خانهوبلاگمقالاتآموزشیجدیدترین ارزهای دیجیتال در باز...

جدیدترین ارزهای دیجیتال

جدیدترین ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی، کدام اند؟

در اکوسیستم ارز دیجیتال، رشد و توسعه سرعت دیوانه‌واری دارند. هر روز رمز ارزهای جدید معرفی می‌شوند، صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز یکی پس از دیگری راه می‌افتند، پروژه‌های متاورس و NTF پشت سر هم لانچ می‌شوند و ایردراپ‌ها روزانه غوغا به پا می‌کنند. در این وضعیت، انتخاب جدیدترین ارزهای دیجیتال کار دشواری است. چون گاهی بصورت روزانه ارزهای تازه‌تری به لیست صرافی‌ها اضافه می‌شوند.

به صورت کلی، انتشار جدیدترین ارزهای دیجیتال با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. گاهی رمز ارزی در قالب یک توکن بومی برای جامعه‌ای محدود منتشر می‌شود. مثلا، اخیرا در اوایل سال 2022 باشگاه فوتبال “منچستر سیتی” توکن مخصوصی منتشر کرد تا طرفداران برای خرید بلیط استادیوم و موارد دیگر، با آن توکن تراکنش کنند. توکن در واقع ارزی است که بلاک چین اختصاصی ندارد.

اما گاهی رمز ارز یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است. در نتیجه، ابتدا یک پروتکل معرفی می‌شود و بعد، بلاک چینی برای آن پروژه‌ راه‌اندازی می‌کنند. سپس بر بستر همان بلاک چین، ارز دیجیتال تازه‌ای به بازار کریپتوکارنسی معرفی می‌کنند.

طبیعتا وقتی می‌خواهیم درباره جدیدترین ارزهای دیجیتال صحبت کنیم، منظور بیشتر حول محور آن دسته از ارزهایی هستند که مبتنی بر بلاک چین خودشان بوده و در لیست صرافی‌های معتبر درج شده‌اند. بسیاری از تریدرها و هولدرها بدنبال یافتن چنین ارزهای جدیدی هستند که پتانسیل رشد بالایی داشته باشد تا بتوانند سود بالایی از آن‌ها کسب کنند. اما گاه توکن‌ها هم طرفداران زیادی پیدا می‌کنند.

با ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با جدیدترین رمز ارزها آشنا شوید.

کاربران حرفه‌ای برای بررسی و تحلیل یک ارز دیجیتال جدید اول به سراغ اوراق سفید یا همان White Paper پروژه می‌روند.

چگونه می‌توان جدیدترین ارزهای دیجیتال را پیدا کرد؟

پلتفرم‌های مختلفی هستند که بصورت روزانه آمار و اطلاعات مرتبط با هر رمز ارز جدید را منتشر می‌کنند. سرعت رشد کریپتوکارنسی‌ها بسیار زیاد است و در بعضی از روزها چند ارز دیجیتال جدید با هم معرفی می‌شوند.

اما معتبرترین پلتفرمی که می‌توان از آن برای پیگیری جدیدترین ارزهای دیجیتال استفاده کرد، کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) است. کوین مارکت کپ یا CMC بصورت آنلاین تمامی تغییرات پروژه‌های کریپتوکارنسی را نشان می‌دهد. هر ارز دیجیتالی که معرفی می‌شود و در صرافی‌ها ثبت می‌شود، توسط CMC هم به اطلاع عموم می‌رسد.

گاهی ارزهای معرفی شده، توکن‌هایی هستند که بر بستر بلاک چین‌های مختلف قرار گرفته‌اند. این توکن‌ها لزوما برای همه کاربران مناسب نیستند و همانطور که گفته شد، بعضی از آن‌ها فقط برای استفاده شدن توسط جامعه‌ای کوچک منتشر شده‌اند. اما برخی از آن‌ها نیز می‌توانند مورد مناسبی جدید ترید کردن باشند.

علاوه بر آن‌ها، بعضی اوقات ارزهای دیجیتال مهمی نیز در لیست جدیدترین ارزهای دیجیتال معرفی می‌شوند. این رمز ارزها، جزو پروژه‌های مهمی هستند که همیشه از چند ماه قبل اخبارشان منتشر می‌شود و به دلایل مختلف نیز، کاربران می‌دانند که آن پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر، دائما لیست رمز ارزهای جدید را پیگیری می‌کنند تا به محض انتشار یا عرضه اولیه برای خریدش اقدام کنند.

برای مثال، در تاریخ نگارش این مقاله (11 بهمن 1400 و 31 ژانویه 2022) لیست ارزهای جدید در  CMC منتشر شده که در پایین، به 10 مورد اول آن لیست اشاره می‌کنیم:

 1. ارز Influencer Token بر بستر بلاک چین  BNB
 2. ارز Baby Tether بر بستر بلاک چین BNB
 3. ارز Universe بر بستر بلاک چین  Avalanche
 4. ارز Jones DAO دارای بلاک چین اختصاصی
 5. ارز Bedpage Coin بر بستر بلاک چین BNB
 6. ارز StartChainDoge بر بستر بلاک چین BNB
 7. ارز MetaVisa Protocol بر بستر بلاک چین اتریوم
 8. ارز Immortl بر بستر بلاک چین هارمونی
 9. ارز EcoCREDIT بر بستر بلاک چین  Polygon
 10. ارز Brixel War بر بستر بلاک چین BNB

هر یک از این ارزها دارای یک صفحه اختصاصی هستند که می‌توانید درباره آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید. کاربران حرفه‌ای برای بررسی و تحلیل یک ارز دیجیتال جدید اول به سراغ اوراق سفید یا همان White Paper پروژه می‌روند. علاوه بر آن، اطلاعات دیگری هم نظیر: حجم عرضه شده، قیمت فعلی، سقف تعیین شده برای عرضه رمز ارز و مواردی از این قبیل هم در خود سایت کوین مارکت کپ قابل مشاهده هستند. برای مثال، بیایید به اطلاعاتی که برای نخستین رمز ارز لیست بالا، یعنی توکن اینفلوئنسر منتشر شده نگاهی بیندازیم.

آشنایی با جدیدترین ارز دیجیتال تا تاریخ 31 ژانویه 2022

توکن اینفلوئنسر که با نماد INF قابل جستجو است، در لحظه‌ای که ما در حال بررسی‌اش هستیم کم‌تر از 1 ساعت است که منتشرش کرده‌اند. در صفحه اختصاصی توکن در سایت  CMC این اطلاعات کلی را می‌توانیم درباره‌اش مشاهده کنیم:

 • تاکنون 31 نفر آن را در Watchlist خود قرار داده‌اند.
 • رتبه INF در بین تمام ارزهای دیجیتال 4079 است.
 • با تگ Token مشخص شده که دارای بلاک چین اختصاصی نیست و بعنوان یک توکن می‌توان به آن نگاه کرد.

اما آن دسته اطلاعاتی که برای تحلیل کردن شرایط این توکن کاربردی‌تر هستند، آمار و ارقام مربوط به قیمت و میزان عرضه و.. آن هستند. در صفحه اختصاصی توکن INF چنین اطلاعاتی را مشاهده می‌کنیم:

قیمت توکن اینفلوئنسر: 0.00004952 دلار

جدیدترین ارزهای دیجیتال

تعداد توکن‌هایی که در بازار و بین عموم کاربران در حال گردش هستند (Self Reported Circulating Supply ): 4.01 INF میلیارد

میزان عرضه کلی که برای این توکن درنظر گرفته‌اند (Total Supply): 10 میلیارد توکن

حجم معاملات این توکن در 24 ساعت اخیر (Volume):  150.213 دلار

گزینه Volume/ Market Cap نیز اشاره به این دارد که تیم بررسی پلتفرم کوین مارکت کپ میزان معامله شده این توکن را در 24 ساعت اخیر به میزان عددی که نوشته شده تایید می‌کند.

این دو رقم پایین هم، طبق فرمول‌هایی که نوشته شده محاسبه می‌شوند:

میزان Market Cap : قیمت جاری توکن × عرضه فعلی توکن= 173.750 دلار

میزان Fully Diluted Market Cap: قیمت جاری توکن × کل عرضه تعیین شده (اگر هر 10 میلیارد توکن منتشر شده بود)= 495.199 دلار

 

یک تریدر وقتی می‌خواهد از بین جدیدترین ارزهای دیجیتال، بهترین‌ها و مناسب‌ترین‌ها را برای ترید کردن انتخاب کند؛ با همین اعداد و ارقام به تحلیل‌های کاربردی و ویژه‌ای دست پیدا می‌کند. ولی در کنار این موارد، اوراق سفید یا وایت پیپر نیز نکات بسیار مهمی برای تحلیل در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید هر یک از آن نکات را تحلیل کنید، باید دانش کافی را بدست آورید. از جمله موارد موجود در اوراق سفید، بدین شرح هستند:

مکانیزم پاداش

مشخص می‌کند که به ماینرها و نودهای هر شبکه بر چه اساسی و چه میزان پاداش داده می‌شود. پروژها تلاش می‌کنند با تعیین بهترین پاداش کاربران بیشتری را تشویق به فعالیت کنند.

توکنومیکس

در قسمت توکنومیکس مشخص می‌شود که، از میزان تعیین شده برای عرضه کل آن رمز ارز، به هر دسته از افراد چند درصد اختصاص یافته است. با بررسی عکس پایین، متوجه می‌شوید که از سقف تعیین شده برای  INF به هر دسته از افراد چند درصد تعلق می‌یابد.

نقشه راه

نقشه راه به کاربران نشان می‌دهد که این پروژه قرار است در ادامه، از طریق چه راه‌هایی رشد کند. در واقع، استراتژی که برای این پروژه تعیین شده را به شکل نقشه راه مشخص می‌کنند.

بنابراین، به کمک چنین روشی می‌توان از میان جدیدترین ارزهای دیجیتال که در پلتفرم‌هایی مانند کوین مارکت کپ اعلام می‌شوند، بهترین آن‌ها جهت ترید کردن یا حتی سرمایه‌گذاری را پیدا کرد.

 

در میان ارزهایی که در یکی دو سال اخیر منتشر شده‌اند، چند رمز ارز وجود دارند که اکثر کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی آینده آن‌ها را روشن می‌دانند.

 

جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار

در میان ارزهای دیجیتالی که به تازگی منتشر شده‌اند، به سختی می‌توان گزینه‌ای را پیدا کرد که از نظر اکثریت کارشناسان آینده‌ای روشن در انتظارش باشد. چرا که ارزها موقعی خود را نشان می‌دهند که مدتی از انتشارشان بگذرد و توسط عده‌ای معامله شوند. برای همین، اگر بخواهیم جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار را معرفی کنیم؛ مجبور می‌شویم کمی به عقب‌تر برگردیم.

در میان ارزهایی که در یکی دو سال اخیر منتشر شده‌اند، چند رمز ارز وجود دارند که اکثر کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی آینده آن‌ها را روشن می‌دانند. این ارزها همانقدر که برای ماینرها و حتی نودها جذاب هستند، برای تریدرها و هولدرها نیز پتانسیل بالایی جهت کسب سود دارند. به همین خاطر، در ادامه، به تعدادی از این ارزها در ادامه اشاره می‌کنیم.

ارز دیجیتال بیبی دوج Baby doge

نام ارز دیجیتال دوج کوین (Doge Coin) با نام ایلان ماسک و شرکت تسلا و استارلینک گره خورده است. تا زمانی که ایلان ماسک مشهور و افسانه‌ای از این رمز ارز حمایت می‌کرد اوضاع بسیار خوبی داشت. اما از زمانی که حمایت خود را برداشت و شرکت‌هایش دیگر از دوج کوین استفاده نکردند، شاهد افت شدید این ارز بودیم.

بیبی دوج در ادامه و در ژوئن سال 2021 به بازار عرضه شد. بیبی دوج را یک توکن ضد تورمی می‌دانند که بر بستر بلاک چین بایننس اسمارت چین یا BSC قرار دارد. این توکن از همان ابتدا قرار بود نسبت به دوج کوین بهبود چشمگیری داشته باشد و خصوصا از نظر سرعت تایید تراکنش‌ها رشد محسوسی را پشت سر بگذارد. همچنین، بیبی دوج بخاطر کاهشی که در عرضه‌اش اعمال شده و توکن‌سوزی‌هایی که در بازه‌های زمانی برایش اتفاق می‌افتد، ارزش خودش را در این چند ماه به خوبی حفظ کرده است.

این توکن کاملا غیر متمرکز است و کاربرانش می‌توانند با آن به پاداش‌های فوری دست یابند. همچنین، قرار است که پیشنهادات مختلفی مانند  NFT ها و پلتفرم  DEX نیز به کاربرانش ارائه کند. این توکن را می‌توانید در کیف پول تراست ولت، اتمیک ولت و حتی لجر ولت نگهداری کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که موجب شده توکن بیبی دوج روند خوبی را طی کند، سیاستی است که پشت افزایش قیمت آن وجود دارد. در واقع، پروتکل این پروژه اینطور نوشته شده که هرکسی قصد سرمایه‌گذاری روی بیبی دوج را داشته باشد؛ دائما سود بیشتری کسب خواهد کرد. کسی هم که قصد فروشش را داشته باشد باید 10 درصد کارمزد بدهد. به همین خاطر، افراد تشویق می‌شوند که نه تنها این توکن را نفروشند بلکه، دائما بر میزان دارایی‌شان بیفزایند.

جدیدترین ارزهای دیجیتال

گروه تقسیم می‌شود. نیمی از این کارمزد، مستقیما به والت هولدرها می‌رود. یعنی هر کسی که جزو هولدرهای بیبی دوج باشد، به تناسب توکنی که داخل کیفش دارد دائما بیبی دوج بیشتری گیرش می‌آید. نیم دیگری از کارمزدها نیز، صرف استخر نقدینگی می‌شود که در صرافی پنکیک سواپ وجود دارد.

قیمت بیبی دوج در ژوئن 2021 به ارزش 0.000000000175 دلار بود. اما با گذشت چند روز و در تاریخ 4 جولای همان سال، قیمت این توکن به 0.000000007695 دلار رسید. اینکه بیبی دوج توانسته در کم‌تر یک یک ماه حدود 40 درصد رشد قیمت را تجربه کند، نشان‌دهنده امیدواری فعالان بازار کریپتو نسبت به این توکن است. چرا که از همان ابتدا قرار بوده تا بیبی دوج ایرادات دوج کوین را رفع کند.

آن چیزی که بسیاری از تریدرها و خصوصا هولدرها را مجاب کرده تا بیبی دوج را جزو جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار به شمار بیاورند، احتمال رسیدن قیمت آن به 1 دلار است. در این صورت، بیبی دوج یکه‌تاز این بازار خواهد شد. چرا که بجز دوره‌های اصلاحی، همواره در حال رشد بود و از جولای تا اواخر 2021 هم دائما رشد کرده است.

 

ارز دیجیتال  High Street برای دسته‌های زیادی از افراد جذابیت خواهد داشت. علاقمندان به متاورس، کسانی که به خرید و فروش NFT علاقه دارند و همچنین،

کسانی که گیمر هستند و دوست دارند از بازی‌های کریپتویی درآمدزایی کنند. ارز دیجیتال این پروژه، یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار به حساب می‌آید.

 

ارز دیجیتال های استریت High Street

ارز دیجیتال های استریت یکی دیگر از جدیدترین ارزهای دیجیتال است که با نماد High شناخته می‌شود. این ارز در اصل یک توکن بومی به حساب می‌آید که برای یک بازی متاورسی با همان نام مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما رشد ارزش آن به گونه‌ای است که برای هولدرها گزینه بسیار جذابی به حساب می‌آید.

در دنیای گیم، بازی‌های سبک  RPGیا نقش آفرینی به بازی‌هایی گفته می‌شود که هر گیمر نقش یک شخصیت را در بازی بر عهده می‌گیرد و بعد می‌تواند آن شخصیت را به روش‌های مختلف کنترل کند. اما در بازی‌های کریپتو که اصطلاحا به آن‌ها  Crypto Gameگفته می‌شود، سبک نفش آفرینی به سبک MMORPG تغییر نام داده است. در این سبک بازی، شما تنها نیستید بلکه؛ تعداد زیادی گیمر هم در کنار شما در این دنیا حضور دارند و آن‌ها هم کنترل شخصیت‌های دیگری را بر عهده دارند.

پروژه های استریت یک بازی کریپتویی از نوع MMORPG است. در این بازی، توکن‌های مختلفی وجود دارند که شما به عنوان یک گیمر می‌توانید آن توکن‌ها را بدست آورید، بخرید و بفروشید. در واقع بازی High Street جزو بازی‌های درآمدزا به شمار می‌آید. توکن‌هایی که در آن وجود دارند، شامل: سلاح‌ها، زره‌ها، وسایل گوناگون و… می‌شوند. در ازای بدست آوردن و فروش آن‌ها می‌توانید ارز دیجیتال های استریت بدست آورید.

در کوین مارکت کپ درباره های استریت که یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال در یک سال اخیر است؛ اطلاعات خوبی وجود دارد. رتبه این توکن در میان تمام ارزهای موجود 429 است. قیمتش 6.45 دلار و قرار است که از آن 100 میلیون توکن منتشر شود.

پروژه‌های متاورس مدت‌هاست که در بین کاربران کریپتوکارنسی محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند. برخی از پروژه‌های متاورسی که می‌توانند اعتماد کاربران را جلب کنند، عملا وارد دوران رشد و درخشش می‌شوند و می‌توان روی آن‌ها بعنوان مورد خوبی برای سرمایه‌گذاری حساب باز کرد. پروژه های استریت در ماه‌های اخیر توانست به چنین وضعیتی برسد و برای مثال، حجم معاملاتی آن در 24 ساعت اخیر 34.733.793 دلار بوده است که برای یک توکن متاورسی حجم قابل قبولی به نظر می‌رسد.

ارز دیجیتال دیم فیسبوک

ارز دیجیتال فیسبوک که در گذشته با نام لیبرا (Libra) شناخته می‎شد و بعدتر نام دیم (Diem) را برای آن انتخاب کردند، یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال است که رشد خوبی را پشت سر گذاشت.

فیسبوک بعد از رسوایی‌هایی که بخاطر بابت عدم محافظت از حریم شخصی کاربرانش تجربه کرد، تصمیم گرفت تا تحولاتی اساسی را در کمپانی خود بوجود آورد. شاید اصلی‌ترین تحولی که اخیرا در این کمپانی شاهد بودیم، تغییر یافتن نامش از فیس بوک به متا (Meta) بود که اساسا برند این شرکت غول‌پیکر آمریکایی را تغییر داد.

فیسبوک اما از سال 2019 در تلاش بود که یک ارز دیجیتال اختصاصی هم برای خودش داشته باشد تا بتواند استفاده‌های گوناگونی از آن بکند. این ارز ابتدا با نام لیبرا آغاز به کار کرد. اما بعدتر بخاطر بروز برخی مشکلات در ساز و کار بنیادی که مسئول کار بر روی ارز لیبرا بودند؛ این ارز به دیم تغییر یافت. ارز دیجیتال دیم را اساسا یک ارز دیجیتال نیمه‌متمرکز می‌دانند. چرا که برعکس ارزهای دیجیتال متمرکز؛ توسط یک گروه محدود از برندها و کمپانی‌های بزرگ مدیریت می‌شود و آن‌ها برایش تعیین و تکلیف می‌کنند.

ارز دیجیتال فیسبوک ویژگی‌های بسیار خاصی دارد. این ویژگی‌های منحصر به فرد  Diem هستند که باعث شده‌اند که هم یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار به شمار آید و هم، حرف و حدیث‌های مختلفی پیرامونش وجود داشته باشند.

در ادامه، به این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:

پشتوانه قوی: از جمله ویژگی‌های مهمی که باعث شده‌اند ارز دیجیتال فیس‌بوک را یکی از ارزهای قابل اعتماد و آینده‌دار بدانیم، این است که پشتوانه بسیار خوبی دارد. فیس بوک و سایر برندهایی که پشت این ارز هستند، از پول نقد و اوراق دولتی کوتاه مدت بعنوان پشتوانه این ارز دیجیتال استفاده کرده‌اند. اساسا تغییر قیمت در این رمز ارز بسیار ناچیز است و می‌توان با اطمینان از ثبات قیمتی‌اش حرف زد.

کریپتوکارنسی

دسترس پذیری: یکی از اهدافی که پشت سر طراحی و عرضه این رمز ارز بوده، این است که همه مردم بتوانند از دیم استفاده کنند. هدف این است که کاربران بتوانند با استفاده از گوشی موبایل خود و داشتن یک کیف مجازی داخل گوشی، با ارز دیجیتال دیم خریدها و تراکنش‌های روزانه‌شان را انجام دهند.

امنیت: از لحاظ امنیت، رمز ارز دیم شرایط بسیار خوبی دارد. فناوری بلاک چین به خودی خود کاملا امن و نفوذ ناپذیر است. علاوه بر آن، پروتکلی که شرکت‌های عرضه کننده Diem برای آن طراحی کرده‌اند، درصد امنیت این ارز را حسابی بالاتر برده است.

نیمه متمرکز بودن: دیم که یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال است اگرچه با نام فیس بوک شناخته می‌شود ولی، شرکت‌های دیگری هم هستند که به اندازه فیسبوک در آن نقش دارند. برای مثال، کمپانی‌هایی مانند: ویزا، مسترکارت، پی‌پال، اوبر، لیفت و حتی صرافی کوین بیس نیز در گروهی عضو هستند که با عنوان “انجمن دیم” شناخته می‌شود. انجمن دیم تمام تصمیم‌گیری‌های مربوط به این رمز ارز را انجام می‌دهد و در ضمن، مدیریت آن را بر عهده دارد.

نیمه متمرکز بودن دیم اگرچه با مخالفت برخی‌ها روبر شده ولی، مزیت‌های مختلفی هم دارد. افرادی که به بلاک چین به چشم یک سیستم غیر متمرکز و دسترسی ناپذیر نگاه می‌کنند که قرار است همه اعضا به یک اندازه در آن نقش داشته باشند، با سیستمی که پشت رمز ارز دیم قرار دارد مخالفت می‌کنند. به اعتقاد آن‌ها در سیستم ارز دیجیتال فیسبوک فقط همان شرکت‌هایی که عضو انجمن دیم هستند همه کاره به شمار می‌آیند و باقی اعضا کاره‌ای نیستند.

اما باید توجه داشت که مزیت‌هایی مانند ثبات قیمتی بسیار بالا، امنیت و ویژگی‌های خوب دیگری که در این ارز وجود دارند، تا حد زیادی متاثر از همین انجمن دیم هستند. اگر چنین برندهای مشهور و قدرتمندی مانند آن‌ها در مدیریت رمز ارز دیم نقش نداشتند، شاید این ارز دیجیتال نمی‌توانست به اندازه‌ الان موفق ظاهر شود.

در نتیجه، دیم را حتما می‌توانیم یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال به حساب آوریم که اکثر ویژگی‌ها و مشخصاتش نشان می‌دهند که آینده خوبی در انتظارش است.

ارز دیجیتال پولکادات با نام  WEB 3.0 گره خورده و به همین خاطر، بسیاری از کاربران منتظر آینده درخشان این رمز ارز هستند.

ارز دیجیتال پولکادات

در لیست جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار به نام پولکادات (Polkadot) هم برمی‌خوریم. رمز ارزی که با نماد  DOT شناخته می‌شود و امروزه اکثر مشاوران خرید آن را به کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، معرفی می‌کنند.

پولکادات در لیست باارزش‌ترین ارزهای دیجیتال، رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. قیمت این ارز در زمان نگارش این مقاله 19.41 دلار است و حجم معاملاتی آن در 24 ساعت اخیر، 1.051.061.129 دلار بوده که حجم بسیار خوبی برای این ارز دیجیتال است.

یکی از سازندگان پولکادات موسسه‌ای است که به دنبال توسعه و راه‌اندازی  WEB 3.0 است. این مساله، باعث شده تا امروزه همه نگاه‌ها به سمت پولکادات جلب شوند. ما در حال حاضر از نسل دوم وب یا همان  WEB 2.0 استفاده می‌کنیم. اما سازندگان ارز دیجیتال پولکادات که در پروژه نسل سوم وب مشغول به کارند، قرار است با معرفی نسل سوم وب قابلیت‌های بسیار بیشتری را در اختیار کاربران وب قرار دهند.

این رمز ارز در ماه می 2020 به بازار کریپتوکارنسی معرفی شده و در حدود یک سال و نیمی که از عمر آن گذشته، رشد چشمگیری را تجربه کرده است. رمز ارز پولکادات بر بستر بلاک چینی با همین نام قرار دارد که این بلاک چین، ویژگی‌های مهمی دارد. از جمله:

 1. بلاک چین پولکادات می‌تواند تمامی بلاک چین‌ها را به یکدیگر متصل سازد.
 2. بلاک چین‌ها را قادر می‌سازد تا امنیت معاملات خود را به خوبی برقرار سازند.
 3. می‌تواند کاری کند که بلاک چین‌های مختلف با شبکه‌های اصلی همانند شبکه بیت کوین و یا شبکه اتریوم پل بزنند.

هرقدر که موسسه  WEB 3.0 Foundation بتواند در تکمیل و راه‌اندازی پروژه نسل سوم وب موفق‌تر عمل کند، مطمئنا آینده ارز دیجیتال پولکادات آینده روشن‌تری خواهد بود. در نسل سوم، اینترنت غیر متمرکز می‌شود و این ویژگی، طبیعتا مزیت‌های فوق‌العاده‌ای برایش به همراه خواهد داشت. با غیر متمرکز شدن فناوری اینترنت، گردش آزاد اطلاعات به صورت کامل تحقق پیدا خواهد کرد و جوامع مختلف از مواهب آن برخوردار خواهند شد.

بنابراین، می‌توان گفت همانقدر که با راه‌اندازی نسل سوم وب آینده جهان دستخوش تغییرات بنیادینی خواهد شد، آینده ارز دیجیتال پولکادات نیز بسیار درخشان می‌گردد. بنابراین، افرادی که به به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری هستند، بهتر است پولکادات را جدی‌تر بررسی کنند و اگر آن را مناسب اهداف خود یافتند، فرصت را از دست ندهند.

جدیدترین ارزهای دیجیتال

نتیجه‌گیری: بهترین‌ها در میان جدیدترین ارزهای دیجیتال

در این مقاله تشریح کردیم که چطور می‌توان لیست جدیدترین ارزهای دیجیتال را که در بیشتر اوقات بصورت روزانه آپدیت می‌شود بررسی کرد. بهترین پلتفرم برای انجام این کار، سایت کوین مارکت کپ است که تمامی ارزها را به همراه جزئیات‌شان و اوراق سفید پروژه‌شان منتشر می‌کند.

علاوه بر توضیح دادن درباره فرایند بررسی این رمز ارزها، به تعدادی از جدیدترین ارزهای دیجیتال که در دو سال اخیر منتشر شده‌اند نیز پرداختیم. این موارد را می‌توان جزو ارزهای دیجیتال آینده‌دار و مهم به شمار آورد. بیبی دوج، های استریت، دیم و پولکادات نام 4 ارزی بودند که بعنوان جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده‌دار معرفی‌شان کردیم.

منبع

investopedia

نظر بدهید

مقالات آموزشی

صرافی Cointiger

هر آنچه باید از صرافی Cointiger بدانید

صرافی Cointiger یکی از جدیدترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که برای خودش اعتباری دست و پا کرده و کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. کوین

سبد خرید