خانهوبلاگمقالاتآموزشیاستخراج لایت کوین با گوشی چگون...

Artboard-1-copy-4-2-min

استخراج لایت کوین با گوشی چگونه انجام می‌شود؟

استخراج لایت کوین با گوشی به یکی از موضوعات اصلی در بین علاقمندان به کسب درآمد از طریق استخراج ارز دیجیتال بدل شده است. به صورت کلی استخراج ارز دیجیتال با گوشی موبایل مساله بحث برانگیزی است که نظرات مختلفی هم درباره‌اش وجود دارد. درباره برخی از ارزها عده‌ای اعتقاد دارند که می‌توان آن‌ها را با گوشی موبایل استخراج کرد و عده‌ای بر این باورند که غیر از ریگ ماینینگ؛ به کار بردن هر دستگاه دیگری از جمله گوشی موبایل اشتباه است.

با توجه به ویژگی‌های لایت کوین با نماد  LTC، خیلی‌ها دوست دارند با استخراج کردن این ارز استخراج به درآمد مطلوبی برسند. اما مساله اینجاست که آیا استخراج لایت کوین با گوشی مانند استخراج بیت کوین با گوشی موبایل سخت و تا حد زیادی غیر ممکن است؟ یا نه اینکه لایت کوین را می‌توان با یک گوشی موبایل هوشمند هم ماین کرد؟

اگر این موضوع برای شما هم دغدغه مهمی محسوب می‌شود و دوست دارید بدانید که آیا استخراج لایت کوین با گوشی موبایل‌تان شدنی است یا خیر، تا آخر این مقاله با حامی اکسچنج همراه باشید.

لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی است که با هدف رفع نواقص بیت کوین خلق شده است.

 

لایت کوین چیست و چه فرقی با بیت کوین دارد؟

سال 2011 یک جوان چینی به نام “چارلی لی” از تیم کارمندان گوگول و صرافی کوین بیس استعفا داد تا به آرزوهای خودش جامه عمل بپوشاند. آن روزها بیت کوین به معنای واقعی کلمه در جهان پادشاهی می‌کرد و آوردن ارز دیجیتالی که نه تنها به پای آن برسد بلکه، از جهات مختلف بتواند نسبت به آن بهتر هم عمل کند؛ آرزویی دور و دراز به نظر می‌رسید.

اما چارلی لی که نابغه‌ای با دل و جرات بود؛ دلیلی ندید که سراغ چنین ایده‌ای را نگیرد. نهایتا این رمز ارز با ویژگی‌هایی بسیار جالب توجه خلق شد و حالا سال‌ها از عرضه اولیه آن می‌گذرد. بعد از تمام سال‌هایی که از عرضه اولیه‌اش می‌گذرد، هنوز در بین بهترین‌ها قرار دارد.

بیت کوین هنوز هم با گذشت حدود 13 سالی که از عرضه اولیه‌اش در سال 2088 می‌گذرد؛ در صدر ارزهای دیجیتال جهان قرار دارد. با این وجود، تلاش‌های مختلفی انجام شده تا جایگزین مناسب‌تری برای بیت کوین خلق کنند و بهترین بودن آن را به چالش بکشند. همیشه انتقادات مختلفی به بیت کوین وارد شده و همین انتقادات، فرصت‌هایی ایجاد کرده تا پروژه‌های جدیدتر هم شانس خود را امتحان کنند.

لاین کوین این هدف را سه سال پس از طراحی و عرضه بیت کوین دنبال ‌کرد. اما هیچ وقت نتوانست جای بیت کوین را بگیرد. ولی در عوض؛ توانست جایگاه خودش را پیدا کند. حالا  Lite Coinیکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال جهان محسوب می‌شود.

لایت کوین از سال 2011 تاکنون رشد بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است. اگرچه موفقیت‌های این ارز دیجیتال همیشه زیر سایه درخشش بیت کوین گم شده اما؛ نمی‌توان پتانسیل خوب آن را برای رشد بیشتر درنظر نگرفت.

 

قیمت لایت کوین

لایت کوین از 2011 تا 2017 رشد قیمتی خوبی را پشت سر گذاشت. در سال 2017 حتی قیمت هر یک واحد LTC به 320 دلار رسیده بود. این یعنی در عرض 6 سال رشدی در حدود 1700 درصد را پشت سر گذاشت. سپس، از سال 2017 تا نیمه ژانویه سال 2022 به 145 دلار کاهش پیدا کرد.

با وجود روندهای رشد و اصلاح پی در پی این ارز دیجیتال، فرصت‌های ترید و سرمایه‌گذاری مختلفی برای افراد بوجود آمده است. اما برخی ترجیح می‌دهند به جای اینکه از معامله کردن یا نگاه داشتن ارزها برای مدتی طولانی کسب درآمد کنند؛ به سمت استخراج لایت کوین بروند. چرا که طبیعتا استخراج می‌تواند سود بسیار خوبی را نصیب ماینرها کند.

اگرچه لایت کوین ویژگی‌هایی دارد که بنظر می‌رسد استخراج آن را نسبت به بیت کوین بسیار راحت‌تر ساخته‌اند؛ برای خیلی‌ها این سوال پیش آمده که آیا استخراج لایت کوین با گوشی شدنی است یا خیر؟!

استخراج لایت کوین با گوشی

برای اینکه درک کامل‌تری نسبت به استخراج لایت کوین با گوشی بدست بیاورید، بهتر است ابتدا ویژگی‌های مهم لایت کوین را به شما معرفی کنیم. ضمن اینکه، دانستن تفاوت‌های لایت کوین و بیت کوین نیز در این رابطه حتما برای شما مفید خواهد بود.

آشنایی با ویژگی‌های لایت کوین Lite Coin

استخراج لایت کوین با گوشی اگر شدنی باشد، می‌تواند برای خیلی‌ها منبع درآمد فوق‌العاده‌ای را فراهم کند. چون این ارز دیجیتال فعلا ارزش خوبی دارد و با رشدی که برایش در سال 2022 متصور هستند، می‌تواند بسیاری را ثروتمند کند.

لایت کوین فعلا در رتبه لیست باارزش‌ترین ارزهای دیجیتال رتبه 22 را دارد. تفاوت‌های لایت کوین با بیت کوین نشان دهنده ویژگی‌ها و البته مزیت‌های لاین کوین هستند. حتما شما هم دوست دارید قبل از شروع به استخراج لایت کوین با گوشی بدانید که این رمز ارز چه برتری‌هایی نسبت به بیت کوین دارد.

ما قبلا در مقایسه استخراج بیت کوین با گوشی صفر تا صد این مساله را بررسی کردیم و نشان دادیم که برخلاف بسیاری از ادعاهای موجود، استخراج کردن بیت کوین با گوشی‌هایی که ما برای انجام کارهای روزمره بکار می‌بریم نه تنها اشتباه است بلکه، هیچ فایده و سودی هم ندارد.

در مورد لایت کوین هم، باید دید که با توجه به ویژگی‌های این رمز ارز، اصلا استخراج کردنش منطقی است یا بهتر است از همان ابتدا به سراغ استخراج ارز دیجیتال دیگری برویم؟! افزون بر آن، مساله استخراج لایت کوین با گوشی پیش می‌آید که مزیت‌های مختلف این ارز باعث شده بسیاری از کاربران اعتقاد پیدا کنند انجام دادن این کار به راحتی امکان‌پذیر است. به اعتقاد این دسته از ماینرها، حداقل در مقایسه با بیت کوین، ماینینگ  LTC با گوشی موبایل شدنی‌تر است.

محدودیت عرضه لایت کوین

در مورد بیت کوین، از همان ابتدا قرار بود که سقف مشخصی (21 میلیون عدد) داشته باشد و پس از استخراج شدن آخرین سکه از 21 میلیون سکه پیش‌بینی شده؛ دیگر امکان استخراج بیت کوین از بین برود. همین مساله درباره لایت کوین هم درنظر گرفته شده است.

از ابتدا مشخص شد که استخراج لایت کوین تا رقم 84 میلیون سکه ادامه خواهد داشت. این عدد، دقیقا 4 برابر ارز دیجیتال بیت کوین است. بالا بودن سقف تعیین شده برای استخراج این رمز ارز، در نگاه اول شاید مساله خوبی به نظر برسد ولی؛ با یک تحلیل اقتصادی ساده مشخص می‌شود که برای عده‌ای مفید و برای عده‌ای دیگر غیرمفید است.

اگر از منظر یک ماینر به این محدودیت نگاه کنیم، به معنی ادامه داشتن فرصت‌ها برای استخراج ارز دیجیتال لایت کوین است و این یک آپشن مهم تلقی می‌شود. در ظاهر به نظر می‌رسد ماینرهای بیت کوین فرصت کم‌تری در پیش دارند و حالا که فقط 3 میلیون کوین دیگر از آن برای استخراج شدن باقی مانده؛ پس احتمالا آن‌ها بعدش بیکار خواهند شد.

ولی لایت کوین سقف استخراج بسیار بیشتری دارد و حالا حالاها ماین کردن آن ادامه خواهد داشت. پس، برای کسی که قصد دارد برای مدتی طولانی ماینر باقی بماند؛ انتخاب لایت کوین برای استخراج کردن گزینه بهتری است. ولی مساله پیچیده‌تر از این حرف‌هاست.

استخراج لایت کوین با گوشی

وقتی از منظر تحلیل‌های اقتصاددان‌ها به این موضوع نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که اتفاقا هرچه استخراج یک ارز زودتر به پایان برسد؛ ارزش آن بیشتر خواهد شد. به این دلیل که پایان استخراج آن ارز دیجیتال، به معنای متوقف شدن عرضه آن و در مقابل، افزایش چشمگیر تقاضا برایش است. در نتیجه، بیت کوین در آینده رشد قیمت بیشتری را نسبت به لایت کوین پشت سر خواهد گذاشت.

پس با بررسی سقف استخراج لایت کوین، متوجه این می‌شویم که اگر کسی می‌خواهد برای مدتی طولانی ماینینگ انجام دهد؛ نیازی نیست ترسی از سقف استخراج لایت کوین داشته باشد. این ماجرا وقتی عادی‌تر به نظر می‌رسد که متوجه می‌شویم به پایان رسیدن استخراج بیت کوین در سال 2014 رخ خواهد داد. پس احتمالا لایت کوین تا مدت بیشتری بعد از آن نیز استخراج می‌شود.

شما علاوه بر فعالیت کردن به عنوان یک ماینر، می‌توانید به عنوان یک نود (Node) نیز فعالیت داشته باشید. اگر به مقاله استخراج بیت کوین با گوشی  یا مقاله استخراج تمام بیت کوین مراجعه کنید، متوجه می‌شوید بعد از به پایان رسیدن امکان استخراج یک ارز دیجیتال باز هم فرصت‌هایی برای کسب درآمد از طریق فعالیت در بلاک چین آن ارز وجود خواهد داشت. چرا که ماینرها می‌توانند بعد از آن، بعنوان نود (Node) فعالیت کنند و حتی از افزایش چشمگیر کارمزدها هم بهره‌مند شوند.

بنابراین، لایت کوین هم مثل سایر ارزهایی که برای‌شان سقف استخراج تعیین شده؛ راه‌های مختلفی را برای کسب درآمد پیش‌روی فعالان بلاک چین خود قرار می‌دهد. اما انتخاب از بین استخراج لایت کوین با گوشی یا استخراج با ریگ ماینینگ‌ها به خودتان بستگی دارد. هرچند، برای این انتخاب هنوز زود است و ما توصیه می‌کنیم مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

مزیت‌های استخراج لایت کوین

متوجه شدیم که این ارز دیجیتال فعلا ظرفیت زیادی برای استخراج شدن دارد. وقتی که یک رمز ارز فاصله زیادی تا رسیدن به سقف تعیین شده برای استخراج داشته باشد؛ 2 مزیت عمده را برای ماینرها به همراه دارد:

  1. استخراج لایت کوین با گوشی یا با هر دستگاه دیگری در سال کنونی، راحت‌تر از 10 سال آینده است. چون در 10 سال آینده نسبت به امسال، LTC به سقف تعیین شده نزدیک‌تر خواهد شد.
  2. هرقدر فاصله موجودی لایت کوین تا سقف تعیین شده بیشتر باشد، در ازای ماینینگ آن پاداش بیشتری را دریافت خواهید کرد. (هر 4 سال، میزان پاداشی که دریافت می‌کنید نصف می‌شود)

اگر جزو علاقمندان قدیمی‌تر ارزهای دیجیتال باشید، حتما به خاطر دارید که تا همین 4-5 سال پیش، بسیاری از افراد می‌توانستند با  CPU سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ‌شان مقداری بیت کوین استخراج کنند و درآمدی کسب نمایند. اما هرچه موجودی این ارز بر اثر رشد ماینرها بیشتر شد، استخراجش هم سخت‌تر گشت و دیگر برای ماینینگ آن به ریگ‌های تخصصی بنام ASIC ها نیاز بود. بنابراین، استخراج همین ارز در 5 سال آینده نسبت به امسال‌تر سخت‌تر هم خواهد شد.

این مساله نیز درباره لایت کوین در حال وقوع است. همین هم موجب گشته خیلی‌ها که از استخراج بیت کوین با موبایل ناامید هستند، به سمت استخراج لایت کوین با گوشی روی بیاورند. چون آن‌ها تصور می‌کنند هنوز می‌توان به توانایی موبایل برای انجام این کار امیدوار بود.

سرعت استخراج لایت کوین با گوشی و ای‌سیک

تشکیل هر بلوک در بلاک چین لایت کوین به 2.5 دقیقه زمان نیاز دارد. این در حالی است که تشکیل هر بلوک در بلاک چین بیت کوین چیزی در حدود 10 دقیقه زمان می‌برد. بنابراین، از نظر زمان مورد نیاز برای تشکیل بلوک هم لایت کوین وضعیت مناسب‌تری دارد.

اما این مساله به چه معناست؟ هر ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه‌ای از بلوک‌هاست که مجموع آن‌ها را تحت عنوان بلاک چین می‌شناسیم. تمامی اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال، در بلاک چین آن به ثبت می‌رسد. در واقع هر یک از آن بلوک‌ها شامل اطلاعات چندین ارز دیجیتال، تراکنش‌های مربوط به آن‌ها، سابقه اطلاعاتی هر یک از ارزها و… هستند.

شما چه استخراج لایت کوین با گوشی انجام بدهید و چه با ریگ ماینینگ‌های حرفه‌ای به استخراج بپردازید؛ در هر حالت مشغول ثبت اطلاعات در بلوک‌ها هستید. اما یک ماینر در قبال ساختن هر بلوک پاداش دریافت می‌کند. پاداش شما برای ساخت یک بلوک در شبکه لایت کوین، دریافت 25 عدد ارز دیجیتال لایت کوین است.

این عدد در مورد بلاک چینی مثل بیت کوین بسیار کم‌تر است. هرچند ارزش این دو ارز نیز برابر نیست و ارزش بیت کوین بسیار بالاتر از لایت کوین است.

ارز دیجیتال

هش ریت و استخراج لایت کوین با گوشی

اگر می‌خواهید بدانید که آیا استخراج لایت کوین با گوشی شدنی است یا خیر، باید به این مساله فکر کنید که آیا دستگاه موبایل شما توان پردازشی کافی را دارد یا نه؟

وقتی یک ماینر عضوی از بلاک چین می‌شود و برای پر کردن بلوک‌ها فعالیت می‌کند، در اصل مشغول حل کردن مسائل ریاضی پیچیده‌ای است که به آن مسائل اصطلاحا “توابع هش” گفته می‌شود و این توابع، مجهول خاصی دارند. آن‌ها به قدری پیچیده‌اند که نمی‌توان با چیزی جز دستگاه‌های مخصوص یا همان رینگ ماینینگ‌ها، حل‌شان کرد.

به عبارت دقیق‌تر، شما وقتی که استخراج لایت کوین انجام می‌دهید، دائما در حال پردازش توابع هش و حل کردن آن‌ها هستید. وقتی که این توابع به جواب می‌رسند، بلوک‌های جدید ساخته شده و ارز دیجیتال لایت کوین خلق می‌شود. این فرایندی است که برای ارز دیجیتالی مانند بیت کوین هم اتفاق می‌افتد. اما سرعت پردازش مسائل و ساخته شدن بلوک‌های جدید متفاوت است.

 

هش ریت هر دستگاهی نشان می‌دهد که برای استخراج ارزهای دیجیتال چقدر قدرت دارد. برای بررسی امکان استخراج کردن لایت کوین با گوشی‌ها نیز، می‌توانیم به هش ریت آن‌ها مراجعه کنیم.

 

بررسی امکان استخراج لایت کوین با گوشی

برای استخراج لایت کوین با گوشی باید به توان پردازش گوشی موبایل‌تان توجه کنید. توان پردازشی دستگاه برای استخراج را در اصطلاح تخصصی “هش ریت” یا همان Hash Rate می‌نامند. مشخصا هرقدر که هش ریت دستگاه شما بالاتر باشد؛ سریع‌تر می‌تواند مسائل و توابع هش را حل کرده و به جواب برساند.

در نتیجه، اول از همه، اگر گوشی رده پایین یا میان‌رده‌ای دارید که از یک پردازشگر مرکزی ساده استفاده می‌کند؛ منطقا باید دور استخراج لایت کوین با گوشی را خط بکشید. چرا که در این حالت نه تنها هیچ استخراجی انجام نمی‌شود بلکه؛ بعد از چند وقت متوجه خراب شدن پردازشگر و به کل سیستم فنی موبایل‌تان می‌شوید.

اما در مورد گوشی‌های پرچم‌دار چه؟ آیا این کار شدنی است؟

شاید منطقی‌ترین راه برای رسیدن به پاسخ این سوال، مقایسه کردن هش ریت گوشی‌های موبایل جدید و قدرتمند با هش ریت دستگاه‌هایی است که با عنوان ریگ ماینینگ از آن‌ها یاد می‌کنیم.

گفتیم که استخراج لایت کوین با گوشی در سال‌های ابتدایی عرضه شدن لایت کوین نسبت به حال حاضر بسیار ساده‌تر بود. پس بد نیست ابتدا توان یک گوشی پرچم‌دار در همان دوره را برای استخراج لایت کوین بررسی کنیم. سال 2012 گوشی سامسونگ گلکسی اس 3 یک موبایل قدرتمند به حساب می‌آمد. دورانی که تازه یک سال از عرضه شدن لایت کوین می‌گذشت.

این گوشی موبایل با داشتن 1 پردازنده مرکزی Quad-core با فرکانس 1.4 گیگاهرتز می‌توانست از پس بازی‌ها و اپ‌های نسبتا سنگین آن زمان برآید. بیایید ببینیم در همان سال اگر کسی قصد استخراج لایت کوین با گوشی سامسونگ گلکسی اس 3 را داشت، چقدر می‌توانست روی آن حساب کند.

هش ریت دستگاه گوشی سامسونگ گلکسی اس 3 برای استخراج لایت کوین چیزی در حدود 4 کیلوهش بوده است. اگر آن زمان، یک اس 3 بصورت 24 ساعته و بدون لحظه‌ای وقفه استخراج انجام می‌داد می‌توانست در پایان 24 ساعت؛ چیزی در حدود 0.00026651 لایت کوین را استخراج کند. با قیمت لایت کوین در آن زمان؛ استخراج لایت کوین با گوشی اس 3 چیزی معادل 0.00021 دلار برای ماینری که این کار را انجام داده بود سود داشت! مبلغی که تصورش هم خنده‌دار است.

اما اگر همان موقع، که استخراج لایت کوین با گوشی راحت‌تر بود، کسی تصمیم می‌گرفت هرطور که شده روزی 1 عدد ارز دیجیتال لایت کوین را با گوشی اس 3 استخراج کند، چه باید می‌کرد؟ در چنین حالتی، او باید برای استخراج لایت کوین با گوشی از 3752 عدد سامسونگ اس 3 بطور همزمان استفاده می‌کرد.

در ادامه، نگاهی به هش ریت گوشی‌های جدیدتر می‌اندازیم:

موبایل هواوی Mate 20 Pro می‌تواند در هر ثانیه 910 هش را حل کند.

گوشی ال جی  G8 ThinQ می‌تواند 477 هش را در هر ثانیه حل کند.

گوشی Redmi Note 8 Pro در هر ثانیه 550 هش را حل می‌کند.

موبایل سامسونگ  A51 توان حل کردن 228 هش را در هر ثانیه دارد.

گوشی موبایل Samsung Galaxy Note 20 Ultra در هر ثانیه 681 هش را حل می‌کند.

ارز دیجیتال

سامسونگ گلکسی اس 9 در یک ثانیه، توان پردازش 697 هش را دارد.

گوشی شیائومی Redmi Note 9 Pro توان حل 192 هش در هر ثانیه را دارد.

حالا با مقایسه کردن هش ریت این گوشی‌ها با هش ریت یک دستگاه Asic می‌توان به درک کاملی نسبت به توان موبایل‌ها برای استخراج لایت کوین دست یافت.

برای یک مثال، به یکی از مدل‌های متداول از میان ای‌سیک‌ها اشاره می‌کنیم. ای‌سیک مدل  X11 Gost می‌تواند در هر ثانیه 7 میلیارد هش را حل کند! همین مورد، برای نتیجه‌گیری از میزان توانایی گوشی‌ها کافی به نظر می‌رسد. خصوصا وقتی این را هم درنظر بگیریم که گاهی استخراج کردن با ای‌سیک‌ها نیز برای ماین کردن صرفه اقتصادی ندارند.

خب، حالا که از توانایی واقعی گوشی‌های قدرتمند امروزی برای استخراج لاین کوین سردرآوردید؛ می‌توانیم به این بپردازیم که چگونه عده‌ای هنوز درباره استخراج لایت کوین با گوشی صحبت می‌کنند.

 

علی‌رغم تمام مشکلات و موانعی که بر سر راه استخراج لایت کوین با گوشی وجود دارند؛ اما نمی‌توان با قطعیت گفت که انجام این کار غیرممکن است. علی‌الخصوص با بکارگرفتن روش‌هایی مانند فضای ابری برای استخراج!

راه‌های استخراج لایت کوین با گوشی

ما در ابتدای مقاله گفتیم که استخراج لایت کوین با گوشی متوسط را باید از فکرتان خارج سازید. حالا هم به این نتیجه رسیدیم که حتی گوشی‌های قدرتمند نیز برای این کار هیچ فایده‌ای ندارند. پس، آیا واقعا هیچ راهی برای استخراج لایت کوین با گوشی وجود ندارد؟

واقعیت این است که امروز می‌توان با استفاده از فضای ابری این مساله را تاحدودی حل کرد. فضاهای ابری، به شما کمک می‌کنند تا از سیستم فنی موبایل خودتان هیچ استفاده‌ای نکنید. در این حالت، گوشی موبایل فقط واسطه‌ای است تا شما به فضای  Cloudمتصل شوید و از توانایی سیستم‌های دیگران برای ماینینگ بهره ببرید. اما همانطور که احتمالا حدس زده‌اید، انجام دادن چنین کاری بسیار گران‌ خواهد بود.

اما اگر با وجود تمام این تفاسیر، هنوز هم به استخراج لایت کوین با گوشی علاقمند؛ لازم است تا با بهترین اپلیکیشن‌ها برای استخراج ارز دیجیتال لایت کوین آشنا شوید. این اپ‌ها هیچ کدام توسط هیچ موسسه رسمی تایید نشده‌اند.

ضمنا، هیچ کدام از سازندگان گوشی‌های اندروید به کاربران خودشان نصب این اپ‌ها را توصیه نمی‌کنند. چرا که هم می‌توانند به سیستم فنی دستگاه‌تان آسیب وارد کنند و هم؛ راهی برای کلاهبرداری‌های اینترنتی از شما باشند.

البته، مساله دوم درباره تمام این اپ‌ها مصداق ندارد. چرا که برخی از آن‌ها سالهاست که در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند و کاربران زیادی در سرتاسر دنیا از تولیدات‌شان بهره می‌برند.

اما قبل از اینکه به سراغ معرفی اپ‌های مناسب برای استخراج لایت کوین با گوشی برویم، ضروری است که به چند نکته توجه کامل داشته باشید:

  1. حین استخراج ارز دیجیتال، دستگاه موبایل شما باید بدون وقفه به اینترنت متصل باشد. این به معنای مصرف شارژ برقی زیاد است. به همین خاطر، اگر عمر باتری گوشی‌ برای‌تان مهم است می‌توانید قید انجام این کار را همین ابتدا بزنید!
  2. اپلیکیشن‌هایی که برای استخراج لایت کوین با گوشی عرضه می‌شوند، اکثرا رایگان هستند. ولی، این اپ‌ها برای ارائه دادن برخی خدمات، از جمله خدمات فضای ابری، از شما هزینه دریافت می‌کنند. در نتیجه، گول عنوان “رایگان” بودن آن‌ها را نخورید.
  3. روش استخراج ابری در کنار مزیت‌های ویژه‌ای که دارد، می‌تواند محلی برای کلاهبرداری از ماینرهای تازه‌کار هم باشد. پس در انتخاب اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌هایی که این کار را برای‌تان انجام می‌دهند باشید.
  4. اگر بدنبال پیدا کردن یک اپلیکیشن برای IOS هستید تا به شما امکان استخراج لایت کوین با گوشی اپل را بدهد، سخت در اشتباهید! چرا که به طور کلی چنین امکانی برای گوشی‌های اپل وجود ندارد. اپل بر روی چنین اپ‌هایی که امنیت دستگاه‌تان را خطر می‌اندازند بسیار حساس است.

 

بهترین اپلیکیشن‌‌ها برای استخراج لایت کوین با گوشی

این لیست فقط برای آشنا ساختن شما با مشهورترین اپلیکیشن‌ها برای استخراج لایت کوین است. حامی اکسچنج به هیچ عنوان روش استخراج لایت کوین با گوشی را به شما توصیه نمی‌کند. اگر هم قصد ماینینگ ابری را دارید، بهتر است که حتما با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید و از راه‌های مطمئن به سمت کسب درآمد دیجیتالی بروید.

اپلیکیشن Kryptex

اپلیکیشن کریپتکس برای گوشی‌های اندرویدی و Windows 10 عرضه شده است. اگرچه این نرم افزار برای استخراج لایت کوین بسیار مناسب است اما؛ می‌توانید با آن به استخراج ارزهای دیگری مثل: بیت کوین، اتریوم و مونرو نیز بپردازید. از جمله مزیت‌های استخراج لایت کوین با گوشی توسط اپلیکیشن کریپتکس این است که می‌توانید به فضای Cloud دسترسی پیدا کنید.

اپلیکیشن  Cudo Miner

سازندگان اپلیکیشن کودو ماینر ادعا می‌کنند که این نرم افزار به کمک الگوریتم‌های پیشرفته حل توابع هش، به شما کمک می‌کند تا استخراج را به بهترین شکل انجام دهید. همچنین، ابزارهایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بر عملکرد دستگاه نظارت کنید. علاوه بر آن، امکان کنترل میزان مصرف برق و سلامت قطعات مختلف موبایل‌ هم جزو مزیت‌های این اپ به شمار می‌آید.

اپلیکیشن Neo Neon Miner

سومین اپ در لیست ما، طرفداران زیادی در سرتاسر جهان پیدا کرده است. امکان استخراج انواع ارزهای دیجیتال با آن و کاربری راحت، جزو مزیت‌های نئو نئون ماینر به شمار می‌روند. البته، فراوان بودن تبلیغات در محیط اپلیکیشن یکی از بدترین ویژگی‌های این اپ محسوب می‌شود.

اپلیکیشن  Free Litecoin

چهارمین اپلیکیشن که امکان استخراج لایت کوین با گوشی را برای کاربران فراهم می‌کنید، اپلیکیشن فری لایت کوین است. این نرم افزار همانقدر که طرفداران پیدا کرده، مخالفان فراوانی هم دارد. علت اصلی مخالفت‌ها، تردیدهایی است که پیرامون امنیت این اپلیکیشن وجود دارد.

 

منابع

litecoin

cnbc

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید