خانهوبلاگمقالاتغیر آموزشیمالک بیت کوین چه کسی است؟ 9 می...

مالک بیت کوین

مالک بیت کوین چه کسی است؟ 9 میلیاردر صاحب BTC را بشناسید

مالک بیت کوین کیست؟ این سوالی است که قصد داریم در مقاله امروز به آن پاسخ دهیم. شاید شما هم تا به حال به این موضوع فکر کرده باشید که پولدارترین فرد جهان، با پول خود چه کاری انجام می دهد؟ امروز در این مقاله 9 میلیاردر را به شما معرفی می کنیم که برخی از آن ها تصمیم گرفتند پول خود را در ارز دیجیتالی همچون بیت کوین سرمایه گذاری کنند و عده کمی از آن ها هم به صورت کاملا تصادفی با ارز دیجیتال بیت کوین آشنا و وارد این حوزه شدند.

اگر شما هم مشتاق هستید که این 9 مالک بیت کوین برتر و میلیاردر را بشناسید و مقدار دارایی شان و نحوه آشنایی آن ها با بیت کوین را بدانید، با ما همراه باشید.

مالک بیت کوین چه کسی است؟

به صورت خلاصه در مقاله امروز به موضوعات زیر می پردازیم:

  • «ایلان ماسک» با وجود علاقه به دوج کوین (Dogecoin) تنها صاحب 25 بیت کوین است.
  • «پائول تودور جونز» اسطوره وال استریت (Wall Street) آخرین نفری بود که به جمع دارندگان بیت کوین پیوست.
  • کارآفرین مشهور «مارک کوبان» با وجود آنکه یکی از افراد بدبین نسبت به بیت کوین است، حداقل مقدار بیت کوینی به ارزش 130 دلار دارد.

در سال 2020، تعداد میلیاردرهای جهان بیشتر از کرگدن های سیاه حیات وحش است. بسیاری از آن ها –منظور ما میلیاردهاست، نه کرگدن ها – مالک بیت کوین هم هستند. آن ها یا کیف پول خود را بر روی این ارز گشوده و در آن سرمایه گذاری کردند یا این ارزها به آن ها هدیه داده شده است. اما سوال مهم تر این است که کدام یک از آن ها تا آخر در این بازی باقی می ماند؟ در ادامه به معرفی این میلیاردرهای مالک بیت کوین و بررسی دارایی آن ها، می پردازیم.

«ایلان ماسک» اولین مالک بیت کوین

ارزش خالص تخمین زده شده: 40 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: 0.25 بیت کوین معادل با 2,400 دلار

ایلان ماسک مالک بیت کوین

احتمالا همه شما با این چهره سرشناس آشنا بوده و یا حداقل یک بار نام او را شنیده باشید. «ایلان ماسک» غول فناوری و میلیاردری است که به گفته خود، مدیرعامل سابق ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) هم بوده است. وی یکی از 9 میلیاردر مالک بیت کوین است که نه تنها در ارزهای دیجیتال، بلکه در حوزه های بسیاری دست دارد. با وجود این، مقدار دارایی های بیت کوین او کمی بیشتر از حوزه های فعالیت وی به نظر می آید.

«ماسک» مقدار سهام بیت کوین خود را در سال 2019 فاش کرد. او پس از آنکه این ارزهای دیجیتال پیشگام و عملکرد آن ها را «درخشان» خواند، افزود که این ارزها وسیله معامله بهتری نسبت به پول کاغذی هستند. طبق گفته این کارآفرین فناوری، بیت کوین در ابتدا از طرف دوستی که نام او را فاش نکرد، به او هدیه داده شده است.

«ایلان ماسک» @elonmusk 15 می 2020: «به هر حال من همچنان فقط 0.25 بیت کوین دارم.»

اما با وجود آنکه «ماسک» مالک بیت کوین بوده، ظاهرا به آن وابسته است و تفکرات ارز دیجیتال محوری هم دارد، نتوانسته است بیت کوین بیشتری را به دست آورد. بر اساس گزارش سایت Decrypt، «ماسک» اخیرا مقدار ذخایر بیت کوین خود را برای نویسنده مشهور سری کتاب های هری پاتر «جی. کی. رولینگ» تکرار کرد و متذکر شد که هیچ بیت کوین بیشتری را نخریده و جمع آوری نکرده است.

«مارک کوبان» مالک دالاس ماوریکس و بیت کوین

ارزش خالص تخمین زده شده: 4.3 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: به ارزش 130 دلار

مارک کوبان

اگرچه بسیار عجیب است اما «مارک کوبان» سرمایه گذار، مالک شرکت دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks) و از افراد بدبین نسبت به ارزهای دیجیتال، به تازگی به جمع 9 مالک بیت کوین میلیاردر جهان اضافه شده است. این میلیاردر به جمله «بهتر است موز داشته باشم تا بیت کوین» خود معروف است. با وجود این حالا همین فرد آشکار کرده است که تقریبا 130 دلار ارز دیجیتال دارد.

اما جالب است ورود او به زمینه ارزهای دیجیتال را بدانید. این کارآفرین موفق به دلیل شراکت میان شرکت دالاس ماوریکس و پردازنده بیت کوین، بیت پی (Bitpay) به سمت حوزه سودآور بیت کوین کشیده شد. «کوبان» در طی صحبت های خود در پادکست پامپ (Pomp Podcast) گفت:

«خب در واقع من واقعا با این قضیه مشکلی ندارم. من فکر می کنم که حدودا 130 دلار به این حوزه وارد کرده ام و این تمام مقدار بیت کوینی است که در حال حاضر دارم.»

«پائول تودور جونز» شخص بانفوذ وال استریت

ارزش خالص تخمین زده شده: 5.1 میلیارد دلار

دارایی‌های بیت کوین: 1 تا 2 درصد از پورتفولیوی وی، تقریبا برابر با 2 بیت کوین به ارزش کمتر از 19,350 دلار

«پائول تودور جونز» شخص بانفوذ وال استریت و مالک بیت کوین

«پائول تودور جونز» یکی دیگر از 9 میلیاردری بوده که مالک بیت کوین هم هست. این شخصیت تأثیرگذار وال استریت به تازگی به یکی از طرفداران بیت کوین تبدیل شده است و یکی از چند تازه وارد این لیست، به حساب می آید. «جونز» در طی مصاحبه ای با CNBC در ماه می متذکر شد که او «یک درصد» از کل دارایی خود، ارز دیجیتال بیت کوین دارد.

با وجود این، او یکی از 9 مالک بیت کوین برتر است. «جونز» که تازه متوجه ارزش این ارز دیجیتال شده، حالا یک قدم فراتر هم رفته است. او در طی نامه ای به سهام داران، استدلال کرد که بیت کوین مانعی در برابر تورم ناشی از ویروس کروناست.

او نوشت: «من نه عاشق پول فیزیکی هستم و نه مهره ارز دیجیتال. به هر حال بهترین استراتژی برای به حداکثر رساندن سود، انتخاب سریع ترین اسب یا همان سودآورترین ارز است. به همین دلیل هم اگر مجبور به پیش بینی کردن باشم، احتمالا بر روی بیت کوین شرط می بندم.»

«برایان آرمسترانگ» بنیان گذار کوین بیس

ارزش خالص تخمین زده شده: 1.3 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: نامعلوم

«برایان آرمسترانگ» بنیان گذار کوین بیس

شاید زیاد عجیب نباشد که «آرمسترانگ» هم از 9 مالک بیت کوین این لیست است؛ چراکه این بنیان گذار کوین بیس (Coinbase) برخلاف مالکان بیت کوین پیشین، پیش تر از عده بسیاری با بیت کوین آشنا شد. «آرمسترانگ» در حقیقت صرافی کوین بیس را که یکی از انواع صرافی های ارز دیجیتال برتر است، در سال 2012 تأسیس کرد. در آن زمان، بیت کوین فقط و فقط 10 دلار بود.

این رئیس موفق صرافی، همچنان حرف زیادی از دارایی های خود نمی زند. خبرگزاری Fortune گزارش داد با اینکه او مالک بیت کوین است اما بیشتر از ارز بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) دارد. همین موضوع توضیح می دهد که چرا او بیشتر به عنوان یک طرفدار آلت کوین شناخته می‌شود تا یک ماکسیمالیست بیت کوین.

«جک دورسی» مدیرعامل توئیتر

ارزش اصلی تخمین زده شده: 4.7 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: «کافی»

«جک دورسی» مدیرعامل توئیتر و مالک بیت کوین

مدیرعامل توئیتر و مالک بیت کوین «جک دورسی»، تا سالیان سال از شیفتگان این ارز دیجیتال پیشگام بوده است. علاقه وی به این ارز دیجیتال حتی تا جایی پیش رفت که او خرید بیت کوین در سال 2018 در شرکت پرداخت خود، Square را تسهیل بخشید. او هم یکی دیگر از 9 میلیاردر شناخته شده مالک بیت کوین است. از سال 2018 به بعد، «دورسی» این پیشنهاد را مطرح کرد که بیت کوین می تواند به ارز اصلی اینترنت تبدیل شود و حتی وایت پیپر آن را «شعر» نامید.

«جک دورسی»‌@jack  5 فوریه 2019:‌ «کافی.»

«دورسی» نیز درست مانند «آرمسترانگ» درباره مقدار بیت کوین خود هیچ کلمه ای بر زبان نمی آورد و در توئیتر تنها به این اشاره کرد که مقدار «کافی» از ارز دیجیتال بیت کوین را دارد. اما باید به آن نیز اشاره کنیم که او در حال خرید بیت کوین بسیار بیشتری بود و خریدهای بیت کوین خود را در کش اپ (Cash App) به حداکثر رساند.

«چانگ پنگ ‘CZ’ ژائو» مدیر صرافی بایننس

ارزش خالص تخمین زده شده: 2.6 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: حداقل 1.667 بیت کوین معادل با 16 میلیون دلار

«چانگ پنگ ‘CZ’ ژائو» مدیر صرافی بایننس

«چان پنگ ‘CZ’ ژائو» اولین مالک بیت کوین لیست ماست که 100 درصد دارایی های او را ارزهای دیجیتال تشکیل می دهند. او بیش از همه دارایی های دیجیتال خود، ارز دیجیتال بیت کوین و همچنین بایننس کوین (BNB) دارد. بایننس کوین نیز دارایی محلی صرافی بایننس است که «ژائو» مالک آن بوده و آن را اداره می کند.

«ژائو» در سال 2013 با «بابی لی» بنیان گذار صرافی بیت کوین BTCC در شانگهای چین پوکر بازی می کرد. «لی» در همان زمان به این مالک بیت کوین گفت که 10% از ارزش خالص خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کند. کمی بعد «ژائو» خانه خود را به مقدار 1 میلیون دلار فروخته و تمام آن را زمانی در بیت کوین گذاشت که یک کوین این ارز فقط 600 دلار بود. این مقدار تقریبا برابر با 1,667 بیت کوین بود که امروزه ارزشی معادل با 16 میلیون دلار دارد و خود «ژائو» به سایت Decrypt تأیید کرده که اصلا به این مقدار دست نزده است.

به علاوه او همچنان پس از آن نیز دارایی های خود را افزایش داده است. Forbes هم در فوریه سال 2018 ارزش خالص او را 1.1 میلیارد دلار برآورد کرد. با وجود آنکه قیمت بیت کوین از آن زمان تاکنون افت کرده است اما صرافی این مالک بیت کوین، بایننس، توانسته درآمد بسیار خوبی داشته باشد. درآمد این صرافی نیز عمدتا از امکانات جدید آن از جمله معامله مشتقات است. نحوه خرید بیت کوین از صرافی بایننس را از مقاله دیگر ما بیاموزید.

دوقلوهای «وینکلواس» رقبای فیسبوک و مالک بیت کوین

ارزش خالص تخمین زده شده: 1.8 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: 1% از تمام بیت کوین از تاریخ آوریل 2013

دوقلوهای «وینکلواس» رقبای فیسبوک و مالک بیت کوین

رقبای سابق فیسبوک با بالا بردن چشمگیر استیک های خود به اشخاص بانفوذ صرافی های ارز دیجیتال تبدیل شدند. آن ها گفته اند که تنها یک درصد از کل بیت کوین موجود را در دست دارند. این بدان معناست که ارزش خالص آن ها متناسب با قیمت بیت کوین در نوسان است.

این دو نفر نیز از 9 مالک بیت کوین برتر جهان به شمار می روند. این دوقلوها در اختلافی با «مارک زاکربرگ» بنیان گذار فیسبوک، تقریبا برنده شدند و 11 میلیون دلار از امتیاز آن را مستقیما در بیت کوین سرمایه گذاری کردند. آن ها پس از آن نیز صرافی جمینی (Gemini) را تأسیس نمودند.

این دوقلوهای مالک بیت کوین، ارزهای خود را به روشی بسیار ایمن ذخیره کرده اند. آن ها چند کامپیوتر جدید خریدند، کیف پول های بیت کوین ساختند، از کدهای پیچیده برای جدا کردن کلیدهای خصوصی یا رمزها در کیف پول های خود استفاده کردند و آن ها را بر روی چندین و چند تکه از کاغذ چاپ نمودند.

آن ها سپس این تکه کاغذها را در صندوق های سپرده گذاری ایمن مختلفی در سرتاسر ایالات متحده گذاشتند. در واقع، این استراتژی یک چیز دیگر را هم به خوبی نشان می دهد. استراتژی این دو مالک بیت کوین دقیقا نشان می دهد که امروزه از بیت کوین به چه صورت در صرافی جمینی نگهداری می شود.

«تیم دراپر» سرمایه گذار و مالک بیت کوین

ارزش خالص تخمین زده شده: 1 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین:‌ بیش از 30,000 بیت کوین معادل با 290 میلیون دلار

«تیم دراپر» سرمایه گذار و مالک بیت کوین

«تیم دراپر» یکی دیگر از 9 مالک بیت کوین میلیاردر این لیست است. او سرمایه گذار فرشته در اینترنت واقعی (actual internet) و همچنین یک سرمایه گذار خطرپذیر محسوب می شود. وقتی صحبت از سرمایه گذاری هایی می شود که به طور بالقوه سودآور هستند، «دراپر» فردی با سابقه طولانی به نظر می آید.

در حراجی مارشال (Marshals) سال 2014 آمریکا، «دراپر» فقط مقدار کم 30,000 بیت کوین را انتخاب کرد. از آن زمان، این سرمایه گذار خطرپذیر همچنان شیفته این دارایی باقی مانده است. علاقه این مالک بیت کوین به ارز BTC تا حدی است که او سهام خود را هم به بیت کوین انتقال داد.

او در پاسخ به اینکه چه مقدار از سهام خود را به بیت کوین منتقل کرده است، به CNBC گفت: «مقدار بسیار زیاد، زیاد و زیادی.» در طول هفته هاوینگ قبلی بیت کوین، «دراپر» پیش بینی قیمت بیت کوین خود را دو برابر کرد (اگر نمی دانید هاوینگ بیت کوین چیست حتما مقاله دیگر ما را بخوانید). او گفت:

«من کاملا انتظار آن را دارم که تا سال 2020 یا در آغاز سال 2023 این ارز دیجیتال به قیمت 250,000 دلار برسد و البته من نمی دانستم که دلیل آن سقوط دلار بود.» این مالک بیت کوین همچنین ادامه داد:‌ «من نفهمیدم که آن ها تنها 9 تریلیون دلار چاپ می کنند تا ارزش دلار را پایین برده و آن را برای خریداران بیت کوین، به ارز جالب تری تبدیل کنند.»

او سپس افزود: «من انتظار دارم ببینم که قیمت آن تا 6 ماه دیگر افزایش می یابد. تا سال 2022 یا 2023 ما از بیت کوین به اندازه دلار استفاده می کنیم و موارد استفاده از آن قطعا گسترش می یابد.»

«چمث پالیهاپیتیا» بنیان گذار سوشال کپیتال

ارزش خالص تخمین زده شده: 1 میلیارد دلار

دارایی های بیت کوین: تقریبا 5% از عرضه در گردش بیت کوین از تاریخ 2013

«چمث پالیهاپیتیا» بنیان گذار سوشال کپیتال

« چمث پالیهاپیتیا» آخرین مالک بیت کوین این لیست است که شما را با آن آشنا می کنیم. او بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سوشال کپیتال (Social Capital) و مدیر اجرایی ارشد سابق فیسبوک است. این میلیاردر، خیلی زود در سال 2013 در ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری کرد. «پالیهاپیتیا» ادعا کرده که حدود 5% از کل پایه عرضه در گردش بیت کوین را در آن زمان داشته است. در آن زمان، هر کوین از ارز دیجیتال بیت کوین تنها 80 دلار بود.

این مالک بیت کوین میلیاردر در سوم آوریل در مورد شرایط لازم برای آنکه بیت کوین بتواند به یک جریان اصلی تبدیل شود، صحبت کرد. «پالیهاپیتیا» گفت: «تنها کاری که این ارز می کند، این است که جایگزین روش انتقال ارزشی می شود که برای ارزشمند شدن پول فیات نیاز داریم. اما این مسئله زمانی رخ می دهد که دلار آمریکا به نظر در حال شکست باشد.»

اما وقتی در این باره صحبت شد که بیت کوین به طور کاملا بالقوه جایگزین ارزهای فیات شود، «پالیهاپیتیا» گفت: «چیزی که باید آن را در نظر بگیرید، نوسان دلار آمریکاست و شما نمی توانید آن را با چیزی عوض کنید که 9 سیگما نوسان بیشتری از آن دارد.»

جمع بندی

مالک بیت کوین موضوع مقاله امروز ما بود که در آن 9 مالک میلیاردر بیت کوین را خدمت شما معرفی کردیم. ارز دیجیتال بیت کوین که قدیمی ترین و اولین ارز دیجیتال تاریخ است، تاکنون توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده و عملکرد بسیار موفقیت آمیزی داشته است. در راستای محبوبیت این ارز نیز ما امروز 9 مالک بیت کوین میلیاردر، میزان ارزش خالص و دارایی های گفته شده آن ها و همچنین نحوه ورود آن ها به این مسیر را خدمت شما با جزئیات کامل بررسی کردیم.

منبع

decrypt

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید