خانهوبلاگمقالاتآموزشیبهترین ماینرهای بیت کوین کدام ...

بهترین ماینرهای بیت کوین

بهترین ماینرهای بیت کوین کدام هستند؟ معرفی 5 ماینر برتر

بهترین ماینرهای بیت کوین از موضوعات مهم در زمینه ارزهای دیجیتال است که دانستن آن برای تمام علاقه مندان به این زمینه، ضروری به حساب می آید. بیت کوین از ارزهای دیجیتال برتر است که تمام سرمایه گذاران و ماینرها با آن آشنایی دارند.

یکی از راه های کسب سود از این ارز دیجیتال، استخراج یا همان ماینینگ آن است. قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اگرچه دارای نوسانات بسیار بوده اما اغلب اوقات روندی صعودی دارد. زمانی که قیمت آن افزایش می یابد، مشخصا علاقه افراد هم به آن بیشتر می شود. همین موجب می شود که افراد به دنبال بهترین ماینرهای بیت کوین باشند تا بتوانند بیشترین سود را از این ارز دیجیتال به دست آورند.

فرقی ندارد که شما قصد دارید مزرعه ماینینگ مختص خود را بسازید یا تنها می خواهید در خانه یا محل کار خود کمی بیت کوین  استخراج کنید. در هر صورت اگر به دنبال سود خوبی هستید، با مقاله امروز ما همراه باشید. ما امروز مفهوم ماینینگ بیت کوین، روند و انواع روش های ماین کردن را به طور کامل توضیح می دهیم و در ادامه، بهترین ماینرهای موجود را خدمت شما معرفی می کنیم.

بهترین ماینرهای بیت کوین

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال به یکی از پرطرفدارترین فعالیت های دنیای ارزهای دیجیتال امروزه تبدیل شده است. بخش اعظمی از این محبوبیت هم به علت سود بسیار بالایی است که این فعالیت نصیب سرمایه گذاران می کند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که امروز این مفهوم عمیق را برای شما توضیح دهیم.

اولین نکته اصلی در اینجا آن است که بدانید ماینینگ بیت کوین در حقیقت به معنای ساختن آن است. ارز دیجیتال بیت کوین از طریق روندی به نام ماینینگ یا همان استخراج به وجود می آید. در طی این روند، بهترین ماینرهای بیت کوین که شبکه ای از کامپیوترهای غیرمتمرکز هستند با هم به رقابت می پردازند تا مسائل ریاضی خیلی پیچیده را حل کنند.

بهترین ماینرهای بیت کوین

با حل این مسائل، آن ها معاملات ارزهای دیجیتال شبکه را اعتبارسنجی و تأیید می کنند. اما موضوع مهمی که در این بخش باید به آن اشاره کنیم این است که ماینری که معاملات بیشتری را تأیید کند، سهمی از بیت کوین های استخراج شده را دریافت می کند.

به گروهی از معاملات تأیید شده، بلاک می گویند. این بلاک ها هم در آخر به یکدیگر می پیوندند تا یک زنجیره از بلاک ها را درست کنند. به همین دلیل هم به زنجیره ای که بهترین ماینرهای بیت کوین از بلاک ها به وجود آورده اند، زنجیره بلاکی یا بلاک چین گفته می شود.

به عبارت دیگر می توان گفت که استخراج یا ماینینگ، روند افزودن بلاک های جدید به زنجیره بلاک هاست. پس بلاک چین، سیستم دفتر کلی توزیع شده بوده که از دنباله ای از بلاک ها که به آن ها «واحد» می گویند، تشکیل شده است. این بلاک ها یا همان واحدها هم اطلاعات دیجیتالی را در بر دارند که در دیتابیسی عمومی و غیرمتمرکز ذخیره شده است.

دیتای ذخیره شده در یک بلاک چین از سوی بهترین ماینرهای بیت کوین نیز کاملا تغییر ناپذیر است. این بدان معناست که این بلاک ها را به هیچ عنوان نمی توان تغییر داد و دستکاری کرد و به علاوه کاملا برگشت ناپذیر هستند. به بیان دیگر، بلاک چین همان فناوری بوده که ارزهای دیجیتال بر روی آن ساخته می شود که کاملا ایمن و بسیار پیشرفته است.

ماینینگ چه اهمیتی دارد؟

همان طور که پیش تر هم گفتیم، ماینینگ بیت کوین در حقیقت روندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد گردش می شوند. پس اهمیت شناخت بهترین ماینرهای بیت کوین و استفاده از آن ها، در وهله اول در تولید کوین های جدید است که مسئله ای حیاتی برای شبکه به حساب می آید.

از طرف دیگر، ماینینگ راهی است که معاملات جدید از طرف شبکه تأیید می شوند. پس می توان گفت که اهمیت این عمل بسیار بالاست تا حدی که به جزئی حیاتی برای سلامت و توسعه دفتر کل بلاک چین تبدیل شده و بدون آن شبکه ناقص است.

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، این روند با استفاده از سخت افزارهای پیچیده و سطح بالایی انجام می شود که مسئله ریاضی بسیار سختی را حل می کنند. اولین کامپیوتری که بتواند این مسئله را حل کند که معمولا بهترین ماینرهای بیت کوین هستند، بلاک بعدی بیت کوین ها را پاداش می گیرد و این روند مجددا از سر گرفته می شود. پس در این بخش می توان به اهمیت دوم این کار پی برد که در حقیقت پاداش دادن به اعضا و پرسود بودن این عمل است.

استخراج با ماینر

ماینینگ ارزهای دیجیتال همان طور که شاید تاکنون می دانستید، پر زحمت و هزینه بر بوده و همچنین پاداش آن هم گاه و بی گاه است و شاید همیشه نتوانید پاداش خوبی از آن به دست آورید. اما با وجود تمام این ها، همچنان ماینینگ یکی از بخش های فوق العاده جذاب ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران علاقه مند است و افراد هر روزه به دنبال آن هستند که بهترین ماینرهای بیت کوین را پیدا کنند.

دلیل محبوبیت ماینینگ، در حقیقت آن است که سرمایه گذاران با ماینینگ برای کار خود،‌ توکن های ارز دیجیتال پاداش می گیرند. همین موضوع هم از دیگر جنبه های مهم ماینینگ به شمار می رود. بدین ترتیب می توان گفت که عمل ماینینگ هم برای سلامت و کارآیی شبکه موضوعی مهم است و هم سرمایه گذاری و منبع درآمدی مناسب به حساب می آید.

روند ماینینگ به چه صورت است؟

در این بخش می خواهیم پیش از معرفی بهترین ماینرهای بیت کوین، شما را با روند کار آن ها و انواع ماینرها آشنا کنیم. عمل ماینینگ با استفاده از تجهیزات خاصی انجام می گیرد. به طور کلی ماینینگ را می توان بسته به تجهیزات موجود از نظر فنی به 3 نوع تقسیم کرد:

 • ماینینگ GPU که به معنای ماینینگ با کارت های گرافیکی است.
 • ماینینگ CPU که معنای ماینینگ به وسیله پردازنده است.
 • ماینینگ با استفاده از ASIC با تجهیزات ویژه برای استخراج ارزهای دیجیتالی که بر روی الگوریتم های مشخصی کار می کنند.

ماینینگ بر اساس تعداد دستگاه ها تا حدودی فناوری جدید و نوظهوری محسوب می شود و جالب است بدانید تعداد کمی از کارت های ویدیویی یا تنها یک ریگ ماینینگ در برج کامپیوتر وجود دارد. ریگ، چارچوبی با چندین کارت ویدیویی معمولا 6 تا 8 عددی است که به مادربورد متصل هستند. این مادربورد هم پردازنده ای ارزان و حداقل رم را داراست.

در حقیقت این ریگ از طریق رایزرها متصل و از طریق منبع های تغذیه 1-2 هم برق رسانی می شود. علاوه بر ماینرهای مبتدی، ماینرهای دیگری هم هستند که به وسیله پردازنده و گاهی بدون هیچ کارت ویدیویی عمل ماینینگ را انجام می دهند که برخی از بهترین ماینرهای بیت کوین را هم شامل می شوند. با وجود این، همچنان توانایی های ماینینگ GPU از CPU خیلی بیشتر است.

هم افرادی که در روند ماینینگ درگیر هستند و هم افرادی که نمی خواهند خود را به درآمدهای کم محدود کنند، به تدریج مقیاس کار خود را با جمع آوری ریگ های بیشتر، افزایش می دهند. به علاوه، آن ها می توانند به جای جمع آوری ریگ ها، انواع آماده آن ها را هم خریداری کنند. بدین وسیله افراد می توانند یک مزرعه بزرگ ماینینگ را تشکیل دهند.

این نوع از ماینینگ با استفاده از بهترین ماینرهای بیت کوین، بیشتر ماینینگ صنعتی محسوب می شود تا مبتدی. به علاوه ماینینگ ارزهای دیجیتال در داخل یک آپارتمان برای افراد سخت تر هم می شود؛ چرا که علاوه بر دلایل بسیاری که در این زمینه وجود دارد، سیستم خنک کننده به فضای بیشتری در مقیاس صنعتی نیازمند است. در چنین مواردی، آن ها می توانند مکان های مناسبی را پیدا کنند که به زبان ساده می توان آن ها را معدن بیت کوین نامید.

دارندگان بسیاری از تجهیزات بیت کوین ASIC در حقیقت بهترین ماینرهای بیت کوین صنعتی هستند. بیشتر آن ها به چین می روند. همان طور که گفتیم تجهیزات ماینینگ بیت کوین به فضای بسیاری نیاز دارد. پس استخراج کنندگان بیشتر به کشور چین رو می آورند تا در این کشور عمل ماینینگ خود را در مکان های بزرگی که درون مناطق کوهستانی واقع شده است، انجام دهند. البته با ممنوعیت های چین در ارز دیجیتال این قضیه به مراتب سخت تر از گذشته شده است.

ماین بیت کوین در چین

هم تجهیزات خنک کننده و هم پول برق، هر دو عواملی تعیین کننده در انتخاب مکان مناسب برای استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هستند. به همین ترتیب هم هر دوی این عوامل مهم، کار ماینینگ را در آپارتمان و مجتمع های مسکونی سخت تر و اهمیت انتخاب مکانی مناسب را بیشتر می کنند.

راه های ماینینگ با استفاده از بهترین ماینرهای بیت کوین

ماینینگ به طور کلی از لحاظ روش به سه دسته تقسیم می شود و می توان گفت که سه روش کلی برای انجام آن داریم. در این بخش هر سه روش را به شما معرفی می کنیم.

ماینینگ انفرادی با بهترین ماینرهای بیت کوین

این ماینینگ، نوعی استخراج مستقل به وسیله تجهیزات فردی و تک نفره است. این نوع از ماینینگ همان طور که از نام آن پیداست، هیچ نیازی به شراکت جمعی در استخرهای استخراج ندارد. در این ماینینگ، تمام کوین هایی که استخراج کرده باشید به همراه هزینه های معاملات شبکه، همه و همه به عنوان سود به شما تعلق می گیرد.

نیروی تجهیزات در ماینینگ فردی عامل بسیار مهمی است. به همین دلیل هم باید از بهترین ماینرهای بیت کوین برای این نوع از ماینینگ استفاده کنید. دلیل این امر هم آن است که حتما برای حل مسائل محاسباتی پیچیده به هش ریتی بزرگ نیاز دارید. ماینینگ انفرادی بیشتر برای ارزهای دیجیتال نسبتا جدید سودآور به نظر می رسد.

ماینینگ جمعی بیت کوین در استخرها

استخر در حقیقت سروری است که نیروی محاسباتی ماینرها را جمع آوری می کند. استخر، شبکه محاسباتی رایجی بوده که در تولید بلاک های جدید دخیل است. البته برای این نوع از ماینینگ هم به بهترین ماینرهای بیت کوین نیاز دارید.

کوین های استخراج شده، بر اساس سهم ماینرها در روند استخراج، بین آن ها تقسیم می شود. استخر و روند ادغام ماینرها امروزه به امری بسیار ضروری و مورد نیاز تبدیل شده است. چرا که پیچیدگی شبکه ارزهای دیجیتال محبوب روز به روز بیشتر می شود.

استخراج ابری ارزهای دیجیتال

در این نوع از استخراج شما نیروی محاسبه ای را از یک سرویس اجاره می کنید. این سرویس برخلاف دو روش استخراج قبلی که در آن بهترین ماینرهای بیت کوین از تجهیزات خود استفاده می کردند، ارزها را در مقیاسی صنعتی استخراج می کند.

استخراج ابری ارزهای دیجیتال

بدین صورت، شما دیگر نیازی به راه اندازی مزارع مخصوص خود و تعمیر یا نگهداری از آن ها ندارید. تنها کافی است که پول نیروی یک نفر دیگر را بدهید و برخی از تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال صنعتی را در حین استخراج کوین ها داشته باشید. استخراج ابری امکان آن را برای شما به وجود می آورد که بدون داشتن هیچ سرمایه هنگفتی، بتوانید به تولید ارزهای دیجیتال ملحق شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخراج ابری بیت کوین مقاله دیگر ما را از دست ندهید.

هر روش استخراجی را می توان تا حدودی به عنوان منبع درآمدی مجهول در نظر گرفت؛ چرا که هیچ کدام از آن ها نیاز به تلاش آنقدر زیادی ندارند. بهتر است برای نوع ماین کردن خود تصمیم بگیرید، بهترین ماینرهای بیت کوین را انتخاب کنید، تداوم داشته باشید و کوین ها را به دست آورید.

5 تا از بهترین ماینرهای بیت کوین

حال که با روند ماینینگ یا استخراج بیت کوین و انواع روش های آن آشنا شدید، نوبت آن است که بهترین ماینرهای بیت کوین موجود را معرفی کنیم. ماینرهای بیت کوین بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که هر کدام از مزایایی برخوردار هستند. اگر شما هم می خواهید که بهترین ماینرهای بیت کوین را بشناسید و با استفاده از آن ها بیشترین سود را به دست آورید، تا انتها همراه ما باشید.

ماینرهای بیت کوین Antminer S19؛ ساخت شرکت بیت مین

این ماینر، آخرین نسل از ماینرهای ASIC محسوب می شود. ماینر Antminer S19 با پیشرفته ترین تکنولوژی طراحی شده تا عملیات استخراج را بهبود بخشد. این ماینر با داشتن بازده انرژی 29.5% ژول، ماینر بهتری نسبت به نسل های قبل خود به حساب می آید که عملیات بلند مدت را برای استخراج های آینده تضمین می کند. سود این مدل سالانه تا 17,810 دلار است که آن را به یکی از بهترین ماینرهای بیت کوین برای شما عزیزان تبدیل می کند.

قیمت: 11,499 دلار

هش ریت: 110 +- 3%

مصرف انرژی: 3250W +- 5%

درآمد سالانه: 17,810 دلار

ماینرهای بیت کوین Whatsminer M30S؛ ساخت شرکت بیت مین

این ماینر برتر به‌ عنوان اولین و سریع ‌ترین ماینر ASIC بیت کوین شناخته می شود. ماینر Whatsminer M30S++ می تواند 112 ترا هش در هر ثانیه را با مصرف انرژی بسیار خوب 3100 وات برای هر ترا هش، ارائه دهد.

این مدل ماینر خاص، به الگوریتم SHA-256 مجهز است که حداکثر هش ریت 112 ترا هش بر ثانیه و مصرف انرژی بسیار خوب و کارآمدی را در حدود 3100 وات به کاربران می دهد. ماینر M30S یکی از بهترین ماینرهای بیت کوین است که درآمد سالانه 15,859.20 دلار را برای شما به ارمغان می آورد.

قیمت: 11,979 دلار

هش ریت: 112TH/s (+/-5%) که به خنک کننده بستگی دارد

مصرف انرژی: 3100 وات

درآمد سالانه: 15,859.20 دلار

بهترین ماینرهای بیت کوین

ماینرهای بیت کوین Antminer S7؛ ساخت شرکت بیت مین

ماینر Antminer S7 از شرکت Bitmain در سال 2015 منتشر شد و یکی از بهترین ماینرهای بیت کوین محسوب می شود. این ماینر برتر بر روی الگوریتم SHA-256 اجرا می شود که دارای حداکثر هش ریت 4.73 Th/s و مصرف انرژی 1293 وات است. سود این مدل از ماینرهای Antminer سالانه تا 762.41 دلار برآورد می شود. یکی دیگر از نکات مثبت این ماینر، قیمت مناسب آن است که عده زیادی را قادر به خرید آن می کند.

قیمت: 399 دلار

هش ریت: 4.73 TH/s

مصرف انرژی: 1293 وات

درآمد سالانه: 762.41 دلار

ماینرهای بیت کوین AntMiner L3+؛ ساخت شرکت بیت مین

ماینر AntMiner L3+ بر روی الگوریتم اسکریپت یا همان رمزگذاری ماینینگ کار می کند. شرکت سازنده این ماینر مجددا بیت مین بوده که یکی از برترین سازندگان ماینر در جهان به شمار می رود. این ماینر که از بهترین ماینرهای بیت کوین جهان است، حداکثر هش ریت 504 Mh/s و مصرف انرژی تنها 800 وات دارد که آن را به شدت مقرون به صرفه می کند. اگرچه AntMiner L3+ سریع ترین ماینر برای لایت کوین یا هر کوین اسکریپت و رمزگذاری شده دیگری محسوب می شود، اما بسیاری آن را برای بیت کوین هم استفاده می کنند. اگر نمی دانید لایت کوین چیست حتما مقاله دیگر ما را بخوانید.

قیمت: 1,499 دلار

هش ریت: 504 MH/s +- 7

مصرف انرژی: 800 وات

درآمد سالانه: 2,722.01 دلار

بهترین ماینرهای بیت کوین

ماینر بیت کوین AntMiner D3؛ از شرکت بیت مین

این مدل از ماینرهای AntMiner که AntMiner D3 (19.3Gh) نام دارد در شرکت بیت مین ساخته شده و از الگوریم X11 استفاده می کند. این ماینر هم از بهترین ماینرهای بیت کوین است و الگوریتم آن در ارز دیجیتال محبوبی همچون دش (Dash) هم استفاده می شود. AntMiner D3 از حداکثر هش ریت 19.3Gh/s با مصرف برق 1350 وات برخوردار است.

قیمت: 249.95 دلار

هش ریت: 19.3 GH/s

مصرف انرژی: 1200 وات

درآمد سالانه: 539.76 دلار

بهترین ماینرهای نرم افزاری بیت کوین

همان طور که پیش تر هم انواع و روش های مختلف ماینینگ بیت کوین را خدمت شما توضیح دادیم، برای انجام این کار روش ها و تجهیزات متنوعی وجود دارد. در بخش پیشین بهترین ماینرهای بیت کوین سخت افزاری را که تجهیزات بزرگ و جداگانه ای هستند، به شما معرفی کردیم. در این بخش قصد داریم چند ماینر برتر نرم افزاری بیت کوین را هم برای شما بررسی کنیم.

ماینر بیت کوین SHAMINING

این ماینر هم برای کاربران باتجربه و هم کاربران تازه کار، حتی آن هایی که قصد دارند برای بار اول بیت کوین را استخراج کنند، مناسب است. ماینر SHAMINING یک پلتفرم وب ماینینگ ابری است که ماینرهای ASIC و GPU را با هش ریت 23,580 GH/s اجرا می کند. این ماینر از رابط بسیار آسان و کاربرپسندی برخوردار بوده که آن را به یکی از بهترین ماینرهای بیت کوین برای تازه واردان به این زمینه تبدیل می کند.

این ماینر که از محبوب ترین ماینرهای امروزه به شمار می رود، به شما توانایی استخراج فقط و فقط ارز دیجیتال بیت کوین با عملکرد بسیار خوب و سریع و قیمت های معقولی برای هر گیگا هش در ثانیه را ارائه می دهد. روند استخراج با این ماینر فوق العاده، درست پس از عقد قرارداد آغاز می شود. حداقل سپرده شما هم برای این ماینر باید 250 دلار باشد.

سایر امکانات این ماینر:

 • برخورداری از ماشین حساب درآمد
 • ارائه آمار و ارقام فوری با توانایی های پیشرفته
 • مدیریت حساب ها از راه دور و از طریق هر دستگاهی
 • بدون نیاز به دانلود و تنظیمات
 • سازگار با هر سیستم عاملی
 • گزینه های پرداخت متنوع از جمله ویزا، مسترکارت و…

بهترین ماینرهای نرم افزاری بیت کوین

ماینر بیت کوین ECOS

ماینر ECOS هم یکی از بهترین ماینرهای بیت کوین مخصوصا برای خدمات قانونی و کاملا شفاف است. این ماینر ابری در سال 2017 در منطقه آزاد اقتصادی به وجود آمد. این ماینر در حقیقت اولین ارائه دهنده استخراج ابری با وضعیتی کاملا قانونی به حساب می آید. ماینر ECOS بیش از 90,000 کاربر از سرتاسر جهان دارد.

به‌ علاوه این ماینر، یک پلتفرم سرمایه گذاری تمام عیار هم محسوب می شود. ماینر ECOS نه تنها شامل استخراج ابری شده بلکه کیف پول، صرافی، پورتفولیوهای سرمایه گذاری و پس انداز را هم در بر می گیرد که همه این ها آن را به یکی از بهترین ماینرهای بیت کوین تبدیل می کند. همچنین ECOS از اپلیکیشن موبایل بسیار خوبی هم برخوردار بوده که در اپ استور و گوگل پلی در دسترس شما قرار دارد.

سایر امکانات ماینر ECOS:

 • حداقل قیمت قرارداد ماینینگ 49 دلار
 • دارای ماشین حسابی راحت بر روی وبسایت برای انتخاب قرارداد استخراج که از نسخه استاندارد و حرفه ای برخوردار است
 • امکان ثبت سابقه کامل معاملات
 • پرداخت های روزانه
 • امکان برداشت مبالغ خیلی کم از 001 بیت کوین
 • طیف گسترده ای از قراردادها
 • برخورداری از قرارداد استخراجی رایگان تا یک ماه پس از ثبت نام

 

ماینر بیت کوین Kryptex Miner

این ماینر از بهترین ماینرهای بیت کوین هم برای تازه واردان و هم افراد باتجربه به شمار می رود. اگر به دنبال استخراج بیشترین سکه با بهترین عملکرد هستید، پس این ماینر مناسب شماست. ماینر Kryptex، اپلیکیشنی برای ویندوز است که می تواند سودآورترین کوین را برای شما پیدا کند.

Kryptex قادر است که محاسبات ارزهای دیجیتال توزیع شده و بسیار پیچیده را به راحتی انجام دهد. کار با این ماینر هم بسیار آسان است؛ تنها کافی است که اپلیکیشن را دانلود کنید، حسابی بسازید، برنامه را به اجرا درآورید و به همین ترتیب درآمدزایی کنید.

ماینر Kryptex که از بهترین ماینرهای بیت کوین است در پس زمینه اجرا می شود و در ازای کاری که کامپیوتر انجام می دهد، پرداخت می کند. حداقل مقداری که می توانید از آن برداشت کنید هم 0.5 دلار است. شما می توانید با استفاده از این ماینر، استخراج خود را در هر کجا که هستید از راه دور کنترل کنید.

سایر امکانات ماینر Kryptex:

 • ارائه به روزترین ماینرها به شما
 • فراهم کردن آمار و ارقام با جزئیات دقیق
 • نظارت بر هش ریت و میزان سودآوری بهترین GPU های موجود در بازار
 • ماشین حساب سود استخراجی که بهترین GPU ها را برای ریگ ماینینگ شما نشان می دهد

استخراج ارز دیجیتال

جمع بندی

بهترین ماینرهای بیت کوین موضوع مهمی در زمینه ارزهای دیجیتال بود که در مقاله امروز به آن پرداختیم و هرآنچه را که نیاز داشتید به شما عزیزان ارائه دادیم. ارز دیجیتال بیت کوین، اولین و قدیمی ترین ارز دیجیتال بازار است که تمامی سرمایه گذاران در این زمینه، با آن آشنایی دارند.

این ارز دیجیتال به علاوه سودآورترین ارز بازار هم به حساب می آید که تمام افراد در حال پیدا کردن راهی برای کسب سود بیشتر از آن هستند. یکی از روش های کسب سود از ارزهای دیجیتال، راه ماینینگ و یا همان استخراج است. تنها چیزی که برای انجام آن نیاز دارید هم بهترین ماینرهای بیت کوین است.

ما در مقاله امروز،‌ استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دادیم. به علاوه شما را با انواع راه و روش های استخراج این ارز دیجیتال سودآور آشنا کردیم. در آخر هم بهترین ماینرهای بیت کوین که عملکردی فوق العاده دارند را با جزئیات کامل بررسی نمودیم. امیدواریم که بتوانید با مطالعه این مقاله، بهترین استخراج را برای خود رقم بزنید.

منابع

polygant

investopedia

albawaba

softwaretestinghelp

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید