خانهوبلاگمقالاتآموزشیراه های کسب سود بدون ترید کردن...

سود بدون ترید کردن

راه های کسب سود بدون ترید کردن در ارزهای دیجیتال

سود بدون ترید کردن و راه های رسیدن به آن، موضوع مهم مقاله امروز ماست که دانستن آن برای تمامی فعالین این زمینه ضروری محسوب می شود و به همین دلیل قصد داریم که امروز به طور مفصل به آن بپردازیم. ارزهای دیجیتال از ارزهای نسبتا جدید اما بسیار جالبی هستند که طرفداران بسیاری پیدا کرده اند؛ اما دلیل اصلی این محبوبیت چیست؟ شاید بتوان اصلی ترین و ابتدایی ترین دلیل آن را، میزان سودآوری بالای این ارزها دانست. چرا که ترید کردن این ارزها حتی می تواند شما را در عرض یک شب، ثروتمند کند. اما راهی برای سود بدون ترید کردن هم در این زمینه وجود دارد؟

در حقیقت، میزان سودآوری بالای ارزهای دیجیتال موجب شده است که عده زیادی به سودهای حتی بیشتر از این هم فکر کنند و به دنبال راه های دیگری باشند که به آن ها سود بیشتری ارائه دهد. از طرف دیگر، یکی از دلایل دیگر برای پرداختن به موضوع سود بدون ترید کردن این است که با وجود سودآوری بسیار زیاد، ترید کردن کار سختی است. برای انجام ترید به روشی که سود زیادی هم به شما ارائه دهد، باید مهارت زیادی داشته باشید. در صورت نداشتن مهارت کافی، ترید ارزهای دیجیتال می تواند یا موجب ضرر شما شود و یا آن طور که باید، سود خوبی نداشته باشد.

به همین دلیل عده بسیاری تصمیم می گیرند از چنین کاری دوری کنند تا مجبور به تحمل ضررها و ریسک های آن نشوند. بسیاری از کاربران هم گمان می کنند که شاید هیچ راه دیگری برای کسب سود بدون ترید کردن وجود نداشته باشد و به همین دلیل به طور کلی از انجام هر فعالیت دیگری در این زمینه منصرف می شوند.

اما حقیقت آن است که ترید کردن تنها راه به دست آوردن سود از ارزهای دیجیتال یا عمدتا دیگر بازارهای سرمایه نیست! بلکه راه های بسیاری برای به دست آوردن سود وجود دارد که حتی از ترید کردن هم آسان تر است. اما برخی از این راه ها ناشناخته هستند و به همین دلیل ممکن است شما هم از آن ها اطلاعی نداشته باشید. پس اگر شما هم به دنبال یافتن راه های کسب سود بدون ترید کردن هستید، با مقاله امروز ما همراه باشید تا تمام راه های درآمدزایی و کسب سود را در زمینه ارزهای دیجیتال با شما در میان بگذاریم.

سود بدون ترید کردن در دنیای ارزهای دیجیتال

چراغ جادوی علاءالدین را به یاد می آورید؟ چراغی که می توانست همه را به آرزوهای خود برساند و در یک چشم به هم زدن آن ها را بسیار ثروتمند کند! امروزه می توان چنین چراغی را ارزهای دیجیتال نامید که در مقاله دیگری بیشتر درباره مفهوم ارز دیجیتال توضیح داده ایم. چرا که این ارزها درست همان کار را برای شما انجام می دهند و حتی شما را در عرض یک شب، به ثروت بزرگی می رسانند. تنها چیزی که باید در این زمینه بلد باشید، شناسایی فرصت هاست. راه های مختلفی هم برای تشخیص فرصت ها و حتی به دست آوردن سود بدون ترید کردن وجود دارد که باید قبل از هر چیز، آن ها را یاد بگیرید.

سود بدون ترید کردن

شما به راحتی می توانید از همین طریق در کوتاه ترین زمان به سودهای زیادی برسید. برای مثال بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال برتری است که می توانید استراتژی های مختلف خود را بر روی آن اعمال کنید. در حقیقت آنچه که برای ارز دیجیتالی همچون بیت کوین اتفاق افتاد، جزو اتفاقات نادری بود که به سختی می توان آن ها را در تاریخ معاملات و بازارها مشاهده کرد. به همین دلیل شما می توانید حتی به کسب سود بدون ترید کردن از این ارز دیجیتال برتر هم فکر کنید.

اما اگر از اخبار بیت کوین با خبر نیستید، باید بگوییم که برای مثال اگر شخصی درست در اوج روند صعودی سال 2017 این ارز، 19,000 دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بود، قطعا می دید که سرمایه گذاری وی حدود 75 تا 80 درصد افت کرده است. شاید اگر شما هم جای چنین شخصی بودید، می ترسیدید و نگران می شدید. اما حقیقت آن است که این شخص می توانست با کمی صبر و پس از مدت 3 سال به سود بیشتر از 300% هم برسد که سودی باورنکردنی است. البته این سود بدون ترید کردن هم می توانست به دست آید و لزومی به ترید کردن برای کسب آن نبود.

از آن زمان به بعد، افراد بسیاری به این ارز و در کل بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری علاقه مند شدند و به سمت این فعالیت آمدند. طبق گفته Cryptominati Capital «فضای ارزهای دیجیتال در حال جذب سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد به سمت سرمایه گذاری و همچنین تولید پروژه های جدید است.» اما خب باید این نکته را هم در نظر بگیرید که چه رسیدن به سود با ترید کردن و چه سود بدون ترید کردن در این زمینه اصلا آسان نیست و نیاز به مطالعه و صبر دارد. تنها به همین صورت است که می توانید بازده خوبی داشته باشید.

بازار ارزهای دیجیتال درست مانند غرب وحشی خشنی است که در آن با رقبای غیرقابل پیش بینی رو به رو هستید و آن ها را نمی شناسید. به همین دلیل باید تجهیزات خوبی داشته باشید که در این صحنه مبارزه، تجهیزات شما در واقع همان دانش شماست. اگر تاکنون از روش های به دست آوردن سود بدون ترید کردن در ارزهای دیجیتال با خبر نبودید، نگران نباشید. در مقاله امروز شما می توانید تمام روش های سود کردن از ارزهای دیجیتال را به خوبی یاد بگیرید و با استفاده از آن ها، بیشترین سود را به دست آورید. البته با ما همراه باشید تا ابتدا کمی شما را با خود ارزهای دیجیتال آشنا کنیم.

سود با ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست و چطور کار می کند؟

بهتر است پیش از پرداختن به روش های سود بدون ترید کردن، شما را کمی بیشتر با ارزهای دیجیتال و نحوه کار آن ها آشنا کنیم. ارز دیجیتال به زبان ساده، روشی غیرمتمرکز برای پرداخت است که شما می توانید برای ترید آنلاین از آن استفاده کنید. البته همان طور که گفتیم، ترید کردن تنها راه کسب سود از این ارزها نیست و در عین حال این بازار پر از ارزهای دیجیتال بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است؛ از بیت کوین و اتریوم محبوب گرفته تا لایت کوین و دوج کوین و انواع دیگر میم کوین ها، همه و همه ارزهای خوبی حتی برای سرمایه گذاری هستند. در مقاله دیگری 10 ارز دیجیتال برتر را معرفی کرده ایم.

ارزهای دیجیتال به طور کلی بر روی بلاک چین کار می کنند. بلاک چین دفتر کل دیجیتالی تراکنش های ارزهای دیجیتال است. این دفتر کل به آن دلیل به وجود آمده است که تضمین کند از هیچ کوینی، دو بار استفاده نشود. به همین ترتیب تمام روش های سود با ترید و سود بدون ترید کردن، کاملا عادلانه انجام می شود. تراکنش ها در شبکه بلاک چینی پردازش می شوند که از هزاران هزار ماشین ساخته شده است. دارندگان آن ماشین ها هم در مقابل تلاش های خود، ارزهای دیجیتال را به دست می آورند که خود از دیگر راه های کسب سود بدون ترید کردن در این زمینه است.

زمانی که کامپیوترها، مسائل ریاضی پیچیده را حل می کنند تا قانونی بودن تراکنش های بلاک چین را تشخیص دهند، کوین های جدیدی هم در این بین «ضرب» می شود. البته به این عمل، استخراج یا تولید توکن هم می گویند. در حال حاضر، افراد بسیاری خریدهای خود را با ارزهای دیجیتال انجام می دهند و از این ارزها به عنوان روشی برای پرداخت استفاده می کنند. این در حالی است که این ارزهای جالب بیشتر به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری محسوب می شوند.

کاربران می توانند با استفاده از صرافی ها یا اپلیکیشن های کیف پول ارزهای دیجیتالی همچون Crypto.com، کوین بیس (Coinbase)، Coinmarketcap و BlockFi، دلارهای خود را به ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. به همین ترتیب آن ها از یکی دیگر از روش های کسب سود بدون ترید کردن استفاده می نمایند. این روش در حقیقت تکیه کردن به افزایش قیمت سرمایه گذاری هاست. بدین ترتیب شما می توانید دوباره ارزهای خود را بفروشید و سود کنید. این روش درست مانند روشی است که در بازار سهام از آن استفاده می کنند.

بازار ارز دیجیتال

دیگر نکته مهم ارزهای دیجیتال که باید بدانید، مالیات سود سهام و سرمایه است. مقدار مالیات سود سهامی که برای پول نقد بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال خود می پردازید، کاملا نسبت به درآمد شما در آن سال مالیاتی، متفاوت است و می تواند از سالی به سال دیگر تفاوت داشته باشد. برای مثال اگر در سال کمتر از 40,000 دلار درآمد داشته باشید، هیچ مالیاتی بر درآمد ارزهای دیجیتال خود ندارید و نیازی نیست مالیاتی بپردازید. بر اساس دستورالعمل ها، درآمد تا 441,150 دلار، شامل 15% مالیات و درآمد بالاتر، شامل 20% مالیات می شود.

اما دلیل اصلی اینکه افراد تا این حد به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند، به سهولت خرید، فروش و همچنین تریدینگ این ارزها بر می گردد. همچنین همین که می توانید از این ارزها سود بدون ترید کردن هم به دست آورید، از دیگر دلایل علاقه سرمایه گذاران است.

نحوه بالا رفتن و پایین آمدن ارزش ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال به دلایل مختلفی می توانند ارزش بالاتری پیدا کنند. برای مثال اگر شرکت های بزرگ اعلام کنند که آن ها را به عنوان روش پرداختی خود می پذیرند، قیمت این ارزها بالا می رود. زمانی که روندهای استخراج این ارزها تغییر می کند و همچنین زمانی که فرد مشهوری همچون ایلان ماسک دوج کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را تبلیغ می کند، همه و همه می تواند موجب بالا رفتن قیمت آن ارز شود. به همین ترتیب زمینه برای سود بدون ترید کردن در آن ارز هم برای شما فراهم می شود.

دیگر زمانی که ارزش یک ارز دیجیتال افزایش می یابد هم وقتی است که تقاضا برای یک ارز دیجیتال افزایش می یابد اما عرضه آن محدود است. برای مثال، زمانی که 21 میلیون بیت کوین در گردش است، اگر هیچ استخراجی انجام نشود، چنین حالتی پیش می آید. از طرف دیگر، ارزهای دیجیتال ممکن است در شرایط مختلفی ارزش خود را هم از دست بدهند. برای مثال اگر شرکت ها دیگر آن ها را به عنوان روش پرداختی نپذیرند و افراد بسیاری آن ها را یک جا بفروشند. در این صورت، ارزش آن ارز افت می کند و دیگر راهی برای سود بدون ترید کردن و یا با ترید کردن ارز وجود ندارد.

نحوه بالا رفتن و پایین آمدن ارزش ارزهای دیجیتال

نکات کلی برای شناخت و کسب سود در ارزهای دیجیتال

در این بخش قصد داریم نکاتی کلی را ارائه دهیم که بتوانید با استفاده از آن ها بازار ارزهای دیجیتال و همچنین دلار را به خوبی درک کنید و شباهت های آن ها را بهتر بدانید.

 • ذخیره ارزهای دیجیتال در کیف پول های نرم افزاری مانند حمل پول نقد در کیف پول واقعی است. بدین ترتیب ارزهای دیجیتال شما در دسترس و آماده برای استفاده می شود.
 • در زمینه ارزهای دیجیتال هم مانند ارزهای واقعی، قابلیت کسب سود بدون ترید کردن وجود دارد که در ادامه روش های مختلف آن را به شما ارائه می دهیم.
 • گذاشتن ارزهای دیجیتال در پروتکل پس انداز، درست مانند سپرده گذاری پول های عادی در حساب پس انداز است. پروتکل پس انداز، برای استفاده از این سرویس، سود بدون ترید کردن را به شما می پردازد. این هم درست مانند زمانی است که بانک به دلیل سپرده گذاری در حساب پس انداز، به شما سود می دهد.
 • ذخیره ارزهای دیجیتال و قرض گیری از خودتان هم مانند قرار دادن پول در حساب بازنشستگی یا گرفتن وام از آن است.
 • به همین ترتیب، ترید توکن ها در صرافی ارز دیجیتال هم مانند تریدینگ سهام در صرافی سهام است. توکن ها نماینده بلاک چین و پروتکل های سهام مانند نماینده تجارت شما هستند.

نکات کلی برای شناخت و کسب سود در ارزهای دیجیتال

تهیه کیف پول برای ذخیره سود با و بدون ترید ارز دیجیتال

قبل از هرچیز شما به جایی نیاز دارید که ارزهای دیجیتال خود را در آن ذخیره کنید. در حقیقت بدین ترتیب می توانید سود بدون ترید کردن خود را هم به راحتی ذخیره نمایید و این مکان جایی نیست جز یک کیف پول. به صورت کلی، انواع مختلفی از کیف پول ها را داریم که شما می توانید نسبت به شرایط خود هر کدام از آن ها را انتخاب کنید. می توانید از کیف پول نرم افزاری همچون اپلیکیشن ها و یا کیف پول سخت افزاری همچون انواع آفلاین دستگاه ها مثل فلش درایو استفاده نمایید. در رابطه با کیف پول های ارز دیجیتال هم دو نکته مهم وجود دارد که باید بدانید:

 • بیشتر کیف پول های نرم افزاری را که به عنوان کیف پول های گرم شناخته می شوند،‌ می توان به راحتی بازیابی کرد؛ حتی اگر تلفن همراه خود را گم کرده باشید.
 • بیشتر کیف پول های سخت افزاری را هم که به عنوان کیف پول های سرد شناخته می شوند برخلاف کیف پول های گرم اگر از دست بروند، نمی توان به راحتی بازیابی کرد. البته این برای بالا بردن امنیت سودهای به دست آمده شما اعم از سود بدون ترید کردن و یا با ترید است.

از آنجایی که کیف پول های نرم افزاری، به صورت آنلاین هستند، پس ترید یا خرج ارزهای دیجیتال با استفاده از آن ها آسان تر و سریع تر است. اما در عین حال این کیف پول ها در مقابل حملات هکری آسیب پذیرتر هستند و می توانند منجر به از دست رفتن هر گونه سود شما اعم از سود بدون ترید کردن شوند. در مقابل، کیف پول های سخت افزاری کاملا آفلاین هستند و به همین دلیل به هیچ عنوان نمی توان آن ها را هک کرد. اما خب ریسک گم کردن یا از دست دادن و دزدیده شدن کیف پول شما همیشه در میان است؛ درست مانند کیف پول واقعی که می تواند گم بشود.

تهیه کیف پول برای ذخیره سود با و بدون ترید ارز دیجیتال

مراحل راه اندازی کیف پول

شما می توانید از تمام این اقدامات با نصب اپلیکیشن صرافی خوبی همچون کوین بیس، Coinmarketcap و غیره، صرف نظر کنید. در این بخش، اقدامات لازم برای راه اندازی و تنظیم حساب را به شما عزیزان ارائه می دهیم. با این اقدامات، شما می توانید به راحتی حساب خود را راه اندازی و سودهای خود را اعم از سود بدون ترید کردن یا هر سود دیگری که به دست آورده اید در آن ها ذخیره کنید.

 • یک اپلیکیشن کیف پول خوب دانلود کنید. در مقاله دیگری 10 تا از بهترین کیف پول های اندروید را معرفی کرده ایم.
 • حساب خود را بسازید.
 • تأییدیه سریع دریافت نمایید.
 • سرمایه های خود را از یک حساب بانکی به کیف پول ارز دیجیتال خود انتقال داده و یا در آن سپرده گذاری کنید.

این اقدامات، سریع ترین راه برای شروع خرید و به دست آوردن سود بدون ترید کردن یا با ترید کردن از ارزهای دیجیتال است و باید قبل از هر چیز، اقدامات گفته شده را انجام دهید. دارایی های شما در کیف پول صرافی ذخیره می شوند که خود مقداری ریسک به همراه دارد. پس حتما به خوبی درباره آن فکر کنید. تصور کنید هکری هستید که می خواهید میلیون ها دلار را بدزدید. پس ایده خوبی است که وقت خود را برای هک کردن صرافی های بزرگ صرف کنید تا از این طریق به هزاران کیف پول دسترسی داشته باشید. اما خب هک کیف پول نرم افزاری احتمالا فقط وقت تلف کردن است.

توصیه های مهم برای سرمایه گذاری مطمئن در ارزهای دیجیتال

یکی از راه های خوب برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن، از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری هم مانند ترید کردن، نیازمند مهارت بوده و ریسک های زیادی به همراه دارد. متخصصان می گویند که ارزهای دیجیتال از ریسکی ترین گزینه های سرمایه گذاری موجود در بازار هستند اما به هر حال این دارایی ها از جذاب ترین و سودآورترین ها هم محسوب می شوند. پس حیف است اگر به دلیل بلد نبودن سرمایه گذاری، از چنین کار سودآوری بگذرید.

توصیه های مهم برای سرمایه گذاری مطمئن در ارزهای دیجیتال

در حال حاضر، ارزش بازار ارزهای دیجیتال جهان 2.66 تریلیون دلار است و حتی انتظار می رود که قیمت آن از این مقدار هم بالاتر برود. پس می توان گفت که حتی راه هایی برای کسب سود بدون ترید کردن زیادی هم در این زمینه وجود دارد که از همین حالا می توانید به دستیابی به آن ها فکر کنید. اگر شما هم می خواهید که یکی از راه های کسب سود بدون ترید کردن، یعنی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را امتحان کنید، پس با این بخش همراه باشید. ما در این بخش نکاتی را ارائه می دهیم که به شما در گرفتن تصمیمات آگاهانه و سودآورتری در این زمینه کمک می کند.

تحقیق درباره صرافی ها

سعی کنید همیشه قبل از سرمایه گذاری حتی یک دلار،‌ درباره صرافی های ارز دیجیتال تحقیق و مطالعه کنید تا نکات مهم آن ها را یاد بگیرید. پلتفرم های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، رسانه ای را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به شما ارائه می دهند. بر اساس سایت Bitcoin.com، بیش از 500 صرافی برای کاربران وجود دارد که می توانند از میان آن ها انتخاب کنند.

پس قبل از آنکه بخواهید هر سرمایه گذاری انجام دهید، حتما تحقیق کنید، نظرات افراد را بخوانید و با سرمایه گذاران با تجربه صحبت کنید. سرمایه گذاری، یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن است. اما حتما باید برای انجام آن، مهارت های لازم را کسب کنید. به علاوه، انجمن های تلگرامی مختلفی هم وجود دارد که ساخته شده اند تا تجارب شخصی خود را با شما در میان بگذارند و شما را راهنمایی کنند. برای مثال، یکی از آن ها Crypto Gaming Bulls به این آدرس است: cryptogamingbulls

دانستن نحوه ذخیره ارز مجازی

زمانی که کوین ارز دیجیتالی را خریداری می کنید، باید آن را ذخیره نمایید. این مرحله هم از مراحل مهم در کسب سود بدون ترید کردن است. شما می توانید کیف پول ارز دیجیتال را برای ذخیره کوین های خود در صرافی و یا کیف پول دیجیتالی انتخاب کنید. در حالی که انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد، هر کدام از آن ها مزایا و ملزومات امنیتی و فنی خود را دارد. درست مانند به دست آوردن سود از ترید، برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن و با استفاده از سرمایه گذاری هم باید درباره تمام گزینه ها تحقیقات خود را انجام دهید تا سرمایه گذاری خوبی داشته باشید.

دانستن نحوه ذخیره ارز مجازی

تنوع بخشی به سرمایه گذاری ها

 در حال حاضر تنوع بخشی در مرکز هر استراتژی سرمایه گذاری صحیحی قرار دارد و این قضیه در سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال هم صدق می کند. برای نمونه، شما نباید تمام سرمایه های خود را بر روی شبکه بیت کوین قرار دهید، آن هم فقط به این خاطر که این ارز دیجیتال را می شناسید. هزاران هزار گزینه در بازار برای شما وجود دارد. بهترین کار برای به دست آوردن بیشترین سود بدون ترید کردن و از طریق سرمایه گذاری آن است که سرمایه های خود را بر روی چندین ارز دیجیتال مختلف بگذارید. بدین ترتیب در صورت افت ارزش یک ارز، هنوز سرمایه های دیگری را دارید که به آن ها امیدوار باشید.

آمادگی برای نوسانات و از دست دادن سود

همان طور که می دانید، بازار ارزهای دیجیتال همیشه پر از نوسان است. پس حتما برای بالا و پایین رفتن قیمت های این بازار آماده باشید. شما قطعا شاهد نوسانات قیمتی گسترده ای خواهید بود که شاید شما را بسیار متعجب کند. اگر هیجانات و استرس شما از کنترل خارج است، پس شاید ارزهای دیجیتال، بهترین سرمایه گذاری برای شما نباشند. چرا که برای به دست آوردن بیشترین سود بدون ترید کردن از آن، باید بتوانید پورتفولیو و همچنین هیجانات روانی خود را به خوبی کنترل کنید.

ارزهای دیجیتال در حال حاضر به ترند رو به رشدی تبدیل شده اند که حرف آن ها را در هر کجا می شنویم. اما به یاد داشته باشید که این ارزها هنوز در مراحل اولیه رشد خود قرار دارند و به بلوغ نرسیده اند. سرمایه گذاری هم از کارهایی است که می تواند بسیار سخت باشد. پس حتما برای آن آماده شوید. اگر به انجام آن فکر می کنید، می توانید آن را با تحقیق و همچنین سرمایه گذاری از طریق استراتژی های سرمایه گذاری محافظه کارانه ای، آغاز کنید و سود بدون ترید کردن بسیار خوبی را به دست آورید.

راه های سود بدون ترید کردن در ارزهای دیجیتال

در این بخش قصد داریم راه های مختلفی را که برای کسب سود از ارزهای دیجیتال وجود دارد، خدمت شما ارائه دهیم. تا به اینجا، شما را با چند راه و همچنین نکات مهم فعالیت های مختلف در زمینه ارزهای دیجیتال آشنا کردیم. شاید تاکنون شما هم مانند بسیاری فکر می کردید که تنها راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، از طریق ترید کردن باشد. اما در این بخش راه های مختلف به دست آوردن درآمد و سود بدون ترید کردن را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

راه های سود بدون ترید کردن در ارزهای دیجیتال

سود بدون ترید کردن با وام دهی و قرض گرفتن

شما می توانید به راحتی با شروع وام دهی ارزهای دیجیتال،‌ درآمد اضافه ای از سرمایه گذاری های خود به دست آورید. وام دهی ارزهای دیجیتال، شامل مشارکت قرض کنندگان و وام دهندگان و قراردادهای میان آن ها می شود. برخی از انواع صرافی های ارز دیجیتال از وام دهی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند و شما به راحتی می توانید در آن ها به چنین خدماتی دسترسی داشته باشید. از جمله این صرافی ها می توان به نکسو (Nexo)، سالت لندینگ (SALT Lending)، بلاک فای (BlockFi)، اوسیس (Oasis) و سلسیوس (Celsius) اشاره کرد.

وام های ارز دیجیتال، مشخصا شامل قراردادهایی است که در آن ها قرض گیرندگان، دارایی های ارز دیجیتال خود را به عنوان وثیقه در گرو می گذارند. وام دهندگان هم مقررات را می پذیرند و پول نقد یا دیگر ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند. قرض گیرندگان همچنین قبول می کنند که به وام دهندگان، سودی را پرداخت کنند. این هم یکی از روش های سود بدون ترید کردن است که عده بسیاری از آن استفاده می کنند.

معمولا در قرارداد وام ارزهای دیجیتال، قرض گیرنده و وام دهنده هر دو افراد معمولی هستند و نه سازمان هایی همچون بانک. همین نکته شاید این کار را به یکی از روش های محبوب کسب سود بدون ترید کردن تبدیل کرده است. خلاصه آنکه ارزهای دیجیتال، در مرکز وام ها قرار دارند و به عنوان وثیقه یا منبع اولیه ارزش قرض گرفته شده محسوب می شوند.

بنابراین وام دهندگان می توانند دارایی های دیجیتال یا سهام را قرض بگیرند و از پرداخت سود به صورت دارایی های دیجیتال اضافه، سود ببرند. البته، این عمل هم همچون دیگر روش ها، بی خطر نیست. به علاوه، پیدا کردن پلتفرم هایی که قرض گیرندگان و وام دهندگان بالقوه و توانمند را به یکدیگر وصل کند، زمان زیادی می برد. اما خب باز هم می گوییم که اگر به دنبال راهی برای کسب سود بدون ترید کردن ارزهای دیجیتال هستید، وام دهی یکی از راه های موجود است که ارزش بررسی را دارد.

سود بدون ترید کردن با وام دهی و قرض گرفتن

سود بدون ترید کردن با خرید و نگهداری سنتی

روش درآمدزایی از ارزهای دیجیتال برای آن دسته از افرادی سودآور است که آماده پذیرش ریسک های آن هم هستند. این به معنای گرفتن دارایی های دیجیتالی مورد نظر از صرافی ارز دیجیتال و خرید تعداد بیشتری از آن ها در زمان افت قیمت است. چنین چیزی را معمولا «خرید در کف» می نامند. این روش هم یکی از روش های به دست آوردن سود بدون ترید کردن است.

دارایی ممکن است پس از ماه ها یا سال ها در سود کلی مشخصی، درمقایسه با قیمت خریداری شده، فروخته شود. قیمت ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، اتریوم و لایت کوین که به خوبی تثبیت شده اند، روزانه بالا و پایین می روند. اما اگر به نمودارها نگاه کنیم، متوجه می شویم که این کوین ها به طور کلی روند صعودی جالبی را در کل سال حفظ کرده اند. کوین های جدیدی همچون چیا (Chia) احتمال بیشتری دارد که به علت جنجال و هیاهوی موجود در این زمینه، با قیمت بالاتری کار خود را شروع کند.

کمی که بگذرد و بعدتر، این ارز دیجیتال ارزش خود را از دست می دهد و به زمان بیشتری برای ترمیم قیمت خود نیاز دارد. این روش هم از روش های خوب برای کسب سود بدون ترید کردن است که البته باید نکات آن را به خوبی بدانید. گاهی حتی احتمال آن وجود دارد که اگر خریداران کافی در بازار برای یک ارز نباشند یا فایده عملکرد آن به اندازه کافی نباشد، ارز دیجیتال مورد نظر به کلی ناپدید شود.

پس اگر شما هم به این روش کسب سود بدون ترید کردن علاقه مند هستید، باید چند نکته را رعایت کنید تا بتوانید بیشترین سود را از آن به دست آورید. اولین و مهم ترین کار آن است که وایت پیپر کوین را پیش از آنکه آن را به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب کنید، بخوانید. این کار به شما ایده کاملی درباره ریشه ها و هدفی که ارز برای آن تلاش می کند، ارائه می دهد. به علاوه این کار، اطلاعات کافی برای مقاومت در برابر آزمون زمان را هم فراهم می کند.

سود بدون ترید کردن با خرید و نگهداری سنتی

سود بدون ترید کردن با ایردراپ های ارز دیجیتال

از میان تمام راه ها برای به دست آوردن ارز دیجیتال رایگان، ایردراپ ها از بیشترین ریسک برخوردارند، اما با وجود این، یکی از بهترین روش های کسب سود بدون ترید کردن به شمار می روند. ایردراپ ها، بیشتر از آنچه که فکر کنید برای بیشتر سرمایه گذاران ارزش دارند. توسعه دهندگان، زمانی که برای ارزهای دیجیتال جدید پشتیبانی بخواهند، ایردراپ ها را اجرا می کنند. خلاصه کلام آنکه آن ها کوین رایگان ارائه می دهند تا افراد هم کوین آن ها را بپذیرند.

شما می توانید در اینترنت بررسی کنید که چه زمانی پروژه های ایردراپ در دست اقدام است و به آن ها بپیوندید. معمولا کاربران این ایردراپ ها را در وب سایت، رسانه اجتماعی و یا دیگر پلتفرم های خبری ارزهای دیجیتال، تبلیغ می کنند. ایردراپ ها هم یکی دیگر از روش های به دست آوردن سود بدون ترید کردن محسوب می شوند که می توانید آن ها را به راحتی انجام دهید و از سود آن ها بهره مند شوید.

البته باید مراقب پروژه های ارز دیجیتال جدید باشید. ایردراپ ها و ICOها یا همان عرضه سکه اولیه جعلی، کلاهبرداری های رایجی هستند که هکرها از آن ها استفاده می کنند. در واقعیت، کوین های بسیاری به صورت حباب هوا منتشر می شوند که ذخیره های سرمایه گذاری چندان ارزشمندی نیستند. متخصصان این زمینه هم پیشنهاد می کنند که بیشتر به ارزهای دیجیتال شناخته شده ای مانند بیت کوین و اتریوم بچسبیم. مخصوصا برای افراد تازه کاری که به دنبال کسب سود بدون ترید کردن هستند، بهتر است که به سراغ ارزهای دیجیتال شناخته شده بروند. اگر از این توصیه ها پیروی کنید، می توانید به راحتی از ایردراپ ها بهره ببرید.

یکی از نکات مهم دیگری که باید بدانید این است که تمام ارزهای دیجیتالی که از طریق ایردراپ به دست آورده اید هم جزو درآمدهای مشمول مالیات به حساب می آید. بر اساس سازمان خدمات درآمد مالی یا IRS، شما باید درآمد خود را بر اساس ارزش منصفانه بازار تاریخ ثبت شده در دفترکل توزیع شده، گزارش دهید. در بیشتر موارد هم زمانی که ایردراپ را از کیف پول های دیجیتال دریافت می کنید، زمانی است که باید گزارش دهید.

سود بدون ترید کردن با ایردراپ های ارز دیجیتال

سود بدون ترید کردن با استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج یا ماینینگ هم از دیگر روش های جالب برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن است. استخراج، بخش مهمی از مکانیسم اجماع اثبات کار یا PoW است. این روش را یکی از قدیمی ترین روش های درآمدزایی از طریق ارزهای دیجیتال می دانند. در حقیقت استخراج، روند تأیید تراکنش ها و ایمن کردن شبکه PoW است.

ماینرها هم برای انجام عملیات استخراج ارز دیجیتال، کوین های جدیدی را به شکل بلاک پاداش دریافت می کنند. در اولین روزهای به وجود آمدن بیت کوین، استخراج را می شد از طریق کامپیوتر دسکتاپ هم انجام داد. اما امروزه این روش جالب برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن فقط و فقط با استفاده از سخت افزارهای مخصوص ماینینگ امکان پذیر است.

وقتی بحث از تعمیر و نگهداری یا حفظ شبکه می شود، شروع یک مستر نود هم سودآور است. مستر نود در حقیقت کیف پولی است که از کپی کل شبکه میزبانی می کند. این دو روش به مقادیر قابل ملاحظه ای از سرمایه اولیه و مداومی با پشتوانه تخصصی و فنی نیاز دارد.

کسب سود سهام ارز دیجیتال بدون ترید کردن

یکی از روش های دیگر برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن، کسب سود سهام است. اگر با سرمایه گذاری در سهام یا اوراق قرضه آشنا باشید، پس احتمالا حداقل می دانید که سود سهام چیست. برای آنکه سود سهام را به زبان ساده بیشتر برای شما باز کنیم، سود سهام در واقع پرداخت ها نقدی کوچکی هستند که به صاحبین سهام داده می شوند . اگر شرکتی تا ربع یا کل سال، بسته به مالکیت آن، سود به دست آورد، همین امر آن سودها را تقسیم و به مالک شرکت که همان سهام داران هستند، بر می گرداند.

کسب سود سهام ارز دیجیتال بدون ترید کردن

این هم یکی از روش های بسیار خوب برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن است. البته ممکن است بدون تراز حساب بالا، موج چندان بزرگی از سود سهام به حساب ارز دیجیتال شما وارد نشود. اما به هر حال این هم یکی از راه های جالب برای درآمدزایی با استفاده از ارزهای دیجیتالی است که می توانید از آن استفاده کنید. با وجود این، شما حتما باید تحقیق کنید تا بفهمید که کدام ارزهای دیجیتال، سود سهام ارائه می دهند و آیا سود سهام آن ها ارزش دارد یا خیر.

برخی از ارزهای دیجیتالی که سود سهام را در بیشتر کوین ها یا توکن ها ارائه می دهند عبارتند از وی چین (VeChain)، نئو (NEO)، رد کوین (Reddcoin)، ناوکوین (NAVcoin)، دیکرد (Decred) و غیره که سود سهام سالانه بسیار خوبی به شما ارائه می دهند. شما به راحتی می توانید از طریق این کوین ها، از این روش برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن استفاده کنید. بنابراین، سود سهام ارزهای دیجیتال با سود سهام در بازار سهام متفاوت است. تفاوت آن ها هم در آن است که سود سهام ارزهای دیجیتال، توکن های اضافه ای را به جای پول نقد به شما پرداخت می کند.

استکینگ ارزهای دیجیتال

استکینگ هم از دیگر روش های به دست آوردن سود بدون ترید کردن است که حتما تا به حال نام آن را شنیده اید. در این روش، در حقیقت کاربران، توکن ها را به عنوان وثیقه ای برای تأیید معاملات در یک پروتکل قفل می کنند و برای این کار، پاداش می گیرند. استکینگ یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن بازده دارایی های موجود در پورتفولیوی ارز دیجیتال به حساب می آید.

شبکه اتریوم در ماه آگوست، از مدل اجماع اثبات کار (PoW) به مدل اثبات سهام (PoS) تغییر می کند. بدین ترتیب دارندگان اتر (ETH) که در قرارداد اتر 2 استیک کنند، می توانند تا 5.83% سود به دست آورند. به همین دلیل استکینگ یکی از بهترین روش های کسب سود بدون ترید کردن به حساب می آید.

استیکینگ ارزهای دیجیتال

دارندگان توکن در این سیستم PoS جدید، با قفل کردن کوین های خود در نودهای شبکه، به صورت فعال در تأیید معاملات شرکت می کنند. این نودها هم سپس برای به دست آوردن فرصت تأیید تراکنش ها با یکدیگر به رقابت می پردازند، بلاک های جدید تولید می کنند و پاداش هایی را که آن ها به همراه دارند، دریافت می نمایند. اطلاعات سایت Staking Rewards نشان می دهد که در حال حاضر استیک 10 اتر، درآمد هفتگی 0.0075 اتریوم را به همراه دارد. این میزان هم اکنون 17.96 دلار قیمت دارد و به همین دلیل، استیکینگ را به یکی از بهترین راه های کسب سود بدون ترید کردن، تبدیل می کند. درآمد سالانه استیکینگ اتر هم 0.3876 اتر بوده که معادل با 933.69 دلار است.

هرچه توکن های بیشتری در شبکه قفل شوند، درصد بازده اتر هم کمتر می شود، پس درآمدهای نهایی می تواند تغییر کند. در حال حاضر پنج دارایی دیجیتال برتر از نظر ارزش استیک شده عبارتند از: آدای کاردانو (Cardano ADA)، اتر (ETH)، سولانا (SOL)، کوین USD و پولکادات (DOT). استیکینگ با توجه به تمام نکات گفته شده، یکی از بهترین روش های کسب سود بدون ترید کردن است.

این روش همچنین ریسک بسیار کمی دارد و با استفاده از آن می توانید فارغ از عملکرد و حرکات بازار، سود بسیار بیشتری به دست آورید. همچنین نه تنها می توانید سود به دست آورید، بلکه در عین حال از طریق تأیید معاملات، به پشتیبانی از شبکه هم کمک می کنید.

استکینگ

کسب هزینه ها و توکن ها از طریق ارائه نقدینگی

تهیه نقدینگی هم روش بسیار خوب دیگری برای کسب سود بدون ترید کردن است. این عمل، یکی از اصلی ترین اجزاء پلتفرم های دیفای محسوب می شود که البته قبل از این کار توصیه می کنیم با نحوه هک پروژه های دیفای آشنا باشید. سرمایه گذارانی که تصمیم می گیرند برای پلتفرم های نوظهور سرمایه تهیه کنند، معمولا درصد بالایی از بازده را بر روی مقدار استیک شده خود دریافت می کنند. همچنین آن ها درصدی از هزینه های تولید شده توسط معاملات در داخل استخر را هم می گیرند.

برای نمونه، تهیه نقدینگی در استخر Ether/USDC در کوییک سواپ (QuickSwap) به سرمایه گذار، درصدی از 23,098 دلار را در پاداش های توزیع شده کلی روزانه و عملکرد سالانه 33.81 درصدی را ارائه می دهد. در بهترین حالت، سرمایه گذاران بلند مدت باید آنقدر باهوش باشند که برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن از این راه، تحقیقات خود را انجام دهند. آن ها باید درباره استخرهای موجود حال حاضر در بازار تحقیق کنند. اگر یک جفت نقدینگی از پروژه ای قدرتمند یا حتی جفت استیبل کوینی مانند USDC/Tether (USDT) تشکیل شده است، به نظر مطلوب می رسد.

پس چنین چیزی پتانسیل آن را دارد که برای شما نسخه بلاک چینی یک حساب پس انداز باشد که بتوانید از آن استفاده کنید. چنین حسابی می تواند بازده های بسیار بهتری را از آنچه که می توانید از بانک یا هر مؤسسه مالی دیگری به دست آورید، به شما ارائه دهد.

به حداکثر رساندن بازده ها با استفاده از ییلد فارمینگ

ییلد فارمینگ هم از دیگر روش های خوب برای کسب سود بدون ترید کردن است. ییلد فارمینگ، مفهوم قرار دادن دارایی های ارز دیجیتال به صورتی است که بتواند بالاترین بازده ممکن را در عین به حداقل رساندن ریسک ها به شما ارائه دهد. همان طور که هر روزه پروتکل ها و پلتفرم های جدیدی به وجود می آید، آن ها مشوق های بالایی هم به سپرده گذاران ارائه می دهند. این مشوق ها هم به عنوان راهی برای استخراج نقدینگی و افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل هستند. به همین دلیل ییلد فارمینگ هم یکی از روش های محبوب برای کسب سود بدون ترید کردن است.

به حداکثر رساندن بازده ها با استفاده از ییلد فارمینگ

بازده های بالای ارائه شده هم معمولا به صورت توکن محلی پلتفرم پرداخت می شوند. برای نمونه، کاربری یک توکن استخر نقدینگی را برای جفت STKGHS-WETH سپرده گذاری کرده است. این جفت، نرخ سالانه 189.2 درصدی دارد و تا کنون پاداش 3.312 توکن DINO را تولید نموده است. ییلد فارمینگ برای سرمایه گذاران طولانی مدتی که پورتفولیویی با دسته بندی های مختلفی از توکن ها را دارند،‌ راهی برای قرار گرفتن در معرض پروژه های جدید است. بدین ترتیب هم می توانید سود بدون ترید کردن به دست آورید و هم بدون نیاز به صرف مبالغ جدید، توکن های جدید را دریافت کنید.

سود بدون ترید کردن با بازی های کریپتویی

بازی های کریپتویی و جمع آوری NFT هم راه دیگری برای تولید بازده پورتفولیوی ارزهای دیجیتال بدون نیاز به صرف مبالغ جدید است. این دو روش هم از روش های کسب سود بدون ترید کردن خوبی به شمار می روند که طرفداران زیادی دارند. آکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، برای مثال محبوب ترین نمونه حال حاضر در این زمینه به شمار می رود. این بازی شامل تریدینگ، مبارزه، جمع آوری و پرورش موجوداتی مبنی بر NFT به نام آکسی می شود.

بازی آکسی اینفینیتی، پاداش هایی را به صورت توکن اسموت لاو پوشن (SLP) برای شما به وجود می آورد. SLP، یک توکن درون بازی است که در روند پرورش آکسی ها مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه، می توان این توکن را در صرافی های ارز دیجیتال بزرگ هم ترید کرد. کاربران می توانند توکن SLP را با استیبل کوین های دلاری یا دیگر ارزهای دیجیتال دارای ارزش بازار بالا، معامله کنند.

بر اساس داده های Your Crypto Library «امروزه، میانگین بازیکنان بین 150 تا 200 توکن SLP را در روز به دست می آورند» که این میزان در ارزش بازار کنونی معادل با 40 تا 53.50 دلار است. در برخی از کشورهای دنیا، این مقدار برابر با درآمد کاری تمام وقت است. به همین دلیل،‌ این روش را یکی از بهترین روش های کسب سود بدون ترید کردن می دانند. با داشتن چنین درآمدی، آکسی اینفینیتی شاهد افزایش عمده ای در فعالیت کاربران و حساب های جدید در کشورهایی مانند ونزوئلا و مالزی بوده است.

سود بدون ترید کردن با بازی های کریپتویی

سرمایه گذاری، وام دهی و استیکینگ ارزهای دیجیتال و همچنین بازی های بلاک چین برای کسب درآمد می توانند بازده های سرمایه گذاری بسیار بیشتری نسبت به بانک های سنتی و حساب های سپرده گذاری آن ها ارائه دهند. این روش ها از بهترین روش های کسب سود بدون ترید کردن هستند که می توانید از تمام آن ها استفاده کنید و سودهای بسیار بیشتری به دست آورید. هر چه بخش بلاک چین بیشتر رشد می کند، بیشتر احتمال دارد که سرمایه گذاران به این پلتفرم ها رو بیاورند که بازده های بالاتری را برای مشارکت در پروتکل ها به آن ها ارائه می دهد.

جمع بندی

سود بدون ترید کردن و راه های دستیابی به چنین سودی، موضوع مهمی در دنیای ارزهای دیجیتال بود که در مقاله امروز به آن پرداختیم و تمام نکات مهم آن را خدمت شما ارائه دادیم. شاید شما هم تا به حال نمی دانستید اما ترید کردن تنها راه درآمدزایی از ارزهای دیجیتال نیست و راه های بسیار زیادی برای کسب سود از این ارزهای جالب وجود دارد که در مقاله امروز به بهترین روش های آن پرداختیم و همه چیز را درباره این روش ها به شما توضیح دادیم.

احتمالا بعد از خواندن این مقاله، حالا درباره نحوه درآمدزایی از ارزهای دیجیتال، فکرهای خوبی دارید. حالا قطعا می دانید که چه روش هایی برای به دست آوردن سود بدون ترید کردن در این زمینه وجود دارد که می توانند درآمد بسیار خوبی را به شما ارائه دهند. برای آنکه سرمایه گذاری امنی داشته باشید تا به سود برسید، باید حتما پیش از هر گونه سرمایه گذاری، تحقیق و مطالعه کنید.

توئیتر، بهترین منبع اطلاعاتی است که می توانید برای دریافت آخرین به روز رسانی های صنعت ارزهای دیجیتال از آن استفاده کنید. برای مثال، صفحه CryptoMinati Capital اخیرا توئیتی از نظر خود درباره سرمایه گذاری بر روی سند باکس (SandBox) را منتشر کرد. به علاوه، بسیار ضروری است که پیش از سرمایه گذاری، اطلاعات لازم درباره ارزهای دیجیتال را داشته باشید. ما هم در مقاله امروز پیش از ارائه راه های کسب سود بدون ترید کردن، اطلاعات کلی درباره ارزهای دیجیتال را در اختیار شما قرار دادیم.

شما باید حتما به طور کامل بالا و پایین های بازار را مطالعه کنید. یکی از چیزهایی که باید حتما درباره آن مطمئن باشید، آماده بودن کیف پول پیش از آغاز سفر ارزهای دیجیتال است. مطمئن شوید که پیش از سرمایه گذاری، تمام استراتژی های خود را چیده اید. انتخاب ارزهای دیجیتال هم وظیفه خطیری است که به تحقیق و دانستن جزئیات نیاز دارد. همچنین درباره تمام راه های به دست آوردن سود، چه سود بدون ترید کردن و چه با ترید هم مطالعه کنید.

قبل از انتخاب ارز دیجیتال، مطمئن شوید که درباره آینده آن در بازار مطالعه لازم را داشته اید. پس به طور خلاصه، تحقیق کاملی انجام دهید و عملکرد گذشته و حال ارزهای دیجیتالی را که قصد دارید در آن ها سرمایه گذاری کرده و از آن ها سود بدون ترید کردن به دست آورید، تحت نظر داشته باشید. امیدواریم که بتوانید بیشترین سودها را بدون ترید کردن از این زمینه به دست آورید.

منابع

theislandnow

cointelegraph

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید