خانهوبلاگمقالاتآموزشیآینده دوج کوین و پیش‌بینی قیمت...

Artboard-1-7-min

آینده دوج کوین و پیش‌بینی قیمت دوج کوین تا پایان سال 2026

دوج کوین که در بازار کریپتوکارنسی به نام اینفلوئنسر کوین نیز شناخته می‌شود، یکی از ارزهای دیجیتال است که روند افزایش و رشد قیمت عجیبی را طی کرده است. کاهش یا افزایش قیمت دوج کوین به موارد زیادی وابسته است . در این مقاله به بررسی آینده دوج کوین و روند پیش روی آن در سال2026  پرداخته خواهد شد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • دوج کوین: گذشته، آینده و حال
  • آینده دوج کوین به چه مواردی وابسته است.
  • نقش ایلان ماسک در آینده دوج کوین
  • تحلیل دوج کوین از 2013 تا 2020
  • پیش بینی قیمت دوج کوین تا سال 2026

 

دوج کوین: گذشته، آینده و حال

در ابتدا و پیش از هر صحبتی بهتر است در مورد گذشته دوج کوین و مسیر طی شده تا سال 2022 برای این ارز بپردازیم.

دوج کوین ارز دیجیتالی است که در ابتدا برای شوخی با سایر کریپتو کارنسی‌های موجود در بازار ساخته شد. اما اینده دوج کوین بسیار عجیب بود و این ارز هم اکنون یکی از مطرح‌ترین ارزهای بازار دیجیتال است و پشتوانه چند میلیارد دلاری دارد. طرفداران دوج کوین، دوج کوین را به عنوان ارز با پایگاه اجتماعی می‌شناسند.

مسیر دوج کوین از گذشته تا آینده

دوج کوین یکی از ارزهای دیجیتال بسیار مطرح در بازارهای جهانی است. دوج کوین محدودیت استخراج ندارد و این موضوع باعث شده تا تراکنش‌های آن قیمت بسیار پایینی داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد دوج کوین، پشتیبانی افراد بزرگ از ان است. ایلان ماسک یکی از مطرح ترین چهره‌های پشتیبان دوج کوین است. پشتیبانی ایلان ماسک در اینده دوج کوین بسیار موثر است و در ادامه مقاله به این موضوع پرداخته خواهد شد.

خالق دوج کوین بیلی مارکوس است که نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو را برای خود برگزید

 

بنابراین اولین نکته مهم در مورد دوج کوین، بدون پروژه بودن آن است. یعنی در ابتدا بدون هیچ نوع هدف خاص و صرفا برای طنز ساخته شد . در ادامه و با رغبت بیشتر مردم نسبت به این ارز، پروژه‌هایی به عنوان پشنتیبان دوج کوین برای آینده معرفی شد.

استخراج دوج کوین وابسته به شبکه لایت کوین است برای کسب اطلاعات در مورد لایت کوین و شبکه آن به مقاله همه چیز در مورد لایت کوین مراجعه فرمایید ، یعنی دستگاه‌های استخراج دوج کوین باید در ابتدا اقدام به استخراج لایت کوینن کنند و از این طریق دوج کوین نیز استخراج کنند.

ارز دیجیتال

وبسایت رسمی دوج کوین پس از یک ماه از معرفی این ارز چیزی در حدود 1 میلیون بازدید داشت که برای یک ارز بدون پشتوانه بسیار مقدار زیادی بوده است.

دلایل اهمیت دوج کوین

دوج کوین در میان طرفداران اهمیت بسیار بالایی دارد که دلایل آن در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد:

نام و لوگو بامزه

اولین موضوع که در جذب مخاطبان نسبت به دوج کوین تاثیر داشت، لوگوی سگ اینو و همینطور لوگو بامزه دوج کوین است که محرک بسیار مناسبی برای این پول خودمانی و پاک است. مخاطبان زیادی به سمت این میم کوین جلب شده اند.

زمان مناسب

زمان مناسب برای عرضه هر ارز دیجیتال در رشد و موفقیت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. دوج  در حوالی سال 2013 در بازه زمانی که بحث در مورد ممنوعیت خرید و فروش و اصطلاحا ترید بیت کوین در چین تازه داغ شده بود و همین موضوع باعث کاهش و نزول قیمت بسیار زیاد بیت کوین شده بود، منتشر شد.  18 دسامبر 2013  اولین زمان توزیع دوج کوین بوده است و درست در زمانی که قیمت بیت کوین نصف شد، قیمت دوج کوین در یک روز چیزی در حدود 450 درصد رشد داشت. این مقدار رشد برای این ارز در اینده بسیار مهم تلقی می‌شود.

خیریه

این ارز و اعضای شبکه آن، بارها و بارها با جمع‌آوری پول اقدام به کمک به خیریه‌ها کرده‌اند و این موضوع در معرفی این ارز به عنوان یکی از ارزهای مناسب برای کمک‌های مردمی بسیار مهم تلقی خواهد شد.

حمایت افراد مشهور

نکته مهم در آینده این ارز، حمایت بسیار زیاد افرادی مشهور از ان بوده است. افرادی نظیر کارول باسکین، جین سیمونز، ایلان ماسک، اسنوپ داگ و لیل یاچی، از جمله مطرح‌ترین افرادی هستند که از این ارز حمایت کرده‌اند و در مورد این ارز توییت‌های زیادی زده‌اند. مطرح‌ترین فرد در این لیست نیز ایلان ماسک است که ثروتمندترین فرد دنیا و همین‌طور مدیر عامل تسلا است. سه عامل مهم در رشد این ارز، جامعه پشتیان آن و همینطور، داستان جذاب و پشتیبانی افراد مشهور از آن است.

نقش لایت کوین؟

لایت کوین و شبکه بلاک چین آن نقش بسیار زیادی در رشد و آینده این ارز دارد.  استخراج ترکیبی در این ارز یکی از موارد بسیار مهم است. این پروسه استخراج ترکیبی در سال 2014 و به دنبال کاهش قیمت شدید آن و برای جلوگیری از حمله 51 درصد در آینده کلید خورد.  در مورد حمله 51 درصد در مقاله…. به طور کامل توضیح داده شده است.

اما به طور خلاصه باید بدانید منظور از استخراج ترکیبی، آن است که دو ارز دیجیتال به طور همزمان با هم استخراج شوند. این روش به اندازه روش‌هایی مثل اثبات کار و یا اثبات سهام مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما یکی از روش‌های مناسب برای استفاده از شبکه‌های بزرگ برای امن شدن شبکه‌ه و استخراج مناسب ارزهای دیجیتال است.

اثبات سهام  و اثبات کار دو روش در محافظت از و حفظ ایمنی ارزهای دیجیتال است که در مقاله… به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

دوج کوین روند توسعه ضعیفی دارد و یکی از مشکلات طرفداران این ارز همین موضوع است

توسعه‌دهندگان این ارز در طی زمان‌های گذشته، کار موثری در جهت توسعه و رشد شبکه بلاک چین این ارز انجام نداده اند این موضوع تا سال 2021 ادامه داشت و این ارز بیشتر به دلیل اهمیت و تلاش افراد ( مردم معمولی) صاحب این ارز اقدام به پامپ و رشد می‌کرد. اما در سال 2021 و با توییت‌های ایلان ماسک و سایر افراد مشهور، پروژه بنیاد دوج کوین مجدد کلید خورد و یکی از مطرح‌ترین افرادی که به این پروژه اضافه شد، ویتالیک بوترین، خالق اتریوم بوده است.

عوامل موثر

نوسانات شدید در بازار رمز ارزها باعث شده تا پیش‌بینی در مورد این بازار به خصوص آینده ارزی مثل دوج کوین در ابهام قرار گرفته باشد. این ارز در ابتدا برخلاف سایر ارزهای دیگر از پشتوانه و پروژه برخوردار نبود و این امر موجب سوظن و تردید نسبت به این ارز بود. اما امروزه با در نظر گرفتن پروژه و فاز دومیکه برای دوج کوین ایجاد شده، وضعیت این ارز از لحاظ پشتوانه، شرایط بهتری دارد.

تحلیل قیمت دوج کوین از سال 2013 تا 2020

سال 2013 اولین سالی بود که دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتال به بازار کریپتو کارنسی معرفی شد. سرمایه اولیه این ارز 5/3 میلیون دلار بوده است و این ارز با قیمت اولیه 0006/0 دلار به بازارهای جهانی عرضه شد. در مدت زمان بسیار کوتاهی این ارز رشد قیمتی تا بالای 200 درصد را تجربه کرد. حتی در پایان سال 2013 رشد 450 درصدی برای آن اتفاق افتاد.

سال 2014، یکی از بدترین سال‌ها برای این ارز  بوده است و تاثیر بسیار جالبی بر آینده این ارز داشت. در این سال بسیاری از رمز ارزهای جدید نظیر استلار، نئو، مونرو و.. وارد بازار شد. این ارزها به دلیل برخورداری از پشتوانه، توانستند توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کنند و از این طریق، بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهند. این موضوع باعث شد تا قیمت این ارز نیز تا حدود 0001/0دلار ، کاهش پیدا کند.

ترک پروژه دوج کوین توسط پالمر آسیب بسیار زیادی به این ارز دیجیتال رساند

در سال 2015 جیسون پالمر به طور ناگهانی از پروزه دوج کوین جدا شد و به این ترتیب افراد بسیار زیادی به این نتیجه رسیدند که آینده دوج کوین نابود شده و این ارز به سقوط و حذف از بازارهای ارز دیجیتال رسیده است. اما این موضوع حقیقت نداشت و این ارز توانست تا پایان سال 2015 با همان قیمت 00014/0 دلار به کار خود پایان دهد و سقوط زیادی را تجربه نکند.

سال 2017 نیز رشد بیت کوین تغییرات زیادی نداشت و از نظر قیمتی  بین 0002/0 تا 0003/0 دلار ماند اما سهم این ارز در بازار افزایش پیدا کرد. در رابطه با سهم ارزها در بازار به مقاله دامیننس بیت کوین چیست مراجعه فرمایید. این روند ادامه داشت تا در بهار 2017 که قیمت بیت کوین افزایش یافت و به 003/0 دلار رسید. روند رشد ادامه داشت تا پایان سال 2017 که قیمت این ارز به 007/0 دلار رسید.

سال 2018 با شروع سختگیری‌های کشورهای آسیایی نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال شروع شد. در ادامه و با افزایش سختگیری، قیمت ارزهای دیجیتال کاهش شدیدی پیدا کرد. اما این تحولات، تاثیری بر آینده و روند رشد بیت کوین نداشت و این ارز به قیمت 017/0 دلار رسید. در پایان سال قیمت دوج کوین به مبلغ 002/0 دلار رسید.

سال 2019 این ارز اندکی افزایش قیمت داشت و تا قیمت 004/0 دلار با بازار رشد داشت. اما تا پایان پاییز این رشد متوقف شد و ریزش شدید تا قیمت 002/0 دلار داشت.

سال 2020 و سال 2021 نیز برای این ارز با تغییرات قیمت همراه بود. در ابتدای سال 2020 خرید و فروش این ارز با قیمت 002/0 دلار شروع شد و در ادامه در پایان سال با قیمت 004/0 دلار به پایان رسید. و سرانجام در سال 2021 تغییرات قیمت آن در ماه می به بیشترین حد خود یعنی 737/0 دلار رسید و آخرین قیمت ثبت شده برای دوج کوین 1713/0 دلار بوده است. به نظر شما آینده دوج کوین چگونه خواهاد بود؟

پیش بینی قیمت دوج کوین از سال 2022 تا 2026

در ادامه این مطلب به بررسی آینده این ارز توسط تحلیل‎گران مطرح در طی 4 سال آینده خواهیم پرداخت.

در سال 2022، روند پیش بینی‌ها برای رشد و کاهش قیمت این ارز چیزی بین حداقل 28/0 و حداکثر336/0 دلار را نشان می‌دهد. بنابراین انتظار می‌رود که دوج کوین به جای شتاب و رشدی که در سال‌های گذشته تجربه کرده، سالی نسبتا متعادل را تجربه کند و حتی به سطح حمایت قبلی خود که 3/0 دلار بوده است بازگردد. ممکن است قیمت این ارز در آینده و  بازه زمانی در اواخر سال2022، یعنی سه ماهه آخر سال، قیمت حتی تا 336/0 دلار نیز برسد.

سال 2023 برای دوج کوین، سالی همراه با افزایش قیمت است و این ارز چیزی در حدود 42/0 دلار را نیز تجربه خواهد کرد. این ارز در سال 2023، با حداقل قیمتی برابر با 34/0 دلار همراه خواهد بود.

سال 2024 برای آینده این ارز سالی همراه با افزایش قیمت و روند صعودی است. در این سال قیمت دوج کوین بین دو حد حداکثری 48/0 دلار و حداقلی 46/0 دلار در نوسان است. کمترین میزانی که این ارز در این سال تجربه خواهر کرد 42/0 دلار خواهد بود.

اینده دوج کوین

سال2025 برای این ارز سالی طلایی خواهد بود در این سال و بر طبق پیشبینی بسیاری از تریدرهای بازار ارز دیجیتال، این ارز  حداکثر قیمتی برابر58/0 دلار را تجربه خواهد کرد و حتی ممکن است به 6/0 دلار نیز برسد. کمترین قیمتی که برای آن در سال 2025 در نظر گرفته اند چیزی در حدود 49/0 دلار است.

اما در نهایت پیشبینی طولانی مدت برای سال 2026 نشان می‌دهد که ارز دوج کوین با آینده درخشان خود در این سال به مبلغ 73/0 دلار خواهد رسید. حتی طی شرایطی ممکن است این ارز قیمت 1 دلار را نیز تجربه کند و تبدیل به یکی از برترین ارزهای بازار کریپتوکارنسی شود.

نظر ایلان ماسک

در مورد نقش ایلان ماسک در رشد و زیان دوج کوین  و آینده این ارز در مقالات ایلان ماسک دوج کوین را برترین ارز دنیای دجیتال نامید و دوج کوین چیست  توضیحات بسیار زیادی داده شده است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و ثروتمندترین فرد در جهان است که به عنوان یکی از برترین شخصیت‌های تاثیرگذار در سال 2021 معرفی شده است.

دوج فادر در بازار ارزهای دیجیتال، لقبی است که به ایلان ماسک داده شده است

این فرد علاقه بسیار زیادی به ارز این ارز دارد و بارها در حمایت از ارز آن توییت‌هایی منتشر کرده است. ایلان ماسک به شدت با بیت کوین مخالف است، زیرا بر این عقیده است که بیت کوین به دلیل محدودیت در تعداد و عرضه، باعث ایجاد محدودیت در تراکنش می‌شود و این موضوع در افزایش کارمزد به ازای تراکنش‌ها نقش بسیار مهمی دارد.

از نظر ماسک، استفاده از دوج کوین ممکن است اندکی موجب ایجاد تورم شود، اما با توجه به مزایی نظیر قیمت تراکنش کمتری که دارد، باعث می‌شود تا افراد به جای نگهداری و به عبارتی احتکار ارز از آن برای ترید و کسب سود استفاده کنند

 

منبع

niki-net

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید