خانهوبلاگمقالاتآموزشیارزهای دیجیتال آینده‌دار ؛ ارز...

ارزهای دیجیتال اینده دار

ارزهای دیجیتال آینده‌دار ؛ ارزهایی که می‌توانند آینده ما و نسل‌‌های بعدی‌مان را بسازند!

ارزهای دیجیتال آینده‌دار همان دارایی‌های با ارزشی هستند که امروزه همه بدنبال خریدشان هستند. تقریبا درصد زیادی از افراد پذیرفته‌اند که سرمایه گذاری روی کریپتوکارنسی کار عاقلانه‌ای است و بعد از مدتی نیز به سود خواهد رسید. فقط الان مساله بر سر زمان بازدهی ارزها است. تریدرها دوست دارند در کوتاه‌ترین زمان و با چند خرید و فروش به سود برسند. از طرف دیگر، هولدرها (Holder) یا سرمایه‌گذاران می‌خواهند از افزایشی بودن روند ارزش رمز ارزها در طول زمان سود ببرند.

در نتیجه، کسی که به هولد کردن این ارزها فکر می‌کند بهتر است آینده‌دارترین آن‌ها را انتخاب کند. اما مشکلی که بر سر راه هولدارها در این زمینه وجود دارد، غیرقابل پیش‌بینی بودن ارزش ارزهای دیجیتال است. حتی کسانی که به تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال کریپتوها نیز مسلط هستند، باز هم از پیش‌بینی کردن بسیاری اتفاقات و تغییرات ناتوان هستند.

در نتیجه، تعیین کردن ارزهای دیجیتال آینده‌دار کار راحتی نیست. ما هم برای اینکه بتوانیم شما را با مواردی آشنا کنیم که واقعا می‌توان روی آینده‌شان حساب باز کرد؛ ریسک نکردیم. به همین خاطر مواردی را در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم که آینده آن‌ها به دلایل مختلف تضمین شده است.

با حامی همراه باشید.

 

بیت کوین از با ارزش ترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار

اگر تا قبل از پایان سال 2021 درباره آینده بیت کوین سوال می‌کردید، کم‌تر کسی بود که با شور و حرارت از این نگوید که “تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند تا پایان سال 2021 به ارزش 100000 دلار خواهد رسید!” حتی الان هم اگر شما درباره آینده بیت کوین سرچ کنید، حتما می‌بینید که بسیاری گفته‌اند این ارز در پایان سال 2021 بسیار فراتر از اعداد و ارقام فعلی خواهد بود.

گفتیم که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اصلا مساله قابل پیش‌بینی و کنترل شده‌ای نیست. کافی است به مدت چند روز در کشوری مثل قزاقستان اینترنت قطع شود. پیدا شدن سویه‌های جدید ویروس کرونا و یا حتی تصمیم‌گیری‌های مختلف در فدرال رزو ایالات متحده آمریکا؛ هر کدام می‌توانند ارزش Bitcoin با نماد BTC را تحت تاثیر شدید قرار دهند.

قیمت این رمز ارز در اواخر سال 2021 اگرچه تا مرز 67 هزار دلار بالا رفته بود، تا نیمه اول ژانویه 2022 به 41 هزار دلار نیز رسید. کاهش بسیار جدی قیمت آن موجب نگرانی فعالین شده و بازار را دچار تب و تاب فراوانی کرده است.

حالا، بنظرتان چرا با وجود چنین شرایطی تصمیم گرفته‌ایم بیت کوین را در صدر لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار بیاوریم؟ این کار چند دلیل دارد که در ادامه ذکر می‌کنیم.

بیت کوین ارز دیجیتال آینده دار با آینده تضمین شده

سال 2008 برای اقتصاد ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر، سال چندان خوبی نبود. بحران‌های اقتصادی پی‌درپی نشان می‌داد که سیستم پولی و مالی رایج در این کشورها تا چه اندازه گرفتار مشکل و ضعف است.

در همین روزها بود که یک فرد یا یک گروه بنام ساتوشی ناکاتومو، از پروژه بزرگی که طراحی کرده بود پرده‌برداری کرد. این پروژه، بلاک چین بیت کوین نام داشت. شبکه‌ای که یک ارز دیجیتال نیز با همین نام را پشتیبانی می‌کرد. آن روزها این رمز ارز ارزش چندانی به دلار نداشت. اما فقط 13 سال نیاز بود تا به قله ارزهای دیجیتال بازار برسد.

شاید این ارز در دوره‌های مختلف با روندهای اصلاحی هم مواجه شود. حتی ممکن است در دوره‌های چند ماهه قیمت بیت کوین حسابی پایین بیاید، ولی تقریبا همه کارشناسان متفق‌القول هستند که این ارز در بلند مدت همیشه رشد کرده و رشد خواهد کرد.

این آینده تضمین شده، به محدودیت عرضه بیت کوین مربوط است. در واقع، از همان ابتدا ساتوشی اعلام کرد که استخراج بیت کوین تا 21 میلیون کوین ادامه پیدا می‌کند و بعد دیگر هیچ بیت کوین جدیدی استخراج نخواهد شد. در نتیجه، عرضه بیت کوین هم مانند عرضه طلا محدود است. طبق قانون عرضه در علم اقتصاد، اگر عرضه محصولی محدود باشد و کم کم منتشر شود، قیمت آن بالاتر خواهد رفت.

 

در ضمن، پاداش ماینرها برای استخراج نیز هر 4 سال یک‌بار نصف خواهد شد. اگر چند سال پیش، هر ماینر برای ساختن یک بلوک جدید در بلاک چین این رمز ارز 50 بیت کوین پاداش می‌گرفت؛ حالا به تعداد بسیار کم‌تری رسیده است. اما کاهش پاداش ماینرها چه ربطی به قرار گرفتن بیت کوین در لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار دارد؟

وقتی که پاداش استخراج بیت کوین کم‌تر و کم‌تر شود، به شرایطی خواهیم رسید که عملا ماینینگ هیچ سودی برای ماینرها نخواهد داشت. سپس، آن‌ها نیز ترجیح می‌دهند که با فعالیت بعنوان نود (Node) و تایید تراکنش‌ها در بلاک چین بیت کوین، پاداش بگیرند. با چنین اتفاقی، عرضه بیت کوین حتی قبل از اینکه به 21 میلیون برسد، با کاهش بسیار چشمگیری روبرو می‌شود.

با این اتفاق، قیمت بیت کوین افزایشی ناگهانی پیدا خواهد کرد. افزون بر آن، کارمزد هر تراکنش در این شبکه بالاتر می‌رود و نودها هم پاداش‌های خوبی خواهند گرفت. پس در آینده نه چندان دور، این ارز بسیار گران‌تر از چیزی خواهد بود که الان هست. به همین خاطر از وجود بیت کوین در لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار کم‌تر کسی تعجب می‌کند!

اتریوم در تمام این سال‌ها تلاش کرده جای بیت کوین را بگیرد. اگرچه هنوز موفق نشده اما مزیت‌های زیادی نسبت به آن دارد. به همین خاطر، بسیاری کارشناسان سرمایه گذاری بر روی اتر را توصیه می‌کنند.

 اتر (Ether) ؛ از ارزهای دیجیتال اینده دار، قاتل بیت کوین

بیت کوین در کنار تمام مزیت‌هایی که دارد، از مشکلات مختلفی هم رنج می‌برد. بلاک چین اتریوم با این هدف طراحی شد تا ارز دیجیتال اتر را معرفی کند و تمام مشکلات بیت کوین را با Ether کنار بزند.

در حال حاضر، اتر (ETH) دومین ارز دیجیتال با ارزش جهان بعد از بیت کوین است و بخاطر قابلیت‌های فراوانش در لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار نیز در رتبه دوم قرار می‌گیرد. اولین مساله، مزیت‌های بلاک چین اتریوم نسبت به بیت کوین است. سرعت بیشتر تایید تراکنش‌ها، رشد مقیاس‌پذیر آن در مقایسه با بیت کوین، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، جزو جذاب‌ترین ویزگی‌های شبکه اتریوم به حساب می‌آیند.

یکی از مهم‌ترین اهدافی که پشت سر طراحی رمز ارز اتر قرار داشت، این بود که این ارز جای پول‌های ملی را بگیرد. به این صورت که تمام تراکنش‌های روزانه ما برای خرید کالا و محصولات مختلف بجای پول معمولی با اتر انجام شود. هرچند تاکنون این اتفاق میسر نشده ولی همین که احتمالش هم وجود داشته باشد کمک می‌کند تا اتر در لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار جا خوش کند.

یک مزیت دیگر که شبکه اتریوم دارد، قابلیت‌های فراوانش برای کمک به دیگر توکن‌هاست. حتما می‌دانید که فرق توکن با ارز دیجیتال در داشتن و نداشتن بلاک چین اختصاصی است. مثلا، اتر خودش بلاک چین اختصاصی با نام اتریوم دارد و یک ارز دیجیتال محسوب می‌شود. اما؛ برخی ارزها بدلیل نداشتن شبکه اختصاصی، مجبورند که از بلاک چین دیگر ارزهای دیجیتال استفاده کنند. به همین خاطر، آن‌ها را توکن می‌نامیم.

اگر بتوانید پول خود را بر روی ارزهای دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنید که آینده‌شان تضمین شده است تا چند سال آینده به سودهای آن‌چنانی خواهید رسید. این استراتژی کارآمد بسیاری را تاکنون ثروتمند ساخته است.

شبکه اتریوم یکی از شبکه‌هایی است که توکن‌های زیادی بر بستر آن کار می‌کنند. همین نیز به رشد بیشتر شبکه کمک می‌کند. اتریوم با تغییر نسلی که در گذشته داشت و به ورژن دوم خودش رسید، به کابران نشان داد که رشد کردن برایش از نان شب هم واجب‌تر است. با این همه مزیت، چگونه می‌توان اتر را در رتبه دوم ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار نداد؟!

اما به یک نکته بسیار مهم باید توجه داشته باشید. همان ابتدا که اتر منتشر شده بود، از آن با عنوان قاتل بیت کوین یاد می‌شد. بسیاری اعتقاد داشتند که این ارز آمده است تا بیت کوین را کنار بزند و در صدر ارزهای دیجیتال بنشیند. اتفاقی که بعد از سال‌ها رخ نداد و همچنان بیت کوین را بالاتر از خود می‌بیند. حالا نه تنها از انجام چنین کاری بازمانده، بلکه ارزهای دیجیتال مختلفی هم به بازار آمده‌اند که برای قتل خودش نقشه می‌ریزند.

در شرایط کنونی، چندین ارز وجود دارند که صفت قاتل اتریوم یا  Ethereum Killerبرای‌شان انتخاب شده است. وجود آن‌ها یک تهدید دائمی برای جایگاه این رمز ارز محسوب می‌شود. هرچند، تاکنون که اتر با تمام قدرت به پیش رفته و هیچ‌گونه قتلی هم اتفاق نیفتاده است!

ارزهای دیجیتال آینده دار

 

از ارزهای دیجیتال آینده دار با پشتوانه قوی، کاردانو

چارلز هاسکینسون در سال 2015 از تیم طراحان اتریوم جدا شد و به کمک یکی دیگر از همکارانش، تلاش‌های خود را برای راه‌اندازی بلاک چین کاردانو آغاز کرد. برای مطالعه بیشتر در مورد کاردانو، به مقاله رمز ارز کاردانو چیست مراجعه فرمایید

در نهایت و در سال 2017 آن‌ها این شبکه را تاسیس کردند. ارز دیجیتال آدا ADA را برایش ساختند و سعی کردند تمام ایرادات اتریوم را در کاردانو رفع کنند. شاید تنها شباهت این دو رمز ارز، در نام‌گذاری‌شان باشد. بطوریکه، بلاک چین اتریوم ارز دیجیتال اتر را دارد ولی همه به آن ارز دیجیتال اتریوم می‌گویند. شبکه کاردانو هم ارز دیجیتال آدا را دارد ولی همه به آن ارز دیجیتال کاردانو می‌گویند.

از این تشابه جزئی که بگذریم، متوجه می‌شویم هاسکینسون سعی کرده با طراحی کاردانو همه مشکلات اتریوم را رفع کند و به همین خاطر است که کاردانو را اصلی‌ترین قاتل اتریوم می‌دانند. این رمز ارز قابلیت‌های فراوانی دارد که آن را شایسته قرارگیری در رتبه سوم بهترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار می‌سازند.

اگر بیت کوین را نسل اول ارزهای دیجیتال و اتریوم را نسل دوم آن‌ها بدانیم، کاردانو نسل سوم رمز ارزها محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال از نظر سرعت تایید تراکنش‌های شبکه، امنیت و میزان کاربردی بودن قابل مقایسه با نسل‌های قبلی‌اش نیست.

در بلاک چین بیت کوین و اتریوم، به ترتیب در عرض 1 ثانیه 5 تراکنش و 25 تراکنش تایید می‌شوند؛ اما این عدد برای کاردانو به 1700 تراکنش در ثانیه می‌رسد. در واقع سرعت تایید تراکنش‌های این بلاک چین چند صد برابر بیت کوین و چند ده برابر اتریوم است. سرعت تایید تراکنش شاخص بسیار مهمی است و در توسعه یافتن شبکه در آینده نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

همچنین، راهکارهای مختلفی هم برای حفظ حریم شخصی کاربران ارز دیجیتال آدا درنظر گرفته شده که این مساله نیز بر محبوبیتش می‌افزاید. سومین عاملی که کمک کرده تا کاردانو در لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار بگیرد، کاربردهای مفید آن برای جوامع مختلف است. مثلا:

  • وزارت آموزش و پرورش اتیوپی با استفاده از بلاک چین کاردانو، سوابق تحصیلاتی 5 میلیون دانش آموز خود را ثبت می‌کند تا بصورت غیرقابل تغییر در سیستم باقی بمانند.
  • وزارت خانه‌های بهداشت می‌توانند به کمک شبکه کاردانو فرایند احراز هویت داروها را انجام دهند. بدین ترتیب، احتمال وجود داروی تقلبی در کشورها کم‌تر خواهد شد.
  • همچنین، از شبکه کاردانو و ارز دیجیتال آدا برای تسهیل فرایندهای مختلف صنایع کشاورزی، امور مالی و کارهای تحقیقاتی استفاده می‌شود.

نسل سوم وب یا  Web 3.0 پروژه‌ای است که بلاک چین پولکادات آن را دنبال می‌کند. به محض به ثمر رسیدن پروژه نسل سوم وب، احتمالا شاهد افزایش بسیار زیاد قیمت ارز دیجیتال دات خواهیم بود.

 پولکادات ارز دیجیتال آینده دار با نسل سوم وب

نسل سوم وب (Web 3.0)، عنوانی است که شاخک‌های هر آدمی را تیز می‌کند. ما فعلا از نسل دوم وب استفاده می‌کنیم. پس اگر نسل دوم این همه قابلیت در اختیار ما گذاشته، نسل سوم قرار است چه با دنیای مجازی و واقعی بکند؟!

بلاک چین پولکادات با ارز دیجیتال دات (DOT) تلاش می‌کند که زیرساخت‌های نسل سوم وب را فراهم کند. هدف از طراحی این وب، خارج ساختن فضای مجازی از انحصار کمپانی‌هایی نظیر گوگل و متا است. این شبکه از پروتکل منبع باز (Open Source) بهره می‌برد و می‌خواهد با ایجاد بیشترین شفافیت برای عموم کاربران، قدرت بیشتری به افراد عادی برای مدیریت فضای مجازی بدهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پولکادات که باعث شده تا در میان ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار داشته باشد، ایجاد لینک بین سایر شبکه‌ها است. این شبکه، همانند یک پل عمل می‌کند و دیگر شبکه‌ها را به یکدیگر متصل می‌سازد. با انجام چنین کاری، سرعت، امنیت و مقیاس‌پذیری‌اش را بالاتر می‌برد.

بنابراین، اگر به لیست‌هایی که مراکز معتبر گوناگون از لیست ارزهای دیجیتال باارزش در آینده منتشر ساخته‌اند نگاه کنید، حتما نام پولکادات را نیز در بین آن‌ها پیدا خواهید کرد. مطمئنا با بهره‌برداری از پروژه نسل سوم وب، ارزش ارز دیجیتال دات  Dot افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

کریپتوکارنسی

ارز دیجیتال سولانا، اینده دار و قاتل اتریوم

سولانا یکی دیگر از قاتلین اتریوم به شمار می‌رود. ارز دیجیتالی که سرعت تایید تراکنش‌هایش بسیار بالاست، کارمزدهای پایینی برای خرید و فروش دارد و همچنین، از قراردادهای هوشمند به خوبی پشتیبانی می‌کند.

این شبکه خودش را با جمله “قدرتمند برای توسعه‌دهنگان یا Developer ها و سریع برای همگان” به کاربرانش معرفی می‌کند. توانایی این شبکه رای تایید 50 هزار تراکنش در 1 ثانیه مثال‌زدنی است. بنابراین، هر تراکنش در کم‌تر از 1 ثانیه تایید می‌شود. چنین قابلیتی، برای بسیاری از کاربران در روزهای نخستین باورکردنی نبود.

برای درک بهتر این مساله، بهتر است به دریافت پیامک‌های بانکی فکر کنید. شما هربار که مقداری پول واریز یا دریافت می‌کنید؛ بلافاصله پیامک تایید آن برای‌تان ارسال می‌شود. چنین اتفاقی، به معنای آن است که تراکنش شما انجام شده و حالا پیام تایید آن را نیزدریافت کرده‌اید. اما وقتی در بلاک چین‌های مختلفی مثل بیت کوین قصد تراکنش داشته باشید؛ لازم است برای تکمیل فرایند آن تراکنش مقداری صبر کنید.

اما ارز دیجیتال سولانا آمده است تا این مشکل را به خوبی حل کند. پس دقیقا تجربه‌ای مشابه تجربه تراکنش در بانک‌ها برای‌تان اتفاق می‌افتد و به مجض انجام تراکنش، تاییدیه آن را دریافت خواهید کرد. از طرف دیگر،  Solana این قابلیت را دارد که بستری امن و مناسب برای پروژه‌های گوناگون باشد.

برای مثال، بسیاری از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا همان Dapps می‌توانند بر بستر این شبکه طراحی شوند. خصوصا بخاطر پشتیبانی این شبکه از قراردادهای هوشمند، میزبان خوبی برای پروژه‌های  NFT ، صرافی‌های غیرمتمرکز و همچنین، بازارسازهای خودکار خواهد بود. گفته می‌شود در حال حاضر بیش از 400 پروژه مهم بر بستر Solana مشغول فعالیت هستند. وقتی که این پروژه‌ها یکی یکی به سرانجام برسند، تاثیر چشمگیری بر قیمت سولانا خواهند گذاشت.

وجود نام ارز دیجیتال سولانا در فهرست ارزهای دیجیتال آینده‌دار به این خاطر است که پتانسیل عملی کردن اهدافی که پشت سر اتریوم قرار دارد را از خودش نشان می‌دهد. برای مثال، اتریوم قرار بوده بستری باشد برای خلق توکن‌های جدید و یا انجام شدن پروژه‌های گوناگون که بتوانند بر پایه شبکه اتریوم به کاربران‌شان سرویس بدهند. ولی ارز دیجیتال Solana و بلاک چینش توانایی بیشتری برای انجام این کار از خود نشان می‌دهند.

در نهایت، ویژگی‌های ارز دیجیتال سولانا با نماد  SOL که آن را در بین مهم‌ترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار می‌دهند، در لیست پایین خلاصه شده‌اند:

  1. امکان ترکیب‌ پروژه‌های مختلف
  2. عدم نیاز به شاردینگ
  3. سرعت بسیار بالا در تایید تراکنش‌ها
  4. مقیاس‌پذیری بسیار زیاد با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات تاریخ
  5. کم بودن کارمزدها و روند کاهشی آن‌ها
  6. پشتیبانی از انواع پروژه‌های: اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، NFT و صرافی‌های غیرمتمرکز

 

ارزهای دیجیتال اینده دار

ارز دیجیتال بایننس  Binance coin، اینده داری از صرافی بزرگ

ارز دیجیتال بایننس که با نماد  BNB در بازار شناخته می‌شود، متعلق به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است. صرافی  Binance آن‌چنان شهرت و اعتباری در دنیای کریپتوکارنسی دارد که همین مساله به تنهایی می‌تواند تضمین کند ارز دیجیتال  BNB برای همیشه در لیست بهترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار داشته باشد.

ارز دیجیتال بایننس کوین برای استفاده در صرافی بایننس و پرداخت هزینه‌های مختلف در آنجا بسیار کاربردی است. کاربرد این ارز برای پرداخت‌های گوناگون به قدری بالاست که، بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند همیشه مقداری  BNB در والت خودتان داشته باشید. چرا که مطمئنا در موقعیت‌هایی قرار خواهید گرفت که با داشتن این ارز دیجیتال، می‌توانید پرداحت‌های گوناگون را در صرافی بایننس انجام دهید.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بایننس در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال، حفظ محدوده مشخصی از موجودی آن در بلاک چین است. بایننس از همان ابتدا قول داد تا هر 3 ماه یک‌بار، مقداری از ارز دیجیتال  BNB را بسوزاند با این هدف که فقط 50 درصد از آن در گردش باقی بماند.

تعلق داشتن رمز ارز بایننس به صرافی مشهور  Binance بهترین تضمین برای آینده این ارز است. از آنجایی که صرافی مذکور در تمام سال‌های اخیر در حال رشد و توسعه بوده و برنامه‌های مختلفی نیز برای توسعه بیشتر دارد؛ شکی نیست که ارز دیجیتالش هم برای همیشه در میان مهم‌ترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار خواهد داشت.

ارز دیجیتال چین لینک  Chain Link

ارز دیجیتال چین لینک با نماد  Link به دلایل مختلفی می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. اول از همه، ارز دیجیتال Link ویژگی‌های مختلفی شامل: سرعت بالا، سطح امنیت استاندارد، امکان رشد در مقیاس بالا، کم بودن کارمزدها، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و جبران بسیاری از نقص‌های بیت کوین و اتریوم را دارد. افزون بر آن، کاربردهای فوق‌العاده مهمی نیز برایش درنظر گرفته‌اند.

نظارت بر منابع آبی، با هدف کاهش آلودگی‌ها و برداشت غیرقانونی از منابع آب، یکی از کاربردهای جذاب این ارز دیجیتال بوده که موجب پرطرفدار شدنش در جوامع مختلف شده است. بلاک چین  Chain Link قابلیت‌هایی دارد که می‌توان به کمک آن‌ها، سنسورهایی را در زیر زمین قرار داد و بر روی سفره‌های آب زیرزمینی، مصارف صنعتی از آن‌ها و سطح آب در هر منطقه نطارت داشت.

ضمن اینکه، سازمان‌های مرتبط با آب می‌توانند از آن قابلیت‌ها استفاده کنند و با ارسال اطلاعیه برای ساکنین نواحی مختلف احتمال جاری شدن سیل در آن مناطق را به آن‌ها گزارش کنند. البته کاربردهای ارز دیجیتال چین لینک بسیار فراتر از این مثال است. کاربردهایی که به قرار گرفتن این رمز ارز دی فهرست ارزهای دیجیتال آینده‌دار کمک می‌کنند.

در ضمن، در ماه‌های اخیر (پایان 2021 و آغاز 2022) قیمت ارز دیجیتال  Link رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است. با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، توانسته از زمان انتشار تاکنون؛ قیمت خود را از 0.12 دلار در سال 2017 به 52.88 دلار در سال 2021 برساند. پس می‌توان بر روی آینده‌اش هم حساب باز کرد.

ارز دیجیتال استلار از هر تراکنش مقدار کمی کارمزد دریافت می‌کند و آن کارمزدها صرف توسعه امنیت شبکه می‌شود. امنیت بسیار بالای این شبکه، مدیون همین سیاست و به آینده درخشان استلار کمک می‌کند.

ارز دیجیتال استلار

ارز دیجیتال استلار با نماد  XLM بخاطر سرعت فوق‌العاده بالایش در تایید تراکنش‌ها شناخته می‌شود. این رمز ارز که در سال 2014 خلق و منتشر شد، با هدف تسهیل مبادلات ارز دیجیتال در سطح فرامرزی و با کم‌ترین کارمزد در اختیار کاربران قرار گرفت.

ارز دیجیتال استلار از نظر امنیت شرایط بسیار مطلوبی دارد. کارمزدهایی که کاربران باید برای انجام تراکتش با این ارز دیجیتال بپردازند ، مستقیما برای توسعه سطح امنیت در بلاک چین آن خرج می‌شوند. از زمانی که کمپانی  IBM اعلام کرد که قصد استفاده از این رمز ارز را دارد، خیال همه در مورد سطح امنیت استلار راحت شد.

ویژگی مهم دیگری که به قرارگرفتن رمز ارز  XLM در لیست ارزهای دیجیتال آینده‌دار کمک کرده، کم بودن کارمزدی است که برای تراکنش‌ها اخذ می‌شود. این کارمزد معادل 0.0001 استلار است که رقم بسیار اندکی به حساب می‌آید. در هر تراکنشی، کسی که ارز دیجیتال را ارسال می‌کند موظف است کارمزد ذکر شده را بپردازد. همانطور که گفته شد، این کارمزدها برای توسعه سطح امنیتی بلاک چین استلار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارزهای دیجیتال اینده دار

مهم‌ترین مساله‌ای که باید درباره پیش‌بینی قیمت استلار در آینده گفت، سرعت نه چندان بالایی است که خواهد داشت. طبق پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران، قیمت استلار که در حال حاضر کم‌تر از 1 دلار است؛ تا 4 سال آینده و در سال 2025 به رقم 5 دلار خواهد رسید. اگر بخواهیم این میزان رشد احتمالی را با رشد احتمالی ارزهای دیجیتال دیگر مقایسه کنیم؛ شاید خیلی توجه‌مان را جلب نکند. اما، در عوض ریسک سرمایه‌ گذاری روی رمز ارز  XLMنیز به همان اندازه پایین است.

پس اگر افرادی هستند که بدنبال سرمایه‌ گذاری بر روی ارز دیجیتالی با کاربردهای فراوان هستند و کم‌ریسک بودن این سرمایه گذاری برای‌شان اهمیت بالایی دارد، استلار گزینه خوبی برای آن‌ها به شمار می‌رود. رمز ارزی که در بسیاری از تحلیل‌ها جزو بهترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار قرار گرفته است.

نتیجه‌گیری: بهترین و مهم‌ترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار

سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها یکی از موضوعات مهم در دوران کنونی است. ارزهای دیجیتال در سالیان اخیر به قدری رشد داشته‌اند که توانسته‌اند خود را هم‌پای طلا مهم و قابل اعتماد نشان دهند. به همین خاطر، افراد زیاد هستند که برای حفظ ارزش پول‌شان در گذر زمان و از آن مهم، با هدف کسب سود خوب؛ تمایل به سرمایه گذری بر روی ارزهای دیجیتال دارند.

اما برای آن‌ها ی سوال بسیار مهم وجود دارد: بهترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار برای سرمایه گذاری چه ارزهایی هستند؟ در این مقاله، با تعدادی از بهترین ارزها که توسط اکثر تحلیلگران و کارشناسان بعنوان رمز ارزهای آینده‌دار معرفی شده‌اند، آشنا می‌شوید.

این مطالب صرفا جنبه آشنا کردن شما با ارزهای دیجیتال مذکور را دارند. بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری بر روی هر ارز، قبلش حتما با کارشناسان معتبر در این زمینه مشورت کنید.

 

 

منبع

investopedia

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید