خانهوبلاگمقالاتآموزشیترید ارز دیجیتال و 3 نکته مهم ...

ترید ارز دیجیتال

ترید ارز دیجیتال و 3 نکته مهم در بررسی و تحلیل نتایج آن

ترید ارز دیجیتال، موضوعی است که قصد داریم در مقاله امروز به آن بپردازیم و 3 نکته مهم در رابطه با بررسی نتایج آن را خدمت شما عرض کنیم. تریدینگ ارزهای دیجیتال یکی از برترین بخش های این فضاست که شاید شما هم مانند عده بسیاری به آن مشغول باشید. ما قصد داریم در مقاله امروز به این موضوع مهم بپردازیم و مهم ترین نکاتی که باید در حین بررسی نتیجه ترید خود به آن‌ها توجه کنید، خدمت شما توضیح دهیم.

3 نکته مهم در تحلیل نتایج ترید ارز دیجیتال

اگر شما هم مانند دیگر تریدرها می خواهید از تمام پتانسیل تریدینگ خود استفاده کنید و سود بیشتری با سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال به دست آورید، چند نکته در رابطه با نحوه بررسی نتایج ترید ارز دیجیتال وجود دارد که باید بدانید. یکی از مهم ترین نکات آن است که تریدرهایی که در کار خود از موفق‌ترین ها هستند، از بهترین تکنیک و کارها برای دستیابی به اهداف خود استفاده می کنند.

درست شبیه به بررسی یک فیلم برای نقد نکات خوب و بد آن، بسیار مهم است که برای بهبود و ارتقاء تریدهای خود برخی از بهترین تمریناتی را که در ادامه به شما می گوییم، با طرح کلی ترید ارز دیجیتال خود ترکیب کنید. پس با ما همراه باشید تا سه نکته مهم و کاربردی را به شما معرفی کنیم که می‌توانید از آن ها برای دستیابی به بهترین نتیجه، استفاده کنید.

1. دفتری از تمام نتایج ترید ارز دیجیتال خود داشته باشید

درست کردن طرح انجام کار برای پیشبرد هر نوع پروسه ای، هم زمان بر است و هم به کمی مهارت نیاز دارد. به همین دلیل وقتی صحبت از به دست آوردن پول و یا از دست دادن آن در نتیجه تصمیمات بد یا مشکوک می شود، استراتژی مورد استفاده را باید به دقت مورد بررسی قرار داد.

ترید ارز دیجیتال

با در نظر گرفتن چنین چیزی، افرادی که وارد کار ترید ارز دیجیتال می شوند و قصد ادامه این راه را دارند، معمولا می فهمند که داشتن یک دفتر که هر آنچه را اتفاق می افتد در آن بنویسند، می تواند بسیار مفید باشد. داشتن دفتری از تریدها می تواند قدمی بزرگ در مسیر رشد و موفقیت شما باشد.

داشتن یک دفتر، مستلزم ثبت زمان ترید، قیمت و تعداد سهامی بوده که به صورت کلی ترید شده است. شما با این اطلاعات نه تنها فرصت آن را دارید که روند کار خود را از آغاز ترید ارز دیجیتال تا آخر آن دنبال کنید، بلکه همچنین شانس آن را هم دارید تا عادات بدی که باید آن‌ها را از بین ببرید نیز به خوبی شناسایی کنید.

2. دنبال روندهای مشابه بگردید

شما می توانید زمانی که این اطلاعات ثبت شد، شروع به بررسی آن چیزی کنید که در حقیقت در طی این فعالیت ها اتفاق می افتد. بدین وسیله با نگاهی به گذشته و آنچه که در آن اتفاق افتاده است، می توانید روندهای مشخصی را هم در تریدهای برد و هم باخت خود تشخیص دهید.

برای نمونه در برخی از موارد، تریدرها ممکن است بدترین زمان خود برای ترید ارز دیجیتال را ساعت ناهار بدانند که در این زمان ها، ترید آرام تر و حجم ترید هم بسیار سبک تر و کمتر است. هر مورد یا موقعیتی که باشد، تریدرها ممکن است بفهمند که باید چنین تریدهایی را به کل از میان بردارند تا دیگر هیچ پولی را از دست نداده و ضرر نکنند. به زبان ساده، این زمان ها می ‌توانند به عنوان ریسکی ترین زمان ها مورد ملاحظه قرار گیرند که باید از آن‌ ها دوری کرد.

دنبال کردن روندهای مشابه تریدینگ

موضوع قابل ملاحظه دیگر که ریسک بالایی به همراه دارد ممکن است ناشی از سرمایه گذاری زیادی بر روی ترید مشخصی باشد که فقط و فقط پتانسیل محدودی دارد. پس بدین ترتیب در چنین مواردی تریدرها خیلی بیشتر از آنکه سود خوبی از یک ترید ارز دیجیتال به دست آورند، بر روی آن سرمایه گذاری می کنند.

بنابراین با تنظیم این استراتژی می توانید به کاهش ضررهای خود کمک کنید. به علاوه، گاها اطلاعات بررسی شده ممکن است حاکی از آن هم باشد که فرد حد ضرر بسیاری برای یک ترید قرار داده و نمی گذارد بردهای آن به ‌قدر کافی افزایش یابند.

مجددا در این مورد هم تنظیمات لازمی می تواند اعمال شود تا تصمیمات تریدینگ بسیار بهتری بگیرید. شما می توانید با پیدا کردن درصد برد خود نسبت به ریسک یا پاداشی که دارید، استراتژی بردی را توسعه بخشید که در گذر زمان برای شما درآمدزایی خوبی داشته باشد.

3. ثبت ترید ارز دیجیتال برای بررسی های بعدی

نگهداری و ثبت ترید ارز دیجیتال برای آنکه بعدا آن را بررسی کنید هم یکی دیگر از راه های بهبود نتایج ترید شماست. به دلیل تمام پیشرفت های اخیر فناوری، کارهای بسیاری وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از انواع مختلف اپلیکیشن ‌های نرم ‌افزار برای بررسی نتایج ترید خود انجام دهند.

پس می‌توان گفت که بررسی این تریدها نیازی نیست حتما با روندهای دستی طولانی مدت و خسته کننده انجام شود. در عوض، تریدرها می توانند از اپلیکیشن های نرم ‌افزاری همچون OBS برای ثبت فعالیت های تریدینگ خود استفاده کنند.

ثبت ترید ارز دیجیتال برای بررسی های بعدی

تریدر می تواند با ثبت این اطلاعات از قبل، در زمانی دیگر که وقت آن را دارد، دوباره ترید را بررسی کند تا با ذهنی باز ببیند که واقعا چه اتفاقاتی افتاده است. بدین ترتیب، آن ها می توانند تصمیمات بهتر و آگاهانه تری برای پیشروی در راه خود بگیرند.

معمولا، زمانی که تریدر این اطلاعات را بدون استرس اضافی ناشی از تریدینگ در همان لحظه بررسی می کند، راحت تر می ‌تواند بفهمد که چه زمانی تصمیمات تریدینگ بد و ضعیف گرفته می شوند. بدین ترتیب تریدرها می توانند بفهمند که چه زمانی بر روی چه معاملاتی سرمایه گذاری کنند که برای آن ها سود بیشتری داشته باشد.

جمع‌ بندی

ترید ارز دیجیتال موضوع مهمی بود که در مقاله امروز به آن پرداختیم و 3 نکته مهم در رابطه با نحوه بررسی نتایج ترید را برای شما عزیزان بررسی کردیم. بیشتر تریدرها به خوبی می دانند که تریدینگ، تجارت پر ریسکی است؛ با وجود این، شاید آن ها هنوز ندانند که چطور می ‌توانند ریسک خود را کاهش دهند.

خوشبختانه، در این باره اطلاعات آنلاین بسیاری مفیدی وجود دارد. برخی از ارزشمندترین اطلاعات می توانند به شما و دیگران بگویند که چطور از بهترین تکنیک ها استفاده کنید تا بهترین نتایج را به‌دست آورید.

افراد می‌توانند از نگهداری یک دفتر گرفته تا ثبت تریدها، پیدا کردن روندهای مشابه و بررسی این اطلاعات با استفاده از انواع مختلفی از اپلیکیشن های نرم افزار، از همه این کارها استفاده کنند تا بهترین نتیجه ممکن را در ترید ارز دیجیتال خود به دست آورند.

منبع

warriortrading

یک پاسخ

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید