خانهوبلاگدسته‌بندی نشدهکیف پول دیجیتال چیست و چه کارب...

کیف پول دیجیتال چیست

کیف پول دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

افرادی که قصد دارند تا در حوزه رمز ارزها فعالیت کنند، یکی از سوالات مهمی که می‌پرسند این است که کیف پول دیجیتال چیست؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم و بیان کنیم که کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که کیف پول‌های دیجیتال کلیدهای خصوصی رمز ارزها شما را ذخیره می‌کنند و رمز ارزهای شما را ایمن کرده و در دسترس نگه می‌دارند. موضوع مهمی که باید بدانید این است که کیف پول دیجیتال همچنین به شما امکان ارسال، دریافت و خرج کردن ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم را می‌دهند.

کیف پول‌های رمز ارز، کلیدهای خصوصی شما که رمز عبوری است که به شما امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال شما را می‌دهند، ایمن و قابل دسترس نگه می‌دارند و به شما این امکان را می‌دهند تا ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم را ارسال و دریافت کنید. همچنین اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که انواع کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که کیف پول‌ها اشکال مختلفی دارند، از کیف پول‌های سخت افزاری گرفته تا برنامه‌های موبایلی که استفاده از رمز ارز را برای شما آسان می‌کند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که کیف پول دیجیتال چیست و در مورد آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

اهمیت کیف پول دیجیتال چیست

به منظور پاسخ به این سوال مهم که کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که برخلاف یک کیف پول معمولی که می‌توانید پول نقد واقعی را در آن قرار دهید، کیف پول‌های رمز ارز از نظر فنی رمز ارز شما را ذخیره نمی‌کنند. در واقع رمز ارزها و دارایی‌های شما روی بلاک چین حضور دارند، اما کیف پول‌ها فقط با استفاده از کلید خصوصی به آن‌ها دسترسی دارند. کلیدهای شما مالکیت شما را بر پول دیجیتال شما ثابت می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا تراکنش را انجام دهید.

به منظور بررسی و پاسخ به این سوال که کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که اگر کلیدهای خصوصی خود را گم کنید، دسترسی به رمز ارزها را از دست خواهید داد. به همین دلیل مهم است که کیف پول خود را ایمن نگه دارید یا از یک ارائه دهنده کیف پول قابل اعتماد استفاده کنید. امروزه اهمیت کیف پول دیجیتال به قدری افزایش پیدا کرده که شاهد انواع مختلفی از کیف پول هستیم و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود و اهداف تان از انواع کیف پول‌های دیجیتال استفاده کنید.

کیف پول دیجیتال چیست

انواع کیف پول دیجیتال چیست

در راستا پاسخ به این سوال مهم که کیف پول دیجیتال چیست و نحوه استفاده از این کیف پول‌ها چگونه است باید گفت که کیف پول‌های رمز ارز از برنامه‌های کاربردی ساده تا راه حل‌های امنیتی پیچیده تر را شامل می‌شود. اگر بخواهیم شما را با انواع اصلی کیف پول‌ها دیجیتال آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول  دیجیتال کاغذی چیست

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که انواع کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که یکی از ساده ترین انواع کیف پول، کیف‌های کاغذی هستند که در آن‌ها کلیدها بر روی یک محیط فیزیکی مانند کاغذ نوشته می‌شوند و در مکانی امن نگهداری می‌شوند. البته این مدل استفاده از رمز ارزها را برای شما سخت تر می‌کند.

کیف پول‌های سخت افزاری

در این مدل از کیف پول دیجیتال، کلیدها در یک دستگاه درایور ذخیره می‌شوند که در مکانی امن نگهداری شده و تنها زمانی به رایانه متصل می‌شوند که می‌خواهید از رمز ارزهای خود استفاده کنید. یکی از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود این است که مزیت استفاده از این مدل کیف پول دیجیتال چیست؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که امنیت و راحتی مهم ترین مزایا این کیف پول است.

 

کیف پول دیجیتال چیست

کیف پول دیجیتال  آنلاین چیست

یکی از سوالات مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که نسخه آنلاین کیف پول دیجیتال چیست؟ در این مدل از کیف پول ها، کلیدها در یک برنامه یا نرم افزار ذخیره می‌شوند. این امر ارسال، دریافت و استفاده از رمز ارز شما را آسان کرده و به شما کمک می‌کند تا به راحتی بتوانید از رمز ارزهای خود استفاده کنید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که فارغ از نوع کیف پول دیجیتال، هر کدام از این کیف پول‌ها امکان تراکنش را برای شما فراهم می‌کند. البته دسترسی به کیف پول‌های کاغذی و سخت افزاری برای کاربرانی که قصد هک کردن آن را دارند سخت تر است، زیرا به صورت آفلاین ذخیره می‌شوند، اما عملکرد آن‌ها محدود است و خطر از بین رفتن آن‌ها وجود دارد. کیف پول‌های آنلاین ارائه شده توسط یک صرافی بزرگ ساده ترین راه برای شروع کار در حوزه ارزهای دیجیتال هستند و امنیت و دسترسی آسان را ارائه می‌دهد.

انواع مدل کیف پول‌های دیجیتال آنلاین چیست

شاید برای شما این سوال مهم مطرح شود که مفهوم کیف پول دیجیتال چیست؟ کیف پول رمز ارز مفهومی است که می‌توانید در آن رمز ارز خود را به صورت ایمن نگهداری کنید. انواع مختلفی از کیف پول‌های رمز ارز وجود دارد، اما محبوب ترین آن‌ها کیف پول‌های دیجیتالی و آنلاین هستند.

این که کدام یک از این کیف پول‌ها برای شما مناسب است بستگی به این دارد که می‌خواهید با رمز ارز خود چه کاری انجام دهید و چه نوع شبکه ایمنی می‌خواهید داشته باشید.

در همین راستا اگر بخواهیم شما را با کیف پول‌های دیجیتال آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول‌های میزبانی شده

در راستا پاسخ به این سوال که محبوب ترین و آسان ترین انواع کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که کیف پول میزبان یکی از بهترین گزینه‌ها است. هنگامی که رمز ارز را با استفاده از صرافی‌ها خریداری می‌کنید، رمز ارز شما به طور خودکار در یک کیف پول میزبان نگهداری می‌شود. به این دلیل میزبانی نامیده می‌شود که شخص ثالث رمز ارز شما را برای شما نگه می‌دارد، مشابه این که بانک پول شما را در حساب پس انداز نگه می‌دارد. ممکن است شنیده باشید که افراد «کلیدهای خود را گم می‌کنند» یا «کیف پول USB خود را گم می‌کنند»، اما با کیف پول میزبانی شده نیازی نیست نگران هیچ یک از این موارد باشید.

مزیت اصلی نگهداری رمز ارز خود در کیف پول میزبانی شده این است که اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، رمز ارز خود را از دست نخواهید داد. یک اشکال کیف پول میزبانی شده این است که نمی‌توانید به همه قابلیت‌هایی که در حوزه رمز ارزها وجود دارد دسترسی داشته باشید. با این حال، این مدل از کیف پول‌ها گزینه مناسبی برای شما هستند.

نحوه راه اندازی کیف پول میزبانی شده

یکی از سوالاتی که همواره پرسیده می‌شود این است که نحوه راه اندازی کیف پول دیجیتال چیست. در پاسخ باید گفت که شما باید پلتفرمی را انتخاب کنید که به آن اعتماد دارید. شما باید ملاحظاتی مثل امنیت، سهولت استفاده و رعایت مقررات دولتی و مالی را مد نظر قرار دهید.

در گام بعدی باید حساب کاربری برای خود بسازید. اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و یک رمز عبور امن انتخاب کنید. همچنین توصیه می‌شود از رمز تأیید 2 مرحله‌ای برای ایجاد یک لایه امنیتی اضافی استفاده کنید.

سپس باید رمز ارز مورد نظر خود را بخرید یا آن انتقال دهید. اکثر پلتفرم‌ها و صرافی‌های رمز ارز به شما این امکان را می‌دهند تا با استفاده از حساب بانکی یا کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرید. اگر قبلاً دارای رمز ارز هستید، می‌توانید برای نگهداری ایمن آن را به کیف پول میزبانی شده جدید خود نیز انتقال دهید.

کیف پول‌های خودسرپرست

یک نوع دیگر از کیف پول دیجیتال که در راستای بررسی کیف پول دیجیتال چیست باید به آن بپردازیم، کیف پول‌های خودسرپرست است. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که این مدل از کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که کیف پول‌هایی مانند کوین بیس یا متامسک، کیف پول‌هایی هستند که کنترل کامل رمز ارز را در اختیار شما قرار می‌دهد. این مدل از کیف پول‌ها به شخص ثالث یا محافظ برای ایمن نگه داشتن رمز ارز شما متکی نیستند. در چنین شرایطی مسئولیت به خاطر سپردن و محافظت از رمز عبور شما کاملاً بر عهده شما است. اگر رمز عبور خود را گم کنید یا فراموش کنید، که اغلب به عنوان “کلید خصوصی” یا “عبارت اولیه” گفته می‌شود، دیگر هیچ راهی برای دسترسی به رمز ارز شما وجود ندارد و اگر شخص دیگری کلید خصوصی شما را پیدا کند، به دارایی‌های شما دسترسی کامل خواهد داشت.

شاید برای شما این سوال بسیار مهم مطرح شود که مزیت این مدل از کیف پول دیجیتال چیست؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده از این مدل از کیف پول دیجیتال، علاوه بر کنترل کامل امنیت رمز ارز، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به فعالیت‌های دیگر در حوزه رمز ارزها مانند فارمینگ، سهام داری، وام دادن، استقراض و… نیز دسترسی داشته باشید. اگر تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید خرید، فروش، ارسال و دریافت رمز ارز است، کیف پول میزبان ساده ترین راه حل برای شما به حساب می‌آید است.

کریپتو کارنسی

نحوه راه اندازی کیف پول خودسرپرست

برای استفاده از این مدل کیف پول دیجیتال باید یک برنامه کیف پول دانلود کنید. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که محبوب کیف پول دیجیتال چیست می‌توان به Coinbase Wallet و  MetaMask. اشاره کرد.

در این برنامه‌ها باید حساب کاربری برای خود بسازید. بر خلاف کیف پول میزبان، برای ایجاد کیف پول خود سرپرست نیازی به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی ندارید و حتی نیاز به یک آدرس ایمیل هم نخواهید داشت.

سپس باید حتما کلید خصوصی خود را یادداشت کنید. کلید خصوصی یک عبارت تصادفی 12 کلمه‌ای است. لازم است تا این کلید خصوصی را در مکانی امن نگه دارید. اگر این عبارت 12 کلمه‌ای را گم کنید یا فراموش کنید، نمی‌توانید به رمز ارز خود دسترسی پیدا کنید.

در گام بعدی باید رمز ارز را به کیف پول خود منتقل کنید . همیشه امکان خرید رمز ارز با استفاده از ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا یا یورو با این مدل از کیف پول وجود ندارد، بنابراین باید رمز ارز را از جای دیگری به کیف پول خود سرپرست خود منتقل کنید.

کیف پول‌های سخت افزاری

در راستا پاسخ به این سوال که کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که یکی از انواع کیف پول دیجیتال، کیف پول سخت افزاری است. به منظور پاسخ به این سوال که این مدل از کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که این والت ها، دستگاه‌های فیزیکی هستند که تقریباً به اندازه یک USB هستند که کلیدهای خصوصی رمز ارز شما را به صورت آفلاین ذخیره می‌کند. اکثر مردم به دلیل پیچیدگی و هزینه بیشتر از کیف پول‌های سخت افزاری استفاده نمی‌کنند، اما اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزایا این مدل از کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که در این مدل از کیف پول‌ها شما می‌توانید رمز ارز خود را ایمن نگه دارید حتی اگر رایانه شما هک شود. با این حال، این امنیت پیشرفته باعث می‌شود استفاده از آن‌ها در مقایسه با کیف پول نرم افزاری سخت باشد و همچنین هزینه خرید این مدل از کیف پول‌ها نیز بیش از 100 دلار است.

نحوه راه اندازی کیف پول دیجیتال سخت افزاری

به منظور پاسخ به این سوال که نحوه راه اندازی کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که در گام اول باید نرم افزار مخصوص را نصب کنید. هر برند نرم افزار مخصوصی برای خود دارد که برای تنظیم کیف پول شما مورد نیاز است. نرم افزار را از وب سایت رسمی شرکت دانلود کنید و دستورالعمل‌ها را برای ایجاد کیف پول خود دنبال کنید.

سپس باید رمز ارز را به کیف پول خود منتقل کنید. مانند یک کیف پول آنلاین، کیف پول سخت افزاری معمولاً به شما اجازه نمی‌دهد که رمز ارز را با استفاده از ارزهای سنتی (مانند دلار آمریکا یا یورو) بخرید، بنابراین باید رمز ارز را به کیف پول خود منتقل کنید.

همان طوری که راه‌های زیادی برای ذخیره پول نقد وجود دارد، راه‌های زیادی برای ذخیره ارزهای دیجیتال وجود دارد. شما می‌توانید با یک کیف پول میزبانی شده، فرآیند خرید و ذخیره رمز ارزها را ساده نگه دارید. از سوی دیگر با یک کیف پول خودسرپرست، کنترل کامل رمز ارز خود را در اختیار خواهید داشت. در نهایت با یک کیف پول سخت افزاری می‌توانید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

کیف پول دیجیتال چیست

بهترین کیف پول دیجیتال چیست

یکی از سوالات مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که بهترین کیف پول دیجیتال چیست و کدام گزینه برای نگه داری رمز ارز گزینه مناسبی است. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با کیف پول دیجیتال آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Exodus

یکی از سوالاتی که پرسیده می‌شود این است که بهترین کیف پول دیجیتال چیست. در همین راستا باید گفت که یکی از کیف پول‌های دیجیتال عالی برای Exodus است. هزینه استفاده از این کیف پول رایگان بوده و فضای ذخیره سازی ابری را به شما ارائه می‌دهد. ذخیره سازی این کیف پول از نوع سرد است.

اگر بخواهیم شما را با مزایا این کیف پول آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال
 • امکان Swapداخلی
 • پشتیبانی خوب از مشتری

از سوی دیگر عیب بزرگ این کیف پول آن است که نرم افزار آن متن بسته است.

Exodus یک کیف پول دسکتاپ و موبایل با رابط کاربری بسیار ساده و صرافی داخلی است. یکی از محبوب ترین ویژگی‌های Exodus، امکان مبادله بین تعداد فزاینده‌ای از ارزهای دیجیتال است. Exodus در حال حاضر امکان مبادله بین بیش از 150 ارز دیجیتال مختلف را فراهم می‌کند.

این کیف پول با سادگی خود برای مبتدیانی که تازه وارد فضای رمز ارز می‌شوند گزینه عالی است. همچنین دارای پشتیبانی عالی است.

نکته مهمی که باید بدانید این است که Exodus یک کیف پول منبع بسته است. این برخلاف اخلاق ایده بیت کوین و بلاک چین است و می‌تواند نگرانی‌های امنیتی برای کاربران ایجاد کند زیرا کد آن برای همه باز نیست. در عوض، کاربران به تیم Exodus اطمینان دارند که هیچ حفره‌ای امنیتی در این کیف پول وجود ندارد.

Exodus گزینه‌ای برای تنظیم کارمزدهای سفارشی برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها است، علاوه بر این گزینه تنظیم خودکار کارمزدی که تضمین می‌کند تراکنش به سرعت انجام می‌شود نیز برای شما وجود دارد.

ایکسداس

Electrum

Electrum مدل دیگری از کیف پول است که هزینه استفاده از آن رایگان است. همچنین این کیف پول امکان فضای ذخیره سازی ابری دارد. به منظور پاسخ به این سوال که مزایا این کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که Electrum ایمن بوده، منبع باز است و ویژگی‌ها و گزینه‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد.

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزایا کیف پول دیجیتال چیست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارمزد معامله قابل تنظیم
 • سطح امنیت بالاتر از اکثر کیف پول‌های دیگر

از سوی دیگر در راستا بررسی این که معایب این کیف پول دیجیتال چیست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابط کاربری نامناسب
 • فقط برای بیت کوین کار می‌کند
 • بدون پشتیبانی رسمی و انجمن

Electrum یکی از کیف پول‌های اصلی برای بیت کوین است. از سال 2011، دو سال پس از ایجاد بیت کوین، این کیف پول ایجاد شده است و از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است. در حالی که این کیف پول از نظر رابط کاربری و تعهد فقط به بیت کوین کاملاً ساده است، اما به دلیل داشتن گزینه‌های پیچیده‌ای برای کاربران پیشرفته مناسب است.

Electrum منبع باز است و به کاربران خود اجازه می‌دهد تا کارمزد تراکنش‌های سفارشی را تعیین کنند و این گزینه را دارد که بین بیت کوین قدیمی و Segwit یکی را انتخاب کنند. همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که سطح امنیتی مورد نظر خود را تعیین کنند. به عنوان مثال، می‌توانید یک کیف پول استاندارد، کیف پولی با احراز هویت دو مرحله‌ای یا یک کیف پول چند امضایی ایجاد کنید. شما همچنین می‌توانید عبارت ابتدایی کیف پول خود را با کلمات سفارشی طولانی کنید.

Electrum برای دارندگان پیشرفته بیت کوین که خواهان ویژگی‌های امنیتی عالی و قابلیت سفارشی سازی هستند، یک گزینه مناسب است.

الکتروم

Mycelium

Mycelium یکی از بهترین کیف پول‌ها برای کاربران موبایل است. هزینه استفاده از این کیف پول رایگان است. همچنین این کیف پول فضای ذخیره سازی ابری را ارائه می‌دهد.

Mycelium را برای کاربران تلفن همراه گزینه مناسبی است. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزایا این کیف پول دیجیتال چیست و Mycelium چه ویژگی‌هایی دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارمزد معامله قابل تنظیم
 • امکان استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری
 • نرم افزار متن باز

از سوی دیگر معایب این کیف پول به شرح زیر است:

 • فقط برای موبایل است
 • برای استفاده اولیه بسیار گیج کننده است

Mycelium یک کیف پول منبع باز است که فقط برای موبایل است. Mycelium در حال حاضر فقط از توکن‌های بیت کوین، ETH و ERC-20 پشتیبانی می‌کند. از برخی جهات، Mycelium کاملاً شبیه کیف پول Electrum است. برخی از تفاوت‌ها این کیف پول آن است که فقط برای موبایل  بوده، رابط کاربری تازه تری نسبت به Electrum دارد و دارای یک سیستم سواپ داخلی است.

Mycelium، مانند Electrum، به شما کمک می‌کند تا کارمزد تراکنش‌های سفارشی را تنظیم کنید تا بتوانید انتخاب کنید که چه مدت مایل به انتظار برای تکمیل تراکنش هستید.

Mycelium همچنین دارای چند ویژگی جالب دیگر مانند پشتیبانی از کیف پول سخت افزاری است که به کاربران امکان می‌دهد رمز ارز خود را در یک دستگاه ذخیره سازی آفلاین نگه دارند در حالی که هنوز از رابط کاربری Mycelium برای مشاهده دارایی‌های خود استفاده می‌کنند.

کیف پول دیجیتال چیست

Ledger Nano X

Ledger Nano X یکی از کیف پول‌های سخت افزاری است. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که هزینه این کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که هزینه خرید این کیف پول 119 دلار است.

همچنین این کیف پول فضای ذخیره سازی ابری ندارد. Ledger Nano X ذخیره سازی سرد ایمن را ارائه می‌کند و از طریق نرم افزار دسکتاپ یا برنامه تلفن همراه به دستگاه‌های دارای بلوتوث یا USB متصل می‌شود.

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزایا این کیف پول دیجیتال چیست و این کیف پول چه ویژگی‌هایی دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Ledger Live یک رابط کاربری بصری و راحت دارد
 • فضای ذخیره سازی بین 3 تا 20 برنامه مختلف
 • نرم افزار منبع باز با مزایای اضافی برای پشتیبانی مشتری
 • راحتی اتصال بلوتوث

از سوی دیگر اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که معایب این کیف پول دیجیتال چیست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از بلوتوث یک مشکل سایبری بالقوه است
 • ویژگی‌های بلوتوث این کیف پول کامل نشده است
 • ذخیره سازی کیف پول محدود

در جولای 2020، Ledger Nano X با مشکل هک شدن مواجه شد و اطلاعات دقیق مشتری از جمله نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل و حتی آدرس خانه برخی از مشتریان فاش شد. اگر چه این موضوع کلیدهای خصوصی افراد را تحت تأثیر قرار  نداد، اما باعث شده است که بسیاری از یکپارچگی اقدامات امنیتی داخلی Ledger Nano X با مشکل مواجه شد.

Ledger Nano X نسل دوم کیف پول سخت افزاری از Ledger، یک شرکت فرانسوی است که در سال 2014 راه اندازی شد. اولین محصول این شرکت، Ledger Nano S بود که یکی از اولین کیف پول‌های سخت افزاری در بازار بود و برای چندین سال بازار را در اختیار داشت.

Nano X شبیه درایو USB است و از طریق USB یا بلوتوث به دستگاه شما متصل می‌شود. این بدان معنا است که می‌توانید بدون نیاز به رایانه کیف پول را به دستگاه iOS یا Android خود متصل کنید. یکی از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود این است که رمز ارزهای پشتیبانی شده در این کیف پول دیجیتال چیست باید گفت که این کیف پول بیش از 1800 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. این لیست هر سال افزایش می‌یابد.

در حالی که این دستگاه خود یک کیف پول سخت افزاری ذخیره سازی سرد است، تیم Ledger نرم افزار Ledger Live را ایجاد کرده است که یک رابط کاربری برای همه دارایی‌های شما فراهم می‌کند. این به کاربران این امکان را می‌دهد که کیف پول‌های جدیدی را برای ارزهای دیجیتال مختلف به دستگاه‌های خود اضافه کنند و سبدهای خود را مدیریت کنند.

کیف پول‌های سخت افزاری لجر محبوب ترین کیف پول‌ها در صنعت هستند. Ledger همچنین دارای یک کابل USB-C به USB-A است تا در صورت ترجیح به بلوتوث، بتوان آن را به رایانه رومیزی یا تلفن هوشمند متصل کرد.

 

Trezor Model T

یکی دیگر از انواع کیف پول دیجیتال Trezor Model T است. هزینه خرید این کیف پول 195 دلار است و همچنین این کیف پول امکان فضای ذخیره سازی ابری ندارد.

Trezor به عنوان بهترین کیف پول از نظر امنیت به حساب می‌آید که دارای قوی ترین ویژگی‌های امنیتی بوده و سابقه کیف پول سخت افزاری بازبینی شده را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزایا این کیف پول دیجیتال چیست و Trezor Model TMycelium چه ویژگی‌هایی دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابط کاربری مبتنی بر وب با مبادلات داخلی
 • لیست عظیمی از ارزهای رمز پایه پشتیبانی شده
 • نرم افزار منبع باز با مزایای اضافی از پشتیبانی مشتری و جامعه

از سوی دیگر اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که معایب این کیف پول دیجیتال چیست و Trezor Model TMycelium چه ویژگی‌هایی دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت بالاتر از بقیه کیف پول ها
 • استفاده از آن برای کاربران در ابتدا سخت است

Trezor  یکی دیگر از شرکت‌های مشهور در حوزه تولید کیف پول سخت افزاری است. مدل T این کیف پول دومین نسل کیف پول‌های سخت افزاری است که توسط این شرکت ساخته شده است. Trezor Model T بسیار شبیه Ledger است، اما به کاربر این امکان را می‌دهد که به صرافی‌های شخص ثالث مانند Changelly و CoinSwitch مستقیماً از طریق وب سایت خود دسترسی دارد. در حالی که استفاده از این کیف پول ساده است، اما قیمت 195 دلاری آن برای بسیاری از مشتریان گران است.

مدل T از این محصول یک صفحه نمایش لمسی دارد که استفاده از آن برای مبتدیان راحت تر می‌کند. Trezor همچنین دارای یک اسلات کارت MicroSD است که به شما این امکان را می‌دهد تا از کارت‌های MicroSD برای رمز گذاری پین و محافظت بیشتر از دستگاه خود در برابر حملات استفاده کنید.

مانند Ledger Nano X، Trezor Model T نیز دارای کابل USB Type-C است تا بتوانید به آن را به گوشی هوشمند یا رایانه رومیزی خود متصل کنید. در حال حاضر، Trezor Model T از بیش از 1800 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند.

Ledger Nano S

یکی از انواع کیف پول سخت افزاری که می‌توانید از آن استفاده کنید Ledger Nano S است. هزینه خرید و

ما Ledger Nano S که کیف پول سخت افزاری مقرون به صرفه‌ای است که امکان ذخیره سازی سرد را به شما ارائه می‌دهد.

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزایا استفاده از این کیف پول دیجیتال چیست و Ledger Nano S چه ویژگی‌هایی دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به Ledger Live
 • ذخیره سازی ایمن با قیمت پایین
 • نرم افزار منبع باز با مزایای اضافی برای پشتیبانی از مشتری

از سوی دیگر به منظور بررسی معایب این کیف پول و پاسخ به این سوال که معایب این کیف پول دیجیتال چیست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداکثر ذخیره سازی سه برنامه
 • بدون قابلیت استفاده از بلوتوث به صورت بی سیم

Ledger Nano S اولین نسل کیف پول سخت افزاری است که توسط Ledger معرفی شد، یکی از اولین کیف پول‌های سخت افزاری که تاکنون ساخته شده است. Nano S با بیش از 1800 ارز دیجیتال سازگاری دارد. Nano S با کابل USB Type-C عرضه نمی‌شود، بنابراین کاربرانی که گوشی‌های هوشمند مدرن تری دارند ممکن است در اتصال به دستگاه‌های خود دچار مشکل شوند.

Nano S اساساً مشابه جانشین خود، Nano X است، البته چند ویژگی ندارد البته هر دو این کیف پول‌ها از یک لیست رمز ارز مشابه پشتیبانی می‌کنند و به نرم افزار Ledger Live دسترسی دارند. برخلاف Nano X، Nano S فاقد اتصال بلوتوث است و تنها تا 3 برنامه را در مقابل 100 برنامه‌ای که می‌توان همزمان با Nano X ذخیره کرد، پشتیبانی می‌کند.

Nano S تنها دارای فضای ذخیره سازی کافی برای ساخت کیف پول برای تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال در یک زمان است. با این حال، لجر نانو اس با قیمت تنها 59 دلار، یک کیف پول فوق العاده برای کسانی است که می‌خواهند ارز دیجیتال خود را با خیال راحت با قیمتی منصفانه ذخیره کنند. همچنین استفاده از آن با Ledger Live بسیار آسان است، و آن را به یک محصول ایده آل برای مبتدیانی تبدیل می‌کند که به دنبال ذخیره سازی ایمن و ساده برای تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال هستند.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا به این سوال مهم پاسخ دهیم که کیف پول دیجیتال چیست و چگونه می‌توان از این کیف پول استفاده کرد. همچنین تلاش کردیم تا شما را با انواع کیف پول دیجیتال آشنا کرده و بهترین کیف پول‌های سال 2022 را به شما معرفی کردیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا به خوبی از کیف پول‌های دیجیتال استفاده کرده و از این طریق نیاز خود را برطرف کنید.

 

 

 

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید