خانهوبلاگمقالاتآموزشیارز دیجیتال پای چیست و چرا بای...

ارز دیجیتال پای چیست؟

ارز دیجیتال پای چیست و چرا باید روی این ارز، سرمایه‌گذاری کنیم؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که ارز دیجیتال پای چیست، باید گفت که شبکه Pi که به آن نیز ارز دیجیتال پای می‌گویند، یک رمز ارز است که فقط می‌توان آن را با استفاده از تلفن‌های همراه و با استفاده از چنین دستگاه‌هایی استخراج کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ارز دیجیتال Pi، مانند سایر برنامه‌های استخراج رایگان، از منابع دستگاه شما استفاده نمی‌کند.

در شبکه Pi، هنگامی که شما اقدام به استخراج می‌کنید، از منابع گوشی شما استفاده نشده و دستگاه شما گرم نمی‌شود. علاوه بر این، می‌توانید هر زمانی که لازم بود برنامه شبکه Pi را خاموش کرده یا شبکه خود را فعال و غیر فعال کنید.

سیستم استخراج رمز ارز Pi به نحوی است که می‌توانید هر 24 ساعت یک بار سکه استخراج کنید. برای بررسی کامل این رمز ارز با ما همراه باشید تا در مورد نحوه استفاده از شبکه پای صحبت کرده و بیان کنیم که ارز دیجیتال Pi چیست.

ارز دیجیتال پای چیست و وضعیت آن چگونه است؟

اگر بخواهیم به این سوال مهم پاسخ دهیم که وضعیت pi network چیست باید گفت که شبکه Pi هنوز در مرحله بتا است. این پروژه هنوز در حال انجام است و این به آن معنا است که هنوز خطاهایی در شبکه وجود دارد و برخی جزئیات پروژه هنوز در حال تغییر است.

در حالی که بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال از یک سری تئوری خالص شروع شدند، شبکه Pi به دنبال ایجاد یک تعادل بین تئوری و فرد محوری است. یعنی هدف این پروژه آن است که سیستم خود را با افراد واقعی آزمایش کند تا نیازهای آن‌ها را به بهترین نحو شکل درک کرده و آن را برآورده کند.

این پروژه برای صبوری شما ارزش بسیار زیادی قائل است و از نظرات شما استقبال می‌کند، زیرا تیم توسعه دهنده آن در تلاش اند تا محصولی را ایجاد کنند که به بهترین وجه نیازهای جامعه را برآورده می‌کند.

ارز دیجیتال پای چیست

یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه کنید این است که ارز دیجیتال Pi به شما پول مجانی نمی‌دهد. و برای بررسی این مسئله که ارز دیجیتال پای چیست باید گفت که این برنامه یک پروژه بلند مدت است که موفقیت آن به میزان مشارکت اعضای آن بستگی دارد. Pi به مردم کمک می‌کند تا ارزش اقتصادی را که توسط بانک ها، غول‌های فناوری (مانند فیس بوک، آمازون) و سایر واسطه‌ها در اختیار دارند، متوجه شوند و پی به اهمیت مشارکت بین اعضا ببرند. بنابراین Pi Network برای کسانی که می‌خواهند به سرعت درآمد کسب کنند گزینه مناسبی به حساب نمی‌آید.

منظور از کلاهبرداری در ارز دیجیتال پای چیست؟

برخی از بعد از بررسی این که ارز دیجیتال پای چیست افراد فکر می‌کنند که ارز دیجیتال Pi کلاهبرداری است. در پاسخ باید گفت که این شبکه به هیچ عنوان  یک سیستم کلاهبرداری نیست. این پروژه توسط گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه استانفورد به منظور گسترش رمز ارزها در بین مردم ایجاد شد. تیم اصلی شبکه Pi توسط دو نفر از دانشگاه استانفورد و یک نفر از دانشگاه MBA مدیریت می‌شود که همگی این افراد به ایجاد جامعه بلاک چین در استانفورد کمک می‌کنند.

توسعه دهندگان این رمز ارز از بیت کوین و اتریوم شبکه پای الهامات بسیار زیادی گرفته اند.

موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که هیچ تضمینی برای موفقیت پروژه Pi وجود ندارد . با این حال، شبکه Pi سخت در حال ادامه مسیر خود است تا رویاهای مشترک تیم توسعه دهنده آن را به واقعیت تبدیل کند. یکی از ویژگی‌های مهم این رمز ارز آن است که بالاترین استانداردهای شفافیت را رعایت کند. شما می‌توانید درباره تیم اصلی Pi در برنامه اطلاعات بیشتری کسب کنید، یا به سادگی با تایپ نام این افراد در صفحه جستجوی Google ببینید که تیم توسعه دهنده پشت ارز دیجیتال Pi چه کسانی هستند.

بهترین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال پای چیست؟

به منظور بررسی این مسئله که ارز دیجیتال پای چیست و چگونه می‌توان از آن کسب درآمد کرد باید گفت که شبکه Pi به نحوی است که از شما برای سرمایه گذاری یا انجام کار خاصی فرا نمی‌کند. به منظور استفاده از این شبکه کار شما بسیار ساده است، تنها کافی است تا یک تلفن داشته باشید، برنامه Pi Network را دانلود کنید و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

پس از ایجاد اکانت در شبکه Pi، به منظور استخراج ارز دیجیتال pi تنها کافی است تا به صورت روزانه وارد برنامه شده و دکمه Start را فشار دهید. حتی اگر دستگاه شما به اینترنت متصل نباشد، فرآیند استخراج PI انجام می‌شود. همین ویژگی مهم است که باعث شده تا بسیاری از افراد این سوال را مطرح کنند که pi network چیست.

یکی دیگر از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید این است که به منظور استخراج رمز ارز Pi، نیازی به باز نداشتن برنامه Pi ندارید. همچنین استفاده از برنامه Pi برای استخراج رمز ارز بر عملکرد تلفن شما تأثیری نمی‌گذارد، باتری شما را خالی نمی‌کند یا از داده‌های شبکه شما استفاده نمی‌کند.

برای شروع کسب درآمد در شبکه Pi، هر 24 ساعت باید برنامه را بررسی کنید و دکمه موجود در برنامه را فشار دهید تا استخراج شروع شود. همچنین می‌توانید با دعوت از دوستان و خانواده برای پیوستن به انجمن، نرخ استخراجPi  ساعتی خود را افزایش دهید . پس از 3 روز استخراج، می‌توانید با ایجاد دایره امنیتی درآمد خود را بیش از پیش افزایش دهید. ایجاد یک دایره امنیتی به امنیت کلی شبکه کمک می‌کند. همچنین باید به این موضوع توجه داشته باشید که اعضای قدیمی شبکه نسبت به اعضایی که بعدا pi network اضافه می‌شوند، نرخ استخراج بالاتری دارند.

دلیل استخراج بیش از حد ارز دیجیتال پای چیست؟

همان طوری که پس از پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال پای چیست متوجه شدید، هدف Pi تبدیل شدن به یک ارز الکترونیکی گسترده و پرکاربرد در جهان است. برای دستیابی به این هدف، Pi اعضا و کاربران را تشویق می‌کند تا برای اطمینان از موفقیت پروژه (مثلاً حفاظت و توسعه شبکه) مشارکت بیشتری در این شبکه کنند.

برای انعکاس اهمیت مشارکت‌های اولیه، با پیوستن افراد بیشتری به شبکه Pi، میزان استخراج کاهش می‌یابد. در این مرحله، با هر بار افزایش 10 برابری تعداد کاربران فعال، نرخ استخراج نصف می‌شود. زمانی که شبکه به تعداد معینی کاربر (مثلاً 10 میلیون یا 100 میلیون) برسد، این نسبت به صفر کاهش می‌یابد. در آن زمان، مانند بیت کوین ، ماینرها به جای پاداش با سکه‌های جدید، به دریافت پاداش با کارمزد تراکنش ادامه می‌دهند. همان طوری که مشاهده می‌کنید اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که Pi Network چیست و شبیه به چه رمز ارزی است،

ارز دیجیتال پای چیست

نوسانات ارز دیجیتال پای وابسته به چیست؟

در حال حاضر ارزش ارز دیجیتال Pi 0 دلار است . شاید تعجب کنید پس چه زمانی قرار است که PI ارزشمند شود؟

در حالی که همه فکر می‌کنند PI ارزشمند نیستند و اعتباری ندارد، باید به این موضوع توجه کنید که می‌توان انتظار داشت مثل بیت کوین که در ابتدا ارزش آن 0 بود و آرام آرام قیمت آن افزایش پیدا کرد، ارز دیجیتال Pi نیز در آینده ارزشمند شود.

در حال حاضر دارندگان PI برای تبدیل PI به پول نقد دو گزینه پیش روی دارند:

مستقیماً با استفاده از Pi کالا و خدمات بخرند. شبکه Pi در حال ایجاد یک بازار همتا به همتا است که در آن اعضا می‌توانند مستقیماً Pi را برای خرید کالاها و خدمات مختلف خرج کنند. شبکه Pi قصد دارد تا آزمایش انتقال بانکی را در برنامه خود آغاز کند.

از سوی دیگر می‌توانید در آینده Pi را با پول نقد در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مبادله کنید. شما می‌توانید Pi را پس از رسیدن این پروژه به فاز 3، آن را معامله کنید.

در صورتی که ارزش پای برابر 0 باشد، شما به راحتی می‌توانید PI را استخراج کنید، اما هنگامی که شاهد لیست شدن Pi در صرافی‌ها هستیم، ارزش این ارز دیجیتال به سرعت افزایش پیدا می‌کند.

دایره امنیتی شبکه ارز دیجیتال پای چیست؟

در حالی که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، دفتر کل خود را با وادار کردن شرکت‌های استخراج از طریق سیستم اثبات کار ایمن می‌کند شبکهPi از اعضای شبکه که به یکدیگر اعتماد دارند، برای این که دفتر کل خود را ایمن نگه دارد استفاده می‌کند.

دایره امنیتی گروهی متشکل از 3 تا 5 نفر از افراد قابل اعتماد است که توسط هر عضو Pi ساخته شده است تا از تراکنش‌های جعلی جلوگیری کند.

مشارکت کنندگان Pi با ایجاد گروه‌های امنیتی متشکل از 3 تا 5 عضو که آن‌ها را قابل اعتماد می‌دانند، یکدیگر را تضمین می‌کنند. دایره امنیتی در شبکه Pi باید شامل افرادی باشد که به آن‌ها اعتماد دارید تا افرادی که آن‌ها را به دایره امنیتی خود اضافه می‌کنید، معاملات جعلی انجام ندهند. دایره امنیت یک سیستم اعتماد جهانی را تشکیل می‌دهد تا تعیین کند که چه افرادی می‌توانند برای انجام تراکنش‌ها در دفتر کل Pi  به یکدیگر اعتماد کنند.

 

آموزش نصب و استفاده از اپلیکیشن Pi Network

شبکه Pi در حال حاضر از هر دو سیستم عامل اندروید و iOS پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید برای دانلود این برنامه به سراغ برنامه Google Play برای اندروید رفته و یا از طریق اپ استور در سیستم عامل iOS به این برنامه دسترسی پیدا کنید. سپس با جستجو کلمه کلیدی Pi Network می‌توانید این برنامه را پیدا و آن را مستقیماً دانلود کنید.

آموزش ایجاد حساب کاربری و استخراج Pi

به منظور استفاده از برنامه باید در مرحله اول، پس از دانلود برنامه، اقدام به ثبت نام در اپلیکیشن Pi کرده و حساب خود را در این پلتفرم باز کنید.

در این مرحله می‌توانید به صورت اختیاری حساب کاربری خود را از طریق حساب فیس بوک یا شماره تلفن ثبت کنید. با این حال، باید به این موضوع توجه کنید که شماره تلفن شما لازم است تا بعداً احراز هویت شود تا امکان استفاده از شبکه Pi برای شما آسان تر و امن تر شوید.

در گام بعدی باید کشور خود را انتخاب کنید، شماره تلفن را وارد کنید و روی گزینه Go کلیک کنید.

سپس باید رمز عبوری را برای حساب خود انتخاب کنید و رمز عبورتان را وارد و آن را تایید کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور باید دارای حروف بزرگ باشد و در آن از کاراکترهای خاص مانند! @ # $% یا اعداد استفاده شود تا امنیت آن افزایش پیدا کند.

سپس باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

ثبت نام پای

در نهایت، باید نام کاربری را برای ورود به برنامه انتخاب کنید. پس از تکمیل اطلاعات بر روی گزینه Submit کلیک کنید تا به مرحله نهایی بروید.

در مرحله آخر اگر شخصی از شما دعوت کند که وارد شبکه پای شوید، لازم است تا کد دعوت آن شخص را وارد کنید.

با انجام این گام‌ها در نهایت فرآیند ثبت نام شما در شبکه Pi کامل می‌شود. اکنون می‌توانید به صورت روزانه به سراغ برنامه آمده و اقدام به دریافت سکه کنید. همچنین می‌توانید با دعوت دیگران به برنامه، Pi بیشتری کسب کنید.

بهترین اپلیکیشن مشابه ارز دیجیتال پای چیست؟

امروزه اپلیکیشن‌های رایگان مختلفی وجود دارند که ارز مجازی را ارائه می‌کنند. با این حال، هیچ یک از این برنامه‌ها به نحوی نیستند که سکه‌های قابل معامله را به صورت رایگان ارائه کنند. ETN قبلا این کار را انجام می‌داد اما دیگر ETN نیز تغییرات گوناگونی کرده است. با این حال اگر بخواهیم شما را با برخی از پروژه‌های شبیه به پای آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Bee Network

این شبکه شبیه به مفهوم شبکه Pi است اما شفافیت کمتری نسبت به آن دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا به جای این که وقت خود را بر روی Bee Network بگذارید، پس از آن که فهمیدید ارز دیجیتال پای چیست، تمرکز خود را بر روی این پروژه قرار دهید.

شبکه بی

Electroneum ETN

شبکه Pi به عنوان به دنبال آن است تا مثل ایده ETN عمل کند. با این حال، ETN سکه خود را در صرافی‌ها راه اندازی کرد و از سال 2017 امکان معامله آن‌ها وجود داشت. با این حال باید به این موضوع اشاره کنیم که دیگر اپلیکیشن ETN سکه‌های رایگان ارائه نمی‌کند.

آموزش استخراج ارز دیجیتال Pi

پس از بررسی و پاسخ به این سوال مهم که ارز دیجیتال پای چیست، به منظور شروع فرآیند استخراج ارز دیجیتال Pi باید روی گزینه Get Started بزنید و سپس تصویر رعد و برق را انتخاب کنید تا فرآیند استخراج PI شروع شود.

مقدار Pi که در هر ساعت می‌توانید استخراج می‌کنید در قسمت Ambassador نشان داده شده است. اگر اعضایی را به این شبکه دعوت کرده اید، میزان و نرخ استخراج شما افزایش پیدا می‌کند.شبکه پای

اضافه کردن سایر افراد به حلقه امنیتی Pi Network

پس از 3 روز استخراج در برنامه Pi، قابلیت ایجاد دایره امنیتی برای شما باز خواهید شود. در این بخش شما می‌توانید آشنایان خود را به شبکه Pi اضافه کنید تا Pi‌های بیشتری را با هم استخراج کنید.

تایید حساب در شبکه Pi

یکی از گام‌های مهم به منظور فعالیت در شبکه Pi، تایید حساب است. با انجام فرآیند تایید حساب، شما می‌توانید در فاز 4 پروژه، قابلیت برداشت از حساب داشته باشید. برای تأیید شبکه Pi، باید به سراغ بخش پروفایل خود بروید و فرآیند تأیید حساب را به شکل زیر طی کنید:

دو گزینه برای تأیید حساب شما وجود دارد:

  • دریافت کد تأیید (فقط برای کاربرانی که در ایالات متحده و یا کانادا زندگی می‌کنند)
  • ارسال پیام به شبکه Pi

شما باید از گزینه 2 برای انجام فرآیند تایید حساب استفاده کنید. برای این کار باید کشور محل زندگی خود را انتخاب کرده و گزینه Start را بزنید.

سپس روی گزینه Open SMS کلیک کنید تا به شبکه Pi اجازه دهید پیامی برای ارسال یک کد 4 رقمی بنویسد.

توجه داشته باشید که Pi خودش به صورت خودکار یک کد 4 رقمی تولید می‌کند، شما هیچ چیزی را ویرایش نمی‌کنید و به منظور تایید حساب خود باید فقط روی گزینه ارسال در برنامه SMS خود بزنید.

اگر برنامه Pi پیام تایید برای شما بفرستد، این به آن معنا است که شما با موفقیت حساب خود را تأیید کرده اید. حالا شما می‌توانید پس از آن که متوجه شدید ارز دیجیتال پای چیست، به راحتی از آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ارسال پیام به خارج از کشور می‌تواند برای شما هزینه اضافه داشته باشد.

ارز دیجیتال پای چیست

چگونه رمز ارز Pi را نقد کنیم؟

پس از آن که بیان کردیم pi network چیست و معنا و مفهوم ارز دیجیتال پای چیست، ممکن است این سوال بسیار مهم برای شما مطرح شود که چگونه می‌تواند اقدام به نقد کردن رمز ارز Pi کرد. به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که شما نمی‌توانید Pi را در حال حاضر نقد کنید. در فاز 3 پروژه، زمانی که Pi به یک بلاک چین کاملاً غیر متمرکز سوئیچ می‌کند، می‌توانید Pi خود را برداشت کنید یا آن را با رمز ارزهای دیگر مبادله کنید اما در حال حاضر چنین امکانی برای شما وجود ندارد.

فاز 1 پروژه Pi در 14 مارس 2019 آغاز شد. در فاز 1، موجودی شما به صورت رسمی به ثبت رسیده است و باید منتشر باشید تا در فاز 3، Pi به شبکه اصلی متصل شود. امکان انتقال یا برداشت Pi ​​تا زمان راه اندازی شبکه اصلی وجود ندارد، تا از اقدامات جعلی مانند شبیه سازی کاربران برای افزایش میزان استخراج Pi و یا رخ دادن موارد این چنینی جلوگیری شود.

آیا باید Pi را در چندین تلفن استخراج کرد؟

یکی از سوالات مهمی که بسیاری از کاربران پس از این که فهمیدند ارز دیجیتال پای چیست، مطرح می‌کنند این است که آیا بهتر نیست تا فرآیند استخراج را در چنین تلفن انجام داد؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که خیر، شما نباید PI را در چندین گوشی استخراج کنید، چرا که شبکه Pi از یک قانون دقیق پیروی می‌کند و این قانون می‌گویند که فقط یک حساب برای هر نفر باید مورد استفاده قرار گیرد. شبکه Pi از یک استراتژی چند جانبه استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که حساب‌های جعلی نمی‌توانند از Pi سوء استفاده کنند.

در ابتدا، شبکه Pi از Google Recaptcha نسخه 3 استفاده می‌کند تا بداند کدام دستگاه‌ها توسط انسان یا ربات اداره می‌شوند. (این فناوری برای اکثر کاربران کاملاً نامرئی است، زیرا آن‌ها افراد واقعی هستند، اما ربات‌ها می‌توانند کپچا را ببینند و اگر الگوریتم گوگل رفتار آن‌ها را درک می‌کند.)

با گذشت زمان، شبکه Pi در حال توسعه یک الگوریتم یادگیری ماشینی بر اساس رفتار بهره برداری واقعی کاربر است که می‌تواند از این الگوریتم برای تشخیص ربات‌ها استفاده کند.

همچنین نیاز به الگوریتم دایره امنیتی Pi برای کمک به شناسایی آسان حساب‌های جعلی است. حساب جعلی افراد واقعی دایره محدود امنیتی دارند، بنابراین حساب‌های جعلی ارتباط کمتری با بقیه شبکه خواهند داشت. همین مسئله باعث می‌شود تا تشخیص این رفتارها با الگوریتم‌های کامپیوتری آسان شود.

در نهایت، وقتی Pi وارد مرحله 3 و 4 پروژه می‌رسد، فقط حساب‌های احراز هویت شده می‌توانند از این شبکه استفاده کنند.

Pi را از کجا بخریم یا بفروشیم؟

پس از بررسی و پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال پای چیست، موضوع مهمی که باید بدانید این است که از آن جایی که PI تا زمان ورود به فاز 3 (شبکه اصلی) قابلیت برداشت ندارند، همه پلتفرم‌های معاملاتی که خدمات مربوط به خرید و فروش PI را ارائه می‌دهند تقلبی هستند. تیم توسعه دهندهPi  نیز هشداری در این مورد صادر کرده است. علاوه بر این، کاربران نباید از طریق فروش اکانت ها، تراکنش‌های Pi را در بازار سیاه خرید و فروش کنند، زیرا هیچ کسی نمی‌تواند در حال حاضر Pi را قیمت گذاری کند، بنابراین انجام این فرآیند ریسک بسیار زیادی دارد.

سوالات متداول در مورد ارز دیجیتال پای

افرادی که با بررسی متوجه می‌شوند که ارز دیجیتال پای چیست، ممکن است سوالات مختلفی در مورد این رمز ارز مطرح کنند. در همین راستا اگر بخواهیم به این سوالات متداول پاسخ دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شبکه Pi چگونه کار می‌کند؟

با بررسی موارد گفته شده در این مطلب می‌توان به این نتیجه رسید که ارز دیجیتال پای چیست. پای در واقع این یک برنامه است که کاربران هر روز وارد می‌شوند و روی دکمه‌ای که در برنامه وجود دارد کلیک می‌کنند تا ارز دیجیتال دریافت کنید. با دعوت از کاربران بیشتر به پلتفرم، می‌توانید سطح خود را ارتقا دهید. این کار باعث می‌شود تا ارز دیجیتال بیشتری در روز به دست بیاورید. این یک مدل رایج در طرح‌های هرمی و بازاریابی چند سطحی است.

کریپتوکارنسی

آیا پای می‌تواند ما را ثروتمند کند؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که مثال تمامی پروژه‌های مربوط به رمز ارزها، احتمال شکست یا موفقیت پروژه به عوامل مختلفی بستگی دارد. با این حال می‌توان در مورد پای خوشبین بود و انتظار داشت که پس از رسیدن به فاز 3، پروژه به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کند.

 

آیا بر روی پای سرمایه گذاری کنیم؟

به صورت کلی پروژه پای به شیوه‌ای است که نیازی به پرداخت هزینه برای فعالیت در آن ندارید و تنها کافی است تا در طی روز زمانی را برای استفاده از این برنامه اختصاص دهید. البته این که آیا تصمیم بگیرید تا بر روی این پروژه وقت بگذارید یا نه، یک موضوع کاملا شخصی است. برخی از افراد ممکن است علاقه‌ای به نصب این برنامه نداشته باشند و فکر کنند با فعالیت در برنامه Pi وقت خود را از دست می‌دهند. این که آیا پای می‌تواند به موفقیت برسد یا خیر پاسخ درستی ندارد اما درست مثل ایردراپ‌ها که ممکن است شما برای رسیدن به پول برای آن‌ها وقت بگذارید، شبکه پای نیز به شیوه است که ممکن است شما را ثروتمند کند یا فقط از شما وقت بگیرد.

پیشنهاد ما این است که اگر قبلاً برنامه را نصب کرده اید، می‌توانید منتظر بمانید تا ببینید آیا بنیانگذاران این شبکه واقعاً می‌توانند رمز ارزی با ارزش بسازند یا خیر.

آیا قیمت PI در سال 2025 از 100 دلار عبور خواهد کرد؟

یکی از شایعاتی که امروزه در حوزه رمز ارزها شاهد آن هستیم این است که قیمت Pi در سال 2025 از 100 دلار عبور می‌کند. به منظور بررسی این موضوع باید گفت که در زمان نوشتن این مطلب، سکه پای هیچ ارزشی ندارد. این که آیا شاهد رشد قیمت سکه پای خواهیم بود کاملا به موفقیت پروژه و وضعیت بازار بستگی دارد. ممکن است ارزش سکه پای در سال 2024 نزدیک به 70 دلار برسد و یا حتی در سال 2026 نزدیک به 800 دلار شود اما این اتفاق به وضعیت بازار بستگی دارد.

فارغ از درست یا غلط بودن ایده‌های مطرح شده باید به این نکته اشاره کنیم که بعضی‌ها اعتقاد دارند، ارزش Pi  زمانی که وارد بازار شود حدود 30 تا 100 دلار خواهد بود. ممکن است فکر کنید که با توجه به این که فهمیدید ارز دیجیتال پای چیست، ممکن است این ایده غیر قابل دسترسی باشد، اما باید بدانید که در صنعت رمز ارزها شاهد رشد قیمت‌های بسیار زیادی بودیم. به عنوان مثال در شروع کار، بیت کوین قیمتی کمتر از 2 دلار داشت اما حالا قیمت این رمز ارز هر روز به سطح جدیدی می‌رسد و همین موضوع باعث شده تا سرمایه گذاران ابتدایی آن، جز ثروتمند ترین افراد شوند.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی ارز دیجیتال Pi پرداخته و به این سوال پاسخ دادیم که ارز دیجیتال پای چیست. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به صورت دقیق به این سوال پاسخ دهید که ارز دیجیتال Pi چیست و به چه نحوی می‌توان از آن استفاده کرد. همان طوری که بیان کردیم پروژه Pi در حال حاضر در فازهای اولیه خود است و نمی‌توان در مورد آینده این رمز ارز پیش بینی انجام داد.

 

منابع

 

coinmarketcap

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید