خانهوبلاگمقالاتآموزشیارزهای دیجیتال معتبر سرمایه گذ...

ارزهای دیجیتال معتبر

ارزهای دیجیتال معتبر سرمایه گذاری در سال 2022

ارز دیجیتال پول دیجیتالی است که توسط یک سیستم مرکزی مانند دولت مدیریت نمی شود. در عوض، این ارزها مبتنی بر فناوری بلاک چین است و بیت کوین محبوب ترین رمز ارزها به حساب می آید. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در حال حاضر تقریباً 8900 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد و همین مسئله باعث شده تا یکی از سوالات مهم این باشد که کدام ارزهای دیجیتال معتبر هستند و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب می آیند.

در حالی که می توانید از ارز دیجیتال برای خرید استفاده کنید، اکثر مردم آن را به عنوان یک روش سرمایه گذاری بلند مدت در نظر می گیرند. با این حال، نوسانات، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را مخاطره آمیز می سازد، بنابراین مهم است که قبل از خرید بدانید که در حال ورود به چه بازاری هستید و به سراغ ارزهای دیجیتال معتبر بروید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با 8 مورد از ارزهای دیجیتال معتبر آشنا کرده و در مورد این ارزها اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال معتبر

بیت کوین برای طولانی ترین حضور را در بین ارزهای دیجیتال دارد و این مسئله باعث شده تا جز ارزهای دیجیتال معتبر قرار گیرد. این ارز دیجیتال یکی از ارزهای پیشرو است و با قیمت و ارزش بازاری که بسیار بالاتر از سایر گزینه های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال معتبر شناخته می شود.

بسیاری از مشاغل در حال حاضر بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت می پذیرند، که این مسئله باعث شده تا این ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه گذاری هوشمند شناخته شود. برای مثال ویزا با بیت کوین تراکنش می کند. علاوه بر این، تسلا در فوریه 2021 اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است، و برای مدتی، شرکت تسلا بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت برای خرید خودروهای خود پذیرفت و اگر استخراج آن با محیط زیست سازگارتر شود، ممکن است دوباره این اتفاق رخ دهد. بعلاوه، بآن کهای بزرگتر شروع به ترکیب تراکنش های بیت کوین در پیشنهادات خود کرده اند و این مسئله باعث افزایش اهمیت بیت کوین شده است.

بیت کوین که جز ارزهای دیجیتال معتبر است، یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری طولانی مدت به حساب می آید. با این حال در ادامه شما را با برخی دیگر از ارزهای دیجیتال معتبر نیز آشنا خواهیم کرد.

چالش های سرمایه گذاری در بیت کوین به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال معتبر

ارزش بیت کوین همواره نوسانات زیادی دارد. ممکن است در طول هر ماه شاهد افزایش یا کاهش قیمت هزاران دلاری این رمز ارز باشید. اگر نوسانات شدید این چنینی شما را عصبی می کند، بهتر است تا از بیت کوین دوری کنید. در غیر این صورت، تا زمانی که به خاطر داشته باشید که ارز دیجیتال می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت هوشمندانه باشد، این نوسانات نباید خیلی نگران کننده باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیت کوین به مقاله همه چیز در مورد بیت کوین مراجعه کنید.

موضوع دیگری که برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید به آن توجه داشته باشید قیمت آن است. قیمت یک بیت کوین بیش از 30 هزار دلار است، اکثر مردم توانایی خرید بیت کوین کامل را ندارند. برای سرمایه گذارانی که می خواهند از خرید کسری از بیت کوین اجتناب کنند، این یک نکته منفی است.

اتریوم، جز ارزهای دیجیتال معتبر

اتریوم به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال معتبر با بیت کوین متفاوت است زیرا فقط یک ارز دیجیتال نیست. بیت کوین شبکه ای است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از شبکه اتریوم ارز دیجیتال خود را ایجاد کنند. در حالی که اتریوم از نظر ارزش بسیار عقب تر از بیت کوین است اما از سایر رقبا نیز بسیار جلوتر است و این مسئله باعث شده تا بتوان از آن به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال معتبر نام برد.

اگرچه اتریوم سال ها پس از برخی ارزهای دیجیتال دیگر عرضه شد، اما به دلیل فناوری منحصر به فردش از جایگاه بالایی برخوردار است و در حال حاضر دومین رمز ارز بزرگ پس از بیت کوین است.

اگر قصد دارید تا در کنار بیت کوین بر روی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال معتبر سرمایه گذاری کنید، اتریوم گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود.

چالش های سرمایه گذاری در اتریوم

در حالی که اتریوم از فناوری بلاک چین استفاده می کند، تنها یک خط برای انجام تراکنش ها دارد. این می تواند منجر به طولانی تر شدن پردازش تراکنش ها در هنگام بارگیری بیش از حد شبکه شود. طبق گفته های CoinMarketCap، کارمزد تراکنش های اتریوم به عنوان ارزهای دیجیتال معتبر نیز بالا بوده و در ماه می 2021 به اوج 71.72 دلار رسید.

در سال 2016، یک هک که از یک نقص امنیتی استفاده کرد، منجر به از دست رفتن بیش از 50 میلیون دلار اتر در این شبکه شد و این مسئله باعث شده تا کمی شک در مورد وضعیت اتریوم به عنوان ارزهای دیجیتال معتبر ایجاد شود.

Binance Coin

Binance Coin یکی دیگر از ارزهای دیجیتال معتبر است که می توانید بر روی آن سرمایه گذاری کنید. این رمز ارز پس از سال ها که قیمت های نسبتاً یکسان داشت در ابتدای سال 2021 رشد کرد و از حدود 38 دلار در اول ژانویه همان سال به بالاترین رقم تاریخ خود یعنی 683 دلار در ماه می رسید. از 8 ژانویه، قیمت آن به 420.20 دلار کاهش یافته است.

Binance Coin به دلیل عملکرد خود ثابت کرده است که یکی از گزینه های سرمایه گذاری با ثبات تر است. به گفته کوین مارکت کپ، Binance Coin در طبقه بندی ارزهای دیجیتال معتبر قرار می گیرد و رمز ارز مخصوص بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان است، اما با وجود عملکرد گسترده و موفقیت کوین در پروژه های فرعی Binance Coin هنوز یک سرمایه گذاری بی ثبات است.

ارزهای دیجیتال معتبر

چالش های سرمایه گذاری در Binance Coin

چیزی که Binance Coin را از رقبای خود به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال معتبر متمایز می کند این است که این رمز ارز توسط یک شرکت به جای گروهی از توسعه دهندگان فناوری ایجاد شده است. اگر چه تعهد Binance Coin به حفظ یک بلاک چین قوی باعث جلب نظر بسیاری از بدبینان شده است، برخی از سرمایه گذاران همچنان نسبت به این ارز دیجیتال و مسائل امنیتی احتمالی آن نگران هستند.

ارزهای دیجیتال معتبر، کاردانو

شبکه کاردانو که در طبقه بندی ارزهای دیجیتال معتبر قرار می گیرد به دلایل مختلفی برای سرمایه گذاران جذاب است. برای تکمیل تراکنش با کاردانو نسبت به شبکه بزرگتری مانند بیت کوین انرژی کمتری نیاز است. این بدان معنی است که معاملات سریع تر و ارزان تر هستند. سال گذشته، کاردانو یک هارد فورک را راه اندازی کرد، ارتقایی که عملکرد را افزایش داد و امکان استقرار قرارداد هوشمند را فراهم کرد.

کاردانو همچنین ادعا می کند که سازگارتر و ایمن تر است. به طور مداوم توسعه خود را بهبود می بخشد تا از هکرها جلوتر بماند.

یکی از برترین و آینده دار ترین پروژه ها و ارزهای دیجیتال معتبر موجود در بازار کاردانو است که بسیاری از افراد بر روی این رمز ارز سرمایه گذاری کرده اند.

چالش های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال معتبر مثل کاردانو

حتی با داشتن یک شبکه بهتر، کاردانو ممکن است نتواند با ارزهای دیجیتال بزرگتر رقابت کند. پذیرندگان کمتر به معنای توسعه دهندگان کمتر است. این برای اکثر سرمایه گذارانی که می خواهند نرخ پذیرش بالایی داشته باشند، جذاب نیست. این پلتفرم برنامه های بزرگی دارد، اما تردیدهایی در مورد این که آیا می تواند به این پتانسیل عمل کند یا خیر وجود دارد.

XRP

XRP  به عنوان یکی دیگر از ارزهای دیجیتال معتبر برای سرمایه گذاری توسط بنیانگذاران شرکت پردازش پرداخت دیجیتال ریپل ایجاد شده است. ریپل به عنوان یک نوع پی پال رمزنگاری عمل می کند و امکان تبادل بین ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات را فراهم می کند.

ریپل سرمایه گذاری زیادی در پروژه های توکن غیرقابل تعویض دارد که از XRP Ledger که یک بلاک چین عمومی است استفاده می کند. این سرمایه گذاری نشان می دهد که ریپل خود را به عنوان یکی دیگر از رقبا اتریوم معرفی می کند.

چالش های سرمایه گذاری در XRPدر طبقه بندی ارزهای دیجیتال معتبر

در دسامبر 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی را علیه ریپل و دو تن از مدیران آن تنظیم کرد و مدعی شد که آن ها مقررات ثبت قانون اوراق بهادار سال 1933 را با جمع آوری بیش از 1 میلیارد دلار از طریق ارائه اوراق بهادار دارایی دیجیتال ثبت نشده، نقض کرده اند. این مسئله باعث شده تا سرمایه گذاری در این رمز ارز نگرانی های مختلفی نیز به همراه داشته باشد.

سولانا

سولانا دنیای کریپتو را در سال 2021 با سهم 0.01 درصدی از بازار آغاز کرد اما تا سپتامبر به 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار صعود کرده است و تبدیل به رقیب اصلی اتریوم شد.

از ژانویه 2022، سولانا از نظر ارزش بازار در رتبه ششم قرار دارد که در حال حاضر با توجه به CoinMarketCap، 41.949 میلیارد دلار است. جذابیت سولانا که یکی از ارزهای دیجیتال برتر است در سرعت و مقیاس پذیری شبکه و سهولت استفاده از آن برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز که بر روی یک بلاک چین اجرا می شوند، نهفته است.

اگر بخواهیم لیستی از پر رشدترین و محبوب ترین ارزهای دیجیتال برتر را به شما ارائه دهیم، بی شک سولانا جایگاه ویژه ای در این لیست دارد و شما می توانید با خیال آسوده بر روی این رمز ارز سرمایه گذاری کنید.

چالش های سرمایه گذاری در سولانا

سولانا طی سال گذشته افزایش حیرت انگیز نزدیک به 4000 درصدی را تجربه کرده است اما این امکان وجود دارد که قیمت آن ممکن است به همان سرعتی که رشد کرده، کاهش یابد. بر اساس گزارش های منتشر شده، با توجه به این که سولانا به دلیل فرسودگی منابع دچار قطعی تقریباً یک روزه شده است، ممکن است اطمینان کاربران به آن، به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال برتر با مشکل مواجه شده باشد.

ارزهای دیجیتال معتبر

آوالانچ

آوالانچ یک بلاک چین لایه یک جدید است و در طبقه بندی ارزهای دیجیتال برتر نیز قرار می گیرد. این سیستم یک بلاک چین است که پروتکل پایه را بهبود می بخشد تا سیستم را مقیاس پذیرتر کند. این رمز ارز توسط Ava Labs و دانشمندان کامپیوتر در دانشگاه کرنل، ایجاد شده است. در حالی که گره های اتریوم باید هر تراکنش را تأیید کنند، سه بلاک چین مجزای آوالانچ می توانند تراکنش ها را به طور مستقل تأیید کنند. این باعث می شود آوالانچ مقیاس پذیرتر باشد و بتواند حجم زیادی از تراکنش ها را انجام دهد و تا 6500 در  برسد. گزارش ها نشان می دهد که این مسئله باعث محبوبیت فزاینده ای این رمز ارز در بین پروژه های اتریوم شود و آوالانچ در طبقه بندی ارزهای دیجیتال برتر قرار گیرد.

این رمز ارز در سال 2020 معاملات خود را در یک عرضه اولیه سکه 24 ساعته آغاز کرد. قیمت آن از پایین ترین سطح 6.49 دلار به بالاترین حد 134.53 دلار در سال گذشته در نوسان کرد. این سکه در حال حاضر 80.57 دلار معامله می شود.

چالش های سرمایه گذاری در آوالانچ به عنوان ارزهای دیجیتال معتبر

ارز دیجیتال آوالانچ از طریق وایت پیپر آن در سال 2018 معرفی کرد اما راه اندازی آن در سال 2020 انجام شد. با چنین سابقه کوتاهی، آوالانچ ممکن است چالش های مختلفی برای سرمایه گذاری داشته باشد.

TrueUSD

TrueUSDیک استیبل کوین است، به این معنی که ارزش آن بر اساس دلار آمریکا است. به همین دلیل، نوسانی را که سایر ارزهای دیجیتال تجربه می کنند، در این رمز ارز به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال معتبر وجود ندارد. ارزش این رمز ارز همیشه 1 دلار یا نزدیک به آن است. شما نمی توانید TrueUSD را با قیمت پایین بخرید و آن را با قیمت بالا بفروشید تا سود کسب کنید، اما می توانید از آن برای نگهداری وجوهی که از سایر رمز ارزها خارج می کنید بدون تبدیل آن ها به پول نقد استفاده کنید.

TrueUSD در مقایسه با تتر، بزرگترین استیبل کوین با ارزش بازار 78.315 میلیارد دلار، کوچک است. با این حال، به سرمایه گذاران قابلیتی می دهد که تتر ندارد. داشتن یک توکن تنظیم شده که گزارش های ذخیره آن به طور کامل توسط کوهن اند شرکت، یک شرکت حسابرسی ارزهای دیجیتال و مالیات حسابرسی می شود ویژگی است که باعث شده تا بتوان از این رمز ارز به عنوان یکی دیگر از ارزهای دیجیتال معتبر نام برد.

چالش های سرمایه گذاری در TrueUSD

TrueUSD یک توکن غیر متمرکز است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. به این ترتیب، چالش های مرتبط با شبکه اتریوم را دارد، اگرچه چالش های آن زیاد نیست و این مسئله به شما کمک می کند تا بدون مشکل بتوانید در این رمز ارز سرمایه گذاری کنید.

نکات مهم برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال معتبر

پس از آن که شما را با برخی از بهترین ارزهای دیجیتال برتر آشنا کردیم حال بهتر است تا به بررسی این مسئله بپردازیم که برای خرید یک ارز دیجیتال و بررسی اعتبار آن لازم است تا چه پارامترهایی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

در وهله وال پیشنهاد ما این است که بدون یادگیری بازار رمز ارزها، به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال اقدام نکنید. یک شبکه جدید ارز دیجیتال می تواند به راحتی رتبه ها بالایی بگیرد اما این به آن معنا نیست که آن رمز ارز جز ارزهای دیجیتال برتر است.

به همین دلیل لازم است تا پارامترهای دیگری را نیز بررسی کنید. اگر بخواهیم شما را با این پارامترها آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی رتبه بندی برترین ارزهای دیجیتال

برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال برتر لازم است تا یک جستجوی آنلاین سریع انجام دهید و ده ها توصیه برای نحوه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پیدا خواهید کرد. پیشنهاد ما این است که رتبه بندی های سایت های معتبر را مطالعه کرده تا متوجه جایگاه تمامی ارزها در بین ارزهای دیجیتال برتر شوید.

طول عمر ارز دیجیتال

یکی از سوالاتی که برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال برتر باید بپرسید این است که چه مدت است که این رمز ارز وجود دارد؟ رمز ارزهای جدید عموما در طبقه بندی ارزهای دیجیتال برتر قرار نمی گیرد و داشتن داده های تاریخی برای مقایسه به شما کمک می کند تا ببینید یک شرکت تا به حال چگونه عمل کرده است.

کریپتوکارنسی

بررسی عملکرد رمز ارز

شما باید برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال معتبر این مسئله را بررسی کنید که عملکرد رمز ارز در طول سال های فعالیت خود چگونه بوده است؟ اگر شاهد ثبات در قیمت ها هستید، این نشانه خوبی است. اگر متوجه شدید که رمز ارز در حال افزایش قیمت است و با گذشت زمان ارزشمندتر می شود، این مسئله باعث می شود تا آن رمز ارز گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد و جز ارزهای دیجیتال معتبر قرار می گیرد.

فن آوری های رمز ارز

برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال معتبر باید بررسی کنید که آن پلتفرم از نظر قابلیت استفاده و امنیت چگونه با سایرین مقایسه می شود؟ اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید سرعت انجام تراکنش ها است. شبکه باید بتواند ترافیک تراکنش ها را به راحتی مدیریت کند.

شما همچنین باید مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما امن است. اکثر ارزهای رمز پایه از فناوری بلاک چین استفاده می کنند که همه تراکنش ها را شفاف و آسان می کند. فناوری بلاک چین لزوماً سرقت ارز دیجیتال شما را برای هکرها دشوارتر نمی کند. این کار ردیابی سرمایه گذاری شما را آسان تر می کند.

نرخ پذیرش

ارزهای دیجیتال معتبر رمز ارزهایی هستند که افراد بسیار زیادی در آن سرمایه گذاری می کنند. به همین دلیل باید به این سوال پاسخ دهید که چند نفر در ارز دیجیتال مورد نظر شما سرمایه گذاری می کنند؟ وقتی سطح بالایی از پذیرش را مشاهده می کنید، به این معنی است که ارز دیجیتال نقدینگی بهتری دارد. تجارت، فروش یا خرج کردن در آینده آسان تر خواهد بود.

توجه به پارامترهایی چون قدمت ارز دیجیتال، نرخ پذیرش، روند قیمتی و… به شما کمک می کند تا از بین صدها رمز ارز مختلف به سراغ ارزهای دیجیتال معتبر برای سرمایه گذاری رفته و سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی ارزهای دیجیتال معتبر پرداخته و تلاش کردیم تا شما را با برترین ارزهای دیجیتال معتبر موجود در بازار آشنا کنیم. همچنین در انتها نیز تلاش کردیم تا نکاتی را بیان کنیم که به شما کمک می کند تا بتوانید در آینده نیز ارزهای دیجیتال معتبر را پیدا کرده و در آن ها سرمایه گذاری کنید.

منبع

sciencedirect

 

نظر بدهید

مقالات آموزشی

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه

سبد خرید