خانهوبلاگمقالاتآموزشیچین لینک چیست؟هر آنچه باید از ...

ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک چیست؟هر آنچه باید از این پروژه جذاب بدانید

امروزه شاهد پروژه‌های گوناگونی در حوزه رمز ارزها هستیم. اگر در این حوزه تحقیقات کاملی انجام دهید، می‌توانید پروژه‌های مختلف و جذابی مثل چین لینک را مشاهده کنید. شاید برای شما این سوال بسیار مهم مطرح شود که چین لینک چیست و این پروژه چه هدفی دارد؟

به منظور پاسخ به این سوال که چین لینک چیست باید گفت که چین لینک ارز دیجیتال یکی از پروژه‌های بلاک چین جالبی است که تلاش آن حل مشکلات صنعت ارزهای دیجیتال است. چین لینک  به نحوی است که قابلیت همکاری را دنیای بلاک چین گسترش داده و به بهبود وضعیت این صنعت کمک می‌کند.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با این پروژه آشنا کرده و بیان کنیم که چین لینک چیست و عملکرد آن چگونه است. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم و در مورد این که ارز دیجیتال چین لینک چیست اطلاعات کاملی را ارائه دهیم.

چین لینک چیست؟

امروزه در صنعت رمز ارزها شاهد شبکه‌های بلاک چین مختلفی هستیم که از مهم ترین این شبکه‌ها می‌توان به شبکه بیت کوین، شبکه اتریوم، شبکه ریپل و… اشاره داشت.

یکی از چالش‌هایی که همواره در صنعت رمز ارزها شاهد آن هستیم این است که به صورت مستقیم پیش از معرفی چین لینک ارز دیجیتال، هیچ راهی برای اتصال این بلاک چین‌ها به یکدیگر و ایجاد اتصال به داده‌های دنیای واقعی که خارج از بلاک چین قرار دارند، وجود نداشت و همین مسئله باعث محدود شدن شبکه بلاکچین شده بود. همین چالش باعث شد تا شاهد ایجاد یک پروژه جدید به نام چین لینک باشیم. به منظور پاسخ به این سوال که چین لینک چیست باید گفت که این پروژه تلاش می‌کند تا بلاکچین‌های مختلف را به یکدیگر متصل کند.

ایجاد همکاری به کاربران و توسعه دهندگان باعث می‌شود تا افراد بتوانند به ویژگی‌های مختلف بلاک چین‌های دسترسی پیدا کنند. همچنین ایجاد همکاری و ارتباط بین بلاکچین‌های مختلف تضمین می‌کند که یکپارچگی هر دو شبکه دست نخورده باقی بماند و بتوانید به صورت همزمان از بلاکچین‌های مختلف استفاده کنید.

چین لینک چیست

همان طوری که می‌دانید پیش از ایجاد پروژه چین لینک و کیف پول چین لینک، بیت کوین جهان را با مفهوم بلاک چین آشنا کرد و ایجاد بیت کوین باعث شد تا ایده تمرکز زدایی تبدیل به یک موضوع جریان اصلی شود. پس از محبوبیت و رشد بیت کوین شاهد ایجاد شبکه اتریوم بودیم. شبکه اتریوم با استفاده از قراردادهای هوشمند، قدرت واقعی بلاک چین را نمایش داد.

چین لینک به عنوان یک پروژه جدید قرار است تا انقلابی در بلاک چین ایجاد کند. به منظور پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال چین لینک چیست باید گفت که این پروژه به بلاک چین‌های مختلف این امکان را می‌دهد تا بتوانند با یکدیگر همکاری کرده و همچنین با داده‌های خارجی نیز تعامل داشته باشند.

در حال حاضر، مکانیسم‌های اجماع مختلفی در بلاک چین‌ها وجود دارد که اجازه تعامل آزاد بین این بلاکچین‌ها را به یکدیگر نمی‌دهد. در همین راستا پروژه چین لینک تلاش می‌کند تا این مشکل را با استفاده از یک شبکه امن اوراکل و از طریق ایجاد یک راه حل کاملا غیر متمرکز، حل کند.

استفاده از این روش به محدود کردن اعتماد به یک طرف کمک کرده و در عین حال قراردادهای هوشمند با کیفیت و بدون دستکاری را به کاربران ارائه می‌دهد. در ادامه سعی می‌کنیم تا پس از پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال چین لینک چیست، در مورد این پروژه، توکن چین لینک ارز دیجیتال LINK و کیف پول برای چین لینک اطلاعات مختلفی را به شما ارائه دهیم.

چین لینک پروژه‌ای جذاب برای پیوند زدن دنیای واقعی با تکنولوژی بلاکچین است

معرفی چین لینک

اگر سوال شما این است که چین لینک چیست باید گفت که چین لینک یک پروژه بلاک چین است که در حوزه خود به عنوان یک پروژه منحصر به فرد به حساب می‌آید. این پروژه یک سرویس غیر متمرکز اوراکل است که در حال حاضر از طریق شبکه اتریوم ساخته شده و قدرت توسعه راه حل‌های بلاک چین را برای مشاغل سنتی و همچنین شرکت‌ها ایجاد می‌کند.

در وب سایت رسمی این پروژه به منظور پاسخ به این سوال که چین لینک چیست بیان شده:

شبکه چین لینک ورودی‌ها و خروجی‌های قابل اعتمادی را برای قراردادهای هوشمند پیچیده در هر بلاک چین فراهم می‌کند.”

عوامل بسیار زیادی باعث شده که پروژه چین لینک منحصر به فرد شده و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند. این پروژه مفهومی است که به طور کامل به ایجاد ارتباط بیشتر بین قراردادهای هوشمند با دنیای خارج کمک می‌کند. همان طوری که می‌دانید، مفهوم قرارداد هوشمند برای اولین بار توسط شبکه اتریوم معرفی شد. با این حال، قراردادهای هوشمند فقط می‌توانند داده‌های روی بلاک چین را مدیریت کرده و امکان آنالیز و بررسی این داده‌ها را به شما ارائه دهند.

ارز دیجیتال

همین محدودیت باعث شده تا ارتباط بین بلاکچین‌ها با کسب و کارهای دنیای واقعی را از دست بدهند. در چنین شرایطی هدف چین لینک کمک به تمرکز زدایی اینترنت و ایجاد پیوندی بین بلاک چین و برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی است.

در راستای بررسی چین لینک چیست باید گفت که در این پروژه کاربرانی که از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند، می‌توانند از اوراکل‌ها در شبکه برای بازیابی داده‌ها از APIهای خارج از بلاکچین، استخرهای داده و سایر منابع استفاده کنند. سپس می‌توانید اطلاعات بدست آمده را از طریق چین لینک، در بلاک چین ادغام کرد. در اصل، داده‌ها را از برنامه‌های کاربردی خارجی از طریق API دریافت شده و در شبکه بلاک چین از طریق چین لینک قرار می‌گیرد.

استفاده از سیستم چین لینک این می‌تواند اپلیکیشن‌های مختلف و کاربردی مانند پی پال را با بلاک چین اتریوم وصل کند. یکی از مهم ترین مزیت‌های استفاده از چین لینک این است که می‌تواند به کاربران در ارسال مستقیم پرداخت‌ها از قراردادهای هوشمند به حساب‌های بانکی نیز کمک کند.

چین لینک یکی از پروژه‌های آینده دار در صنعت رمز ارزها است که کاربردهای آن در آینده بیشتر هم خواهد شد

نحوه کار چین لینک چیست

نحوه عملکرد و کار چین لینک به شیوه‌ای است که با اتصال اکوسیستم بلاک چین به برنامه‌های کاربردی خارجی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از آن استفاده کنید. در واقع چین لینک اکوسیستم بلاکچین را به یک API یکپارچه که بر اساس راه حل‌های اوراکل‌ها ساخته شده، وصل می‌کند. انجام این کار جلوی محدود کردن بلاکچین به یک طرف را گرفته و به طور یکپارچه یک زیر ساخت غیر متمرکز به وجود می‌آورد.

به منظور بررسی این مسئله که عملکردهای چین لینک چیست باید گفت که عملکردهای اصلی چین لینک به دو فرآیند بستگی دارد:

  • فرآیندهای خارج از بلاکچین
  • فرآیندهای داخل بلاکچین

در پروژه چین لینک شاهد استفاده از مفهوم خاصی به نام اوراکل هستیم که می‌تواند صنعت بلاکچین را دستخوش تغییر کند.

چین لینک چیست

نحوه کار داخل بلاکچین چین لینک چیست

به منظور بررسی و پاسخ به این سوال که نحوه کار داخل بلاکچین چین لینک چیست باید گفت که قراردادهای هوشمند در چین لینک به اصطلاح آگاه خارجی هستند. آگاه خارجی بودن به این معنا است که این قراردادها دارای یک مؤلفه هستند که به آن‌ها کمک می‌کند تا با برنامه‌های غیر بلاکچینی نیز ادغام شده و به صورت یکپارچه عمل کنند. زیرساخت روی بلاکچین به انتخاب اوراکل و ایجاد رکورد اوراکل نیز در شبکه چین لینک کمک می‌کند.

پس از انجام این کار، توافقنامه‌ای قبل از ارسال گزارش به زیرساخت زنجیره ای، خارج از زنجیره اجرا می‌شود. معماری خارج از زنجیره به آداپتورهای خارجی به همراه هسته چین لینک مجهز است.

در این سیستم تمام اجزای زیرساخت را می‌توان به روز کرد. این روش در حال حاضر روی شبکه اتریوم کار می‌کند، اما در آینده به نحوی ارتقا پیدا می‌کند که امکان تراکنش‌های زنجیره‌ای را نیز فراهم خواهد کرد.

از سوی دیگر معماری داخل زنجیره چین لینک بر اساس بلاکچین اتریوم توسعه یافته است. در این روش، قراردادهای هوشمند بیشتر کار را در شبکه انجام می‌دهند و داده‌ها در داخل گره‌ها پردازش و بررسی می‌شوند. در این روش قرارداد هوشمند، گره‌های کوئری را که باید کاری انجام دهند، مشخص می‌کند.

در راستای بررسی چین لینک چیست باید گفت که این شبکه دارای سه جزء یا قرارداد منحصر به فرد است. اولین قرارداد آن معیارهای اوراکل را دنبال می‌کند. دومین جز قرارداد تطبیق سفارش را که بر اساس SLA و پارامترهای تعیین شده توسط سازنده یک قرارداد هوشمند مشخص می‌شود از گره‌های جداگانه دریافت می‌کند.

سومین قرارداد برای جمع آوری است که پاسخ‌ها را توسط گره‌ها جمع آوری کرده و نتیجه نهایی را به کاربر ارائه می‌دهد.

بنابراین، تجمیع زنجیره‌ای داده‌ها را در شبکه چین لینک می‌توان به سه مرحله تقسیم کرد:

  • انتخاب اوراکل
  • گزارش داده‌ها
  • تجمیع نتایج و نمایش آن

انتخاب اوراکل توسط کاربر نهایی یا سازنده قرارداد هوشمند مشخص می‌شود و در انتخاب آن سعی می‌شود تا معیارهای مورد نیاز قرارداد مشخص شود. این معیارها می‌تواند شامل اطلاعاتی باشد که قرارداد باید از آن استفاده کند.

برای آسان تر کردن انتخاب اوراکل، یک سرویس برای انتخاب اوراکل به کاربران ارائه می‌شود، که خارج از زنجیره کار می‌کند اما در نهایت به زنجیره اضافه می‌شود. گره‌ها را می‌توان به طور خودکار بر اساس مناسب بودن آن‌ها برای انتساب و با استفاده از قرارداد تطبیق سفارشی تعیین کرد.

ارز دیجیتال

گره‌ها همچنین برای تصمیم گیری در مورد این که آیا به طور خودکار برای انتساب پیشنهاد می‌دهند، از قبل پیکر بندی خواهند شد.

هنگامی که معیارهای گره با قرارداد منطبق شد، با پرداخت یک جریمه فرآیند انجام می‌شود. اگر گره اطلاعات قابل قبولی را برنگرداند، این مقدار جریمه ممکن است از بین برود. در چنین وضعیتی انتساب گره‌ها مشخص شده و گره‌هایی که انتخاب نمی‌شوند، جریمه خود را دوباره دریافت می‌کنند.

در مرحله دوم که برای گزارش داده‌ها است، گره‌ها تخصیصی همان طوری که توسط SLA تعیین شده است، کار خود انجام می‌دهند. در این وضعیت آن‌ها می‌تواند به نقاط پایانی API متصل شده، داده‌ها را از طریق آداپتورهای خارجی پردازش کرده، پاسخ‌ها را به صورت دیجیتال امضا کرده و در نهایت پاسخ‌ها را به بلاکچین برگردانند.

در مرحله نهایی تجمیع نتیجه، قرارداد از تجمیع نتایج گره‌ها به دست می‌آید. سپس پاسخی به درخواست سازنده قرارداد هوشمند داده می‌شود. در این مرحله از پاسخ تمام اوراکل‌ها برای نشان دادن به قرارداد و اعتبار هر گره استفاده می‌شود.. سازنده قرارداد همچنین ممکن است قرارداد جمع آوری را به گونه‌ای پیکر بندی کند که چند پاسخ را دریافت نکرده و آن‌ها را نادیده بگیرد.

نحوه کار خارج از بلاکچین چین لینک چیست

 یکی دیگر از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود این است که نحوه کار خارج از بلاکچین چین لینک چیست به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که شبکه چین لینک بخشی از معماری خارج از بلاکچین آن است که تمام گره‌ها را به هم متصل می‌کند. هر یک از گره‌ها از طریق API‌ها به سیستم‌های ذخیره سازی خارج از زنجیره متصل می‌شوند و برای هر قرارداد پاسخ‌هایی را جمع آوری می‌کنند.

آن‌ها همچنین ممکن است آداپتورهای خارجی داشته باشند که می‌تواند به آن‌ها در گسترش اتصالات خود به API‌ها کمک کند.

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مهم ترین ویژگی چین لینک چیست باید گفت که معماری خارج از زنجیره چین لینک جالب ترین و منحصر به فرد ترین ویژگی این بلاک چین است.

تمام داده‌های خارج از زنجیره از طریق نرم افزار اصلی چین لینک به شیوه‌ای ترجمه می‌شوند که بتوان از آن‌ها را در بلاکچین استفاده کرد و اطلاعات آن‌ها را خواند. سایر وظایف نیز توسط این نرم افزار پردازش می‌شود. یکی از اجزای مهم این معماری یک آداپتور خارجی است.

این آداپتورها می‌توانند برای اتصال به نقاط پایانی API شخص ثالث مورد استفاده قرار گیرد و به پر کردن شکاف بین بلاک چین و برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی کمک کنند. همه آداپتورها باید در قالب طرحی در شبکه چین لینک ایجاد شوند.

قراردادهای هوشمند چین لینک چیست

قبل از این که به قراردادهای هوشمند چین لینک بپردازیم و بیان کنیم که قراردادهای هوشمند چین لینک چیست، اجازه دهید تا در مورد مفهوم قراردادهای هوشمند صحبت کرده و همچنین در مورد هدف اوراکل حرف بزنیم.

قرارداد هوشمند اساساً به برنامه‌ای گفته می‌شود که حاوی کد بوده و اجرای غیرقابل اعتمادی را در شبکه بلاک چین ارائه می‌دهد. این قراردادها به از بین بردن واسطه‌ها و بهبود مشکلات موجود در انجام معاملات کمک می‌کند.

از سوی دیگر اوراکل‌ها را می‌توان برای بازیابی و تأیید داده‌هایی که خارج از زنجیره بلاکچین هستند، استفاده کرد. اوراکل یک مفهوم جدید نیست، اما ورود آن به حوزه بلاک چین و استفاده از آن باعث شده تا امروزه اوراکل تبدیل به موضوعی محبوب در این صنعت تبدیل شود.

نکته منحصر به فرد در مورد قراردادهای هوشمند چین لینک این است که آن‌ها اوراکل‌ها را در قراردادهای خود جای می‌دهند. این فرآیند باعث می‌شود تا اوراکل به صورت غیر متمرکز کار خود را انجام داده و اقدام به برآورده کردن شرایط قرارداد هوشمند خارج از بلاکچین می‌کند. سپس اوراکل داده‌های خارج از بلاکچین را تبدیل به داده‌های داخل بلاکچین می‌کند.

اساساً چارچوب قرارداد هوشمند مبتنی بر چندین مؤلفه یا فرآیند است که هم در داخل بلاکچین و هم خارج از بلاکچین پردازش می‌شوند. هدف از انجام این کار آن است که داده‌های خارجی شخص ثالث غیرقابل اعتماد نیز بتواند به یک قرارداد هوشمند اضافه شود. سیستم شکاف بین راه حل‌های موجود در دنیای واقعی و بلاک چین با استفاده از مفهوم اوراکل از بین می‌رود.

قراردادهای هوشمند در چین لینک به شما کمک می‌کند تا بتوانید از آن در دنیای واقعی استفاده کنید

اوراکل چین لینک چیست

اوراکل‌ها برنامه‌هایی هستند که می‌توانند برای بازیابی و تأیید داده‌های خارجی در شبکه‌های بلاک چین و قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. اوراکل‌ها از فیدهای داده و  APIهای وب برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنند. انجام کارهایی مثل گرفتن قیمت داده‌ها از بازار بورس، دریافت اطلاعات پرداخت از پی پال به یک شبکه بلاکچین و… وظایف مختلفی است که اوراکل می‌تواند انجام دهد.

به منظور استفاده از قدرت اوراکل ها، یک منبع داده برای اطلاعات خاص مورد جستجو قرار می‌گیرد و سپس به یک بلاک چین متصل می‌شود. قراردادهای هوشمند را می‌توان برای کار بر روی اطلاعات خاصی که خارج بلاکچین وارد شده، ایجاد کرد.

به عنوان مثال، یک قرارداد هوشمند می‌تواند برای کاربران قرعه کشی ایجاد شود، و اوراکل می‌تواند برای تولید یک شماره قرعه کشی تصادفی از یک منبع خارجی استفاده شود.

قراردادهوشمند

اگر بخواهیم مثالی در مورد عملکرد اوراکل بزنیم باید گفت که وقتی دو نفر از مناطق مختلف دنیا به هم می‌رسند، هر یک از آن‌ها به زبان‌های کاملاً متفاوت با یکدیگر صحبت می‌کنند. در چنین شرایطی نیاز مترجمانی است که بتوانند بین دو فرد ارتباط برقرار کنند. وظیفه این مترجمان این است که شکاف زبانی بین دو نفر را پر کرده و به آن‌ها کمک کنند تا یکدیگر را درک کنند.

اوراکل‌ها نیز در چین لینک ارز دیجیتال دقیقاً همین کار را برای بلاک چین و دیگر پلتفرم‌ها انجام می‌دهند. آن‌ها کوئری‌های مورد نیاز را از بلاک چین گرفته، آن‌ها در پلتفرم خارجی جستجو کرده و سپس پاسخ را بر می‌گردانند.

همچنین اوراکل‌ها برای کاربردهای دنیای واقعی فناوری بلاک چین نیز بسیار مفید هستند. البته این کاربردها که هنوز در مراحل ابتدایی هستند و انتظار می‌رود که در آینده شاهد چنین کاربردهایی باشیم.

اوراکل تلاش می‌کند تا پیوند دهنده دنیای واقعی و پروژه چین لینک باشد

بررسی چین لینک از نظر غیر متمرکز بودن

از نظر فنی چین لینک یک شبکه غیر متمرکز است. هر کسی که علاقه مند به اجرای اوراکل است، می‌تواند در این شبکه حضور پیدا کرده و از آن استفاده کند.

چین لینک همچنین دارای یک سیستم شهرت قوی است. به هر اوراکل در این شبکه یک هویت بلاکچینی و شهرت داده شده است که به قابلیت اطمینان بودن آن‌ها کمک می‌کند.

حتی گره‌های شبکه نیز باید توکن‌های LINK را به اشتراک بگذارند که می‌تواند به عنوان جریمه برای ارائه داده‌های بد از بین بروند. این مسئله باعث می‌شود تا شبکه به صورت رایگان در دسترس همه قرار بگیرد و از ایجاد داده‌های اشتباه جلوگیری می‌کند، در حالی که معماری کاملاً غیر متمرکز را نیز حفظ می‌کند.

اهمیت چین لینک زمانی است که سیستم‌های بلاک چین جدید نیز از اتریوم پشتیبانی می‌کنند و راه حل‌های قابلیت همکاری غیر تمرکزی را ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود تا این شبکه غنی تر شود.

بررسی شبکه چین لینک

اگر بخواهیم از نظر فنی بررسی کنیم که چین لینک چیست باید گفت که چین لینک در واقع  یک شبکه غیر متمرکز از گره‌ها است. هر گره با استفاده از داده‌های خاص، پرداخت‌های خارج از زنجیره و API ها، قراردادهای هوشمندی را ایجاد می‌کند.

این شبکه به دو بخش متمایز تقسیم می‌شود:

  • شبکه زنجیره‌ای
  • شبکه غیر زنجیره‌ای

دو شبکه برای اجرای قراردادها با یکدیگر تعامل دارند.

قراردادهای هوشمند در بلاکچین چین لینک ایجاد می‌شوند، اما داده‌های خارجی آن‌ها خارج از بلاکچین جمع آوری شده، تایید شده و سپس به زنجیره بازگردانده می‌شوند. گره‌ها باید توکن‌های LINK را به اشتراک بگذارند که در صورت ارائه داده‌های بد، ممکن است توکن‌ها از بین بروند. اوراکل‌ها همچنین دارای سیستم‌های شهرت و هویت‌های منحصر به فردی هستند که قابلیت اطمینان آن‌ها را به کاربران نشان می‌دهد.

این شبکه به گونه‌ای ساخته شده است که قابل ارتقا باشد، به این معنی که اجزای مختلف در شبکه به نحوی است که در طول زمان با ورود فناوری‌های جدید قابلیت تغییر دارند.

هر ارائه دهنده API، توسعه دهنده فردی و… می‌توانند به رایگان به شبکه بپیوندد. کاربران می‌توانند با اتصال API خود به چین لینک به اپراتورهای گره چین لینک تبدیل شوند.

چین لینک چیست

معرفی توکن LINK

پس از آن که به این سوال مهم پاسخ دادیم که چین لینک چیست، و پیش از بررسی کیف پول چین لینک لازم است تا در مورد رمز ارز شبکه چین لینک صحبت کنیم.

در همین راستا باید گفت که توکن LINK، رمز بومی شبکه چین لینک است. این یک توکن ERC20 است و روی پلتفرم اتریوم ساخته شده است.

توسعه دهندگان LINK، این توکن را این گونه معرفی کرده اند:

LINK” یک توکن ERC20 با قابلیت انتقال است که توسط قراردادها در یک تراکنش واحد دریافت و پردازش شوند”

توکن LINK، رمز ارز مخصوص چین لینک است که برای سرمایه گذاری نیز می‌توان اقدام به خرید آن کرد.

عملکرد LINK

توکن LINK به نحوی است که از آن‌ها برای پرداخت به اپراتورهای گرده در شبکه استفاده می‌شود. ارزش و تقاضا برای این توکن‌ها مستقیماً به تعداد اپراتورها بستگی دارد که بر روی معماری خارج از زنجیره شبکه کار می‌کنند.

توکن همچنین ارزش خود را از میزان استفاده از شبکه به دست می‌آورد و همین موضوع باعث شده تا هر چه پلتفرم چین لینک بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، توکن LINK نیز ارزشمندتر خواهد شد.

توکن LINK روی چه شبکه‌ای است؟

یکی از سوالات مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که توکن شبکه چین لینک چیست. به منظور پاسخ به این سوال توکن LINK بومی شبکه چین لینک است و برای ایجاد انگیزه در اکوسیستم استفاده می‌شود. این توکن بر اساس استانداردهای اتریوم ERC20 ساخته شده است.

در حال حاضر، توکن LINK به جز پرداخت برای اپراتورهای گرده و سرمایه گذاری در صرافی‌های مختلف، هیچ مورد استفاده دیگری ندارد. ارزش و کاربرد توکن تقریباً به طور کامل به پذیرش شبکه چین لینک بستگی دارد. درک این مسئله که چین لینک چیست به شما کمک می‌کند تا بتوانید به خوبی از توکن آن نیز استفاده کنید.

بهترین کیف پول برای چین لینک چیست

افراد پس از آن که متوجه می‌شوند چین لینک چیست، یکی از سوالات مهمی که همواره مطرح می‌کنند این است که کیف پول چین لینک چیست و برای نگهداری از LINK بهتر است تا به سراغ چه کیف پولی برویم.

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که از آن جایی که در شبکه چین لینک ارز دیجیتال LINK است و LINK یک توکن ERC20 به حساب می‌آید، این رمز ارز توسط هر کیف پولی که از توکن‌های اتریوم و ERC20 پشتیبانی می‌کند، قابل نگهداری است.

به عنوان مثال کیف پول MyEtherWalletیک کیف پول مناسب است که می‌توانید از آن برای نگهداری توکن LINK استفاده کنید. همچنین کسانی که به دنبال ذخیره ایمن تر توکن و کیف پول برای چین لینک حرفه‌ای و ایمن هستند می‌توانند به سراغ کیف پول‌های سخت افزاری رفته و از مواردی چونLedger Nano S  استفاده کنند.

کیف پول‌های اینترنتی مانند MetaMask نیز وجود دارند از توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کنند و با LINK سازگاری بسیار زیادی دارند. کاربران همچنین می‌توانند از کیف پول‌های ارائه شده توسط صرافی‌های مربوطه خود برای خرید و فروش این توکن‌ها استفاده کنند. بهتر است در صورت امکان از یک کیف پول سخت افزاری برای ذخیره توکن‌ها استفاده کنید.

توکنERC20  به دلیل ساخته شدن طبق قوانین اتریوم نقش بسیار مهمی در افزایش نقدشوندگی دارند

مجموع عرضه LINK چقدر است؟

مجموع عرضه توکن‌های LINK محدود به 1 میلیارد است. این موضوع به آن معنا است که امکان ایجاد توکن‌های جدیدی بیش از یک مقدار مشخص وجود ندارد و با گذشت زمان این توکن کمیاب می‌شود و ارزش آن به توکن اضافه می‌شود. شرکت سازنده چین لینک 30 درصد از توکن را برای اطمینان از توسعه مداوم و پرداخت به کارکنان خود نگه داشته است.

35 درصد توکن‌های LINK که معادل 350 میلیون است، برای ایجاد انگیزه در شبکه، یعنی پرداخت‌های اپراتور گره در دسترس خواهند بود.

تعداد توکن‌های LINK موجود در دنیا محدود است و این یعنی پس از اتمام آن، ارزش این توکن چندین برابر می‌شود

موارد استفاده از چین لینک چیست؟

پس از آن که متوجه شدید چین لینک چیست باید گفت که چین لینک را می‌توان به وفور در دنیای واقعی مورد استفاده قرار داد. شما می‌توانید از چین لینک برای ارزیابی داده‌های آب و هوایی استفاده کرده و یا با استفاده از چین لینک در شبکه‌های پردازش پرداخت استفاده کنید. بررسی این سوال مهم که کاربرد چین لینک چیست به شما کمک می‌کند تا درک کاملی از این پروژه به دست بیاوید.

ماهیت این شبکه به نحوی است که می‌تواند از هر داده خارجی استفاده کرده و آن را به یک پاسخ مناسب برای بلاک چین تبدیل کند.

چین لینک می‌تواند به طور موثر برای اوراق قرضه و قراردادهای هوشمند مبتنی بر مشتقات نرخ بهره نیز مورد استفاده قرار گیرد. آن‌ها به داده‌های موجود در وب سایت‌های مالی مختلف وابسته هستند و به APIها نیاز دارند تا قیمت‌های بازار و موارد دیگر را گزارش کنند.

چین لینک می‌تواند داده‌های منابع خارجی را در صورت وقوع یک رویداد بیمه پذیر مورد استفاده قرار دهد. داده‌ها از طریق دستگاه‌های IoT می‌تواند برای تعریف رویدادهای بیمه پذیر و در صورت نیاز به پرداخت مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین می‌توان از چین لینک برای قراردادهای هوشمند مالی تجارت استفاده کرد. این قراردادها می‌توانند برای تأیید انجام تعهدات قراردادی مورد استفاده قرار گیرند. قراردادها می‌توانند از طریق GPS یا سیستم‌های  ERP  زنجیره‌های تامین داده‌ها را تامین کرده و تا اطمینان حاصل کند که همه شرایط برآورده شده اند.

کاربردهای چین لینک به قدری گسترده است که در اکثر صنایع می‌توان از آن استفاده کرد.

تیم سازنده چین لینک

اگر بخواهیم در مورد تیم سازنده چین لینک صحبت کنیم باید گفت که سرگئی نظروف، استیو الیس و آری جولز با شرکت SmartContract چهار سال پیش برای استفاده از فناوری‌های دیجیتال برای ایجاد قراردادهای قراردادی مبتنی بر منطق شروع به همکاری کردند و در ادامه با سیستم بانکی سوئیفت نیز همکاری داشتند و این همکاری‌ها باعث آشنایی این سه نفر با یکدیگر شد.

ریشه‌های چین لینک در استارتاپی به نام SmartContract است که در سال 2014 تأسیس شد. هدف این شرکت کمک گرفتن از فناوری‌های جدید، به ویژه قراردادهای هوشمند برای ایجاد توافق نامه‌های قراردادی است که می‌تواند برای همه شرکت کنندگان در صنعت بدون در نظر گرفتن سطح مهارت و تخصص آن‌ها استفاده شود.

تلاش‌های آن‌ها توسط یک گروه سرمایه گذاری به نام Data Collective مورد حمایت قرار گرفت. همچنین SmartContract  به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه بلاکچین توسط گارتنر در سال 2017 انتخاب شد.

سرگئی نظروف که یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل این شرکت است، به عنوان بنیانگذار Secure Asset Exchange، یک صرافی ارز دیجیتال ShapeShift  در فضای بلاک چین کار کرده است. او همچنین سرویس ایمیل غیر متمرکز به اسم CryptoMail را به وجود آورد.

استیو الیس نیز که یکی دیگر از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری این شرکت است، پیش از چین لینک روی پلتفرم Secure Asset Exchange کار کرده بود. تجربه او به عنوان مهندس نرم افزار در Pivotal Labs قبل از شروع کارش در صنعت بلاک چین بود.

سومین فرد مهم تیم، آری جولز است که به همراه نظروف و الیس وایت پیپر چین لینک را نوشتند. او استاد علوم کامپیوتر در Cornell Tech و مشاور چین لینک است.

اندرو میلر که به عنوان دانشیار علوم کامپیوتر در دانشگاه ایلینویز فعالیت داشته نیز به عنوان مشاور چین لینک شناخته می‌شود.

هادسون جیمسون نیز یکی دیگر از مشاوران تیم است که جز توسعه دهندگان برجسته اتریوم به حساب می‌آید.

وایت پیپر چین لینک

اگر قصد دارید تا به صورت دقیق متوجه شوید که چین لینک چیست، لازم است تا وایت پیپر آن را مطالعه کنید. وایت پیپر چین لینک توسط استیو الیس، آری جولز و سرگئی نظروف نوشته شده است. نسخه اول وایت پیپر چین لینک در 4 سپتامبر 2017 منتشر شد.

وایت پیپر چین لینک شامل جزئیات زیرساخت پروژه، مشکلاتی که آن را حل می‌کند، معماری درون بلاکچین و خارج از بلاکچین، استفاده از اوراکل ها، جریمه برای گره ها، و کاربرد توکن LINK است.

وایت پیپر همچنین ما را با چشم انداز چین لینک برای ایجاد قراردادهای هوشمند آشنا می‌کند که API‌های خارجی را به بلاک چین‌ها متصل می‌کند. بررسی وایت پیپر به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که چین لینک چیست و به صورت فنی عملکرد آن را متوجه شوید.

بهترین روش خرید چین لینک چیست

یکی از سوالات مهمی که همواره مطرح می‌شود این است که بهترین روش خرید چین لینک چیست. به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که برای پیدا کردن یک صرافی خوب برای خرید رمز ارز چین لینک و  انتقال آن به کیف پول چین لینک لازم است تا به سراغ صرافی‌ها معتبر بروید. در بین صرافی‌های ارائه دهنده چین لینک، Binance به عنوان یک گزینه خوب شناخته می‌شود. بر اساس آمارهای منتشر شده درصد بسیار زیادی از حجم کل معاملات LINK در این صرافی انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت که اگر نمی‌دانید بهترین صرافی برای خرید چین لینک چیست، پیشنهاد ما این است که به سراغ صرافی مشهور و معتبر Binance بروید.

کاربرانی که امکان ثبت نام در Binance را ندارند، برای خرید و سرمایه گذاری روی چین لینک می‌توانند از صرافی‌هایی مثل کوینکس استفاده کنند.

آیا سرمایه گذاری روی چین لینک مناسب است؟

پس از آن که متوجه شدید چین لینک چیست باید گفت که درست مانند سایر ارزهای دیجیتال، چین لینک یک دارایی بسیار فرار است و کاربرانی که کاملاً از پیچیدگی‌های سرمایه گذاری در حوزه رمز ارزها آگاه نیستند، نباید در LINK سرمایه گذاری کنند.

LINK یک توکن بسیار قوی است و بلاک چین بومی آن یکی از بزرگترین مشکلات صنعت بلاک چین را حل می‌کند. این یک ایده بسیار قوی دارد و از زمان آغاز به کار توانسته در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال عملکرد بسیار خوبی داشته است.

یکی از آینده دار ترین پروژه‌های صنعت رمز ارزها چین لینک است.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا بیان کنیم که چین لینک چیست. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا دانش فنی خود را در مورد پروژه چین لینک افزایش داده و بتوانید با دید کاملی اقدام به سرمایه گذاری بر روی این پروژه کنید. همچنین در ادامه در مورد توکن LINK صحبت کرده و اطلاعات کاملی در این توکن ارائه کردیم تا متوجه شوید که ارز دیجیتال چین لینک چیست.

 

 

 

 

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید