خانهوبلاگمقالاتآموزشیهر آنچه باید از ارز دیجیتال نئ...

ارز دیجیتال نئو

هر آنچه باید از ارز دیجیتال نئو بدانید

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم بلاک چین است که توسعه قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کند. کلمه نئو از زبان یونانی باستان سرچشمه گرفته و به معنا جدید، مدرن و جوان است.

هدف ارز دیجیتال نئو استفاده از قراردادهای هوشمند برای تبدیل شدن به یک پلتفرم غیر متمرکز، دیجیتال و توزیع شده برای دارایی‌های غیر دیجیتال است. هدف خاص این رمز ارز باعث شده تا نئو تبدیل به یک جایگزین دیجیتال برای انتقال دارایی است که در حال حاضر غیر دیجیتالی هستند شوند.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با این رمز ارز آشنا کرده و در مورد آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

قابلیت‌های ارز دیجیتال نئو

یکی از سوالات مهمی که از سوی کاربران پرسیده می‌شود این است که قابلیت‌های نئو چیست و این ارز دیجیتال چه ویژگی‌هایی دارد؟ در همین راستا اگر بخواهیم شما را با مهم ترین قابلیت‌های این رمز ارز آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارایی‌های دیجیتال

هدف ارز دیجیتال نئو استفاده از قراردادهای هوشمند برای تبدیل دارایی‌های سنتی به دارایی‌های دیجیتال است. ویژگی این رمز ارز آن است که با استفاده از گواهی‌های دیجیتال روی بلاک چین از دارایی‌های شما محافظت کند. دارایی‌های دیجیتال در قالب دودویی با کپی رایت وجود دارد که آن را به عنوان یک دارایی دیجیتال واجد شرایط می‌کند. بلاک چین، دیجیتالی کردن دارایی‌ها را فراهم کرده و باعث ایمن، قابل اعتماد و غیر متمرکز کردن دارایی‌ها می‌شود.

به صورت کلی دو نوع دارایی دیجیتال وجود دارد که اگر بخواهیم شما را با این نوع از دارایی‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارایی‌های جهانی

این دارایی‌ها توسط کل سیستم شناسایی می‌شوند. توسط همه مشتریان و قراردادهای هوشمند شناسایی می‌شود.

دارایی‌های قراردادی

این دارایی‌ها فقط توسط قراردادهای خاص شناسایی می‌شوند و نمی‌توانند در سایر قراردادها استفاده شوند.

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند قراردادهای خود اجرا هستند که دستورالعمل‌های خاصی روی کد نوشته شده اند و در صورت تحقق شرایط خاص اجرا می‌شوند. یک قرارداد هوشمند باید تغییر ناپذیر باشد و بتواند روی چندین گره بدون به خطر انداختن یکپارچگی اجرا شود. سه ویژگی مورد نیاز یک قرارداد هوشمند در ارز دیجیتال نئو عبارتند از:

 • فسخ پذیری
 • قطعی بودن
 • ایزوله بودن

در رمز ارز نئو، بر خلاف بلاک چین اتریوم، توسعه دهندگان نیازی به یادگیری زبان قرارداد هوشمند جدید ندارند. اگر توسعه دهنده‌ای هستید که از سی شارپ، جاوا یا هر زبان رایج دیگری استفاده می‌کنید، اکنون می‌توانید با کدنویسی قراردادهای هوشمند را ایجاد کنید.

رمز ارز نئو دارای ماشین مجازی است که مزایای همزمانی بالا، مقیاس پذیری و اطمینان ا را برای قراردادهای هوشمند ایجاد شده در بلاک چین فراهم می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بلاکچین به مقاله همه چیز در مورد بلاکچین مراجعه فرمایید.

ارز دیجیتال نئو

هویت دیجیتال

رمز ارز نئو امکان ایجاد اطلاعات هویتی افراد، سازمان‌ها و نهادها را به شکل الکترونیکی فراهم می‌کند. تایید هویت در رمز ارز نئو با روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • اثر انگشت
 • تشخیص چهره
 • تشخیص صدا
 • پیامک

برای بهبود عملکرد دیجیتالی کردن دارایی ها، داشتن هویت دیجیتال قابل اعتماد بسیار مهم است. هویت دیجیتال را می‌توان به عنوان اطلاعات موجود در یک موجودیت تعریف کرد که توسط سیستم‌های کامپیوتری برای نشان دادن یک عامل خارجی استفاده می‌شود.

Dapps

پلتفرم رمز ارز نئو به مکانیسم‌ها و ابزارهای توسعه‌ای متعددی برای پشتیبانی از ایجاد برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز مجهز شده است. چند نمونه از Dappهایی که در حال حاضر بر روی بلاک چین رمز ارز نئو ایجاد می‌شوند، صرافی‌های غیر متمرکز، صندوق‌های هوشمند و قراردادهای هوشمند قانونی با کمک هوش مصنوعی هستند.

پروژه نئو تلاش کرده تا با ایجاد ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید جایگاه ویژه‌ای در بازار رمز ارزها پیدا کند.

ویژگی‌های کلیدی رمز ارز نئو

پس از بررسی قابلیت‌های نئو، اگر بخواهیم شما را با مهم ترین ویژگی‌های این رمز ارز آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مکانیسم اجماع

الگوریتم اجماع مورد استفاده در بلاک چین رمز ارز نئو dBFT است. نام این الگوریتم مخفف Delegated Byzantine Fault Tolerance است. در dBFTگره‌های اجماع توسط دارندگان رمز ارز نئو برای تولید بلوک و اعتبار سنجی تراکنش انتخاب می‌شوند. این گره‌ها باید الزامات عملکرد مشخصی را برآورده کنند و همچنین باید به طور همزمان آستانه‌ای از توکن‌های رمز ارز نئو را حفظ کنند. مزیت سیستم dBFT این است که تعداد بیشتری از حجم تراکنش‌ها را پشتیبانی می‌کند و منابع کمتری را مصرف می‌کند. با این حال انجام این کار نیاز به آن دارد که به گره‌های اجماع اعتماد کرد تا به درستی در شبکه عمل کنند.

سرعت تراکنش

رمز ارز نئو سریع ترین بلاک چین در بین تمام پروتکل‌های اصلی در نظر گرفته می‌شود. تقریباً 1000 تراکنش در ثانیه انجام می‌دهد. مکانیسم ساده dBFT رمز ارز نئو سرعت تراکنش سریع تری را ممکن می‌سازد. این سرعت به گسترش بیشتر اقتصاد هوشمند رمز ارز نئو کمک خواهد کرد. با این حال، سرعت بالاتر به معنای تمرکز بیشتر است. این در جایی مشهود است که تنها به گروه کوچکی از ماینرها به نام گره‌های اجماع، قدرت استخراج تراکنش‌ها داده می‌شود.

زبان برنامه نویسی

رمز ارز نئو بر خلاف اتریوم زبان برنامه نویسی بومی ندارد. یکی از معایب مرتبط با این موضوع این است که عملکرد قراردادهای هوشمند رمز ارز نئو به اندازه اتریوم منعطف و همه کاره نیست. با این حال، مزیت اصلی این است که توسعه دهندگان می‌توانند به راحتی با استفاده از انواع زبان‌های محاسباتی اصلی مانند Python،C++ و Java در قراردادهای هوشمند شرکت کنند. این ادغام بدون بروز مشکل با اکوسیستم توسعه دهنده فعلی، موانع ورود میلیون‌ها توسعه دهنده را که مشتاق کشف قابلیت‌های قرارداد هوشمند و فناوری بلاک چین هستند را به حداقل می‌رساند. همچنین ماشین مجازی رمز ارز نئو بسیار مقیاس پذیر است.

کریپتوکارنسی

توکن‌های رمز ارز نئو

دو توکن بومی در پلتفرم وجود دارد. اگر بخواهیم شما را با این توکن‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ارز دیجیتال نئو

برای ایجاد بلوک‌ها و مدیریت شبکه از این توکن استفاده می‌شود. این توکن نشان دهنده مالکیت بلاک چین ارز دیجیتال نئو است. اگر توکن‌های ارز دیجیتال نئو را در کیف پول خود نگه دارید، با توکن‌های GAS پاداش خواهید گرفت.

GAS

GAS توکن دیگری است که به شما حق استفاده از بلاک چین ارز دیجیتال نئو را می‌دهد. GAS سوختی است که تراکنش‌ها در سیستم ارز دیجیتال نئو را تامین می‌کند. این شبیه به نحوه عملکرد اتر در شبکه اتریوم است.

دارنده توکن‌های ارز دیجیتال نئو از حقوقی مانند تغییر پارامتر شبکه ارز دیجیتال نئو، حسابداری و غیره برخوردار است.

ارز دیجیتال نئو توکنی است که حق رای و تصمیم گیری را می‌دهد. همچنین توکن GAS قراردادهای هوشمند را برای انجام کارها تامین می‌کند GAS .ارزی است که در داخل اکوسیستم ارز دیجیتال نئو مبادله می‌شود. برای تجربه کاربری بهتر، شما با نئو رای می‌دهید و مقدارGAS  را برای عملیات قرارداد هوشمند و تراکنش‌های انتقال نیز تعیین می‌کنید. در صورت تعداد زیاد تراکنش‌های اسپم، کاربران دارای ارز دیجیتال نئو می‌توانند تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند خود را نسبت به سایرین اولویت بندی کنند. کاربران بدون ارز دیجیتال نئو می‌توانند با پرداخت GAS بیشتر، تراکنش‌های خود را اولویت بندی کنند.

در شبکه نئو شاهد دو توکن با نام‌های نئو و GAS هستیم و شما می‌توانید بدون هیچ کار اضافه‌ای تنها از طریق نگهداری نئو در کیف پول خود، GAS بدست بیاورید.

شباهت نئو با اتریوم

با توجه به این که ارز دیجیتال نئو به عنوان یک رقیب جدی برای اتریوم به حساب می‌آید، با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که بین نئو و اتریوم شباهت‌های گوناگونی وجود دارد.

نئو و اتریوم هر دو بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کنند تا ICO‌ها و Dapp‌ها را روی یک بلاک چین ایجاد کنند. همچنین دارایی ارز دیجیتال اتریوم اتر و دارایی ارز دیجیتال نئو GAS است.

هر دو Turing Complete هستند که در واقع ماشین مجازی دارند که می‌توانند هر چیزی را محاسبه کند به شرط این که فضای حافظه نا محدودی در دسترس باشد. اگر فضای حافظه کافی وجود داشته باشد.

هر دو سیستم قرارداد هوشمند نامحدود را ارائه می‌دهند. قراردادهای هوشمند در ارز دیجیتال نئو با زبان‌های برنامه نویسی موجود کار می‌کنند، در حالی که قراردادهای هوشمند اتریوم به زبان برنامه نویسی Solidity نیاز دارند.

تفاوت نئو و اتریوم

در حالی که شباهت‌هایی بین ارز دیجیتال نئو و اتریوم وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تعدادی تفاوت کلیدی نیز بین این دو وجود دارد که آن‌ها را به دو پروژه منحصر به فرد تبدیل می‌کند.

ارز دیجیتال نئو یک پروژه بلاک چین است و برای میزبانی همه چیز از قراردادهای هوشمند گرفته تا ICO و برنامه‌های غیر متمرکز (Dapps) طراحی شده است. در حالی که این موضوع در مورد اتریوم نیز صادق است، یک تفاوت آشکار این است که شبکه ارز دیجیتال نئو می‌تواند 1000 تراکنش در ثانیه را مدیریت کند، در مقایسه با شبکه اتریوم که تنها می‌تواند 15 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

تفاوت دیگر این دو آن است که ارز دیجیتال نئو از چندین زبان برنامه نویسی پشتیبانی می‌کند. در مقابل، اتریوم فقط از Solidity پشتیبانی می‌کند. همچنین، توکن‌های ارز دیجیتال نئو قابل تقسیم نیستند و فقط به صورت اعداد کامل وجود دارند، در حالی که توکن‌های اتریوم را می‌توان به کسری تقسیم کرد.

دو شبکه اتریوم و نئو شباهت‌ها و تفاوت‌های مختلفی با یکدیگر دارند و برخی از افراد اعتقاد دارند که نئو یکی از رقیب‌های اصلی اتریوم است.

مزایای ارز دیجیتال نئو

ارز دیجیتال نئو قراردادهای هوشمند پیشرفته تری را ارائه می‌دهد که نیازی به دانش تخصصی زبان‌های برنامه نویسی ندارند. همچنین نئو دارای سیستم‌های اثبات سهام داخلی است که به صرفه جویی در توان محاسباتی کمک می‌کند.

از سوی دیگر توکن‌ها را می‌توان به صورت رایگان در شبکه ارز دیجیتال نئو منتقل کرد و هیچ هزینه‌ای برای انجام این کار دریافت نمی‌شود. این به افراد کمک می‌کند تا دارایی‌های فیزیکی دنیای واقعی را دیجیتالی کنید.

نحوه کار ارز دیجیتال نئو

پلتفرم رمز ارز نئو هنوز در حال توسعه است. انجام انتقال در بلاک چین رمز ارز نئو  رایگان است. با این حال، عملکردهای پیشرفته تر بلاک چین، مانند ایجاد یک قرارداد هوشمند یا ثبت یک دارایی دیجیتال، نیاز به پرداخت هزینه GAS دارد که توکن رسمی بلاک چین نئو است.

در حالی که در این پلتفرم قرار است از GAS برای پرداخت هزینه عملیات پیشرفته بلاک چین استفاده شود، توکن نئو در وهله اول برای کمک به تولید GAS  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید GAS را به سادگی با نگه داشتن رمز ارز نئو در کیف پول خود جمع آوری کنید. علاوه بر این، با نگه داشتن رمز ارز نئو، مقداری حق رای دریافت می‌کنید. رمز ارز نئو قابل استخراج نیست، با این حال هر چه تعداد رمز ارز نئو بیشتری داشته باشید، GAS بیشتری می‌توانید جمع آوری کنید. همچنین لازم به ذکر است که به صورت کلی 100 میلیون رمز ارز نئو صادر شده و این مبلغ قابل افزایش نیست. کوچکترین واحد ممکن رمز ارز نئو، 1 عدد نئو است و این توکن قابل تقسیم نیست.

ارز دیجیتال نئو

خرید و فروش رمز ارز نئو

در زمان نگارش این مقاله، نئو یکی از 10 ارز دیجیتال برتر موجود با ارزش بازار بیش از 10 میلیارد دلار است. نیازی به گفتن نیست که هیچ کمبودی در صرافی‌های ارز دیجیتال وجود ندارد که بتوانید رمز ارز نئو را از طریق آن خریداری کنید. به طور خاص، گزینه‌های جفت زیادی با BTC و ETH و همچنین با برخی ارزهای فیات از جمله نئو با دلار وجود دارد و از این طریق می‌توانید اقدام به خرید و فروش نئو کنید.

خرید توکن‌های رمز ارز نئو بر اساس موقعیت مکانی شما متفاوت است. قبل از سرمایه گذاری حتما قوانین مربوط به خرید ارز دیجیتال در کشور خود را بدانید. یکی از گزینه‌هایی که تقریباً همه می‌توانند برای خرید و تجارت رمز ارز نئو از آن استفاده کنند ShapeShift است. برای انجام این کار باید ارز دیجیتال دیگری داشته باشید، اما مزیت ShapeShift این است که نیازی به ثبت نام نیست.

روش‌های ذخیره کردن نئو

اگر قصد خرید رمز ارز نئو را دارید، نیاز است تا مکانی امن برای ذخیره توکن‌های رمز ارز نئو خود ایجاد کنید. در حالی که نگهداری توکن‌های نئو در صرافی ارزهای دیجیتال برای تجارت راحت است، اما انجام این کار خطرناک است. بسته شدن صرافی ها، بسته شدن حساب‌های کاربری و هک شدن از جمله اتفاقاتی هستند که باعث از دست رفتن وجوه شما می‌شود. بنابراین، استفاده از کیف پول برای محافظت از توکن‌های نئو ایده خوبی است.

انواع مختلفی از کیف پول وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. هر کدام از کیف پول‌ها سطح متفاوتی از راحتی و امنیت را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، کیف پول سخت افزاری امن ترین گزینه است، زیرا آفلاین است. در مقابل، کیف پول‌های تحت وب آنقدر امن نیست، اما استفاده از آن بسیار راحت است، زیرا می‌توانید موجودی خود را در هر دستگاه متصل به اینترنت بررسی کنید.

 

انواع کیف پول برای نئو

به منظور نگهداری و ذخیره کردن نئو شما می‌توانید از انواع مختلفی از کیف پول‌ها استفاده کنید. اگر بخواهیم شما را با مهم ترین انواع کیف پول برای نگهداری نئو آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول دسکتاپ

یکی از بهترین کیف پول‌های رمز ارز نئو موجود، Neon است. این کیف پول دسکتاپ به شما این امکان را می‌دهد تا نئو را در کیف پول خود نگه دارید و به طور خودکار GAS تولید شده خود را دریافت کنید. این کیف پول برای سیستم‌های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است.

Neon یک کیف پول کم حجم است و این مسئله به آن معنا است که شما مجبور نیستید حجم زیادی از داده‌ها را به صورت محلی ذخیره کنید.

کریپتوکارنسی

کیف پول سخت افزار

از میان کیف پول‌های سخت افزاری اصلی موجود در بازار، در حال حاضر تنها کیف پول Ledger Nano S از رمز ارز نئو پشتیبانی می‌کند. این یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال حداکثر امنیت هستند، زیرا کیف پول سخت افزاری آفلاین است و در برابر هکرها یا ویروس‌ها آسیب پذیر نیست.

کیف پول موبایل

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گزینه‌های کیف پول نئو زیادی برای موبایل وجود ندارد. گزینه اصلی برای سیستم عامل‌های موبایلO3  است که برای اندروید و iOS در دسترس است.

هر دو نسخه این کیف پول به شما امکان دریافتGAS  را می‌دهند و این کیف پول برنامه‌های تلفن همراه توصیه شده در وب سایت رسمی رمز ارز نئو هستند.

کیف پول وب و آنلاین

کیف پول تحت وب یکی از کم امنیت ترین انواع کیف پول است زیرا در برابر هکرها آسیب پذیر است و اغلب شامل سپردن کلیدهای خصوصی شما به دست شخص ثالث می‌شود. با این حال، شکی نیست که کیف پول‌های وب یا آنلاین راحت هستند. شما می‌توانید از Neo Tracker و Neo Wallet استفاده کنید که هر دو کیف پول‌ها منبع باز هستند. البته لازم به ذکر است که Tracker به نحوی است که کلیدهای خصوصی به صورت محلی در رایانه شما ذخیره می‌شوند که ایمن تر از ذخیره آنلاین آن است.

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی به اندازه کیف پول سخت افزاری ایمن است، اما به دلیل آن که اطلاعات شما بر روی کاغذ است ممکن است با مشکلاتی مثل گم شدن، فرسوده شدن و پارگی مواجه شوید.

علاوه بر این، نمی‌توانید توکن‌های GAS تولید شده را با این نوع کیف پول دریافت کنید. یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای شما کیف پول کاغذی Ansy است. استفاده از این کیف پول باعث می‌شود تا یک کیف پول کاغذی سریع و آسان داشته باشید.

استفاده از کیف پول مناسب برای نگهداری از نئو به شما کمک می‌کند تا با امنیت بالایی بتوانید بر روی رمز ارز نئو سرمایه گذاری کنید.

بهترین صرافی‌ها برای خرید نئو

اگر می‌خواهید رمز ارز نئو را از صرافی‌هایی بخرید که آنلاین هستند، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. نکته منحصر به فرد در مورد این پلتفرم‌ها این است که کارمزد تراکنش نسبتاً پایین است و تراکنش‌ها در مقایسه با پلتفرم‌هایی که از فیات نیز پشتیبانی می‌کنند سریعتر انجام می‌شود.

در همین راستا اگر قصد دارید تا اقدام به خرید نئو کنید، با شناسایی صرافی که از رمز ارز نئو پشتیبانی می‌کند شروع کنید و یک حساب تجاری در این صرافی‌ها باز کنید. برخی از بهترین صرافی‌ها برای خرید نئو شامل موارد زیر می‌شوند:

 • Bittrex
 • Binance
 • Bibox
 • Cryptopia
 • KuCoin

پس از ثبت نام در این صرافی‌ها می‌توانید از رمز ارزهای مختلف برای خرید رمز ارز نئو استفاده کرده و بر روی نئو سپرده گذاری کنید

پس از تکمیل خرید، سکه‌های رمز ارز نئو به حساب شما واریز می‌شود. بنابراین، باید سکه‌ها را به کیف پول رمز ارز نئو خود برداشت کنید.

ارز دیجیتال نئو

تاریخچه رمز ارز نئو

اگر بخواهیم شما را با تاریخچه نئو آشنا کنیم باید گفت که این پلتفرم در سال 2014 با نام AntShares متولد شد. بنیانگذاران آن دا هونگفی و اریک ژانگ بودند که بعداً بنیانگذار OnChain شدند. در ژوئن 2017، AntShares  به رمز ارز نئو تغییر کرد.

در اوایل سال جاری، شرکت موسس رمز ارز نئو که OnChain است، توکن دیگری به نام Ontology (ONT) ارائه کرده است که می‌تواند به عنوان یک سیستم رای گیری در بلاک چین نئو مورد استفاده قرار گرفته و نیاز به ارتقاء یا برای حل مشکلات مدیریتی روی پلتفرم مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین باید به این مسئله توجه داشته باشید که هر توکن ONT با پنج توکن ارز دیجیتال نئو مبادله شد.

در طول ایجاد بلوک پیدایش، 100،000،000 توکن ارز دیجیتال نئو ایجاد شد که 50 درصد آن به سرمایه گذاران فروخته شد. 15 میلیون از 50،000،000 باقیمانده هر سال از یک قرارداد هوشمند آزاد می‌شود تا از پیشرفت‌های این پلتفرم پشتیبانی کند.

برای الگوریتم اجماع، بلاک چین ارز دیجیتال نئو از یک الگوریتم تحمل خطای بیزانسی استفاده می‌کند که می‌تواند 10 هزار تراکنش در ثانیه را انجام دهد. با استفاده از این نوع الگوریتم، پلتفرم ارز دیجیتال نئو را نمی‌توان به دو زنجیره مختلف تقسیم کرد یا دو شاخه کرد.

با الگوریتم اجماع تحمل خطای بیزانسی، این پلتفرم هیچ گره خاصی برای اعتبار سنجی تراکنش‌ها ندارد. گره‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند.

برنامه‌های آینده نئو

به منظور سرمایه گذاری بر روی نئو لازم است تا دانش خود را در مورد برنامه‌های آینده این رمز ارز افزایش دهید تا با آگاهی کامل بتوانید بر روی این رمز ارز سرمایه گذاری کنید.

در همین راستا باید به این مسئله اشاره کنیم که نئو با  ADEx  برای ایجاد اولین برنامه غیر متمرکز بر روی پلتفرم شریک شده است. یک پلتفرم اشتراک گذاری تحقیقاتی که توسط بلاک چین ارز دیجیتال نئو طراحی شده  است نیز در راه است.

ارز دیجیتال نئو همچنین هسته اصلی NEST است که یک صندوق هوشمند است که از قراردادهای هوشمند در پلتفرم ارز دیجیتال نئو استفاده می‌کند. صندوق هوشمند به دنبال حذف ریسک‌ها و ناکارآمدی‌های ذاتی واسطه‌های صندوق سنتی است.

Qlink پروژه دیگری است که از قدرت پلتفرم نئو برای تمرکز زدایی شبکه تلفن همراه استفاده می‌کند. هدف این پروژه امکان اجاره پهنای باند شبکه و دریافت پاداش با توکن‌های QLC است. ماهیت اقتصاد هوشمند بلاک چین نئو حفاظت از آثار خلاقانه از طریق پروژه‌ای به نام  Zeepin است.

علاوه بر این، پلتفرم ارز دیجیتال نئو برای تامین انرژی یک صرافی ارز دیجیتال استفاده می‌شود که ویژگی‌های یک صرافی متمرکز را با یک صرافی غیر متمرکز ترکیب می‌کند.

برنامه‌های آینده نئو بسیار جذاب است و همین مسئله باعث شده تا بتوان آینده درخشانی را برای این رمز ارز در نظر گرفت.

قیمت ارز دیجیتال نئو

قیمت نئو در بازار رمز ارزها سابقه پرنوسانی دارد. در دسامبر 2016، هر کوین نئو حدود 0.102 دلار یا نزدیک به 0.000734 بیت کوین معامله می‌شد. اوضاع در ژوئن 2017 تغییر کرد، زمانی که قیمت دارایی دیجیتال برای اولین بار به بالای 10 دلار رسید و به 0.0042 بیت کوین به ازای هر 1 نئو رسید. برای کسب اطلاعات در زمینه بیت کوین به مقاله ارز دیجیتال بیت کوین چیست مراجعه فرمایید.

در ماه آگوست، نئو به 52 دلار به ازای هر سکه و قیمت 0.0128 بیت کوین رسید و در اوایل سال 2018 به بالاترین حد خود یعنی 190 دلار در برخی صرافی‌ها رسید. چند روز بعد، در پایان ژانویه 2018، قیمت ارز دیجیتال نئو بر حسب بیت کوین به 0.01525 به ازای هر کوین رسید

پس از آن قیمت نئو در ژانویه 2022 به 5.85 دلار برای هر سکه کاهش یافت. این نشان دهنده کاهش بیش از 96 درصدی قیمت است. همچنین ارز دیجیتال نئو به پایین ترین نقطه خود از نظر بیت کوین در سال‌های اخیر رسیده و قیمت آن به 0.000869 بیت کوین رسید. در زمان نگارش این مطلب ارز دیجیتال نئو یکی از بیست دارایی دیجیتال بزرگ در بازار است.

از سوی دیگر برای پروژه نئو بسیار مهم است که نسخه جدید شبکه خود را منتشر کرده و از این طریق کاربران بیشتری را جذب کنند و این مسئله به این ارز دیجیتال کمک می‌کند تا از بازار نزولی که صنعت را در سال 2018 و آلت کوین‌ها را در سال 2019 تحت تاثیر قرار داد، بهبود یابد.

بررسی قیمت رمز ارز نئو به شما کمک می‌کند تا از نظر تکنیکالی بتوانید آینده این رمز ارز را از نظر قیمتی پیش بینی کرده و از این طریق سرمایه گذاری عالی بر روی نئو داشته باشید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با رمز ارز نئو آشنا کرده و تلاش کردیم تا در مورد این پروژه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کرده و در مورد این پروژه صحبت کنیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا با دید کاملی بر روی نئو سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید.

 

منبع

investopedia

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید