خانهوبلاگمقالاتآموزشیارز چیلیز چیست؟ هرآنچه که باید...

ارز چیلیز چیست

ارز چیلیز چیست؟ هرآنچه که باید درباره ارز Chiliz بدانید

ارز چیلیز چیست، سوالی جنجالی و بسیار مهم در زمینه ارزهای دیجیتال است که قصد داریم امروز در این مقاله به طور کامل به آن بپردازیم و هرآنچه باید بدانید را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. ارزهای دیجیتال امروزه یکی از محبوب ترین و مورد بحث ترین موضوعات به حساب می آیند. همین موجب شده به هر محفلی که پا بگذارید، نام این ارزهای محبوب را بشنوید.

بزرگ ترین دلیل این محبوبیت هم آن است که صنعت ارزهای دیجیتال در طول چند سال اخیر رشد و توسعه بسیار خوبی را تجربه کرده که موجب رونق گرفتن بسیار خوب آن شده است. به همین دلیل ما هم قصد داریم امروز به شما توضیح دهیم که یکی از همین ارزها به نام ارز چیلیز چیست. اما قبل از آن بگذارید در مقدمه این مقاله، بیشتر به خود ارزهای دیجیتال بپردازیم. این دارایی‌ های دیجیتالی می توانند بازگشت سرمایه فوق العاده ای را به شما ارائه دهند.

اما در مقابل هم در صورتی که بی دقتی و سهل انگاری کنید، می توانند پول زیادی از شما گرفته و اساسا شما را زمین بزنند. البته در مقاله امروز به شما می گوییم که ارز چیلیز چیست و در طی تحلیل ارز چیلیز، راه برد در سرمایه گذاری این ارز را هم به طور کامل به شما توضیح می دهیم.

همین که ارزهای دیجیتال در عین حال می توانند شما را تا حد زیادی ثروتمند و از طرف دیگر کاملا متضرر کنند، نشان می دهد که بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است. این بازار کاملا نامشخص بوده و تغییرات قیمتی می تواند با سرعتی باورنکردنی در آن رخ دهد که هرکسی را شگفت زده کند.

در طول چند سال اخیر، می توان به راحتی مشاهده کرد که ارزهای دیجیتالی همچون چیلیز که در مقاله امروز به طور کامل به شما توضیح می دهیم این ارز چیست، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. این ارزها نه تنها توجه، که حمایت بسیاری از افراد را در مدتی کوتاه به دست آورده اند که این توجه و حمایت روزافزون نیز است. در میان طرفداران ارزهای دیجیتال، برخی از افراد مشهور و حتی تاجران بزرگی همچون «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا هم دیده می شوند که از بازیکنان بزرگ عرصه ارزهای دیجیتال به شمار می روند.

پس به دلیل همین محبوبیت ارزهای دیجیتال، احتمالا همه شما کاملا می دانید که پایه مفهوم ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و ارز چیلیز چیست و حالا می خواهید بیشتر در رابطه با آن اطلاعات کسب کنید. گرچه که این مقاله عمدتا درباره آن است که ارز دیجیتال چیلیز چیست، اما پیش تر از ارز دیجیتال chiliz بگذارید مفهوم ارزهای دیجیتال، این صنعت گسترده و عملیات و کاربردهای آن را خدمت شما به طور کامل توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید تا مفهوم کلی ارزهای دیجیتال و همچنین آینده ارز دیجیتال چیلیز را بررسی کنیم.

ارز دیجیتال چیست؟

قبل از پرداختن به آنکه ارز chz چیست، بگذارید به این پرسش مهم پاسخ دهیم که ارزهای دیجیتال عمدتا چه نوع ارزهایی هستند. به زبان ساده، ارزهای دیجیتال، صنعت غیرمتمرکزی هستند که امکان کار کردن خارج از کنترل و نظارت قضایی دولت یا دیگر مقامات مرکزی را برای شما به وجود می آورند. بسیاری از افراد، حتی شاید خود شما، علاقه دارند که تحت هیچ نظارتی قرار نگیرند و کنترل تمام پول ها و سرمایه خود را، خود آن ها شخصا در دست داشته باشند و نه بانک یا دیگر مراکز دولتی.

به علاوه، ارزهای دیجیتال از فناوری رایج بلاک چین استفاده می کنند که شاید نام آن ها را هم بارها شنیده باشید. بلاک چین ها هم از شبکه های کامپیوتری بسیاری استفاده می کنند تا بدین ترتیب بتوانند معاملاتی را که در پلتفرم ها انجام شده است، تأیید کرده و به ثبت برسانند. البته امروز در تعریف ارز چیلیز چیست به توضیح تمام کاربردهای بلاک چین آن هم می پردازیم.

کاربردهای بلاک چین چیلیز

علاوه بر این نکات درباره ارزهای دیجیتال، باید گفت که سرمایه گذاری در هر چیزی، ریسک بسیاری به همراه دارد و باید بدانید که همیشه قرار نیست سرمایه شما در هر زمینه ای ایمن باشد. اما در مقابل، می توانیم به شما اطمینان دهیم که سرمایه گذاری در ارزهای مجازی، امنیت بسیار زیادی دارد. این امنیت را هم مدیون رمزنگاری های این زمینه هستیم که در هیچ کدام از دیگر حوزه های سرمایه گذاری دیده نمی شود.

آگاهی کامل از ارزهای دیجیتال در دانستن آنکه ارز چیلیز چیست، بسیار کمک کننده به نظر می رسد. برخی از مشخصه های دیگر ارزهای دیجیتال از جمله ماهیت قابل جا به جایی آن ها که به راحتی می توان آن ها را حمل کرد، نامشخص بودن ‌آن ها، نوساناتی که دارند، استفاده آسان و همچنین قابلیت استفاده آن ها در برخی از فعالیت های غیرقانونی، همه و همه موجب شده که بسیاری از سرمایه گذاران و افراد، استفاده از این نوع ارزها را به شما پیشنهاد نمی دهند.

البته در ادامه مقاله که به شما توضیح دهیم بزرگ ترین مزایای ارزهای دیجیتالی همچون ارز چیلیز چیست، مطمئنا شما هم به مزایای موجود در این زمینه پی می برید. البته ناگفته نماند که این دارایی مجازی را می توان برای خرید و فروش کالاها و خدمات از طریق اینترنت هم استفاده کرد. شما به راحتی می توانید اهداف تجاری خود را از طریق ارزهای دیجیتال مختلف و صرافی های آنلاین موجود، تحقق بخشید.

کارشناسان بسیاری در همین زمینه باور دارند که ارزهای دیجیتال به وجود آمده اند تا آینده سیستم های مالی سرتاسر جهان باشند. حالا زمانی که بدانید ارز چیلیز چیست، قطعا متوجه خواهید شد که این ارزها درست در حال پیشروی در همین جهت هستند که حقیقتا آینده سیستم های مالی جهان شوند.

حالا با وجود ارزهای دیجیتال بسیاری که برای سرمایه گذاری شما وجود دارد همچون بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، بیبی دوج، شیبا اینو، کاردانو، بایننس کوین و بسیاری از ارزهای دیگر، انتخاب سخت تر شده است. اما حالا که می دانید ارزهای دیجیتال به طور کلی چه نوع ارزهایی هستند و چه ویژگی هایی دارند، امروز قصد داریم به تحلیل ارز چیلیز بپردازیم که یکی از ارزهای دیجیتال برتر موجود در همین زمینه است. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که ارز چیلیز چیست، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال چیلیز چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ارز دیجیتال چیلیز (Chiliz) که معمولا آن را به صورت CHZ می نویسند و به این نام می شناسند، یکی از ارزهای دیجیتال برتر شناخته می شود که تفاوت کوچکی با ارزهای دیجیتال معمولی دیگر دارد. این ارز دیجیتال در حقیقت مخصوص سرگرمی هایی همچون ورزش محسوب می شود. ارز دیجیتال چیلیز، اولین پلتفرم بلاک چینی متمرکز بر پاداش و تعامل با طرفداران را بودجه رسانی می کند که سوسیوس Socios.com نام دارد. پس حالا می دانید که به زبان ساده ارز چیلیز چیست.

ارز چیلیز چیست

اگر بخواهیم ساده تر از این هم بگوییم که ارز chz چیست، این ارز در حقیقت گزینه ارزی برای خدمات و محصولاتی است که با فناوری بلاک چین، پشتیبانی و برای مصرف کنندگان در فضای پخش اصلی طراحی شده است. اگر بخواهیم بگوییم که کاربرد ارز دیجیتال چیلیز چیست، در حقیقت طرفداران تیم های ورزشی می توانند با استفاده از پلتفرم این ارز دیجیتال، فن توکن های مختلفی که برند و معروف هستند را خریده و یا ترید کنند.

اما دیگر قابلیت های آن ها با ارز چیلیز چیست؟ در این زمینه باید به این نکته اشاره کرد که طرفداران به راحتی قادرند تا به این وسیله در رای گیری های مربوط به باشگاه و همچنین تحقیقات و مطالعات مربوطه شرکت کرده، تاثیر بگذارند و همچنین نظرات خود را ارائه دهند. بدین ترتیب به زبان ساده تمام طرفداران می توانند به صورت مستقیم با تیم های مورد علاقه خود تعامل داشته باشند.

پلتفرم ارز دیجیتال chiliz حدودا سه سال پیش یعنی سال 2018 در مالتا به وجود آمد. هدف این پلتفرم این است که فاصله بین طرفداران فعال و غیرفعال را پر کند و در حقیقت بین این دو نوع از طرفدار پل ارتباطی برقرار نماید. اگر بخواهیم بدان اشاره کنیم که در همین راستا، دیگر هدف ارز چیلیز چیست، در حقیقت این ارز قصد دارد تا به همین ترتیب به میلیون ها نفر از علاقه مندان پر و پاقرص ورزشی، فن توکنی را ارائه دهد که طراحی شده تا مانند سهم توکنیزه شده ای از تاثیر نفوذ افراد عمل کند.

ارز چیلیز یکی از هزاران بلاک چین مخصوص سرمایه گذاری جمعی در زمینه های گیمینگ و ورزش است که رسما در سال 2019 راه اندازی شد. اگر بخواهیم بگوییم که تاریخ خواستگاه مفهوم اصلی پلتفرم Socios.com و همچنین خود ارز چیلیز چیست، باید گفت که هر دوی آن ها برای اولین بار در سال 2016 به وجود آمده و توسعه یافتند.

پلتفرم Socios یا سوسیوس ارز chz چیست؟

حال که چندین بار نام پلتفرم و سایت سوسیوس را تکرار کردیم، احتمالا برای شما هم سوال پیش آمده است که اصلا این پلتفرم به صورت کلی چیست و چه کاربردی دارد؟ به همین دلیل در این بخش مختصرا به شما توضیح می دهیم که پلتفرم و سایت سوسیوس ارز چیلیز چیست.

پلتفرم Socios یا سوسیوس ارز chz چیست؟

در حقیقت این سایت چیزی نیست جز یک پلتفرم که قصد دارد با استفاه از فناوری بلاک چین، خدماتی را به کاربران ارائه دهد. این پلتفرم، می خواهد به خریداران، فرصت خرید حق رای و همچنین سهم توکنیزه شده ای را از تاثیر بر تیمی که بدان علاقه داشته و از آن پشتیبانی می کنند، ارائه دهد.

به زبان ساده تر، سوسیوس چیزی نیست جز اکوسیستمی با امکانات همه جانبه که به طور خاص برای فن توکن ها ساخته شده است. علاقه مندان تیم های ورزشی به راحتی می توانند با استفاده از این پلتفرم و ارز chz، با تیم مورد علاقه خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنند.

اما کاربرد ارز چیلیز در فوتبال چیست؟ به عنوان مثال تیم یوونتوس را در نظر بگیرید. یوونتوس، اولین باشگاه فوتبالی است که توکن تیمی را با کمک پلتفرم سوسیوس راه اندازی کرد که یکی از موفقیت آمیزترین اقدامات این تیم به حساب می رود. از آن روز، بیش از صدها تیم مختلف هم به این پلتفرم ملحق شده اند و هر کدام توکن خاص خود را دارند.

امروزه، عمدتا 25 سازمان ورزشی بزرگ از جمله آث میلان، یوونتوس، پاری سن ژ‌رمن، بارسلونا، لیگ مبارزان حرفه ای و همچنین تیم بزرگی همچون منچستر سیتی هم از تیم هایی به شمار می روند که اولین فن توکن های خود را در این پلتفرم راه اندازی کرده اند. مزیت بودن آن ها در این پلتفرم برای ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت وجود چنین تیم های بزرگی، دیگر تیم ها را هم به سمت این پلتفرم می کشاند و نظر افراد بسیاری را به آن جلب می کند. البته باید گفت که این تیم ها برنامه های بسیار بیشتری هم در آینده نزدیک دارند.

توکن CHZ ارز چیلیز چیست؟

علاوه بر تمام نکاتی که در بخش های قبل گفتیم، شایان ذکر است که ارز دیجیتال chiliz، از یک توکن کاربردی محلی هم برخوردار است که CHZ نام دارد و پیش تر نام آن را ذکر کرده بودیم. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم که توکن ارز چیلیز چیست، می توان به این نکته اشاره کرد که این توکن، نوعی توکن ERC-20 در بلاک چین اتریومی این پلتفرم است. اما کاربرد توکن محلی ارز چیلیز چیست؟

توکن CHZ ارز چیلیز چیست؟

در حقیقت این توکن را می توان برای مصارف بسیاری به کار برد. یکی از این مصارف آن است که CHZ به عنوان ارزی عمل می کند که قدرت خرید توکن های غیرقابل معاوضه یا همان NFTها را در بازار فن توکن چیلیز به کاربران این پلتفرم می دهد.

اگر بخواهیم بگوییم که اهمیت این پلتفرم برای ارز چیلیز چیست، باید گفت اساسا هیچ توکن CHZای بدون پلتفرم سوسیوس وجود ندارد. همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، CHZ به طرفداران اجازه می دهد تا NFT های برند را هم خریداری کنند. به علاوه به نظر می رسد توکن CHZ تنها ارزی است که به طور گسترده در بازار NFT سوسیوس پذیرفته می شود.

پس همین امر به کاربران اجازه می دهد تا در رای گیری هایی که در اپلیکیشن سوسیوس برگزار می شود، شرکت کنند. فایده این کار برای کاربران ارز چیلیز چیست؟ در نتیجه همین عمل، توکن CHZ به کاربران قدرت تصمیم گیری و تاثیر گذاری در شبکه را می دهد.

مالکیت این ارز دیجیتال همچنین کسب تجارت شگفت انگیز، پاداش های منحصر به فرد، تعامل و ارتباط اجتماعی و همچنین امکانات تابلوهای امتیازی را به کاربران هدیه می دهد. البته امکانات اضافه بسیار بیشتری در راه است که باید منتظر آن ها باشیم.

امکانات توکن CHZ ارز چیلیز چیست؟

پیش تر به برخی از امکانات توکن ارز دیجیتال چیلیز پرداختیم. این توکن اساسا از کاربردهای بسیاری برخوردار است که هرکدام امکانات فوق العاده ای را به کاربران ارائه می دهند. به همین دلیل در این بخش قصد داریم به دیگر امکانات این توکن بپردازیم و شما را با هر کدام از این امکانات آشنا کنیم.

 • توکن CHZ این پلتفرم را می توان به کمک پلتفرم مخصوص ارتباط با مصرف کننده سوسیوس (Socios.com) برای خرید و یا ترید فن توکن ها استفاده کرد.
 • فن توکن ها را می توان به راحتی در صرافی اختصاصی خود پلتفرم که chiliz.net نام دارد و با خود توکن CHZ ترید کرد.
 • همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، توکن کاربردی به عنوان توکنی استفاده می شود که پلتفرم سوسیوس را به طور اختصاصی بودجه رسانی می کند. طرفداران در این پلتفرم می توانند بخشی از نظرسنجی ها و رأی گیری باشند. اما مزیت این کار برای کاربران ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت آن ها می توانند به دلیل مشارکت و تعامل خود در این پلتفرم، پاداش های خوبی دریافت کنند.
 • کاربران این پلتفرم برای آنکه بتوانند بخشی از عرضه فن توکن ها باشند، به توکن های CHZ نیاز دارند. عرضه فن توکن ها یا FTO هم در حقیقت فروش اولیه اتاق های رختکن و همچنین فن توکن های سوسیوس است. مزیت این اتاق ها و توکن ها برای ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت آن ها به باشگاه های دیگر شرکای چیلیز و کاربران نشان می دهند که چه مقدار تقاضا برای فن توکن ها وجود دارد. بدین ترتیب آن ها بر دیگر برندهای ورزشی و باشگاه ها تاثیر گذاشته و موجب می شوند که آن ها هم به فکر ملحق شدن به پلتفرم سوسیوس com بیفتند.
 • در آخر هم باید بگوییم که توکن CHZ به نظر کاربردهای بسیار زیادی دارد. این توکن در انواع صرافی های ارز دیجیتال جهانی شناخته شده ای از جمله صرافی HBTCC، پاریباس (Paribus)، بیت پاندا (Bitpanda) و همچنین مرکادو (Mercado) ترید می شود.

امکانات توکن CHZ ارز چیلیز چیست؟

نحوه کار ارز چیلیز چیست؟

فن توکن هایی که در سوسیوس به شما عرضه می شوند، فقط مجموعه توکن هایی برای فروش محض نیستند. NFTهایی که مربوط به برند تیم های معروف هستند به طرفداران مزایای بسیاری را همچون تأثیرگذاری در تصمیمات و رابطه تعاملی با تیم های محبوب خود را هدیه می دهند. به علاوه طرفدارانی که توکن داشته باشند می توانند خود را با رأی دهی در تصمیمات منتشر شده از سوی تیم های سوسیوس، مطرح کنند.

در اصل بدین صورت است که اگر NFT برند تیم یا باشگاهی خاص را در دست داشته باشید، پس قدرت رأی دهی در تصمیمات باشگاه را دارید. اما اگر دو تا از همان NFT ها را داشته باشید معنای آن برای ارز چیلیز چیست؟ این بدان معناست که می توانید فورا دو حق رأی به دست آورید و به همین ترتیب هرچه توکن های بیشتری داشته باشید، پس حق رأی بیشتر و قدرت نفوذ بالاتری هم در شبکه دارید.

بنابراین این بدان معناست که هرچه فن توکن بیشتری برای یک تیم خاص جمع آوری کنید، میزان نفوذ و تاثیر گذاری شما در تصمیمات تیم افزایش می یابد. در نتیجه، خود این امر نوعی تشویق برای کاربران آن است که به ترید، خرید و جمع آوری توکن های غیرتعویضی یا همان NFTهای بیشتری از این ارز دیجیتال بپردازند.

کارهای دیگری که تیم ها می توانند برای تشویق بیشتر هواداران خود انجام دهند با استفاده از ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت جدا از مواردی که در بخش قبل گفتیم، تیم ها و باشگاه ها برای افزایش محبوبیت خود و به دست آوردن حمایت های بیشتر، می توانند کارهای دیگری هم انجام دهند. این باشگاه ها می توانند علاوه بر آنکه به هواداران این احساس را دهند که بخشی از تیم محبوب خود هستند، پاداش های اضافه و مزایای بیشتری هم به دارندگان توکن ها ارائه دهند.

نحوه کار ارز چیلیز چیست؟

آن ها می توانند این کار را از طریق فروشگاه های برند تیم، پخش زنده و ملاقات با تیم های خود، جایگاه های VIP یا ویژه در رویدادهای مختلف، برنامه های بازی سازی و همچنین تابلوهای امتیازات، انجام دهند. معنای این برای ارز چیلیز چیست؟ به زبان دیگر، هر چه طرفداران NFTهای بیشتری را جمع آوری کنند، پس می توانند رابطه نزدیک تری با تیم خود داشته باشند و به همراه آن، مزایای بسیاری بیشتری هم به دست آورند.

در رابطه با NFTها هم باید بگوییم که این توکن های غیرقابل معاوضه در صورتی صادر می شوند که عرضه فن توکن ها از سوی شرکای سوسیوس و خود توکن ها با امنیت کامل در زنجیره جانبی اثبات اعتبار پلتفرم سوسیوس ذخیره شوند. اگر بخواهیم بگوییم که آخرین نکته در رابطه با توکن های ارز چیلیز چیست هم باید به آن اشاره کنیم که قیمت ها و ارزش فن توکن ها بسته به خود آن ها افزایش و یا کاهش می یابد. تغییر قیمتی آن ها درست بر اساس قانون عرضه و تقاضا به علاوه محبوبیت تیم مورد نظر است.

وجه تمایز ارز چیلیز چیست؟

ارز دیجیتال چیلیز از دیگر پلتفرم ها متمایز است. وجه تمایز این ارز هم آن است که یک استراتژی تجاری مشخص و چشم اندازی شفاف بر اساس فن توکن ها دارد. اگر چه که توکن های غیرقابل معاوضه و ارزهای دیجیتال را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد اما چیلیز ارزهای مجازی را نوعی فناوری پرقدرت برای تجارت خود می داند؛ فناوری که در حال توسعه جوامع هوادار است.

همین تمرکز پروژه بر چنین هدفی تاکنون موفق شده است که سرمایه گذاران بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب کند. به علاوه همین امر توانسته نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را که ویژگی رایجی است نیز کاملا باثبات سازد. نکته مهم دیگر در رابطه با ارز چیلیز چیست؟ این ارز همچنین سازمان مبنی بر ارز دیجیتال نیست؛ بلکه در عوض شرکتی است که از ارزهای مجازی به عنوان فناوری جریان اصلی ضروری برای دستیابی به اهداف تجاری استفاده می کند که قطعا هیچ ارتباطی به این صنعت ندارند.

با وجود این، NFTها هم تاکنون توانسته اند که ارزش خود را در صنعت گیمینگ مجازی به خوبی اثبات کنند. آن ها در این صنعت به کاربران خود اجازه می دهند که پروفایل های خود را شخصی سازی کنند، به آن ها اجازه می دهند که سطح خود را ارتقاء دهند و همچنین می گذارند که آن ها به اهدافی که درون بازی دارند هم دست یابند. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم که این نکته در ارز چیلیز چیست، باید گفت که از چنین چیزی عمدتا در برنامه های وفاداری مشتری هم استفاده می شود.

چیلیز موفق شده است که با استفاده از فناوری برای پشتیبانی از طرفداران و تیم های آن ها، موقعیت پیشگامی را در این صنعت به دست آورد. سوسیوس را می توان کاربردی مبتکرانه از فناوری NFT دانست. حالا که ارز دیجیتال و پلتفرم سوسیوس را با جزئیات کامل بررسی کردیم به بخش مهم دیگری می پردازیم که در شناخت این ارز مهم است.

وجه تمایز ارز چیلیز چیست؟

نحوه و مزایای سرمایه گذاری در ارز چیلیز چیست؟

قیمت ارز چیلیز در حال حاضر 0.2675 دلار و حجم تریدینگ 24 ساعته آن هم نزدیک به 188,836,194.61 دلار است. در طول 24 ساعت اخیر هم قیمت این ارز تغییرات بسیاری داشته و -0.01113 دلار افت کرده است. این ارز با ارزش بازار 2,190,243,944,403 دلار در حال حاضر در جایگاه 75ام CoinMarketcap قرار دارد.

به علاوه لازم به ذکر است که عرضه در گردش کنونی این ارز دیجیتال هم 5.95 میلیارد CHZ برآورد می شود. البته حداکثر عرضه این ارز 8,888,888,888 کوین CHZ به شمار می رود. نکته مهم دیگر در اطلاعات قیمتی ارز چیلیز چیست؟ تنها در همین هفته گذشته، قیمت چیلیز تا 1.60 درصد کاهش یافته است.

در رابطه با سرمایه گذاری در چیلیز هم باید بگوییم تا به اینجای تحلیل ارز چیلیز باید فهمیده باشید که این ارز چیست و دیگر می توانید تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری در این ارز برای شما خوب است یا خیر. در حقیقت این تصمیم کاملا به شما بستگی دارد و می توانید از این مقاله هم در تصمیم گیری کمک بگیرید. احتمالا با نکاتی که تا به این بخش درباره این ارز خواندید، متوجه شده اید که آینده ارز دیجیتال چیلیز روشن است. اما نکته کلیدی برای تصمیم سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال چیلیز چیست؟

کارشناسان بسیاری معتقدند که آنچه پلتفرم یک ارز به شما عرضه می کند و یا در آینده ای نزدیک برای آن برنامه دارد، می تواند چیزهای زیادی را در رابطه با آن به شما بگوید. همین دو مورد می تواند نشان دهد که آیا ارز موردنظر، گزینه خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است یا خیر. به علاوه می تواند به شما نشان دهد که آیا ارز می تواند بازگشت سرمایه خوب و درآمدزایی پرسودی را در مدت زمان مشخصی به شما ارائه دهد و یا نه.

اما اگر بخواهیم بگوییم که نکته مهم دیگر در سرمایه گذاری ارز چیلیز چیست، باید به بحثی دیگر اشاره کنیم. مهم است که بدانید ارز دیجیتال چیلیز هم درست مانند هر ارز دیگری در بازار ارزهای دیجیتال، ریسک های خود را دارد. به همین دلیل شما تنها باید زمانی در آن سرمایه گذاری کنید که مایل به تحمل ریسک های مربوطه باشید و همچنین بتوانید از عهده ضررهای آن هم برآیید.

تاریخچه ارز دیجیتال چیلیز

در این بخش قصد داریم تاریخچه این ارز دیجیتال را برای شما بررسی کنیم. اگرچه در بخش های پیشین کمی به تاریخچه آن پرداختیم اما در این بخش قصد داریم به طور کامل به آن بپردازیم. پس اگر می خواهید بدانید که تاریخچه ارز چیلیز چیست با این بخش همراه باشید.

تاریخچه CHZ

چیلیز در سال 2012 و به عنوان بخشی از گروه مدیارکس مالتایی تأسیس شد. گروه مدیارکس یک سازمان سرگرمی و ورزش بین المللی است. با وجود آن که این ایده در سال 2012 به وجود آمد اما کار فعالانه پلتفرم سوسیوس بر مبنای بلاک چین در سال 2018 آغاز شد. چیلیز، توکن CHZ خود را درست در اکتبر سال 2018 راه اندازی کرد. این توکن هم به دلیل کاربردهای جالب خود، به سرعت توانست در صرافی های ارز دیجیتال برتر سرتاسر جهان درج شود.

اگر بخواهیم به آن اشاره کنیم که اولین شریک ارز چیلیز چیست، باید از تورین (Turin) نام برد. تورین، باشگاه فوتبال ایتالیایی یوونتوس است. این تیم، عرضه فن توکن خود را در نوامبر 2019 برگزار کرد و توانست تا آخر ماه، 1.3 میلیون توکن را از 20 میلیون عرضه کلی به فروش برساند.

سپس چیلیز اپلیکیشن سوسیوس را که پیش تر به طور مفصل به آن پرداختیم به همراه وبسایت آن در اواخر ماه دسامبر 2019 راه اندازی کرد. این توسعه هم 66 میلیون دلار سرمایه گذاری را از طریق عرضه خصوصی دریافت کرد که کمک بزرگی برای آن بود.

امروزه اپلیکیشن سوسیوس بر روی اینترنت و میلیون ها دستگاه گوشی تلفن قرار دارد. دیگر راه اندازی های مربوط به این زمینه ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت چیلیز علاوه بر دفتر رسمی خود در مالتا، دفاتر دیگری هم در فرانسه، ترکیه، اسپانیا، کره جنوبی و برزیل دارد.

این شرکت همچنان به تمرکز بر افزودن تیم های ورزشی الکترونیک و فوتبال به لیست شرکای خود ادامه می دهد. شرکت چیلیز در عین حال مشتاق است که توکن های ورزشی و سرگرمی بیشتری را به بازار سوسیوس خود اضافه کند. این شرکت همچنین اخیرا اعلام کرده که کسب و کار خود را تا بازار ورزشی آمریکا هم گسترش داده است و پیشرفت بسیار خوبی برای آن به حساب می آید.

تعداد کوین های موجود در گردش ارز چیلیز چیست؟

چیلیز همان طور که گفتیم توکن CHZ را در سال 2018 و بدون هیچ رویداد عرضه عمومی راه اندازی کرد. در حال حاضر توکن های CHZ از عرضه ای کلی به مقدار 8,888,888,888 در گردش هستند. این توکن ها با استانداردهای ERC-20 و BEP-20 سازگارند. آن ها را می توان به راحتی از صرافی chiliz.net یا دیگر صرافی های ارز دیجیتالی همچون کریپتومات (Kriptomat) خریداری کرد.

تعداد کلی 8.8 میلیاردی توکن های CHZ در زمان راه اندازی آن در اکتبر سال 2018 ضرب شدند. نکته جالب درباره توکن های اولیه ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت این توکن ها بدون هیچ فروش عمومی و فراتر از آنچه در دسترس صرافی ها بود، به اولین شرکت کنندگان توزیع شدند. در حال حاضر توزیع این توکن ها به شرح زیر است:

 • دستاوردهای استراتژیک 15%
 • تیم 5%
 • سرمایه گذاران اولیه 7%
 • هیئت مشورتی 3%
 • بازاریابی 15%
 • منابع پایگاه کاربری 20%
 • فروش توکن 5%

توکن CHZ در ابتدا به عنوان توکن ERC-20 راه اندازی شد اما بعدا به گونه ای طراحی شد که با استانداردهای BEP-2 هم سازگار باشد. در حقیقت این توکن نقش استخر راه اندازی بایننس را هم در انتشار فن توکن ها به عنوان بخشی از یک شراکت استراتژیک داشت. اگر بخواهیم بگوییم که آخرین نکته مهم راجع به توکن ارز چیلیز چیست هم باید اشاره کنیم که توکن CHZ علاوه بر دو استاندارد توکن قبلی که به آن ها اشاره کردیم، به عنوان یک توکن TRC-20 در بلاک چین ترون (Tron) هم در دسترس شما قرار دارد.

تعداد کوین های چیلیز

شبکه چیلیز چطور ایمن شده است؟

همان طور که گفتیم، توکن CHZ در چندین بلاک چین همچون اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس و ترون در دسترس قرار دارد. اما سوال مهم اینجا آن است که نحوه ایمن شدن شبکه ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت فن توکن ها در زنجیره جانبی سوسیوس خود ضرب می شوند. آن ها مکانیسم کنترل جمعی اختصاصی دارند.

پس بدین ترتیب هواداران در محیطی کاملا ایمن قرار دارند و تنها در نظرسنجی های حسابرسی عمومی شبکه رأی می دهند. زنجیره جانبی آن هم از مکانیسم اجماع مخصوصی به نام اثبات اعتبار استفاده می کند. اثبات اعتبار عمدتا در سازمان های خصوصی که بلاک چین های بسته ای دارند مورد استفاده قرار می گیرد که تنها کاربران همان ها در داخل اکوسیستم می توانند در آن مشارکت کنند.

اما فرق مکانیسم اجماع ارز چیلیز چیست؟‌ این مکانیسم از دیگر مکانیسم های اجماع، کمتر غیرمتمرکز است. اما در عین حال مقیاس پذیری آسان تری دارد و ایمن تر نیز است. همین ویژگی ها هم این مکانیسم را به گزینه ای ایده آل برای یک زنجیره جانبی تبدیل می کند. توکن CHZ از سوی پروتکل سرتیک (Certik) حسابرسی می شود که همین نکته به امنیت و اعتبار آن می افزاید.

درباره مکانیسم اثبات اعتبار (PoA) در ارز چیلیز

همان طور که تاکنون بارها به آن اشاره کردیم، فن توکن ها در زنجیره جانبی سوسیوس از طریق الگوریتم اجماعی متفاوت به نام اثبات اعتبار ساخته و اعتبارسنجی می شوند. در این بخش قصد داریم کمی به این مکانیسم بپردازیم و بررسی کنیم که دقیقا مکانیسم اجماع ارز چیلیز چیست و چگونه کار می کند؟

مکانیسم اثبات اعتبار (PoA) از دیگر الگوریتم های اجماعی همچون اثبات کار (درباره الگوریتم اثبات کار یا اثبات ظرفیت در استخراج بیشتر بخوانید) و یا اثبات سهام، متفاوت کار می کند. این مکانیسم به جای تکیه بر شبکه ای توزیع شده از نودهای ناشناس برای حفظ و تقویت اعتماد شبکه، به تعداد کمتری از اعتبارسنج های معتبر تکیه می کند.

در حالی که مکانیسم اثبات اعتبار به نظر می رسد که روش اجماعی کمتر غیرمتمرکز باشد، اما شبکه های بلاک چینی که به دنبال مقایس پذیری و بازده بیشتری هستند بیشتر از این مکانیسم اجماع استفاده می کنند. مثال های دیگری از این شبکه ها به جز ارز چیلیز چیست؟ برای مثال می توان به شبکه های انرژی وب توکن (EWT) و وی چین (VET) اشاره کرد.

اوراکل های ارز چیلیز

چیلیز همچنین شراکت خود را با شبکه اوراکل غیرمتمرکز چین لینک (Chainlink) هم اعلام کرده است. چین لینک، سرویسی است که داده حقیقی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می کند. چیلیز از طریق این شراکت قصد دارد در آینده نزدیک توکن های غیرقابل معاوضه ای را بسازد که در مراسم های ویژه بزرگداشت مانند نقاط عطف بازیکنان و بردهای قهرمانی استفاده شود.

توکن chz

از کجا ارز چیلیز (CHZ) را خریداری کنیم؟

در این بخش قصد داریم به شما بگوییم که مکان مناسب برای خرید ارز چیلیز چیست. در حقیقت این توکن برتر در صرافی هایی همچون بایننس (Binance)، هیوبی (Huobi)، کوین بیس (Coinbase) و FTX در دسترس شما قرار دارد. صرافی های بزرگ دیگری هم همچون ماندالا (Mandala) و اوکی اکس (OKEx) این توکن را درج کرده اند و به راحتی می توانید چیلیز را از آن ها هم خریداری کنید. نحوه خرید آن هم بسیار آسان است و تنها باید دستورالعمل صرافی را دنبال کنید.

چطور از چیلیز استفاده کنیم؟

حال که به خوبی با تمام نکات این ارز دیجیتال برتر آشنا شدید، قصد داریم در این بخش به شما بگوییم که نحوه استفاده از ارز چیلیز چیست. در حقیقت شما دو راه عمده برای استفاده از پلتفرم چیلیز، سوسیوس و همچنین توکن CHZ دارید.

شرکت در اقتصاد سوسیوس

اولین راه استفاده از توکن چیلیز که یکی از برترین راه های آن هم به شمار می رود، شرکت در اقتصاد فن توکن سوسیوس است. به بازار سوسیوس مراجعه کنید، فن توکن تیم مورد علاقه خود را بخرید و به همین ترتیب به راحتی رابطه ای جالب با آن ها برقرار کرده اید. آغاز این کار هم بسیار راحت است. اما اهمیت دیگر این کار برای توکن های ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت شما حتی می توانید با عمل به عنوان همسان گزین بین سوسیوس و شرکای تیم جدید، توکن های جدید را هم به دست آورید.

خرید چیلیز به عنوان سرمایه گذاری

دومین راه استفاده از چیلیز هم همان طور که حس زدید و از ابتدا راجع به آن صحبت کردیم، سرمایه گذاری در آن است. برنامه تجاری چیلیز در مواجه با نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کاملا انعطاف پذیر بوده است. همین امر آن را به توکنی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می کند. به خصوص سرمایه گذارانی که به دنبال به حداقل رساندن پستی ها و بلندی های ارزهای عمده بازار هستند، می توانند از ارز چیلیز بدین منظور استفاده کنند.

سرمایه گذاری در چیلیز

بهترین کیف پول ارز چیلیز چیست؟

در این بخش قصد داریم یکی از مهم ترین چیزها در معرفی ارز چیلیز، یعنی کیف پول آن را بررسی کنیم. همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، توکن CHZ با استانداردهای ERC-20 و BEP-20 سازگار است. پس می توانید برای دسترسی به سرمایه های CHZ و ایجاد معاملات، از هر کیف پول سازگار با اتریومی از جمله کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.

در مقاله دیگری بهترین کیف پول اندروید ارز دیجیتال را معرفی کردیم. اما بهترین کیف پول برای ارز چیلیز چیست؟ شاید بهترین کیف پول برای این ارز، کیف پول خود آن باشد. چیلیز کیف پول درون سایتی به نام chiliz.net دارد. این کیف پول بیشترین جایی است که افراد توکن های CHZ خود را از آن خریداری می کنند. این کیف پول کاربرد بسیار آسانی دارد. به علاوه کیف پول chiliz.net کیفی کوچک و مناسب برای مخاطبانی از هواداران ورزشی است؛ نه کارشناسان ارزهای دیجیتال.

البته شما کاملا آزاد هستید که توکن های CHZ خود را در کیف پولی که از پیش استفاده می کردید و همچنان هم دارید، ذخیره نمایید. مزیت کیف پول های وبی برای ارز چیلیز چیست؟ کیف پول های وبی رایگان بوده، کاربرد آسانی دارند و از هر دسکتاپ یا دستگاه موبایلی می توان به آن ها دسترسی داشت.

کیف پول های وبی در حقیقت «کیف پول های داغ» شناخته می شوند. این بدان معناست که این کیف پول ها دسترسی آسان و سریع به منابع و سرمایه ها را به شما ارائه می دهند. به همین دلیل هم این کیف پول ها امنیت کمتری از دیگر گزینه ها دارند. اگر قصد دارید از کیف پول وبی استفاده کنید، حتما با فروشنده ای که سابقه خوبی از لحاظ امنیت دارد، کار کنید.

کیف پول های سخت افزاری هم گزینه دیگری از کیف پول ها هستند که در این بخش به شما می گوییم مزایای آن ها برای ارز چیلیز چیست. این کیف پول ها سطح اضافه ای از امنیت را برای شما به ارمغان می آورند.

کیف پول هایی همچون لجر (Ledger)، ترزور (Trezor)، کیپ کی (KeepKey) و پروکی (Prokey) از کیف پول های سخت افزاری محسوب می شوند که مانند کیف پول های وبی رایگان نیستند. اما این کیف پول ها تضمین می کنند که هرگز هکری که به کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما دسترسی داشته باشد، نتواند فورا به منابع مالی و سرمایه های شما هم دسترسی پیدا کند.

پیش بینی قیمت آینده ارز دیجیتال Chiliz

در این بخش به شما می گوییم که قیمت آینده ارز چیلیز چیست و قیمت های این ارز را در هر سال به طور خلاصه و سریع بررسی می کنیم. اگر شما می خواهید بدانید که آینده ارز دیجیتال چیلیز به چه صورت است، مطالعه این بخش را از دست ندهید.

 • در سال 2022، بالاترین قیمت ارز چیلیز چیست؟ در حقیقت در این سال بالاترین قیمت این ارز می تواند 47 دلار باشد. البته قیمت آن می تواند به حداقل قیمت 0.38 دلار هم برسد. با این حال، قیمت میانگین این ارز در سال 2022، 0.40 دلار است.
 • برای سال 2023، قیمت این ارز دیجیتال پیش بینی شده که به بالاترین سطح 67 دلار برسد. پایین ترین قیمت آن در سال 2023 هم 0.56 دلار و قیمت میانگین آن 0.57 دلار پیش بینی می شود که تماما قیمت های صعودی و بسیار خوبی هستند.
 • سال 2024 هم سال فوق العاده ای برای ارز دیجیتال چیلیز پیش بینی می شود. در این سال حداکثر قیمت چیلیز 97 دلار و حداقل قیمت آن 0.80 دلار پیش بینی شده است. البته قیمت میانگین آن هم برای 2024، 0.82 دلار خواهد بود.
 • اما در سال 2025 پیش بینی قیمت ارز چیلیز چیست؟ در این سال هم قیمت ها به بالای یک دلار می رسد. بالاترین قیمت چیلیز در این سال 35 دلار خواهد بود. البته پایین ترین قیمت آن هم 1.14 دلار پیش بینی شده است. در حالت میانگین هم این ارز دیجیتال قیمت 1.18 دلار را خواهد داشت.

پیش بینی قیمت آینده ارز دیجیتال Chiliz

جمع بندی

ارز چیلیز چیست؟ سوال ضروری و مهمی بود که در مقاله امروز به آن پاسخ دادیم و این ارز دیجیتال برتر را با جزئیات کامل خدمت شما بررسی کردیم. چیلیز به زبان ساده منبعی برای ورزش عادی و الکترونیکی است. این منبع، توکن های برندی را می سازد که به هواداران، اجازه تعامل و ارتباط با تیم محبوب آن ها را می دهد.

این تجارت، پلتفرم سوسیوس و بازار توکن خود را با کوین اتریومی و چندین فن توکن برند ادغام می کند. به همین ترتیب هم چیلیز می تواند اقتصادی کامل را برای تعامل تیم و هواداران آن به وجود آورد. اما کاربرد توکن ارز چیلیز چیست؟ همان طور که در مقاله هم اشاره کردیم، توکن CHZ دو کاربرد عمده دارد.

برخی از افراد از آن برای خرید فن توکن ها و حمایت از تیم های محبوب خود در پلتفرم سوسیوس استفاده می کنند. عده دیگری هم توکن ها را به عنوان گزینه سرمایه گذاری جذابی در نظر می گیرند که همچون سپری در برابر بالا و پایین های بازار گسترده تر ارزهاست. توکن CHZ می تواند در ساخت پورتفولیوی متوازن سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، جایگزین و یا گزینه دیگری برای استیبل کوین ها باشد.

اگر شما هم مشتاق هستید تا این ارز دیجیتال را بهتر بشناسید، ما در مقاله امروز به طور کامل برای شما توضیح دادیم که چیلیز چیست، چه توکنی دارد و ویژگی ها، کاربردها و آینده آن را هم به همراه پیش بینی قیمت ارز چیلیز برای شما بررسی کردیم.

منابع

techstory

kriptomat

coinmarketcap

kraken

priceprediction

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید