خانهوبلاگمقالاتآموزشیهر آنچه که باید درباره ارز دیج...

ارز دیجیتال بیت تورنت

هر آنچه که باید درباره ارز دیجیتال بیت تورنت بدانید

در اوایل سال 2019 ارز دیجیتال بیت تورنت به عنوان یک پروژه مشترک بین Tron و BitTorrent Foundation، با کمک بلاک چین و با هدف تلاشی برای توکنیزه کردن پروتکل محبوب file sharing، بهبود دریافت و تبادل محتوا و دسترس پذیری پهنای باند راه اندازی شد.

توکن بیت تورنت (BTT)، یک توکن محبوب در لیست رو به رشد عصر دیجیتال وب 3.0 است. این توکن به برنامه های غیرمتمرکزی از جمله DLive، BitTorrent Speed، BitTorrent File System و بسیاری دیگر قدرت بخشیده و به طور کلی این پروژه قصد دارد بزرگترین پروتکل به اشتراک گذاری فایل غیرمتمرکز جهان را با BTT تقویت و ایجاد کند.

در این مقاله هر آنچه را که لازم است درباره ارز دیجیتال بیت تورنت، نحوه خرید و کاربردهای آن و پیش بینی قیمت این توکن در چند سال آینده بدانید، در اختیار شما قرار می دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

همان طور که پیش از این اشاره ای کردیم، بیت تورنت یک پروتکل فایل شیرینگ یا به اشتراک گذاری فایل های ویدیویی، نرم افزار، بازی و … بر پایه فناوری همتا به همتا و با بیش از 100 میلیون کاربر است. به این ترتیب، در میان کاربران فناوری تورنت و افرادی که با فایل شیرینگ سر و کار دارند، به نامی شناخته شده تبدیل شده است. این پروژه به عنوان بخشی از یک معامله 140 میلیون دلاری در سال 2019 توسط TRON خریداری شده که اخیرا ارز دیجیتال بیت تورنت و توکن BTT آن را با هدف دستیابی به حداقل برخی اهداف زیر معرفی کرده اند:

– ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) باید پلی بین تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان آن ها باشد. به عقیده تیم BTT پتانسیل ارزهای دیجیتال تا حدی است که به سازندگان و کاربران اجازه می دهد بدون هیچ واسطه ای آن ها را خریداری کرده و خرج کنند. بنابراین، کاربران می‌ توانند از توکن‌ های بیت تورنت برای دادن ارزش جدید به منابع محاسباتی مشترک خود استفاده کنند و فرآیند تراکنش شامل استفاده از ارزهای فیات نخواهد بود.

– فناوری کریپتوکارنسی باید برای جامعه کاربران تورنت که سابقه طولانی در ترویج شیرینگ یا به اشتراک ‌گذاری و همکاری دارند و در عین حال مقاومت در برابر سانسور دارند، آشنا باشد. ارز دیجیتال بیت تورنت در قلب یک پلتفرم غیرمتمرکز آینده قرار دارد که اهداف آن «ترویج باز بودن، طرد سانسور و پاداش دادن به شرکت ‌کنندگان» است. با درک اینکه کاربران تورنت نباید با این اصول بیگانه باشند، TRON به عنوان یک ارائه دهنده زیرساخت فناوری که باید همه این کاربران را در سطح جهانی به هم متصل کند، وارد عمل می شود.

– ارز دیجیتال بیت تورنت قرار است بلاک چین را به یک فناوری اصلی نزدیک کند. شبکه همتا به همتای بیت تورنت و بلاک چین TRON باید مانند یک اکوسیستم یکپارچه در نهایت به افزایش دسترسی بلاک چین توسط میلیون ها کاربر جدید و پذیرش انبوه بلاک چین ها منجر شود.

– مدل توکن یا ارز دیجیتال بیت تورنت باید در جهتی باشد که کاستی‌ های ساختاری خود پروتکل BitTorrent کاهش یابد. وظیفه اولیه پروژه BTT ارائه انگیزه های بازار محور به کاربران خود، به منظور افزایش همکاری آن ها است. هدف مشترک این است که آن ها با یکدیگر در بهینه سازی و افزایش طول عمر گروه بیت تورنت همکاری کنند.

منظور از گروه یا Swarm گروهی از افراد هستند که به طور مشترک برای به اشتراک گذاری یک فایل خاص به یک دیگر متصل هستند.

– ارز دیجیتال بیت تورنت به مدل Speed BitTorrent قدرت می دهد. از توکن های BTT می توان در ازای دسترسی به دانلودهای سریع تر استفاده کرد. این توکن ها در یک کیف پول اختصاصی ذخیره شده و از طریق یک صرافی غیرمتمرکز برای مبادله توکن های TRON (TRX) پشتیبانی می شود.

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

چطور پروتکل بیت تورنت و ترون با هم کار می کنند؟

چیزی که بیت تورنت و تورن را به هم نزدیک می کند، تمرکز آن ها بر فناوری همتا به همتا (P2P) است. در واقع بیت تورنت به عنوان یک پروتکل ارتباطی کار می کند که از فناوری P2P به عنوان سیستم اشتراک فایل خود استفاده می کند. به زبان ساده تر، این پلتفرم محبوب برای توزیع داده ها و فایل های الکترونیکی از طریق اینترنت است. بسته به موقعیت مکانی، شبکه ‌های P2P زمانی که جمعا محاسبه شوند، 43 تا 70 درصد از ترافیک کل اینترنت را تشکیل می‌ دهند. پروتکل بیت تورنت قبلا خود را به عنوان یک پلتفرم مناسب برای توزیع فایل های بزرگتر مانند کلیپ های ویدیویی، برنامه های تلویزیونی، فیلم ها، فایل های صوتی، بازی ها و غیره ثابت کرده است.

به طور مشابه، ترون هم به عنوان یک فناوری شبکه متمرکز بر P2P عمل می کند. سازندگان ترون، قصد دارند آن را به یک سیستم عامل جهانی برای ذخیره سازی و آپلود نامحدود داده ها از همه نوع، از جمله محتوای صوتی و تصویری تبدیل کنند. از آن جایی که در حال حاضر این نوع محتوا پایه اصلی پروتکل BT است، جاستین سان، بنیان گذار ترون و مدیر عامل ارز دیجیتال بیت تورنت، این وحدت هدف و فناوری را این گونه توصیف می کند: «ترون و بیت تورنت را مانند ریش تراش و تیغ آن در نظر بگیرید. برای ایجاد یک اقتصاد اینترنتی جدید بر پایه تمرکز زدایی، به هر دو با هم نیاز دارید. ما در حال کاشت ارز دیجیتال بیت تورنت هستیم تا مجموعه ای از نوآوری ها و برنامه های کاربردی را در سراسر وب ارائه دهیم.»

چگونه ارز دیجیتال بیت تورنت کار می کند؟

پروتکل BT چیزی است که ارائه دهندگان مختلف خدمات آنلاین را گرد هم می آورد؛ از جمله:

– سایت ‌های تورنت، که ابرداده‌ های مربوط به فایل ‌های به اشتراک‌ گذاشته ‌شده را ردیابی کرده و به عنوان دروازه‌ هایی به تورنت‌ ها عمل می ‌کنند؛

– ردیاب هایی که برای معرفی همتایان استفاده می شوند.

– در swarmها، ارائه‌ دهندگان خدماتی که توکن ‌های BTT را می‌ پذیرند می‌توانند seed (کاربرانی با فایل کاملا دانلود شده که بخشی از یک تورنت است) یا peers (کاربرانی با نسخه‌ های جزئی از فایل‌ های مورد نظر) باشند.

تیم پشت ارز دیجیتال بیت تورنت قول داده که از حداکثر توان و تخصص خود در اجرای این زیرساخت طولانی مدت در عملکرد سیستم مبتنی بر توکن خود استفاده کند. در حقیقت BTT قرار است به عنوان پلی برای تراکنش های آسان تر شامل منابع محاسباتی موجود بین کاربران پروتکل BitTorrent و ارائه دهندگان خدمات و درخواست کنندگان عمل کند.

تمام تراکنش ‌های مربوط به ارائه خدمات مختلف در اکوسیستم در توکن ‌های بیت تورنت بیان می ‌شوند. هدف این است که خود این توکن ها تا حد امکان به طور گسترده ای تقسیم شوند تا بتوانند محدوده قیمت گذاری گسترده ای را برای خدمات ارائه شده در نظر بگیرند. توکن ها از طریق انواع صرافی ارز دیجیتال درون زنجیره ای (on-chain) یا خارج از زنجیره (off-chain) منتقل شده و شامل هر دو دفتر کل خصوصی و بلاک چین عمومی TRON خواهد بود.

با وجود اینکه موضوع پذیرش توکن در بین کاربران تورنت هنوز فقط در حد گمانه زنی ها و پیش بینی هاست، تیم BTT به اندازه خود اکوسیستم BitTorrent با حدود 1 میلیارد دستگاه در حال استفاده اعتماد دارد. با برنامه ریزی های صورت گرفته و از نظر تئوری، رشد قیمت آتی ارز دیجیتال بیت تورنت باید با داشتن تنها 990 توکن برای هر دستگاه تا 990 میلیارد توکن تضمین شود.

توکن ها به عنوان بخشی از ایردراپ های ماهانه که توسط تیم Tron سازماندهی شده، عرضه می شوند. قرار است این عرضه از فوریه 2019 تا فوریه 2025 ادامه داشته باشد و هر سال اندازه آن ها به عنوان پاداشی برای سرمایه گذاران ترون افزایش می یابد.

بیت تورنت

چگونه ارز دیجیتال BTT عملکرد بیت تورنت را بهبود می بخشد؟

در دنیای فناوری تورنت، در دسترس قرار دادن فایل‌ های خود در اختیار دیگران (اصطلاحا سیدینگ یا seeding) یکی از ملاحظات اصلی در حفظ سلامت اکوسیستم کل آن است. ارز دیجیتال بیت تورنت نشان ‌دهنده تلاشی برای بهبود مدل موجود با تبدیل BTT به عنوان انگیزه ‌های اقتصادی مورد نیاز کاربران تورنت است که منصفانه بازی کرده و به ازای آن پاداش دریافت می کنند:

– گروه ها یا Swarm های بیت تورنت به دلیل نقص ساختاری در فناوری پایه خود، مستعد این هستند که کیفیت فایل ها زودتر از موقع کاسته شده و یا حتی کاملا ناپدید شوند. دلیل این امر این است که کاربران می توانند فایل های کامل را قبل از اینکه نیاز باشد به همان میزان بایت آپلود کنند و در دسترس سایر دانلودکنندگان قرار دهند، دانلود کنند. Swarm ها را می توان بدون جریمه رها کرد و در نتیجه از طول عمر و کیفیت آن ها کاسته می شود.

– از آنجایی که پروتکل BitTorrent از قبل بر تقسیم فایل ‌ها به بخش ‌ها متکی است، سیستم BitTorrent Speed به همتایان این امکان را می‌دهد تا ارز دیجیتال بیت تورنت و در واقع توکن های BTT را به عنوان انگیزه ‌ای برای باقی ماندن فایل ‌ها حتی پس از تکمیل دانلود به یکدیگر پیشنهاد دهند.

– توانایی دریافت توکن ها و ارز دیجیتال بیت تورنت باید کاربران بیشتری را تشویق کند تا پهنای باند و منابع ذخیره ‌سازی بیشتری را برای پشتیبانی از حفظ سریع ‌تر Swarm ها و مقاومت در برابر تخریب اختصاص دهند. به جای تکیه بر استخراج، توکن های BTT بر اساس میزان منابعی که کاربران ارائه می دهند، خریداری و مبادله می شوند.

– از آن جایی که تراکنش ها با توکن های BTT از طریق شبکه بلاک چین TRON انجام می شود، قرار است اکوسیستم خود TRON توسعه یابد. در عین حال، استفاده از ارز دیجیتال بیت تورنت اجباری نخواهد بود و کاربران عادی مجاز خواهند بود محتوا را از کسانی که از توکن ‌ها استفاده می‌ کنند بدون محدودیت فنی دانلود کنند.

پروژه اطلس و سرویس های آینده BTT

ارز دیجیتال بیت تورنت فراتر از کاربردهای فوری خود، باید به بلاک چین ترون و شبکه بیت تورنت متصل شود تا ویژگی های وعده داده شده یک اینترنت جدید و غیرمتمرکزتر را ارائه دهد. مفهوم وب غیرمتمرکز در پروژه اطلس که توکن BTT را نیز به وجود آورد، مرکزی است. قرار است معرفی این رمز ارز در درازمدت دریچه ای را برای ارائه خدمات زیر باز کند:

– سرویس دلیوری محتوای غیرمتمرکز به درخواست کنندگان خدمات (همتایان) این امکان را می دهد که سفارشات خرید (bids) را تبلیغ کرده و از ارز دیجیتال بیت تورنت برای پرداخت پهنای باند و دریافت محتوای دلخواه استفاده کنند. در حقیقت هدف، ایجاد سیستمی برای توزیع انبوه محتوا است؛ به ویژه محتوایی که در برابر هکرها و سانسورکنندگان به طور یکسان مقاوم باشد. یکی از مشکلات احتمالی ممکن است تعداد بیشتر درخواست کنندگان سرویس باشد، اما تیم BTT امیدوار است که توکن آن ها انگیزه ای برای ارائه دهندگان خدمات باشد تا دسترسی فایل های خود را آزاد بگذارند و به این ترتیب باعث افزایش تعداد درخواست کنندگان شوند.

چگونه ارز دیجیتال بیت تورنت کار می کند؟

– اکوسیستم ارز دیجیتال بیت تورنت در آینده باید یک سرویس ذخیره سازی غیرمتمرکز هم داشته باشد. این سرویس، به درخواست کنندگان خدمات اجازه می دهد تا از توکن های خود برای پرداخت هزینه ذخیره سازی داده ها استفاده کنند. ارائه‌ دهندگان خدمات مسئول ارائه اسناد ذخیره ‌سازی به درخواست ‌کنندگان و امکان دانلود بر اساس تقاضای داده ‌های ذخیره ‌شده با قیمت از پیش تعریف‌ شده و ثابت خواهند بود. ارائه‌ دهندگان می ‌توانند محتوایی را که نرخ پرداختی آن با نیازهایشان مطابقت دارد، جستجو کنند.

– در نهایت، گستره خدمات ارائه شده شامل یک سیستم پروکسی غیرمتمرکز نیز خواهد بود که به درخواست کنندگان سرویس اجازه می دهد تا به کاربران خاصی برای بازیابی محتوا مبتنی بر URL پرداخت کنند؛ که گزینه جذابی برای کاربرانی که به دنبال اجتناب از کنترل های شبکه IP هستند و همچنین برای کاربران تلفن همراه که عمدتا به Wifi متصل هستند، به نظر می رسد. این سیستم امکان تقسیم محتوا را به تکه های جداگانه ای فراهم می کند که می تواند توسط کاربران آینده درخواست شود.

امکانات منحصر به فرد ارز دیجیتال بیت تورنت

اگر تاکنون درک کاربردهای خاص این ارز دیجیتال برای شما سخت بوده، نگران نباشید. در این بخش امکانات ارز دیجیتال بیت تورنت را می خوانید که آن را بسیار کاربردی ساخته و از دیگر ارزهای دیجیتال متمایز می کند.

سرعت بیت تورنت

swarms یا گروه های بیت تورنت از نظر ساختاری مشکل دارند که معمولا منجر به از بین رفتن گروه ها می شود. به دلیل عدم تعادل در سرعت آپلود/ دانلود، دانلود فایل ها اغلب قبل از اینکه همتا بتواند تعداد معادل بایت را آپلود کند، به پایان می رسد. هنگامی که همتای دانلود کننده فایل کامل را دانلود کرد، هیچ انگیزه اقتصادی برای ادامه ارسال محتوا به دانلودکنندگان دیگر وجود ندارد.

در نتیجه، کاربران بدون آپلود تمام مطالبی که دانلود کرده‌ اند، گروه ‌ها را رها می‌ کنند و این باعث می ‌شود که swarms بیت تورنت تا زمانی که باید، ادامه پیدا نکنند.

تیم کمپانی بیت تورنت، در حال کار بر روی ویژگی جدیدی به نام BitTorrent Speed برای حل این مشکل هستند. این ویژگی به همتایان این امکان را می‌ دهد تا ارز دیجیتال بیت تورنت را برای یکدیگر بفرستند تا انگیزه ای باشد که پس از اتمام دانلود، به آپلود کردن فایل ‌ها ادامه دهند.

این نوآوری اساسا پوششی بر روی پروتکل موجود است که به شرکت کنندگان موجود در گروه بیت تورنت اجازه می دهد در ازای اطمینان از اینکه یک فایل برای دانلود در دسترس است، توکن ها را معامله کنند. در نتیجه مجموعه جدیدی از اکستنشن های پروتکل بیت تورنت ارائه می شود که به کاربران امکان می دهد سفارشات خرید خود را در یک گروه یا swarm عمومی کرده و ارز دیجیتال بیت تورنت را برای دسترسی مستمر به فایل ها معامله کنند. در نتیجه این ویژگی، همتایان ترجیح می‌ دهند فایل های خود را برای دوره ‌های طولانی ‌تری در دسترس قرار دهند؛ که در نتیجه طول عمر swarm افزایش یافته و زمان دانلود سریع ‌تر برای همه اعضای گروه افزایش می ‌یابد.

سرعت بیت تورنت

ارزهای دیجیتال بیت تورنت تشویقی

رشد مستمر اکوسیستم بیت تورنت، نیاز به همگام سازی عملیات و همچنین وجود انگیزه ای برای طیف گسترده ای از کاربران فعلی و آینده دارد. بنابراین به این منظور، جوایز تشویقی ارز دیجیتال بیت تورنت برای کاربران، توسعه ‌دهندگان نرم ‌افزار شخص ثالث و ناشران آنلاین در دسترس خواهد بود.

به این ترتیب میلیون‌ ها نفر، اگر بتوانند این کار را امن انجام دهند، منابع خود را به اشتراک می‌ گذارند؛ که در واقع این امنیت هم توسط اکوسیستم بیت تورنت تضمین شده است. کمپانی بیت تورنت می ‌خواهد با ایجاد سیستمی برای ذخیره‌ سازی و تبادل ارزش، تعداد کاربران را تا جای ممکن، چه به‌ عنوان درخواست ‌کننده خدمات چه ارائه‌ دهنده خدمات و یا هر دو، به ‌طور چشمگیری گسترش دهد.

ارز دیجیتال های بیت تورنت تشویقی برای تبلیغ ابتکار BTT به شرکت کنندگان احتمالی، اعم از ارائه دهندگان و درخواست کنندگان خدمات، یا هر دو ارائه خواهد شد. این کار، مستلزم شناسایی و معرفی توسعه دهندگان برنامه های کاربردی جدید است که به چنین سرویس های ارائه یا درخواست خدمات علاقه مند هستند.

همچنین این تیم قصد دارد استانداردهای عضویت و مشارکت اکوسیستم بیت تورنت را با هدف اصلی ایجاد یک زمین بازی که در آن همه بتوانند به طور عادلانه مشارکت کنند، کنترل کند.

کیف پول های بیت تورنت

همه کاربران در ازای معرفی نرم افزارهای جدید بیت تورنت و تورنت که قابلیت ارز دیجیتال بیت تورنت را دارند، کیف پول رمزنگاری یکپارچه دریافت خواهند کرد. این تیم همچنین قصد دارد به دسترسی و سودمندی کیف پول خاص خود توجه ویژه ای داشته باشد؛ زیرا آن ها این کیف پول ها را در مقیاس گسترده بین مشتریان نهایی بازار انبوه توزیع خواهند کرد؛ نه صرفا برای علاقه مندان به بیت کوین.

در دسترس بودن گسترده کیف پول های بیت تورنت، همان طور که پیش بینی شده، ممکن است در را به روی استفاده های جدیدی از ارز دیجیتال باز کند که به فناوری بیت تورنت ربطی ندارد. سازندگان کیف پول BTT پیش بینی می کنند که میلیون ها کاربر در نتیجه ارائه خدمات، مقادیر جزئی BTT جمع آوری کنند. مگر اینکه این مقادیر اندک که بین ارائه دهندگان خدمات مشترک است، ارزش قابل توجهی نداشته باشند.

چنین کاربرانی می توانند به دنبال روش های دیگری برای خرج کردن ارز دیجیتال بیت تورنت خود، خارج از برنامه های تشویقی، باشند. این تیم قصد دارد در آینده نزدیک این گزینه جدید را برای کاربران به بازار عرضه کند تا بتوانند توکن ‌هایی را دریافت و خرج کنند، و همچنین شراکت ‌هایی را با افرادی به منظور پذیرش سریع ‌تر این نوع جدید از روش پرداخت داشته باشند. افرادی که مایل به جمع آوری و استفاده از توکن ها برای پرداخت خدمات زیرساختی توزیع شده به منظور حفظ مستمر خدمات خود هستند، بیشترین سود را از این امر خواهند برد.

در مقاله دیگری می توانید با بهترین کیف پول های اندروید آشنا شوید.

کیف پول های btt

اقتصاد توکنی ارز دیجیتال بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت تورنت در مجموع 990 میلیارد عرضه دارد. در زمان نگارش این مقاله، عرضه در گردش توکن های بیت تورنت 659,952,625,000 است.

20 درصد از عرضه BTT متعلق به بنیاد TRON بوده و 19 درصد برای بنیاد BitTorrent و تیم آن در نظر گرفته شده است. 19.9 درصد از عرضه BTT به اکوسیستم BitTorrent رفته است.

10.1 درصد از توکن های بیت تورنت از طریق برنامه ایردراپ که توسط Tron اجرا می شود و 10 درصد از طریق برنامه Airdrop BitTorrent، توزیع شده اند. فروش عمومی، 17 درصد سهم را به خود اختصاص می دهد و 4 درصد از توکن های بیت تورنت همچنان یک توکن مشارکتی هستند.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت

در حال حاضر، ارز دیجیتال بیت تورنت در جایگاه 100 CoinMarketCap قرار دارد. آیا عملکرد بازار BTT برای حفظ موقعیت صعودی خود در سال 2021 کافی خواهد بود؟ اگر قصد سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال نوظهور را دارید، مطالب این بخش را از دست ندهید. در این قسمت، به تفکیک سال قیمت توکن BTT را تحلیل و پیش بینی می کنیم.

پیش بینی قیمت BTT در 2022

اگر این روند صعودی ادامه یابد، ارز دیجیتال بیت تورنت تا پایان سال 2022 به 0.0095 دلار خواهد رسید. علاوه بر این، نیمه اول سال 2022 رشد سریعی را تا 0.01 دلار نشان خواهد داد. سپس این افزایش کاهش می یابد، اما انتظار نمی رود که این ارز سقوط شدیدی را تجربه کند. با افزایش مشارکت ها و پیشرفت ها به 0.0095 دلار می رسد که از نظر قیمتی کاملا خوش بینانه است، اما بدون شک برای آینده نزدیک امکان پذیر خواهد بود.

پیش بینی قیمت BTT در 2023

قیمت BTT می تواند حتی در ارتفاعات زیادی حرکت کند، اما به 0.015 دلار می رسد. علاوه بر این، این پیش بینی تنها در صورتی امکان پذیر است که بازار روند صعودی خود را حفظ کرده و از طرف دیگر تنها در صورتی که ارز دیجیتال بیت تورنت از سطح مقاومت روانی عبور کند.

پیش بینی قیمت BTT در 2024

براساس آخرین به روز رسانی ها و پیشرفت ها و پروژه های جدیدی که برای این پلتفرم پیش بینی می شود، ممکن است قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت در بازار کریپتو به مراتب افزایش یافته و به حدود 0.025 دلار برسد. در نتیجه گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذری خواهد بود.

پیش بینی قیمت BTT در 2025

در چهار سال آینده، قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت می تواند تا 0.05 دلار افزایش یابد. با این حال، رسیدن به این سطح برای BTT چندان دشوار نیست؛ زیرا می ‌توان اهداف قیمتی میان ‌مدت، کوتاه ‌مدت و بلند مدتی برای خرید یا فروش سفارش ‌ها پیدا کرد. این نشان می‌ دهد که BTT طبق پیش ‌بینی ها، احتمال بالایی برای رسیدن به ATH (بالاترین میزان قیمت) جدید در پنج سال آینده دارد.

پیش بینی قیمت btt

چگونه ارز دیجیتال بیت تورنت بخریم؟

ارز دیجیتال بیت تورنت در چند صرافی رمزنگاری در سراسر جهان در دسترس است. توکن BTT در صرافی بایننس، یکی از بزرگ ‌ترین صرافی ‌های ارز دیجیتال در جهان قابل خریداری است. همچنین این توکن در صرافی های دیگری مانند Pancakeswap، BitPanda، Gate.io نیز موجود است. کاربران کریپتو در هند می توانند سکه بیت تورنت را با برنامه WazirX برای اندروید و آیفون خریداری کنند. با محبوبیت بیشتر در آینده، این ارز دیجیتال به صرافی های بیشتری اضافه خواهد شد.

چگونه BTT را ذخیره کنیم؟

اگر به دنبال سرمایه گذاری های کلان در بیت تورنت (BTT) هستید و یا اگر قصد دارید این رمزارز را برای مدت طولانی نگهد اری کنید، کیف پول سخت افزاری بهترین گزینه است. کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال بیت تورنت شما را به صورت آفلاین ذخیره می کنند و در نتیجه دسترسی تهدیدهای آنلاین به دارایی های شما غیرممکن خواهد شد. Ledger Nano S یا Ledger Nano X که نسخه پیشرفته ‌تری است، هر دو از ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) پشتیبانی می‌ کنند.

استخراج ارز دیجیتال بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت تورنت بر اساس الگوریتم اثبات سهام (PoS) همتا به همتا است. به این معنی که کل الگوریتم توافقی و به زبان ساده تر «این به آن در» است. بنابراین، اگر فایل ها را ارسال نکنید، نمی توانید این توکن ها را دریافت کنید و بالعکس. همچنین، هرچه فایل ‌های بیشتری را به اشتراک بگذارید، پیشنهادات BTT بیشتری برای دانلود سریع ‌تر دریافت می ‌کنید. این ساختار، ماین یا استخراج ارز دیجیتال بیت تورنت را برای هر کسی غیرممکن می کند.

در واقع این ارز دیجیتال صرفا مختص کاربرانی است که فایل ها را در رایانه خود به عنوان دانه یا seed ذخیره می کنند. این فایل ها برای تشویق توکن ‌های BTT با سایر کاربران به اشتراک گذاشته می‌ شوند. هرچه تعداد فایل های به اشتراک گذاشته شده بیشتر باشد، توکن های بیشتری به دست می آید و پهنای باند بیشتری در دسترس هر کاربر به منظور دانلود سریع تر و کارآمدتر فایل ها خواهد بود. به طور خلاصه، این سیستم با استخراج سنتی سازگار نیست. تنها راه استخراج این است که تا جایی که ممکن است فایل ها را در رایانه خود دانلود و ذخیره کنید.

سخن پایانی

افزودن شبکه ارز دیجیتال بیت تورنت تصمیم استراتژیکی بود که برای شبکه BitTorrent نتیجه خوبی در بر داشت. این کار باعث شد کاربران بیشتری به شبکه بیت تورنت بپیوندند و در فرآیند seed (به اشتراک گذاری فایل ها) شرکت کنند. این پایگاه با تعداد کاربران زیاد و هزینه کم در ازای به اشتراک گذاری فایل های حجیم، دیر یا زود تولیدکنندگان پیشرو را جذب می کند. حتی زمانی که تولیدکنندگان محتوای بزرگ به طور دسته جمعی شبکه BitTorrent بپیوندند، بیت تورنت از این هم قوی تر خواهد شد. با این حال خرید توکن های BTT به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری به تحقیق و بررسی بیشتری نیاز دارد. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید، متشکریم.

منابع

cryptonews

coinmarketcap

coinquora

republicworld

e-cryptonews

securities

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید