خانهوبلاگتحلیلپیش بینی قیمت کاردانو در سال 2...

کاردانو در سال 2020

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2022 ، این ارز چگونه عمل خواهد کرد؟

سال 2021 سال بسیار خوبی در دنیای ارزهای دیجیتال بوده، این بازار سال 2021 را با ارزش بازار 775 میلیارد دلاری آغاز کرد و در انتها سال 2021 با ارزش بازار 2.3 تریلیون دلاری به پایان رسید. نکته مهم این است که در این سال شاهد رسیدن ارزش بازار به حداکثر خود در اوایل نوامبر بودیم و در اوایل نوامبر ارزش بازار رمز ارزها به 3 تریلیون دلار رسید.

در این بین یکی از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود این است که کاردانو در سال 2022 چگونه خواهد بود و این رمز ارز چه مسیری در پیش رو دارد.

بر اساس آمارهای سایت  CoinMarketCap، کاردانو ششمین ارز دیجیتال بزرگ در ارزش بازار است و یک سال عالی را با عملکرد صعودی +691٪ به ثبت رساند، به نحوی که عملکرد کاردانو بهتر از بیت کوین ( BTC ) و اتریوم بود که عملکرد 75٪ و 453٪ را به ثبت رساند.

کاردانو سال را با ارزش بازار 5.5 میلیارد دلاری و با قیمت 0.18 دلار برای هر سکه آغاز کرد و روزهای پایانی سال را با ارزش بازار 49 میلیارد دلار با قیمت 1.46 دلار برای هر سکه به پایان رساند. بالاترین قیمت این رمز ارز در سال 2021 برابر با 3.03 دلار بود و ارزش بازار کاردانو به 97.52 میلیارد دلار در اوایل سپتامبر رسید. حال در این مطلب قصد داریم تا به بررسی کاردانو در سال 2022 پرداخته و بیان کنیم که پس از رشد فوق العاده کاردانو در سال 2021، چه آینده‌ای برای این رمز ارز می‌توان انتظار داشت.

چه چیزی باعث شد که قیمت کاردانو در سال 2021 به بالاترین حد خود برسد؟

بالاترین قیمت کاردانو همزمان با ارتقای آلونزو است. در اوایل سپتامبر، این ارتقا توجه زیادی را به خود جلب کرد و این اتفاق باعث شد تا قیمت بالا برود و تا اواسط سپتامبر که قیمت شروع به کاهش کرد، کاردانو به بالاترین حد قیمتی رسید.

ارتقای آلونزو کاردانو که مدت‌ها منتظر آن بودیم سرانجام به اجرا درآمد و قراردادهای هوشمند را به زنجیره بلوکی خود آورد، بنابراین توسعه دهندگان می‌توانند در کاردانو برنامه‌های غیر متمرکز (Dapps) ایجاد کنند و به دنیای DeFi مالی غیر متمرکز و NFT وارد شوند.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو ، می‌گوید این ارتقا نقطه اوج شش سال کار بسیار سخت ما بود و با برخی از باهوش ترین ذهن‌ها در بلاک چین و فراتر از آن توانستیم به این هدف دست پیدا کنیم.

کاردانو پس از رسیدن به بالاترین حد خود در سپتامبر که قیمت 3.03 دلار را تجربه کرد، در ماه اکتبر حدود 2 دلار سقوط کرد و به سمت پایین رفت و از 10 نوامبر یک کانال نزولی را شروع کرد تا این اواخر که در نهایت این کانال شکست و احتمالاً یک کانال صعودی را آغاز خواهد کرد.

کاردانو در سال 2020

 

آینده کاردانو در سال 2022

اگر بخواهیم به پیش بینی کاردانو در سال 2022 پرداخته و در مورد آن صحبت کنیم باید گفت که طبق مدل الگوریتم پیش بینی WalletInvestor، یک سال صعودی را در قیمت کاردانو پیش بینی می‌کنیم که در پایان سال با شکستن بالاترین قیمت قبلی یعنی 3.03 دلار، بازدهی کمتری نسبت به سال 2021 خواهد داشت اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کاردانو در سال 2022 رشد قیمت خوبی را تجربه خواهد کرد.

رشد ارز دیجیتال

تحلیلگران دیگر انتظار دارند که این روند صعودی در سال آینده ادامه یابد و یک سقف قیمتی جدیدی برای اتریوم و بیت کوین و سایر ارزهای رمز پایه داشته باشیم، اما هیچ کس واقعا نمی‌تواند اطمینان در مورد رخ دادن این مسئله مطمئن باشید، زیرا در بازار کریپتو هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. با این حال، یک مسئله قطعا درست است، سال 2021 با ارتقای اکوسیستم کاردانو  سال مهمی برای این رمز ارز بود و سال 2021 را می‌توان سال DeFí و NFT‌ها نامید، می‌توان انتظار داشته باشیم که کاردانو در سال 2022 با ادامه پذیرش جهانی همراه باشد و وضعیت بهتری پیدا کند.

یکی از تحلیل‌ها در مورد قیمت کاردانو در سال 2022 نشان می‌دهد که می‌توان از این رمز ارز انتظار رسیدن به قیمت 3 دلار را داشت.

نقشه راه کاردانو در سال 2022

در حالی که سال 2021 تقریباً به پایان رسیده است، چارلز هاسکینسون بنیانگذار کاردانو، طی بررسی 12 ماه گذشته، چشم اندازی در مورد نقشه راه کاردانو برای سال آینده به اشتراک گذاشته است.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار بنیاد کاردانو برخی از اهداف کاردانو در سال 2022 را از طریق پخش زنده کریسمس در یوتیوب به اشتراک گذاشته است.

هاسکینسون رشد کاردانو و کل صنعت کریپتو را اعلام کرد. او به انقلاب توکن‌های غیرقابل تعویض، رونق مالی غیر متمرکز و این که چگونه هکرها پروژه‌های DeFi را هدف قرار می‌دهند، اشاره کرد که این مسئله منجر به ضرر بیش از 10.5 میلیارد دلاری در سال 2021 شد.

به منظور صحبت در مورد دستاوردهای کاردانو در سال جاری، هاسکینسون اشاره کرد که بیش از دو میلیون دارایی‌های در کاردانو صادر شده است و بیشتر آن هاNFT است.

ارز دیجیتال کاردانو

وی افزود در حال حاضر بیش از 127 پروژه در حال نوشتن کد برای ساخت برنامه‌های غیر متمرکز در شبکه هستند که حدود 20 تا 30 پروژه در دست انتشار است تا ظرف سه ماه آینده راه اندازی شود.

اهداف کاردانو در سال 2022

به گفته چارلز هاسکینسون، برخی از برنامه‌های کلیدی کاردانو برای سال آینده شامل ایجاد مؤسساتی است که از پروژه حمایت می‌کنند و راه اندازی یک ساختار رسمی پروژه منبع باز از دیگر برنامه‌های کاردانو در سال 2022 است.

سال آینده، چیزی که قرار است اتفاق بیفتد این است که یک ساختار پروژه منبع باز رسمی شکل می‌گیرد، شبیه به Hyperledger برای لینوکس و می‌توان انتظار داشت که بسیاری از مؤسسات وارد این پروژه شده و همه افرادی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنند، نوآوری‌های جدیدی ایجاد خواهند کرد.

توانمندسازی کشورهای آفریقایی یکی از اهداف کاردانو در سال 2022

آفریقا همیشه بخشی از استراتژی کاردانو بوده است و سال آینده این پروژه به دنبال گسترش ردپای خود در این قاره است.

با توجه به این که بسیاری از کشورهای آفریقا هنوز درگیر موضوعات مالی از طریق ارزهای دیجیتال نیستند، هاسکینسون فاش کرد که بنیاد کاردانو در حال برنامه ریزی برای «ساخت یک سیستم عامل مالی» در سه ماهه دوم سال 2022 است که به آفریقایی‌ها امکان دسترسی به خدمات DeFi را می‌دهد.

او در این باره گفت: هدف من برای نیمه دوم سال 2022 این است که بفهمم چگونه می‌توان همه قطعات را کنار هم قرار داد تا یک تراکنش مالی خرد در کاردانو به پایان برسد.

با توجه به پیشرفت‌های فنی، کاردانو در سال 2021 رشد فوق العاده‌ای را به ثبت رسانده است و این مسئله باعث شده تا محبوبیت این رمز ارز به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

بنیاد کاردانو با تمرکز بر آفریقا، اقداماتی را برای ایجاد انقلاب و ایجاد تعادل و برابری در جهان انجام می‌دهد. در اوایل سال جاری، کاردانو قرارداد مشارکتی با تانزانیا امضا کرد تا به ساکنان این کشور دسترسی به هویت اجتماعی، دیجیتال و توانمندسازی مالی بدهد. در ماه اوت، بنیاد کاردانو همکاری با دانشگاه کسب و کار اروپا لوکزامبورگ برای ارائه گزینه‌های بیشتر آموزشی به دانش آموزان در کشورهای آفریقایی را به ثبت رسانده است.

بنیانگذار این پروژه با تکرار هدف بلند مدت کاردانو خاطرنشان کرد که تمام تجهیزات و ابزار لازم که در آن زمان فاقد آن بود، اکنون برای دستیابی به این اهداف در دسترس است.

کاردانو در سال 2022 قصد دارد تا به رشد خود ادامه داده و در دنیا واقعی نیز با کشورهای آفریقایی همکاری‌های جدیدی داشته باشد.

از نظر تکنیکالی آیا قیمت کاردانو در سال 2022 به 10 دلار خواهد رسید؟

کاردانو یکی از ارزهای رمزنگاری شده است که به توسعه اکوسیستم خود ادامه می‌دهد. کاردانو یکی از شلوغ ترین پلتفرم‌های امسال به حساب می‌آید و در نتیجه، کاردانو یکی از آلت کوین‌هایی است که سرمایه گذاران در فضای کریپتو به آن توجه بسیار زیادی دارند.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که ارتقای آلونزو کاردانو تأثیر قابل توجهی بر احساسات سرمایه گذاران داشته است. در واقع، این ارتقا در مورد ویژگی‌های قرارداد هوشمند است و به یکی از آشکار ترین نقص‌های شبکه می‌پردازد. علاوه بر این، قیمت کاردانو طی دو ماه گذشته افزایش یافته است. این بیشتر به دلیل راه اندازی موفقیت آمیز شبکه آزمایشی آلونزو و همچنین ورود قریب الوقوع هارد فورک شبکه اصلی آلونزو است.

کاردانو در سال 2020

اکنون که پیشرفت‌های کاردانو را در سال قبلی مشاهده کردیم، یکی از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود این است که آیا کاردانو در سال 2022 یک ارز دیجیتال سودآور خواهد بود؟ به منظور بررسی کاردانو در سال 2022 بهتر است تا نگاهی تکنیکالی به نمودار قیمت این رمز ارز انداخته و در مورد آن صحبت کنیم.

جنبه‌های فنی کاردانو

کاردانو در پنج مرحله توسعه یافته است تا به هدف خود برای ایجاد یک پلتفرم توسعه با یک دفتر کل چند دارایی و قراردادهای هوشمند قابل تأیید برای برنامه‌های غیر متمرکز دست یابد. این پنج مرحله هر کدام به نام شخصیت‌های تاریخی تأثیرگذار نام گذاری شده اند. اگر بخواهیم شما را با این پنج مرحله توسعه آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بایرون (بنیاد)

فاز 1 کاردانو یا بایرون در سپتامبر 2017 منتشر شد و اولین نسخه برای عموم مردم بود. علاوه بر این، این شرکت کیف پول دسکتاپ Daedalus و ارز دیجیتال کاردانو را راه اندازی کرد.

شلی (تمرکز زدایی)

در مرحله دوم، همه می‌توانستند در فرآیند تایید تراکنش‌های کاردانو شرکت کنند که باعث غیر متمرکز شدن آن شد. شلی به طور رسمی در ژوئن 2020 شروع به کار کرد.

گوگوئن (قراردادهای هوشمند)

در دوره سوم کاردانو، قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز ارائه خواهد شد. راه اندازی ارتقاء آلونزو نشان دهنده نقشه راه دوران کاردانو گوگن است. ارتقای آلونزو در آگوست 2021 راه اندازی شد.

باشو (مقیاس بندی)

باشو قصد دارد زنجیره‌های جانبی را به کاردانو اضافه کند تا آن را بیشتر کند. در نتیجه، بلاک چین اصلی به تعدادی زنجیره کوچکتر به نام خرده تقسیم می‌شود.

ولتر (حکومت)

هدف بلند مدت کاردانو ایجاد یک سیستم مستقل از بنیاد کاردانو به عنوان شرکت مادر آن است. در هفته‌های آینده، ولتر یک سیستم حاکمیتی تمام عیار را راه اندازی خواهد کرد که کاربران می‌توانند از آن برای تصمیم گیری در مورد ویژگی‌های جدید استفاده کنند. زمانی که فاز اول تکمیل شد، کاردانو متعاقباً قادر خواهد بود یک پلتفرم واقعاً غیر متمرکز بسازد.

وضعیت فعلی بازار کاردانو

پیش از بررسی کاردانو در سال 2022 بهتر است تا در مورد وضعیت فعلی این بازار اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. در همین راستا باید گفت که کاردانو همچنان یکی از ارزهای رمزنگاری شده در حال رشد است. با توجه به CoinMarketCap ، قیمت کاردانو در 1.34 دلار معامله می‌شود. قابل ذکر است که کاردانو توانسته است نرخ کاهشی تقریباً 4.69 درصدی را در 24 ساعت گذشته ثبت کند.

از نظر وضعیت بازار، ارزش بازار کاردانو به 45,431,072,572 دلار با حجم معاملات 24 ساعته بیش از 1,597,188,591 دلار می‌رسد. در نتیجه، کاردانو در سال 2022 به عنوان یکی از 10 ارز دیجیتال برتر در CoinMarketCap قرار می‌گیرد. با تمام این دستاوردها، می‌توان گفت که کاردانو در طول سال‌ها راه طولانی را در توسعه فناوری خود پیموده است.

تجزیه و تحلیل قیمت کاردانو در سال 2022

کاردانو در سال 2022 همچنان یکی از دارایی‌های دیجیتال قابل اعتماد در دنیای ارزهای دیجیتال است. کاردانو به عنوان یکی از 10 ارز دیجیتال برتر در CoinMarketCap رتبه بندی می‌شود.

بررسی تکنیکالی قیمت کاردانو به شما کمک می‌کند تا با تجزیه و تحلیل بتوانید آینده کاردانو در سال 2022 را پیش بینی کنید.

نوسانات قیمت ارز دیجیتال

بر اساس نمودار بالا، کاردانو در یک کانال نزولی قرار گرفته است. علاوه بر این، نمودار بالاترین و پایین ترین سطح را از این الگوی قیمت نشان می‌دهد. علاوه بر این، این الگو نشان دهنده یک صعود کوتاه مدت است.

به عبارت دیگر، کاردانو خود را برای افزایش احتمالی صعودی در روزهای آینده آماده می‌کند و در ابتدا سال می‌توان انتظار رشد قیمت کاردانو در سال 2022 را داشت. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است کاردانو در سال 2022 از سطح مقاومت خود فراتر رفته و به قیمت صعودی برسد. البته، در صورتی که بازار صعودی باقی بماند، به احتمال زیاد این اتفاق می‌افتد.

برعکس، اگر وضعیت بازار رمز ارزها نزولی شود، ممکن است قیمت کاردانو در سال 2022 نیز کاهش یابد. به طور خلاصه، کاردانو ممکن است از موقعیت روند صعودی خود خارج شود و به قیمت نزولی سقوط کند.

کاردانو در سال 2020

شاخص قدرت نسبی کاردانو  روی 46.68 است که نشان دهنده وضعیت تقریباً بیش از حد خرید است. با در نظر گرفتن این موضوع، معامله گران، می‌توانند با اطمینان و بدون نگرانی در مورد تغییر قیمت عمده معامله کنند.

پس از بررسی RSI بهتر است تا میانگین متحرک ساده و میانگین متحرک نمایی کاردانو را نیز بررسی کنیم تا بتوانیم به خوبی به بررسی قیمت کاردانو در سال 2022 بپردازیم.

ارز دیجیتال

کاردانو یکی از ارزهای دیجیتال بالقوه امسال است. از ابتدای سال 2022، شاهد حرکات صعودی بسیاری در قیمت کاردانو بدیم که بالاتر از قیمت قبلی است.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2022

شبکه کاردانو یکی از فعال ترین رمز ارزهای امسال از نظر توسعه فناوری است. کاردانو اعلام کرد که کاربران می‌توانند قراردادهای هوشمند را پس از وقوع هارد فورک کاردانو مستقر کنند. با وجود رشدهای فوق العاده‌ای که کاردانو تجربه کرده و همچنین برنامه کاردانو در سال 2022، باز هم بهتر است تا توجه بسیار زیادی به نقاط حمایت و مقاومت این رمز ارز داشته باشید.

براساس این نمودار، کاردانو با قیمت بالای 1.33 دلار با نرخ رشد یک ساله بیش از 1200% معامله می‌شود و اگر این روند صعودی ادامه یابد، کاردانو ممکن است بتواند سطح مقاومت 5.074 دلاری خود را بشکند. حتی می‌تواند تا قبل از پایان سال از 6 دلار فراتر رود و اگر بازار به صورت صعودی مسیر خود را ادامه دهد، احتمالاً قیمت کاردانو در سال 2022 به 7 تا 10 دلار برسد.

با این حال، اگر بازار نزولی شود، کاردانو ممکن است کاهش قیمت را تجربه کند. تغییر روند نزولی می‌تواند باعث بازگشت قیمت به زیر 1.9 دلار شود و حتی می‌تواند تا 1.46 دلار کاهش یابد.

علاوه بر این، کاردانو در سال 2022 در راه تکمیل سومین ارتقاء بلاک چین خود است. اگر این امر موفقیت آمیز باشد، احتمالاً قبل از پایان سال 2022، این ارز دیجیتال از 5 دلار فراتر خواهد رفت. اگر کاردانو همچنان به جلب اعتماد سرمایه گذاران خود ادامه دهد، ممکن است در سال 2022 به 10 دلار افزایش یابد.

رسیدن به قیمت 5 یا 6 دلار نیز یکی دیگر از پیش بینی‌هایی است که در مورد آینده کاردانو مطرح می‌شود.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2023

پس از بررسی آینده کاردانو در سال 2022 اگر بخواهیم در مورد آینده این رمز ارز صحبت کنیم باید گفت که اگر این روند صعودی ادامه پیدا کند، کاردانو تا پایان سال 2023 به 12 دلار خواهد رسید. علاوه بر این، نیمه اول سال 2022 رشد سریع تا 8 دلار را نشان خواهد داد. سپس شاهد کاهش قیمت کاردانو خواهیم بود، اما هیچ سقوط عمده‌ای انتظار نمی‌رود. با مشارکت‌های آتی و پیشرفت‌هایی که وجود دارد کاردانو در سال 2023 به قیمت 12 دلار می‌رسد.

پیش بینی قیمت کاردانو  در سال 2024

قیمت کاردانو می‌تواند در آینده و در سال 2024 به 18 دلار برسد. این اتفاق تنها در صورتی امکان پذیر است که بازار روند صعودی خود را حفظ کند. علاوه بر این، تنها در صورتی که ارز دیجیتال کاردانو از سطح مقاومت روانی خود عبور کند شاهد رسیدن به قیمت 18 دلار خواهیم بود.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2025

طبق آخرین به روز رسانی ها، پیشرفت ها، پیش بینی قیمت کاردانو و پیش بینی پروژه‌های جدید پلتفرم انتظار می‌رود که قیمت کاردانو در سال 2025 نیز افزایش یابد و به حدود 25 دلار برسد.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2026

در چهار سال آینده، قیمت کاردانو می‌تواند تا 37 دلار افزایش یابد. با این حال، رسیدن به این سطح برای کاردانو دشوار نیست زیرا می‌توان اهداف قیمتی میان مدت، کوتاه مدت و بلندمدتی برای خرید یا فروش سفارش‌ها پیدا کرد.

شما می‌توانید با سرمایه گذار بلند مدت بر روی کاردانو، انتظار یک رشد 5 تا 7 برابری را در طی 4 سال تجربه کنید.

حرف آخر

کاردانو در سال 2022 آینده درخشانی در پیش دارد. با پیشرفت‌های مداوم در اکوسیستم کاردانو و همچنین در بازار کلی ارزهای دیجیتال، ممکن است شاهد رسیدن کاردانو در سال 2022 به سقف جدیدی باشیم.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2022 نشانگر آن است که قیمت این رمز ارز در سال 2022 به 5 دلار می‌رسد. حتی ممکن است کاردانو در سال 2022 به قیمت بیش از 10 دلار برسد. البته این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سرمایه گذاران به این نتیجه برسند که کاردانو در سال 2022 گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است و در چنین شرایطی می‌توان انتظار رشد قیمت کاردانو در سال 2022 را داشت.

 

منبع

crowdwisdom

coinmarketcap

 

 

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید