خانهوبلاگمقالاتعمومیآموزش نحوه عضویت در سایت KuCoi...

hack-kucoin-exchange-se-fait-voler-150-millions-dollars

آموزش نحوه عضویت در سایت KuCoin

نحوه عضویت در سایت KuCoin از موضوعات پرجستجو است که افراد بسیاری در پی دانستن آن هستند و به همین دلیل قصد داریم در مقاله امروز به آن بپردازیم. کوکوین (KuCoin) یکی از صرافی های ارز دیجیتال پیشگام جهان به شمار می رود. این صرافی از لحاظ کاربران و میانگین حجم معاملات روزانه، در لیست برترین صرافی ها قرار می گیرد. به همین دلیل است که عده بسیاری در پی شناختن این صرافی هستند و اولین گام شناخت آن، یادگیری نحوه عضویت در سایت KuCoin است.

این صرافی در سپتامبر سال 2017 برای انجام انواع خدمات معاملاتی راه اندازی شد. یکی از دلایل محبوبیت و اعتماد بسیاری از افراد به این صرافی، آن است که کوکوین تأکید و تمرکز زیادی بر روی پروژه های درج شده در لیست پلتفرم خود دارد. صرافی کوکوین برای آنکه بهترین پروژه های دیجیتال را به شما عزیزان ارائه دهد و هرگز شما را از اعتماد به خود ناامید نکند، دپارتمان تحقیقاتی خاص خود را راه اندازی کرده است. بدین ترتیب این صرافی پیش از درج هر پروژه ای، تحقیقات کاملی بر روی آن ها انجام می دهد. همین نکته، دانستن نحوه عضویت در سایت KuCoin را مهم تر از پیش می کند.

صرافی کوکوین، کاربران خود را از بیش از 100 کشور می پذیرد. این صرافی از رابط کاربری بسیار ساده و سریعی برخوردار است که لذت انجام معامله با آن را دو چندان می کند. همچنین نحوه عضویت در سایت KuCoin هم به همین ترتیب بسیار راحت است. این صرافی از پشتیبانی فنی و پشتیبانی از مشتری به موقعی هم بهره مند است.

با توجه به تمام نکاتی که درباره صرافی کوکوین گفتیم، در ادامه مقاله امروز، راهنمای گام به گام، کامل و به روزی را درباره نحوه عضویت، معامله و انجام هرگونه خدماتی در صرافی کوکوین به شما ارائه می دهیم. همچنین مهم ترین نکات درباره انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مناسب را هم برای شما بررسی می کنیم. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای یادگیری هرچه بهتر، صفحه اصلی کوکوین را هم در برگه ای جدید باز کنید.

نحوه عضویت در سایت KuCoin

اول از همه، شما باید یک حساب کاربری در کوکوین باز کنید. باید این نکته را هم در این بخش خاطرنشان کنیم که نیازی نیست برای ثبت نام از روند احراز هویت مشتری بگذرید و می توانید این پروسه را بعدا تکمیل کنید. البته تکمیل این روند فواید بسیاری هم برای شما به همراه دارد و می تواند امکانات بیشتری را همچون محدوده برداشت بیشتر و غیره، به شما هدیه دهد.

نحوه عضویت در سایت KuCoin

پیش از هرچیز زبان تنظیمات این صرافی را به زبان خود یا هر زبانی که متوجه می شوید تغییر دهید تا بتوانید به راحتی بخش های مختلف سایت را متوجه شده و از آن ها استفاده کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از مستطیل سمت راست و بالای صفحه انجام دهید.

سپس روی گزینه «ثبت نام/Sign Up» کلیک کنید. این گزینه درست بالای دکمه انتخاب زبان قرار دارد. بدین ترتیب می توانید به فرم ثبت نام دسترسی داشته باشید.

برای ثبت نام در این صرافی هم دو راه دارید: یا با شماره تماس و یا با آدرس ایمیل. در ابتدا شما می توانید انتخاب کنید که می خواهید از طریق شماره تلفن خود ثبت نام را انجام دهید یا ایمیل. اما در هر دو صورت، شما باید جزئیات معتبری را به این پلتفرم ارائه دهید؛ چرا که پس از ارائه شماره یا ایمیل، باید از هر طریق، حساب خود را با استفاده از کدی که از سوی صرافی برای شما ارسال می شود تأیید کنید. بدین ترتیب می توانید نحوه عضویت در سایت KuCoin را با موفقیت آغاز نمایید.

نحوه ثبت نام در سایت kucoin از طریق شماره تماس یا ایمیل

اگر روش شماره تلفن را انتخاب کنید، باید شماره تلفن خود را وارد نموده و سپس بر روی گزینه «ارسال کد/Send Code» کلیک کنید. سپس این پلتفرم یک کد تأیید به شماره شما ارسال می کند که باید آن را برای تکمیل نحوه عضویت در سایت KuCoin در مستطیل زیر آن وارد کنید.

اگر هم گزینه ایمیل را انتخاب کرده باشید، باید آدرس ایمیل خود را به پلتفرم ارائه داده و گزینه «ارسال کد/Send Code» را بزنید. در این صورت هم، همان طور که مشخص است، کد را در آدرس ایمیل خود دریافت خواهید کرد.

به محض آنکه کد را دریافت و سپس وارد کردید، کوکوین از شما می خواهد که رمزی برای خود بسازید. البته شما می توانید روی آیکون چشمان خط خورده هم کلیک کنید تا رمز شما نمایش داده شود و مطمئن باشید که آن را درست تایپ می کنید.

صرافی کوکوین

کد معرف در سایت kucoin

نکته مهم دیگر در این بخش از نحوه عضویت در سایت KuCoin هم، کد معرف است. افرادی که پیش از شما در این صرافی حضور داشتند، می توانند برای شما کد معرف فرستاده و شما را هم به این صرافی دعوت کنند. به چنین کدی، کد معرف می گوییم. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که با چنین کدی به این سایت معرفی شدید، در این بخش می توانید کد معرف یا ارجاع خود را هم وارد نمایید. اما اگر این چنین نیست، این گزینه را فراموش کنید.

شرایط استفاده از سایت KuCoin

نکته مهم بعدی، «شرایط استفاده/Terms of Use» نحوه عضویت در سایت KuCoin است. حتما شما هم در حین ورود به پلتفرم های مختلف و یا ثبت نام اولیه در آن ها، با این گزینه رو به رو شده اید. معمولا این شرایط و قوانین از آن جهت که باید جامع و کامل باشد، بسیار طولانی است و از حوصله بسیاری خارج است که بخواهند تمام آن را با جزئیات مطالعه کنند.

شاید برای خود شما هم پیش آمده است که نخوانده، تیک این قسمت را زده باشید که زودتر به سایت دسترسی پیدا کنید. حتی اگر تاکنون هم این کار را انجام می دادید، ما در نحوه عضویت در سایت KuCoin پیشنهاد می کنیم که حتما آن را مطالعه کنید و در صورت موافقت با تمامی بندهای ذکرشده، تیک آن را بزنید.

زمانی که این کار را انجام دادید، در حقیقت تنظیمات اولیه حساب خود را تنظیم کرده اید. پس از آن هم قادر هستید که نگاهی به امکانات این پلتفرم بیاندازید و سپرده گذاری یا معامله در آن را آغاز کنید.

ورود به حساب کوکوین

حالا که نحوه عضویت در سایت KuCoin را به خوبی متوجه شدید و حساب خود را ساختید، با ما همراه باشید تا ببینیم که چطور باید به این پلتفرم وارد شوید. برای ورود به پلتفرم پس از راه اندازی و ثبت نام حساب، فقط کافی است که به سادگی بر روی گزینه «ورود/Log In» کلیک کنید. سپس ایمیل یا شماره تلفن خود را، بسته به روشی که برای ثبت نام ارائه دادید، به همراه رمز خود که پیش تر انتخاب کردید، در قسمت های مشخص شده وارد نمایید.

ورود از طریق کد QR به سایت KuCoin

یکی از نکاتی که باید در نحوه عضویت در سایت KuCoin به آن اشاره کنیم، اتصال از طریق کد QR است. برای استفاده از این روش ورود هم تنها کافیست که روی گزینه «با کد QR/with QR Code» کلیک نمایید تا سپس کد برای شما ظاهر شده و آن را اسکن کنید. با استفاده از این گزینه برای ورود، شما می‌ توانید از طریق گوشی هوشمند خود و به وسیله اپلیکیشن کوکوین هم به این پلتفرم متصل شوید. برخلاف بسیاری از صرافی ها که تنها باید از طریق لپ تاپ به آن ها وارد شد، اما کوکوین به شما امکان آن را می دهد که از هرکجا و تنها به وسیله یک گوشی تلفن همراه هم بتوانید از امکانات آن بهره ببرید.

امنیت حساب سایت kucoin

نکته بعدی در نحوه عضویت در سایت KuCoin مربوط به امنیت آن است. اگر تمامی مراحل گفته شده را تا به اینجا درست و بادقت پیش رفته باشید، حتما موفق به ورود به کوکوین و اتصال حساب خود شده اید اما هنوز کار ما تمام نشده است. با ما باشید تا ببینیم که این پلتفرم از چه اقداماتی برای ایمن کردن حساب شما استفاده می کند.

امنیت حساب کوکوین

پیش از آنکه بخواهید معامله در کوکوین را آغاز کنید، ما پیشنهاد می دهیم که نگاهی به صفحه «امنیت حساب/Account Security» بیاندازید. برای رسیدن به این صفحه در نحوه عضویت در سایت KuCoin تنها کافیست که موس خود را بر روی عکس پروفایل بکشید. از آن قسمت می توانید مشاهده کنید که کوکوین امکانات بسیاری را به شما عرضه می کند که این امکانات، موجب محافظت از دارایی ها و سرمایه های شما می شوند.

با آنکه انجام این مرحله اجباری نیست، می توانید از طریق برداشتن چند گام کوچک دیگر، امنیت حساب خود را از همین ابتدا بالا ببرید تا دیگر نگران هیچ مشکل امنیتی نباشید. برای افزایش امنیت نحوه عضویت در سایت KuCoin، به برگه «امنیت حساب/ Account Security» وارد شوید و سپس طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • گزینه احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را فعال نمایید.
  • ایمیل یا شماره تماس خود را تأیید کنید.
  • یک رمز معاملاتی تعیین نمایید.
  • عبارات امنیتی پرقدرتی را برای ایمیل، ورود به صرافی و همچنین برداشت از آن بگذارید.

به علاوه، می توانید حتی IP ورود خود را هم محدود کنید. البته انجام این مرحله برای زمان هایی بیشتر پیشنهاد می شود که تراز حسابی بالاتر از 0.1 بیت کوین (BTC) داشته باشید. هر کاری که در نحوه عضویت در سایت KuCoin برای امنیت حساب خود انجام بدهید، کاملا ارزشمند است! پس برای آن وقت کافی را بگذارید.

همان طور که پیش تر هم گفتیم، بدون تکمیل مرحله احراز هویت مشتری یا KYC، شما قادر هستید که روزانه تا اندازه 5 بیت کوین را از حساب خود برداشت کنید. پس این صرافی برای آن دسته از افرادی که با روندهای احراز هویتی هم مشکل دارند، مناسب است. اما اگر می خواهید این محدوده برداشت را افزایش دهید، باید حتما اطلاعات شخصی خود را ارائه داده و تأیید کنید و جز این چاره ای ندارید. البته نگران هم نباشید! این پروسه هم راحت و سریع است. اما با ما باشید تا نگاهی عمیق تر به هرکدام از مراحل امنیتی در نحوه عضویت در سایت KuCoin بیاندازیم.

احراز هویت دو مرحله ای (2FA) در صرافی کوکوین

صرافی کوکوین هم از نظر امنیت حساب، درست مانند دیگر پلتفرم ها عمل می کند و مثل آن ها، گزینه احراز هویت دو مرحله ای را به شما ارائه می دهد. هدف اصلی از امکان احراز هویت دو مرحله ای که به عنوان 2FA هم شناخته می شود، آن است که امنیت حساب شما را بالا ببرد. با فعال سازی این ویژگی بسیار مهم امنیتی که بیشتر پلتفرم ها و کارشناسان هم بر روی آن تأکید دارند، این پلتفرم تنها در صورتی اجازه دسترسی می دهد که چند رمز بسیار مهم را که تنها خود شما می دانید، در آن وارد کنید. به همین دلیل هم فعال سازی آن در نحوه عضویت در سایت KuCoin بسیار مهم است.

احراز هویت دو مرحله ای (2FA) در صرافی کوکوین

شما بدین ترتیب باید کدی که در زمان ساخت حساب تعیین کردید و همچنین کدی را که می توانید در اپلیکیشنی همچون Google Authenticator پیدا کنید، وارد نمایید تا کوکوین به شما اجازه دسترسی به منابع مالی و اطلاعات را بدهد. البته کد دومی که در اپ احراز هویت گوگل پیدا می کنید، یک کد موقت است که به صورت تصادفی در تلفن هوشمند شما ساخته می شود. پس حتما تکمیل این مرحله را در اولویت نحوه عضویت در سایت KuCoin و راه اندازی حساب خود قرار داده و از آن غافل نشوید.

به لطف احراز هویت دو مرحله ای، ریسک هک شدن حساب مالی شما در کوکوین به صفر می رسد؛ چراکه هکرها یا هر مجرم سایری دیگری باید تمام اعتبارنامه ها و همچنین تلفن هوشمند شما را در دست داشته باشد تا بتواند کدهای شما را بفهمد و به حساب شما دسترسی پیدا کند. همچنین باید توجه کنید که در نحوه عضویت در سایت KuCoin برای فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای، گزینه های زیادی وجود دارد. اما از میان تمام آن ها، پلتفرم احراز هویت گوگل یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن ها برای تولید رمز به حساب می آید. پس ما هم همین پلتفرم را به شما پیشنهاد می کنیم.

نحوه محافظت از حساب از طریق احراز هویت گوگل

برای ایمن کردن حساب کوکوین خود از طریق احراز هویت گوگل، باید بدین ترتیب عمل کنید:‌ ابتدا اپلیکشن احراز هویت گوگل را دانلود کنید. این برنامه هم برای اندروید و هم iOS موجود است و با هر موبایلی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. مرحله بعد در نحوه عضویت در سایت KuCoin و احراز هویت از طریق گوگل، رفتن به «تنظیمات امنیت/Security Settings» با کلیک بر روی بخش «امنیت حساب/Account Security» است. سپس به «تأیید گوگل/Google Verification» رفته و بر روی گزینه «تنظیم/Set» کلیک کنید.

نحوه محافظت از حساب از طریق احراز هویت گوگل

حالا کد QR موجود در وبسایت را اسکن یا کلید محرمانه را در اپلیکیشن احراز هویت گوگل تایپ کنید. حالا شما باید کد تأییدی را دریافت نمایید. سپس هم باید آن کد را در صفحه کوکوین تایپ و بر روی گزینه «فعال سازی/Activate» کلیک کنید. باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که کلید تأیید شما در گوگل یا کوکوین ذخیره نمی شود! پس حتما در نحوه عضویت در سایت KuCoin زمان بگذارید و این کلید را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید. اما این کار چه اهمیتی دارد؟

بدین ترتیب در صورت لزوم می توانید گزینه احراز هویت دو مرحله ای گوگل خود را به راحتی ریست و مجددا تنظیم نمایید. این کار از آن جهت مهم است که اگر دسترسی به حساب احراز هویت گوگل خود را از دست دادید، فقط و فقط این کلید تأیید می تواند کاری کند که مجددا دارایی های خود را به دست آورده و بازگردانی کنید. البته خوب است که نکته مهم دیگری را هم درباره نحوه عضویت در سایت KuCoin و احراز هویت در آن بدانید: کوکوین به شما اجازه می دهد که احراز هویت دو مرحله ای را از راه های دیگری هم مانند کد SMS فعال کنید. گرچه که ما استفاده از این روش را پیشنهاد نمی کنیم.

رمز معاملاتی در سایت KuCoin

اگر به خاطر داشته باشید، یکی دیگر از روش های ایمن کردن حساب در نحوه عضویت در سایت KuCoin، تنظیم رمز معاملاتی بود. راه اندازی این رمز مهم هم از اقدامات الزامی پیش از آغاز فعالیت معاملاتی در صرافی کوکوین است. اگر بخواهیم به زبان ساده به شما توضیح دهیم، حساب صرافی کوکوین شما، دو رمز دارد. اولی، رمزی است که وقتی حساب خود را می سازید، آن را تنظیم می کنید. این رمز مربوط به ثبت نام و سپس ورود به حساب است و کارآیی دیگری ندارد.

اما رمز دومی چیست؟ دومین رمز، «رمز معاملاتی» نامیده می شود. این رمز به شما اجازه می دهد که تراکنش های خود را به انجام برسانید. در اصل، شما باید برای بار دوم هم هویت خود را به کوکوین ثابت کنید تا بتوانید معامله با آن را آغاز نمایید. برای دسترسی به این رمز و تنظیمات آن هم تنها کافیست که از طریق زیر عمل کنید:

نحوه عضویت در سایت کوکوین

همچنان در همان برگه «تنظیمات امنیت/Security Settings» در نحوه عضویت در سایت KuCoin، به قسمت «رمز معاملاتی/Trading Password» بروید. این پلتفرم سپس از شما می خواهد که رمزی شش رقمی را برای خود بسازید. این همان رمزی است که به شما اجازه می دهد معاملات را آغاز کنید و هر بار وارد حساب خود می شوید، باید برای تکمیل تراکنش ها آن را وارد نمایید. البته باید این موضوع را هم خاطرنشان کنیم که هر جلسه معاملاتی، فقط و فقط تا دو ساعت فعال است.

احراز هویت مشتری (KYC) در سایت KuCoin

صرافی کوکوین هم مانند دیگر پلتفرم های شناخته شده همچون بایننس (Binance) یا کوین بیس (Coinbase) در تلاش است تا تراکنش های خود را تا جایی که می تواند، ایمن کند. این صرافی به همین منظور از احراز هویت مشتری هم استفاده می کند. این پروسه شامل وارد کردن اطلاعات شخصی و ارائه مدارک به پشتیبانی از آن اطلاعات می شود. این پروسه، یک پروسه بسیار شناخته شده به نام «احراز هویت مشتری» یا KYC است. در حقیقت کلمه KYC مخفف ‘Know Your Customer’ یا «مشتری خود را بشناسید» است.

نکته مهم دیگر در نحوه عضویت در سایت KuCoin آن است که به دلیل مکانی که کوکوین در آن واقع شده، این صرافی نمی تواند قانونا هویت شما را از شما درخواست کند. بنابراین همان طور که پیش تر هم گفته بودیم، پروسه KYC هم برای انجام معاملات در این پلتفرم اجباری نیست. به همین ترتیب، با وجود آنکه احراز هویت KYC پیش نیاز تأیید حساب شما و انجام تراکنش ها نیست، اما به امنیت حساب شما کمک به سزایی می کند.

این پروسه به شما اجازه می دهد که حساب خود را ایمن کنید و در عین حال هم از پاداش و جوایز خاصی بهره مند شوید. با احراز هویت خود، شما قادر خواهید بود تا به مزایای زیر دسترسی داشته باشید:

  • محدوده برداشت روزانه بیشتر
  • معامله با لوریج 100x
  • افزایش محدوده معاملات روزانه

نحوه سپرده گذاری و برداشت در صرافی کوکوین

کوکوین تمام انواع حساب های مختلف را در یک داشبورد کامل و جامع جمع آوری کرده است. به همین ترتیب هم انتقال پول از یک حساب به حساب دیگر، کاملا آسان است و هیچ دردسری ندارد. با وجود این، باید در این مرحله از نحوه عضویت در سایت KuCoin این نکته را گوشزد کنیم که برای سپرده گذاری یا برداشت از حساب، باید از برگه حساب اصلی خود استفاده کنید.

همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، در سمت راست هر دارایی، گزینه هایی برای سپرده گذاری، برداشت، انتقال و حتی در صورت تمایل، وام دهی هم وجود دارد. شما می توانید به راحتی با کلیک بر روی هرکدام از گزینه ها، به سمت خدمات دلخواه منتقل شوید. با کلیک بر روی دکمه سپرده گذاری هم شما با صفحه ای مشابه صفحه زیر رو به رو می شوید:

نحوه سپرده گذاری و برداشت در صرافی کوکوین

در این آموزش نحوه عضویت در سایت KuCoin، ما استیبل کوین تتر (USDT) را انتخاب کردیم. اما شما می توانید تقریبا هر ارز دیجیتالی را که دوست داشته باشید، سپرده گذاری کنید. زمانی که گزینه انتخاب در دسترس بود، حتما بررسی کنید که از شبکه درست استفاده کنید. برای نمونه، با تتر (USDT) می‌توانید از ارز اتریوم (ERC20)، ترون (TRC20)، ایاس (EOS) و الگوراند (Algorand) استفاده کنید.

سپس شما آدرسی را که برای فرستادن پول نیاز دارید، می‌ بینید. این آدرس دقیقا آدرس حساب اصلی کوکوین شماست که از نکات مهم در نحوه عضویت در سایت KuCoin هم محسوب می شود. زمانی که پول های خود را سپرده گذاری کردید، حالا باید سرمایه ها را به «حساب معاملاتی» خود انتقال دهید. برای این کار هم باید باید بر روی گزینه انتقال/transfer کلیک کنید تا بدین ترتیب بتوانید معامله را آغاز نمایید. پروسه برداشت از صرافی کوکوین هم دقیقا برعکس سپرده گذاری است.

نحوه عضویت در سایت KuCoin

مجددا شما باید شبکه ای که می خواهید استفاده کنید، آدرس مقصد ورودی و مقدار موردنظر برای برداشت را  مشخص نمایید. زمانی که وجوه موردنظر در «حساب معاملاتی/Trading Account» شما سپرده گذاری و منتقل شد، حالا کاملا آماده انجام معاملات هستید.

جمع بندی

نحوه عضویت در سایت KuCoin از مهم ترین موضوعات در زمینه ارزهای دیجیتال است که در مقاله امروز به آن پرداختیم. صرافی کوکوین (KuCoin) از برترین صرافی های کل بازار ارزهای دیجیتال محسوب می شود که افراد بسیاری هر روزه معاملات خود را با آن انجام می دهند. ما هم در مقاله امروز، نحوه عضویت در سایت KuCoin را به صورت گام به گام خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی در این صرافی ثبت نام کرده و از امکانات باورنکردنی آن، بهره مند شوید.

منابع

cryptopotato

cointribune

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید