خانهوبلاگمقالاتآموزشیارز دیجیتال بیکسبی چیست؟ کلاهب...

ارز دیجیتال بیکسبی

ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟ کلاهبرداری یا یک ارز با پشتوانه قوی؟

بازار ارزهای دیجیتال بازاری پر رونق است که دائما رشد می‌کند و پشت سر هم ارزهای دیحیتال جدید طراحی و وارد بازار می‌شوند. اگر بیت کوین را مهم‌ترین، محبوب‌ترین و به عبارتی پادشاه ارزهای دیجیتال بنامیم، ارزهای دیگری مثل اتریوم، دوج کوین، دش کوین و… نیز هستند که توسط کاربران زیادی در سرتاسر جهان معامله می‌شوند. اما شرایط در مورد ارزهای دیجیتال جدید کمی پیچیده است. برخی از ارزهای جدید هنوز به اعتبار لازم دست نیافته‌اند و کارشناسان و معامله‌گران دائما درباره آن‌ها بحث می‌کنند. یکی از این موارد، بیکسبی کوین است و بسیاری از افراد دوست دارند بدانند ویژگی‌های ارز دیجیتال بیکسبی چیست و چرا هنوز مورد تایید عموم قرار نگرفته است.

اساسا دو رویکرد درباره ارزهایی مثل Bixb وجود دارد. رویکرد اول، نگاه بدبینانه‌ای به برخی از این ارزها دارد و آن‌ها را پروژه‌هایی می‌داند که برای کلاهبرداری طراحی شده‌اند. رویکرد دوم، اعتقاد دارد به برخی از این ارزها باید به چشم یک فرصت برای سرمایه‌گذاری پرریسک نگاه کرد. اینکه نظرات درباره ارز دیجیتال بیکسبی چیست و کدام یک از این رویکردها برای آن درست‌تر است، موضوع این مقاله است. در این مطلب به بررسی ویژگی‌های مختلف بیکسبی می‌پردازیم و به این سوال پاسخ می‌دهیم که شرایط بازاری ارز دیجیتال بیکسبی کوین چیست.

با حامی اکسچنج همراه باشید تا ارز دیجیتال  Bixb Coin را به خوبی بشناسید.

           

هدف از خلق ارز دیجیتال بیکسبی کوین این بود که پولی امن خلق شود که در شبکه‌ای غیرمتمرکز و همتا به همتا خرید و فروش شود و نقاط ضعف دیگر ارزها را نداشته باشد.

نحوه شکل‌گیری ارز دیجیتال بیکسبی چیست و با چه هدفی انجام شده است؟

بیکسبی در ابتدا قرار بود یک توکن ارز دیجیتال (Token) باشد ولی هنوز سال 2018 به پایان نرسیده بود که تصمیم‌ها  در این باره تغییر کرد و سازندگانش -یعنی گروه  MRMGROUP- شروع به برنامه‌ریزی برای تبدیل آن به یک ارز دیجیتال کردند. در نتیجه، در اواخر سال 2019 عرضه اولین بیکسبی آغاز شد. از همان ابتدا برخی از کارشناسان این ارز را بهانه‌ای برای کلاهبرداری از تریدرها می‌دانستند اما؛ عده‌ای هم شروع به خرید و سرمایه‌گذاری با آن گرفتند چرا که احتمال می‌دادند پتانسیل خوبی برای رشد دارد.

گروه  MRM یک سازمان غیرمتمرکز است که شبکه‌ای بصورت بلاک چین برای این ارز تشکیل داده‌اند و تصمیم دارند که مزیت‌های مختلفی برای این ارز ایجاد کنند. مزیت‌هایی که در نگاه اول می‌توانند افراد را جذب خود کنند. اما وقتی به روند ادامه یافتن و مسیر توسعه و رشد این ارز نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم با ارزی طرف هستیم که باید در برابرش با احتیاط تصمیم گیری کرد.

هدف از تولید این ارز که با نماد  BIXB شناخته می‌شود، این بوده که تریدرها بتوانند معاملات خود را به صورت امن و غیرمتمرکز و البته، بصورت همتا به همتا انجام دهند. یعنی برای معامله کردن با بیکسبی دیگر شخص ثالثی وجود ندارد که تراکنش‌ها را تایید کند و معاملات بصورت  P2P یا همان Peer 2 Peer صورت می‌گیرند و این روش مزیت‌های خاص خود را می‌تواند به همراه داشته باشد.

اما اگر می‌خواهید بدانید که کاربرد ارز دیجیتال بیکسبی چیست باید بگوییم که همانند دیگر ارزها می‌توان برای پرداخت وجه الکترونیکی، سفارش چیزهای مختلف، انتقال پول و یا حتی نگهداری و سرمایه‌گذاری از آن بهره برد.

ویژگی‌های ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟

ارز دیجیتال بیکسبی

ارزهای دیجیتال را از نظر فنی می‌توان از سه جنبه بررسی کرد: شبکه اطلاعاتی، الگوی مورد استفاده و نحوه استخراج ارز.

بیکسبی کوین ضمن اینکه اینکه متکی بر شبکه  P2Pاست، از الگوریتم Scrypt استفاده می‎کند و در دسته ارزهای از پیش استخراج شده قرار می‌گیرد. در این قسمت، ابتدا شبکه P2P را تشریح می‌کنیم، سپس درباره اسلوب استخراج آن اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد و بعد به الگوریتم  Scrypt می‌رسیم.

شبکه اطلاعاتی مورد استفاده ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟

گفتیم که خدمات این ارز دیجیتال بصورت خودکار انجام می‌شود و نیاز به واسطه ندارد. در نتیجه، برای تایید تراکنش‌ها کارمزدی نمی‌پردازید و این مساله سرعت و سهولت معامله کردن را افزایش می‌دهد. قبل از پرداختن به ویژگی‌های مهم این رمزارز بد نیست به شبکه P2P که بیکسبی از آن شبکه استفاده می‌کند بپردازیم. مطمئنا آشنایی با این شبکه کمک می‌کند درک و تصور کامل‌تری نسبت به Bixb Coin بدست آورید.

دلیل استفاده از شبکه  P2P برای ارز دیجیتال بیکسبی کوین چیست؟

عموما شبکه‌ها در دو دسته کلی قرار می‌گیرند: شبکه‌های همتا به همتا یا همان P2P network و شبکه‌های متمرکز یا  Centralized network. در شبکه‌های متمرکز، یک نفر (یک سیستم) در مرکز و کانون شبکه قرار می‌گیرد و باقی سیستم‌ها و یا افراد به او متصل هستند. اما در شبکه‌های  P2P روش تعامل بین سیستم‌ها و افراد کاملا مستقیم و همتا به همتا است. دیگر چیزی در مرکز شبکه قرار ندارد و هر دو فرد می‌توانند بدون هیچ واسطه‌ای با یکدیگر در ارتباط باشند. از آنجایی که شبکه‌های بلاکچین غیرمتمرکز هستند و مرکزگریز فعالیت می‌کنند، برای بیکسبی هم از چنین شبکه‌ای استفاده شده تا اساسا نیازی به هیچ واسطه‌ای نباشد.

مزایای استفاده از شبکه P2P برای ارز دیجیتال بیکسبی کوین چیست؟

اول از همه، مساله امنیت، استحکام و پایداری شبکه مورد نظر است. اگر در یک سیستم معاملات به واسطه نیاز داشته باشند، چنانچه آن واسطه از کار بیفتد یا هک شود، امنیت یا پایداری آن شبکه نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اما شبکه P2P این مشکل را ندارد.

هرگاه قرار شود یک نفر یا یک سیستم جدید به شبکه اضافه شود، به راحتی در داخل شبکه قرار می‌گیرد و نیازی به تغییرات زیرساختی در شبکه نیست. چنین ویژگی سرعت رشد شبکه را بالاتر می‌برد. افزون بر این مزایا، در شبکه همتا به همتا به اشتراک گذاری اطلاعات و فایل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است.

بیت کوین

الگوی مورد استفاده ارز دیجیتال بیکسبی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

هر ارز دیجیتال یک الگوریتم ویژه برای فعالیت‌هایش دارد و بیکسبی نیز با الگوریتم  Scrypt کار می‌کند. این الگوریتم ویژگی‌های مختلفی دارد از جمله:

  • محاسبات را ساده‌تر می‌کند. در مورد برخی از ارزهای دیجیتال که الگوریتم‌های پیچیده‌ای دارند، ماینرها برای استخراج ارز یا تایید تراکنش‌ها باید سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل ریاضی را حل کنند و این یعنی به دستگاه‌های اسخراج پیشرفته‌ای نیاز دارند. در نتیجه، هم هزینه استخراج بالا خواهد رفت و هم زمان بیشتری برای طی فرایند استخراج صرف خواهند کرد. البته پیچیده بودن این مسائل به معنای نقطه ضعف آن ارزها نیست چرا که بسیاری از پرفروش‌ترین ارزهای دیجیتال نیز از الگوریتم‌های بسیار پیشرفته بهره می‌برند.
  • بالا بردن سرعت تراکنش‌ها
  • هزینه‌های تراکنش را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

بر اساس این ویژگی‌های الگوریتم Scrypt مشخص می‌شود که دلیل استفاده از آن برای ارز دیجیتال بیکسبی چیست. از آنجایی که قرار بوده بیکسبی رمزارزی ساده، سریع و در دسترس باشد و افراد زیادی بتوانند به راحتی با آن تراکنش کنند و با کم‌ترین هزینه و در سریع‌ترین زمان پول خود را انتقال بدهند، از این الگوریتم بهره می‌برد.

 

            از آنجایی که فقط تعداد محدودی از بیکسبی کوین همان ابتدا خلق شد و دیگر قرار نیست از این سقف بیشتر شود، تصور سازندگانش بر این است که ارزش این ارز دیجیتال روز به روز بیشتر خواهد شد.

روش استخراج ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟

بیکسبی کوین در دسته ارزهای از پیش استخراج شده قرار می‌گیرد. تولیدکنندگان بیکسبی در همان شروع کار، خودشان ارزهای دیجیتال Bixb را استخراج کردند و در حال حاضر تعداد محدود و مشخصی از این ارز دیجیتال (فقط 3 میلیون کوین) در بازار موجود است. در حالیکه برخی از ارزها یا محدودیت ندارند و ماینرها می‌توانند با استخراج کردن ارزهای جدید سود کسب کنند و یا اگر محدودیتی هم داشته باشند سال‌های زیادی طول خواهد کشید تا به آن سقف تعیین شده برسد.

اما دلیل Pre Mined بودن یا همان از پیش استخراج کردن ارز دیجیتال بیکسبی کوین چیست؟ وقتی یک ارز به تعداد مشخص و معینی در بازار وجود داشته باشد و دیگر بر تعدادش افزوده نشود، رفته رفته که خریداران بیشتری پیدا شوند و از آن کوین‌ها بخرند تعداد کوین‌های باقی‌مانده کم‌تر می‌شود. با توجه به این قاعده اقتصادی که با افزایش تقاضا و کاهش عرضه قیمت افزایش می‌یابد، خالقان بیکسبی با اخذ چنین تصمیمی برای آن پتانسیلی ایجاد کرده‌اند که در طول زمان دائما بر ارزشش افزوده شود.

پس با توجه به  Pre Mined بودن این ارز، روش کسب سود کاربران از ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟ راهی که برای پول درآوردن از بیکسبی وجود دارد، تایید تراکنش‌ها است. در واقع ماینرهای بیکسبی خدمتی که به بلاک چین Bixb ارائه می‌کنند، اختصاص دادن توان محاسباتی کامپیوتر یا دستگاه‌های ماینینگ خود به شبکه این ارز دیجیتال است تا تراکنش‌هایی که با این ارز انجام می‌شوند با سرعت بیشتری تایید شوند. ماینرها این کار را با استفاده از نرم افزار استخراج بیکسبی کوین انجام می‌دهند. سرعت تایید تراکنش ارزهای دیجیتال یکی از شاخص‌های مهم برای بررسی پتانسیل رمزارزها است و هرقدر سرعت تایید تراکنش‌ها بیشتر باشد طرفداران بیشتری نیز پیدا می‌کند. در ادامه، هر قدر که یک ارز دیجیتال محبوب‌تر باشد و کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند بر ارزش آن در بازار افزوده خواهد شد. با این توضیحات احتمالا به خوبی متوجه شده‌اید که سیاست ارز دیجیتال بکسبی کوین چیست. پس مشخص می‌گردد که نقش ماینرها و کاری که برای این بلاک چین انجام می‌دهند بسیار ارزشمند است. اما در قبال انجام چنین خدمتی، چه پاداشی کسب می‌کنند؟

پاداش استخراج ارز دیجیتال یبکسبی چیست؟

هر ماینر به کمک نرم افزار استخراج بیکسبی کوین می‌تواند معادلات و مسائل شبکه بلاک چین این رمزارز را حل کند و بدین ترتیب، تراکنش‌های انجام شده در این شبکه توسط آن‌ها تایید می‌شود. در بلاک چین این ارز دیجیتال، بلاک‌هایی وجود دارند که هر کدام از تایید شدن تعدادی تراکنش بوجود می‌آیند. این بلاک‌ها بسته‌های دیجیتالی هستند که برای تشکیل شدن به 30 ثانیه تا 1 دقیقه زمان نیاز دارند.

بنابراین، ماینر می‌تواند با تایید تراکنش‌های مثبت در هر 30 تا 60 ثانیه یک بلاک تشکیل دهد و در ازای این کار 0.0004 تا 0.01 بیکسبی کوین دریافت کند.

ارز دیجیتال بیکسبی

با برشمردن توضیحات مربوط به شبکه  P2P ، الگوریتم  Scrypt و نحوه استخراج و سیستم پاداش‌دهی بیکسبی، مشخص شد که ویژگی‌های فنی ارز دیجیتال بیکسبی چیست. اما آیا واقعا این ویژگی‌ها به معنای قابل اعتماد بودن بیکسبی کوین است؟ آیا واقعا می‌توان سرمایه‌گذاری برای خرید بیکسبی کوین و یا استخراج بیکسبی کوین را به دیگران توصیه کرد؟ در ادامه این مقاله، اطلاعات بیشتری در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خود اخذ کنید.

 

مزایا و معایب ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟

وقتی که قصد داریم درباره بیکسبی تحقیق کنیم متوجه می‌شویم که اساسا اطلاعات زیادی درباره آن در دسترس نیست. بیشتر اطلاعات را می‌توان از خود سایت بیکسبی کسب کرد که در بیشتر قسمت‌های سایت نیز بجای تشریح ویژگی‌های مختلف و استدلال کردن درباره مزیت‌هایی که برای این رمزارز برشمرده، فقط به تعدادی ادعا برمی‌خوریم. در نتیجه، اگر بخواهیم فقط بر ادعاهای سازندگان این ارز تحلیل کنیم، نتیجه تحلیل کاملا ناقص خواهد بود. پس لازم است مزایا و معایب آن را از چند جنبه ارزیابی کنیم.

میزان محبوبیت ارز دیجیتال بیکسبی کوین

شبکه‌های مختلف ارزهای دیجیتال با ارائه کردن سرویس‌هایی نظیر انتقال سریع و امن ارزها، تایید سریع تراکنش‌ها، تامین امنیت کامل برای طرف‌های معامله و… تلاش می‌کنند معامله‌گران و ماینرهای بیشتر به سمت خود جذب کنند. در ادامه، هر ارزی که افراد بیشتری را جذب خود کند به ارزش بیشتری در بازار دست خواهد یافت که برای مثال، بیت کوین از این نظر سرآمد ارزهای دیجیتال است. اما نتایج ارزیابی محبوبیت ارز دیجیتال بیکسبی چیست و چه میزان مقبولیت دارد؟

یکی از راه‌هایی که کارشناسان جهت بررسی و اعتبارسنجی پروژه‌هایی که کم‌تر شناخته شده هستند انجام می‌دهند، بررسی سایت رسمی آن پروژه است.

 سایت هر پروژه‌ای مانند ویترین یک فروشگاه است و وقتی یک پروژه جهانی سایت بی اعتباری داشته باشد نمی‌تواند اعتماد افراد را جلب کند.

اولین موردی که در سایت این ارز دیجیتال با آن برخورد می‌کنیم، ارائه اطلاعات ناقص و غیر قابل قبول است. کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی در آنالیز ارزها از اسنادی تحت عنوان  White Paper بهره می‌برند که این وایت پیپرها قاعدتا توسط خود تولیدکنندگان هر ارز و از طریق سایت رسمی‌شان منتشر می‌گردند. در سایت رسمی بیکسبی نیز یک وایت پیپر برای دانلود بارگذاری شده است اما شباهت خاصی به یک وایت پیپر استاندارد و معتبر ندارد. بر اساس اظهارات موسسه‌های اعتبارسنجی بازار کریپتوکارنسی، مهم‌ترین نکته‌ای که در وایت پیپر بیکسبی کوین دیده می‌شود، این ادعا است که “چون در کل دنیا فقط 3 میلیون  Bixbcoin وجود دارد، روز به روز تقاضاها برای آن بیشتر شده و در مقابل عرضه آن کم‌تر خواهد شد چرا که عرضه این رمزارز محدود است. بنابراین به زودی شاهد رشد ارزش بیکسبی خواهیم بود.” البته مشخص نیست که استدلال آن‌ها برای چنین حرفی درباره ارز دیجیتال بیکسبی چیست!

اما آنطور که کارشناسان این موسسه‌ها بیان می‌کنند این است که لزوما محدود بودن تعداد رمز ارزها نمی‌تواند آینده روشن آن‌ها را تضمین کند. چرا که در بررسی ارزها و تخمین ارزش آن‌ها در آینده باید همزمان به چند عامل نگاه کرد. برای مثال، اگر تعداد یک ارز دیجیتال محدود باشد و در عین حال بخاطر اعتبار فراوانی که در کشورهای مختلف کسب کرده و مورد قبول بسیاری از صرافی‌های معتبر دنیا قرار گرفته، پس می‌توان پذیرفت که شانس خوبی برای رشد در آینده دارد.

اما جالب است که با آنالیز سایت رسمی بیکسبی در سایت  Alexa که مهم‌ترین مرجع برای ارزیابی سایت‌های اینترنتی است به نتیجه جالبی می‌رسیم. بیشترین کاربران بیکسبی کوین از کشورهای ایران و مالزی هستند. وقتی به باقی لیست نگاه می‌کنیم  نام هیچ یک از کشورهای مهم در زمینه کریپتوکارنسی را که صرافی‌های معتبر در آن‌ها هستند دیده نمی‌شود. پس وقتی این ارز توسط هیچ یک از صرافی‌ها و کشورهای مهم به رسمیت شناخته نمی‌شود، محدود بودن تعداد این ارز اهمیت بالایی ندارد.

بیت کوین

 اگر پروژه ارز دیجیتال بیکسبی یک پروژه کلاهبرداری باشد عملا خریدارانش تمام اطلاعات مرتبط با حریم شخصی خود را از دست داده‌اند. اما اگر هم در آینده مشخص شود که این شایعات واقعیت نداشته؛ نتیجه این خواهد شد که عده معدودی که روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند به سودهای زیادی دست خواهند یافت. اما در این بین؛ ضروری است که رعایت نکات ایمنی را در هر صورتی فراموش نکنید.

ارزیابی کارشناسان از نظر امنیت

با توجه به اینکه هیچ گونه اطلاعات مهم و کاربردی درباره استخراج این ارز دیجیتال، نحوه سرمایه‌گذاری با آن و توضیح فرایندهای تراکنش منتشر نشده، امنیت آن زیر سوال است. بنابراین، کارشناسان اعتقاد دارند که ممکن است حریم شخصی کاربرانی که با این ارز کار می‌کنند در خطر باشد.

به همین دلیل، اگر نرم افزار یا کیف پول بیکسبی را در سیستم کامیوتری یا گوشی موبایلی نصب کرده‌اید، بهتر است در آن هیچ نرم افزار یا کیف پول دیگری که به سایر ارزهای دیجیتال مربوط باشد نصب نکنید. این مورد، دومین مورد از معایب بیکسبی کوین به حساب می‌آید.

 

            ادعاهای سازندگان بیکسبی کوین و تحلیل‌های برخی کارشناسان، نشان می‌دهد که احتمال اینکه پروزه بیکسبی کوین یک پروژه نتورک مارکتینگ برای خالی کردن جیب بسیاری از تریدرها باشد خیلی هم دور از ذهن نیست. در این بین، خواندن تجربیات کاربران ایرانی هم در مورد ویژگی‌های مختلف این شبکه خالی از لطف نیست.

 

کریپتوکارنسی یا شبکه هرمی؟

در سایت رسمی این رمزارز ادعا شده که کاربران می‌توانند بیش از 50 درصد سود سالانه را کسب کنند. اما درباره اینکه این سود بالا از چه راه‌هایی به آن‌ها داده می‌شود توضیحی در کار نیست. با این شرایط، فکر می‌کنید دلیل چنین ادعایی از سوی تولیدکنندگان ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟

تحلیل‌ها نشان می‌دهند که بخشی از فعالیت‌های این شبکه بلاک چین کاملا شبیه فعالیت‌های شبکه‌های هرمی است. تاکید آن‌ها بر روی جذب زیرمجموعه، ضرورت ثبت نام زیرمجموعه‌ها و خرید بسته‌های اختصاصی از این ارز، وجود لیدرهایی که با تبلیغات خوش رنگ و لعاب در پی جذب زیرمجموعه هستند، همگی نشان می‌دهند که نتایج بررسی‌ها می‌توانند صحیح باشند. در واقع این احتمال وجود دارد که طراحی و تولید بیکسبی کوین یک سرپوش برای فعالیت شرکت‌های هرمی بوده باشد.

محدودیت‌های قانونی

بازار ارزهای دیجیتال به صورت کلی برای کاربران ایرانی محدودیت‌های متنوعی دارد که موجب می‌شوند این بخش از کاربران بازار به روش‌هایی دست بزنند تا اجازه ورود به بازار را پیدا کنند. اما؛ از آنجایی که ماهیت بلاک چین بیکسبی کوین به شرکت‌های هرمی و  Network Marketing شباهت دارد، فعالیت پروژه این رمزارز به صورت قانونی توسط ایران ممنوع شده است. در نتیجه، اگر قصد ورود به بازار بیکسبی را دارید همزمان که برای دورزدن قوانین تحریم تلاش می‌کنید تا صرافی‌های خارجی متوجه ایرانی بودن‌تان نشوند؛ باید توجه داشته باشید که در ایران هم کار شما غیرقانونی به حساب می‌آید. در نتیجه چنین شرایطی، اگر هر اتفاقی برای دارایی‌های شما که به صورت بیکسبی درآمده‌اند اتفاقی بیفتد هیچ راهی برای پیگیری ندارید.

توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری در این بازار نظرات کاربران ایرانی بیکسبی را در فضای مجازی مطالعه کنید تا بدانید خطرات احتمالی برای خریداران ارز دیجیتال بیکسبی کوین چیست. برای مثال، بخشی از کاربران ایرانی اعلام کرده‌اند که بر اثر تبلیغات وسیع پیرامون این ارز سرمایه‌ زیادی را وارد بازار آن کرده‌اند تا با خرید بیکسبی کوین به مقدار زیاد، بعد از چند ماه به سود کلانی دست پیدا کنند. در حالیکه بعد از گذشت چند ماه حتی نمی‌توانند سرمایه اولیه خود را بیرون بکشند. حتما باید از قبل اطمینان حاصل کنید که: آیا احتمال سوددهی وجود دارد؟ در صورت سوددهی امکان برداشت سود از حساب را خواهید داشت؟ در صورد تمایل به برداشت سرمایه اولیه آیا صرافی مورد نظر‌ اجازه این کار را به شما می‌دهد؟ مشورت کردن با کاربران ایرانی بیکسبی بهترین راه‌حل برای این مساله به نظر می‌رسد.

مزایای بیکسبی

در این قسمت به معایب بیکسبی کوین اشاره شد. نکاتی که نشان می‌دهند نمی‌توان نسبت به آینده این ارز دیجیتال خوشبینی زیادی داشت. اما در عین حال، ویژگی‌های فنی این ارز دیجیتال مزایای مناسبی برای آن بوجود آورده‌اند که یادآوری آن‌ها بعد از برشمردن تمام معایبی که ذکر شدند خالی از لطف نیست.

عدم وجود واسطه برای معاملات، سرعت قابل قبول برای تایید تراکنش‌ها، استخراج ساده‌تر و کم هزینه‌تر نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال، بهره بردن از الگوریتمی ساده که موجب می‌شود بیکسبی ارز دیجیتال کاربردی به حساب بیاید و از همه این‌ها گذشته، Pre Mined بودن آن و تعداد محدودی که از بیکسبی وجود دارد که تا حدی این احتمال را بوجود می‌آورد که شاهد افزایش ارزش این ارز در آینده باشیم، جزو مزیت‌های این ارز به حساب می‌آیند.

در واقع همین چند مورد مزیت باعث گشته‌اند که تعداد زیادی کاربر ایرانی برای خرید بیکسبی تشویق شوند و در حال حاضر ایران‌ها در کنار شهروندان مالزی بزرگ‌ترین گروه خریداران این رمزارز محسوب می‌شوند.

 

اما یک مزیت دیگر هم در مورد این شبکه بلاک چین می‌توان برشمرد. این قابلیت، امکان وام گرفتن از شبکه بیکسبی کوین است. پلتفرم وام‌دهی بیکسبی کوین با استفاده از ارز دیجیتال شما که به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار می‌گیرد، به شما وام اعطا می‌کند. به صورت کلی پرداخت وام جزو امور مالی غیرمتمرکز یا همان  DEFI است که به صورت غیرمتمرکز و بدون نیاز به واسطه انجام می‌شود. وام‌دهی با پشتوانه رمز ارز شما جزو خدماتی است که برخی از رمزارزها به کاربران‌شان اعطا می‌کنند. اما ممکن است این سوال برای‌تان پیش آید که از نظر وام‌دهی، برتری ارز دیجیتال بیکسبی چیست؟ تفاوت جالبی که بیکسبی با سایر رمزارزها دارد به سوددهی این شبکه به وثیقه کاربران مربوط می‌شود. وقتی که شما درخواست وام می‌کنید، بخشی از ارز دیجیتال بیکسبی کوین شما به عنوان وثیقه ضبط می‌شود ولی؛ پس از پرداخت اقساط و تمام شدن بازپرداخت وام‌تان به وثیقه‌ای که به صورت ارز دیجیتال به شبکه داده بودید هم سالانه تا 5 درصد سود تعلق می‌گیرد. در نتیجه، وام گرفتن از کریپتوکارنسی Bixb می‌تواند گزینه جذابی تلقی شود. پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز بیکسبی کوین  Loanypto نام  دارد.

ارز دیجیتال بیکسبی

بهترین کیف پول برای این ارز

انتخاب یک کیف پول مناسب جهت خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال مورد نظرتان یکی از مراحل مهم در فرایند معامله کردن کریپتوکارنسی به شمار می‌آید. برای بیکسبی نیز چند کیف پول وجود دارد که ما در این بخش به مهم‌ترین کیف آن اشاره می‌کنیم.

کیف  Bixb.exchange به دلیل اینکه توسط سایت رسمی  Bixb عرضه می‌شود پراستفاده‌ترین کیف برای این ارز دیجیتال است. کیف  Bixb.exchange در نسخه‌های اندروید،  IOS، مک و نسخه مخصوص وب  (بدون نیاز به دانلود) در دسترس است. امکان انجام معامله در حجم زیاد، مجهز بودن به  Web Firewall ،  DDoS و سایر ابزارهای امنیتی که در مقابل هجوم هکرها و خرابکاران اینترنتی می‌توانند از ارز شما محافظت کنند، همکاری مستقیم با  VISA Cardاز جمله مزایای استفاده از این کیف ارز دیجیتال برای بیکسبی هستند.

 

تحلیل آینده و پیش‌بینی قیمت بیکسبی

مطمئنا بهترین چیزی که می‌تواند مشخص کند نتیجه تمام این تحلیل‌ها و صحبت‌ها درباره ارز دیجیتال بیکسبی چیست گذشت زمان است. اما تا موقعی که بتوان به صورت قطعا پی به این برد که خرید بیکسبی کوین و سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال بیکسبی کوین تا چه حد عاقلانه و صحیح است، نباید بی‌گدار به آب زد.

اگر جزو تریدرهای ریسک‌پذیر به حساب می‌آیید و کسب بیشترین سود از ارزهای دیجیتال به قیمت پذیرفتن ریسک زیاد از اهداف مهم شماست، بهتر است رفته رفته میزان خرید این ارز را بیشتر کنید و به موازات تحلیل‌هایی که از روند رشد آن بدست می‌آورید پول بیشتری را وارد بازار آن کنید. اما مناسب‌ترین توصیه برای پول درآوردن از ارزهای دیجیتالی مانند بیکسبی کوین این است که با احتیاط کامل رفتار کنید. حتما با افراد مختلف که چه در گذشته و چه در زمان حال ارز بیکسبی خریداری کرده‌اند صحبت کنید و حرف‌ها و توصیه‌های آن‌ها را به دور از احساسات تحلیل کنید.

به هر حال برخی از تحلیل‌گران بر روی این ایده که پروژه ارز دیجیتال بیکسبی کلاهبرداری است پافشاری می‌کنند. حتما نظرات این دسته از افراد را کامل دنبال کنید تا نسبت به تردیدهایی که ایجاد می‌کنند حساس شوید. در نهایت، به این مساله نیز توجه کنید که باید در طول زمان دائما این نکته را بسنجید که چه از نظر تحلیل تکنیکال و چه از نظر تحلیل فاندامنتال رفتار ارز دیجیتال بیکسبی چیست. اگر فقط به یکی از این دو تحلیل تکیه کنید احتمال اینکه به نتیجه درست‌تری برسید پایین خواهد بود.

منبع

bixbcoin

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید