خانهوبلاگمقالاتآموزشیاشتباهات یک ماینر واقعی و راه ...

اشتباهات یک ماینر واقعی

اشتباهات یک ماینر واقعی و راه های جلوگیری از آن ها

اشتباهات یک ماینر واقعی، موضوع مهمی در زمینه ارزهای دیجیتال و استخراج آن هاست که هر کاربری باید از آن آگاه باشد تا هرگز ضرر نکند. در طول دو سال گذشته، شاهد اشتباهات بسیاری از ماینرها بوده ایم که آن ها را متحمل ضررهای جبران ناپذیری کرده است. تمام افراد حرفه ای در این زمینه به شرکت های بزرگ استخراج ارزهای دیجیتال توصیه کرده اند که مراقب پیچیدگی های بازار استخراج باشند. با داشتن پایگاه داده سخت افزاری قدرتمند و مدل پیشرفته، دانش اساسی و عمیق و بهره بردن از توصیه ‌های مناسب، می‌توان پیشرفت شگرفی در زمینه استخراج داشت.

استخراج در کل نیازمند دانش پایه کامپیوتر است و هیچ نیازی به آموزش یا مدرک رسمی ندارد. همین امر موجب می‌شود که هرکسی بتواند به راحتی مهارت های استخراج ارزهای دیجیتال را یاد بگیرد و اشتباهات یک ماینر واقعی را هم با تحقیق و بررسی متوجه شود. اگرچه اشتباهات رایجی هم در این زمینه وجود دارد که می تواند نتایج زیان باری برای ماینرها داشته باشد. در حالی که می توان از اشتباهات درس گرفت و این اصلا چیز بدی نیست، اما نکات بسیاری هم وجود دارد که برای ماندن در این زمینه باید آن ها را بدانید.

ما در این مقاله به تمام اشتباهات یک ماینر واقعی که می تواند برای شما دردسرساز شود، می پردازیم. در ادامه هم راه هایی را برای جلوگیری از آن اشتباهات یا رفع آن ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا بدین وسیله، بهترین تجربه ماینینگ ارزهای دیجیتال را برای خود رقم بزنید. پس با ما همراه باشید.

اشتباهات یک ماینر واقعی چیست؟

امروزه ارزهای دیجیتال یکی از محبوب ترین زمینه های سرمایه گذاری هستند که افراد بسیاری هم در آن ها فعالیت می کنند. یکی از راه های کسب درآمد ثابت و بسیار خوب در این زمینه، استخراج این ارزهاست. درست مانند معامله ارزهای دیجیتال، استیک و یا هر فعالیت دیگری، استخراج ارزهای دیجیتال هم از راه های کسب درآمد نسبتا شناخته شده است که احتمالا شما هم نام آن را شنیده اید. در این زمینه هم مانند دیگر راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، امکان اشتباه و ضرر وجود دارد و حتی اگر از آن آگاه نباشید، این ضررها می توانند برای شما گران تمام شوند.

اما پیش از آنکه بخواهیم به اشتباهات یک ماینر واقعی بپردازیم، بگذارید تا استخراج یا همان ماینینگ را خدمت شما بیشتر توضیح دهیم. ماینینگ یا استخراج، روشی است که از طریق تجهیزات مخصوصی می توانید ارزهای دیجیتال را به دست آورید. این روش یکی از روش های سودآور برای کسب ارزهای دیجیتال بوده که امتحان خود را در سال های اخیر پس داده است. ماینرها یا همان استخراج کنندگان از طریق پروسه ماینینگ، مطمئن می شوند که بلاک چین به صورت یکپارچه و روانی در حال فعالیت است و از همین طریق به سود دست می یابند. تنها راه صدور ارزهای دیجیتال هم افزایش تعداد آن هاست.

اشتباهات یک ماینر واقعی چیست؟

حالا که بیشتر با پروسه استخراج آشنا شدید، در ادامه به اشتباهات رایج و مهمی که ممکن است ماینرها در این زمینه مرتکب شوند می پردازیم.

زیرساخت نامناسب؛ یکی از اشتباهات یک ماینر واقعی

یکی از بزرگ ترین اشتباهات یک ماینر واقعی، نداشتن زیرساخت مناسب برای فعالیت های استخراج خود است. اگر بخواهیم برخی از الزامات اجتناب ناپذیر و اصلی پروسه استخراج ارزهای دیجیتال را نام ببریم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تجهیزات مناسب استخراج
  • نیروی برق ذخیره و پشتیبان قوی
  • اینترنتی که ترجیحا پرقدرت باشد و قطع نشود
  • تسهیلات و تجهیزات تهویه
  • و بسیاری از موارد دیگر

مخصوصا سیستم تهویه مناسب بسیار حائز اهمیت است و شما باید از سیستم تهویه ای استفاده کنید که بتواند در طول پروسه استخراج، در برابر گرمای بیش از اندازه هم به راحتی دوام آورد.

سرمایه گذاری و راهبردی نکردن به اندازه‌ی تمام مؤلفه هایی که در بالا گفتیم، می تواند به راحتی از اشتباهات یک ماینر واقعی باشد و شما را دچار ضررهای زیادی کند. بنابراین باید در این زمینه زمان زیادی را صرف کنید و تصمیم مناسبی بگیرید که طی آن تمام موارد گفته شده را به خوبی ارزیابی کرده باشید. برای مثال، ماینرهای ای سیک (ASIC)، تجهیزاتی با تکنولوژی فوق العاده پیشرفته محسوب می شوند. این ماینرهای پیشرفته، سرعت استخراج شما را به شدت بالا می برند که هرگز یک ماینر عادی نمی تواند به پای آن ها برسد؛ اما در مقابل، مصرف برق بسیار بالایی هم دارند که از نظر هزینه شاید مقرون به صرفه نباشند.

در چنین موردی، نمی توان نیاز به نیروی پشتیبان برق لازم را نادیده گرفت که در موارد پیشین در اشتباهات یک ماینر واقعی هم به این عامل اشاره کرده بودیم. پس برای آنکه با استفاده از ماینرها همچنان بتوانید از پس هزینه های برق بربیایید و در عین حال سود خوبی هم از فعالیت استخراج خود به دست آورید، حتما باید موارد گفته شده مخصوصا نیروی پشتیبان برق را در نظر بگیرید.

زیرساخت نامناسب؛ یکی از اشتباهات یک ماینر واقعی

با وجود لوازمی که می تواند نرخ هش فوق العاده ای را برای شما به ارمغان آورد، کلید اصلی ماجرا آن است که مقرون به صرفه بودن کل پروسه ماینینگ را در نظر بگیرید. آنچه که باید در این بخش از توضیح اشتباهات یک ماینر واقعی مد نظر داشت، آن است که هر مؤلفه نسبت به مورد استفاده و شرایط شما اولویت پیدا می کند و قبل از هرچیز، باید دید که با چه شرایطی رو به رو هستید. پس برای ماینری که در حال تنظیم و راه اندازی تجهیزاتی خصوصی است، سرمایه گذاری بر روی تأسیسات، قطعا گران است؛ چراکه پاداش ها تنها در عرض چند سال به سود تبدیل می شوند. این در حالی است که برای ماینری که تجهیزات خود را قرض می گیرد، هزینه تعمیر و نگهداری می تواند مشکل ساز باشد. در مقاله دیگری می توانید با بهترین کارت گرافیک ماینینگ آشنا شوید.

عدم ارتقا و یادگیری مهارت های لازم؛ اشتباه دیگر یک ماینر واقعی

از دیگر اشتباهات یک ماینر واقعی آن است که مهارت های خود را آنقدری که باید، ارتقا ندهد. علاوه بر اینکه باید از جمع آوری تمام زیرساخت های لازم که در بخش پیشین راجع به آن ها صحبت کردیم مطمئن شوید، باید به فکر مهارت های خود هم باشید. به همان اندازه که زیرساخت های مورد استفاده در این پروسه مهم است، این موضوع هم اهمیت دارد که مهارت لازم برای کار با نرم افزارهای اصلی را هم یاد بگیرید و در رابطه با دیگر موارد هم ارتقا یابید.

همین امر تضمینی برای آن است که همگام با آخرین و پیشرفته ترین فناوری پشتیبان و مورد نیاز پیش بروید. پس حتما در نظر داشته باشید که تمام موارد لازم را ارتقا بخشید تا به یکی از بزرگ ترین اشتباهات یک ماینر واقعی دچار نشوید. بهبود بخشیدن به مهارت هایی که دارید، به اندازه تجهیزاتی که استفاده می کنید مهم است. نگذاشتن زمان کافی برای تحقیق و مطالعه، به قیمت از دست دادن سود و درآمد شما تمام می شود. باور کنید که هیچ اپلیکیشن و سرویس پشتیبانی نمی تواند به اندازه تلاش ها و مطالعات شما برای حرفه ای شدن در این زمینه کمک کننده باشد.

داشتن دانش لازم درباره انواع مختلف ارزهای دیجیتالی که در بازار است، راه های مختلفی که برای استخراج مؤثر آن ها وجود دارد و همچنین شناخت دارایی های دیجیتال مخصوصی که باید قبل از همه به سراغ آن ها رفت، از راه های اصلی برای جلوگیری از تمام اشتباهات یک ماینر واقعی است. به علاوه، از دیگر نکات مهم هم انتخاب بین در دسترس بودن یا مقرون به صرفه بودن تجهیزات ماینینگ است که باید آن را هم در نظر داشت. به بیان دیگر، این به هوش شما بستگی دارد که از منابع موجود حداکثر استفاده را ببرید تا سود و عایدی خود را چند برابر کنید.

عدم ارتقا و یادگیری مهارت های لازم؛ اشتباه دیگر یک ماینر واقعی

اشتباه سوم یک ماینر واقعی: جستجو نکردن گزینه های دیگر

اینکه هرگز به دنبال گزینه های جایگزین دیگر نگردید، از دیگر اشتباهات یک ماینر واقعی است. بازار استخراج ارزهای دیجیتال از نظر تکنولوژی لازم برای کاهش کارهای اضافی و قیمت ها، هر روز از روز قبل بیشتر توسعه می یابد. از تلاش های این بازار در این زمینه می توان به ایجاد استخرهای ماینینگ اشاره کرد. این استخرها در حقیقت پلتفرم هایی هستند که تمام ماینرها می توانند در آن ها به صورت دسته جمعی منابع را جمع آوری و در استخراج ارزهای دیجیتال مشارکت کنند.

درآمد در این استخرها پس از جمع آوری به نسبت فعالیت و انرژی هرکس، میان تمام اعضای مشارکت کننده در استخر تقسیم می شود. با وجود این، مزایا و معایب هر گزینه ای که در این زمینه وجود دارد می تواند کاملا بسته به هر مورد، متفاوت باشد. از بزرگ ترین اشتباهات یک ماینر واقعی آن است که هرگز گزینه های متفاوت را نداند. اگر می خواهید در این زمینه موفق شوید، یکی از بهترین کارها آن است که از تمام راه های استخراج موجود در این زمینه اطلاعات کسب کنید. فقط از همین طریق می توانید تمام آن راه ها را بشناسید و بهترین را از میان آن ها برگزینید تا به بیشترین سودها دست یابید.

ارزیابی نادرست جرائم سایبری موجود در حوزه استخراج

شاید از مهم ترین اشتباهات یک ماینر واقعی، همین مورد باشد. سرقت ارزهای دیجیتال یکی از نگرانی های بزرگ در زمان استخراج این ارزهاست که تمام ماینرها با آن سروکار دارند. مجرمان سایبری آنقدر خوب با فضای ارزهای دیجیتال ادغام می شوند که کمی سخت است بتوانیم صفحات و ابزارهایی را که به بدافزار آلوده شده اند، تشخیص دهیم و از بقیه متمایز کنیم. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید فیلترهای وب و نرم افزارهای آنتی ویروس مناسبی را نصب نمایید. همچنین تنها نصب چنین نرم افزارهایی برای جلوگیری از اشتباهات یک ماینر واقعی کافی نیست.

باید مراقب باشید که همیشه نرم افزارها و برنامه های خود را به روز رسانی کنید و آن ها را تحت نظر داشته باشید. علاوه بر سرقت ارزهای دیجیتال، استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال هم از دیگر دلایل نگرانی های اخیر ماینرهای فعال در این زمینه بوده است. اگر دزدها و سارقین سایبری از هویت شما به عنوان ماینر سوء استفاده کنند، همین امر می تواند تهدیدی برای شما و هویت شما در این زمینه محسوب شود.

ارزیابی نادرست جرائم سایبری موجود در حوزه استخراج

راه حل این اشتباه از اشتباهات یک ماینر واقعی هم آن است که همیشه صددرصد حواس خود را به این کار اختصاص دهید. برای جلوگیری از چنین سرقت هایی باید آگاهی خود را به حداکثر برسانید و زمینه های مناسب برای پیشگیری در زمان مناسب را هم تدارک ببینید.

عدم تعمیر تجهیزات استخراج ارز دیجیتال

تمام تجهیزات استخراج نیاز به تعمیر، نگهداری و تمیزکاری مداوم دارند و باید حتما این موارد را در رابطه با آن ها در نظر بگیرید. تجهیزات گران قیمت تنها زمانی می توانند دوام بالاتری داشته باشند و سود بیشتری را برای شما به ارمغان آورند که به مناسب ترین شیوه از آن ها نگهداری کنید. بنابراین حتما باید تعمیر، نگهداری و تمیزکاری تمام تجهیزات استخراج خود را در نظر بگیرید و در کنار تمام کارهای دیگر، آن را هم در برنامه خود بگنجانید. سعی کنید اصلا از این مورد غافل نشوید چرا که می تواند منجر به یکی از بزرگ ترین اشتباهات یک ماینر واقعی بشود.

سخن آخر درباره اشتباهات ماینرها

اشتباهات یک ماینر واقعی، موضوعی حیاتی در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال بود که هر ماینر و فعالی در این زمینه باید از آن آگاه باشد تا جلوی ضرر را بگیرد. این زمینه کسب در آمد از ارزهای دیجیتال هم درست مانند دیگر زمینه ها دارای سود و ضررهای خود است. بدین ترتیب تنها در صورتی که از اشتباهات رایج در این زمینه آگاه باشید می توانید جلوی آن ضررها را بگیرید.

ما در مقاله امروز درباره ماهیت ماینینگ و اشتباهات یک ماینر واقعی صحبت کردیم. به طور کلی شاید بتوان مهم ترین اشتباهات ماینرها از میان هزاران هزار اشتباه کوچک و بزرگ آن ها را در سه مورد خلاصه کرد: تجهیزات نامناسب، دانش ناکافی و عدم ارزیابی تهدیدات سایبری موجود در این زمینه. عوامل بسیاری برای داشتن یک استخراج خوب وجود دارد که میزان موفقیت شما در پروسه استخراج به میزان توجه شما به این عوامل بستگی دارد. داشتن تجهیزات مناسب از عوامل زیرساختی است که باید به آن توجه داشته باشید. دانش کافی هم در کنار تجهیزات مناسب از حیاتی ترین عوامل است.

ارزیابی به موقع تهدیداتی که برای تجهیزات و فعالیت شما وجود دارد هم از عواملی است که به ماندگاری درآمدزایی و سود شما کمک می کند. ما در این مقاله نه تنها اشتباهات یک ماینر واقعی، بلکه راه هایی برای جلوگیری و رفع این اشتباهات را هم در اختیار شما قرار دادیم. اگر شما هم به دنبال کسب موفقیت از طریق استخراج ارزهای دیجیتال هستید، مقاله امروز را از دست ندهید.

منابع

intelligenthq

medium

نظر بدهید

مقالات آموزشی

سبد خرید