خانهوبلاگتحلیلارزهای دیجیتال آینده دار 2022 ...

ارزهای دیجیتال آینده دار 2022

ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 که باید در آن ها سرمایه گذاری کرد

ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 موضوع مهمی در زمینه ارزهای دیجیتال است که هر سرمایه گذاری باید آن را بداند و به همین دلیل قصد داریم امروز به آن بپردازیم. به طور کلی، تاکنون ارزهای دیجیتال بسیاری به وجود آمده اند. این ارزهای محبوب توانستند در سال 2021 عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشند و نظرات بسیار بیشتری را به سمت خود جلب کنند. البته با وجود موفقیت کلی این حوزه، همه ارزهای آن موفق نبوده اند. امروز هم قصد داریم ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 را به شما معرفی کنیم تا از همین حالا بدانید که در این سال باید در کدام ارزها سرمایه گذاری کنید.

بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 توانست تقریبا سه برابر شود؛ هم از لحاظ ارزش و هم از لحاظ تعداد توکن هایی که هر روزه به این بازار عرضه می شدند. پس تعجبی ندارد که در سال 2022 هم بیشتر از این مقدار گسترش یابد و در این سال هم شاهد پیشرفت های زیادی در ارزهای دیجیتال باشیم. اما آیا تمام ارزها موفقیت آمیز خواهند بود؟ قطعا این طور نیست. پس باید ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 را بشناسید.

یکی از دلایل دیگری که باید با این ارزها آشنا شوید هم آن است که همین حالا بهترین فرصت برای خرید و سرمایه گذاری است. اول آنکه در این زمان، اگر روندهای حرکتی بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کرده باشید، قطعا متوجه حرکات نزولی آن ها شده اید. این ارزها در حال حاضر تماما روند نزولی دارند و شاید بهترین موقعیت باشد که آن ها را با این قیمت خریداری و در آن ها سرمایه گذاری کنید. از طرف دیگر هم حالا شروع سال 2022 است و باید از همین حالا ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 را بشناسید تا از ابتدا شروع بسیار خوبی داشته باشید.

پس اگر شما هم می خواهید بهترین ارزهای این سال را بدانید، با ما و مقاله امروز همراه باشید. قطعا همه افراد نمی توانند خود ساعت های بسیاری را پشت صفحه مانیتور بگذرانند تا بتوانند روندهای حرکتی بازار را به درستی حدس بزنند. از طرفی، مسئله بعدی هم دانش و تجربه است که شاید شما هم آن طور که باید نتوانسته باشید میزان زیادی از آن را به دست بیاورید. پس بهتر است برای شناخت ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 بدون هیچ دردسر و زحمتی با ما همراه باشید. ما امروز نظرات کارشناسان این زمینه را برای شما گرد هم آورده ایم تا بتوانید بهترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری خود در این سال انتخاب کنید.

معرفی ارزهای دیجیتال آینده دار 2022

در سرمایه گذاری، روند یا همان ترند تنها رفیق شماست؛ اما فقط تا زمانی که آنقدر ناگهانی و غیرقابل پیش بینی تغییر می کند که تبدیل به دشمن شما می شود. ترندی که تا دیروز می توانست به شما سود بدهد، امروز می تواند کاری کند که تمام دارایی های خود را از دست بدهید و ضررهای بسیار زیادی را متحمل شوید. پس به همین دلیل، آشنایی با ترندها و ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 تا این حد اهمیت دارد. اهمیت ترند، سال گذشته در زمینه ارزهای دیجیتال به خوبی مشخص شد و حالا برای این سال هم قطعا می تواند چشم انداز درستی را به شما ارائه دهد.

معرفی ارزهای دیجیتال آینده دار 2022

به طور کلی ارزهای دیجیتال همان طور که می دانید، سال 2021 بسیار خوبی را تجربه کردند. این سال تا پیش از این در تاریخ ارزهای دیجیتال دیده نشده بود. همین عملکرد فوق العاده در سال گذشته، باعث شد آن ها استدلال خود را قوی تر کنند و بتوانند هر چه بیشتر در پورتفولیوی سرمایه گذاران ریسک پذیر قرار گیرند. قطعا ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 هم می توانند چنین کاری را برای سال 2022 انجام دهند و هرچه سریع تر از وجود آن ها آگاهی پیدا کنید، می توانید سود بیشتری هم از آن ها به دست آورید.

دارایی های دیجیتال، سال 2021 را با ارزش بازار ترکیبی بیش از 800 میلیارد دلار آغاز کردند. اما جالب است بدانید که با آمدن سال 2022، همان طور که گفتیم، این تعداد تقریبا سه برابر و حدود 2.25 تریلیون دلار شد. پس به همین دلیل می توان گفت که ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 قطعا می توانند چنین پیشرفت چشمگیری را داشته باشند.

وضعیت ارزهای دیجیتال در شروع سال 2022

چنین پیشرفتی که در بخش پیشین از آن صحبت کردیم، برای دارایی جدیدی که تنها 13 سال است به وجود آمده، پیشرفت خوبی محسوب می شود. اما در رابطه با شروع سال 2022 باید گفت که ارزهای دیجیتال، سال 2022 را با نیروی محرکه‌ای قوی آغاز نکردند. با وجود عملکردی فوق العاده در طول سال 2021 که نظر همه را به این ارزها جلب کرد، اما رشد این ارزهای موفق، در پایان سال ناگهان متوقف شدند. به همین دلیل هم در شروع سال 2022 افت کردند و بیشتر افراد از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 هم ناامید شدند.

درست مانند سهام، بیشتر ارزهای دیجیتال هم نسبت به نوسانات چرخه‌ای از خود آسیب پذیری نشان دادند، درگیر آن ها شدند و تمام تمایلات و روندهای آن ها دستخوش تغییر شد. مخصوصا با اینکه تورم به یکی از عوامل قابل توجه در بازار تبدیل شد که قیمت ها را کاهش و افزایش می داد، شاهد تغییر و افت بسیار بیشتری در بازار بودیم. اما این اتفاقی است که افتاده و نه اینکه بررسی و دانستن دلایل آن مهم نیست، اما نکته مهم تر آن است که ببینیم چطور می توان از آن گذشت و اینکه در ادامه برای ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 چه اتفاقی می افتد.

وضعیت ارزهای دیجیتال در شروع سال 2022

آیا ارزهای دیجیتال دوباره روند صعودی خود را در سال 2022 به دست می آورند؟

برای آنکه به این سوال مهم پاسخ دهیم و ببینیم که آیا این ارزها مجددا مومنتوم خود را به دست می آورند یا خیر، ما با چند متخصص ارزهای دیجیتال گفت و گویی داشته ایم. در ادامه، نظرات آن ها را درباره سال پیش رو در اختیار شما قرار می دهیم. این نظرات شامل ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 بر اساس موارد تجاری و فاندامنتال می شود و کاملا قابل اعتماد است. شما می توانید به راحتی با کمک گرفتن از این نظرات، بهترین تصمیم را برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال بگیرید.

بیایید با بررسی سریع برخی از برجسته ترین ارزهای دیجیتال سال 2021 شروع کنیم و ببینیم که عملکرد آن ها در این سال به چه صورت بوده است. با بهره گرفتن از اطلاعات سال پیشین، می توان تا حدودی روندهای قیمتی سال پیش رو را متوجه شد. پس از آن، به طور کامل به چشم انداز و ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می پردازیم.

نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال در سال 2021

سال 2020، در حقیقت سال ارز دیجیتال بیت کوین بود و این ارز توانست در آن سال، اولین و برجسته ترین ارز دیجیتال باشد. با وجود این، سال 2021 دیگر سال بیت کوین نبود و این سال بیشتر سال موفقیت آمیزی برای آلت کوین ها (Altcoin) به حساب می آمد که دسته دیگری از کوین های دیجیتال هستند. این کوین ها اگر چه از روی بیت کوین به وجود آمده و از آن الهام گرفته اند، اما عملکردهای متفاوتی نسبت به آن داشته و ارزهای دیگری محسوب می شوند.

اما در هر صورت، بیت کوین در آخر سال 2020 از کمی بیشتر از 29,000 دلار به تقریبا 46,000 دلار رسید و همین باعث شد که از همان سال، بیت کوین را جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 بدانند. چنین افزایشی، بازدهی 60% محسوب می شود؛ اگر چه که در یک خط صاف رخ نداد و ممکن است همه افراد متوجه آن نشده باشند. سپس این ارز دیجیتال تا ماه آوریل تا 63,000 دلار افزایش یافت. در اواسط جولای هم به زیر 30,000 دلار رسید و سرانجام تاج 69,000 دلار را در اوایل ماه نوامبر و قبل از افت پایان سال، به سر گذاشت.

نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال در سال 2021

با وجود تمام پیشرفت های بیت کوین، سرمایه گذاران بسیاری باور دارند که این ارز دیجیتال با عملکردی که در آخر سال پیشین و اوایل امسال داشت، حتی نزدیک آن هم نبوده که یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 باشد. اما دلیل این امر چیست؟

چرا قیمت بیت کوین تا این میزان پرنوسان است؟

در حقیقت، تسلط بیت کوین بر این سطح از دارایی ها و بازار ارزهای دیجیتال در طول سال به طور قابل توجهی کاهش یافت. بیت کوین از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال جمعی، 70% را در 1 ژانویه 2021 داشت. این مقدار تا 31 دسامبر تا 40% افت کرد و این ارز دیجیتال بخش زیادی از تسلط خود را از دست داد. همین باعث شد که عده بسیاری آن را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 ندانند. اما در عین حال که این ارز دیجیتال عملکردی بدین صورت داشت، بخش کوچکی از بازار، یعنی آلت کوین ها که همان ارزهای دیگری به جز بیت کوین هستند، عملکرد بسیار بهتری داشتند.

یکی از همین آلت کوین ها اتریوم است که احتمالا نام آن را بارها شنیده اید. این ارز دیجیتال، دومین ارز بزرگ از لحاظ ارزش بازار محسوب می شود. این کوین سال 2021 را با قیمت زیر 740 دلار شروع و بالای 3,710 دلار تمام کرد. این بدان معناست که این ارز تنها در عرض یک سال، دقیقا 5 برابر شد! اما آیا این ارز از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 است؟ اعداد پایان سال این ارز نشان‌گر عقب‌نشینی اوج قیمتی نوامبر این ارز، یعنی 4,891 دلاری بود؛ در آن زمان، ارزش بازار این ارز دیجیتال، نیم تریلیون دلار را تحت الشعاع قرار داد.

سومین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ ارزش بازار هم بایننس کوین (Binance Coin) بوده است. این ارز دیجیتال کار خود را زیر 40 دلار شروع کرد اما سپس 1,280% افزایش یافت و به 530 دلار رسید که برای ارز دیجیتالی با ارزش بازار 90 میلیارد دلاری بسیار خوب است. کوین دیگری که احتمال می دهند از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 باشد هم سولانا (Solana) است. این ارز دیجیتال هم توانست 9,600% افزایش یابد و کار خود را با رساندن ارزش بازار این ارز به بیش از 55 میلیون دلار به پایان برساند. حالا این ارزها با هم تنها 6% از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند.

چرا قیمت بیت کوین تا این میزان پرنوسان است؟

البته نیازی به گفتن این موضوع نیست که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال انتظارات افزایش قیمت بسیار زیاد را دارند که کاملا هم قابل درک است. چنین انتظاراتی ممکن است برای بسیاری از کوین های تثبیت شده، چندان واقع گرایانه نباشد؛ اما با وجود این، برخی از متخصصان این زمینه، کوین های بزرگ تری را ترجیح می دهند. این کوین ها از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 هم به حساب می روند. حالا که درباره عملکرد ارزها در سال 2021 و بهترین ارزهای دیجیتال آن سال دانستیم، با ما همراه باشید تا در بخش بعدی نظرات برخی از متخصصان این زمینه را درباره بهترین ارزهای دیجیتال برای سال 2022 بدانیم.

ارزهای دیجیتال آینده دار برای سال 2022

ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 معمولا آن ارزهایی محسوب می شوند که سرعت تراکنش بالا و هزینه های پایینی دارند. در حال حاضر سه ارز دیجیتال در این بازار وجود دارد که دارای این ویژگی هاست: سولانا، پالی گان (Polygon) و هدرا هش گراف (HBAR). «کوین اولیری»، سرمایه گذار استراتژیکی در شرکت Immutable Holdings است. این شرکت، شرکت هلدینگ بلاک چین بزرگی محسوب می شود. «اولیری» از اعضای میز گرد برنامه Shark Tank از CNBC هم هست که حالا کوین های این زمینه را از نظر سرمایه گذاری نرم افزاری بررسی می کند.

وی می گوید: «به جای سنجیدن مزایا و معایب هر کوین، من بیشتر درباره توسعه دهندگان و تیم پشت بلاک چین آن ها تحقیق و بررسی می کنم.» وی بر همین اساس، ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 را تعیین می کند. این سرمایه گذار موفق، اعتقاد زیادی به ارزهای دیجیتال سولانا، پالی گان و هدرا هش گراف دارد. او این کوین های دیجیتال را با اطمینان مورد بررسی قرار می دهد و این طور می گوید که «با توجه به آنچه که من از توسعه این ارزها دیده ام، آن ها به رشد و توسعه مداوم خود در سال آینده ادامه می دهند.» به همین دلیل می توان این ارزها را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 دانست.

نگاهی سریع به سه ارز آینده دار «اولیری»

بیایید برای آنکه از انتخاب این سرمایه گذار مطمئن شویم، نگاهی سریع به این ارزهای دیجیتال بیاندازیم.

ارزهای دیجیتال آینده دار برای سال 2022

ارز دیجیتال سولانا

این کوین در آوریل 2019 و به عنوان پروژه ای راه اندازی شد که بر روی ماهیت بدون نیاز به مجوز و آزاد بلاک چین تمرکز داشت. سولانا قصد داشت به همین ترتیب راهکارهای امورمالی غیرمتمرکز یا همان دیفایی (DeFi) همچون پردازش حساب ها، قراردادهای هوشمند، استیبل کوین ها (stablecoins)، خدمات وام دهی همتا به همتا و بسیاری از راهکارهای دیگر را ارائه دهد.

پروژه سولانا به دنبال آن است که ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) را آسان سازد و به همین دلیل آن را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می دانند. سولانا چنین کاری را با استفاده از روشی ترکیبی برای تأیید تراکنش ها انجام می دهد. این روش، روش های اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) را با هم ترکیب می کند و روشی بسیار مبتکرانه تر را به شما ارائه می دهد.

تحلیل قیمت سولانا را از مقاله دیگر ما بخوانید.

ارز دیجیتال پالی گان

پالی گان هم از دیگر ارزها و پلتفرم ها با هدفی بسیار کارآمد است. این پلتفرم به دنبال آن بوده تا بسیاری از مشکلات بلاک چین اتریوم را برطرف ساخته و در عین حال، راهکارهای دیفایی را هم همچنان به شما ارائه دهد. اما برای آنکه بهتر متوجه شوید که چرا این ارز را هم جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می دانند، بهتر است نگاهی دقیق تر به امکانات ارائه شده از سوی آن بیاندازیم. برای مثال اگر بخواهیم یکی از کارهای پالی گان را مثال بزنیم، می توان بدان اشاره کرد که پالی گان به دنبال ساخت «اینترنت اتریوم بلاک چین» است.

پالی گان می خواهد چنین کاری را از طریق اتصال شبکه های بلاک چین سازگار با اتریوم و گردآوری راهکارهای مقیاس پذیر در شبکه اتریوم انجام دهد. همین امر می تواند مشکلات بسیاری را در تمام صنعت دیفای برطرف کند و این ارز را جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 قرار دهد. البته این ارز دیجیتال امکانات بسیار بیشتری دارد که حتما پیشنهاد می کنیم خود شما در رابطه با آن تحقیق و مطالعه داشته باشید.

ارزهای دیجیتال آینده دار برای سال 2022

ارز دیجیتال هدرا هش گراف

ارز دیجیتال هدرا، به عنوان HBAR هم شناخته می شود. این ارز دیجیتال، پر استفاده ترین شبکه عمومی در درجه سازمانی است که برای اقتصادی غیرمتمرکز، بودجه رسانی می کند. دارندگان این ارز دیجیتال جالب، نماینده برخی از سازمان های پیشگام جهان هستند. از میان آن ها می توان به سازمان Alphabet (GOOGL)، Deutsche Telekom (DTEGY)، LG و TATA Communications اشاره کرد. وجود چنین نام های بزرگی در میان دارندگان این ارز دیجیتال باعث شده است که این ارز در میان ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 قرار گیرد.

ارز دیجیتال هدرا هش گراف، بلاک چینی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد تا با استفاده از آن، اپلیکیشن های امنی را برای برطرف نمودن نیازهای شرکتی بسازند. پس این ارز هم حقیقتا پتانسیل آن را دارد که سود زیادی در سال جاری به شما ارائه دهد. البته این بر اساس نظرات «اولیری» است.

«اولیری» به دنبال ویژگی هایی می گردد که باور دارد کوین های دیجیتال را از یکدیگر متمایز می کند و به همین ترتیب می تواند ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 را هم به ما نشان دهد. به خصوص او فکر می کند که «هم سولانا و هم پالی گان، از نظر سرعت تراکنش و بازار فارکس خود، نمونه های کمیابی هستند. احتمالات بسیاری از لحاظ تراکنش های مالی وجود دارد. البته باید در هنگام بررسی ارزهای دیجیتال، نه تنها عملکرد، بلکه کاربرد ارزها را هم حتما در نظر بگیریم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.»

پس این سه کوین به راحتی می توانند جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 باشند. با وجود این، «اولیری» باور دارد که بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال هم به روند صعودی خود در سال جدید ادامه خواهد داد. بنا بر گفته او: «من انتظار دارم که مومنتوم (از سال 2021) همچنان گسترش یابد.» این سرمایه گذار هم قطعا مشکلاتی را در پیش رو می بیند. در میان این مشکلات، برخی از دولت ها از جمله چین و بخش های بسیاری از خاورمیانه، ممنوعیت ارزهای دیجیتال را تصویب کرده اند. در مقاله دیگر ما می توانید بیشتر با ممنوعیت های چین در ارز دیجیتال آشنا شوید.

بهترین ارزهای 2022

اما «اولیری» فکر نمی کند چنین چیزی هیچ مشکلی را حل کند. در عوض، او باور دارد که به جای ممنوعیت، به نظارت و قانون گذاری بهتری برای ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 نیاز داریم. به گفته او: «نظارت، کلید رشد آینده بازار است. حداقل در آمریکا این طور است که برخی از سرمایه گذاران تا زمانی که دستورالعمل های مشخصی از SEC برای ارزهای دیجیتال دریافت نکنند، احساس امنیت و راحتی نمی کنند. آن ها باید دقیقا قوانینی را از SEC و دیگر مراجع دریافت کنند تا بدانند که ارزهای دیجیتال قرار است به چه صورتی قانون و مالیات گذاری شوند.»

NFTها در سال 2022

«کوین اولیری» همچنین اضافه می کند که «در میان محبوبیت برخی از کوین های خاص و سود موجود در NFTها، ما انتظار سالی بسیار موفقیت آمیز را داریم که ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 آن را می سازند.» NFTها یا همان توکن های غیرقابل معاوضه، دارایی های (توکن ها) دیجیتال قابل شناسایی و غیرقابل معاوضه منحصر به فردی هستند. این توکن ها به عنوان بخشی از بلاک چین اتریوم محسوب می شوند. با وجود این، دیگر بلاک چین ها هم شروع به پشتیبانی از نسخه های مخصوص خود از این سطح دارایی خاص کردند و NFTهای خود را به راه انداختند.

NFTها می توانند هر چیزی را به صورت دیجیتالی به شما ارائه دهند؛ کارت های ورزشی، موسیقی و هرچیزی که فکر آن را بکنید. همین امر هم آن ها را جزو توکن ها و ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 قرار می دهد. البته با وجود آنکه NFTها می توانند هر محصولی را دیجیتالی کنند، بیشتر هیاهویی که در آن ها وجود دارد به علت استفاده از آن ها به عنوان هنر دیجیتالی است.

افراد به گونه ای با NFTها رفتار کرده اند که انگار بخواهند هنر محض را جمع آوری کنند. این هم به آن دلیل است که هر کسی می تواند یک کپی از نقاشی پیکاسو را خریداری کند، اما فقط یک نفر است که می تواند اصل آن را داشته باشد. NFTها به سرعت رشد کرده اند و حالا به راحتی جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 محسوب می شوند. آمار و ارقام این توکن ها، بازاری را در شکوفایی کامل نشان می دهد. بازاری که تا بیش از 20 میلیارد دلار به صورت جهانی در سال 2021 افزایش یافت.

NFTها در سال 2022

DAOها و توکن های اجتماعی آینده دار در سال 2022

در این بخش می خواهیم وضعیت DAOها یا سازمان های خودگردان غیرمتمرکز و توکن های اجتماعی همچون میکر دائو (MakerDAO)، آوی (AAVE) و کرو دائو (Curve DAO) را بررسی کنیم. می خواهیم با تکیه بر نظر متخصصان، ببینیم که آیا این ارزها هم جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 به حساب می آیند یا خیر.

«جردن فرید»، مدیرعامل و بنیان گذار شرکت Immutable Holdings است که پیش تر نام آن را آورده بودیم. او گمان می کند که «سال 2022، سال DAOها، توکن های اجتماعی و ابتکارعمل در بخش NFTهاست.» اما بیایید بررسی کنیم که هرکدام از این بخش ها به چه صورت هستند و چرا «فرید» چنین بخش هایی را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می داند.

DAOها در سال 2022

DAO، به معنای سازمان خودگردان غیرمتمرکز است. این سازمان در حقیقت جامعه ای آنلاین محسوب می شود که با هم کیف پول ارز دیجیتالی را کنترل می کنند و معمولا توکن آن ها مبنی بر اکوسیستم اتریوم است. این جامعه به سمت هدف مشترکی حرکت می کند؛ از جمله اهداف آن ها هم می توان به اداره یک تجارت یا حتی سرمایه گذاری اشاره کرد. قوانین هم به صورت برنامه ای کامپیوتری، رمزگذاری می شوند. همین قوانین است که تعامل کاربران سازمان با یکدیگر را کنترل می کند. این قوانین به همراه سوابق تراکنش ها همه و همه در یک بلاک چین ظاهر می شود.

همین عملکرد جالب و منظم باعث شده است که DAO را جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 در نظر بگیرند. هر فردی می تواند توکن های DAO را بخرد تا عضوی از این جامعه شود. آن ها قیمت های مختلفی دارند و از نظر ارزش بازار اندازه گیری می شوند. از این نظر آن ها درست شبیه به دیگر ارزهای دیجیتال هستند. اما خب فرق آن ها با دیگر ارزها آن است که شما نمی توانید کاملا آن ها را مانند بیت کوین، اتریوم و یا دیگر ارزهای دیجیتال خرج کنید. پس تا به اینجا، نکات بسیاری را درباره DAOها متوجه شدید.

DAOها در سال 2022

«فرید» فکر می کند که توکن های DAO هم جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 هستند. او گمان می کند که پروژه هایی بر مبنای DAO در این سال رشد می کنند؛ چرا که: «آن ها روش عملکرد سازمان ها را به طور کلی دستخوش تغییر می کنند. DAOها به شرکت کنندگان سازمان اجازه می دهند که در این بازی کاراکتری برای خود داشته باشند و به معنای واقعی در تصمیم گیری ها شرکت کنند.» او همچنین باور دارد که سال 2022 شاهد افزایشی در «توکن های اجتماعی» هم خواهد بود که در بخش بعد به آن می پردازیم.

توکن های اجتماعی آینده دار در سال 2022

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 به گفته «فرید»، توکن های اجتماعی هستند. این توکن ها به هنرمندان، برندهای مختلف و همچنین دیگر نهادها اجازه می دهند تا از خود و کاری که دارند، پول درآورند و درآمدزایی کنند. پس این توکن ها از توکن های پرسودی هستند که هر کسی می تواند با استفاده از آن ها به پول زیادی دست پیدا کند. البته باید خاطرنشان کرد که این توکن ها از طریق DAOها هم صادر می شوند.

«فرید» در رابطه با این دسته از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می گوید: «من فکر می کنم که قرار است شاهد تعداد روزافزونی از باشگاه های اجتماعی، پایگاه های طرفداری، هنرمندان و حتی شرکت هایی باشیم که به DAO تبدیل می شوند. یه همین ترتیب، این نهادها، برخی از هیجان انگیزترین پروژه های سال پیش رو می شوند که همه دوست دارند بخشی از آن باشند.

طلای دیجیتال (بیت کوین) در سال 2022

ارزهای دیجیتال این عرصه را به گونه ای پیش بردند که از «طرح کلاهبرداری پونزی» به «آینده تسهیلات پرداخت و تسهیل کنندگان اقتصادی» تبدیل شده اند. یکی از فرضیه های عمده ای که بسیاری آن را باور دارند و ترویج می دهند، از این دید می آید که بیت کوین ممکن است «طلای دیجیتال» باشد. همین دیدگاه باعث شده است که حتی عده بسیاری این ارز را جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 بدانند. آن ها این طور فکر می کنند که بیت کوین می تواند به عنوان طلای دیجیتال عمل کند و سدی در برابر تورم رو به افزایشی بسازد که اقتصاد جهان در حال حاضر تا حد نگران کننده ای با آن رو به روست.

طلای دیجیتال (بیت کوین) در سال 2022

شرکت ولمینگتون تراست (Wilmington Trust)، شرکتی مخصوص خدمات دارایی است. این شرکت در گزارشی می گوید که بیت کوین نقشی را به عنوان «طلای دیجیتال» ایفا می کند. ولمینگتون این ارز را جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می داند. این شرکت در ادامه هم می گوید با وجود این، «بیت کوین نمی تواند یک معادل واقعی برای طلا باشد؛ چراکه هیچ دارایی فیزیکی ارزشی برای پشتیبانی از آن وجود ندارد. اما این ارز دیجیتال بیشتر یک مانع ارزی در برابر دلار آمریکاست که موقعیت مطلوب خود را به عنوان ارز ذخیره دنیا از دست می دهد.»

از تاثیر قیمت دلار بر بیت کوین چه می دانید؟

این بانک بدین صورت استدلال می کند که ارزهای دیجیتال اصلی از سال 2010 شاهد 237% بازده سالانه بوده اند. اما همین بانک در ادامه می گوید که آن ها «تنها در چهار سال اخیر، انحراف استانداردی چهار تا شش برابر سهام داشته اند. آن ها همچنین دارای سه کاهش از اوج قیمت بین 53% تا 83% هم بوده اند.» با وجود این، ولمینگتون این طلا را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می داند.

همین بازده ها و همچنین ریسک های بیش از اندازه، ارزهای دیجیتال را به سرمایه گذاری مناسبی برای تخصیص بخش کوچکی از پورتفولیو تبدیل می کند. این سرمایه گذاری مخصوصا برای آن دسته از افراد مناسب است که به دنبال کسب فرصت سرمایه گذاری متفاوتی هستند. فرصتی که توانایی تولید بازده های بسیار بالا را داشته باشد و هم زمان هم مانعی در برابر تهدید افزایش تورم محسوب شود. چنین سرمایه گذاری همچنین قدرت خرج کردن ارزهای فیات را هم از بین می برد. به همین دلیل هم مردم به ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 روی می آورند.

در رابطه با نکته دوم، ولمینگتون باور دارد که «ارزهای دیجیتال می توانند به عنوان سرمایه گذاری معمولی ارزش ذخیره ای، جایگزین طلای رایج شوند. سال گذشته و بازده های قابل مقایسه آن می تواند حتی نشانی از آن باشد که این ارز همین حالا هم جایگزین طلا شده است. البته این شرکت تنها شرکتی نیست که چنین نظری دارد. تحقیقی از شرکت جی پی مورگان (JPMorgan) هم نشان می دهد که 67% از جوانان بر آن اذعان دارند که بیت کوین را به عنوان طلای جدید می بینند و به همین خاطر آن را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می دانند. شرکت کنندگان در تحقیقی گفته بودند که آن ها بیت کوین را به طلا ترجیح می دهند.

بیت کوین طلای آینده دار دیجیتال

لیستی از بهترین ارزهای آینده دار برای سال 2022

درست مانند هر پیش بینی دیگری، در این پیش بینی هم شما می دانید که به صورت کلی، ارزهای دیجیتال پرنوسان و شاید حتی ناقص هستند. نکاتی که تا به اینجا درباره ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 به شما ارائه دادیم، بخش هایی از دنیای ارزهای دیجیتال بوده اند که هنوز عمده مردم متوجه آن ها نشده اند. اما آیا واقعا این ارزها در میان ارزهای پیشگام بازار موفق می شوند و آیا می توانند تسلط بیت کوین بر بازار را حتی بیش از این هم افزایش دهند؟

اگر روندهای کنونی همچنان بدون هیچ تغییری باقی بماند، نام های بزرگی همچون بیت کوین و اتریوم می توانند کاهش بسیاری پیدا کنند در حالی که بازیکنان کوچکتر این عرصه، سهم بازار را از دست آن ها در می آورند. فضای ارزهای دیجیتال تاکنون هم هجوم آلت کوین های کوچک تری را دیده بود که کاربرد و عملکرد بسیار بهتری از ارزهای بزرگ تر ارائه می دادند. کوین هایی که حالا حتی جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 هم محسوب می شوند. بسیاری از این کوین ها حتی در نتیجه کم و کاستی های کوین های بزرگی به وجود آمدند تا آگاهی افراد از این زمینه را بیشتر کنند.

اما به یاد داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال، بازی برد و باخت نیست که در آن برای برد یک طرف، آن طرف دیگر باید ببازد. به همین دلیل هم نیازی نیست که برای موفقیت بیشتر آلت کوین ها، نه بیت کوین و نه اتریوم، هیچ کدام ببازند. آن ها می توانند هر دو با هم از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 باشند. اندازه خام کوین های بزرگ تر، توانایی آن ها برای ارائه بازده های بسیار زیاد و باورنکردنی را کاش می دهد. این همان قانون است که می گوید اعداد بزرگ از چنین رشدی جلوگیری می کنند. همین باعث می شود که فضا برای فرصت های تازه و کوچک تری که معمولا اپلیکیشن های ویژه تری را هدف قرار می دهند، باز شود.

لیستی از بهترین ارزهای آینده دار برای سال 2022

اگرچه از سوی دیگر هم ارزهای دیجیتال بزرگی مانند اتریوم یا بیت کوین ممکن است بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران خاصی باشند. این ارزها برای آن دسته از سرمایه گذارانی جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 هستند که به دنبال سرمایه گذاری های ایمن تری در بلند مدت می گردند. آن ها می توانند با توجه به موقعیت کنونی بازار و شبکه درونی اپلیکیشن، آن ها را انتخاب کنند. بنابراین، نباید بیت کوین و اتریوم را هم نادیده بگیریم. بیت کوین مخصوصا بهترین ذخیره ارزش واحد از نظر ارزش بازار بوده و نام به یاد ماندنی آن در دنیای ارزهای دیجیتال باقی می ماند.

علاوه بر این، بیت کوین از نظر موارد استفاده هم در جهان پیشرو است. همین هم از دلایل دیگری است که باید بیت کوین را جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 دانست. این ارز دیجیتال، بیشترین مکان های فیزیکی را برای استفاده از طریق نقاط شبکه ای مانند ATMها یا همان باجه های خودپرداز بیت کوین به همراه سطح گسترده تری از پذیرش پرداخت آنلاین، ارائه می دهد. پردازنده هایی مانند پی پال (PayPal) حتی به کاربران خود اجازه می دهند که با ارزهای دیجیتال معامله هم انجام دهند. این در حالی است که شرکت های Fortune 500 این ارزها را به عنوان شکل معتبری از پرداخت می پذیرند.

پیشروی بیت کوین حتی در میان ارزهای دیجیتال آینده دار 2022، درها را برای بسیاری از کوین های دیگر که راه آن را ادامه دهند، باز کرده است. این کوین های کوچک دنباله روی بیت کوین هم نقش های مهمی دارند که باید ایفا کنند. این سطح از دارایی ها با هم آماده ادامه درخشش خود در سال 2022 و حتی سال های بعد از آن هستند.

مرور سریع 10 ارز دیجیتال آینده دار برای سال 2022

تا به اینجای مقاله، نظرات چند متخصص بزرگ این زمینه را در رابطه با آنکه ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 کدام ارزها هستند، بررسی کردیم. در این بخش قصد داریم بار دیگر، 10 ارز دیجیتال برتر برای سال پیش رو که عده زیادی از سرمایه گذاران آن ها را انتخاب کرده اند، بررسی کنیم.

10 ارز دیجیتال آینده دار برای سال 2022

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

همان طور که پیش تر هم در رابطه با بیت کوین توضیح دادیم، این ارز دیجیتال قدیمی ترین و بزرگ ترین ارز در این زمینه محسوب می شود. این ارز، ارزی غیرمتمرکز است که در سال 2009 توسط «ساتوشی ناکاموتو» به وجود آمد. بیت کوین اولین و اصلی ترین ارز دیجیتال به شمار می رود. بیت کوین هم درست مانند تمام ارزهای دیجیتال برتر در بلاک چین یا دفتر کل توزیع شده اجرا می شود. این ارز دیجیتال، مخصوصا برای سرمایه گذاران جدید، از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 خواهد بود.

ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

اتریوم هم از ارزهایی محسوب می شود که حتما تاکنون بارها نام آن را شنیده اید. این ارز دیجیتال، سیستم بلاک چین اپن سورس و غیرمتمرکزی بوده که از ارز دیجیتال مخصوص خود، یعنی اتر (Ether) برخوردار است. این ارز دیجیتال به عنوان پلتفرمی برای بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر عمل می کند. همچنین، اتریوم برای اجرای قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز هم به کار می رود. ارز دیجیتال اتریوم، در خط مقدم پلتفرم های قرارداد هوشمند بلاک چین قرار دارد و قطعا در میان ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 است که باید در آن سرمایه گذاری کنید.

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

ریپل (Ripple) نیز ارز دیجیتالی اپن سورس است که از دفترکل توزیع شده اپن سورسی به نام دفترکل XRP استفاده می کند. XRP، کوین محلی ریپل است که شرکت بلاک چینی محسوب می شود و کار آن تسهیل بخشیدن به تراکنش های جهانی است. سازندگان ادعا دارند که XRP برای پرداخت ها ساخته شده است. آن ها می گویند که این ارز دیجیتال می تواند تراکنش ها را سریع تر و پربازده تر از بیشتر ارزهای دیجیتال دیگر انجام دهد. ریپل هم از آن ارزهایی است که جزو ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 به حساب می آید.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)

این ارز دیجیتال در آگوست سال 2020 راه اندازی شد. رشد شیبا اینو در چنین زمان کوتاهی، اتفاقی عجیب و باورنکردنی بود که نظرات بسیاری را به خود جلب کرد. در برخی زمان ها، دوج کوین (Dogecoin) به عنوان ارز میم برتر و بدون رقبای زیادی بود. با وجود این، ارز دیجیتال SHIB، میم کوینی دیگر است که از جوک های آنلاین ساخته شد که در سال 2013 معروف شده بودند. این ارز دیجیتال هم از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 محسوب می شود که ارزش سرمایه گذاری شما را دارد.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)

ارز دیجیتال ترا (Terra)

وقتی درباره ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 برای سرمایه گذاری فکر می کنید، بسیار مهم است که چند پروژه را هم در نظر بگیرید که حفاظتی در برابر بازارهای نزولی به شما ارائه می دهند. ترا یکی از ارزهای دیجیتال جدیدتر است که به دلیل موفقیت های اخیر خود، خبرهای زیادی را به خود اختصاص داده است. ترا یکی از بهترین ارزهای دیجیتال بوده که می توانید در سال 2022 در آن سرمایه گذاری کنید.

ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

رمز ارز کاردانو (Cardano) هم ارز دیجیتالی تحقیقاتی بوده که توسط مهندسان، ریاضی دانان و متخصصان رمزنگاری ساخته شده است. این ارز دیجیتال، اپن سورس و غیرمتمرکز بوده و اجماع خود را از طریق پروتکل اثبات سهام انجام می دهد. کاردانو به علاوه می تواند تراکنش های همتا به همتا را هم با توکن ADA آسان تر کند. این ارز هم از ارزهای برتری است که می توانید برای سال 2022 در آن سرمایه گذاری کنید.

ارز دیجیتال سولانا (SOL)

سولانا هم از دیگر ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 است. این ارز دیجیتال در آوریل سال 2019 و به عنوان پروژه ای راه اندازی شد که به کسب اجازه نیازی ندارد. بدین ترتیب، این ارز دیجیتال می تواند راهکارهای دیفای یا امورمالی غیرمتمرکزی را مانند پردازش صورت حساب ها، قراردادهای هوشمند، استیبل کوین ها، خدمات وام دهی همتا به همتا و بسیاری از خدمات بیشتر را به شما ارائه دهد.

ارز دیجیتال پالی گان (Polygon)

این پلتفرم به دنبال آن است که بسیاری از مشکلاتی که بلاک چین اتریوم با آن رو به رو بوده را برطرف کند. پالی گان در عین حال، راهکارهای دیفای را هم به شما ارائه می کند. برای مثال، این پلتفرم به دنبال ساخت «اینترنت بلاک چین اتریوم» است که پیش تر هم در بررسی ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 در رابطه با آن صحبت کردیم. پالی گان قصد دارد این کار را از طریق اتصال شبکه های بلاک چین سازگار با اتریوم و تجمیع راهکارهای مقیاس پذیر در این شبکه، انجام دهد. این ارز دیجیتال، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال است که ارزش سرمایه گذاری در سال 2022 را دارد.

بهترین ارز 2022

ارز دیجیتال تتر (Tether)

برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال آینده دار 2022، تتر، استیبل کوینی است که با ارزهای فیاتی همچون دلار آمریکا و یورو پشتیبانی می شود. از آنجایی که این ارز دیجیتال از استیبل کوین هاست، پس هیچ تورم بزرگی را که در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال شاهد آن هستیم، ندارد. به همین دلیل هم این ارز را از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 می دانند.

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (Binance Coin) توسط صرافی بایننس توسعه یافته و به بازار عرضه شده است. حتی با وجود آنکه این ارز دیجیتال بر مبنای اتریوم است، اما حالا زنجیره بایننس خود را دارد. BNB به عنوان توکن کاربردی به کار می رود تا هزینه های تریدینگ و تراکنش ها را با قیمت کمتری بپردازد. شما می توانید این ارز دیجیتال را با دیگر ارزهای دیجیتال همچون اتریوم یا بیت کوین معامله کنید. این ارز هم از ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 به شمار می رود که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید.

جمع بندی

ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 از موضوعات مهمی بود که دانستن آن برای تمام کاربران این زمینه، ضروری به شمار می رود و به همین دلیل امروز به آن پرداختیم. بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در سال جدید، همین حالاست. اما با وجود ارزهای دیجیتال بسیاری که در بازار وجود دارند، باید کدام ارز را انتخاب کنید تا سود بیشتری را به دست آورید؟

ما در مقاله امروز، ارزهای دیجیتال آینده دار 2022 را خدمت شما معرفی کردیم. در این مقاله، ما عملکرد بازار در سال گذشته را مورد بررسی قرار دادیم و نظرات برخی از متخصصان سرشناس این زمینه را درباره سال پیش رو، از نظر گذراندیم. در این مقاله، تمام ارزهای دیجیتالی که ارزش سرمایه گذاری در سال جدید را دارند، به شما معرفی کردیم. شما به راحتی می توانید بدین ترتیب بهترین تصمیم را برای سرمایه گذاری های خود بگیرید و بیشترین سود را از این زمینه به دست آورید.

منابع

kiplinger

analyticsinsight

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید