خانهوبلاگمقالاتغیر آموزشیساتوشی ناکاموتو در چه صورت ثرو...

ثروتمندترین فرد جهان

ساتوشی ناکاموتو در چه صورت ثروتمندترین فرد جهان می شود؟

ثروت سازنده بیت کوین چقدر است؟ تروتمندترین فرد دنیا کیست؟ ساتوشی ناکاماتو می‌تواند ثروتمندترین فرد جهان باشد؟ تعداد بیت کوین‌هایی که ناکاماتو در اختیار دارد چند عدد است؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند برای همه جذاب باشد، به راستی در چه صورت ناکاماتو می تواند ثروتمندترین فرد جهان لقب گیرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت عبور بیت کوین از مقادیر خاص قیمتی می‌تواند باعث شود تا ناکاموتو، ثروتمندترین فرد دنیا لقب گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد خواندن مقاله زیر خالی از لطف نیست.

ثروتمندترین فرد جهان کیست؟

مجله فوربز با بررسی‌های مختلف، هر سال فردی را به عنوان روتمندترین فرد دنیا معرفی می کند. در سال 2014 مالک  کمپانی مایکروسافت، به مدت 4 سال ثروتمندترین فرد دنیا بود اما در سال 2018 جف بیزوس توانست به عنوان ثروتمندترین فرد دنیا دست پیدا کند.

لقب ثروتمندترین فرد جهان، میان ایلان ماسک و جف بیزوس در حال جابه جایی است. در زمان نگارش این مقاله، ثروت تخمینی ایلان ماسک چیزی در حدود 289میلیارد دلار و ثروت جف بیزوس( مالک آمازون) در حدود 205 میلیارد دلار است.

ثروتمندترین فرد جهان جف بیزوس یا ایلان ماسک؟

در حال حاضر دو فرد به عنوان کاندیای ثروتمندترین فرد دنیا وجود دارند

ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک

ایلان ماسک، کار آفرین و بنیان گذار پروژه اسپیس اکس است. او به عنوان طراح محصول و سرمایه گذار در شرکت تسلا موتورز نیز فعالیت دارد. ماسک از سپتامبر 2021، به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود. نوآوری‌های او در زمینه‌های مختلف باعث شگفتی بسیار زیادی شده است. او در بازار ارزهای دیجیتال نیز بسیار فعال است و دوج کوین ارز دیجیتال محبوب او است. توییت‌های ماسک تاثیر زیادی در نوسانات قیمتی این ارز داشته است.

ایلان ماسک از علاقمندان به ارز دیجیتال دوج کوین است و بارها و بارها در مورد این ارز صحبت کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ایلان ماسک دوج کوین را ارز مردمی خواند مراجعه فرمایید. نوسانات قیمتی دوج کوین از توییت های ایلان ماسک پیروی می کند. این علاقه به حدی رسید که ماسک با تیم توسعه دهنده دوج کوین چندین جلسه برای پیشبرد اهداف این ارز برگزار کرد.

جف بیزوس

جف بیزوس بنیانگذار سایت آمازون است. آمازون بزرگترین سایت خرده فروشی در تمام دنیا است و در بیشتر کشورهای دنیا شعبات مختلفی دارد. بیزوس یکی از موثرترین افراد در زمینه تجارت الکترونیک است. پس از شیوع بیماری کرونا و تمایل به خرید اینترنتی، ثروت بیزوس از 200میلیارد دلار فراتر رفت. با وجود طلاق و اهدا چیزی در حدود 25 درصد از سرمایه، هنوز هم بیزوس با ثروتی معادل 205 میلیارد دلار، دومین فرد ثروتمند جهان است.

اما در حال حاضر، فقط درآمد فیزیکی نیست که ثروتمندترین فرد جهان را مشخص می‌کند، با توجه به اهمیت روز افزون بیت کوین، مالک بیشترین تعداد بیت کوین می تواند در شرایط خاصی، ثروتمندترین فرد دنیا باشد. اما چه کسی بیشترین تعداد بیت کوین را دارد؟

نظریه ها در مورد ثروتمند ترین فرد جهان

اولین بار در سال 2008، فردی به اسم ساتوشی ناکاموتو، از پروژه بیت کوین  پرده برداری کرد. هویت ناکاموتو تا کنون مشخص نشده و هیچکس نمیداند هویت واقعی این فرد چیست.

بررسی های سرجیو دمیان لرنر، که از جمله برترین تحلیلگران ارزهای دیجیتال است در مورد  میزان بیت کوین های موجود در دسترس ناکاموتو، کماکان ادامه دارد.

اولین بلاک از زنجیره بلاک چین که توسط ناکاموتو استخراج شد، جنسیس بلاک نام داشت. طبق محاسبات انجام شده، ناکاموتو تا سال 2009، چیزی در حدود 1 میلیون بیت کوین استخراج کرده است.

 

در سال 2010  با بررسی‌های انجام شده، تعداد بیت کوین های ناکاموتو، 1125630عدد تعیین شد

 

این موضوع بدان معناست که بیشترین میزان بیت کوین در جهان در اختیار ناکاموتو است. با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در لحظه نگارش مقاله(60 هزار دلار)، می توان نتیجه گرفت، ناکاموتو در حال حاضر بالغ بر 67 میلیارد دلار سرمایه دارد. اما در چه صورت ناکاموتو می‌تواند ثروتمندترین فرد دنیا لقب گیرد؟

سر خیو دمیان لرنر، به عنوان یکی از برترین محققان در حوزه رمزارز، در سال ، در بررسی‌‌های خود اطلاعات زیر را در مورد بیت کوین‌های ناکاموتو ارائه کرد.

طبق بررسی‌های لرنر، ناکاموتو بالغ بر یک میلیون بیت کوین استخراج کرده است.آنچه لرنر در این مورد نوشته است:

ناکاموتو بنابر محاسبات و تخمین‌های من، بالغ بر یک میلیون بیت کوین و چیزی معادل 100 میلیون دلار دارد. بررسی دقیق تراکنش‌های ناکاموتو مقدار دقیق این ارز را مشخص خواهد کرد.

 

به نظر می‌رسد که ساتوشی ناکاموتو، 1 میلیون واحد رمز ارز BTC به ارزش 100 میلیون دلار در قیمت فعلی در اختیار دارد. مطمئنم که افراد زیادی وجود دارند که به بررسی و تجزیه بسیار دقیق دیتاها می‌پردازند تا مقدار ثروت واقعی ناکاموتو را مشخص کنند. و اینگونه مشخص می شود او ثروتمندترین فرد جهان است یا خیر

استخراج بیت کوین

این تصویر، نمودار استخراج بیت کوین که توسط سرخیو لرنر طراحی شده استو طبق گفته لرنر، ناکاموتو در بازه زمانی بین سالهای 2009تا2010 چیزی در حدود 1 میلیون واحد  بیت کوین و حتی بیشتر از آن استخراج کرده است.

نکته قابل توجه دیگر در مورد بیت کوین، دارایی کاهش ریسک است. دارایی کاهش ریسک  یا دارایی بدون ریسک، به معنای اوراق بهاداری است که ارزش ثابت دارندو چیزی معادل فیات. نشریه بلومبرگ پیشنهاد کرده تا بیت کوین به عنوان دارایی بدون ریسک محسوب شود. این موضوع می تواند قیمت بیت کوین را تا 400 هزار دلار و حتی فراتر از آن بالا ببرد.

با توجه به تمامی این موارد گفته شده، بازهم هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو بر ابهامات این قضیه می افزاید. افزاد زیادی کاندیدای  دریافت لقب ناکاموتو هستند. در مقاله آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو به طور کامل به بررسی  آخرین پیام او  و همین طور تمامی افرادی که می توانند به عنوان خالق بیت کوین محسوب شوند پرداخته شده است

ناکاموتو ثروتمند ترین فرد دنیا

در علم اقتصاد برای پیش‌بینی تغییرات قیمتی ، روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها برای بیت کوین هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مطرح‌ترین مدل‌های قیمتی که تغییرات قیمت بیت کوین را بررسی کرده است، مدلS2F  یا  Stock-to-Flowاست. این مدل می تواند بهترین روش برای انتخاب ثروتمندترین فرد جهان بر اساس قیمت بیت کوین باشد.

مدل قیمتی Stock-to-Flow و پیشبینی قیمت بیت کوین

ساده‌ترین تعریف برای این مدل قیمتی، یعنی بررسی میزان فراوانی منابع خاص برای یک چیز. در واقع این مدل با بررسی مقادیر ذخیره شده و مقایسه آن با مقادیر تولید شده در بازه زمانی یکسال، اقدام به پیش‌بینی روند قیمت و تعیین نسبت بین عرضه و تقاضا می‌کند. در این روش، STOCK بیانگر میزان کل منابع موجود و FLOW نشانگر میزان استخراج سالانه از منبع است.

مزیت دانستن این نسبت چیست؟

نسبت SF2 نشانگر میزان ارزش یک منبع است. در واقع هرچه این مقدار بیشتر باشد، منبع مورد نظر در طولانی مدت، دارای ارزش بیشتری است. در واقع می توان گفت با توجه به محدودیت میزان بیت کوین(21 میلیون) هر چه بلوک های بیت کوین استخراج شده بیشتر شود، محدودیت منابع نیز بیشتر می شود.

نسبت sf2 بیانگر میزان کل موجودی از یک منبع در مقابل میزان استخراج شده آن است. پلن بی کسی که برای اولین بار این نسبت را برای بیت کوین تعریف کرد در مورد مدل پیشنهادی خود این توضیح را می دهد:

 بسیاری از افراد از من در مورد اعتماد به مدل می پرسند و اذعان می کنند، آیا این مدل برای بیت کوین صحیح است؟ من به شما اطمینان می دهم بیت کوین تا دسامبر 2021( آذر 1400) می تواند قیمتی بین 100تا288 هزار دلار داشته باشد

 

نمودار بیت کوین

تصویر بالا در واقع نموداری برای تحلیل مدل مورد نظر است. این نمودار با بررسی نقاط مختلف و بررسی قیمت بیت کوین، منابع موجود برای بیت کوین و همین طور قدرت ماینر ها برای استخراج اقدام به ساختن یک خط برای بررسی و پیش‌بینی روند قیمت دارد. بررسی داده های خرید و فروش و سفارشات بیت کوین نشان می دهد که بسیاری از افراد منتظر کاهش قیمت بیت کوین و به عبارتی لیکوئید شدن ان هستند. این موضوع به معنای عدم رغبت برای بیت کوین نیست بلکه به معنای اشتیاق برای کاهش قیمت و خرید به صورت عمده است. میزان این رغبت تاثیر زیادی در انتخاب ثروتمندترین فرد جهان دارد.

ضمن انکه نگاه شورت به بیت کوین توسط برخی از تریدرها نیز تاثیر زیادی در تغییرات قیمتی این ارز دارد. در واقع بسیاری از افراد با توجه به تغییرات قیمت بیت کوین، اقدام به خریددر قیمت پایین و فروش در قیمت بالا می کنند. همه این عوامل بر تغییرات قیمت بیت کوین موثر است و امکان دارد اندکی از مدل S2F خارج شود. اما در نهایت روند رشد به شدت قبل پابرجا است.

نکته دیگر در تعیین قیمت بیت کوین میزان هاوینگ است

نقش هاوینگ در تغییرات قیمتی بیت کوین چگونه است؟

هاوینگ بیت کوین به معنای جوایزی است که هر چهارسال یکبار به ماینرها برای استخراج بیت کوین داده می شود.

هر چهارسال چیزی در حدود 210هزار بلاک از زنجیره بیت کوین ها استخراج می شود. در پایان هر چهار سال میزان تولید بیت کوین کاهش پیدا می کند و به عبارتی 50 درصد کم می شود. هدف از اوینگ در واقع حفظ و کنترل تورم ناشی از تولید مداوم بیت کوین است. این موضوع باعث کاهش قدرت ماینرها می شود. هدف از هاوینگ افزایش قیمت بیت کوین است. یعنی با کاهش عرضه بیت کوین و در مقابل افزایش اهمیت و رغبت مردم برای خرید این ارز، قیمت آن مدام افزایش خواهد یافت.

هدف از هاوینگ حفظ ارزشمند ماندن بیت کوین است.

اخرین هاوینگ بیت کوین طبق بررسی ها در سال 2140 خواهد بود اما اگر هر چهار سال هاوینگ رخ دهد و پاداش ماینرها برای استخراج بیت کوین کم شود، پس هزینه های استخراج بیت کوین چگونه جبران خواهد شد؟ باید بدانید که با کاهش پاداش ماینرها، افزایش قیمت تراکنش رخ خواهد داد و دارندگان مزارع ماینینگ از این طریق، اقدام به جبران هزینه‌های خود خواهند کرد.

 

سخن آخر

در نهایت با توجه به رشد روزافزون قیمت بیت کوین و همین طور علاقه مندی افراد مختلف نسبت به این بازار نوظهور، و در ادامه مدودیت منابع بیت کوین و همین طور افزایش میزان سختی برای استخراج آن، همه موارد می تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود. بنابراین رسیدن به قیمت 300هزار دلار بررای بیت کوین دور از ذهن نیست. بنابراین در مدت زمان کوتاهی در آینده، ساتوشی ناکاماتو می تواند به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شود. اختلاف ثروت ناکاموتو با نفر بعدی لیست می تواند بسییار زیاد باشد.

 

منبع

cointelegraph

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید