خانهوبلاگتحلیلتحلیل بیت تورنت؛ همه چیز دربار...

تحلیل بیت تورنت

تحلیل بیت تورنت؛ همه چیز درباره ارزش خرید و سرمایه گذاری در BTT

تحلیل بیت تورنت موضوعی است که قصد داریم در مقاله امروز به شما ارائه دهیم و شما را با تمام تحلیل های این پروتکل آشنا کنیم. بیت تورنت به زبان ساده پلتفرم اشتراک گذاری فایل همتا به همتای محبوبی بوده که در سال های اخیر تا میزان زیادی غیرمتمرکز شده است. این پلتفرم جالب در اصل در جولای سال 2001 به وجود آمد. با این حال پلتفرم بلاک چین ترون در جولای سال 2018 بیت تورنت را خریداری نمود.

از زمانی که ترون آن را خریداری کرد، بیت تورنت چندین و چند ابزار جدید و جالب به امکانات و ویژگی های پیشین خود اضافه کرده است. به علاوه این پلتفرم، توکن ارز دیجیتال محلی اختصاصی خود را هم به شبکه افزود. این توکن اختصاصی هم BTT نام داشت و در فوریه سال 2019 از سوی این پلتفرم منتشر شد. توکن مخصوص BTT در بلاک چین خود ترون راه اندازی شد و از استاندارد TRC-10 این بلاک چین و شبکه استفاده نمود.

چیزی که شما را درباره تحلیل بیت تورنت کنجکاوتر و به این ارز دیجیتال علاقه مند می کند نکته بعدی است. در واقع بر اساس آنچه که گزارشات نشان می دهند، بیت تورنت «بزرگ ترین پروتکل ارتباطات همتا به همتا و غیرمتمرکز» جهان به شمار می رود. همین موجب می شود که تمام علاقه مندان به این زمینه، نام آن را شنیده و کنجکاو باشند که چیزهای بیشتری درباره آن بدانند. بدین ترتیب آن ها می توانند از امکانات بی شمار این توکن بهره مند شوند و یک قدم دیگر به سوی آینده بردارند. پس اگر شما هم می خواهید تحلیل بیت تورنت را بدانید، با ما همراه باشید.

بیت تورنت چیست؟

برای آنکه بیشتر با بیت تورنت (BitTorrent) آشنا شوید، ابتدا باید شما را با خود این ارز دیجیتال آشنا کنیم و به شما بگوییم که اصلا بیت تورنت چیست؟ بیت تورنت در اوایل سال 2000 توانست دل علاقه مندان به موسیقی و فیلم را به دست آورد. در آن زمان، این پلتفرم، نرم افزار خود را راه اندازی کرده بود. نرم افزار بیت تورنت قادر بود که اشتراک گذاری فایل ها را در یک شبکه همتا به همتا تسهیل بخشد. به همین دلیل هم این شبکه، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرد و همه کنجکاو شدند تا تحلیل بیت تورنت را بدانند.

کاربران با استفاده از بیت تورنت نه تنها قادر بودند که فایل های مختلفی را به سرور مشخصی دانلود و یا آپلود کنند، بلکه می توانستند فراتر از آن هم بروند. آن ها به راحتی به شبکه ای از کامپیوترها ملحق می شدند. این شبکه هم نرم افزاری را اجرا می کرد که به کاربران توانایی مبادله و ارسال فایل ها و اطلاعات را ارائه می داد.

بیت تورنت چیست؟

اما نکته مهمی که باید در این بخش از تحلیل بیت تورنت بدانید این است که طی سال ها بعد از آن، بیت تورنت تلاش خود را کرد که از سرویس بسیار محبوب خود درآمدزایی کند. به همین منظور، بنیاد ترون (Tron) و سازندگان بلاک چین آن در سال 2019 بیت تورنت را خریداری و در شبکه خود به کار گرفتند (اگر نمی دانید ترون چیست حتما مقاله دیگر ما را بخوانید). از زمان به کارگیری آن، تغییرات بسیار زیادی در این پلتفرم به وجود آمد و امکانات بسیار بیشتری را به افراد ارائه داد که امروز همان امکانات موجب شده افراد تا این حد به سمت این ارز دیجیتال بیایند و بخواهند که تحلیل بیت تورنت را به درستی متوجه شوند.

مالکیت بیت تورنت توسط ترون، موجب به وجود آمدن توکن بیت تورنت شد. این توکن، یکی از ارزهای دیجیتال است که BTT نام دارد و با همین علامت نشان داده می شود. اما دلیل به وجود آمدن این توکن و اهمیت آن در تحلیل بیت تورنت چیست؟ در حقیقت این توکن برای گسترش پروتکل بیت تورنت و همچنین تشویق شرکت کنندگان به ملحق شدن به این شبکه به وجود آمد و به جامعه معرفی شد. تیم بیت تورنت امیدوار است بتواند با توکن BTT افراد بیشتری را به این شبکه تشویق کند.

این شبکه همچنین قصد دارد تا با این توکن، مشکلاتی را همچون سرعت دانلود پایین و در دسترس نبودن فایل ها بعد از مدتی از زمان را هم بهبود بخشد. همچنین نکته مهم دیگر در تحلیل بیت تورنت آن است که کوین BTT را کسانی خریداری می کنند که فایل ها را سفارش می دهند یا می خواهند سرعت دانلود آن ها بسیار بیشتر از پیش شود. از طرف دیگر، ارائه دهندگان خدمات این شبکه هم باید توکن های BTT را دریافت کنند و بفروشند تا جبرانی برای زحمات اشتراک گذاری فایل های آن ها در سیستم باشد.

البته این سیستم هر روز در حال به روز رسانی و افزودن امکانات جدید است. به علاوه می توانید تمام تحلیل بیت تورنت و اطلاعات کامل آن را در سایت رسمی آن ها هم مشاهده کنید. اما در ادامه با ما همراه باشید تا دیگر نکات مهم درباره بیت تورنت و تحلیل کاملی از آن را به شما عزیزان ارائه دهیم.

تحلیل بیت تورنت

سازندگان بیت تورنت چه کسانی بودند؟

بیت تورنت در ابتدا از سوی توسعه دهندگان آن «برد کوهن» و «دیوید هریسون» در سال 2001 منتشر شد. بنیاد ترون که «جاستین سان» آن را مدیریت می کند، مؤسسه بیت تورنت را در سال 2018 خریداری کرد و مالک آن شد. بعد از خرید آن از سوی ترون، همان طور که پیش تر هم در تحلیل بیت تورنت گفتیم، تیم بیت تورنت توکن آن با نام BTT را در سال 2019 به طور عمومی در عرضه اولیه این کوین (ICO) معرفی نمودند. در این فروش، 6 درصد از کل عرضه BTT معادل با دقیقا 7.2 میلیون دلار، صادر شد.

بیت تورنت علاوه بر فروش توکن، این توکن ها را به بنیاد ترون، بنیاد بیت تورنت، ایردراپ ها، شراکت ها و همچنین اکوسیستم بیت تورنت هم اختصاص داده است. به همین دلیل، همان طور که پیش تر هم توضیح دادیم، این توکن کاربردهای بسیاری در این شبکه داشته و با به وجود آمدن آن، امکانات بسیاری به این پلتفرم اضافه شده است. در ادامه تحلیل بیت تورنت، به نحوه کار توکن آن، BTT، می پردازیم.

توکن بیت تورنت چطور کار می کند؟

در اصل، بیت تورنت نرم افزاری است که طرفین را به یکدیگر متصل می کند. این نرم افزار، شبکه خود را در دسترس آن ها قرار می دهد تا درخواست های اشتراک فایل را پردازش کند. تراکنش ها در این شبکه زمانی آغاز می شوند که کاربری فایل مورد نظر خود را از ارائه دهنده ای که آن را در کامپیوتر خود دارد، درخواست می کند. ارائه دهنده ای هم که فایل را دارد، آن ها را به چندین بخش تقسیم می کند. اما دلیل این کار چیست و چه اهمیتی در تحلیل بیت تورنت دارد؟

بدین ترتیب اگر درخواست دهنده بخواهد فایل گفته شده را دانلود کند، پس بخش هایی از یک فایل مشابه را از چندین ارائه دهنده می گیرد. هدف از گسترش بیت تورنت با استفاده از توکن BTT آن برای تبدیل این شبکه به شبکه ای غیرمتمرکزتر بود. بدین ترتیب این شبکه می توانست زحمات ارائه دهندگان خدمات را با استفاده از این توکن جبران کند و در عین حال، بازده اشتراک گذاری فایل های بزرگ را هم افزایش دهد.

به علاوه افرادی که درخواست فایل می دهند می توانند توکن های BTT را در مقابل منابع داخلی به ارائه دهندگان پیشنهاد دهند که از نکات مهم در تحلیل بیت تورنت است. بدین ترتیب آن ها می توانند با استفاده از توکن های BTT، برای مثال پهنای باندی را از ارائه دهندگان بخواهند تا بتوانند محتوا یا جای بیشتری را برای بک آپ گیری از راه دور دریافت کنند.

توکن بیت تورنت چطور کار می کند؟

چه چیزی موجب خاص شدن بیت تورنت می شود؟

هدف اصلی بیت تورنت این بوده که صنعت سرگرمی مرسوم و نحوه دستیابی مصرف کنندگان به محتواها را به کل دگرگون کند. همین موجب محبوبیت این توکن و اهمیت تحلیل بیت تورنت شده است. شبکه های توزیع بی کفایت و گران قیمت، هدف اصلی بودند. توسعه دهنده اصلی بیت تورنت، «برام کوهن»، مزایای واقعی را در آن می دید که به کاربران اینترنتی اجازه دهد محتوا را در میان خود به صورت مستقیم توزیع کنند. در اوایل سال 2000، بیت تورنت به پلتفرم اشتراک گذاری فایل همتا به همتا و بسیار قابل اعتمادی تبدیل شد.

در سال 2018، سرانجام ترون وارد عرصه شد. تحت اداره ترون، بیت تورنت جذابیت کاربری خود را به آن دسته از کاربرانی گسترش داد که به راهکارهای غیرمتمرکز و بلاک چین علاقه مند بودند. البته آنچه در تحلیل بیت تورنت مهم است این نکته بوده که همچنان این شبکه کاربران همیشگی خود را هم حفظ کرده است. در میان امکانات بسیاری که به این شبکه اضافه شد، بیت تورنت اسپید (Bittorrent Speed) یا ویژگی سرعتی بیت تورنت، یکی از برترین امکانات بود. این ویژگی از توکن BTT به عنوان بخشی از عملکرد خود استفاده می کند.

به علاوه بیت تورنت به سرویس های پرداخت هم رسید و در آن زمینه هم به فعالیت پرداخت. این شبکه از طریق سیستم پرداخت، چندین نسخه عالی از پلتفرم خود را ارائه می دهد که شامل قابلیت های VPN و مرورگر بدون هیچ گونه تبلیغاتی هم می شود. پس اگر بخواهیم ویژگی های خاص توکن BTT را در تحلیل بیت تورنت مرور کنیم، باید گفت که این ارز دیجیتال به عنوان ارز مورد نیاز برای دستیابی به امکانات شبکه عمل می کند که در واقع هدف دارد ویژگی اصلی اکوسیستم خود باشد.

برای مثال، این تنها صورت پرداخت است که می تواند حتی زمانی که درخواست کنندگان با ارائه دهندگان وارد قرارداد و توافق نامه می شوند، از سوی درخواست دهندگان ارسال شود. به علاوه، درخواست دهندگان با خرید و خرج کردن BTT، توانایی خرید دسترسی اولویت را هم برای دانلود فایل ها و سرویس های محاسباتی برای افزایش سرعت دانلود، به دست می آورند. پس شناخت این توکن و ویژگی های خاص BTT در تحلیل بیت تورنت بسیار ضروری است.

چه تعداد توکن BTT در حال حاضر در گردش هستند؟

توکن BTT، ارز دیجیتال محلی بیت تورنت است که به عنوان توکن استاندارد TRC-10 در بلاک چین ترون صادر می شود. عرضه کلی این توکن، همان طور که در وایت پیپر آن هم گفته شده، 990,000,000,000 توکن BTT است. 6% از کل عرضه در فروش عمومی توکن، 2% در فروش خصوصی و 9% از آن هم در فروش اولیه قرار گرفت.

20.1 درصد دیگر از توکن ها هم برای رویدادهای ایردراپ این کوین ها کنار گذاشته شده است. ایردراپ ها هم در تحلیل بیت تورنت مهم هستند. شبکه قرار است تا سال 2025 این رویدادهای مهم را در زمان های مختلف برگزار کند. تیم بیت تورنت و سازمان آمبرلا (Umbrella Organization) که بنیاد بیت تورنت است، 19% از توکن ها را دریافت کرده اند. بنیاد ترون هم 20% از توکن ها را نگه می دارد. 19.9% از این مقدار به خود اکوسیستم بیت تورنت می رود. یک 4% نهایی از توکن ها هم برای فعالیت های شراکتی نگه داشته می شود.

توکن BTT نقش بزرگی را در محصولات و تحلیل بیت تورنت ایفا می کند. یکی از نقش های مهم این توکن، دادن امکان پرداخت پول بیشتر به دیگران برای دانلود سریع تر با استفاده از امکان و ویژگی بیت تورنت اسپید است.

چه تعداد توکن BTT در حال حاضر در گردش هستند؟

توکن BTT را از کجا می توان خریداری کرد؟

توکن BTT را می توان با ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و حتی ارزهای فیات معامله کرد. به علاوه آن را می توانید در انواع صرافی های ارز دیجیتال بزرگ و معتبر هم به راحتی معامله کنید. صرافی هایی که این کوین را دارند برای مثال بایننس (Binance)، هیوبی گلوبال (Huobi Global) و اوکی اکسچنج (OKEx) هستند که از برترین صرافی ها محسوب می شوند و همه شما با آن ها آشنایی دارید. پس خرید این کوین هم چندان کار سختی نیست.

تحلیل بیت تورنت با جزئیات کامل

حال که با این ارز دیجیتال، نکات و ویژگی های اصلی آن آشنا شدید، باید بدانید که تنها دانستن آن اطلاعات برای خرید بیت تورنت کافی نیست. همان طور که گفتیم این توکن را می توان در بسیاری از صرافی های برتر پیدا کرد. اما سوال مهمی که پیش می آید آن است که آیا این ارز ارزش خرید و سرمایه گذاری را دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال را به راحتی می توانید با تحلیل بیت تورنت به دست آورید. پس با ما همراه باشید تا این ارز دیجیتال و توکن BTT را به طور کامل بررسی کنیم.

 • نمره کلی تحلیل کوین بیت تورنت: 55%
 • امتیاز کانال های ارتباطی باز: 100% که بیشترین امتیاز آن است و آن را به کوینی قابل اعتماد تبدیل می کند. شما به راحتی می توانید از طریق تلگرام یا دیسکورد با این تیم در ارتباط باشید که از نکات مهم در تحلیل بیت تورنت است و به آن چنین امتیاز بالایی را ارائه داده است.
 • قدرت محصول: 68%. چرا که این کوین از پروژه در دست اقدامی هم بهره مند بوده که در حال حاضر نسخه آلفای آن در حال راه اندازی است.
 • قدرت کوین: 103%. متوسط حجم معاملاتی این ارز در سه ماه حدود 37,867,200 و متوسط ارزش بازار آن در مدت سه ماه 110,122,000 است.
 • قدرت شرکت/تجارت: 70%
 • پشتیبانی از سوی جامعه: 40%
 • فعالیت در فضای مجازی: 25%

تحلیل BTT

اطلاعات به روز توکن BTT

 • جایگاه این کوین در کوین مارکت کپ، 54 است.
 • قیمت کنونی توکن BTT نیز 002466 دلار بوده که در 24 ساعت اخیر، 2.04 درصد افزایش یافته است.
 • ارزش بازار آن در حال حاضر 2,440,949,830 دلار بوده که تحلیل بیت تورنت نشان می دهد این قیمت در 24 ساعت اخیر، 04 درصد افزایش داشته است.
 • حجم بازار کاملا رقیق شده آن هم که به معنای ارزش بازار در زمانی است که کل توکن ها و کوین های آن عرضه شده باشد، از مهم ترین نکات در تحلیل بیت تورنت است. این مقدار برای توکن BTT، 2,431,031,680 دلار بوده که نسبت به 24 ساعت اخیر، 04% افزایش یافته است.
 • حجم تریدینگ 24 ساعته آن هم 296,872,240 دلار است که افزایش بسیار خوب 71 درصدی داشته است.
 • عرضه در گردش این کوین هم 00 میلیارد BTT است. عرضه حداکثری و کلی این کوین 990,000,000,000 است.

تحلیل تکنیکال توکن بیت تورنت (BTT)

در این بخش تحلیل بیت تورنت را به صورت تکنیکال خدمت شما ارائه می دهیم.

 • وضع ترید: تریدینگ این ارز دیجیتال با الگوی نزولی در حال انجام است. باید منتظر شکست بود. اگر چه دیدن مقدار پایین بالاتری از قیمت، یعنی بالاتر از 002 دلار مثبت است، اما به صورت کلی این ارز دیجیتال روند نزولی دارد.
 • روند یا ترند ارز دیجیتال: در حال حاضر در تمام مدت های زمانی، چه بلند و چه کوتاه، روند نزولی دیده می شود.
 • مومنتوم: مومنتوم ارز هم نزولی است.
 • پشتیبان و مقاومت: نزدیک ترین محدوده پشتیبانی، 0020 دلار و نزدیک ترین منطقه مقاومت 0.0030 و سپس 0.0035 دلار است.

تحلیل تکنیکال توکن بیت تورنت (BTT)

تحلیل شبکه های اجتماعی بیت تورنت

در این بخش هم می خواهیم نگاهی به تحلیل بیت تورنت از نظر توئیت ها بیاندازیم.

 • در طی 7 روز اخیر، 237 توئیت مثبت در رابطه با بیت تورنت منتشر شده است.
 • در طی 7 روز اخیر، تعداد توئیت های خنثی برای بیت تورنت 671 توئیت بوده است.
 • تعداد توئیت های منفی درباره بیت تورنت هم 19 توئيت بوده است.

جمع بندی

تحلیل بیت تورنت، موضوعی بود که در مقاله امروز به آن پرداختیم و مهم ترین نکات آن را خدمت شما بررسی کردیم. بیت تورنت در ابتدا، پروتکل اشتراک گذاری فایل همتا به همتایی بود که محبوبیت بسیار زیادی داشت. افراد از هرکجای جهان می توانستند با استفاده از این شبکه، هر آنچه را که قصد داشتند، اعم از موسیقی و فیلم پیدا کنند. از این نظر، این پروتکل و شبکه، در تمام جهان شناخته شد. اما در همین حین، بیت تورنت به فکر آن افتاد که از پروتکل خود درآمدزایی کند که داستان آن را به طور کامل در تحلیل بیت تورنت امروز خدمت شما ارائه دادیم.

سپس چند سال بعد، شبکه ارز دیجیتال و بلاک چین ترون، بیت تورنت را خریداری کرد. همین امر توانست بیت تورنت را به سطوح جدیدی ببرد. مدتی بعد، این شبکه توانست از توکن بیت تورنت با نام BITT هم رونمایی کند. این توکن حالا یکی از پرطرفدارترین توکن هاست و امکانات بسیاری را برای بلاک چین این ارز دیجیتال فراهم کرده است. ما در مقاله امروز تحلیل بیت تورنت را به طور کامل به شما ارائه دادیم. با خواندن این مقاله می توانید تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال سودآور است یا خیر.

منابع

kraken

coinmarketcap

altfins

coincheckup

coindesk

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید