خانهوبلاگمقالاتآموزشیهر آنچه که باید درباره ارز دیج...

ارز دیجیتال تزوس

هر آنچه که باید درباره ارز دیجیتال تزوس و ارزش آن بدانید

ارز دیجیتال تزوس، ارز دیجیتال محبوبی است که شناخت آن برای تمام علاقه مندان این زمینه ضروری بوده و به همین دلیل قصد داریم در مقاله امروز آن را خدمت شما بررسی کنیم. تزوس از ارزهای نسبتا معروف بازار به شمار می رود که اگر خود شما شخصا با آن در ارتباط نبوده اید، اما حتما تا به حال نام آن را شنیده اید. اما علت این محبوبیت چیست و چرا این ارز تا این حد شناخته شده است؟ امروز قصد داریم تمام این موارد را در رابطه با ارز دیجیتال تزوس، مورد بررسی قرار دهیم.

تزوس به زبان ساده، شبکه بلاک چینی است که به توکن دیجیتالی به نام «تز» (tez) یا «تزی» (tezzie) وصل است. البته باید خاطرنشان کرد که تزوس بر مبنای استخراج تز نیست. در عوض، دارندگان این توکن برای شرکت در مکانیسم اجماع اثبات سهام آن، پاداشی را دریافت می کنند. پس از شروعی نویدبخش و عرضه اولیه ای (ICO) بسیار موفقیت آمیز، تزوس دچار چندین مشکل از جمله مسائل قانونی شد. با وجود این، ارز دیجیتال تزوس از بازار نزولی ارزهای دیجیتال نجات پیدا کرد.

بخشی از آن به دلیل مکانیسم اثبات سهام خاص این ارز بود که باید حتما به آن اشاره کرد. جالب است بدانید که قیمت تز هم بین اکتبر 2019 و فوریه 2020 سه برابر شد و در آن زمان به اوج قیمتی خود رسید. این ارز دیجیتال همچنان در سال 2021 توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد و به همین دلیل حالا هم جزو 40 ارز دیجیتال برتر بازار محسوب می شود. اگر شما هم مشتاق هستید که ارز دیجیتال تزوس را بهتر بشناسید، با ما همراه باشید. در مقاله امروز هر آنچه را که باید درباره این ارز و ارزش آن بدانید، در اختیار شما قرار می دهیم.

ارز دیجیتال تزوس چیست؟

تزوس در سال 2014 شروع به کار کرد تا چیزی که خود این ارز آن را «بلاک چین خود اصلاح کنندگی» می نامد، به وجود آورد. اگرچه اجرای این ایده شاید پیچیده و سخت باشد، اما مفهوم اصلی آن بسیار آسان است. اگر بخواهیم این مفهوم را به زبان ساده خدمت شما توضیح دهیم، تزوس بدین ترتیب می تواند به هرکسی که ارز دیجیتال XTZ را دارد، اجازه رای و نظردهی درباره قوانین خود را بدهد. زمانی هم که تصمیم گرفته شد، این نرم افزار به صورت کاملا خودکار به روز رسانی می شود تا حتما تغییر مورد نظر در ارز دیجیتال تزوس اعمال شود.

تزوس با استفاده از چنین سیستمی قصد دارد فرصت فورک شدن بلاک چین خود را کاهش دهد. اما چرا؟ زیرا بدین صورت، دو ارز دیجیتال جدا ساخته می شوند که دو قیمت کاملا مجزا دارند. اما همچنان این ایده که یک ارز دیجیتال بتواند خود را در داخل نرم افزار خود ارتقا دهد، مفاهیم گسترده تری را در بر داشت. این مفاهیم هم با گفت و گو حول موضوعی شروع می شوند که می توان آن را «حکومت بلاک چین» نامید. آمدن ارز دیجیتال تزوس می تواند رده بندی بلاک چین را دستخوش تغییر کند.

ارز دیجیتال تزوس

تزوس، دارایی های ارز دیجیتال را به صورت کاملا کارآمد، به دو دسته تقسیم می کند:

 1. آن هایی که حکومت خارج از زنجیره دارند
 2. آن هایی که حکومت درون زنجیره ای دارند

کاربران ارز دیجیتال تزوس برای آنکه چنین سیستمی را عملی کنند، اجازه دارند که از طریق روندی به نام «بیکینگ» (baking) رأی دهند. آن ها در این روند توافق می کنند که XTZ خود را در قراردادهایی خاص، قفل کنند. کاربران می توانند هم بیکر شوند و هم توکن های XTZ را به دیگر بیکرها واگذار کنند. آن ها بدین ترتیب می توانند توکن های ارز دیجیتال تزوس (XTZ) تازه ضرب شده ای را از این پروتکل دریافت کنند.

تزوس به علت همین طراحی جدید و مبتکرانه قادر بود که سطوح ثبت رکورد منابع مالی را در سال 2017 و پیش از راه اندازی بلاک چین زنده خود برای عموم در سال 2018 افزایش دهد. حالا که با نکات کلی تزوس آشنا شدید، در بخش بعدی به نحوه کار این ارز دیجیتال می پردازیم.

نحوه کار ارز دیجیتال تزوس

بلاک چین تزوس، بسیاری از ویژگی ها و امکانات رایج در زمینه ارزهای دیجیتال را در خدمت شما قرار می دهد. توسعه دهندگان می توانند به راحتی از نرم افزار تزوس استفاده کنند تا از این طریق، منطق برنامه نویسی سفارشی یا همان قراردادهای هوشمند را اجرا کنند. به علاوه این تنها توانایی آن ها نیست و آن ها می توانند هم زمان برنامه های جدید یا همان اپلیکیشن های غیرمتمرکز را هم طراحی کنند که برای تکثیر خدمات و محصولات در دسترس قرار می گیرند.

اما همچنان، ویژگی رأی دهی این ارز دیجیتال به طراحی متفاوتی نیاز دارد. اگر بخواهیم دقیق تر و به طور تخصصی تر توضیح دهیم، بلاک چین ارز دیجیتال تزوس را می توان به دو بخش عمده و مهم تقسیم کرد که عبارتند از:

 • پوسته: کدی که خود را بر اساس رأی دهی کاربر اصلاح می کند و تغییر می دهد. پوسته همچنین مسئول تفسیر تراکنش ها و عملیات های اجرایی نیز است.
 • پروتکل: کدی که مسئولیت ارسال درخواست ها به پوسته را برای بازبینی دارد.

پس حالا شاید بهتر توانسته باشید اجزای مختلف این ارز دیجیتال را درک کنید که برای فهمیدن ادامه مطالب، ضروری است. در ادامه، به دیگر بخش های مهم ارز دیجیتال تزوس می پردازیم.

نحوه کار ارز دیجیتال تزوس

بلاک چین LPoS تزوس

تزوس برای آنکه بتواند شبکه خود را هماهنگ نگه دارد، از یکی از متغیرهای اجماع اثبات سهام (PoS) کلاسیک استفاده می کند. این متغیر، اثبات سهام نقد (LPoS) نامیده می شود. اثبات سهام نقد هم درست شبیه به مکانیسم های PoS مرسوم، الگوریتمی است که توسط کامپیوترهایی که نرم افزار تزوس را اجرا می کنند، استفاده می شود. آن ها با استفاده از این الگوریتم، شبکه را ایمن، تراکنش ها را تأیید و توکن های XTZ تازه ضرب شده را توزیع می کنند.

نودهای کاربران برای آنکه بتوانند در حکومت شبکه شرکت کنند، باید XTZ را در فرایند تزوسی به نام «بیکینگ» استیک کنند. پیش تر، این ویژگی ارز دیجیتال تزوس را خدمت شما توضیح دادیم. یک نود نیز برای آنکه بتواند بیکر شود به 8,000 توکن XTZ نیاز دارد که یک رول (roll) نیز نامیده می شود. کاربران به علاوه می توانند توکن ها را به دیگر بیکرها هم واگذار کنند. آن ها می توانند با اختصاص دادن رأی ها به دیگر کاربران، پاداش های XTZ را در بلاک چین زنده آن به دست آورند.

بیکرها هم تشویق می شوند تا با صداقت عمل کنند؛ چرا که کاربران، انعطاف پذیری آن را دارند که به سادگی بیکرهایی که XTZ را به آنان واگذار کرده اند، تغییر دهند. آن ها می توانند این کار را بر اساس ترجیحات رأی دهی این بیکرها به انجام برسانند و اگر از ترجیحات رأی دهی بیکر دیگری خوششان آمد، بیکر مورد نظر خود را عوض کنند.

فرایندهای رای دهی در ارز دیجیتال تزوس

بیکرها با رأی دهی به تغییرات کد پیشنهادی، در حکومت و اداره بلاک چین شرکت می کنند. البته در رابطه با فرایند رأی دهی هم باید نکات مهمی را خدمت شما عرض کنیم. این فرایند از چهار دوره رأی دهی متفاوت تشکیل شده است که هر کدام از آن ها دقیقا 23 روز از یکدیگر فاصله دارند. در این بخش نگاهی به این دوره ها در ارز دیجیتال تزوس می اندازیم.

فرایندهای رای دهی در ارز دیجیتال تزوس

1. دوره پیشنهاد

در این دوره، هر بیکری می تواند پیشنهاد خود را برای اصلاح یا ارتقاء بلاک چین تزوس ثبت کند. آن ها در ارائه هرگونه پیشنهادی، کاملا آزاد هستند. همان طور که می توان حدس زد، پیشنهاداتی که بیشترین رأی ها را بیاورند به دوره بعدی راه پیدا می کنند.

2. دوره رأی اکتشافی

پیشنهاداتی که بیش از اکثریت رأی ها را به دست آورند، یعنی مثلا 80% از آرا به نفع یک طرح باشد، می توانند به راحتی به دوره بعد راه پیدا کنند.

3. دوره امتحان

سپس پیشنهاد مطرح شده به زنجیره امتحانی موقت منتقل می شود که در حقیقت فورکی 48 ساعته در ارز دیجیتال تزوس است. این پیشنهاد در چنین زنجیره ای قرار خواهد گرفت تا ببینیم که آیا تغییرات جواب می دهند و امن هستند یا خیر. در صورتی که تغییرات به درستی کار می کردند و امن بودند، پس شبکه می تواند آن ها را به کار گیرد.

4. دوره رأی تبلیغاتی

بیکرها رأی می دهند تا تعیین کنند که یک طرح باید اجرا شود یا خیر. پیش تر در رابطه با آن ها توضیحات بیشتری هم دادیم. طرح ها هم همان طور که حدس می زنید، در صورت به دست آوردن اکثریت آرا به نفع خود، در شبکه اجرا خواهند شد.

دوره رأی تبلیغاتی تزوس

به علاوه، نکته دیگری که باید درباره بیکرهای ارز دیجیتال تزوس به شما بگوییم این است که آن ها می توانند صورت حساب ها را هم ضمیمه پیشنهادات خود کنند. اگر طرح مورد نظر پس از چهار دوره رأی گیری قبول شد، پروتکل هم مبلغ مشخصی از صورت حساب را ضرب خواهد کرد و آن را به بیکر مربوطه می پردازد.

نحوه دقیق تر عملکرد تزوس و XTZ

پلتفرم تزوس توسط تیم زن و شوهری «آرتور» و «کاتلین بریتمن» اداره می شود. «آرتور» در آگوست 2014 گزارش وضعیت ارز دیجیتال تزوس را تحت نام مستعار «ال. ام. گودمن» منتشر کرد. او وایت پیپر تزوس را هم یک ماه بعدتر به همان نام به انتشار رساند. هم گزارش وضعیت و هم وایت پیپر تزوس، هر دو کاستی هایی را در سیستم اداره اختصاصی و تورم استخراج بیت کوین، برجسته ساخته بودند. سپس «کاتلین بریتمن» مدل حکومتی درون زنجیره ای جالبی را برای تزوس به وجود آورد. این مدل به دارندگان اجازه می داد تا رأی های خود را برای فراگیر کردن هرچه بیشتر فرایند، به کار برند.

XTZ، دارایی تورم زایی با نرخ صدور ثابت است. نرخ تورم سالانه آن تا حداکثر 5.51% تنظیم شده است، اما با وجود این، نرخ تورم واقعی ارز دیجیتال تزوس می تواند متغیر باشد. توکن های XTZ جدیدی که برای کمک به تورم صادر شده اند، مورد استفاده قرار می گیرند تا پاداش های بلاک را به دو دسته از کاربران ارائه دهند. این دو دسته هم «بیکرها» و «تأیید کنندگان» هستند:

 • بیکرها: مشارکت کنندگان شبکه که بلاک های جدید را می سازند.
 • تأیید کنندگان: مشارکت کنندگانی که بلاک های ساخته شده توسط بیکرها را تأیید می کنند.

بیکرها 16 توکن XTZ را برای هر بلاک «بیک شده» در سیستم ارز دیجیتال تزوس دریافت می کنند. تأیید کنندگان هم به صورت کاملا تصادفی انتخاب می شوند تا آخرین بلاک بیک شده را تأیید کنند. آن ها می توانند پاداش تأییدی تا 2 توکن XTZ را برای هر تراکنش بگیرند. تورم XTZ هم می تواند به دلیل مکانیسم های سوزاندن توکن موجود در پروتکل تزوس متغیر باشد. هر زمان که قراردادهای هوشمند مخصوص واگذار کردن توکن ساخته می شوند یا بیکرها عملکرد بدی دارند، پروتکل تزوس هم توکن XTZ را سوزانده و یا از میان بر می دارد.

توکن XTZ

ارز دیجیتال تزوس یکی از اولین ارزهایی بود که از مکانیسم اجماع اثبات سهام استفاده کرد. مکانیسم اثبات سهام، سیستمی است که حالا در مقایسه با مکانیسم اثبات کار که بلاک چین بیت کوین از آن استفاده می کند، روز به روز محبوب تر می شود. دارندگان XTZ می توانند توکن های خود را به انواع صرافی های ارز دیجیتالی بسپارند تا توانایی تأیید بلاک ها را داشته و پاداش هایی را برای چنین کاری در فرایند بیکینگ دریافت کنند. مشارکت کنندگانی که حداقل 8,000 توکن را در این شبکه استیک کنند، حق رأی به دست می آورند. این حق رأی به آن ها اجازه می دهد تا در اداره پروژه شریک باشند.

برخلاف پلتفرم های ارزهای دیجیتال اثبات سهام مرسوم، ارز دیجیتال تزوس به دارندگان اجازه می دهد تا XTZ خود را به بیکرها واگذار کنند. همین به کاربران توانایی شرکت در حکومت درون زنجیره ای را بدون نیاز به 8,000 توکن می دهد. علاوه بر حکومت درون زنجیره ای، پلتفرم تزوس همچنین عملکرد قرارداد هوشمند را هم به شما ارائه می دهد. مدل غیرمتمرکز قراردادهای هوشمند تزوس به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند را به وجود آورده و اپلیکیشن های غیرمتمرکز را بسازند.

به علاوه، این پلتفرم، امنیت اپلیکیشن های غیرمتمرکز را هم از طریق گواهی های ریاضی این اپلیکیشن و قراردادهای هوشمند را با استفاده از تأییدیه رسمی، افزایش می دهد. این فرایند در ارز دیجیتال تزوس نمی گذارد که اپلیکیشن های غیرمتمرکز از طرف شخص های سوم سانسور و یا بسته شوند. همچنین این پلتفرم از اپلیکیشن های غیرمتمرکز در برابر خطاها یا دیگر آسیب پذیری های امنیتی هم محافظت می کند. پس حالا می توان اهمیت این اپلیکیشن را هر چه بیشتر در شبکه تزوس متوجه شد. در این بخش به طور کامل نحوه کار این ارز دیجیتال را خدمت شما توضیح دادیم اما هنوز نکات بسیاری درباره این ارز مانده است که باید بدانید.

تاریخچه ارز دیجیتال تزوس

از نکات مهم در شناخت یک ارز دیجیتال، دانستن تاریخچه آن است. پس در این بخش قصد داریم تاریخچه تزوس را خدمت شما بررسی کنیم. تاریخچه تزوس از سال 2014 آغاز می شود؛ یعنی زمانی که بنیان گذاران این ارز دیجیتال، «آرتور بریتمن» و «کاتلین بریتمن» شروع به توسعه بلاک چین نسل بعدی خود کردند. «بریتمن» مخصوصا به دنبال آن بوده که توسعه اپلیکیشن های غیرمتمرکز را آسان کند و یک اکوسیستم غیرمتمرکز منحصر به فرد را بسازد تا بدین ترتیب نیازهای اقتصاد دیجیتال را برطرف کند. تزوس رسما در سپتامبر سال 2018 در سوئیس راه اندازی شد.

تاریخچه ارز دیجیتال تزوس

ارز دیجیتال تزوس هم درست مانند بسیاری از دیگر پروژه های این بخش، از رویکرد شرکتی دوگانه ای استفاده می کند. به ویژه، شرکت مؤسس تزوس هم DLS یا همان Dynamic Ledger Solutions به معنای راهکارهای دفترکل پویاست. به علاوه، این گروه از مؤسسه ای هم به منظور جذب سرمایه استفاده می کند. این مؤسسه غیرانتفاعی به عنوان بنیاد تزوس شناخته می شود. همچنین مهم است بدانید بنیاد تزوس، شرکتی است که تمام منابع و سرمایه های عملیاتی را نگه می دارد. این منابع، سرمایه های جمع شده در طول عرضه اولیه سکه را هم شامل می شوند.

شرکت ارز دیجیتال تزوس میزبان عرضه اولیه سکه (ICO) رکوردشکنی در سال 2018 بود. این رویداد، موفقیتی بزرگ به حساب می آمد. این ارز دیجیتال توانست به وسیله همین رویداد، 232 میلیون دلار بیت کوین و اتر را تنها در عرض کمتر از دو هفته ایمن کند. موفقیت این رویداد، سر تیتر خبرهای بین المللی شد و همچنین تزوس را به سمت قرارگیری هر چه بیشتر در کانون توجه سوق داد. سرمایه گذاران نیز برای بیت کوین و یا اتریوم خود، XTZ دریافت می کردند. این توکن همچنین تز یا تزی هم نامیده می شود که پیش تر به آن اشاره کردیم.

این توکن یک توکن کاربردی در اکوسیستم ارز دیجیتال تزوس است. کاربران می توانند با استفاده از این توکن، خدمات را محاسبه و قراردادهای هوشمند را اجرا کنند. در حال حاضر 741,546,948 توکن XTZ در گردش وجود دارد. تزوس هرگز مقدار کلی XTZ را که این پلتفرم برنامه دارد منتشر کند، اعلام نکرده است. توسعه دهندگان چنین چیزی را در یک پیشنهاد باز قرار دادند تا مطمئن شوند که پلتفرم آن ها هرگز به ظرفیت انتهایی خود در بازار نمی رسد. با وجود این، عده ای در این زمینه بر سر آن بحث دارند که این عدم کمیاب بودن توکن ها به کل ارزش کوین ضربه می زند.

توکن تزوس

انواع حساب های ارز دیجیتال تزوس (XTZ)

حساب های ارز دیجیتال تزوس هم از بخش های مهم دیگر آن هستند که قصد داریم در این قسمت به آن ها بپردازیم. اکوسیستم تزوس به شما این قابلیت را می دهد که با دو نوع حساب مختلف عمل کنید. این حساب ها هم حساب های ضمنی و حساب های وابسته نامیده می شوند. این حساب ها، اهداف متفاوتی را در زیرساخت تزوس برای شما عملی می کنند. در بیشتر موارد، حساب ضمنی برای عملکردهای پایه به کار می رود. در ادامه این دو حساب مهم در ارز دیجیتال تزوس را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.

حساب های ضمنی ارز تزوس

حساب های ضمنی تزوس، انواعی از حساب ها هستند که بیشتر کاربران دارند. این آدرس ها شبیه به حساب های مرسوم ارزهای دیجیتال عمل می کنند. هر حساب ضمنی، هم شامل کلیدهای خصوصی و هم شامل کلیدهای عمومی می شود. کاربران می توانند تراز حساب خود را بررسی کرده و منابع مالی را به آدرس ها و یا از آن ها انتقال دهند.

حساب های وابسته ارز تزوس

حساب های وابسته ارز دیجیتال تزوس، آن هایی هستند که توسعه دهندگان برای قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. آن ها از نظر برخی از روش های کلیدی با حساب های ضمنی تفاوت دارند. مثلا، این حساب ها همیشه با عبارت KT1 شروع می شوند نه tz1. تمام حساب های وابسته دارای گزینه های متنوع مدیر، مقدار و واگذاری هستند.

از کجا ارز دیجیتال تزوس (XTZ) را خریداری کنیم؟

تزوس از ارزهای دیجیتال برتر است که می توانید آن را در معتبرترین صرافی های برتر ارزهای دیجیتال خریداری کنید. اما در این بخش چندتا از بهترین صرافی ها را برای خریداری ارز دیجیتال تزوس به شما عزیزان معرفی می کنیم تا خرید بهتری داشته باشید.

از کجا XTZ را خریداری کنیم؟

صرافی آپ هولد (Uphold)

این صرافی یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای ساکنین ایالات متحده است. صرافی آپ هولد، طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را به شما ارائه می دهد. البته باید بدانید که استفاده از این صرافی برای ساکنین اروپا و بریتانیا ممنوع است.

صرافی بایننس (Binance)

این صرافی، بهترین گزینه برای استرالیا، کانادا، سنگاپور، بریتانیا و بیشتر نقاط دنیاست. البته استفاده از بسیاری توکن های موجود در این پلتفرم برای ساکنین ایالات متحده ممنوع است. شما می توانید از این کد تخفیف: EE59L0QP برای 10% بازگشت نقدی در تمام هزینه های تریدینگ خود هم استفاده کنید.

صرافی بیت پاندا (BitPanda)

این صرافی بهترین گزینه برای ساکنین اروپاست. لطفا به یاد داشته باشید که آن ها هیچ فردی را که ساکن خارج این منطقه باشد، نمی پذیرند. این صرافی هم از بهترین مکان ها برای خریداری ارز دیجیتال تزوس است.

صرافی وزیر اکس (WazirX)

صرافی وزیر هم مناسب ساکنین هند است و ساکنین این کشور می توانند به راحتی ارز تزوس را از آن خریداری کنند.

انواع صرافی ها برای خرید ارز دیجیتال تزوس

چطور ارز دیجیتال تزوس (XTZ) را ذخیره کنیم؟

ذخیره تزوس، درست مانند خرید آن بسیار آسان است. اگر شما در این زمینه تازه کار هستید، می توانید به راحتی یک کیف پول موبایلی مطمئن را تنها در عرض چند ثانیه دانلود کنید. بهترین کیف پول های موبایلی برای ارز دیجیتال تزوس، کیف پول کوکایی (Kukai) تزوس و تزباکس (TezBox) هستند. هر دوی این کیف پول ها کاملا برای دانلود در دسترس شما قرار داشته و رایگان هستند. این کیف پول های آسان، رابط کاربری بسیار راحت و ساده ای را به شما ارائه می دهند.

در مقاله دیگری بهترین کیف پول اندروید را معرفی کرده ایم.

اما اگر به دنبال سرمایه گذاری بزرگی در ارز XTZ هستید یا حتی قصد دارید که این ارزهای دیجیتال را تا مدت طولانی نگهداری کنید، پس کیف پول سخت افزاری، بهترین گزینه است. کیف پول های سخت افزاری، ارزهای دیجیتال شما را در محل ذخیره ای سرد و کاملا به صورت آفلاین ذخیره می کنند. همین استراتژی باعث می شود که هیچ خطر آنلاینی، ارز دیجیتال تزوس شما را تهدید نکند و هیچ کسی به جز شما نتواند به دارایی های شما دسترسی داشته باشد. کیف پول های لجر نانو اس (Ledger Nano S) و یا کیف پول پیشرفته تر لجر نانو اکس (Ledger Nano X)، هر دو از بهترین گزینه ها برای ذخیره این ارز دیجیتال محسوب می شوند.

برای ذخیره ارز دیجیتال تزوس و یا هر ارز دیجیتال دیگری، بهترین راه استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال است. پس توصیه می کنیم که از همین راه استفاده کنید. از نظر نوع کیف پول هم همان طور که گفتیم، هم دستگاه های فیزیکی و هم اپلیکیشن های نرم افزاری وجود دارند که می توانند ارزهای شما را ایمن نگه دارند. در ادامه، لیستی از بهترین کیف پول ها را برای ذخیره تزوس خدمت شما معرفی می کنیم.

کیف پول برای نگهداری توکن XTZ

کیف پول های نرم افزاری

 • کیف پول گالیون (Galleon Wallet) که کیف پول دسکتاپی مناسب برای ویندوز، مک و لینوکس است.
 • کیف پول ایرگپ (AirGap) که کیف پولی موبایلی برای وب، اندروید و iOS است.
 • کیف پول کوکایی (Kukai) کیف پول وبی ارز دیجیتال تزوس است که پیش تر هم از آن نام بردیم.
 • کیف پول زنگو (ZenGo) کیف پولی موبایلی برای iOS و اندروید است.

کیف پول های سخت افزاری

 • کیف پول لجر (Ledger)
 • کیف پول ترزور (Trezor)

آینده ارز دیجیتال تزوس

آینده تزوس یکبار دیگر در فوریه سال 2020 در حال درخشش بوده است. اگر چه رشد سریع قیمت تز نشان دهنده آن است که باید در کوتاه مدت احتیاط کنیم، اما اوج قیمت و رکوردهای این ارز، برخی از مشکلات را برطرف می کند. به خصوص، تمام آن هایی که پول های خود را پس می خواهند، می توانند به سادگی تز خود را در بازار و برای به دست آوردن سود بفروشند.

آینده تزوس همچنان مثبت و درخشان مانده است. درست مانند هر ارز دیجیتال دیگری، افزایش سریع قیمت زنگ خطری در کوتاه مدت است اما جای نگرانی چندانی نیست. مهم تر از آن، تزوس قدرت ماندگاری خود را با نجات پیدا کردن از بازار نزولی و رسیدن به اوج قیمتی جدید، ثابت کرده است. بدین ترتیب به نظر می رسد که ارز تزوس، بیشتر از آنچه که عده ای گمان می کنند، برای آینده مناسب است. با وجود این، سرنوشت نهایی تزوس به ارزش ابتکار عمل های فنی و توانایی آن برای به دست آوردن پشتیبانی بستگی دارد.

آیا ارز دیجیتال تزوس ارزش سرمایه گذاری دارد؟

آیا ارز دیجیتال تزوس ارزش سرمایه گذاری دارد؟

در حال حاضر، تزوس یکی از جذاب ترین و امیدوارکننده ترین پروژه های ارز دیجیتال است. این هم به نظر می رسد که بخاطر حکومت درون زنجیره ای و امکانات خود اصلاح کننده این ارز باشد که بسیاری باور دارند با فلسفه بلاک چین «ساتوشی ناکاموتو» مطابقت دارد. این یکی از دلایلی است که چرا این پروژه توجهات بسیار زیادی را به خود جلب کرد و توانست بیش از 232 میلیون دلار را در عرضه اولیه سکه (ICO) خود جذب نماید. حالا که ارز دیجیتال تزوس توانسته از پس مشکلات مدیریتی و قانونی برآید که جلوی پیشرفت آن را در سال گذشته گرفته بود، انتظار می رود که این توکن بتواند سریعا پیش روی کند.

با این وجود قیمت ارزهای دیجیتال، از یک مسیر قابل پیش بینی پیروی نمی کند. آن ها پر نوسان هستند و می توانند منجر به افت و خیزهای ناگهانی شوند که نمی توان به راحتی آن ها را پیش بینی کرد. به همین دلیل هم پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تزوس هستید، حتما تنوع پورتفولیوی سرمایه گذاری خود را حفظ کنید. بدین ترتیب می توانید ریسک های موجود را تا میزان زیادی مدیریت کنید. توصیه بعدی ما هم مثل همیشه این است که تنها مقداری را سرمایه گذاری نمایید که بتوانید از پس ضررهای آن برآیید.

جمع بندی

ارز دیجیتال تزوس از ارزهای برتری بود که ضروری است علاقه مندان به این زمینه، آن را بشناسند و به همین منظور در مقاله امروز آن را به طور کامل بررسی کردیم. تزوس یکی از ارزهای دیجیتال برتر محسوب می شود. شاید این ارز پیش از این با مشکلات مدیریتی و قانونی بسیاری رو به رو بود، اما امروزه توانسته است که از پس تمام آن ها برآید. به علاوه، ارز دیجیتال تزوس توانست که از بازار نزولی ارزهای دیجیتال هم نجات یابد و این یک بار دیگر، موفقیت این ارز دیجیتال را ثابت کرد.

تزوس، امکانات بی شماری دارد که در مقاله امروز تمام آن ها را با جزئیات کامل بررسی کردیم. به طور کلی، راه های بسیاری برای مشارکت و کسب سود از شبکه تزوس وجود دارد که شما به راحتی می توانید از طریق هر کدام اقدام کنید. اگر شما هم قصد دارید تا این ارز دیجیتال را بهتر بشناسید و ببینید که آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تزوس سودآور است یا خیر، حتما مقاله امروز را مطالعه کنید و سپس درباره سرمایه های خود تصمیم بگیرید.

منابع

kraken

investopedia

securities

coinjournal

coindesk

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید