خانهوبلاگمقالاتآموزشیهر آنچه باید از خرید و فروش در...

صرافی لوکال بیت کوینز

هر آنچه باید از خرید و فروش در صرافی لوکال بیت کوینز بدانید

صرافی لوکال بیت کوینز یک صرافی همتا به همتا است که به خریداران و فروشندگان رمز ارز این امکان را می‌دهد تا مستقیماً بتوانند از طریق بیت کوین با یکدیگر معامله کنند. به منظور بررسی و معرفی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز، در این مطلب قصد داریم تا این سرویس را بررسی کرده و همچنین نکاتی که به منظور فعالیت در این صرافی باید به آن توجه کنید را به شما ارائه دهیم.

معرفی صرافی لوکال بیت کوینز

برخلاف اکثر صرافی‌هایی که در آن خریداران و فروشندگان به صورت دستی به یکدیگر متصل شده و مبادله می‌کنند، لوکال بیت کوینز به کاربران اجازه می‌دهد تا مستقیماً با هم ارتباط برقرار کنند. این مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد پس از بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز به سراغ این پلتفرم آمده و از آن استفاده کنند.

لوکال بیت کوینز یک صرافی برای خرید و فروش بیت کوین است و فروشندگان آن طیف گسترده‌ای از گزینه‌های پرداخت را خواهند داشت.

این مسئله امنیت داخلی خریداران را بیشتر می‌کند. به صورت کلی می‌توان گفت لوکال بیت کوینز پلتفرم و صرافی خوبی برای خرید بیت کوین است و زمانی که نمی‌توانید روش‌های پرداخت مورد نظر خود را پیدا کنید، می‌توانید از این صرافی استفاده کنید.

با این حال، قیمت‌ها معمولاً در این پلتفرم بالاتر بوده و شما باید برای جلوگیری از کلاهبرداری، دقت بسیار زیادی داشته باشید.

صرافی ارز دیجیتال

نگاهی کلی به لوکال بیت کوینز

لوکال بیت کوینز در سال 2012 توسط نیکولاس کانگاس در فنلاند ایجاد شد و از آن زمان به بعد رشد فوق العاده کرده و بدون سرمایه گذاری خارجی تبدیل به یکی از بازارهای پیشرو برای بیت کوین در جهان شده است.

لوکال بیت کوینز یک پلتفرم برای فروشندگان و خریداران است که می‌توانند اقدام تجارت بیت کوین کنند. سیستم تجارت لوکال بیت کوینز امکان تجارت امن را از چندین روش برای شما فراهم می‌کند:

 • Reputation system: در این مدل هر معامله گر دارای امتیاز شهرت و همچنین سوابقی است که فعالیت‌های گذشته او را نشان می‌دهد.
 • Escrow: هنگامی که شما درخواست معامله می‌کنید، بیت کوین‌های معامله شده در سرویس امانی لوکال بیت کوینز نگهداری می‌شوند. سپس بیت کوین‌ها پس از تایید فروشنده به حساب شما منتقل می‌شوند.
 • 2FA: در این روش هر زمانی که وارد حساب خود می‌شوید، یک کد برای تلفن همراه شما ارسال می‌شود که باید آن را وارد کنید. این کار از نفوذ هکرها به حساب شما جلوگیری می‌کند. این گزینه به صورت پیش فرض فعال نیست.
 • Login Guard: لوکال بیت کوینز همچنین می‌تواند این امکان را به شما بدهد که همیشه از یک مرورگر وارد سیستم می‌شوید و در صورتی که از مرورگر دیگری وارد حساب خود شدید، نیاز به تأیید از طریق ایمیل باشد.

یکی از امکانات مهم این پلتفرم خرید بیت کوین به صورت ناشناس بود اما به دلیل قوانین جدید، لوکال بیت کوینز از این پس برای خرید بیت کوین نیاز به تایید هویت مشتری دارد. همچنین گزینه فروش Bitcoins با پول نقد شد نیز از این سایت حذف شده است.

صرافی لوکال بیت کوینز

ارزها و روش‌های پرداخت لوکال بیت کوینز

به صورت کلی پلتفرم لوکال بیت کوینز تنها امکان خرید و فروش بیت کوین را به شما ارائه می‌دهد. با این حال، سایت‌های مشابه‌های متعددی مانند LocalEthereum و LocalMonero به وجود آمده اند که عملکردی شبیه به لوکال بیت کوینز دارند.

نکته لازم به ذکر آن است که هیچ ارز رسمی وجود ندارد که این سایت از آن پشتیبانی کند، زیرا خود سایت دارای سپرده‌های فیات نیست.

لوکال بیت کوینز روش‌های مختلفی از پرداخت را به کاربران ارائه می‌دهد این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پی پال
 • SEPA
 • نتلر
 • مانی گرام
 • Payoneer
 • پایزا
 • وی چت

به دلیل سیستم همتا به همتایی که برای خرید و فروش در این پلتفرم وجود دارد، نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز به شیوه‌ای است که نمی‌توانید از کارت اعتباری استفاده کنید. با این حال، گزینه از طریقPaypal به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق کارت اعتباری حساب پی پال خود را شارژ کرده و سپس در این پلتفرم فرآیند پرداخت را انجام دهید.

کارمزدهای متداول

ثبت نام و خرید و فروش بیت کوین در لوکال بیت کوینز کاملا رایگان است اما از کاربرانی که در لوکال بیت کوینز تبلیغات انجام می‌دهند، برای هر معامله تکمیل شده، 1٪ کارمزد گرفته می‌شود. بنابراین اساساً فقط افرادی که به طور فعال خدمات خود را تبلیغ می‌کنند، مشمول کارمزد می‌شوند. همچنین به منظور بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز باید بدانید که انجام تراکنش از طریق کیف پول با سایر کاربران لوکال بیت کوینز نیز رایگان است. هر بار که بیت کوین را خارج از لوکال بیت کوینز ارسال می‌کنید، فقط هزینه استاندارد شبکه بیت کوین از شما دریافت می‌شود که بسته به شلوغی شبکه متفاوت است.

توصیه می‌شود که بیت کوین‌های خود را در کیف پول لوکال بیت کوینز قرار ندهید و سریعا آن را به کیف پول بیت کوین امن خود منتقل کنید.

محدودیت‌های خرید

بسته به سطح احراز هویت شما، محدودیت‌های خرید متفاوتی در این صرافی وجود خواهید داشت. به منظور بررسی این محدودیت‌ها می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • : T0 این سطح احراز هویت نیاز به نام، کشور، آدرس ایمیل و شماره تلفن دارد. سقف خرید بیت کوین در این سطح 1000 یورو در سال است.
 • T1: علاوه بر اطلاعات سطح T0، در این سطح نیاز به وارد کردن آدرس فیزیکی، تأیید شناسه و اطلاعات KYC است. سقف تجارت در این مرحله 20000 یورو در سال است.
 • T2: در کنار ارائه اطلاعات سطح T1، برای رسیدن به این سطح نیاز به وارد کردن اطلاعات محل اقامت دارید. سقف تجارت در این مرحله 200000 یورو در سال است.
 • T3: بالاترین سطح احراز هویت در لوکال بیت کوینز، T3 است که برای رسیدن به آن علاوه بر ارائه اطلاعات T2، باید ID کارت شما تایید شود. در این سطح هیچ محدودیتی برای تجارت وجود ندارد.

صرافی ارز دیجیتال

 

 

چه کشورهایی پشتیبانی می شوند؟

صرافی لوکال بیت کوینز در سراسر جهان قابل دسترسی است و شما می‌توانید از 248 کشور مختلف دنیا اقدام به خرید بیت کوین از طریق این صرافی کنید. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این صرافی برای کاربران ساکن در ایالت‌های نیویورک و واشنگتن در کشور ایالات متحده آمریکا خدماتی را ارائه نمی‌دهد.

نظر کاربران در مورد لوکال بیت کوین

پس از بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز، پیشنهاد ما این است که حتما در مورد نظرات سایر افراد در مورد این صرافی تحقیق کنید. در همین راستا باید به این موضوع اشاره کرد که لوکال بیت کوینز نظرات منفی در سال‌های اخیر داشته است زیرا برخی از افرادی توسط فروشندگان فریب داده شدند و از آن‌ها کلاهبرداری شده است. به نظر می‌رسد مدیران این صرافی در تلاش هستند تا کاربران کلاهبردار را از این پلتفرم حذف کنند و همین مسئله باعث شده تا نظرات افراد در مورد این صرافی مثبت تر از قبل شود. به منظور بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز باید به این موضوع توجه داشته باشید که این وب سایت تنها یک پلتفرم است و خریداران و فروشندگان را بررسی و تایید نمی‌کند. در واقع بررسی فروشندگان و خریداران کاری است که شما باید خودتان در این وب سایت انجام دهید تا در دام کلاهبرداران نیافتید.

لوکال بیت کوینز دارای بخش پاسخگویی است که می‌توانید سوالات خود را از طریق این بخش بپرسید. البته کاربران بسیار زیادی در Reddit وجود دارند که می‌توانید سوالات خود در حوزه‌های مختلف را از آن‌ها بپرسید و نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز را از این طریق بررسی کنید.

 

لوکال بیت کوینز همچنین دارای یک صفحه سؤالات متداول است که در آن می‌توانید پاسخ بیشتر سؤالات را خود پیدا کرد.

لوکال بیت کوینز  یا Paxful

هر دو این وب سایت‌ها خدمات یکسانی را با هزینه‌های مشابه به کاربران ارائه می‌دهند، اما لوکال بیت کوینز مدت طولانی تری است که در این حوزه فعالیت می‌کند و به طور کلی گزینه قابل اعتماد تری است. همچنین لوکال بیت کوینز تنوع بیشتری از فروشندگان و خریداران دارد.

به غیر از لوکال بیت کوینز یک وب سایت محبوب دیگر نیز وجود دارد که به عنوان یک بازار همتا به همتا کار می‌کند. این وب سایتPaxful  نام دارد.

صرافی

نحوه استفاده ایمن از لوکال بیت کوینز

لوکال بیت کوینز یک پلتفرم عالی است، اما گاهی اوقات معامله گران فعال در آن ممکن است شما را با مشکلات مختلفی مواجه کنند. به منظور بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز به صورت ایمن بادی گفت که شما برای پیدا کردن یک فروشنده قابل اعتماد باید اقدام به فیلتر کردن فروشندگان بر اساس مکان و روش‌های پرداخت آن‌ها کنید. به عنوان یک قاعده کلی برای استفاده ایمن از این صرافی، به هیچ عنوان فروشنده را بر اساس قیمت انتخاب نکنید. گاهی اوقات برای انجام معامله با فروشنده معتبر بهتر است تا حتی 5 درصد بیشتر هزینه پرداخت کنید اما معامله امنی داشته باشید.

برای انجام معامله امن بهتر است تا به تاریخچه تراکنش‌های فروشنده نگاه کنید و ببینید که او در معاملات گذشته چگونه رتبه بندی شده است. همچنین، به هیچ عنوان درخواستی برای خرید بیت کوین ارسال نکنید، چرا که در این روش اکثرا کلاهبرداران به سراغ شما می‌آیند. در عوض، به دنبال افرادی باشید که به طور فعال بیت کوین می‌فروشند، چرا که به احتمال زیاد این افراد فعالیت قانونی دارند.

همچنین پیشنهاد ما این است که حتما به سراغ فروشنده‌ای بروید که دارای شرایط زیر را دارد:

 • او در مجموع بیش از 100 بیت کوین خرید و فروش کرده و یا حداقل 100 معامله را انجام داده است.
 • فروشنده دارای امتیاز حداقل 98٪ است.
 • اکانت فروشنده بیش از 1 سال قدمت دارد.
 • فروشنده احراز شده است.
 • حداقل 10 نفر به فروشنده اعتماد دارند.

اگر این قوانین سختگیرانه را دنبال کنید، احتمالاً به صورت ایمن می‌توانید اقدام به خرید بیت کوین از این صرافی کنید. اگر نمی‌توانید فروشنده‌ای با چنین ویژگی‌هایی را پیدا کنید سعی کنید تا کمی سختگیری را کمتر کرده اما همچنان به نکات ایمنی توجه داشته باشید.

برای بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز بهتر است تا انجمن این صرافی را بررسی کرده و نام کاربری که قصد خرید بیت کوین از او را دارید جستجو کنید. اگر شکایتی از آن کاربر شده باشد، می‌توانید آن را در بخش انجمن پیدا کنید.

اگر هیچ مشکلی در مورد فروشنده وجود داشت. می‌توانید برای ارتباط با فروشنده، برای او پیامی بفرستید و منتظر انجام معامله باشید.

در راستای بررسی نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر مشکلی پیش آمد، ابتدا سعی کنید تا مشکل را با فروشنده به صورت مستقیم حل کنید. از سوی دیگر نباید نگران از دست دادن پول نباشید، زیرا شما توسط سرویس escrow لوکال بیت کوینز محافظت می‌شوید. به خاطر داشته باشید که اگر با لوکال بیت کوینز به تازگی آشنا شده اید، power sellers‌ها که فروشندگان اصلی و بزرگ بیت کوین در این صرافی هستند، ممکن است با شما معامله نکنند، زیرا هنوز بازخورد و امتیاز کافی را ندارید.

در چنین شرایطی بهتر است تا چند معامله کوچک با سایر فروشندگان انجام دهید تا بازخورد خود را افزایش دهید و سایر فروشندگان برتر با اعتماد بیشتری با شما معامله کنند.

صرافی لوکال بیت کوینز

سوالات متداول در مورد لوکال بیت کوینز

پس از بررسی  نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز، ممکن است سوالات مختلفی ذهن شما را به خود مشغول کند. در همین راستا اگر بخواهیم به این سوالات متداول و مهم پاسخ دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیا لوکال بیت کوینز ایمن است؟

بله، لوکال بیت کوینز به عنوان یک پلتفرم کاملاً ایمن شناخته می‌شود. تنها موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که به سراغ فروشندگان معتبر بروید.

چگونه می‌توانم بیت کوین را در لوکال بیت کوینز بفروشم؟

برای فروش بیت کوین باید در لوکال بیت کوینز ثبت نام کنید. سپس باید فرآیند تأیید حساب خود را انجام داده و به بخش Sell Bitcoins  بروید. در این بخش می‌توانید جزئیات معامله را وارد کرده و سپس بر روی Send trade request  کلیک کنید.

چه افرادی می‌توانند از لوکال بیت کوینز استفاده می‌کنند؟

تا همین اواخر بسیاری از مردم از لوکال بیت کوینز برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس استفاده می‌کردند. امروزه، به خاطر حذف این گزینه، لوکال بیت کوینز عمدتا توسط افرادی استفاده می‌شود که هیچ گزینه دیگری برای خرید بیت کوین در کشور خود ندارند. به صورت کلی به خاطر قوانین سخت گیرانه در مورد ارزهای دیجیتال در برخی از کشورها، مردم این کشورها از مبادلات بیت کوین محروم هستند. استفاده از لوکال بیت کوینز برای این افراد به عنوان آخرین راه حل برای خرید بیت کوین به حساب می‌آید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با نحوه خرید از صرافی لوکال بیت کوینز آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می‌توانید از این صرافی به راحتی اقدام به خرید بیت کوین کنید. امکان قیمت گذاری بر روی بیت کوین در این پلتفرم انعطاف پذیری آن را افزایش داده است. اگر نمی‌توانید در کشور خود به صورت قانونی اقدام به خرید بیت کوین کنید، صرافی لوکال بیت کوینز به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها به حساب می‌آید.

 

 

منبع

localbitcoins

 

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید