوترین» یکی از بنیان گذاران پولکادات و اتریوم است. همین نام هم به عنوان عامل مهمی در برتر بودن این ارز دیجیتال عمل کرده و برای سرمایه گذاران، ثبات بیشتری برای این ارز تضمین می کند.

سرمایه گذاری در پولکادات

پولکادات در آینده چطور عمل خواهد کرد؟

حال سوال مهم این است که آیا DOT در بلند مدت و کوتاه مدت هم عملکرد خوبی خواهد داشت؟ این ارز دیجیتال که از 5 ارز دیجیتال برتر است، در سپتامبر 2021 قیمت 31.89 دلار را داشته است.

شاید این قیمت خیلی بالا نباشد اما تحلیلگران بسیاری از همین قیمت به آینده ارز دیجیتال پولکادات، خوشبین شده اند. سایت coinpriceforecast نیز در این باره، پیشبینی بلند مدتی را منتشر کرده است. در این پیش بینی، انتظار می رود که قیمت DOT تا حدود 6 ماه در سال 2022 تا 50 دلار افزایش یابد. بر اساس ارقام آنها، این قیمت در پایان سال 2023 می تواند به 75 دلار هم برسد.

پس از آن، در سال 2025 ممکن است شاهد رشد باورنکردنی 210 درصدی باشیم. پس از آن هم این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر، ممکن است پنج سال بعد کمی افت داشته باشد. به طور کلی بازگشت سرمایه سالانه به طور میانگین در این ارز حدود 12.6 درصد خواهد بود. این قطعا چشم انداز سودآوری نیست، اما می توان گفت چشم انداز بسیار با ثباتی است.

از طرف دیگر، منابع مختلفی همچون GOV Capital بیشتر بر پیش بینی دیگری تمایل دارند. آنها قیمت 122.42 دلاری را به همراه افتی بزرگ برای ژانویه 2022 پیش بینی کرده اند. در پیش بینی پنج ساله هم قیمت تقریبا 1000.46 دلار با میانگین بازگشت سرمایه سالانه 96.4 درصد از این ارز دیجیتال انتظار می رود.

بر اساس تجزیه و تحلیل سایت digitalcoinprice.com انتظار می رود که DOT در اواخر سال 2021 تا 46.49 دلار افزایش یابد و سپس در سال های بعد هم تا 61.11 دلار پیش رود. در سال 2025 هم قیمت این ارز می تواند به طور صعودی تا 103 دلار برسد. در سال 2028 هم احتمالا قیمت این ارز به 153 دلار خواهد رسید.

تحلیل قیمت پولکادات

اگر تمام این پیش بینی ها را در نظر بگیریم، مشهود است که انتظارات مثبت از پولکادات در همه جا دیده می شوند. با این وجود، می توانیم از قابل اعتمادترین تحلیل ها بهره ببریم که در نهایت منجر به بازگشت سرمایه سالانه تقریبا 44.26 درصد خواهد شد.

البته چنین بازگشتی شاید به اندازه بیت کوین یا حتی اتریوم نباشد که همه از 5 ارز دیجیتال برتر هستند. با وجود این، اگر مقدار کافی از دارایی های دیجیتال DOT را بخرید و ببینید آن طور که انتظار داشته اید افزایش یافته اند، همین سرمایه گذاری هم در عرض چند سال سود زیادی به شما خواهد داد. بیشتر پیش بینی ها همان طور که مشاهده کردید، مبنی بر افزایش قیمت این ارز دیجیتال هستند و احتمال افزایش آن به همین دلیل بسیار زیاد است.

4. ارز دیجیتال برتر چهارم: بایننس کوین

بایننس کوین (Binance Coin) یکی دیگر از 5 ارز دیجیتال برتر است که آن را با عنوان اختصاری BNB هم می شناسند. این ارز دیجیتال، گزینه بسیار خوبی برای پرداخت هزینه ها و همچنین معامله در صرافی بایننس است. این ارز همچنین برای زمانی که می خواهید بزرگترین ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین و یا اتریوم را در یک معامله بخرید، بسیار مناسب است.

چرا باید در بایننس کوین سرمایه گذاری کنیم؟

ارز دیجیتال بایننس کوین، مزایای بسیار و همچنین طیفی از اپلیکیشن ها را دارد. تمام این ها دلایل خوبی برای قدم برداشتن به سمت این دارایی دیجیتال است.

زمانی که این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر در سال 2017 ابداع شد، کاربرد اصلی آن فقط برای معامله بود. اما امروزه، بیشتر متخصصان این زمینه بر سر آن توافق دارند که این ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار خود که برابر با 70 میلیارد دلار است، چهارمین ارز دیجیتال برتر است.

وقتی بایننس کوین می خرید، اساسا در حال سرمایه گذاری در بایننس هستید. بایننس، بزرگترین صرافی بر مبنای بلاک چین در کل دنیاست. شما با بایننس کوین در زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain)، هزینه های معامله را پرداخت کرده و همچنین کالا یا خدمات را هم خریداری می کنید.

علاوه بر این که این ارز که از 5 ارز دیجیتال برتر است، پروژه‌های بسیار دیگری هم در آینده نزدیک به وجود می آیند که به بایننس کوین مرتبط خواهند بود. این پروژه ها بعدتر، تقاضای خود را افزایش داده و به همین ترتیب قیمت خود را بالا می برند.

این پروژه ها احتمالا پس از زنجیره هوشمند بایننس، توکن BNB را در دسته برترین ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا قرار خواهند داد. ارزش بازار آن هم احتمالا از 51 میلیارد دلار عبور خواهد کرد. به علاوه، انواع مختلفی از اپلیکیشن های ایمن هم وجود دارد که بایننس کوین را نه تنها به یکی از 5 ارز دیجیتال برتر، بلکه به گزینه خوبی برای سرمایه گذاری هم تبدیل می کنند.

سرمایه گذاری در بایننس کوین یکی از 5 ارز دیجیتال برتر

پیش بینی قیمت بایننس کوین در آینده به چه صورت است؟

وبسایت coinpriceforecast پیش بینی بلند مدتی را برای قیمت آینده بایننس کوین ارائه داده است. بر اساس پیش بینی این منبع، قیمت BNB ممکن است تا آخر سال 2021 به 500 دلار هم برسد. در اواسط سال 2025، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است روند صعودی بسیار خوبی را تا 1000 دلار هم داشته باشد که به معنای افزایش 170 درصدی است. بایننس کوین همچنان تا سال 2030 از 5 ارز دیجیتال برتر بوده و قیمت آن تا 1,800 دلار بالا خواهد رفت. این به معنای افزایش کلی 331 درصد با میانگین سالانه 17.6 درصد است.

بر اساس پیش بینی های digitalcoinprice.com، بایننس کوین احتمالا در اواخر سال 2021، شاهد افزایشی تا 649 دلار خواهد بود و سپس مجددا تا 597 دلار افت خواهد کرد. سپس در سال 2022، 2025 و 2028، به ترتیب به طور پیوسته تا 824، 1,287 و 1,821 دلار افزایش خواهد یافت. به طور کلی، بازگشت سرمایه سالانه این ارز دیجیتال از نظر این سایت هم درست مانند تحلیل قبلی، 17.8 درصد است.

پیش بینی های GOV Capital هم در اینجا کمی خوشبینانه تر است. بر اساس پیش بینی این سایت، انتظار می رود که این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر در طول یک سال به 556.63 دلار برسد. اگرچه، یک افت بزرگ در اوایل سال 2022 ممکن است برای این ارز دیجیتال به وجود آید. با این وجود، پیش بینی پنج ساله بایننس کوین، 1590.85 دلار با بازگشت سالانه 30.7 درصد است.

پیش بینی GOV capital احتمالا برای این ارز دیجیتال از مابقی، خوشبینانه تر است. اگر هر سه پیش بینی را با هم در نظر بگیریم و بخواهیم میانگین آنها را محاسبه کنیم، بازگشت سالانه مورد انتظار برای بایننس کوین، حدودا 22.03 درصد است.

5. پنجمین ارز دیجیتال برتر: سولانا

اما ارز دیجیتال سولانا چیست؟ سولانا (Solana) با نام اختصاری SOL، یکی از 5 ارز دیجیتال برتر است که برای بیشتر سرمایه گذاران، گزینه مناسبی در سال 2022 به نظر می رسد. در ماه پیش هم این ارز دیجیتال به میزان چشمگیر 300 درصد افزایش یافت و از ابتدای سال تاکنون رشد 13,000 درصدی داشته است.

در حال حاضر ارزش بازار سولانا حدود 51.8 میلیارد دلار است و از این نظر در جایگاه هفتم قرار می گیرد. این ارز دیجیتال، رقابت تنگاتنگی از نظر بهترین پلتفرم قرارداد هوشمند با ارزهای دیجیتال اتریوم و کاردانو (Cardano) با علامت اختصاری ADA، دارد.

پنجمین ارز دیجیتال برتر: سولانا

چرا باید در سولانا سرمایه گذاری کنیم؟

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، سولانا یکی از 5 ارز دیجیتال برتر است. حرکت خاص سولانا به سمت توکن های غیرتعویضی یا همان NFTها، با توکن های Degenerate Apes این ارز دیجیتال مشخص شد. Degenerate Apes، یک مجموعه دیجیتالی بوده که از میمون هایی با لباس تشکیل شده است. هر میمون، ویژگی ها و صفات خاص خود را دارد و از سطوح مختلفی از کمیابی هم برخوردار است.

جذابیت ارز دیجیتال سولانا برای کاربران، کاملا مشخص است؛ چرا که حدود 400 پروژه، تمایل خود را به این ارز دیجیتال که از 5 ارز دیجیتال برتر است، نشان داده اند. بسیاری از آنها نیز پروژه های دیفایی هستند که میخواهند به دور از بانک و واسطه های ضروری، کار خود را انجام دهند.

بسیاری سولانا را جایگزین خوبی برای اتریوم می دانند. برنامه نویسان بسیاری هم بیشتر از اتریوم، به سمت سولانا روی آورده اند. البته سولانا شاید نتواند اتریوم را به طور کامل از میان ببرد، اما همین رقابت هم در حال حاضر کافی است و تأثیر مثبتی بر نگاه افراد نسبت به سولانا می گذارد.

در واقع سولانا، جایگزینی برای اتریوم است که برنامه نویسان به دنبال آن هستند. این ارز که یکی از 5 ارز دیجیتال برتر هم است، شاید اتریوم را نابود نکند اما کاملا می تواند با آن رقابت کند. اساسا، سولانا پل های ارتباطی کرم چاله ای جالبی را میان شبکه ها می سازد. این ویژگی بسیار مطلوب به نظر می رسد؛ چرا که به وسیله آن، شبکه ها می توانند به راحتی با یکدیگر کار کنند. قدم مورد نظر بعدی برای سولانا نیز اتصال به زنجیره هوشمند بایننس و شبکه ترا (Terra) است.

ارز دیجیتال سولانا ممکن است پتانسیل آن را هم داشته باشد تا در هر ثانیه، بیش از 50,000 معامله را پردازش کند. آنچه که حتی بیشتر از این شما را در رابطه با این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر شگفت زده می کند، این است هزینه هر معامله در آن، کمتر از یک سنت است. باورنکردنی است، این طور نیست؟

سرمایه گذاری در 5 ارز دیجیتال برتر سولانا

پیش بینی قیمت آینده سولانا به چه صورت است؟

در سپتامبر سال 2021، این ارز دیجیتال 175.79 دلار قیمت گذاری شد. سایت Coin Price Forecast برای پیش بینی ارز سولانا تحلیل کرده که این مبلغ تا پایان سال، ممکن است تا 500 دلار هم بالا برود. سال 2022 ممکن است شاهد آن باشیم که قیمت این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر در نقاطی از سال تا 100 دلار هم برسد. در سال 2025 هم ممکن است شاهد افزایشی حدودا 2224 درصدی باشیم. این در حالی است که در سال 2030، قیمت کلی این ارز ممکن است 6,829 دلار شود. به طور کلی این ارز به شما در سال های آتی، بازگشتی 50.01 درصدی را خواهد داد.

سایت Digitalcoinprice.com هم نگاهی بسیار محافظه کارانه داشته و پیش بینی کرده است که ارز دیجیتال SOL در آخر سال افت خواهد کرد. این سایت پیش بینی می کند که سپس قیمت آن در سال 2002 بالاتر رفته و حدودا به 346 دلار خواهد رسید و شاید حتی در سال 2028 به 761 دلار هم برسد. بازگشت سالانه آن هم از نظر این سایت، 23.29 درصد خواهد بود.

از طرف دیگر پیش بینی قیمت این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر از نظر سایت GOV خوشبینانه تر به نظر می رسد. این سایت، بازگشت سرمایه سالانه 5 ساله 65.6 درصدی را برای این ارز پیش بینی می کند. هم زمان، باید خاطرنشان کنیم که شرکت «جی پی مورگان» (J P Morgan) هم به مشتریان خود درباره افزایش قیمت اخیر سولانا، هشدار داده است. اگر بخواهیم میانگین هر سه پیش بینی را درباره این ارز از 5 ارز دیجیتال برتر در نظر بگیریم، می توان گفت که سولانا در سال های بعد، بازگشت سرمایه ای تقریبا 46.3 درصدی خواهد داشت.

پیش بینی قیمت آینده سولانا

جمع بندی

5 ارز دیجیتال برتر در سال 2022، موضوع مهم پیش از سال جدید بود که در مقاله امروز به طور کامل آن را خدمت شما بررسی کردیم. بیشتر ارزهای دیجیتال بزرگ در حال حاضر، ممکن است نقطه مناسبی برای شروع سرمایه گذاری اشخاص باشند. در موارد بسیاری، این ارزها اکوسیستم خود را دارند که در نتیجه برای سرمایه گذاری بلندمدت مناسب هستند.

اگر چه این را باید به خاطر داشته باشید که تمام ارزهای دیجیتال، اعم از 5 ارز دیجیتال برتر، ریسک های زیادی به همراه دارند. پس اگر در نظر دارید که در این زمینه سرمایه گذاری کنید، باید درباره دام ها و هشدارهای در این زمینه هم آگاه باشید و آنها را به خوبی یاد بگیرید.

با آگاهی از 5 ارز دیجیتال برتر در سال 2022 و از طریق این مقاله، می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که در یک ارز یا حتی بیشتر از میان موارد گفته شده، سرمایه گذاری کنید (به این منظور مقاله 10 ارز دیجیتال برتر را بخوانید). درک تفاوت های هر ارز هم می تواند شروع بسیار خوب و مفیدی در این زمینه باشد. با داشتن چنین درکی، می توانید فرصت های موجود حتی در ارزهای دیجیتال کوچکتر را هم تشخیص داده و از آنها استفاده کنید. مشهود است که این نوع سرمایه گذاری، ارزش آموختن را دارد. پس شاید زمان آن رسیده باشد که حداقل یک ارز دیجیتال را انتخاب و آن را به کارنامه سرمایه گذاری خود، اضافه کنید.

به امید آن که از این مقاله کمال استفاده را برده باشید. اگر سوالی در این باره دارید، خوشحال می شویم در بخش دیدگاه ها پاسخگوی شما همراهان همیشگی و عزیز صرافی حامی باشیم.

منبع

benzinga

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید