خانهوبلاگمقالاتآموزشیکپی تریدینگ چیست؟ هر انچه باید...

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ چیست؟ هر انچه باید از این موضوع بدانید

کپی تریدینگ یکی از فرصت‌ها برای سرمایه گذاری است که گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال یک روش ایمن تر برای معامله در بازارهای مختلف هستند. در واقع اگر به خوبی درک کنید که کپی تریدینگ چیست می‌توانید با امنیت بالاتری در بازارهای مختلف سرمایه گذاری کنید.

به عنوان مثال بازار فارکس در طول روز به تنهایی شش تریلیون دلار آمریکا جا به جایی و نقل و انتقال مالی دارد که معادل تولید ناخالص داخلی اسمی کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی است. این حجم از جا به جایی پول بسیار عظیم است. مطمئن باشید کسی که می‌داند چگونه معامله کند، می‌تواند به راحتی اقدام به کسب درآمد از معاملات فارکس کند.

با این حال، اکثر افراد نمی‌توانند در معاملات فارکس یا سهام به سود قابل توجهی برسند. در واقع، آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که بیش از 80 درصد از معامله گران در این بازار ضرر می‌کنند و از بین 20 درصد افرادی که با سرمایه گذاری در این بازار پول در می‌آورند، فقط 0.3 درصد به طور مداوم استراتژی سودآوری دارند.

در واقع اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که کپی تریدینگ چیست باید گفت که جذابیت کپی تریدینگ در همین مسئله نهفته است. با کپی تریدینگ، نیازی نیست که نکات ظریف تحلیل تکنیکال را بیاموزید یا به روانشناسی بازار تسلط داشته باشید و یا ذهنی برای درک عوامل اساسی که بازارها را به حرکت در می‌آورند، داشته باشید، تنها نیاز به یک گوشی موبایل و یک برنامه کپی تریدینگ خواهید داشت و به راحتی می‌توانید از بازارهای مالی سود کنید.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که کپی تریدینگ چیست و با بررسی راهنمای کپی تریدینگ به شما نشان می‌دهیم که چگونه از معاملات کپی تریدینگ استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا در این مطلب به این مسئله بسیار مهم بپردازیم که کپی تریدینگ چیست.

کپی تریدینگ چیست؟

در بخش اول اگر بخواهیم به بررسی این مسئله بپردازیم که کپی تریدینگ چیست باید گفت کپی تریدینگ یک روش سرمایه گذاری خودکار در بازارهای فارکس یا سهام است که در آن سرمایه گذاران می‌توانند معاملات معامله گران و اشخاصی که دارای استراتژی معاملاتی هستند را در پلتفرم‌های معاملات کپی کنند.

این یک رویکرد غیرمستقیم برای سرمایه گذاری و ترید است و به این صورت است که تمام معاملات ارائه دهنده استراتژی یا معامله گر در حساب سرمایه گذار کپی می‌شود. در واقع اگر بخواهیم بیان کنیم که کپی تریدینگ چیست باید گفت که در این رویکرد هنگامی که یک معامله گر معامله‌ای را باز می‌کند، معامله‌ای در حساب سرمایه گذار که کپی تریدینگ است نیز باز می‌شود.

کپی تریدینگ چیست؟

همچنین هنگامی که آن شخص یک حد توقف ضرر یا حد سود را تغییر می‌دهند، محدودیت‌ها بر روی حساب سرمایه گذار نیز منعکس می‌شود.

در چنین شرایطی وقتی معامله گر سود می‌کند، سرمایه گذار نیز سود می‌برد و اگر معامله با ضرر همراه باشد، شما نیز ضرر می‌کنید.

کپی ریدینگ به شما کمک می‌کند تا با کمترین ریسک، از استراتژی معامله گران برتر برای کسب سود استفاده کنید.

نحوه کار کپی تریدینگ چیست

برای درک نحوه عملکرد معاملات کپی، اجازه دهید ابتدا به نقش افراد در این رویکرد نگاهی بیاندازیم. اگر بخواهیم شما را با افراد درگیر در کپی تریدینگ آشنا کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذار فردی است که به صورت انفرادی سرمایه گذاری می‌کند و از یک ارائه دهنده استراتژی پیروی می‌کند.
 • معامله گر فردی یا ارائه دهنده استراتژی شخصی است که تخصص ترید داشته و یا دارای استراتژی معاملاتی است و سرمایه گذاران اقدام به کپی استراتژی آن شخص می‌کنند.
 • پلتفرم کپی تریدینگ فناوری و بستری را فراهم می‌کند که سرمایه گذاران را با معامله گران ارتباط برقرار کنند. آن‌ها همچنین سپرده‌ها و سودهای خود را مدیریت می‌کنند. این پلتفرم تضمین می‌کنند که یک سرمایه گذار و همچنین ارائه دهنده استراتژی هر دو با هم در یک معامله حضور پیدا کنند.

حال که بیان کردیم نقش افراد در کپی تریدینگ چیست می‌توانیم شما را با نحوه عملکرد کپی تریدینگ آشنا کنیم. کپی رایتینگ ارتباط تنگاتنگی با بلاکچین دارد. برای کسب اطلاعات در مورد بلاکچین به مقاله همه چیز در مورد بلاک چین مراجعه کنید

کپی ریدینگ یکی از روش‌هایی است که برای افرادی که دانش کافی در مورد بازارهای مالی ندارند، امکان سرمایه گذاری کم ریسک را فراهم می‌کند.

مراحل کپی تریدینگ چیست

به منظور انجام کپی تریدینگ لازم است تا یک وب سایت کپی تریدینگ را پیدا کنید. سپس باید در سایت کپی تریدینگ ثبت نام کرده و یک حساب کپی تریدینگ ی ایجاد کنید. سپس می‌توانید در پایگاه داده معامله گران خبره را بررسی کرده و بهترین معامله گر را انتخاب کنید. در گام بعدی باید به حساب خود پول واریز کنید و سپس معاملات شخصی که آن را به عنوان معامله گر خود انتخاب کردید در حساب شما کپی می‌شود. سپس می‌توانید به راحتی منتظر سود و یا زیان‌های ناشی از کپی تریدینگ باشید. در بیشتر موارد، کپی تریدینگ به صورت خودکار انجام می‌شود.

مزایای کپی تریدینگ چیست

کپی تریدینگ دارای مزایا بسیار زیادی است. اگر بخواهیم شما را با این مزایا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار با آن آسان است.
 • تنها وسیله‌ای که برای کپی تریدینگ نیاز دارید یک تلفن همراه است.
 • می تواند منبع درآمد غیرفعال باشد.
 • کپی تریدینگ ایمن ترین راه برای شروع ترید است.
 • شما به راحتی می‌توانید با سرمایه گذاری با چندین معامله گر خطرات ناشی از تریدهای اهرمی را نیز کاهش دهید.

معایب کپی تریدینگ چیست

در کنار مزایا کپی تریدینگ، این روش سرمایه گذاری دارای معایب خاصی نیز است. اگر بخواهیم شما را با این معایب آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کپی تریدینگ ریسک دارد. حتی پس از انجام تمام اقدامات احتیاطی انجام این فرآیند می‌توانید تمام سرمایه شما را از بین ببرد.
 • برخی از افراد با تقسیم سود یا پرداخت کمیسیون در ازا کپی تریدینگ مشکل دارند.
 • شما هیچ کنترلی بر استراتژی معاملاتی ندارید.
 • امکان فالو یا کپی معامله گران از معامله گران بی تجربه و غیر حرفه‌ای نیز وجود دارد.

نکات مهم برای کپی تریدینگ چیست

پس از آن که بیان کردیم کپی تریدینگ چیست، سرمایه گذاران از خود می‌پرسند، آیا کپی تریدینگ می‌تواند سودآور باشد؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که بله، شما می‌توانید از طریق کپی تریدینگ سودهای بالایی را به دست بیاورید.

البته میزان سود شما بستگی به ارائه دهنده استراتژی دارد که او را دنبال می‌کنید. به یاد داشته باشید، اگر معامله گر شما سود کند، شما نیز سود خواهید کرد و اگر معامله گر شما پول از دست بدهد، شما نیز ضرر می‌کنید. پس مهم است که با دانش کافی یک معامله گر را برای دنبال کردن انتخاب کنید.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که مانند هر معامله اهرمی، کپی تریدینگ نیز ریسک داشته و خطرناک است. حتی معامله گران “متخصص” نیز ضرر می‌کنند. این ماهیت بازار است. برای این که یک نفر برنده شود، دیگری باید ببازد. بنابراین حتی پس از آن که متوجه شدید کپی تریدینگ چیست و از آن استفاده کردید لازم است تا خودتان را برای ضرر کردن هم آماده کنید.

اگر قوانین سلب مسئولیت را در وب سایت پلتفرم کپی تریدینگ بخوانید، به شما پیشنهاد می‌شود که با پولی که نیازی به آن ندارید، معامله کنید.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کپی تریدینگ شما بر روی معاملاتی که دنبال می‌کنید هیچ دخالتی نخواهید داشت. چرا که دلیلی زمانی که شما کپی تریدینگ می‌کنید، خودتان معامله نمی‌کنید.

اگر معامله گر مناسبی را برای دنبال کردن انتخاب کردید و اگر می‌دانید که برخی معاملات بازنده خواهند بود، باید به کپی تریدینگ اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید که در بلند مدت، سرمایه گذار شما معاملات مثبتی خواهد داشت که ضرر شما را جبران می‌کند. کپی تریدینگ شرط بندی روی معامله گری است که با او سرمایه گذاری می‌کنید.

به منظور کپی تریدینگ لازم است تا یک معامله گر حرفه‌ای و یک پلتفرم مناسب را انتخاب کنید.

نکات مهم برای انتخاب معامله گر در کپی تریدینگ چیست

همه ارائه دهندگان در سایت‌های کپی تریدینگ، ارائه دهندگان استراتژی را با معیارهایی مثل امتیاز ریسک تا سودآوری طبقه بندی می‌کنند.

اگر بخواهیم شما را با پارامترهای مهمی که به منظور کپی تریدینگ باید به آن توجه داشته باشید آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سودآوری در کپی تریدینگ چیست

شما با انتخاب کپی تریدینگ قصد کسب درآمد دارید. به همین دلیل لازم است تا به سراغ معامله گری بروید که سودآوری بسیار زیادی داشته است. در همین راستا لازم است تا به کارنامه معامله گران نگاه کنید. هنگامی که مجموعه‌ای از معامله گران سودآور را پیدا کردید، به سوابق آن‌ها نگاه کنید.

سوداوری

همچنین شما باید بدانید که این معامله گران چه مدت زمانی معامله کرده اند و چقدر سودآور بوده اند. سود بیش از 1000٪ از یک ارائه دهنده استراتژی در طی دو ماهه ممکن است یک اطلاعات گمراه کننده باشد زیرا هرگز نمی‌دانید که آیا او می‌تواند این سود را در یک سال یا حتی سه ماه آینده نیز حفظ کند یا خیر. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که معامله گران با بیش از یک سال تجربه و سابقه قابل قبول را تایید کند.

کاهش دارایی در گپی تریدینگ چیست

کاهش دارایی در معاملات نشان می‌دهد که یک حساب چقدر از بالاترین موجودی حساب خود افت کرده است. از معامله گرانی که کاهش سرمایه زیادی دارند دوری کنید. مهم نیست چقدر این سرمایه گذاران سودآور هستند.

این اطلاعات نشان دهنده آن است که سیستم معامله گر بی انضباط بوده و همین باعث می‌شود تا معاملات با ضررهای بسیار زیادی را تجربه کنید.

ارز دیجیتال

یک معامله گر ممکن است بسیار سودآور باشد اما افت سرمایه بزرگی را تجربه می‌کند. در این صورت این معامله گر 100 درصد پول حساب خود را در ماه‌های مختلف از دست داده است.

ثبات

پارامتر دیگری که باید به آن توجه داشته باشید میزان ثبات معامله گر نگاه کنید. آیا منحنی سهام‌های او صاف است و یا دارای شیب است؟ آیا او در یک ماه سودهای بزرگی کسب کرده و در ماه دیگر ضررهای سنگینی داشته و یا یک معامله گر ثابت است منحنی سود او نسبتاً افزایشی بوده و کمی هم ضرر را تجربه کرده است.

ریسک پذیری

اگر تحمل ریسک بالا را دارید، می‌توانید به سراغ یک معامله گر با میزان ریسک بالا بروید. معامله گران که ریسک بالایی دارند تمایل دارند تا با حجم قابل توجهی معامله کنند، چندین معامله را در جریان نگه دارند و می‌توانند معاملات را برای مدت طولانی نگه دارند.

کپی تریدینگ چیست؟

این معامله گران، البته، بالاترین بازده را دارند، اما در معرض خطر از دست دادن پول بسیار بیشتری نیز هستند. اگر نمی‌توانید 7 روز متوالی ضرر را تجربه کنید، پس چنین استراتژی برای شما مناسب نیست.

هزینه‌ها و کمیسیون‌های کپی تریدینگ چیست

به منظور بررسی و پاسخ به این سوال که کپی تریدینگ چیست باید گفت که در این سیستم یک معامله گر فقط می‌پذیرد که استراتژی خود را با هزینه‌ای به اشتراک بگذارد. برای انجام این کار شاهد دریافت کمیسیون کپی تریدینگ یا سهم سود معاملاتی از سرمایه گذاران هستیم. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که یک معامله گر با کمیسیون و یا تقسیم سود مناسب را انتخاب کنید. معمولا ارائه دهندگان استراتژی بین 0 تا 50 درصد از کمیسیون را از سود دریافت می‌کنند.

بررسی اطلاعات معامله گران در سایت‌های کپی تریدینگ به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی مناسب را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

آموزش انتخاب پلتفرم کپی تریدینگ

برای این که کپی تریدینگ برای شما درآمد داشته باشد، باید از یک ارائه دهنده استراتژی کپی تریدینگ مناسب استفاده کنید و از یک پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد استفاده کنید.

ارز دیجیتال بیت کوین

انتخاب یک پلتفرم کپی تریدینگ خوب به چند استاندارد نیاز دارد. اگر بخواهیم شما را با این پارامترها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قانونی بودن

اگر قصد دارید تا اقدام به کپی تریدینگ کنید، فقط در پلتفرم‌هایی سرمایه گذاری کنید که قانونی هستند.

روش‌های واریز و برداشت

شما باید به روش‌های واریز و برداشتی که پلتفرم‌های کپی تریدینگ ارائه می‌دهند توجه داشته باشید و با توجه به این مسئله اقدام به انتخاب به پلتفرم مناسب کنید.

ابزار سرمایه گذاری

به منظور انتخاب یک پلتفرم کپی تریدینگ لازم است تا به سراغ پلتفرمی بروید که ابزارهای مناسبی را برای مشاهده و مدیریت سرمایه ارائه می‌دهد.

پیشنهاد ما این است که برای انتخاب یک پلتفرم کپی تریدینگ به سراغ گزینه‌ای بروید که برنامه‌های مخصوص برای دستگاه‌های تلفن همراه دارند.

همچنین اگر نیاز به مشاهده نمودارها و همچنین مدیریت معاملات دارید، پلتفرم‌هایی را انتخاب کنید که امکان کپی تریدینگ در mt4 و کپی تریدینگ در mt5 را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال بیت کوین

بهترین وب سایت‌ها و پلتفرم‌های کپی تریدینگ چیست

پس از آن که شما را با ویژگی‌های پلتفرم کپی تریدینگ آشنا کردیم و بیان کردیم که کپی تریدینگ چیست، حال بهتر است تا شما را با بهترین پلتفرم‌های موجود در این حوزه آشنا کنیم.

Exness

یکی از پلتفرم‌های مناسب برای کپی تریدینگ Exness است که بهترین وب سایت کپی تریدینگ به حساب می‌آید. این پلتفرم دارای مجموعه‌ای غنی از معامله گران است و روش‌های واریز و برداشت فوری را ارائه می‌دهد.

 

شما می‌توانید با برنامه‌های تجارت اجتماعی Exness برای اندروید و iOS و با کمتر از 100 دلار شروع به کپی تریدینگ از بهترین معامله گران کنید.

eToro

پس از آن که بیان کردیم کپی تریدینگ چیست، حال باید به این موضوع اشاره کنیم که eToro بهترین پلتفرم کپی تریدینگ در کشور ایالات متحده است. eToro استراتژی‌های سرمایه گذاری بلندمدتی را ارائه می‌دهد و مجموعه وسیعی از ابزارهای مالی را ارائه می‌دهد.

 

FXTM (ForexTime)

یکی دیگر از پلتفرم‌هایی که می‌توانید از طریق آن اقدام به کپی تریدینگ کنید، FXTM است. این پلتفرم نیز به شما اجازه می‌دهد تا معامله برترین سرمایه گذاران را کپی کنید.

روش کاهش خطرات کپی تریدینگ چیست

پس از آن که بیان کردیم کپی تریدینگ چیست، باید گفت که از آن جایی که کپی تریدینگ خطرناک است و شانس از دست دادن پول شما نیز در این روش وجود دارد، بسیار مهم است که بدانید چگونه خطرات خود را کاهش دهید.َ

در همین راستا لازم است تا تمام توصیه‌هایی را که در بالا با شما به اشتراک گذاشتیم را بررسی کرده و به نحوه انتخاب یک ارائه دهنده استراتژی خوب برای کپی کردن و یک پلتفرم کپی تریدینگ مناسب توجه کنید. پس از توجه به این مسئله، موفقیت شما به انتخاب معامله گر مناسب و بهترین پلتفرم کپی تریدینگ بستگی دارد.

کپی تریدینگ چیست

شما می‌توانید کپی تریدینگ را از طریق چندین معامله گر انجام دهید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید 10000 دلار سرمایه گذاری کنید. سرمایه خود را ده برابر کنید باید ریسک 1000 دلار برای هر معامله گر را در نظر بگیرید.

علاوه بر تقسیم سرمایه خود بین معامله گران، می‌توانید ریسک را در بین ارائه دهندگان معاملات کپی تقسیم کنید.

سؤالات متداول در مورد کپی تریدینگ

پس از آن که بیان کردیم که کپی تریدینگ چیست، حال بهتر است تا به سوالات متداول در مورد این روش معاملاتی اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

1. آیا کپی تریدینگ ایمن است؟

همان طور که پس از آن که بیان کردیم که کپی تریدینگ چیست، این روش یک شیوه امن برای سرمایه گذاری است، البته باید به این نکته توجه کنید که کپی تریدینگ فقط در صورتی ایمن است که پلتفرم معاملاتی مناسب را پیدا کنید.

2. آیا کپی تریدینگ قانونی است؟

بله، کپی تریدینگ قانونی است، اگرچه برخی کشورها تجارت اهرمی را محدود می‌کنند. شما می‌توانید به سرعت این اطلاعات را از طریق وب سایت ارائه دهندگان کپی تریدینگ بدست بیاورید.

3. آیا کپی تریدینگ گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است؟

در صورتی است که ارائه دهنده استراتژی مناسب و پلتفرم کپی تریدینگ مناسب را انتخاب کنید.، این مسئله به شما کمک می‌کند تا به خوبی اقدام به سرمایه گذاری بر روی کپی تریدینگ کنید.

4. آیا کپی تریدینگ می‌تواند سودآور باشد؟

اگر توصیه‌های بیان شده در این مقاله را در مورد نحوه انتخاب بهترین معامله گر برای کپی یا بهترین پلتفرم معاملاتی کپی در نظر بگیرید، کپی تریدینگ می‌تواند برای شما سودآور باشد و بدون انجام هیچ کاری علاوه بر ایجاد حساب، درآمد قابل توجهی کسب کنید.

حرف آخر

در این مطلب بیان کردیم که کپی تریدینگ چیست و این رویکرد چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا با ریسک کمتری اقدام به سرمایه گذاری کنید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا با اطلاعات کافی اقدام به سرمایه گذاری از طریق روش کپی تریدینگ کرده و سود قابل توجهی را بدست بیاورید.

منبع

etoro

 

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید