خانهوبلاگمقالاتآموزشیویژگی های کیف پول سامورایی که ...

btc-samourai

ویژگی های کیف پول سامورایی که باید بدانید

کیف پول سامورایی یکی از مهم ترین کیف پول هایی است که برای موفقیت در دنیای ارز دیجیتال، بهتر است با آن آشنا شوید. این کیف پول، قابلیت های بسیار فراوانی را به کاربران خود ارائه می دهد و به همین دلیل هم افراد زیادی به آن روی آورده اند. از این رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی این کیف پول محبوب بپردازیم و آن را از همه جوانب مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید و از این اطلاعات به بهترین شکل استفاده کنید.

اگر شما پیش از این با دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، احتمالاً می دانید که کیف پول ها چه جایگاه مهمی دارند و استفاده از آن ها جزء واجبات به شمار می رود. همچنین امکان دارد با برخی کیف پول ها نیز آشنا باشید و آن ها را بشناسید. کیف پول محبوب سامورایی، یکی از بهترین کیف پول هایی است که شما می توانید برای ارزهای خود داشته باشید. پس حتماً این مقاله را مطالعه کرده و هر چه سریع تر از این کیف استفاده کنید. توجه داشته باشید که قابلیت های آن ممکن است تا حد زیادی شما را شوکه کند.

کیف پول سامورایی چیست؟

شاید اولین سؤالی که در این زمینه برای شما پیش بیاید، این باشد که کیف پول سامورایی چیست و برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟ برای پاسخ به این سؤال، خوب است بدانید که این کیف پول، نوعی نرم افزار است که بر روی تلفن های همراه نصب می شود و افراد به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. البته به یاد داشته باشید که این کیف پول فقط برای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) کاربرد دارد.

مهم ترین و اصلی ترین هدف این کیف پول، حفظ امنیت کاربران است. این امر موجب شده که شمار کاربران این نرم افراد روز به روز افزایش یابد و محبوبیت آن هم بیشتر از قبل شود. در این کیف پول، تمرکز اصلی بر روی حفظ حریم خصوصی کاربران است و علاوه بر این، قابلیت های دیگری را هم ارائه کرده که به افزایش امنیت آن کمک بسزایی کرده است. بیشتر اصول این کیف پول، غالباً منطبق بر مواردی است که در بیت کوین وجود دارد.

کیف پول سامورایی چیست

برای مثال، در نرم افزار سامورایی، شما می توانید نوآوری را به راحتی مشاهده کنید. این کیف پول جذاب هم مانند بیت کوین، به صورت غیر متمرکز کار می کند و تنها و اصلی ترین هدف آن، حفظ حریم خصوصی مالی کاربران است. علاوه بر این، شفافیت و امنیت هم از سایر ویژگی های این کیف پول به حساب می آیند که به افزایش محبوبیت آن کمک شایانی کرده اند. همچنین خوب است بدانید که این نرم افزار، کاملا قابل تعویض بوده که دقیقا مثل بیت کوین است. در ادامه، تمام ویژگی های کیف پول سامورایی را بررسی می کنیم.

ویژگی های کیف پول سامورایی

همان طور که پیش از این گفتیم، کیف پول مشهور سامورایی تنها برای ارز دیجیتال بیت کوین کارایی دارد. با این حال، یک کیف پول بسیار غنی به شمار می رود که ویژگی ها و قابلیت های گسترده ای به کاربران خود ارائه می دهد. به دلیل این که نرم افزار سامورایی به صورت کاملاً اختصاصی ساخته شده است، مشخصات منحصر به فرد و مفیدی در اختیار کاربران قرار می دهد.

به کمک این ویژگی ها، شما می توانید به راحتی تراکنش های مالی مربوط به بیت کوین را انجام داده و نگران هیچ موضوع دیگری نباشید. نکته جالب توجه درباره این کیف پول این است که ویژگی هایی که به کاربران می دهد، نسبت به سایر کیف پول های موجود ارز دیجیتال، جایگاه بسیار بالاتری دارد و افراد بیشتری از آن حمایت می کنند. در این بخش، ما برخی از مهم ترین ویژگی های این کیف پول را بررسی خواهیم کرد. پس بادقت به آن ها توجه کرده و از این اطلاعات برای تراکنش های خود استفاده کنید.

ویژگی های کیف پول سامورایی

کارمزد تراکنش پویا کیف پول سامورایی

یکی از مهم ترین و بهترین ویژگی هایی که این کیف پول در اختیار کاربران قرار می دهد، قابلیت افزایش کارمزد برای تسریع یک تراکنش خاص است. این ویژگی را می توان پیشرفته ترین خصوصیت کیف پول سامورایی در نظر گرفت. البته تمام کارمزدها به صورت استاندارد و با نرخ مشخصی تعییین می شوند. از سوی دیگر کاربران این امکان را دارند که هزینه ها را مطابق سلیقه خود، تغیین دهند. در این روند، آن ها با افزایش دادن کارمزد و هزینه ها، سرعت تراکنش را تا حد زیادی بالا می برند.

تراکنش های خصوصی کیف پول سامورایی

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این کیف پول جذاب، تراکنش های خصوصی آن است. همان طور که پیش از این هم گفتیم، نرم افزار سامورایی تأکید بسیار شدیدی بر امنیت کاربران دارد. این مسئله با مشاهده روندی که بر تراکنش ها حاکم است، به راحتی قابل درک خواهد بود. هر موقع که شما یک تراکنش بیت کوینی انجام می دهید، نرم افزار سامورایی در هر تراکنش، از آدرس جدیدی برای آن استفاده می کند.

این ویژگی سبب می شود که از فرا داده ها محافظت شود. علاوه بر این، با استفاده از این کیف پول شما مطمئن خواهید بود که به هیچ عنوان شناسایی نخواهید شد. به جز موارد ذکر شده، کیف پول جذاب سامورایی علاوه بر جلوگیری از شناسایی افراد و کاربران، تعداد تراکنش ها و همچنین میزان دارایی بیت کوین افراد را نیز کاملاً حفظ می کند. این موارد که برای کاربران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند، موجب شده که افراد بیشتری به استفاده از این کیف پول ترغیب شوند.

تراکنش های خصوصی کیف پول سامورایی

پشتیبانی کیف پول سامورایی از Tor و VPN

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کیف پول سامورایی برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت بیشتر افراد، از ویژگی های دیگری نیز استفاده کرده است. این کیف پول، از Tor و همچنین VPN پشتیبانی می کند. بدین ترتیب، کاربران این امکان را دارند که از انواع IP های ناشناس استفاده کنند. در نتیجه، این IP ها به شخص و مکان خاصی وابسته نیست و به افزایش امنیت شما کمک بسزایی می کند.

پشتیبانی کیف پول سامورایی از SegWit (سگویت)

خوب است بدانید که نرم افزار سامورایی، یکی از اولین کیف پول هایی است که از SegWit پشتیبانی کرد. این پروتکل بسیار محبوب است که سامورایی به راحتی آن را پیاده سازی کرده است. استفاده از SegWit به شما این امکان را می دهد که تراکنش های بیت کوینی خود را با هزینه های کارمزد بسیار کمتری انجام دهید. علاوه بر این، با استفاده از سگویت شما می توانید سرعت تراکنش های خود یا دیگران را تا حد زیادی افزایش دهید. توجه داشته باشید که این پروتکل، برای اجرای شبکه لایتنیگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

استفاده از پروتکل معاملاتی ۴۷. BIP

یکی دیگر از ویژگی های اساسی سامورایی، استفاد از پروتکل معاملاتی ۴۷. BIP است که موجب می شود شما با امنیت بیشتری آدرس های پرداختی خود را وارد کنید. برای استفاده از این پروتکل، شما باید کدی را که مربوط به یک پرداخت عمومی است اسکن کنید. بعد از انجام این کار، کانال مخصوصی بین دو کیف پول برای شما باز می شود که می توانید پرداخت عمومی را در آن مشاهده کنید.

استفاده از پروتکل معاملاتی ۴۷. BIP

در این بخش از کیف پول سامورایی نوعی تراکنش مخصوص درون بلاک چین برای شما ایجاد می شود. با استفاده از آن، به راحتی می توانید بیت کوین را بدون این که نیازی به آدرس مقصد داشته باشید، انتقال دهید. همچنین به یاد داشته باشید که در این تراکنش و انتقال، شما نیازی به سایر کیف پول ها هم نخواهید داشت.

پروتکل Ricochet در کیف پول سامورایی

Ricochet هم یکی از دیگر ویژگی های اساسی نرم افزار سامورایی به حساب می آید که طرفداران بسیاری دارد. در این پروتکل، شما می توانید مطمئن باشید که حفظ حریم خصوصی و تقسیم پذیری شما ارتقا خواهد یافت. استفاده از این پروتکل، موجب سردرگمی افرادی می شود که در انواع تراکنش ها و بلاک چین ها سرک می کشند. این افراد در تلاش هستند که امنیت افراد را تهدید کنند و با استفاده از Ricochet، شما می توانید مانع آن ها شوید. این پروتکل موجب پیشگیری از ردیابی تراکنش ها خواهد شد.

کنترل پیامکی کیف پول سامورایی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با استفاده از نرم افزار سامورایی، شما این امکان را دارید که به راحتی کیف پول خود را حتی از راه های دور هم کنترل کنید. کاربران با ارسال کدهای دستوری که از طریق پیامک ارسال می شوند، با کیف پول خود ارتباط برقرار می کنند.

لازم به ذکر است که حتی با استفاده از این روش، می توانید نرم افزار کیف پول سامورایی خود را در گوشی دیگری بازیابی کنید. این امر برای مواقعی که شما به تلفن همراه خود دسترسی نداشته یا آن را گم کرده اید، بسیار مناسب است. زیرا شما این امکان را دارید که با استفاده از کنترل پیامکی، کیف پول خود را از گوشی به سرقت رفته به راحتی حذف کنید.

گره منحصر به فرد و قابل اعتماد

یکی دیگر از ویژگی های منحصر فرد سامورایی، گره قابل اعتماد آن است. این بدان معنی است که شما می توانید با اتصال به گره (Node) شخصی خود، تراکنش ها را انجام داده و آن ها را ارسال نمایید. برای انجام این کار، کاربر باید آدرس IP مخصوص به خود و پورت گره را ارسال کند. لازم به ذکر است که به صورت پیش فرض، نرم افزار سامورایی تنها از گره های بیت کوین خود استفاده می کند. این گره ها در کشور ایسلند قرار دارند. البته اگر کاربران این ویژگی را فعال کنند، می توانند از گره مخصوص به خود استفاده نمایند.

سازگاری سیستم عامل

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که نرم افزار سامورایی به کاربران خود ارائه می دهد، سازگاری آن با سیستم عامل اندروید است. این امر هم به دلیل این است که کیف پول جذاب سامورایی کاملاً ناشناس عمل می کند و بسیار بر حفظ امنیت کاربران تأکید می ورزد. شاید برای شما سؤال پیش بیاید که چرا برند مشهوی مانند اپل، از پذیرفتن این نرم افزار خودداری کرده است؟ برای پاسخ به این سؤال باید این گونه گفت که شرکت اپل، سیاست های مخصوص به خود را دارد که مانع پذیرفتن کیف پول سامورایی می شود.

سازگاری سیستم عامل

در این سیاست، شرکت اپل همواره در تلاش است از محصولاتی که به حوزه ارزهای دیجیتال مربوط می شوند پشتیبانی نکند. زیرا این محصولات غالباً حافظ حریم و امنیت اشخاص است و با دردسرهای بزرگی همراه است.

البته برخی از افراد می گویند که ممکن است در آینده ای نزدیک، سیستم عامل ios توانایی پشتیبانی از سامورایی را داشته باشد. زیرا تیم حرفه ای این نرم افزار، همواره برای این کار در تلاش هستند. اگر شما گوشی اندرویدی دارید، بهتر است از فروشگاه های معتبری مانند گوگل پلی و F-Droid آن را دریافت کنید. در مقاله دیگری بهترین کیف پول اندروید را معرفی کرده ایم.

امنیت بالای کیف پول سامورایی

امنیت بالای کیف پول مشهور سامورایی، یکی از مهم ترین و بهترین دلایل پیشرفت این نوآوری است. بسیاری از افراد که تمایل ندارند اطلاعات آن ها در میان سایر افراد منتشر شود، به این نرم افزار روی می آورند. همچنین این کیف پول از هک شدن شما هم جلوگیری می کند. همان طور که در ابتدا گفتیم، جامعه بیت کوین درباره امنیت این کف پول، دید بسیار روشنی دارند. در مدت کوتاهی که سامورایی در حال انجام کار است، توانسته اعتماد همه مردم را به خود جلب کند.

البته به یاد داشته باشید که این کیف پول، به صورت نرم افزاری عمل می کند و یک سخت افزار به شمار نمی رود. به همین دلیل هم نمی توان مثل سخت افزار ها به آن اعتماد کرد. با این حال، کیف پول سامورایی از رمزنگاری درجه نظامی منحصر به فردی استفاده می کند که می توان از این نظر، آن را بسیار ایمن دانست. این رمزنگاری به صورت کاملاً پیشرفته و به اندازه AES-256 است که از اطلاعات شخصی کیف پول کاربران به خوبی محافظت می کند.

کیف پول سامورایی برای چه افرادی مناسب است؟

با محافظت این رمزنگاری، کیف پول شما در مقابل بد افزارها و سایر حملات سروری، ایمن می شود. علاوه بر این، کاربران به کلیدهای خصوصی خود دسترسی خواهند داشت و به راحتی آن ها را کنترل می کنند. بدین ترتیب، این کلیدها رمزنگاری شده و در تلفن همراه کاربران ذخیره می شوند و هرگز شخص دیگری نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد.

ایجاد رمز برای ورود به کیف پول

یکی دیگر از ویژگی های جذاب سامورایی، ایجاد رمز برای کیف پول است. با استفاده از این قابلیت، کاربران می توانند برای کیف پول خود رمز بگذارند. این پروژه از رمزنگاری BIP 39 استفاده می کند که موجب افزایش لایه امنیتی آن می شود. علاوه بر این، شما برای راه اندازی کیف پول خود باید یک کد رمز بین 5 تا 8 رقمی برای آن ایجاد کنید.

با استفاده از این رمز، شما می توانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. نکته جالب توجه درباره این رمز این است که در صورت وارد کردن هر پین برای ورود به کیف پول، صفحه رمز آن به صورت کاملاً خودکار تغییر می کند. در نتیجه، برخی نرم افزارهای جاسوسی که می توانند صفحه را ضبط کنند، در این مسیر با شکست روبرو خواهند شد. کیف پول سامورایی از این قابلیت به خوبی استقبال می کند.

ایجاد رمز برای ورود به کیف پول

حالت مخفی

یکی از اقدامات فوق امنیتی مختص به این کیف پول، قابلیت استفاده از حالت مخفی است. اگر شما قصد دارید از این ویژگی استفاده کنید، باید نکته ای را در این رابطه بدانید. در  صورت استفاده از این ویژگی، شما مشاهده می کنید که آیکون نرم افزار به طور کامل از روی صفحه اصلی گوشی موبایل، لیست تمام برنامه ها و همچنین لیست برنامه های اخیر تلفن همراه ناپدید خواهد شد. حتی اگر شما کل موبایل را هم جست و جو کنید و به دنبال نام سامورایی باشید، هرگز آن را پیدا نخواهید کرد.

در این بخش، شاید برای شما سؤال پیش بیاید که پس چگونه می توانم به کیف پول خود دسترسی داشته باشم؟ برای پاسخ به شما باید بگوییم که این کار بسیار راحت است. شما تنها باید پین مخصوص به این نرم افزار را در بخش تماس ها شماره گیری کنید؛ دقیقاً مانند این که قصد دارید به آن شماره، زنگ بزنید. به یاد داشته باشید که تنها با انجام این کار، شما می توانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است پیش از سامورایی، این ویژگی در هیچ کیف پول دیگری یافت نمی شود.

بازیابی مجدد (Backup)

همان طور که پیش از این هم گفتیم، شما  می توانید کیف پول سامورایی خود را بازیابی کنید. این ویژگی یکی از مهم ترین خصوصیت هایی است که در این نرم افزار یافت می شود. برای انجام این کار، شما تنها باید کیف پول خود را روی یک گوشی موبایل دیگری دانلود و نصب کنید. سپس شما به یک عبارت 12 رقمی برای دسترسی به کیف پول نیاز خواهید داشت.

بازیابی مجدد (Backup)

به جز موارد ذکر شده، شما باید کلیدهای خصوصی بیت کوین را نیز داشته باشید. با استفاده از این قابلیت، به سادگی می توانید به کیف پول خود در یک گوشی دیگر دسترسی داشته باشید و آن را بازیابی کنید. برای امنیت خاطر بیشتر، شما می توانید عبارت 12 کلمه ای خود را امتحان کنید تا از درستی آن مطمئن شوید.

دانلود و استفاده رایگان

خوب است بدانید که نرم افزار سامورایی کاملاً رایگان است و شما بدون پرداخت هیچ پولی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است که کاربران برای انتقال بیت کوین به کیف پول خود، نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهند داشت.

البته همان طور که می دانید، شما برای انجام تراکنش های خروجی باید هزینه ای جزئی برای کارمزدها پرداخت کنید. در نظر داشته باشید که این هزینه اندک، با هزینه ای که برای ماینرها داده می شود، تفاوت دارند. شما می توانید هزینه ماینرها را به صورت دستی هم پرداخت کنید.

از سوی دیگر، اگر قصد دارید از بعضی ویژگی های بیشتر در کیف پول سامورایی بهره مند شوید، باید هزینه ناچیزی پرداخت نمایید. برای مثال، اگر قصد دارید که یک کانال برای پرداخت عمومی بین دو کیف پول ایجاد کنید، هزینه ای نزدیک به ۰.۰۰۰۱۵BTC  برای پرداخت به ماینرها مشمول شما می شود. علاوه بر این، شما برای استفاده از ویژگی Ricochet هم باید در عوض هر چهار تراکنش، هزینه ای نزدیک به 0.002 BTC به عنوان کارمزد پرداخت کنید.

دانلود و استفاده رایگان

کیف پول سامورایی برای چه افرادی مناسب است؟

بعد از این که با برخی از مهم ترین ویژگی های کیف پول محبوب سامورایی آشنا شدید، وقت آن رسیده که بدانید چه افرادی می توانند از این کیف پول استفاده کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کیف پول را یک گروه کاملاً ناشناس که طرفدار حریم خصوصی بودند، ایجاد کردند. به همین دلیل هم گفته می شود که این کیف پول بیشتر برای کسانی مناسب است که حساسیت بیشتری نسبت به امنیت مسائل مالی خود دارند.

اگر شما هم تمایل دارید حین انجام تراکنش های مالی کاملاً ناشناس بمانید، استفاده از نرم افزار سامورایی به شما پیشنهاد می شود. بدین ترتیب، می توان این گونه گفت که این کیف پول برای افرادی مناسب است که تمایل دارند در انجام امور مالی خود، کاملاً آزاد باشند. شما با استفاده از کیف پول سامورایی می توانید کاملاً آزادانه پول و وجوه خود را جابجا کنید. همچنین خوب است بدانید که هیچ نهاد یا ارگان دولتی به صورت متمرکز به این نرم افزار دسترسی نداشته و نمی تواند آن را متوقف کند.

از سوی دیگر، برخی از کشورها استفاده از بیت کوین را ممنوع اعلام کرده اند. گفته می شود که اگر فردی از این کشورها بخواهد از بیت کوین استفاده کند، می تواند به راحتی این کیف پول را بکار گیرد. البته ممکن است برخی از افراد گمان کنند که این کیف پول پیچیده است. در حالی که اصلاً این چنین نبوده و طراحی آن هم بسیار ساده است. این امر تا حدی است که حتی کاربران مبتدی هم می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

سامورایی یک سخت افزار نیست

همان طور که پیش از این هم گفتیم، برنامه سامورایی یک نرم افزار است نه یک سخت افزار. به همین دلیل هم نمی توان به طور صددرصد از امنیت آن مطمئن شد. به همین دلیل هم بهتر است که کاربران مقادیر بسیار زیاد بیت کوین را در آن ذخیره نکند. این کیف پول بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که قصد دارند وجوه خود را به صورت ناشناس منتقل کنند. بنابراین، ما پیشنهاد می کنیم که مقادیر زیاد بیت کوین را در این کیف پول نگهداری نکنید.

سخن نهایی

کیف پول سامورایی یکی از بهترین و محبوب ترین نرم افزارهای موجود در بازار ارز دیجیتال به شمار می رود که طرفداران بسیاری دارد. این نرم افزار امنیت کاربران را تضمین می کند و شما می توانید  با آسودگی خاطر از آن استفاده کنید. ما در این مقاله، به بررسی ویژگی های این کیف پول محبوب پرداختیم. با توجه به موضوعات فوق الذکر، شما می توانید به راحتی این کیف پول را بدون پرداخت هزینه دانلود و نصب نمایید. استفاده از سامورایی، تجربه بی نظیری از تراکنش های مالی به شما ارائه می دهد.

منبع

fxempire

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید