خانهوبلاگمقالاتآموزشی4 استراتژی سرمایه گذاری برای ا...

استراتژی سرمایه گذاری

4 استراتژی سرمایه گذاری برای افزایش سود در بازار کریپتو

زمان در بازار ارزهای دیجیتال یک موضوع حائز اهمیت و بسیار مهم است. در واقع در این بازار شما باید یاد بگیرید که سریع تصمیم گرفته و عمل کنید یا از بازار عقب بمانید و سود خود را از دست بدهید. مثل هر بازاری که افراد در آن برای سرمایه گذاری اقدام به معامله می‌کنند، همه چیز به سرعت اتفاق می‌افتد. به همین دلیل داشتن استراتژی سرمایه گذاری به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در این بازار فعالیت کرده و سود بالایی کسب کنید. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به 4 استراتژی سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها انداخته و در مورد آن صحبت کنیم.

بررسی کلی استراتژی سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها

بازار رمز ارزها به نحوی است که ممکن است امروز یک پروژه و یک رمز ارزها سود فوق العاده‌ای به شما بدهد و رشد قیمت شگفت انگیزی را تجربه کند اما فردا که از خواب بیدار می‌شوید، خواهید دید که قیمت آن رمز ارز به صفر رسیده است.

در واقع اخبار، رفتار مردم، رفتار دولت‌ها و… تاثیر بسیار زیادی بر روی بازار رمز ارزها دارد و باید به این نکته توجه داشته باشید که استراتژی سرمایه گذاری شما باید به نحوی باشد که این اتفاقات تاثیر کمی بر روی روند سرمایه گذاری شما داشته باشد.

به عنوان مثال ممکن است اخباری در مورد این که چین خرید و فروش رمز ارزها را ممنوع کرده منتشر شود. در این شرایط مردم می‌ترسند و دارایی‌های خود را می‌فروشند، سپس معلوم می‌شود که این خبر جعلی است و دوباره مردم اقدام به خرید رمز ارز می‌کنند.

از سوی دیگر نهنگ‌های فعال در حوزه رمز ارزها و یا موسسات بین المللی مانند جی پی مورگان یا گلدمن ساکس همواره اقدام به دستکاری بازار کرده و تلاش می‌کنند تا از این طریق سود خود را افزایش دهند.استراتژی سرمایه گذاری

تمامی این اتفاقات به آن معنا است که اگر می‌خواهید در این بازار فعالیت کنید، باید کاملا به یک استراتژی سرمایه گذاری مجهز باشید. در واقع فعالیت در این بازار مثل شرایطی است که شما در یک قایق و در وسط یک اقیانوس هستید. طوفان، روز، شب و… اتفاقاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید. در چنین شرایطی شما وقتی برای نشستن و فکر کردن بیش از اندازه نخواهید داشت، بلکه شما باید تصمیم بگیرید و سریع عمل کنید.

در همین راستا در ادامه شما را با مهم ترین استراتژی سرمایه گذاری آشنا می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا در این بازار تصمیمات بهتری بگیرید.

اگر قصد دارید تا به صورت جدی در بازار رمز ارزها فعالیت کنید، لازم است تا یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب داشته باشید و سپس وارد این بازار شوید.

سال 2009 را فراموش کنید و به جلو حرکت کنید

افرادی که از سال 2009 یا چند سال بعد با رمز ارزها، به خصوص بیت کوین آشنا شدند و در این بازار سرمایه گذاری کردند همواره فکر می‌کنند که قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار گران است و اکنون برای ورود به بازار خیلی دیر است.

این تفکر اشتباه شد، اگر در آن زمان در بیت کوین سرمایه گذاری نکردید، این به آن معنا نیست که شما سود بیت کوین را از دست داده اید، اما باید عجله کنید.

این درست است که این روزها افراد بیشتری در مورد فناوری‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌دانند. اما اگر کنار بنشینید و مدام نق بزنید که چرا 10 سال پیش رمز ارز نخریدید، مشکلی حل نخواهد شد.

یک ضرب المثل چینی است که می‌گوید:

بهترین زمان برای کاشت درخت 20 سال پیش بود. دومین زمان مناسب همین الان است.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر چند سال اخیر را از دست داده اید، به هیچ عنوان نا امید نشوید، درباره بازار تحقیق کرده، پروژه‌های خوب و رمز ارزها مناسب و با بنیاد عالی را پیدا کنید و برای ورود خود برنامه ریزی کنید.

هیچ وقت برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها دیر نیست، تنها کافی است تا استراتژی سرمایه گذاری خود را پیدا کنید.

رمز ارز بخرید اما در زمان مناسب بفروشید

به عنوان یک معامله گر یا سرمایه گذار، لازم است تا برای استراتژی سرمایه گذاری خود قوانینی را تعیین کنید. به عنوان مثال شما باید مشخص کنید که 10 تا 20 درصد از حقوق ماهانه خود را به خرید رمز ارز X اختصاص می‌دهید. زمانی X را می‌خرید که به هدف قیمت Y شما برسد. همچنین میانگین سودی که به دنبال آن هستید X درصد به صورت هفتگی یا ماهانه است.

این استراتژی سرمایه گذاری بسیار مهم هستند و پیشنهاد می‌شود که حتما چنین استراتژی را نیز تعیین کنید. با این حال، مشکل این است که اگر فقط به خرید رمز ارزها فکر می‌کنید بدون این که ایده‌های روشنی در مورد استراتژی‌های خروج خود داشته باشید، این به آن معنا است که استراتژی سرمایه گذاری شما مشکل داشته و نمی‌توانید از آن سود کنید.

احتمالاً شنیده اید که افراد زیادی خرید بیت کوین را توصیه می‌کنند و هرگز آن را نمی‌فروشند، زیرا بسیاری از افراد اعتقاد دارند که بیت کوین طلای آینده است. این در حالی است که بهتر است تا به بیت کوین به عنوان یک نوع دارایی “ذخیره ارزش” نگاه کنید.

برای این که این موضوع را به خوبی درک کنید بهتر است تا به 100 رمز ارز برتر در سال‌های 2013، 2015 یا حتی 2019 نگاهی انداخته و آن‌ها را بررسی کنید. چند مورد از این رمز ارزها را می‌شناسید؟ چند درصد از آن رمز ارزها که زمانی در اوج بودند هنوز هم وجود دارند؟ مطمئن باشید که 80 تا 90 درصد از این پروژه‌ها از بین رفته اند، قیمت آن‌ها کاهش بسیار زیادی پیدا کرده یا به سمتی حرکت کرده که دیگر ارزش سرمایه گذاری ندارد. یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب استراتژی است که به شما بگوید چه زمانی باید دست از خرید کشیده و اقدام به فروش رمز ارزهای خود کنید.ارز دیجیتال

شما باید برای خرید آلت کوین‌ها مقداری را به عنوان حد ضرر تعیین کنید. هنگامی که قیمت‌ها از مقدار تعیین شده از سوی شما عبور کند، بهتر است بخشی یا همه موقعیت‌های خود را نقد کنید. حتی اگر یک معامله گر روزانه نیستید، این هشدارها و اقدامات خودکار به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت استراتژی سرمایه گذاری مناسبی داشته باشید و ضرر بسیار زیادی را تجربه نکنید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که زیاد حرص نخورید. اگر شاهد کاهش شدید قیمت برخی از رمز ارزها هستید، سعی کنید سود خود را بردارید. به عنوان مثال، فرض کنید امروز 1000 دلار دوج خریداری کرده اید. بعد از سه ماه، ایلان ماسک توییتی در این زمینه می‌زند و به لطف آن، دوج افزایش قیمت پیدا می‌کند و اکنون شما 3000 دلار دارید. در این لحظه، بهتر است حدود 1500 دلار از پول خود را نقد کنید. به این ترتیب، باید به عنوان استراتژی سرمایه گذاری بخشی از سرمایه اولیه خود را خارج می‌کنید، از مقداری سود بهره مند خواهید شد و البته، همچنان می‌توانید عضوی از سرمایه گذاران دوج باشید.

با وجود این که برخی از افراد ممکن است به شکل بلند مدت در بازار رمز ارزها سرمایه گذاری کنند، یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، پیدا کردن نقطه خروج است.

همواره زمانی برای سرمایه گذاری وجود دارد

با وجود این که خرید رمز ارز در زمان سقوط بازار یا روند نزولی خطرناک است، با این حال، در بیشتر مواقع، این زمان‌ها بهترین و سودآور ترین وقت‌ها برای سرمایه گذاری است و در آن زمان می‌توانید با استراتژی سرمایه گذاری مناسب اقدام به خرید رمز ارزهای مختلف کنید.

اگر نمودارهای تاریخی بیت کوین را مرور کنید، می‌بینید که در زمان‌های مختلف، با رشد چند برابری قیمت، شاهد کاهش بین 20 تا 70 درصدی قیمت بیت کوین بودیم. در سال 2021، رفتار چین و یا توئیت‌های ایلان ماسک نقش مهمی بر روی قیمت رمز ارزها داشتند. در سال 2020، شیوع ویروس کرونا نیز یکی از اتفاقات تاثیر گذار بر روی بازار بود. همیشه بازار همین شکل بوده است.

در واقع آن چه ما از اتفاقات تاریخی و نمودار قیمت یاد می‌گیریم این است که رمز ارزها قوی مانند بیت کوین همیشه راه خود را به بالاترین سقف قبلی خود و فراتر از آن پیدا می‌کنند. این به آن معنا است که وقتی بازار 60 تا 70 درصد سقوط می‌کند، شما این شانس را دارید که رمز ارزها قوی را با قیمت پایین تر خریداری کنید. دقت کنید که سرمایه گذاری در بازارهای بدون ثبات نیز دارای اصول و قواعد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به مقاله قانون سرمایه گذاری در بازار بی ثبات مراجعه فرمایید.

البته نباید استراتژی سرمایه گذاری خود را فراموش کنید و ناگهان به صورت حریصانه اقدام به خرید کنید، بلکه باید اطلاعات خود را در مورد شرایط افزایش دهید. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در شرایطی که بازار نزولی است، آرام آرام با اتمام روند نزولی افراد علاقه مند به خرید بیت کوین می‌شوند، به همین دلیل در چنین شرایطی زمان زیادی برای تصمیم گیری ندارید و فقط طی چند روز باید با توجه به استراتژی سرمایه گذاری خود اقدام به خرید رمز ارز کنید.

برای افرادی که دارای استراتژی سرمایه گذاری هستند، زمان‌های ریزش و اصلاح بازار رمز ارزها به هیچ عنوان ترسناک نیست و در واقع موقعیتی برای خرید ارزان تر رمز ارزها ارزشمند است.

حریص باشید، اما نه از طریق خرید شت کوین ها

اشتباه نکنید حریص بودن و خرید بدون استراتژی سرمایه گذاری به معامله شت کوین ندارد. اگر یوتیوب خود را باز کنید، می‌توانید ویدیوهای مختلفی را مشاهده کنید که عنوان آن “بهترین ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد 1000 برابری” است. مطمئنا اگر شما چنین تیتر جذابی را مشاهده کنید، آن را باز می‌کنید و سپس یک نفر را مشاهده می‌کنید که به شما توصیه می‌کند که شت کوینی با اسم عجیب غریبی مثل DOGEMOONSWAPODOT را خریداری کنید.

اگر شما استراتژی سرمایه گذاری نداشته باشید و این بازار را به خوبی نشناسید احتمالا 1000 دلار را برای خرید این شت کوین پرداخت کرده و بر روی آن سرمایه گذاری می‌کنید. بقیه داستان هم تقریباً واضح است. بعد از چند روز می‌بینید که سرمایه اولیه شما پایین می‌آید و به 0 می‌رسد.

اگر در تجارت یا سرمایه گذاری متخصص نیستید، مشکلی نیست. اگر مفاهیم فنی پشت بلاک چین و ارزهای دیجیتال را نمی‌دانید باز هم مشکلی نیست. اگر زمان لازم برای بررسی تیم‌ها و برنامه‌های هر پروژه را ندارید باز هم می‌توانید با استراتژی سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها فعالیت کنید اما پیروی کورکورانه از سایر افراد یک مشکل اساسی است.

بیت کوین

در واقع به منظور داشتن یک استراتژی سرمایه گذاری باید در محتاط باشید. اگر استراتژی سرمایه گذاری نداشته باشید به راحتی روی رمز ارز بدی سرمایه گذاری می‌کنید و سپس مجبور می‌شوید که با 20، 30، 40 درصد ضرر از معامله خارج شوید. این یک درس ارزشمند برای شما در آینده خواهد بود. یک استراتژی سرمایه گذاری مهم این است که از این تجربه‌ها یاد گرفته و درس بگیرید. این مسئله باعث می‌شود تا همیشه شانس بیشتری برای کسب سود داشته باشید.

اگر زمینه خرید و فروش رمز ارزها تازه کار هستید، پیشنهاد ما این است که به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری بر روی قوی ترین و معتبرترین پروژه‌ها مثل بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری کنید. پس از آن که با پیدا کردن استراتژی مناسب برای فعالیت در بازار رمز ارزها توانستید سودهای خوبی کسب کنید، در گام بعدی می‌توانید به سراغ رمز ارزهایی بروید که ارزش پایین تری دارند و به عنوان رمز ارزهای پر ریسک تر به حساب می‌آیند.

برای داشتن یک استراتژی سرمایه گذاری موفق لازم است تا هم حریص باشید هم محتاط، هم عجول باشید هم صبر استراتژی داشته باشید. همه چیز به استراتژی سرمایه گذاری شما باز می‌گردد.

حرف آخر

بیت کوین در سال‌های گذشته به طور متوسط ​​سالانه 200 درصد افزایش قیمت داشته است. هر روز ممکن است اخباری از 10 برابر یا 100 برابر شدن قیمت بازار رمز ارزها بشنوید. مردم بسیار زیادی در این بازار یک شبه ثروتمند شدند اما از سوی دیگر برخی از مردم یک شبه ورشکست شدند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که بازار رمز ارزها به سرعت در حال حرکت است. به همین دلیل اگر می‌خواهید یک سرمایه گذار خوب در این بازار باشید، لازم است تا استراتژی سرمایه گذاری داشته باشید و سریعا در این بازار سرمایه گذاری کنید.

 

investopedia

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید